PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש חוות דעת על טופס בדיקה

לירוןר
09-02-16, 07:30
לאחר חיפושים נמצא לנדקרוזר ארוך שנת 2004 עם 280000 קמ מצב חיצוני בינוני פלסטיקה אבל בפחחות טוב .מטופל מסודר ואדם אמין.הבדיקה נאמר לי על ידי קומפיוטסט (באר שבע שקיבלתי המלצות עליו מכמה אנשים מישהו מכיר?) כי מצבו טוב לגילו ..
אני מודאג רק לגבי הקומפרסיה של צילינדר אחד רק 75% השאר מצויין- מצורף צילום אמר שיכול להיות ככה עוד כמה שנים ואין מה לעשות.
בשאר הבדיקה יש נזילת שמן מהמנוע וגיר לדברי הבודק תואם את הגיל לא משהו חריג המליץ על מעקב רמת שמן וזהו . שאר הבדיקה סבירה המערכת הגה ברקסים וגיר בולמים.
לי נראה טוב האוטו נוסע מצויין מה דעתכם? תודה לירון 105972105973

dio
09-02-16, 09:26
יש בעיה ברורה במנוע, לצד איבוד קומפרסיה בצילינדר רביעי יש גם נזילת שמן. זה יכול להיות "סתם" גומיה, יכול להיות סדק בבלוק.
לגבי פלסטיקה- זה בגדול שטיות, אבל בד"כ רכב מוזנח קוסמטית מוזנח גם מכאנית
אישית היתי מחפש משהו אחר

חנן-ג'יפולוג
09-02-16, 14:19
רק לתקן טעות נפוצה. התוצאה של שאר הצילינדרים לא אומרת שהם במצב טוב. הבדיקה לוקחת את הצילינדר שנותן את התוצאה הטובה ביותר (שיכולה להיות רעה כשלעצמה-אבסולוטית) , ומגדירה לו את הערך של מאה אחוז. שאר הצילינדרים מקבלים ערך יחסי באחוזים לצילינדר הנ"ל.

בעברית זה אומר שיתכן לגמרי שכל הצילינדרים במצב סופני, ויש צילינדר אחד שמצבו הוא עוד יותר סופני.

מבחינתך? מדובר בתוצאות של מנוע לא תקין. פשוט.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

dio
09-02-16, 16:40
תודה על התיקון- את זה לא ידעתי, חשבתי שמחושב ערך ביחס לקומפרסיה תקינה פר צילינדר. בכל אופן- ישנה בעיה במנוע- חפש מציאה אחרת

לירוןר
09-02-16, 23:13
תודה להתייחסות , יש לי עוד כמה שאלות:מה שאמר לי בוחן הרכב הוא שמדובר בבלאי סביר שיכול להעיד על אטימה לא תקינה אבל כל עוד עובד אין מה לגעת, ישירות לעבוד עוד 6 שנים או חודשיים אין לדעת..
מה העלות של תיקון אפשרית של המנוע למרות שלא ברור מה בדיוק לא תקין ..לדגם הזה הדיזל לנדקוזר 120 ? מה העלות של תיקון ראש מנוע בכל מקרה לדגם ומה העלות של מנוע מפירוק או חדש? רק לדעת איזה סיכון אם אחליט להתקדם.
האם שווה לקחת את האוטו לבדיקה למוסך טויוטה מורשה? שיתן הערכת התקלה בצורה תקינה , האם יש מוסך מומלץ באיזור באר שבע?
שאלה לחנן כשחיפשתי בפורומים מידע ראיתי שכתבת באיזה פוסט ,שבדיקת הקומפרסיה לא מעידה כלום על מצב המנוע אז למה עכשיו זה כן? זה ממצא חריג כלכך ההפרש בינהם, והאם יש סיכוי למצוא מנוע בן 11 שנים עם 280000 עם הקומפרסיה ומצב תקין?
מעריך מאוד את המידע ,תודה רבה אני אשמח לתשובות כמה שניתן יותר מהר
לירון

חנן-ג'יפולוג
09-02-16, 23:32
תוצאת בדיקה תקינה לא מעידה בהכרח על מנוע תקין, או לפחות לא מעידה על מנוע שיהיה תקין גם מחר. אין לי את הציטוט של מה שכתבתי, אבל אני מניח שזה היה הרעיון.

תוצאה לא תקינה מעידה על מנוע לא תקין.

מנועים, גם משומשים כדבעי, אך תקינים, מראים תוצאות טובות ממה שהראית בבדיקת קומפרסיה, עד 10-15 אחוז.

הוריתי לפתוח פעמים רבות מנועים שהראו הפרשי קומפרסיה של מעל ל20%. הממצאים במנוע היו קיצוניים, בכל המקרים.

חנן-ג'יפולוג
09-02-16, 23:40
שאלת על הנזק הצפוי. מכיוון שפחות מקובל ומשתלם היום לבצע תיקוני מנוע נקודתיים, אני מציע לך לבדוק מחיר של מנוע מפירוק, להוסיף לו עוד 2000-3000 ש"ח לעבודה וחלפים, ולקחת בחשבון שזה הסכום שתצטרך להשקיע בסעיף המנוע.

אם בסופו של דבר יצא פחות מזה, הרווחת.

חנן-ג'יפולוג
09-02-16, 23:47
אני מסכים עם הבוחן. אם זה היה הרכב שלי, ומצאתי בו נתוני קומפרסיה כאלה, כנראה שלא הייתי פותח מנוע, אם לא היו אינדיקציות נוספות שמפריעות לחיים המשותפים עם הרכב, כמו עישון כבד, צריכת שמן, קודי תקלה וכו' . הייתי ממשיך לנסוע ומקווה שהסוף יהיה רחוק.

אבל כשאתה בא לקנות רכב וצריך להחליט אם לשים את כספך על הרכב הזה או על אחר, יהיה נכון לקחת בחשבון את המקרה הגרוע.

לירוןר
10-02-16, 00:10
תודה רבה אני לוקח את המידע בחשבון

six 4 life
10-02-16, 00:17
ידידי למגיבים כאן אין שום אינטרס אם תקנה או לא תקנה את הרכב ובכל זאת קיבלת כאן אזהרות חד משמעיות שלפי הבדיקה שצירפת חד משמעית יש בעיה במנוע וכדאי לך לחפש לנדקרוזר אחר למרות שזו משימה לא פשוטה.
עכשיו אם אתה בקטע של לסובב את זה סביב סביב עד שמישהו באיזשהו מוסך יגיד לך "זה בסדר זה יחזיק" ואז תקנה אותו - תחסוך את הכסף על בדיקות ותקנה כבר עכשיו.
בכל אופן לסבר את האוזן מנוע לרכב הזה אתה לא מסיים בפחות מ20-25 כולל עבודה, סביר שגם יותר כי זה אף פעם לא רק מנוע.

לירוןר
10-02-16, 01:00
תודה אני לא מתעלם ,כמו שנראה לי כנראה שארד ממנו בצער ,
מה עלות טיפולים יותר פשוטים כמו ראש מנוע אוברול ?
() מכון כמ5 קומפיוטסט שלא מתמחה בגיפים ואולי ספציפית כאן איכות הבדיקה תלויה במבצע שלה ? אולי היא לא אמינה או שהיא לא תלויה בכלום?
קצת מפתיע לאור שמדובר באוטו מטופל וקמ נמוך יחסית .
תודה בכל מקרה לכל העונים

dio
10-02-16, 06:34
מה יש לך מהאוטו הזה? הרי אמרת שגם חיצוני הוא לא משהו? שילמת את הבדיקת קניה? לא נורא בשביל זה היא קיימת. חיפוש גיפ משומש זה משימה לא קלה- את הרכב הראשון שלי חיפשתי 8 חודשים, עשיתי כמה וכמה בדיקות והמון קילומטראז'.
אבל אם למרות האזהרות אתה נעול לקחת נבלה- קח. תיקח בחשבון את התיקונים האפשריים שיכולים להגיע למחצית העלות. אם זה היה ל"ק 70 או פטרול ישן היתי מבין, אבל 120? יש מהם הרבה יותר

-->