PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מתחילים לנווט?

The_Niro
10-02-16, 09:22
היי, אני שוקל ברצינות לרכוש לי רכב שטח לצרכי טיולים בלבד, ואחד הדברים שמאוד מטרידים אותי, איך לעזאזל מנווטים?
ואני לא מתכוון רק בעזרת תוכנות, איך לומדים לנווט בשטח? למישהו יש המלצות? מדריכים? אפילו קורסים יתקבלו בברכה..

תודה רבה,

ניר

amotzg
10-02-16, 10:30
ברגל.
ניווט רכוב הוא שונה מאוד מניווט רגלי, אבל לדעתי את הבסיס חייבים ברגל. יש באתר הרבה דיונים וחומר על לימוד ניווט, עשית חיפוש?

בלי קשר, תופתע לכמה אנשים שמטיילים, בטח ברכב, אין שום מושג בניווט. זה לא צריך לעקב אותך מלהתחיל לטייל וטיולים יעזרו בלימוד.
בימינו, יכולת בניווט היא ערך מוסף לטיול ותעודת ביטוח, אבל ברוב המקרים אפשר בלעדיה. תוכנה, כמה מכשירים עם יכולת ניווט וסוללות ספר...

לביא
10-02-16, 11:57
אשמח לעזור.
לביא 0544382475

נדב ש.
10-02-16, 17:32
ברגל.
ניווט רכוב הוא שונה מאוד מניווט רגלי, אבל לדעתי את הבסיס חייבים ברגל. יש באתר הרבה דיונים וחומר על לימוד ניווט, עשית חיפוש?

בלי קשר, תופתע לכמה אנשים שמטיילים, בטח ברכב, אין שום מושג בניווט. זה לא צריך לעקב אותך מלהתחיל לטייל וטיולים יעזרו בלימוד.
בימינו, יכולת בניווט היא ערך מוסף לטיול ותעודת ביטוח, אבל ברוב המקרים אפשר בלעדיה. תוכנה, כמה מכשירים עם יכולת ניווט וסוללות ספר...

מי שלא יודע אז לא יודע, ומכשירי ניווט גם לא יעזרו לו כי הוא לא יודע איך לקרוא אותם, אני מכיר כמה כאלה...
גם עם מכשיר ניווט אתה צריך מינימום של יכולת התמצאות ולדעת לאן לפנות בשטח-דרום, צפון,מזרח,מערב זה בגדול, זה לא נעים לקחת כיוון לא נכון ואחרי כמה ק"מ לגלות שטעית, מצד שני זה לא נוראה ואולי ככה אפשר ללמוד...
אני ממליץ על קורס ייעודי בנושא, חפש בגוגל יש כאלה.

asafk
10-02-16, 18:13
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/92718-%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%9E-%D7%A9

אסף.

amotzg
10-02-16, 18:17
מי שלא יודע אז לא יודע, ומכשירי ניווט גם לא יעזרו לו כי הוא לא יודע איך לקרוא אותם, אני מכיר כמה כאלה...
גם עם מכשיר ניווט אתה צריך מינימום של יכולת התמצאות ולדעת לאן לפנות בשטח-דרום, צפון,מזרח,מערב זה בגדול, זה לא נעים לקחת כיוון לא נכון ואחרי כמה ק"מ לגלות שטעית, מצד שני זה לא נוראה ואולי ככה אפשר ללמוד...
אני ממליץ על קורס ייעודי בנושא, חפש בגוגל יש כאלה.

נו, יש רמות לכמה טמבל בנאדם יכול להיות. לא התכוונתי הכי טמבל...
ברכב זה לא נורא לנסוע קצת ולחזור, זה לא כמו ברגל. כמובן שצריך לצאת לטיול מתודלק מלא (לפחות), עם יותר מים מהצורך ועם ציוד חירום בלי קשר לניווט.
התכנות והמכשירים היום הם ברמה שדי מהר תראה שאתה לא על הנתיב המתוכנן (היה כתוב בפורום לנסוע בירוק) ותנסה לנסוע חזרה. במקרה הגרוע של אי יכולת מוחלטת ברוחות השמיים תנסה שלושה כיוונים עד שתתקדם בכיוון הנכון על המסך.
ראיתי כאלה גם ברגל ... (שזה כמובן ממש גרוע)

גם אני ממליץ ללמוד. בעיקר כי זה כיף ומשפר את הטיולים.

נדב ש.
10-02-16, 18:44
נו, יש רמות לכמה טמבל בנאדם יכול להיות. לא התכוונתי הכי טמבל...
ברכב זה לא נורא לנסוע קצת ולחזור, זה לא כמו ברגל. כמובן שצריך לצאת לטיול מתודלק מלא (לפחות), עם יותר מים מהצורך ועם ציוד חירום בלי קשר לניווט.
התכנות והמכשירים היום הם ברמה שדי מהר תראה שאתה לא על הנתיב המתוכנן (היה כתוב בפורום לנסוע בירוק) ותנסה לנסוע חזרה. במקרה הגרוע של אי יכולת מוחלטת ברוחות השמיים תנסה שלושה כיוונים עד שתתקדם בכיוון הנכון על המסך.
ראיתי כאלה גם ברגל ... (שזה כמובן ממש גרוע)

גם אני ממליץ ללמוד. בעיקר כי זה כיף ומשפר את הטיולים.

חחחחחחחחחח

The_Niro
10-02-16, 19:33
תודה רבה, אתחיל לקרוא מה שיש, מעדיף לסמוך על עצמי ולא על מכשירים, אולד סקול. לביא, תודה. אתקשר מחר.

ניר

shahav
11-02-16, 23:43
אני מקנא בך.
הכי כיף ללמוד לנווט זה ברגל בגבעות גורל לאור ירח וכמה כלבים נובחים ...

בכל זאת האלקטרוניקה מאפשרת לך הרבה, אל תוותר עלו. זה יעזור לך ללמוד מהר יותר. דא זה "חיסרון", כי ללמוד ניווט זה כיף, וכמה שיותר זמן יותר טוב...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

shahav
11-02-16, 23:45
ואני משוחד, כתבתי אפ ניווט ...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->