PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אומר החוק לגבי רכב שהורד מהכביש ושנוסע רק בשטח?

זרקו
14-02-16, 20:23
אהלן,

רציתי לדעת מה אומר החוק לגבי נסיעה בשטח ברכב שהורד מהכביש?

יגיע לשטח על עגלה.
לא ייגע באספלט.

תודה

kobiarava
14-02-16, 20:42
נהגו עבריין לכל דבר ועניין. אין דבר כזה "נוסע רק בשטח" בחוק, למעט אולי רכב ספורטיבי בעל רישוי אפור, ביטוח מתאים ורישיון תואם לנהג. הורד מהכביש משמעותו לא נוסע יותר מטר, לא על אספלט ולא בכלל.

קובי

boaz avrahami
14-02-16, 21:44
כמו באגי ללא רשיונות ואולי אפילו גרוע מכך בגלל העבירה של נסיעה ברכב שהורד מהכביש.

גם רישוי אפור לא יכול לנסוע מתי והיכן שהוא רוצה. צריך מסלול או מסגרת אימונים או תחרות כמו גם ביטוח

זרקו
15-02-16, 06:23
ברור.
תודה.

האם יש הבדל בין רכב שהורד מהכביש עקב תאונת טוטאל לוסט, לבין רכב שהורד מהכביש באופן יזום?

דרור ברלי
15-02-16, 08:40
מה זה משנה?
אין שום הבדל בין הורדות מהכביש - כפויות או יזומות.
הורדה מהכביש זו הורדה מהכביש ורכב כזה לא שונה במילימטר מבאגי בבנייה עצמית.
אסור לו לנוע בכלל - לא על דרך ציבורית וגם לא בשטח שאין בו דרכים כלל. גם אותו "שטח" הוא בעצם ציבורי.

עד כמה האוטו באמת מסוכן?.... זו בכלל לא השאלה כאן וזה לא באמת משנה מבחינת החוק.
את החוק מעניינת רק הסמנטיקה, כלומר הניירת - כלומר העובדה שלרכב אין רישוי בתוקף ושאין לו ביטוח שזה אומר שלא שולמו עבורו המיסים השנתיים.

מה זה "רישוי"?.... זה מס שאתה משלם מדי שנה למדינה עבור הזכות להשתמש ברכב. בנוסף ישנו גם מבחן לרכב שתכליתו לא רק לוודא את תקינות כלי רכב שנעים על דרכים ציבוריות אלא גם לאלץ את בעלי הרכב להוציא כספים על מנת להניע את הכלכלה ולספק פרנסה לעוסקים בענף (מוסכים, פקידונים, מאכערים וכו').

ומה זה "ביטוח חובה"?... עוד מס (כי אחרת הוא לא היה "חובה"... תחשבו על זה:rolleyes:...). אלא שלהבדיל ממס הרישוי, כאן מדובר במס אותו אתה מחוייב לשלם לחברת ביטוח שהיא עסק פרטי שמטרתו להרוויח ושבעליו מקורב לצלחת השלטון. אם לא היו מקורב לצלחת, לא היו מחוקקים חוק שכזה במיוחד עבורו - ואל לאף אחד להתפלא אם מתישהו יתגלה שמדובר ביחסי תן וקח בין פקידוני השלטון לבין בעלי ההון. תחשבו על זה - הרי המדינה היתה יכולה לגבות את הכספים הללו בעצמה (באמצעות גילום עלות הביטוח - תוספת של סכום קבוע של כמה עשרות אגורות לתוך מחיר ליטר דלק למשל, מה שיבטיח שלכל רכב עם מנוע יהיה תמיד ביטוח בתוקף) ולספק בעצמה את הביטוח והטיפול בנפגעי תאונות - אבל השלטון מעדיף "לא להתעסק בזה" - מעניין למה. מאוד מעניין. וזו לא תיאוריית קונספירציה אלא קרוב לוודאי האמת לאמיתה.

זה כל הסיפור של רכב שאין לו רישוי וביטוח. מקווה שהחכמתם.

talw
15-02-16, 14:55
החכמנו אתה שואל ? אין כמו היהודים בשביל להמציא לנו פטנטים.
עד היום אי אפשר היה לנסוע עם רכב מספר אפור (ספורט מוטורי) בשטח למטרת אימונים, אלא במקום המיועד לכך, קרי שטח אימונים מסודר מבוטח וכו',כמובן שאין כזה, ועליך להתאמן רק במרוץ...,בימים אלה, "לשמחתנו" לשם שינוי ,אתה יכול לבטח רכב ספורט מוטורי אשר תופס עד לרדיוס של 100 מטר מהעגלה המובילה אותו....זהו.
עכשיו כל יהודי/ישראלי טוב והדמיון שלו....הדמיון שלי רואה באגי קופצת עם וו גרירה שרתומה לו עגלה, הכי כיף ,מה אתם רואים ?
וקצת פחות בצחוק,האמת שזה אחלה לרכבי עבירות שיכולים לחנות קרוב מאוד למכשול, אבל גם אז ,זה עד לתביעה/תאונה הראשונה... כי הרי המחוקק בכלל התכוון רק לניוד של הרכב מעגלה או אליה. לא ?....עד "הפטנט" החדש.

boaz avrahami
15-02-16, 15:03
ביטוח חובה זה מס?
בכול העולם הנאור יש ביטוח חובה כזה או אחר.

בישראל ובעוד כמה מדינות סוציאליות הביטוח הוא מורחב, ללא הוכחת אשמה וכזה שדואג שלא יהיו פה אנשים בלי טיפול רפואי.
מחיר הביטוח נמצא בתחרות והאמת שביחס לכיסוי מחירו סביר בהחלט. לא מוצא סיבה להתלונן.

אגב, הביטוח הוא חובה בכדי שלא יהיה מצב שאם מישהו לא מבוטח ידרוס אותך תרדוף אחרי הכיסוי.
ועל מנת שאם בכל זאת יהיו כמה אדיוטים לא מבוטחים אז יש את קרנית שתשלם לנפגע ותתבע את הפוגע.
העיקר שלא יהיו נפגעים לא מכוסים.

boaz avrahami
15-02-16, 15:09
עד היום אי אפשר היה לנסוע עם רכב מספר אפור (ספורט מוטורי) בשטח למטרת אימונים, אלא במקום המיועד לכך, קרי שטח אימונים מסודר מבוטח וכו',כמובן שאין כזה, ועליך להתאמן רק במרוץ...,בימים אלה, "לשמחתנו" לשם שינוי ,אתה יכול לבטח רכב ספורט מוטורי אשר תופס עד לרדיוס של 100 מטר מהעגלה המובילה אותו....זהו.
עכשיו כל יהודי/ישראלי טוב והדמיון שלו....הדמיון שלי רואה באגי קופצת עם וו גרירה שרתומה לו עגלה, הכי כיף ,מה אתם רואים ?
וקצת פחות בצחוק,האמת שזה אחלה לרכבי עבירות שיכולים לחנות קרוב מאוד למכשול, אבל גם אז ,זה עד לתביעה/תאונה הראשונה... כי הרי המחוקק בכלל התכוון רק לניוד של הרכב מעגלה או אליה. לא ?....עד "הפטנט" החדש.

העגלה שמובילה אותו...
העגלה צריכה לנסוע לפני הבאגי [emoji6]

נמרוד
15-02-16, 15:13

בשביל זה המציאו באמריקה את הPreRunner המפנק והחוקי לכביש. תקנה כזה ואני מתנדב לבוא ללוות אותך ברדיוס של 100 מטר.

http://www.jimcorace.com/race-vehicles/the-jimco-truck-pre-runner/

http://www.jimcorace.com/wp-content/files_mf/jimco_header_pre_runner_vehicle_update.j pg

talw
15-02-16, 15:23
PreRunner חוקי לכביש עאלק,את הצמיגים שלו שאתה רואה בתמונה אני מנסה מעל שנה להכניס לארץ ומשרד התחבורה לא מאשר,לא לכביש כן? לבאגי -לשטח ,למרוצים.

דרור ברלי
15-02-16, 19:17
ביטוח חובה זה מס?
בכול העולם הנאור יש ביטוח חובה כזה או אחר.

בישראל ובעוד כמה מדינות סוציאליות הביטוח הוא מורחב, ללא הוכחת אשמה וכזה שדואג שלא יהיו פה אנשים בלי טיפול רפואי.
מחיר הביטוח נמצא בתחרות והאמת שביחס לכיסוי מחירו סביר בהחלט. לא מוצא סיבה להתלונן.

אגב, הביטוח הוא חובה בכדי שלא יהיה מצב שאם מישהו לא מבוטח ידרוס אותך תרדוף אחרי הכיסוי.
ועל מנת שאם בכל זאת יהיו כמה אדיוטים לא מבוטחים אז יש את קרנית שתשלם לנפגע ותתבע את הפוגע.
העיקר שלא יהיו נפגעים לא מכוסים.

אני לא נגד ביטוח נזקי גוף ולא נגד ביטוח בכלל. נהפוכו. אני תמיד בעד.
אני נגד להיות מחוייב ע"י חוק לשלם לחברה פרטית שמטרתה הפקת רווחים.

אני בעד שיוסיפו 50-70 אג' למחיר של כל ליטר דלק לתחבורה (בנזין או סולר) והסכום הזה יועבר בכל חודש מתחנות הדלק לקרן ביטוח נזקי גוף בבעלות המדינה.

וכך לא רק שמי שנוסע יותר ישלם יותר ומי שהמנוע שלו זללן ישלם יותר ממי שחסכוני אז בהתאמה מי שנוסע פחות (ובהתאם מסתכן פחות/מסכן את סביבתו פחות) בהתאם ישלם... פחות.
יותר מזה בועז? בשיטה הזו לא יהיה רכב שאינו מבוטח בכל רגע נתון, גם אם אין לו רישוי - כי כל מי שרוכש דלק בעצם מבוטח אוטומטית. פחות נייר בכיס, סוף לאי חידושי ביטוח בגלל חסרון כיס/שיכחה.

כמה חכם, ככה פשוט. ויודע למה זה לא יקרה?.... כי אין בסוף שרשרת המזון איזה טייקון-ביטוח מחבורת ההון-שלטון שמרוויח מזה מיליונים.

זרקו
15-02-16, 22:05
בוא ניגע רגע בביטוח החובה-
א. אין לי בעיה לבטח רכב שהורד מהכביש. לעניינו- זה פשוט לא ניתן, נכון? רק אם זה רכב רישוי אפור (שאני מניח שעל מנת להאפיר את המספר צריך לשלם באי אלו זוזים...) והוא לא.
ב. מכיר כלים ממנועים שנעים על כבישי ישראל ללא ביטוח- אופנים חשמליות. למה אלו כן ורכבים בשטח לא?
***אגב, כל אופנים שנוסעים במרחב הציבורי (כביש או מדרכה)- חושפים ונחשפים לסיכוי גבוה לתאונה.***

boaz avrahami
15-02-16, 22:12
דרור,

אתה רוצה שזה יראה כמו ביטוח לאומי?
אני מוכן לשלם 100 שח בחודש תמורת הביטוח הזה.

השיפור היחידי שהייתי מכניס בו הוא ביטוח אישי ולא לפי רשיון רכב.
משהו כמו ביטוח סחר

-->