PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות חיבור בארגז - ויגו 2008

amotzg
10-02-16, 17:32
רוצה להבין איזה נקודות חיבור קימות בארגז כדי להדק מיתקון לציוד קבוע, מסגרת ארגז לקשירה או קשת התהפכות.
אם אין כאלה, ובכלל, איך נהוג להתחבר לארגז? ראיתי שימוש בריוונט וברגים קודחים, איך יודעים איפה אפשר להיכנס שיתפוס טוב ובלי להרוס בצד שני?

התוכנית ליצר מסגרת עם נק' קשירה, חיבור לארגזי ציוד נגד גנבה וקשת יותר רצינית מהדרעק דאווין שיש עכשיו (ברור לי שקשת התהפכות ממש זה לא יהיה).
כרגע, הארגז שלי מצופה באמבטיית פלסטיק שמונעת ממני לבדוק לבד. אני לא משוכנע איך היא מחוברת וכמה טוב אוכל להחזיר אותה, אז מעדיף לא לפרק לפני שאדע (לפחות בגדול) מה התכנית שלי.
מחיפוש ברשת לא עלה הרבה, אולי כי לא ידעתי בדיוק מה לחפש (בעיקר באנגלית).

אשמח לתמונות מפורטות של פנים הארגז ממי שיש לו ויגו 2008 בלי ציפוי. או לקישור לתמונות כאלו.
אם יש תוכניות של הארגז או הסברים לשיטות החיבור אליו בכלל מעולה.
תודה!

ד ו ר ו ן
10-02-16, 22:04
אמנם לא ויגו, אבל העיקרון דומה.

על הדופן העליונה של הארגז יש פלח בעובי 4מ"מ לכל האורך, שאליו מחוברת קשת קדמית קבועה, ואחורית פריקה.

החיבור עם ברגים שקועים בפלח.
בצורה הזו יש הגנה טובה מאד לדופן הארגז בהנחת ציוד כבד או חד, ואפשר לקדוח ולקבע ציוד בצורה חזקה מאד.

נמרוד
10-02-16, 22:12
יש לך נקודות עיגון מקוריות בארבע פינות הארגז, בערך בחצי הגובה. טבעות קשירה שמוברגות לתוך אומים מובנים מקוריים. אם לא פירקו אותם כשהרכיבו את אמבטית הפלסטיק המטופשת. אל תפחד לפרק אותה. היא מחוברת ככל הנראה עם ברגי פח פשוטים. הבעייה העיקרית היא איפה זורקים נפח כזה של פלסטיק למחזור, לא נעים...
הקאנט העליון של הארגז בכל ההיקף כפול ומחוזק, ונועד לקדיחה וחיבור בהברגה של סגירות, קשתות, פסי קשירה וכיוצא בזה. סביר מאד להניח שתמצא שהוא כבר נקדח על ידי הידיים הקודמות, כשתפרק את האמבטיה.

amotzg
14-03-16, 11:00
באחד מימי השמש בשבועות החולפים נמצאה שעה פנויה ותפסתי אומץ להעיף את הפלסטיק.
אפשר לראות בתמונות כמה היה מטונף מתחת, כנראה שימש להובלה של איזו משאבת תדלוק בגלגול הקודם...

מסתבר שהקשת הייתה מחוברת רק עם ברגי הפח הקודחים שנראו לפני הפירוק, היה קשה להאמין כמה רופס זה. כנראה שהברגים כל הזמן השתחררו, כי באיזשהו שלב נמצא החוכם להבריג ברגים קטנים על יד כדי "לנעול" את הבורג המקורי. נורא.
אמבטיית הפלסטיק הייתה סתם מונחת בתוך הארגז וקובעה רק בעזרת ארבע נקודות הקשירה. הן בתורן הודקו על שפת הארגז כמלחציים.
הכל בתמונות, למען המחפש הבא.

אמנם לא ויגו, אבל העיקרון דומה.

על הדופן העליונה של הארגז יש פלח בעובי 4מ"מ לכל האורך, שאליו מחוברת קשת קדמית קבועה, ואחורית פריקה.

החיבור עם ברגים שקועים בפלח.
בצורה הזו יש הגנה טובה מאד לדופן הארגז בהנחת ציוד כבד או חד, ואפשר לקדוח ולקבע ציוד בצורה חזקה מאד.

מה זאת אומרת ברגים שקועים, קדחת בפלח מקום לראש הבורג?
כמה ברגים, איזה ברגים (קוטר, חומר, ראש...)?
איך הבורג מתחבר לדופן, הוא מוברג אליה או עובר דרך חור ומהודק מהצד השני?
הפלח מכופף להתאים לזווית הארגז או 'יושב' ישר מעל?

יש רעיונות איך מחברים דברים מבפנים לתחתית הארגז?
אני רוצה לחבר ארגזים ככה שאוכל להוציא אותם בלי שיישארו חיבורים בולטים. זה ריאלי להדק מלמטה מתחת לארז?

בקדמת הארגז יש שני פלחים שסוגרים פתחים כלשהם, יודעים מה הם?
באופן ככלי, הארגז הוא לא מיקשה אחת, הוא בנוי מהמון חלקים. למה? כדי לקבל גמישות?
כדאי לי לשמור על הגמישות הזאת במסגרת? אולי לא לחבר ימין ושמאל אלא להניח את הקשת עצמה על הקיר הרוחבי שסמוך לקבינה?

המון תודה!

נמרוד
14-03-16, 16:35
בשעה טובה! העבודה של מתקיני אביזרים אכן מזעזעת, והכל בשביל לא להתאמץ דקה מעבר למברגה ובורגי פח.

תנקה היטב, ותרכיב את האביזרים שאתה רוצה איפה שאתה רוצה עם ברגים אמיתיים, אומים ושייבות. גם לרצפה - קודח, מביא איזה ילד שיחזיק את רא הבורג למעלה, ואתה זוחל מתחת ומהדק. שום בעייה.

ד ו ר ו ן
14-03-16, 22:02
מה זאת אומרת ברגים שקועים, קדחת בפלח מקום לראש הבורג?
כמה ברגים, איזה ברגים (קוטר, חומר, ראש...)?
איך הבורג מתחבר לדופן, הוא מוברג אליה או עובר דרך חור ומהודק מהצד השני?
הפלח מכופף להתאים לזווית הארגז או 'יושב' ישר מעל?!
בורג עם ראש קוני, ומפתח אלן.
קדחתי פאזה בפלח והראש שקוע בבורג.
הסגירה עם אום בצד התחתון של הקאנט העליון.

אני כמו נמרוד, חורים דרך רצפת הארגז וסגירה מלמטה.
אם אתה לא רוצה אומים, אתה יכול לשים פרפר, לשחרור מהיר.

asafk
15-03-16, 20:50
לא לשכוח דיסקיות גדולות לפיזור העומס על הפח.

אסף.

-->