PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק מערכת החימום בCJ.

lizard
26-10-05, 13:32
איך מפרקים לגמרי את מערכת החימום של הסיקס?

המערכת אצלי גמורה ואני מעוניין לשפץ/להחליף למערכת אחרת.

תודה
מיכה

חנן-ג'יפולוג
26-10-05, 13:34
היא מחוברת בכמה ברגים לקיר האש, ולברגים מתחת לגריל שנמצא מאחורי מכסה המנוע. תסיר אותו ותמצא את הברגים האלה.

lizard
26-10-05, 13:40
משונה, לא מצאתי ברגים בקיר אש אבל אני אחפש שוב.
איך מסירים את הגריל?

חנן-ג'יפולוג
26-10-05, 13:42
ארבעה ברגים בפינות שלו, מבחוץ.

lizard
26-10-05, 13:44
תודה אני אבדוק.

יש מערכות חימום אחרות שיכולות להתאים?
אני מעוניין במערכת עם 6 יציאות. 2 חזיתיות, 2 לרגלים ו2 לשמשה.

חנן-ג'יפולוג
26-10-05, 13:49
נמרוד ואני נוסעים בלי המערכת הזו כבר כמה שנים, למרות שלפחות אצלי היא היתה תקינה לגמרי כשהוצאתי אותה, והיא ממש לא חסרה לנו. במקומה הכנסנו את מסנן האוויר.

אתה אולי עוד לא מכיר את זה אבל הריצפה החשופה של הסיקס, שיושבת מעל האגזוז והגיר מהווה תנור חימום מעולה. מעולה מדי :cry:

lizard
26-10-05, 13:51
אוקי סבבה.
למרות שנאמר לי שבחורף היא תורמת להפשרת החלון הקדמי.

בכל מקרה, אני מסיר אותה ובונה דשבורד וחיפוי תחתי חדש. בגלל זה אני רוצה להסיר ולהתקין משהו יותר קומפקטי, אם צריך.

חנן-ג'יפולוג
26-10-05, 13:59
למרות שנאמר לי שבחורף היא תורמת להפשרת החלון הקדמי.

החלון הקדמי שוכב על מכסה המנוע. כאילו דא? :wink:

http://img451.imageshack.us/img451/3283/jeepinriver6zt.jpg

lizard
26-10-05, 14:14
אני כותב רק מה שכתבו לי פה.
לא טוען לשום דבר.

בכל מקרה, בחורף אני מעדיף להיות במיטה עם מישהי שתחמם אותי מאשר בשטח :wink:

נמרוד
26-10-05, 16:54
תודה אני אבדוק.

יש מערכות חימום אחרות שיכולות להתאים?
אני מעוניין במערכת עם 6 יציאות. 2 חזיתיות, 2 לרגלים ו2 לשמשה.

אני חושב שהכי נכון יהיה לבדוק ולתקן. מערכת הצינורות עצמה, אין בה משהו מיוחד שיכול להתקלקל, מה שאתה צריך לבדוק זה את הסגרים למיניהם, שלמיטב זכרוני מופעלי כבלים כך שאתה יכול לסדר להם פתרונות אחרים (ידניים, או כבלים תחליפיים או מה שלא יהיה...), וכמובן המפוח שאם הוא לא עובד אז תחליף. לנסות לדחוף לשם מערכת מרכב אחר, נראה לי כמו עבודה מאד סיזיפית שתדרוש המון התאמות, בטוח יותר מאשר לתקן/לאלתר משהו על בסיס הסעפת המקורית.

(אגב, אני חוזר על הזמנתי לבוא ולקחת סעפת כזאת שלמה שירדה מהג'יפ שלי ושוכבת במחסן. יחד עם שלך יש לך כבר יותר סיכוי להשמיש את העסק).

בארה"ב, יש מערכות חימום קומפקטיות במיוחד לג'יפים ולכלי רכב מבנייה עצמית, שזה אם אני מבין נכון מה שאתה מחפש. אם אתה יכול להרשות לעצמך, זה הפתרון.

http://www.flex-a-lite.com/auto/assets/images/640-alone.gif
Mojave Heater תוצרת פלקס-א-לייט, יחידה אחת שכוללת הכל. את זה אתה יכול להתקין בג'יפ כמעט bolt-on.
http://www.flex-a-lite.com/auto/html/mojave-heater.html

lizard
26-10-05, 17:09
תודה נמרוד.
ב3 לחודש אני אהיה ברמת ישי. אני אשמח לבקר אצלך ולקחת את המערכת.

אולי אצליח לסדר את זה ככה שזה יהיה קומפקטי יותר.
בכל מקרה העדיפות כעת היא תקינות המכלולים כשמכלול החודש הוא מערכת ההיגוי. (המכלול הקודם היה מערכת הקירור שאתמול הוכיחה את עצמה כתקינה מאוד)

עירא
26-10-05, 19:15
הייתי שם,
חשבתי גם על להזמין את מה שנמרוד פירסם
עזוב אותך משטויות, בחורף בשיא הקור, אני החלשתי את העוצמה של החימום כי נמסתי וכן אני מדבר על המערכת המקורית.
גם אני לקחתי שתי מערכות בלאי, קצת קניבליזציה, בחירה של החלקים הטובים מכל מערכת, ניקוי של הרדיאטור לפני הרכבתו, אפשר להגדיל ולעשות ולהחליף את המפוח לאחד של וואנדורה (אולי יהיה צורך להגדיל את החור בקיר האש) והמערכת עובדת מצויין.

עירא

אריק
26-10-05, 20:23
עירא כתב:עזוב אותך משטויות, בחורף בשיא הקור, אני החלשתי את העוצמה של החימום כי נמסתי וכן אני מדבר על המערכת המקורית.

מסכים אם כל מילה, תנסה קודם להשמיש את המערכת הנוכחית . וכן גם אצלי מדובר בברזנט
אריק

lizard
26-10-05, 22:07
בנתיים אני לא רואה כל סיבה שלא להשתמש במערכת המקורית.
מה גם שאני לא רוצה לבזבז על זה יותר מידי.

אחרי שאפרק את המערכת שלי ואראה איך היא בנויה אחליט אם להתקין את התצורה המקורית או לשפצר.
כרגע בכל מקרה זה לא בעדיפות. יש דברים חשובים יותר קודם.

נמרוד
30-10-05, 15:17
תודה נמרוד.
ב3 לחודש אני אהיה ברמת ישי. אני אשמח לבקר אצלך ולקחת את המערכת.

אתה מוזמן, בכיף, תרים טלפון לתיאום.

-->