PDA

צפייה בגרסה מלאה : עדכון תוכנת מחשב ניהול מנוע לנדקורזר דיזל

yoav
11-02-16, 12:14
בעקבות תחושה של מנוע רועש בבקרים קרים, נבדקו המרססים (פעמיים) במוסך טויוטה אחרי שהרכב ישן אצלהם ונמצאו תקינים לחלוטין.
בהמלצת המוסך עודכנה תוכנת ניהול המנוע של הרכב ומאז קרו שני דברים (טובים):
1. המנוע שקט בבוקר כשקר
2. תחושה כאילו נוספו למנוע כמה סוסים טובים והוא מגיב ומאיץ בקלילות רבה יותר

אשמח להחכים מה עושה עדכון הגרסא הזה, האם זה מהלך שבוצע יזום לכלל הלנדקרוזרים מהשנתונים של דגם 120, האם יש DOWN SIDES לעדכון

יואב

אביב3
11-02-16, 16:13
ככל הנראה אף אחד לא יוכל לענות לך בדיוק כי לא ידוע בדיוק איזה עדכון בוצע וככל הנראה גם במוסכי טויוטה בודדים האנשים (אם בכלל) שיודעים מה העדכון מכיל .
העדכון יכול להכיל שינויים מגוונים בתוכנת הניהול (הזרקה וכולי) , ובעצם כל סוג פרמטר בתוכנת המחשב .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yoav
11-02-16, 17:23
תודה
האם זה עדכון שהומלץ לכל הרכבים מהשנתונים האלה? מצאתי ברשת קריאת שירות לעדכון תוכנת ניהול מנוע לדגם 150 אבל לא ל 120..

OhadL
12-02-16, 10:12
באיזה מרכז שירות ביקרת?

yoav
12-02-16, 10:47
דנאל בכפר סבא

danalon
12-02-16, 11:24
תודה!

yoav
12-02-16, 17:36
לא יודע אם כדאי לעשות את העדכון הזה. אני לא מצאתי שום רפרנס ברשת ( לדגמי 150 יש קריאת שירות כזו)

danalon
12-02-16, 20:54
אבל אתה מדווח על שיפור בביצועי המנוע וברעשי הבוקר....
נשמע רציני

אביב3
12-02-16, 21:00
אההה??? מה נהיה פה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yoav
13-02-16, 07:11
אני הייתי מוטרד מרעש בוקר כשקר. האוטו נשאר פעמיים במוסך ללילה ונבדק על הבוקר. המרססים נמצאו תקינים בשתי הפעמים, ובמוסך אמרו שזה רעש תקין שלא יהיה בקיץ ( וגם לא היה). הציעו לעדכן תוכנה אם הרעש מפריע לי ועדכנו. אכן הרעש פחת משמעותית . התחושה של ״עוד כמה סוסים״ היא תחושה בלבד אבל לא משהו מדיד ואני לא איש מקצוע או בעל נסיון אז לא הייתי סומך על התחושה שלי כעדות ל ״שיפור ניכר בביצועי המנוע״.
אגב- הרכב מטופל שם קבוע ועד היום לא המליצו באופן יזום על עדכון תוכנה כך שכנראה שזה לא בשיגרה אלא רק למי שמעלה בעיה.
לא מצאתי ברשת הרבה על העדכון הזה וזה היה נראה לי מוזר ( ללק 150 יש ברשת קריאת שירות לעדכון הזה).
לגבי הרעידות בעמידה ב d- עדיין קיימות והמוסך משער שמדובר בתושבות מנוע אבל הן עדינות

hosham
16-02-16, 13:15
שלשום הכנסתי את הל"ק 2005 לטיפול בנתניה ושאלתי את היועץ שירות על עדכון גרסה, הוא הסתכל עלי בעיני עגל...

לגבי הרעידות - האם מדובר בידית HI-LO שנכנסת לרזוננס מוציא מהדעת??

danalon
16-02-16, 13:37
אצלי הידית נכנסת בדיוק לרעידות כאלו.
תושבות מנוע וגיר תקינות.
לכן חשבתי שזה אולי ניקוי של אינג׳קטורים, תוסף ניקוי עשה עבודה יפה, והרעידות כמעט פסקו.

hosham
16-02-16, 14:37
לפני איזה שנה עשו לי פירוק של הידיות הילוכים כולל ניקוי/גירוז/שימון והפחית את העניין.
אני מוצא עצמי עומד ברמזור עם הזרת נוגעת בידית הקטנה כדי לרסן אותה :-)

yoav
16-02-16, 14:39
לפני איזה שנה עשו לי פירוק של הידיות הילוכים כולל ניקוי/גירוז/שימון והפחית את העניין.
אני מוצא עצמי עומד ברמזור עם הזרת נוגעת בידית הקטנה כדי לרסן אותה :-)
מאיזה מושב בשרון?
אפשר להפגש ולהשוות בין הרכבים ואז נדע אם זה רגיל או חריג..- צרת רבים נחמת טיפשים:D

asafk
16-02-16, 17:28
ראשית... לא יודע איך זה בטויוטה אבל אצל יצרנים אחרים עדכוני תוכנה מבוצעים כשגרה ובלי קשר לקמפיין ספציפי. כלומר בכניסה למוסך מתחברים לרשת השירות ואם יש עדכון מעדכנים. ושוב - יצרנים אחרים, לא יודע איך זה בטויוטה. כך שאל תחפש קריאת שירות או קמפיין. יכול להיות שסתם יש גרסה מעודכנת.

לגבי רעידת ידית תחבת העברה - זה סימפטום מובהק של תושבות בלויות. תקלה שאם לא יודעים לבדוק הכל נראה תקין במבט.

אסף.

ד ו ר ו ן
16-02-16, 17:47
אצלנו בוצע עדכוני תוכנה לקורולה פעמיים כחלק משגרת הטיפולים, ללא קריאה ספציפית.

פעם למנוע ופעם לגיר.

בשניהם הורגש הבדל לטובה.

yoav
16-02-16, 18:59
תודה אסף- זה בדיוק מה שאמר לי היום אבי ממוסך שבלול בהוד השרון ואני אכנס אליו לבדוק את התושבות מחר

JustDoB
16-02-16, 20:05
אצלי הידית נכנסת בדיוק לרעידות כאלו.
תושבות מנוע וגיר תקינות.
לכן חשבתי שזה אולי ניקוי של אינג׳קטורים, תוסף ניקוי עשה עבודה יפה, והרעידות כמעט פסקו.

איזה תוסף שמת ?

[emoji41]

yoav
16-02-16, 20:41
אצלנו בוצע עדכוני תוכנה לקורולה פעמיים כחלק משגרת הטיפולים, ללא קריאה ספציפית.

פעם למנוע ופעם לגיר.

בשניהם הורגש הבדל לטובה.

דורון/אסף: קריאת השירות לגומיות מסתמים אכן היתה יזומה עי המוסך במסגרת טיפול שגרה
עדכון התוכנה למחשב בוצע רק כש״ניג׳סתי״ על רעשים ורעידות פעמיים, ולא, לדוגמא, באופן יזום במסגרת טיפול גדול שבוצע לאחרונה..

yoav
16-02-16, 22:16
ראשית... לא יודע איך זה בטויוטה אבל אצל יצרנים אחרים עדכוני תוכנה מבוצעים כשגרה ובלי קשר לקמפיין ספציפי. כלומר בכניסה למוסך מתחברים לרשת השירות ואם יש עדכון מעדכנים. ושוב - יצרנים אחרים, לא יודע איך זה בטויוטה. כך שאל תחפש קריאת שירות או קמפיין. יכול להיות שסתם יש גרסה מעודכנת.

לגבי רעידת ידית תחבת העברה - זה סימפטום מובהק של תושבות בלויות. תקלה שאם לא יודעים לבדוק הכל נראה תקין במבט.

אסף.
אסף- לא תאמין מה מצאתי כאן באתר מפברואר 2006... היה לי סמוראי, אותן בעיות ( לא זכרתי!) והן נפתרו עם החלפת תושבות מנוע:)). והנה השרשור מ 2006:

סיפור ארוך עם סוף טוב- הרבה זמן והרבה מוסכים (ולא אנקוב בשמות9 גזלו ממני כסף וזמן בנסיונות שווא לתקן בעיה מטרידה- בבוקר , כשהאוטו קר בלבד- בעת עמידה בניוטרל, רעידות בלתי נסבלות של- הכל. לאחר 10 דק' נסיעה- האוטו חם- אין בעיה. נבדק ב 3 מוסכים, בוצעו "כיוונים" של מערכ' ההזרקה, ניקיונות וטיפולים למזרק, כיוונוים וכו'- ועלה הרבה כסף. את הבעיה זה לא פתר. כל 3 המוסכים "בדקו" את תושבות המנוע לפי בקשתי- ונאמר לי שהן תקינות.
אתמול האוטו נבדק כחלק מההכנה לטיול בירדן, בדרך השטח (דוד)- וזה שם שאני כן מציין- כי לפרגן צריך:-D
דוד שחרר את כבל הגז שהיה מתוח מאוד ולא איפשר פעולה נכונה של מערכ' החיישנים וההזרקה. ויותר חשוב- החליף תושבות מנוע שהיו - לא יבשות או סדוקות- פשוט קרועות! (כאמור- נבדקו במוסכים אחרים שטענו שהן תקינות). הבוקר- לאחר שהאוטו עמד והתקרר לילה שלם- בדקתי אותו כשהוא סופר -קר, אורות עובדים ( מוריד עוד את הטורים)- והבעיה המאוד מטרידה (היה ממש סיוט להתחיל איתו יום) פשוט נעלמה. האוטו יציב, אין רעידות, גם ב 750 סל"ד- בקיצור- הבעיה נפתרה, בהרבה פחות כסף ממה שגבו ממינ עד היום על נסיונות טיפול כושלים.[/QUOTE]

ההיסטוריה חוזרת!:))

-->