PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת סובארו להנעה אחורית- דיון תיאורטי

yoni_0000
02-02-16, 01:18
היי

אני וחבר מחפשים פתרונות יצירתיים לרכב ספורטיבי בתקציב של בערך 30k. הוא צריך להיות זול יחסית לחזוקה, אמין, נולד בעשור האחרון, והכי חשוב- שתהיה לו הנעה אחורית.
הסעיף האחרון הוא הבעיה... כמובן, יש ב.מ.וו, אבל אלו יקרות מאוד לתחזוקה, ובתקציב הזה יהיו ישנות מדי לא יציעו יותר מדי כוח.
אופציה אחרת היא סובארו אימפרזה 2.0 ליטר או b4. שנתונים שנכנסים לתקציב בנוח, מנוע 2.0 ליטר בעל 165 כ"ס שהוא מספיק חזק בשביל להנות, אמינות ותחזוקה בעלות סבירה. עד כאן הכל טוב ויפה. הבעיה היא שהן לא הנעה אחורית, אלא awd.

מכאן נובע הרעיון- נעילת זיקה לדיפרנציאל המרכזי, וניטרול ההנעה הקידמית. על פניו פתרון זול ופשוט.. השאלה האם ישים?
ניסיתי לחפש בגוגל.. הרוב מרתכים את הדיפ' המרכזי או האחורי או שניהם, אבל לא ראיתי שמנטרלים את ההנעה הקידמית.

ברור לי שזה "להשחיט" את הרכב... אבל בתור אופציה זולה להנעה אחורית, בתאוריה זה נשמע (לי לפחות) כמו רעיון לא רע.

אשמח לשמוע דעות בנושא.
תודה.

אומי5
02-02-16, 08:36
הספורט הוא דריפטינג? אם לא, אז מה רע בAWD?

וגם אם כן, יש ערכות לברקס ניפרד לסרן קדמי או אחורי, השליטה יכולה להיות בכפתור או ידית.
ואז בכניסה לדריפט נתונים נעילה קטנה לקדמי ונכנסים להחלקה.

נמרוד
02-02-16, 08:52
יש לי סטיישן 2.0 ליטר AWD ישנה יותר, מהדגמים עם 125 כ"ס, בהחלט רכב עם פוטנציאל כיפי. אבל מכל המכוניות, סובארו לא נבנו כמכוניות הנעה אחורית. חלוקת המשקל, הכל יהיה לא נכון במה שאתה מציע. עזוב.

אם אתה מחפש מכונית ספורטיבית בתקציב נמוך, עזוב את ההנעה האחורית... דווקא פה נראה לי שלא חסר מועמדות - צרפתיות קומפקטיות וידניות (אה, כן, שכחנו... לך תמצא סובארו אימפרזה 165 כ"ס שאיננה אוטומטית...) חפש את הדגמים הספורטיביים של פג'ו וסיטרואן ותהנה מאד.

asafk
02-02-16, 09:46
חבר בנה מכונית דריפטים מדליקה ממיצובישי l200 בנזין. קיצור קל של השלדה ובסיס הגלגלים ו... זהו.

לגבי הסובארו - אפשרי. לא חייבים נעילת זיקה נראה לי שאפשר פשוט לנעול את הציריות הקדמיות לגוף הדיפרנציאל אחרי שמנתקים מהגלגלים.
ככה גם מרוויחים מהירות.

אסף.

talw
02-02-16, 12:25
אני במקרה מחפש לביתי רכב ראשון שהיא תוכל ללמוד להנות ממנו גם.
אם הוא לא היה קבריולט אז הייתי אולי הולך עליו-בלוח יד 2 יש MX-5 מיאטה 1993 (ידנית) למכירה.
נראה לי כמו כפפה ליד לפי (רוב) הייעוד שאתה מחפש.

בסובארו,לגבי ביטול ההנעה הקדמית,מרוויחים מהירות ובהתאם מפסידים גם מומנט,אז צריך לקחת בחשבון מה יותר חשוב.

דרור ברלי
02-02-16, 13:33
דווקא בסובארו מערכת ה-AWD היא יתרון. אבל אני רוצה להבין - מה רע בב.מ.וו E36?

הנעה אחורית, שילדה שהיא מאסטרפיס עם חלוקת משקל הכי נכונה שאפשר, ביצועים טובים משמעותית מכל סובארו עם נפח מנוע מקביל וגם אמינה יחסית ועדיין לא מפלצת מוצצת כמו הדגמים החדשים. יש פה ושם גם ידניות. תחפשן 320 ומעלה (6 צילינדר) או 318is (אמנם "רק" 4 צילינדרים ו-140 כ"ס, אבל מגיעה רק בתצורה הנכונה - קופה 2 דלתות ידנית).
והיא כל כך יפה.

חסרונות: ישנה יותר, חלקים יקרים.

yoni_0000
02-02-16, 14:21
לא הדגשתי מספיק, הרכב הוא לחבר...
עד עכשיו היה לו פג'ו 206 שאכל ממנה מרורים, אז הוא מחפש להשקיע יותר ולקבל רכב אמין אבל שעדיין יוכל להנות ממנו.
הוא רוצה להימנע מלבשבש בתפארות המכניקה מלפני 20 שנה...

אבל somthing gotta give, וכנראה שהוא "יסתפק" רק בסובארו, בלי הנעה אחורית.

אגב- ראיתי בלוח אחת שאם היה לי התקציב אני אישית הייתי קופץ עליה..
אימפרזה 2.0 סטיישן, שחורה, ידנית. :(

נמרוד
02-02-16, 14:31
אה, אז זה כמו בג'יפים... עוד אחד שרוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה... גם יפה, גם אופה, גם אמינה... ובשלושים אלף שקל :rolleyes:

yoni_0000
02-02-16, 14:49
אתה יכול להאשים אותם? השוק מעפן.
אין הרבה מקומות בעולם בהם תשלם כלכך הרבה ותקבל כלכך קצת.
נולדנו במדינה הלא נכונה..

דרור ברלי
02-02-16, 15:00
מכוניות ספורטיביות זה בדיוק כמו ג'יפים. אותה נשמה ואותן צרות, אותו אופי שימוש רצחני שגורר בעקבותיו בלאי גבוה - ואותם מחירים גבוהים ברכישה, תחזוקה ותיקונים.

אתה תמיד יכול לבחור במשהו ישן ותמים ולהפוך אותו למפלצת יורקת אש. זה יהיה יקר, זה יהיה קצת (הרבה) לא חוקי... אבל אתה תהנה.
תאמין לי, אין כיף גדול כמו לתת בראש למכוניות חדשות ויקרות עם חיפושית, או פורד סיירה, או וולבו 240.... משופרות כמובן.

וגדולתן של בנות ה-30 וה-40 הללו היא שהן חסונות מאוד וכשצריך להתבחבש מתחת למכסה המנוע - אז הכל מכני ופשוט. אין אלקטרוניקה, מינימום חשמל. שילדות אינפורמטיביות, גיר ידני, הגאים מדוייקים, מלאי תחושה ורגש.
אז נכון שהנוחות, האבזור, הפינוקים והבטיחות רחוקים מהסטנדרטים של היום וגם אחרי סלט שיפורים מקיף, ספק אם הן יהיו מהירות מנקודה לנקודה כמו רכב חדיש, אבל למי אכפת?..... למי שרוצה להינות מנהיגה - הזקנות האלה הן אוטו כמו שאוטו צריך להיות.

yoni_0000
02-02-16, 20:27
כמו הרכבים הישנים והטובים של פעם, גם האנשים המשוגעים נעלמים מהעולם... גם בקרב המשוגעים מג'יפולוג מסתתר איזה ישראלי קטן שמחפש את מציאת המאה ושקט נפשי.
אני? הסיקס מספק לי מספיק הרפתקאות.. גם אני מחפש רכב יום יומי כמו ישראלי אמיתי... חסכוני אמין זול..
השאר בונוס.

ישי
02-02-16, 21:03
הייתי מוכר לך את הוולו שלי... 244 עם מנוע עתיק ו3 הילוכים (יד ראשונה מסבא שלי) אבל כמה בני כלבה שברו לה את הצורה לפני כמה שבועות ונאלצתי למכור אותה לפירוק...
רכב חזק מנוע מעולה ואמין, סלון שאין כאלו היום...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Gilad
02-02-16, 21:09
חפש קליאו ספורט בת עשר - אוטו נדיר אבל מדהים וצריך להיכנס בתקציב

elibaba
03-02-16, 20:29
אם אתה מחפש קליאו ספורט 172 טובה, יש לי חבר שמוכר.

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

-->