PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפאי מתחיל

ofiryak
05-02-16, 14:03
אהלן חברים,
בזמן האחרון נורא מושך אותי העולם הזה והייתי רוצה להתחיל להכנס אליו,
אבל אין לי שום ידע או חברים שמבינים בזה.

קודם כל אני לא אכנס לתחום הזה בלי לקרוא לפחות איזה ספר מעמיק, אז אני אשמח להמלצות.

דבר שני, אני מעוניין בג'יפ שאני בעצמי יהיה מסוגל לטפל בו,
שאני לא אצטרך מוסך.
זאת השאיפה לפחות... חי בסרט? חח

התקציב שלי בעיקרון הוא 70 אלף, אבל אני רוצה להוציא כמה שפחות, בכל זאת אני בן 22 ועבדתי קשה בשביל הכסף הזה,
אז כמה שפחות - יותר טוב.

אני חשבתי על שתי אפשרויות, גי'פ זול שאני אסע איתו רק בשטח, ואני אשמור על הרכב הפרטי שלי,
או גי'פ ב-50-55 אלף, שיוכל לשמש אותי גם ליום-יום.

לדוגמה סוזוקי גימני ב-55 אלף, דגם 2009, יש אחלה מציאות.
השאלה היא - אם קורה משהו בשטח, והרכב נדפק, האם אני יוכל לסדר את זה בעצמי? כי אחרת אני לא יוכל להגיע לעבודה יום למחרת.

האופציה השניה היא לקנות ג'יפ CJ סיקס, ב-30 אלף,
ולשמור על הרכב הפרטי שלי.
או אפילו לקנות סוזוקי ויטרה ב-15.

השימוש שלי בגי'פ יהיה מקסימום 3 פעמים בשבוע, מינימום פעם אחת.

אני אפילו אעדיף לקנות גרוטאה שלא נוסעת ולשפץ אותה במו ידיי עד שהיא תיסע כמו חדשה,
אני בן אדם שנורא אוהב להשקיע וזה תחום שנורא מעניין אותי, פשוט אין לי שום ידע או ניסיון.

אשמח לעצות, תודה!

asafk
05-02-16, 15:57
קודם כל - ברוך הבא!

בזמן האחרון נורא מושך אותי העולם הזה והייתי רוצה להתחיל להכנס אליו,
אבל אין לי שום ידע או חברים שמבינים בזה.

הנה, מצאת. כאן יש גם ידע (והרבה) וגם חברים... וירטואליים ואמיתיים.

לדוגמה סוזוקי גימני ב-55 אלף, דגם 2009, יש אחלה מציאות.
השאלה היא - אם קורה משהו בשטח, והרכב נדפק, האם אני יוכל לסדר את זה בעצמי? כי אחרת אני לא יוכל להגיע לעבודה יום למחרת.

אין שום בעיה לתקן לבד ג'ימני. הבעיה היא תמיד שאם משהו נשבר בשבת, את החלק לקנות תוכל רק ביום ראשון. ואז איך לגיע לעבודה? מצד שני, זה דבר שלומדים לחיות איתו, רכב שהוא יומיומי ומשמש גם לטיולים, שומרים עליו קצת יותר מאשר על רכב לטיולים בלבד.

בגילך, ובשלב הנוכחי בחייך, אין טעם להחזיק שני כלי רכב, זה בזבוז כסף פשוטו כמשמעות.

אם הקילומטרז' השבועי שלך נמוך יחסית, אני חושב וממליץ כמו שכבר המלצתי לאחרים במצך - לך על רכב שטח אמיתי (ופתוח) - סמוראי / סופה. אלו כלי רכב כמעט בלי פשרות, כל אחד מיוחד בדרכו, ואם תחליט ללכת על סופה תזכה במקסימום יכולות השטח שרכב סטנדרטי יכול להציע, בלי להתפשר על 110 קמ"ש בכביש או עקיפות ביניים בזריזות של מכונית נורמלית. המחיר כמובן הוא בצריכת הדלק, אבל כאמור... אם הקילומטרז' לא גדול מה זה משנה.

אסף.

ofiryak
05-02-16, 16:07
קודם כל - ברוך הבא!

הנה, מצאת. כאן יש גם ידע (והרבה) וגם חברים... וירטואליים ואמיתיים.

אין שום בעיה לתקן לבד ג'ימני. הבעיה היא תמיד שאם משהו נשבר בשבת, את החלק לקנות תוכל רק ביום ראשון. ואז איך לגיע לעבודה? מצד שני, זה דבר שלומדים לחיות איתו, רכב שהוא יומיומי ומשמש גם לטיולים, שומרים עליו קצת יותר מאשר על רכב לטיולים בלבד.

בגילך, ובשלב הנוכחי בחייך, אין טעם להחזיק שני כלי רכב, זה בזבוז כסף פשוטו כמשמעות.

אם הקילומטרז' השבועי שלך נמוך יחסית, אני חושב וממליץ כמו שכבר המלצתי לאחרים במצך - לך על רכב שטח אמיתי (ופתוח) - סמוראי / סופה. אלו כלי רכב כמעט בלי פשרות, כל אחד מיוחד בדרכו, ואם תחליט ללכת על סופה תזכה במקסימום יכולות השטח שרכב סטנדרטי יכול להציע, בלי להתפשר על 110 קמ"ש בכביש או עקיפות ביניים בזריזות של מכונית נורמלית. המחיר כמובן הוא בצריכת הדלק, אבל כאמור... אם הקילומטרז' לא גדול מה זה משנה.

אסף.

הקילומטראז החודשי שלי דיי גבוה, בערך 500 לחודש.
אני גר בנתניה ועובד בתל אביב :\
המרדף אחרי הכסף חח

יש אפשרות להסיב את הרכב לגז?
אם אני קונה רכב הוא ישאר איתי הרבה, הרבה זמן, אז שינויים גדולים הם לא בגדר בעיה אני מניח,
אבל מבחינה פיזית אפשר להסב כזה רכב ענתיקה לגז? כי זה פשוט יוזיל לי עלויות דלק.

גם הבנתי שסמוראי זה רכב שנורא קשה למצוא במצב טוב,
ורכבים כאלה ישנים...לא יודע, מפחד שיתפרק לי באמצע הנסיעה בכביש חח

איך אני יכול ללמוד מכניקה, איזה ספרים לקנות? אני בטוח שיש ספרים שיוכלו ללמד אותי לתקן כמעט הכל,
יש לך המלצות?

asafk
05-02-16, 16:09
בקילומטרז' הזה - ג'ימני יהיה ממש בול מה שאתה צריך לדעתי.
אבל תצפה לתשלום באיכות החיים, בעיקר לזה שמדובר ברכב איטי בכביש. אם אתה נוסע בשעת הפקקים זה לא נורא כי כולם נוסעים לאט, אפילו יתרון - אפשר לחתוך מהשטח.

אסף.

ofiryak
05-02-16, 16:14
בקילומטרז' הזה - ג'ימני יהיה ממש בול מה שאתה צריך לדעתי.
אבל תצפה לתשלום באיכות החיים, בעיקר לזה שמדובר ברכב איטי בכביש. אם אתה נוסע בשעת הפקקים זה לא נורא כי כולם נוסעים לאט, אפילו יתרון - אפשר לחתוך מהשטח.

אסף.

ירידה באיכות חיים? הצחקת אותי... יש לי סוזוקי אלטו ידני, איכות החיים שלי בכביש לא משהו גם ככה חחח,
אם אני מגיע ל-100 אני שמח חח

ronbs
05-02-16, 18:16
גימיני ידני אם תצליח למצוא מחוץ לעיר מגיע ל 14 לליטר האוטומטי 12 לליטר
אם אתה רוצה להחזיק 2 רכבים אז לדעתי גיפ אספנות כך בחשבון בהתחלה הוצאות ללא הפסקה קשה למצוא רכב טוב צריך סבלנות

dio
06-02-16, 16:27
כל עוד אתה לבד/עם חברה (כלומר זוג בלי ילדים) לך על ג'ימני כרכב יחיד. יש לך כיום אלטו- לא תרגיש הבדל מבחינת סביבת הנהג. אבל יכולות שטח שלו מעולות ואפשר למצוא יד נמוכה שלא היה בשטח כלל (במידה ותרצה לשפר לבד) או כבר משופר לפחות בסיסי (אבל כך בחשבון שכלים אלו היו בשטח ועוד איך). ועוד משהו- אישית היתי ממליץ על אוטומט- ללא ניסיון בשטח אוטומט נותן יותר מרווח לתיקון טעויות
בהצלחה

yoni_0000
06-02-16, 21:02
בתור אחד שעשה את ה"טעות" של להחזיק סיקס ופרייבט, אני יכול להגיד לך שהקניה היא החלק הזול... ה30 אלף שתוציא בקניה יכולים להכפיל את עצמם תוך פחות משנה. לך על ג'ימיני שמור.. אם תחליט שאתה משוגע כמוני תמיד תוכל לשדרג.

omri_t
06-02-16, 21:56
להבדיל

אני בעבר כשהייתי בזוגיות ללא ילדים החזקתי סופה ובמקביל רכב יומיומי

ההוצאות להחזקת סופה בעבודה עצמית מראש לא גבוהות.
ואם הרכב לטיולים זה מאפשר גמישות והקטנת עלויות.

בקיצור- אני תומך בהפרדת רשויות ורכב שטח הארדקור במיוחד בשלב הזה בחיים.

מוני אורבך
07-02-16, 09:29
סופה ועל אחת כמה וכמה סיקס, זה ל"גיפאים מתקדמים"
מה זה אומר?
שאתה לא מפחד מ"רעשי רוח"
שלא אכפת לך שהרכב מרעיש, נוזל בחורף וחם בקיץ.
שאתה סופג את ההתעללויות בטסט בשלווה.
שאתה מוכן ללכלך את הידים מדי פעם וגם להבין מה קורה ברכב שלך.
שאתה מוכן לאכול אבק בכמויות.
שההגה הוא לא כמו של "פריווט" אלא יש בו "חופש מובנה"

מה היתרונות, רכב פתוח גיפ אמיתי, יותר גיפאות מזה לא תמצא.
אם אתה יכול להפוך באגים לפיצרים, כמו שאנחנו המכורים לסיקסים וסופות, ברוך הבא.
אם לא...

אז איך תדע מה אתה, הרי אתה רק בן 22 ועוד לא יודע אפילו מזה לנסוע בשטח ובכביש עם רכב פתוח ?!
אתה חייב להצתרף למשהו לטיול שטח בסיקס או סופה (שהיא קצת יותר מתורבתת)
עדיף לטיול של כמה ימים.
אחרי זה אתה כבר תדע אם נדונת למאסר עולם עם גיפ אמיתי או לא...

שגיא S
07-02-16, 11:11
בתור בעלים של רכב פתוח וספרטני וגם של ג'ימני במקביל, אני יכול להגיד לך שיש הבדל של שמיים וארץ בניהם.

קח דוגמא, אתה מסיים טיול:
בג'ימני - מנפח אוויר, סוגר חלונות, מפעיל מערכת ומזגן - מרגיש בפרייבט. שקט, אפשר לדבר אחד עם השני וכו'.
ברכב פתוח וספרטני - ממלא אוויר. אין מזגן, אין איטום בכלל, הרבה יותר רועש לא משנה כמה תשקיע באיטום וכו'. מערכת חייבת להיות על ווליום גבוה כדי להתגבר על הסאונד של הררוח והצמיגים, וכדי שחברה שלך תוכל לדבר איתך היא חייבת לצעוק (לפעמים גם יתרון ;) )...

אני אישית, אוהב מאוד את ההרגשה של נסיעה ברכב פתוח ולכן אני מוכר ג'ימני 2007 בשביל לעבור לגרוטאה שנת 84...אבל אני יכול להגיד לך שהחברה שלי ממש נגד.

כמו כן יש את כל הסוגיה של להשאיר דברים באוטו, פתח לונדליזם וכו' שיותר משמעותייים ברכב פתוח.

לדעתי הג'ימני מספק חווית כניסה מאוד נוחה לתחום הטיולים, לפחות מהניסיון האישי שלי האחזקה זולה מאוד (הרבה בגלל שזה ידני), הרכב לא תקע אותי ולא עשה שום בעיה בשנתיים האחרונות. וטסטים וביטוח כמו של מאזדה 2.

הבעיה הכי גדולה בסוזוקי זה האנשים שמחזיקים אותם, שלרוב (לא כולם!) מחזיקים את המכוניות בתחזוקת שבר ומטפלים במינימום האפשרי, וכשעזרתי לחבר לקנות ג'ימני פשוט הגענו למסקנה שהרוב פשוט מעבירים תקלות ובעיות גיר (במקרה של האוטומט) הלאה. הכוונה היא שהם מתקנים בקומבינה בזול ואז מפרסמים את הרכב למכירה. לכן אני ממליץ לבדוק טוב טוב מה אתה קונה.

בכל מקרה- שיהיה בהצלחה! תמצא לך חבורה טובה לטייל איתה ואתה תהנה מכל רגע לא משנה איזה רכב תבחר.

dio
07-02-16, 12:03
סופה ועל אחת כמה וכמה סיקס, זה ל"גיפאים מתקדמים"
מה זה אומר?
שאתה לא מפחד מ"רעשי רוח"
שלא אכפת לך שהרכב מרעיש, נוזל בחורף וחם בקיץ.
שאתה סופג את ההתעללויות בטסט בשלווה.
שאתה מוכן ללכלך את הידים מדי פעם וגם להבין מה קורה ברכב שלך.
שאתה מוכן לאכול אבק בכמויות.
שההגה הוא לא כמו של "פריווט" אלא יש בו "חופש מובנה"

מה היתרונות, רכב פתוח גיפ אמיתי, יותר גיפאות מזה לא תמצא.
אם אתה יכול להפוך באגים לפיצרים, כמו שאנחנו המכורים לסיקסים וסופות, ברוך הבא.
אם לא...

מסכים עם כל מילה. אבל לפעמים צריך לחוות כמה רכבי שטח בשביל להגיע לזה (או לא). אני בג'פ השלישי הגעתי לסופה משלי (בהסתייגות, אבל רנגלר זה עדיין סופה עם קומפורט מסויים)
בהצלחה- אולי אשמע נאיבי, אבל לרכב שטח צריך להתחבר, ולא תמיד זה רכב ראשון. זה תהליך טבעי של ג'יפאי וזה בסדר.

מוני אורבך
07-02-16, 12:22
כאן אתה פותח במלחמה..
CJ זה לא סופה ן TJ גם הוא לא סופה.
לטוב ולרע אלו גיפים אבל מסוג שונה.

הכי אותנטי הכי גיפ שרק יכול להיות הוא CJ בזה אין ספק.
וגם כאן הדעות חלוקות מי הכי גיפ..
CJ2 הוא הראשון, אבל לך תסע עליו.
CJ5 הוא הכי קרוב לראשון והכי קצר מבין הגיפים ה"מודרניים"
אבל הפרופורציות שלו לא משהו, וגם העבירות היא לא בשיא בגלל בסיס גלגלים קטן.
מבחינה פרקטית הוא אסון
CJ7 הוא הכי יפה וסקסי, הגיפ. אבל הוא קטן יחסית, ואם אתה רוצה יותר משני אנשים אתה בבעיה.
CJ8 יש מספיק מקום לכולם, אבל הוא מגושם והפרופורציות לא יפות.

סופה הרבה יותר מודרנית ו"פריווט" בכביש. אבל אין לא את הגסות והישירות שהוא הקסם של הסיקס.
מעבר לזה שהיא יוצרה בארץ, לא שיא האמינות..
TJ הוא סופה מעודנת והיות ויוצר בחו"ל יותר אמין. אבל עדין אין לו בעיני את הקסם של CJ
רנגלר KJ הוא עוד יותר מעודן ו"פריווטי" ויש לו קסם משלו. אבל אין לו את הקסם של CJ
בקיצור מה הכי גיפי.. זה משהו שלעולם לא נסכים עליו.

בתור פשרה אני נוסע ביום יום על רנגלר JK קצר ויש לי CJ7 אספנות לזמנים שאני רוצה להרגיש "גיפ אמיתי" כמו שאלוהים ברא אותו (-:

dio
07-02-16, 12:32
מבלי להיכנס לפרטי פרטים ולאילן יוחסין של ג'יפ- כולם בסופו של דבר צאצאים של וויליס האגדי... לזה התכוונתי

dio
07-02-16, 13:22
105952

-->