PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל... והפעם - מה קורה ברומא בספטמבר?

ש01
07-02-16, 12:25
המתבגרת נוסעת עם חברות לפני הגיוס לרומא.
על מנת להוזיל את הטיסה החליטו לדחות במקום בקיץ לתחילת ספטמבר (מחירי הטיסות יורדים ב 25-30%).
אבל, שומו שמיים, מחירי המלונות עולים בשיעור דומה.
שיטוט באינטרנט לא העלה שום הסבר לתופעה המוזרה.

אז יש כאן אולי מישהו שיודע למה בספטמבר מחירי המלונות ברומא קופצים?

תודה,

דרור ברלי
07-02-16, 12:50
חפש איזה כנסים/תערוכות/פסטיבלים/אירועים גדולים נערכים בעיר בתאריכים הנ"ל.
יש מצב שתגלה שמוטב להזמין את החדרים במלון כבר עכשיו כי אם לא, הבנות יגיעו לעיר ולא ימצאו חדר פנוי ברדיוס של עשרות ק"מ.

shachar
07-02-16, 13:02
פסטיבל אומנות רומאירופה מסוף ספטמבר...

ש01
07-02-16, 14:07
זהו שרוצות כבר להזמין...
על הפסטיבל רומהאירופה שמענו, אבל יכול להיות ירידה במחירי טיסות יחד עם עלייה במחירי מלונות בו זמנית?

malikmalik
08-02-16, 01:19
לא מכיר את הפסטיבל הזה אבל באופן כללי מה שאתה מתאר הגיוני. מחירי הטיסות מישראל רגישים לביקוש מישראל שיורד בסוף אוגוסט ומתחדש שוב לפרק זמן קצר של חופשת סוכות. מחירי המלונות רגישים יותר לביקוש מקומי שיכול לעלות אם הפסטיבל הוא אירוע גדול ומוכר.

Sent from my Blade S6 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
08-02-16, 11:52
נחשפתי לאחרונה לעובדה שמחירי הטיסות משתנים לא רק ברמה העונתית, אלא גם ברמה יומית, בסדר גודל של מאות אחוזים.

אם אין מחויבות לתאריכים שווה לבדוק במנוע חיפוש טיסות שמאפשר להשאיר את משבצת המועד פתוחה.

לסבר את האוזן: קנינו חמישה כרטיסים לחופש משפחתי בשווייץ ביולי, בכ800$ בסה"כ.

בד"כ העבודה שלי משלמת כ750$ לכרטיס בודד לגרמניה.

פער של כמעט 500%.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

דרור ברלי
08-02-16, 12:00
"ביקוש מקומי" יכול להיות גם כנס שנתי גדול של מעצבי אופנה או מנתחים פלסטיים או סוכני מכירות. וזה יכול לקרות גם בערי פריפריה נידחות. ואז אתה מגיע בעשר בלילה כולך שחוט אחרי שנהגת 800 ק"מ במכונית סופר-מיני שכורה קטנה וצפופה ואתה כבר מת להתקלח ולשים את הראש באיזה חדרון של מלון הכי פשוט ואין - פשוט אין - שום מיטה פנויה ברדיוס של 50-80 ק"מ מהעיר.

כבר יצא לי פעם מצב כזה בנורמנדי. באחד המלונות ריחמו עלי והתחילו לחפש לי מקום לישון מחוץ לעיר. בסוף מצאו איזה מוטל אוטומטי (מי שטייל הרבה בצרפת מכיר את המלונות האלה עם החדרים הטרומיים מפלסטיק אפור שהכל בהם אוטומטי, כולל "ארוחת בוקר" ממכונה. אין אפילו פקיד בקבלה) במרחק של כמעט 100 ק"מ. אני מודה שזו היתה התלבטות מאוד קשה אם להתאמץ עד שם או להשכיב את מושב הנהג וללכת לישון באוטו.

boaz avrahami
08-02-16, 12:03
העבודה שלך קונה דרך משרד נסיעות, מחלקות אחרות ומקבלת אשראי.
גם אצלנו מחירי הכרטיסים בעבודה גבוהים עד כדי שחשדתי שמישהו עושה קומבינה על גב החברה.

מחירים ברשת משתנים לפי שיקולים שבכוונה אינם שקופים. ( מחלקות נסגרות ונפתחות חדשות עם תמחור שונה)
מעולם לא נתקלתי בפערים של מאות אחוזים כשחיפשתי באותו מקור ובאותם חברות תעופה ותאריכים.

טיפ שכן מוזיל את הטיסות הוא שבין היציאה לחזרה יהיה סופשבוע נוצרי.
עד כדי כך שגם תוספת הימים במלון עלולה להיות משתלמת להארכת השהות

thebips
08-02-16, 12:03
המחירים משתנים ברמה יומית כבר 3 שניים אני מזמין דרך האתר http://www.skyscanner.net/

מה שיפה שם שאפשר לראות את המחירים לכול יום בחודש מסוים או לראות מחירים ללא קביעת יעד (כך הגענו לפני שנתיים שבדיה) בנוסף ממולץ לבדוק מחירים מנמל התעופה עובדה לדוגמה יש שם הצעות מ67$ הלוך ושוב להונגריה (אני מאמין שאפשר לסגור באותה הזדמנות אל טיפול לרכב עצל טושי )

נחשפתי לאחרונה לעובדה שמחירי הטיסות משתנים לא רק ברמה העונתית, אלא גם ברמה יומית, בסדר גודל של מאות אחוזים.

אם אין מחויבות לתאריכים שווה לבדוק במנוע חיפוש טיסות שמאפשר להשאיר את משבצת המועד פתוחה.

לסבר את האוזן: קנינו חמישה כרטיסים לחופש משפחתי בשווייץ ביולי, בכ800$ בסה"כ.

בד"כ העבודה שלי משלמת כ750$ לכרטיס בודד לגרמניה.

פער של כמעט 500%.

thebips
08-02-16, 12:34
לא יודע אם זה מתאים אבל בסוף אוגוסט יש טיסות אם תחנת ביניים ב 230 דולר הלוך ושוב

המתבגרת נוסעת עם חברות לפני הגיוס לרומא.
על מנת להוזיל את הטיסה החליטו לדחות במקום בקיץ לתחילת ספטמבר (מחירי הטיסות יורדים ב 25-30%).
אבל, שומו שמיים, מחירי המלונות עולים בשיעור דומה.
שיטוט באינטרנט לא העלה שום הסבר לתופעה המוזרה.

אז יש כאן אולי מישהו שיודע למה בספטמבר מחירי המלונות ברומא קופצים?

תודה,

דרור ברלי
08-02-16, 13:26
כעיקרון, כל מושב במטוס מתומחר אחרת והמחיר משתנה מדי יום ביומו. יש מצב שזה שיושב לידך במחלקת התיירים שילם שליש ממך, או פי 2 ממך.
מי שצריך לנסוע עם אילוצי תאריך, שעות ומקום ייאלץ לרכוש כרטיסים בחברה גדולה שיש לה קוים יומיים סדירים לישראל וממנה - ואז זה עולה המון. טיסה עם קונקשן תמיד תהיה זולה יותר מטיסה ישירה.

מלונות (וגם רכב) מומלץ להזמין מראש כבר מהארץ.

lizard
08-02-16, 13:36
ככל שמזמינים מוקדם יותר המחיר זול יותר. יש גם יותר אופציות ויותר מחלקות. כל מושב במטוס מתומחר בנפרד. מחלקת תיירים זה שם כולל. בתכלס יש הרבה סוגי כרטיסים.

חנן-ג'יפולוג
08-02-16, 13:52
http://imageshack.com/a/img922/7756/kgmCNB.png

boaz avrahami
08-02-16, 13:59
חנן, זה לא אותם תאריכים אלא חודש שלם שבו יש טיסות בתפוסה שונה.
ע"י שינויי המחירים החברות מווסתות את התפוסה.

אגב
לא יודע מה מדניות הביטול בחברות שאינן ישראליות אבל אני נוטה להזמין מחברות ישראליות - לרוב וואלה טורס.

חנן-ג'יפולוג
08-02-16, 14:14
זה בדיוק מה שאני אומר. אם אתה גמיש בתאריך, הבדלי המחיר עצומים, גם בסמיכות ימים, ראה 17,19 במאי, או 11,12 במאי.
.
658 מול 333

lizard
08-02-16, 14:39
אחותי עובדת בתחום. ההבדלי מחירים מדהימים.
אפשרות נוספת היא לחכות לרגע האחרון (משהו כמו 12 שעות לפני הטיסה) ולרכוש אז כי הם מוכרים כרטיסים שנשארו במחירי עלות בערך.
על כל המשמעות של לחכות עד לרגע האחרון...

חנן-ג'יפולוג
08-02-16, 14:42
לכן רשמתי את המחירים, בניגוד לתאריכים האחרים.

boaz avrahami
08-02-16, 22:12
בדיוק כרגע כתבה בערוץ 2 בנושא.
בסיכום- אין חוקיות.

חברות הכרטיסים יודעות עלינו מספיק בשביל להתאים לנו את המחיר לפי שיקול דעתם.
בכללי המחיר נפתח עם מחיר זול וכל מחלקה וירטואלית קפיצה של 15 אחוז.
אם המטוס מתמלא אז המחיר ימשיך לעלות, אם לא אז המחיר ירד

thebips
08-02-16, 22:47
גם לאתרי המכירה של הכרטיסים יש אלינו המון מידע ולא נדיר שתקבל מחיר אחר אם:

1. תשתמש באפשרות של גלישה ב incognito https://support.google.com/chrome/answer/95464?hl=en
2. תגיע לאתר מ IP של מדינות שונות

עופר

בדיוק כרגע כתבה בערוץ 2 בנושא.
בסיכום- אין חוקיות.

חברות הכרטיסים יודעות עלינו מספיק בשביל להתאים לנו את המחיר לפי שיקול דעתם.
בכללי המחיר נפתח עם מחיר זול וכל מחלקה וירטואלית קפיצה של 15 אחוז.
אם המטוס מתמלא אז המחיר ימשיך לעלות, אם לא אז המחיר ירד

ד ו ר ו ן
08-02-16, 22:58
כבר יצא לי פעם מצב כזה בנורמנדי. באחד המלונות ריחמו עלי והתחילו לחפש לי מקום לישון מחוץ לעיר. בסוף מצאו איזה מוטל אוטומטי (מי שטייל הרבה בצרפת מכיר את המלונות האלה עם החדרים הטרומיים מפלסטיק אפור שהכל בהם אוטומטי, כולל "ארוחת בוקר" ממכונה. אין אפילו פקיד בקבלה) במרחק של כמעט 100 ק"מ. אני מודה שזו היתה התלבטות מאוד קשה אם להתאמץ עד שם או להשכיב את מושב הנהג וללכת לישון באוטו.
+
ביוון נפלנו על איזה חג מקומי לא ברור, ולמרות נסיונות עזרה ממלון שהגענו אליו, לא היה אף חדר בטווח 100 קמ.

היה לנו אוהל ברכב.
ישנו על הדשא האחורי של המלון..(בהסכמתם כמובן).

ש01
09-02-16, 12:20
בקיצור- פתחה דף אקסל ותמצא את הקומבנציה הטובה היותר...

דרור ברלי
09-02-16, 14:38
מאוד מומלץ לברר לפני נסיעה תאריכים של חגים מקומיים/ימי אבל לאומיים/דתיים ושאר הפתעות שמשמעותן המיידית היא תחנות דלק, משרדים, חנויות ואטרקציות סגורים, תחבורה ציבורית במתכונת דלילה יותר וכו'.

-->