PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד שאלה על מבקעת... רעיון חדש

אייל
04-02-16, 22:03
האם ניתן לעשות את היחידה שדוחפת עם מוט הברגה, נאמר 20 מ"מ?
ואם להסביר... לחבר מוט הברגה גס ככל האפשר למנוע. בקצהו לשים גרזן ובעצם להמיר את התנועה הסיבווית של המנוע לקווית.
כמה שאלות:
איך משנים כיוון סיבוב מנוע AC?
האם זה יחזיק?
איזה מנוע צריך? האם חד פאזי יספיק?

תזרמו...

talw
04-02-16, 22:39
AC -תלת פאזי אפשר להפוך כיוון ע"י הפיכת החיבור בין שתי פאזות,לא משנה איזו מהן,בחד פאזי אי אפשר.
מוט הברגה -ככל שההברגה תהיה גסה יותר כך מהירות הביקוע תהיה מהירה יותר,"זה טוב",אבל מצד שני-המנוע צריך להיות חזק יותר בהתאם לגסות פסיעת ההברגה....+חיכוך מוגבר, לא משהו שמשמנת ידנית לא יכולה לפתור...

זרמתי.

נמרוד
04-02-16, 23:42
לא היינו כבר בדיון הזה פעם? או חמש פעמים?

כבר הגענו למסקנה שזה עונה על הדרישות שלך הכי טוב:

https://www.youtube.com/watch?v=dGGH4XKNULU

asafpeleg
05-02-16, 01:26
האם ניתן לעשות את היחידה שדוחפת עם מוט הברגה, נאמר 20 מ"מ?
ואם להסביר... לחבר מוט הברגה גס ככל האפשר למנוע. בקצהו לשים גרזן ובעצם להמיר את התנועה הסיבווית של המנוע לקווית.
כמה שאלות:
איך משנים כיוון סיבוב מנוע AC?
האם זה יחזיק?
איזה מנוע צריך? האם חד פאזי יספיק?

תזרמו...
בכל המבקעות שראיתי הקצה של החלק הזז דוחף את בול העץ. הגרזן עצמו סטטי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
05-02-16, 07:28
מוט הברגה יהיה חלש מידי. צריך משהו איכותי ועבה וזה יעלה מלא כסף.
אם אתה רוצה מבקעת זולה, קבע את ראש הגרזן ותשתמש בג'ק מספריים של רכב. חבר אליו מברגה וזהו.
אני אולי אבנה משהו לצרכי הדגמת קונספט. יכול להיות מעניין.

lizard
05-02-16, 07:51
AC -תלת פאזי אפשר להפוך כיוון ע"י הפיכת החיבור בין שתי פאזות,לא משנה איזו מהן,בחד פאזי אי אפשר.
מוט הברגה -ככל שההברגה תהיה גסה יותר כך מהירות הביקוע תהיה מהירה יותר,"זה טוב",אבל מצד שני-המנוע צריך להיות חזק יותר בהתאם לגסות פסיעת ההברגה....+חיכוך מוגבר, לא משהו שמשמנת ידנית לא יכולה לפתור...

זרמתי.
בטח שאפשר להפוך כיוון בחד פאזי. עובדה שכננת ההרמה שלי מסתובבת לשני כיוונים. אני לא יודע בדיוק מה המעגל בעל פה אבל זה כמובן שקשור לקבל שיש במערכת. במנוע תלת פאזי אין קבל כי לא צריך.

talw
05-02-16, 08:17
בטח שאפשר להפוך כיוון בחד פאזי. עובדה שכננת ההרמה שלי מסתובבת לשני כיוונים. אני לא יודע בדיוק מה המעגל בעל פה אבל זה כמובן שקשור לקבל שיש במערכת. במנוע תלת פאזי אין קבל כי לא צריך.

ממש לא, זה ממש לא רק תלוי קבל ,אלא בסוג המנוע וצורת הליפוף שלו/פאזת עזר לכיוון סיבוב.
אבל למה לסבך ?
הסרטון של נמרוד הכי טוב, כלכך פשוט שזה גאוני.

מוטי ג.
05-02-16, 08:19
מנוע חד פאזי עם קבל רואה בעצם 2 פאזות, האחת הרגילה השנייה עוברת מקבלת את ההפרש מופא שלה דרך הקבל, 90 מעלות אם איני טועה( עבר הרבה זמן), ולא 120 מעלות כמו 3 פאזות רגילות.

ukiuki
05-02-16, 08:31
https://www.youtube.com/watch?v=89O6j1SOUVs

lizard
05-02-16, 08:32
אוקי צודק שזה תלוי במנוע אבל זה כבר קשור לאיזה מנוע הוא ישים. מן הסתם הוא ישתמש באחד שמאפשר שינוי כיוון סיבוב

talw
05-02-16, 08:37
הוא ישתמש במנוע שהוא שם עליו עין כבר דיי הרבה זמן,אחד כזה שהיה קבור באדמה שנים,הוא רוצה לשטוף אותו עם צינור גינה,סבון כלים ומטאטא כביש.
רוצה להתערב ?

DANI1
05-02-16, 09:43
אני בניתי מתקן פרופיל 100x100 ושתלתי בתוכו גי'ק בוכנה להרמה 3 טון ,לבוכנה אני מחבר גרזן ביקוע ,ועל ידי הפעלת הגיק ,כרגע עובד טוב ,אני מבקע גזעים לשניים .

opl
05-02-16, 09:59
מה עם כזה?
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_olacH1hlWg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

מוטי ג.
05-02-16, 10:03
יש בעיה אחת גדולה עם הסרטים ביוטיוב שמקורם בארופה, רוב העצים רכים כמו הברוש שלנו, הם לא יבקעו אגוז, ולא אקליפטוס ולא זית.
העצים שם ניטעים לצרכי תעשייה והם שונים ממה שיש לנו תחת הידיים.

מוטי ג.
05-02-16, 10:06
זה שלי:
https://youtu.be/Ncsy80hPpOw

מוטי ג.
05-02-16, 10:08
וככה היא נראית היום:
https://www.dropbox.com/s/5q6tqoazth8nwht/2014-10-31%2014.39.38.jpg?dl=0

אייל
05-02-16, 19:18
מוטי, מאיפה קנית ספק כח הידראולי? כמה עולה?

מוטי ג.
05-02-16, 19:22
האמת, לא שילמתי על כלום, הכל מכל מיני ג'אנקיות.
העלות של יחידת כח הידראולית תעשייתית( מיכל, משאבה פילטר ) יכולה להגיע לעשרת אלפים ש"ח ויותר.
אבל רוב הסרטים ביו טיוב מציגים פתרון של משאבה מטרקטור כלשהוא מופעלת מנוע חשמלי, חפש באיביי יש מלא בעלות של 1000 ש"ח.

אייל
05-02-16, 19:31
האמת, לא שילמתי על כלום, הכל מכל מיני ג'אנקיות.
העלות של יחידת כח הידראולית תעשייתית( מיכל, משאבה פילטר ) יכולה להגיע לעשרת אלפים ש"ח ויותר.
אבל רוב הסרטים ביו טיוב מציגים פתרון של משאבה מטרקטור כלשהוא מופעלת מנוע חשמלי, חפש באיביי יש מלא בעלות של 1000 ש"ח.

איזה נתונים אני צריך לחפש? ספיקה? לחץ? מה?

מוטי ג.
05-02-16, 19:57
ספיקה: זה הכי קל, צריך לחשב את נפח הבוכנה ואז להכפיל בכמות המחזורים בדקה שאתה רוצה לעשות.
לגבי לחץ: לא מדדתי אף פעם, גם הרבה מהנדסי מכונות לא ידעו להעריך את הכוח הדרוש, יום אחד ארכיב שעון וסוף סוף אדע כמה כוח מיוצר שם.

חפש באי ביי log splitter hydraulic pump אם יש לך אפשרות להגיע למגרשים של טרקטורים ישנים כל דבר שתמצא שם יתאים

מוטי ג.
06-02-16, 05:16
לינק למשאבות באי ביי:
http://www.ebay.com/bhp/log-splitter-pump

קיטים:
http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Log+Splitter+hydraulic+kit&_pgn=1

ויש גם את הפטנט הזה:

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Log+Splitter+screw+&isNewKw=1&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=p2053742.m2428.l1313.TR0.TRC0.Xl og+splitter+screw&sqp=log+splitter+screw

דברתי עם בחור מכרמיאל שרכש כזה קונוס, הרכיב אותו על מנוע תלת פאזי, וכמעט הוריד את היד. אח"כ בנה על מערכת אחיזה על מנת שלא להחזיק עם היד.

לדעתי מסוכן, ושוב, מתאים בעיקר לעצים שרואים את הגרזן מגיע ומתבקעים לבד כדוגמת הברוש.
המבקעת שלי נבנתה עבור אקליפטוס שפשוט ייאש אותי בעבודה ידנית, זה היה פשוט בלתי אפשרי.
לאקליפטוס יש מבנה סיבי מסובב שקושר את הגזע בצורה שמאוד מקשה על הביקוע, גם למבקעת שלי קשה.

הערה לגבי מבקעת הידראולית, אם לא מתכננים מערכת קירור לשמן בצורת רדיאטור אז לפחות לתכנן מיכל שמן גדול פי 2 או 3 מהדרוש על מנת לתת לשמן אפשרות ל"נוח" או לפחות שיגדל שטח הפנים שלו.
אני אף פעם לא עובד יותר מ3 שעות רצוף, אז לא תכננתי רדיאטור כפי שקיים במערכת תעשייתית לעבודה יום יומית.

asafk
06-02-16, 13:41
אם מדברים על חלקים של טרקטור... לאייל יש טרקטור.
מה שמעלה את השאלה למה לא להשתמש בטרקטור ובאנרגיה שלו ורק לחבר עליו מבקעת בתור כלי?
https://www.youtube.com/watch?v=r84x25ccUx8

אסף.

מוטי ג.
06-02-16, 14:00
כי הטרקטור עושה רעש ומסריח, זו הסיבה שאני הלכתי על חשמל.

lizard
06-02-16, 16:03
אם לאייל יש טרקטור אז באמת לא ברור למה הוא לא בונה בוכנה שתתחבר אליו.
אני אפילו מוכן לבנות לו את זה בחינם אם הוא יביא חלקים. רק בשביל הקטע...

מוטי ג.
06-02-16, 16:06
חפשו מחפרון מושבת, הוא מכיל את כל מה שצריך: בוכנה, סלקטור וצנרת.
אני משתמש בבוכנה שפיכה, אבל לדעתי רגל ייצוב של מנוף הכי מתאימה, היא מגיעה כבר עם בסיס חיבור טוב להבדיל מבוכנת שפיכה שמתבססת על חיבור פינים.

boaz avrahami
06-02-16, 16:36
אצל איל למיטב זכרוני יש במקרה הטוב יציאת שמן חד כיוונית.
זה אומר שצריך מנגנון מכני ללחוץ את הבוכנה חזרה.
פחות נחמד אבל טרקטור מאפשר עבודה לא רק ליד מקור חשמל.

אם לטרקטור אגזוז תחתון אז זה יהיה לא נעים לעבוד מאחריו.

בכל מקרה דיון ממוחזר.
אייל פשוט לא מתקדם

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-92306.html

מוטי ג.
06-02-16, 16:42
נכון, טרקטור נותן גמישות.
כשתכננתי את שלי, הסתובבתי קצת בשוויץ, וראיתי המון מופעלי טרקטור, אבל הם יוצאים ליער לבקע , ואני לא.
או שיש להם נגררים עם מנוע עצמאי
במקרה שלי, לטרקטור שלנו יש אגזוז תחתון והוא אוהב קצת שמן עם הסולר= לא בא בחשבון.
וגם רעש מיותר בשעות היחידות המאפשרות עבודה = שישי אחה"צ וערבי השבוע( עד 23:00 ), אפילו שאין לי ממש שכנים, בכל זאת לא נעים לאוזן.
אבל גם יציאה אחת מהטרקטור זה בסדר, הטרקטור משמש כמשאבה בלבד, מוסיפים סלקטור 4/2 להיפוך כיוון.
אם כבר יש לו לנקודה 3, אז הוא מסודר.

אם אתה הולכים לכיוון של הפעלת PTO, ומשאבה חיצונית, שימו לב לכיוון הסיבוב שלה, עם מנוע תלת פאזי מאוד קל להפוך כיוון , עם PTO פחות.

boaz avrahami
06-02-16, 16:49
עוד סלקטור עוד כסף אבל הרעיון נכון

מוטי ג.
06-02-16, 16:53
וכמובן פורק לחץ by pass, למנוע נזק למערכת ולטרקטור.
אצלי הפורק מוכלל בסלקטור

asafk
06-02-16, 16:57
כמה באמת עולה מפירוק - מיכל קטן + סלקטור + מנוע הידראולי (אני צריך למשהו אחר, סוג של כננת. לא למבקעת)? יש מי שמפרק מכונות חקלאיות (כלומר שיש כבר סט מוכן לחבר לטרקטור)?

אסף.

אייל
06-02-16, 17:17
מכל הסיפורים אף אחד לא התייחס לשאלה המקורית...
האם יש סיכוי לעשות את זה עם מנוע חשמלי ומוט הברגה מסיבי. כמו בתנועת שער כנף, המרה של תנועה סיבובית לקווית.

lizard
06-02-16, 17:23
בטח שיש. אבל זה לא יעיל או שזה לא יהיה זול. מוט ההברגה שתצטרך יהיה מאוד מסיבי ויקר. לא מוט הברגה מהטמבוריה הקרובה. יעלה כמו מערכת הידראולית. אלא אם אתה מוצא מפרוקיות שלא יודעות מה יש להן ביד ויש כאלו. בעיקר מגרשי ברזל.

boaz avrahami
06-02-16, 17:24
לא רואה סיבה שלא.
אם כבר הייתי עושה כזה בסגנון הג׳קים המקוריים

105917

מצאתי אחד שלדעתי מבוסס על הרעיון

105918

talw
06-02-16, 17:29
מכל הסיפורים אף אחד לא התייחס לשאלה המקורית...
האם יש סיכוי לעשות את זה עם מנוע חשמלי ומוט הברגה מסיבי. כמו בתנועת שער כנף, המרה של תנועה סיבובית לקווית.

אני חושב שבתגובה #2 עניתי לך על השאלה.
לתשובה עם מספרים אתה תצטרך לספק לנו שאלה עם מספרים.
בלי מספרים התשובה יכולה להיות כן בדיוק כמו שהיא יכולה להיות לא.

boaz avrahami
06-02-16, 17:31
פסיעה קטנה אפשר לפצות עם סלד גבוה

talw
06-02-16, 19:15
אני חושב שבתגובה #2 עניתי לך על השאלה.
לתשובה עם מספרים אתה תצטרך לספק לנו שאלה עם מספרים.
בלי מספרים התשובה יכולה להיות כן בדיוק כמו שהיא יכולה להיות לא.

ועוד נקודה למחשבה שאולי תוריד אותך מהניסוי.
גם כשנדע את הכוח שצריך לבקע גזע מסוים ,ונתאים מנוע עם מומנט מסוים למוט הברגה מסוים ואפילו נוסיף איזה גלגל תנופה למערכת, בחיבור ישיר של המוט למנוע תהיה לנו בעיה בצורת כוח שיופעל על מיסבי המנוע פנימה/החוצה ,המיסבים בנויים לכוח צירי, ולא לכיוון הכוח הדרוש לביקוע הגזע.
מה שיאלץ אותך להפריד בין מוט ההברגה -שיישב על מיסבים קוניים, משני צדדיו,לבין המנוע עם איזשהו קופלונג.

omri_t
07-02-16, 12:08
המכופפת צינורות של ל.כ
עם ראש של גרזן

חבר משועמם עשה והוא מבסוט אש.

מוטי ג.
07-02-16, 19:12
הפעלה ידנית( פמפום בידית )?
אני חשבתי בהתחלה לרכוש מכבש מוסכים בל.כ. אבל זה עובד לאט ומייאש.
השליטה בדיוק המיקום בראש המכבש אינה נדרשת בביקוע ולכן הקידום האיטי של הגרזן נהיה מטרד.
לא ששלי עובדת מהר, לדעתי החזרה מהירה הייתה תוספת נחמדה אבל לא בא לי להשקיע בזה.

-->