PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות במחליף SUV לג'ימני

פרנצ'י
16-02-16, 00:52
רוצים לגדול קצת מהג'ימני.. אפשר למצוא מחליף ראוי ?
למה לא ג'ימני חדש יותר..
- העמסת תינוק ועגלה מאחור לא ריאלית.
- משהו קצת יותר מפנק בכביש ובשטח
- יותר מקום העמסה, לגלשנים/סנובורד. (בג'ימני זה מחייב נסיעה כמו ב F16, בטור + קיפול טור מושבים)
- לא נוסעים הרבה, אז אפשר להתפשר על צריחת דלק.

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
60K זוזים
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
גם יום יומי - אבל רוב השבוע לא נוסע. בעיקר סופשים + 6 טיולים בשנה
3. מי נוהג בו?
80 אחוז אני ולפעמים האישה
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
תמיד טיילנו זוג בגימני, אפשרות ריאלית לשבת מאחור בטיול (או בנסיעה ארוכה + ציוד) היא מבורכת
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
כ 10K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

אוטומט - עצלנות.
נוטה לבנזין אבל פתוח - בשנתונים שאני מסתכל עליהם (2004-2007) הרכב לא חדש. אני מנחש שעלויות הדלק עם הקילומטראז שלנו פחות נוראיות מעלויות תקלות בדיזלים למיניהם. האם אני צודק?

יכולת שטח - לא פחות מגימני לא מוגבה. רצוי יותר.
טיולים בעבירות בינונית+ רוב הזמן, עם קטעים טכנים קטנים בשביל הכיף.

אני מתכנן שהרכב ישופר בצורה סבירה (הגבהת קפיצים ובולמים, צמיגים אם אוכל להכניס ברשיון, לך תדע עם הסערה האחרונה) (בדיוק נתקלתי בקפיצי אוויר שנראים מעניין עקב נושא הטסט ונהיגת האישה.. אבל זה כבר נושא אחר)

5 דלתות, או משהו אחר שמקל על קשירת תינוקות, יתרון.

אופציות שראיתי -
טרופר בנזין 2004 קצר/ארוך - טיילתי איתם, אחלה בשטח, צמיג 31 חוקי - הסיכוי למצוא רכב לא שחוט נראה נמוך.
טראנו - קיים בשנתונים גבוהים, יתרון.
איסוזו רודיאו 2004 - מחיר וק"מ של כלים זמינים קורץ. אוהב את הצורה, מנוע חזק, נראה קצת פגיע מלמטה.. נמוך. האם הגבהה של 2.5" מספיקה, האם אפשר יותר ?
ג'יפ ליברטי - קיים בשנתונים גבוהים - נמוך, בעיית צמיגים לשטח במידה שלו ?

איך הליברטי מול הרודאו כששניהם משופרים ? שניהם לא פופולרים כל כך..
איך הם מול הטראנו והטרופר ?
האם שווה לחפש טרופר בנזין ?
עצות ?

תודה מראש :)

dio
16-02-16, 10:23
לליברטי ורודאו יש שוק שיפורים דל, זאת הסיבה לאי פופולריות יחסית. אם אתה לא מתכוון לבנות מפלצת- אולי זה אופציה בשבילך. שניהם אוהבים דלק. אישית הייתי הולך על טרופר ארוך בנזין (נדירים, קשה למצוא) ודווקא בגלל זה יש סיכוי למצוא שמור- יכולות שטח כבר בבסיס יותר טובות + מגוון אופציות לשיפור

שגיא S
16-02-16, 11:49
ביחס לג'ימני לא משופר ולא מוגבה, גם רודאו וגם ליברטי יתנו את אותה רמה בשטח. עם הגבהה קטנה וצמיגים ראויים לשטח = אחלה רכבים לטיולים בינוניים ואפילו יותר עם הצוות הנכון.

אני כנראה הייתי הולך על הליברטי, למרות שגם את הרודאו אני מאוד אוהב.

אגב לכל האופציות שציינת לא חסרים שיפורים - יחסי העברה, הגבהות, נעילות - זה יותר מדיי לרכב שהוא לא לטיולי אקסטרים.

איסוזו טרופר לעומת הרודאו והליברטי הוא כבר רמה אחת מעל בגודל לטמעי, ומרגיש הרבה יותר כמו רכב גדול ומגושם, אני אישית פחות אוהב את ההרגשה הזאת. מצד שני יהיה לך שם יותר מקום לציוד ולתינוקות.

yoni_0000
16-02-16, 15:47
קוריאנים נותנים תמורה טובה לכסף. יונדאי טראקן בנזין אחלה רכב, נוח ודי אמין.. בשטח, אין לו יותר מדי בעיות לעמוד בקצב של המתמודדים האחרים שהזכרת, והיום הוא כבר לא מילה גסה בשיפורים. יש נעילות הגבהות פגושים מיגונים וכו'.. הרוב לא יודו בזה, אבל לצרכים של מטייל ממוצע+ באמת שלא צריך יותר. טראקן מוגבה קלות יעשה את העבודה.

dio
16-02-16, 18:52
לך רק תמצא טראקן בנזין (כמו Q ארוך בנזין וטרופר ארוך בנזין). חוצמ"ז מסכים

פרנצ'י
18-02-16, 00:03
טראקן נראה קצת גדול בשבילנו, אבל אבדוק גם.

שגיא, ג'ימני עובר הרבה גם לא משופר.. תמיד בשטח קיללתי את זה שלא הגבהתי, נחבטתי מלמטה פה ושם, אבל גם כמעט תמיד עם בחירת ציר זהירה עברתי.
לפעמים בסגנון תאילנדי.. אבל היי, עובר זה עובר.
אתה בטוח במה שאמרת ?

ידוע שהליברטי והרודאו דומים.. אתם אומרים שאחרי הגבהה (2.5") ואולי צמיגים אין מנצח ?
קראתי שרודאו משופר עבר את כמריר..
לעומת זאת כל הסרטונים מהארץ של טיולי ליברטי נראים לי כמו שבילים עם אתגרים קלים מדי.. משהו שבג'ימני לא הייתי מתרגש ממנו.
מישהו הלך עם הכלים האלה רחוק יותר מהממוצע ויודע לספר משהו ?

Ofert
18-02-16, 10:27
אני יכול להמליץ על טנדר מוסו. גלוי נאות - אני עומד למכור את שלי עכשיו. זהו למעשה ג'יפ מוסו שהוסיפו לו ארגז. מה זאת אומרת? קפיצי סליל נוחים, קבינה מרווחת ומפוארת, גם מאחור - לא מזכיר איכות נסיעה של טנדר. הרכב הוא אוטומטי, מנוע דיזל מתכנון מרצדס. עבירות מצוינת עם גיר לואו והגבלת החלקה. זה שלי שימש כפרייבט, שנת 2005, 177,000 ק"מ והוא שמור היטב ומטופל במוסך סאנגיונג שם מכירים אותו היטב. יש לו ארגז קרי-בוי יפה ושימושי כתא מטען ענק ננעל, מיגון והוספתי לו מולטימדיה ומצלמה אחורית, חלונות כהים ושקעים. מחיר: תקבל עודף נאה מ-40. מבחן כאן: http://www.4x4.co.il/articles/article.aspx?pCat=TRAC&catID=3&articleId=2689&curpage=1

elibaba
18-02-16, 10:28
מוסיף לבי המוסו - קל וזול לנעול לוקרייט קדימה ואחורה, הגבהות זמינות וזולות לסרן אחורי, אחזקה שוטפת זולה.

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

בוזי
19-02-16, 09:04
מוסו ב 60K?
כבר עדיף רקסטון, הדגם עם מנוע דיזל 2.7 מתקדם טכנולוגית בכ-15 שנים מהמנוע שמותקן במוסו (שכבודו במקומו מונח וזה, אבל הגיע הזמן להתקדם). זה מנוע כמעט זהה למנוע שקיים ב-ML, ב-WJ ובמליון מוניות.
גם הגיר עדיף - מאחורי מנוע ה 2.7 מותקן גיר מרצדס 5 הילוכים ולא BTRA מעפן.
בתקציב הזה אתה קונה רכב טוב, מגביה ונועל מאחור.

בעז

elibaba
19-02-16, 12:57
למחיר לא התייחסתי, כל אחד רשאי לדרוש....

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

פרנצ'י
23-02-16, 01:32
מוסו - ישן מדי. לא רלוונטי..

רקסטון -
נראה לי עדין מדי.
בטיולים לא ראיתי כאלה. הוא שורד קטעים טכנים ? עשוש, ורדית ?
אני שופט לא נכון ?

tom1105
23-02-16, 06:53
למה לא אינדיאני?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

בוזי
23-02-16, 08:31
לרקסטון יש שילדת סולם חסונה, סרן אחורי חי דמוי דנה 44, דיפרנציאל קדמי דמוי דנה 30, מנוע וגיר מרצדס.
עם מיגון יהיה קשה לשבור אותו בטיולים שפויים.
רכב עבירות - הוא לא.
מאידך, הוא מאוד משפחתי, מרווח, נוח, חסכוני וטיל על הכביש.

פרנצ'י
23-02-16, 18:15
ביד 2 מחירי צרוקים 2004, עם 300 אלף קמ 60-70.
הרודאו עסקה טובה יותר

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

-->