PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר למיכל הדלק

-vaknin-
26-10-05, 19:12
חברים שלום,
באחד מטיולי השטח, מיכל הדלק קיבל מכה והיתעקם.
עיקום זה גרם לתקיעת מד הדלק, כלומר הוא עובד רק בתחום 3\2 הראשונים.
שאלתי היא, האם ניתן לפרק את מיכל הדלק, לנקות אותו מכל שארית הדלק, לאטום אותו, לנפח בלחץ אויר נמוך, ולחמם בעזרת ברנר (מבער) את החלק המעוקם.
התוצאה אמורה להיות פליטת החלק המעוקם חזרה החוצה ע"י לחץ האויר נמוך.

האם שיטה זו נכונה, אם כן, מישהו יודע מה לחץ האויר שצריך להכניס למיכל לפני החימום?
והאם קיימות עוד שיטות?

תודה מראש וקנין רון.

ניר ל
26-10-05, 19:18
פרק את מיכל הדלק, רוקן אותו, סתום את הצינורות וחבר לאחד מהם וונטיל, נפח את מיכל הדלק עם קומפרסור כאשר אתה אוטם עם כף היד את פתח המילוי - המיכל יחזור לצורתו המקורית ללא צורך בחימום.

רכס חיים
27-10-05, 02:26
כאיש מתכת ,במיוחד דקת דופן, ניראה לי שהרעיון לנפח אווירבכדי ליישר את העיקום אינו מעשי- בהמעטה. יתכן אף שהאזור המעוקם יותר חזק מאזורים אחרים ,ועודף לחץ יגרום לפיצוץ שיגדיל את הנזק.כלל בטיחותי ראשון בטיפול במיכל הדלק לאחר הפירוק הינו למלא אותו במים לצורך ריקונם המוחלט של הגזים שנותרו בחלל. לגבי התיקון .והיות ומדובר במתכת שעובייה עד מ'מ אחד , יש לחתוך בדיסק את החלק העליון בצורת ח במקום המתאים, לכופף את הפתח שנוצר - למעלה כדי ליצור פתח עבודה, ליישר באמצעות פטיש גומי וחלקי מתכת של פחחי רכב, עד לקבלת המבנה הרצוי, ואז לרתך חזרה את הפתח . אין קיצורי דרך ידועים לי לתיקון הנזק. רק בזהירות מירבית כדי שלא תרים את השכונה באוויר.

Bulldog
27-10-05, 06:36
בוקר טוב.
לפני שאתה מכמס לסרטים מיותרים כמה נקודות מבט חדשות על הבעייה שיש לך כרגע.
1. תלוי בדגם הרכב, לפעמים יהיה לך יותר משתלם (אולי גם זול) להחליף למיכל חדש\משומש מפירוק\ משופץ.
2. כך בחשבון שהמצוף עובד בנקודה היותר קריטית, לפני שהמיכל מתרוקן. נכון יש מצב שבו הוא לא עובד אבל זה כאשר המיכל מלא (תקן אותי אם אני טועה)
במידה וזה המצב, סע לשלום מינוס 2-3 ליטר בטנק דלק.
3. במידה והמיכל נוזל כתוצאה מהמכה. חזור אוטומטית לסעיף אחד, טפל בבעיה.

eran4x4
27-10-05, 06:53
ואולי אפשר לישר כמו בהצעה של רכס אבל ללא חיתוך הפח אלה דרך הפתח העליון של המיכל (הפתח דרקו מתקינים את המצוף ואלי גם את המשאבה).

דודי
27-10-05, 12:01
פרק את המיכל תאטום אותו וזרוק גפרור פנימה ככה תהיה חייב לקנות אחד מפירוק ויצא לך הכי זול :lol:

ניר ל
27-10-05, 12:49
פרק את מיכל הדלק, רוקן אותו, סתום את הצינורות וחבר לאחד מהם וונטיל, נפח את מיכל הדלק עם קומפרסור כאשר אתה אוטם עם כף היד את פתח המילוי - המיכל יחזור לצורתו המקורית ללא צורך בחימום.

את מה שאני אומר אני אומר מנסיון, עם אותה בעיה, עם אותו מיכל דלק, יותר מפעם אחת.
גם אני לא המצאתי את השיטה הזאת, למדתי אותה גם אני מבעל נסיון.
אז לפני שרצים לפתרונות מסובכים/ יקרים יותר, קבלו עיצה בחינם...

-vaknin-
28-10-05, 14:58
[quote="Bulldog"]בוקר טוב.
לפני שאתה מכמס לסרטים מיותרים כמה נקודות מבט חדשות על הבעייה שיש לך כרגע.
2. כך בחשבון שהמצוף עובד בנקודה היותר קריטית, לפני שהמיכל מתרוקן. נכון יש מצב שבו הוא לא עובד אבל זה כאשר המיכל מלא (תקן אותי אם אני טועה)
במידה וזה המצב, סע לשלום מינוס 2-3 ליטר בטנק דלק.

בולדוג שלום,
כאשר המיכל מגיע לשליש האחרון אז ניתקע המחוג!

-->