PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת ויטרה ארוכה בג'יפ קצר

rbeny
26-10-05, 00:01
ברשותי ויטרה ארוכה מודל 97 .
משיקולים אישיים- הרכב גדול מדי עבורי, אני רוצה להחליפו לג'יפ אחר קצר
(למרות שאני מרוצה ממנו).
מבדיקה שעשיתי מסתבר שאין הבדל בתחזוקה השוטפת(בטוחים,דלק,מוסך ...) של ויטרה קצרה לעומת ארוכה.
מאחר והתחזוקה השוטפת מהווה פרמטר מאוד חשוב בהחלפה,
אודה למי שיציע לי דגם חלופי של ג'יפ קצר.

.Nir.
26-10-05, 00:12
אמממ הייתי אומר לך ללכת על סמוראי אבל מבחינת תחזוקה הוא מבקר הרבה במוסך (חלקים וטיפולים לא משהו יקרים) לפחות יותר מהויטארה אצלי זה ככה עם סמוראי 90 וויטארה 94 היא כמעט לא ראתה אצלנו מוסך מבחינת ביטוח הסמוראי 860 אני חושב שזה לא כלכך הרבה אבל חוויה מדהימה ליסוע בסמוראי אני אישית הרבה יותר נהנה מליסוע על הויטרה למרות שהויטארה יותר זריזה עם הגה כח מיזוג רדיו (את שלי גנבו חחח) ושאר הפינוקים הסמוראי נותן פידבקים אדירים מבחינת יכולת שטח צריכת דלק ומבטים של העוברים ושבים אז בגדול אני ממליץ לך על סמוראי כיף כיף ושוב כיף.. כמובן לבחור צעיר על מכוניות אחרות אני לא יכול להמליץ מחוסר ניסיון אבל אני אוהב את משפחת סוזוקי...

אלון_ק
26-10-05, 15:23
ראשית, ויטארה לא פחות עבירה מסמוראי בתצורה סטנדרטית. היא גם לא פחות עמידה, לא יותר אמינה ובקיצור - כרכבים סטנדרטיים, אין שום הבדל משמעותי בינהם מלבד נוחות הנסיעה.

רק מה, ויטארה נעצרת שם. הכי רחוק שמגיעים איתם היום זה צמיגי 29 עם מערכת מתלים מצחיקה בהשוואה למה שאתה עושה לסמוראי במחירים כאלו. הסמוראי פשוט הרבה יותר זול לשיפור ושוק השיפורים בשבילו הרבה יותר גדול בארץ.

הייתי אומר לך ללכת על סמוראי אבל מבחינת תחזוקה הוא מבקר הרבה במוסך
קשקוש. סמוראי שמתוחזק היטב איננו מתקלקל בהפתעה, איננו נופח נשמתו באמצע המדבר ואיננו עולה לך בשום דבר בלתי צפוי, בדיוק כמו כל רכב אחר. אתה סומך על מוסך שיעשה עבודה בשבילך (יש לו אינטרס לא לעשות עבודה טובה, אתה יודע), אתה לא בודק את הרכב בעצמך אז אין לך מושג כשמשהו קצת לא בסדר ועוד אפשר לתקן אותו בשתי דקות עבודה, אתה שם לב רק כשהבעיה מתחילה להראות את עצמה על הכביש. רכבים ישנים צריך לתחזק היטב כדי לקבל מהם אמינות טובה, במוסך אתה לעולם לא תצליח לעשות את זה אלא אם אתה רוטשילד (ואז למה אתה נוסע בסמוראי?).

חלקי סמוראי דווקא כן יקרים יחסית. גם חלקי ויטארה. תשווה לCJ או לל"ר בחלקים שכבר החלפת, תראה כמה אתה יוצא ביוקר.

מה כן לקחת? לא יודע. זה תלוי רק ברצון שלך. אני הייתי לוקח סמוראי לפני שהייתי נוגע בויטארה, אבל עם תקציב כמו שיש לך מהמכירה הייתי לוקח דיפנדר 90 הרבה קודם, אז אני לא דוגמא.

-->