PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לגבי ג'יפונים

Said
01-02-16, 22:26
שלום לכם חברים יקרים,

קוראים לי סעיד, ואני חדש כאן באתר ומאוד שמח להיות איתכם.
רציתי לראות את המלצותייכם המקצועיות לגבי ג'יפונים או קרוסאוברים חדשים.

אני חובב שטח, אבל לא אקסטרים, ממש בקטנה וממש מתחיל :)

אני הייטקיסט ובקרוב אני הולך להחליף את רכב הליסינג שלי ( טויוטה קורולה ) ומעוניין ברכב 4X4 או קרוסאובר שיוכל לפנק גם בשטח.

אז היום יש לנו את סובארו XV , יונדאי טוסון, קיה ספורטאז', סוזוקי ויטארה ועוד...

ז''א טווח המחירים עד 150000 ש''ח .

אשמח להמלצות חברי הפורום, כי בשורה התחתונה , אין לי מושג !

תודה,
סעיד.

דרור ברלי
01-02-16, 22:31
ברוך הבא לג'יפולוג.

מבין אלה שהזכרת, סובארו XV הוא הכי "שטח". מצוין בכביש, בנוי היטב, טוב בשטח.

אבל אם אתה באמת רוצה שטח ומוכן לערבב את ההילוכים בעצמך - תבדוק דאצ'יה דאסטר טורבו-דיזל. בשטח הוא נוח, עביר וטוב משמעותית מכל הקרוסאוברים האחרים (עד שיגיע ג'יפ רנגייד שגם יקר הרבה יותר) וגם חסכוני מאוד.

ברק לוי1
01-02-16, 23:02
אם תרצה קצת יותר, ממליץ מאוד על סוזוקי גרנד ויטארה. למעט צריכת דלק, עדיף על כל יתר הג׳יפונים בשטח. במקרה הזה תצטרך לחפש יד שניה..כמובן שתצטרך למגן להגביה ב 2״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
01-02-16, 23:04
ליסינג, חדש.... ואין יותר גרנד ויטארה חדש.

ברק לוי1
01-02-16, 23:07
אני הבנתי או רציתי להבין :) כי מחליף את הליסינג בפרטי...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Said
02-02-16, 00:39
חברים יקרים,
תודה רבה על התשובות .
דרור, אני יותר נוטה לסובארו במקרה הזה, חשבתי אולי ליונדאי יש מה להציע אבל מהרבה תגובות ראיתי שלא שווה בעליל.
ברק, תודה גם לך, אני מחדש רכב במסגרת הליסינג ז"א אני מדבר על רכבי 2016.

נמרוד
02-02-16, 15:19
הסובארו והדצ'יה הם ככל הנראה המתחרים, אם שניהם זמינים מבחינת קצין הרכב בחברה שלך, אין לך אלא לקבוע נסיעת מבחן ולהחליט.

דרור ברלי
02-02-16, 15:34
דאצ'יה דאסטר זול משמעותית מהסובארו XV הן בקניה והן באחזקה. חשוב לציין שעניין האמינות עדיין לא ידוע - מסתובבים דאסטרים בני שנה שחלקם כבר עם עשרות אלפי ק"מ וכרגע לא ידוע על בעיות מיוחדות, אבל זה עדיין לא מספיק זמן כדי לקבוע אם מדובר ברכב אמין או לא. באירופה - שם יש לרכב הזה ותק של כמה וכמה שנים - הביקורות טובות בהחלט. אבל סובארו לא צריכה להוכיח שום דבר לאף אחד - יכול להיות שיש דברים קטנים פה ושם אבל כעיקרון זה מותג עם מוניטין אמינות מוצק ומוכח.

מחירים: דאסטר 4X4 עם מנוע טורבו-בנזין 1.2 ליטר החדש (125 כ"ס) עולה 100-110K שקלים (יש שתי רמות אבזור וגם מבחן דרכים בג'יפולוג בקרוב)
הדגם היקר ביותר שלו - טורבו דיזל 1.5 ליטר (109 כ"ס) ברמת האבזור הגבוהה, עולה כמו הדגם הבסיסי ביותר של סובארו XV 1.6 ידנית - 130K.

חשוב לציין שדאסטר נמכר אך ורק עם גיר ידני - בעיני זה נפלא, אבל סביר להניח שיש כאלה שעבורם זה בעייתי.

קוניסטון
02-02-16, 20:48
חשוב לציין שדאסטר נמכר אך ורק עם גיר ידני - בעיני זה נפלא, ......
נפלא מאד

danob
03-02-16, 21:22
חשבתי אולי ליונדאי יש מה להציע אבל מהרבה תגובות ראיתי שלא שווה בעליל.
.

כבר שנה וחצי עם יונדאי IX35 4X4 ומאוד מרוצה.
לרכב יש מערכת בקרת אחיזה, בקרת משיכה ובקרת ירידה במדרון. באחרונה לא יצא לי להשתמש אבל השתיים האחרות מתפקדות מצויין.
בשנה שעברה עשינו טיול ברמת הגולן בשלג עמוק והרכב הפתיע אפילו את רענן שהיה עם הטרופר.
גם היום אני נוסע איתו כמעט בכל בוקר מת"א להרצליה דרך החוף (למי שמכיר) ומקפיד לבדוק אותו בכל פיסת בוץ אפשרית :) (השביל עצמו מתאים לכל רכב אבל אני מנסה לאתגר את היונדאי בנסיעה יחסית מהירה)
רק שיהיה ברור, זה כמובן לא רכב שטח, בשביל זה יש את הפג'רו, אבל כרכב שבילים פלוס היונדאי מעולה לטעמי.
בצד החסרונות יש את הבולמים שרכים מדי (אני בודק אפשרות להחליף אותם לקוני) וצריכת דלק שנעה סביב 8 קמ"ל בנסיעה שרובה עירונית.
חוץ מזה רכב קוראני לכל דבר, נוח בכביש, שקט ומרווח (במושב האחורי יש לי שני בוסטרים גדולים עם איזופיקס ומושב בטיחות באמצע), טיפולים זולים (טיפול 15,000 עלה לי 640 ש"ח במוסך המרכזי לפני חודש) וביטוח לא יקר.

105826

אתה יותר ממוזמן לסיבוב

ליאור

פלג_
03-02-16, 22:51
גם אני מתחיל לחשוב לכיוון הג׳יפונים.

אחרי ההיילקס והפראדו, עברתי לסוואנה בגלל העבודה.
עקב התרחבות המשפחה אני צריך בקרוב רכב משפחתי גדול יותר עם 7 מקומות שהיה אצל אישתי.
אחרי שהפנמתי שמחירי הלנד קרוזרים יצאו לגמרי מפרופורציה.
גם אני חושב לקנות אאוטלנדר שנת 2010-2012 עם 7 מקומות.
הוא מספיק לי מבחינת יכולת דרכי עפר כדי להגיעה קרוב לשולחן הפיקניק בשבת או לקצר מעט את ההליכה המינהלתית עד למעיין זה או אחר.
אני חייב לציין שגם אני נהגתי לזלזל בהתחלה בתצורת הקרוסוברים, מאז שאמא שלי עם ראב 4 הבנתי לעבור משפחה זה אחלה תצורה.
זה לא ג׳יפ, זה פשוט סטיישן/מיני וואן פשוט בפרופורציות הנכונות.
לא גדול מידי לעיר. הוא בדיוק בגובה הנכון, לא צריך לטפס אליו ומצד שני לא צריך לקום מימנו, גם שחוגרים את הילדים לא צריך להתכופף.
תא מטען נוח וגבוהה, ניתן להכניס הרבה יותר ציוד מגרסאת הסאדן, בטח לי מי שיש עגלות תינוק.
הספסל האחורי על מסילות, ניתן להזיז אחורה וקדימה וגם להשכיב.

לדעתי כל עוד אתה יודע שזה לא גי׳פ, זה אחלה רכב משפחתי.

danob
04-02-16, 10:45
גם אני חשבתי על האאוטלנדר אבל הוא נפסל כשגיליתי שהמושב האחורי שלו צר מדי ל-3 מושבי בטיחות\בוסטרים.
מעבר לכך, הגישה לשורה השלישית היא רק ע"י קיפול שורה שניה מה שלא מאפשר לחבר כסא קבוע באמצע.

דרך אגב, שכחתי לציין שיש ביונדאי כפתור שמאפשר חלוקת מומנט שווה וקבועה קדימה-אחורה, מעין "נעילת דיפ' מרכזי"
מעניין לעשות מבחן השוואתי מול הסובארו, מוכן לנדב את האוטו שלי...
בינתיים יש מבחן דרכים שערך רמי גלבוע http://cars.walla.co.il/item/2791108

ליאור

פלג_
04-02-16, 11:31
אם אני לא טועה באאוטלנדר השורה השניה מתחלקת לשניים.
כסא בודד שמתקפל ועוד שני מושבים נוספים.
הכניסה לשורה השלישית לדעתי בכל הרכבים האלו לא מושלמת, גם בגדולים כמו לאנד קרוזר.
זה לא מתקרב לנוחות של הוואנים הגדולים ששם אתה עובר דרך השורה השניה אל השורה השלישית.
בכל מקרה אני עוד לא בדקתי מספיק על ב,אאוטלנדר, אפילו לא יצא לי לראות אותו מבפנים.

nirs
04-02-16, 11:49
התנהגות השטח של האוטלנדר נעה בין בושה וחרפה לביזיון.

פלג_
04-02-16, 14:10
חלקם הגדול היום בכלל 2x4.
שאני אגב לא חושב שזה משנה הרבה, כך או כך הם יעשו את אותה בעבודה.

יכולת השטח שלו זהה לפריווט ליסינג, ולי אין ליסינג

guy888
04-02-16, 20:02
לרכב יש מערכת בקרת אחיזה, בקרת משיכה ובקרת ירידה במדרון. באחרונה לא יצא לי להשתמש אבל השתיים האחרות מתפקדות מצויין.
בשנה שעברה עשינו טיול ברמת הגולן בשלג עמוק והרכב הפתיע אפילו את רענן שהיה עם הטרופר.
גם היום אני נוסע איתו כמעט בכל בוקר מת"א להרצליה דרך החוף (למי שמכיר) ומקפיד לבדוק אותו בכל פיסת בוץ אפשרית :) (השביל עצמו מתאים לכל רכב אבל אני מנסה לאתגר את היונדאי בנסיעה יחסית מהירה)
רק שיהיה ברור, זה כמובן לא רכב שטח, בשביל זה יש את הפג'רו, אבל כרכב שבילים פלוס היונדאי מעולה לטעמי.
בצד החסרונות יש את הבולמים שרכים מדי (אני בודק אפשרות להחליף אותם לקוני) וצריכת דלק שנעה סביב 8 קמ"ל בנסיעה שרובה עירונית.
חוץ מזה רכב קוראני לכל דבר, נוח בכביש, שקט ומרווח (במושב האחורי יש לי שני בוסטרים גדולים עם איזופיקס ומושב בטיחות באמצע), טיפולים זולים (טיפול 15,000 עלה לי 640 ש"ח במוסך המרכזי לפני חודש) וביטוח לא יקר.

105826

אתה יותר ממוזמן לסיבוב

ליאור

אני גם נוסע בדרך הזו, אם תחתוך ימינה ממש בהתחלה של הכורכר ישנם מספר שבילים שיאתגרו אותך מעט יותר מהכורכר (גם לא תתקל שם בפרייבטים שמזגזגים בין השלוליות)

Said
04-02-16, 21:05

105826

אתה יותר ממוזמן לסיבוב

ליאור

תודה רבה על כל האינפורמציה והרצון ליאור !
הדגם של הרכב שלך הוא מצויין בעיניי , גם כי הוא 4X4 , וזה בערך מה שאני מחפש אבל בליסינג, ז''א דגמי 2016 , ואני חושב שאין יותר את הגרסה שיש לך.
ע''פ מה שהומלץ לי פה , הסובארו XV יכול לענות על מה שאני מחפש ואני די שוקל את זה , אם לא יהיה שינוי משמעותי עד 2017.
אני חובב שטח מתחיל, ורוצה להתחיל מהדברים הפשוטים ובאמצעים האפשריים.

תודה לכולם על כל העזרה!

-->