PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב המדרגה בנקרות לנבארה סטנדרטי (4x4)

yoav
13-02-16, 20:23
אהלן
יוצאים לדרך הבשמים עם נבארה סטנדרטי (4x4) ולנדקרוזר.
בעל הנבארה מודאג..
מה מצב המדרגה בנקרות אחרי הגשמים?

יואב פולס
13-02-16, 21:33
יעבור.

נמרוד
13-02-16, 22:07
כנראה שיעבור, אבל זה לא יהיה קל. ידרוש עבודת כפיים הן בכיוון והן בהזזת סלעים, ופונציאל לנזקים קלים. אם אני מטייל עם מישהו ב4X4 לא משופר ועם צמיגים מקוריים - והוא מודאג - הייתי מתאים את המסלול כך שיעבור במדרגה בירידה. לחלופין, אם באים מהערבה, הייתי לוקח במצד נקרות דרום-מערב עם הסימון השחור לנחל מישר.

PW
13-02-16, 22:17
אם באים מהערבה, הייתי לוקח במצד נקרות דרום-מערב עם הסימון השחור לנחל מישר.
אחלה פתרון יצירתי, בתנאי שלא מדובר ביום חול.
שטח האש במישר - פעיל.
"ונשמרתם מאד לנפשותיכם"
טיולים טובים לך

דרור ברלי
13-02-16, 22:34
יעבור בכל מקרה.
מפחדים להתגרד? תזיזו אבנים ותעשו בנייה.
אף אחד עוד לא מת מהזזה של קצת סלעים. בוודאי עכשיו כשלא חם.

boaz avrahami
14-02-16, 05:36
106129

דרור ברלי
14-02-16, 09:40
מי שפגוש שמתגרד הוא טרגדיה מבחינתו - שיחפש לו תחביב אחר ולא יבלבל לנו במוח.

יואב פולס
14-02-16, 09:45
עם הסימון השחור לנחל מישר.

רציתי לשלוח תגובה שזה נחל חדב, אבל אז אמרתי לעצמי 'נמרוד לא כותב שטויות אז תפתח קודם עמוד ענן', ואכן זה נחל מישר...רק לקראת הכביש הוא הופך לנחל חדב.
בכל מקרה לעניין המדרגה, כל רכב שטח עם הילוך כח יעלה אותה גם במצבה הנוכחי.
עולים ישר במאונך לסלע, עושים קצת רברס-קדימה בשביל להתיישר לימין, ואז ממשיכים למדרגה השניה.
לא דראמה גדולה. רק לא לעשות שטויות והכל יעבור בקלות.
לא עובר? חוששים? מסתובבים ויוצאים כמו שנמרוד אמר.

yoav
14-02-16, 10:25
( לא זוכר שהוזכר חשש מגירודי פגושים או בעיה עם עבודות מעץ ובטח שלא טרגדיות בשאלה המקורית של פותח השרשור;)
סה״כ שאלה פשוטה האם טנדר ירד את המדרגה בנקרות שלא ביקרנו בה עשר שנים.
תודה לעונים ועל המסלול החליפי בעת הצורך 😀👍

יואב פולס
14-02-16, 10:33
יש פתגם סיני עתיק שאומר ש'גם כדורגל מפונצ'ר יכול לרדת בכל מקום'.
בירידה אין שום בעיה. שים לך למגיני הבוץ האחוריים שלך, יש להם נטיה להתעקם אחורה ולמשוך החוצה חצי פגוש.

דרור ברלי
14-02-16, 10:58
טנדר שיורד מדרגות בד"כ מגרד את הזנב. במקרה שלך - פגוש אחורי.
גם בעליית מדרגה הזנב עלול להתגרד. ככה זה בכל טנדר שאינו היילקס גבוה מאוד (וגם הם מגרדים ת'תחת לפעמים, תתפלאו).
אם מתגרדים באלימות מעקמים את הפגוש או תולשים אותו וזה באמת חבל, במיוחד ברכב חדש ויקר.

אבל אלה דברים שנפתרים מאוד בקלות באמצעות מעט עבודת מע"צ. פשוט מזיזים קצת אבנים.
ממש לא טרגדיה, בכלל לא בושה, בוודאי לא נורא.
להכשיר לעצמך את הדרך זה חלק מהקטע של נהיגת שטח. לא עושים מזה עניין.

asafk
14-02-16, 12:07
גינת הסלעים שבמורד הנחל בעייתית יותר במיוחד לטנדרים עם רדיוס סיבוב גדול, אבל אין לסלעים הללו את יחסי הציבור של המדרגה.
ואף אחד מהם מעולם לא היה בעיה אמיתית.

אסף.

יואב פולס
14-02-16, 12:51
הייתי שם עם ויגו 2015 והיילקס 2016 סטנדרטיים לחלוטין - לא היו בעיות חריגות.
נבארה לא תתקשה שם.

דרור ברלי
14-02-16, 13:58
דווקא בגינת הסלעים הציר המסומן עובר מדף סלע אחד מוקף בחצץ עמוק שנוטים לא להיבהל ממנו ו/או לייחס לו חשיבות, ואז מתיישבים על הגחון יופי-טופי. כל נסיון להיחלצות אלימה קדימה-אחורה גורם לגלגלים להתחפר עוד יותר עמוק בחצץ ואז כבר יש לכם "יופי" של חילוץ - לא קצר ולא פשוט.

KOOKE
14-02-16, 17:10
היינו לפני שבוע, חוסר תשומת לב וגם צ'רוקי גיבור משופר ונעול מעך פנס אחורי ימני על הסלע ששם.

yoav
14-02-16, 17:28
תודה על המידע
אם בעל הנבארה ירצה מסלול אחר יש הצעות לתוואי במכתש שלא עובר דרך שטחי אש ויכול להתאים? אנחנו רוצים לישון בסהרונים ומשם לצאת בבוקר. זו פעם ראשונה שהוא נכנס לשטח לראות אם הוא בכלל מתחבר לעניין אז אני משתדל לתכנן לו מסלול קליל ונעים.

דרור ברלי
14-02-16, 19:14
המסלול הזה הוא נפלא כי יש בו הכל מהכל - יופי עוצר נשימה לכל אורכו, קטעים מהירים בחצץ של הנקרות וקטעי עבירות לא נוראיים בסה"כ אבל כאלה שנותנים הרבה סיפוק וכיף גם למנוסים שנסעו שם מאתיים פעמים ובוודאי למתחילים שנוסעים שם בפעם הראשונה. הוא נותן המון מוטיבציה להמשיך בתחביב הזה.

אממה? בזהירות. קצת כיוונים מבחוץ. קצת מע"צ והכל יסתדר.

PW
14-02-16, 19:31
תודה על המידע
אם בעל הנבארה ירצה מסלול אחר יש הצעות לתוואי במכתש שלא עובר דרך שטחי אש ויכול להתאים? אנחנו רוצים לישון בסהרונים ומשם לצאת בבוקר. זו פעם ראשונה שהוא נכנס לשטח לראות אם הוא בכלל מתחבר לעניין אז אני משתדל לתכנן לו מסלול קליל ונעים.
כל מכתש רמון אינו בתחום ש"א ואינו מצריך תיאום, ניתן לנוע בו בחופשיות במשך השבוע (למעט מקרים מיוחדים, אבל הם מלווים בסידורים וחסימות ספציפיות - ונדירות)
מפער פיטם, ציר עמודי החשמל וגיא זוחלים, נחל עפיפון והמסלול החדש שסומן בנחל רמון מזרח בואכה המכרות הנטושים והמחצבות המשוקמות.
אפשר לחצות את המכתש כולו, גם נקרות מערב בא בחשבון, על כן אפשר למלא יום טיול בשילוב בין השניים: זה ממערב למזרח וזה ממזרח למערב או הפוך..
טיול נעים
PW

boaz avrahami
15-02-16, 00:02
אם לא הייתי מכיר את המסלול היו רועדות לי הביצים להתקרב אליו... כל כך הרבה מכשולים מסוכנים [emoji33]

טנדר לפני הכניסה לשטח צריך מגיני סף והגנת ברזל ( כמו וו גרירה) למניעת עיקום הטמבון האחורי הבולט לאחור.

בלי אלו יש בהמון מסלולים פוטנציאל נזק לספים ולפגוש האחורי.
עם אלו המסלול הזה סביר בלי דרמות מיוחדות.

ההערה על מגיני הבוץ נכונה.
כדאי לפרק אותם ולשים במחסן עד למכירת הרכב.

yoav
15-02-16, 06:56
תודה. את נקרות עשיתי סה״כ פעמיים (ברכב. ברגל קצת יותר)- פעם לחנוך את הסמוראי ופעם את הג׳ימיני ובשתי הפעמים היה מסלול כיפי בלי מכשולים שזכרתי. אז טוב ששאלתי פה כי אני מבין שלזנב של הנבארה זה יהיה סיפור אחר..שלפחות הוא ידע למה לצפות😀

יואב פולס
15-02-16, 07:19
אם לא הייתי מכיר את המסלול היו רועדות לי הביצים להתקרב אליו... כל כך הרבה מכשולים מסוכנים [emoji33]

כל כך מדוייק!

דרור ברלי
15-02-16, 08:00
יואב, קוראים לזה "הומור".

המדרגה הזאת כל כך נוראית.
בפסח האחרון ראיתי דאסטר עמוס שעלה אותה.

boaz avrahami
15-02-16, 08:25
בגלל ההומור הזה, מאז שהתחילו הפורומים הפסקתי לטפס את הנ.ג...

פעם עם ווינר היינו מטפסים אותו פעם בחודש.

דרור ברלי
15-02-16, 08:44
הפסקת לטפס בנ.ג בגלל מספר ההרוגים שהוא גבה ובעיקר בגלל ש...התבגרת קצת.

יואב פולס
15-02-16, 08:54
אולוהים,
ברלי - איבדת את זה לחתולין!

דרור ברלי
15-02-16, 09:31
אני איבדתי את זה?...

תסתכלו ממה אתם עושים עניין.
מה"מדרגה" של נקרות!......

נמרוד
15-02-16, 15:11
תודה על המידע

אם הכיוון הוא מהמכתש לערבה, לא תהיה בעייה במדרגה. כל גינת הסלעים שאחריה, עד מצד נקרות, תאתגר אותו יותר. לא יעצור אותו ולא ישבור כלום, אבל דורש תשומת לב וסבלנות. תיסע אתה לפניו, כדי שיראה את הקוים שלך, ותצא מדי פעם מהרכב כדי להסתכל עליו, לכוון אותו בקטנה ולעזור לו לבנות בטחון עצמי.

דרור ברלי
15-02-16, 19:28
אגב מדרגת נקרות - לא מזמן עלו אותה בלי שום דרמה קבוצת פורסטרים.
להזכירכם - פורסטר. ג'יפון. ללא הילוך כוח. גלגלים קטנים, זויות מרכב לא משהו.

ד ו ר ו ן
15-02-16, 21:46
אבל מה המצב שלה?
לא מזמן גם הביאו לשם טרקטור שהשטיח את העלייה לגמרי עם מילוי חומר וואדי.

kobita
16-02-16, 15:46
היינו שם בסופש האחרון.. ג'ימיני סטנדרטי ולא מוגבה עבר עם קצת בניה אז אני מאמין שלא תהיה בעיה

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

or_t
16-02-16, 17:25
היילקס סטנדרטי עם צמיגי כביש ירד אותה בלי בעיה, עם גירוד מינימלי של הישבן. מסכים עם מה שנאמר כאן על גינות הסלעים, מתייחסים אליהם כמכשול מינורי שרק מפריע לקצב הגבוה על החצץ, במיוחד אחרי שירדת את "המדרגה", ובקלות מתיישבים עם הגחון.

grand
17-02-16, 18:11
אני דווקא חושב שהעליה למצד הנקרות עם הבור שנוצר שם יותר בעיתית לרכב כזה מאשר המדרגה של הנקרות.

יובל48
18-02-16, 08:19
על מיצד נקרות אפשר לוותר ולהמשיך בנקרות.
לא חושב שתהיה בעייה במדרגה,לא בעלייה ולא בירידה,
הכוונה ובנייה במידת הצורך ויעבור בשלום.

נמרוד
18-02-16, 08:49
אין שום עליה למצד נקרות.

אולי הכוונה לחרבת קצרה?

יובל48
18-02-16, 09:20
קצרה,קצרה,קצרה,מה שדימנסיה יכולה לעשות...
מה התירוץ של grand?

grand
18-02-16, 09:22
כן.. הגיל והשעה.

yoav
18-02-16, 20:52
הנבארה לא הגיע אז נסענו בדד בדרך הבשמים. היה יפה וכיף ונטול דרמות.
(לי היה יותר קל עם הסמוראי והגימיני בעבר מאשר עם הל״ק בירידה של דקלים ונקרות)
למרות מה שנגתב מעליי לא היה שום דבר חריג בעליה לקצרה..
מתכננים לחזור לשם חודש הבא על אפניים:) ( שביל מסומן לאפנים מקביל)

-->