PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לפני קנייה

Orpaz Lahav
20-02-16, 14:08
שלום ותודה מראש לכל העוזרים
לאחר שמכרתי יונדאי טראקאן 2005
אני מעוניין בג'יפון שישמש אותי להגיע לעבודה יום יום (נסיעה של כ10 ק"מ לכל כיוון)
/ איסוף ילדים פעם בשבוע מהגן
וטיולי שטח/ שבילים פעם בשבועיים
הנ"ל ישמש כרכב שני בבית

ההתלבטות היא בין סוזוקי גראנד ויטרה 2001 קצר אוטומט
לבין קיה ספוראטז' קטבאק 2001 ידנית

יש לי כבר 2 רכבים על הכוונת
במחיר הם דומים רק שהקאיה יותר מוכנה לשטח (הגבהות וצמיגים גדולים יותר), נועלים טבוריים וכו'

אחד השיקולים שלי לאחר שנסעתי במפלצת עם צריכה של 1 ל7.5 ביום טוב

הוא גם נושא צריכת הדלק וכמובן גם נוחות ביום יום

1. האם למישהו ידועה צריכת דלק אמיתית של הקיה הידנית קצרה 128 כ"ס מנוע 2000
ואם היא באמת הרבה יותר חסכונית מהדגמים הארוכים האוטומטים?

2. כמה באמת יעיל גג הברזנט בשמירה על קור בקיץ עם מזגן
או חום שמפעילים חימום
וברטיבות כנגד גשם.

3. במידה ואלך לכיוון הגרנד ויטרה, האם במצבה הנוכחי ניתן להנות ממנה בשטח או ששדרוגים יהיו חייבים להתבצע?

4. כמובן שאם למישהו בפורום יש עוד כיוון לרכב נוסף אשמח לשמוע, על הפרק היה סוזוקי ג'ימיני פשוט הבנתי שהוא ממש לא נוח לשימוש יום יומי בכביש ולכן ירד כרגע מהשיקול.

כמובן שחפרתי כאן בפורומים ולא מצאתי תשובות לגבי דגם הקאטבק

5. ממתין לתשובות לפני שאבצע כלשהו מהלך

Orpaz Lahav
21-02-16, 08:48
היי
האם מישהו יכול לייעץ
גם טראנו קצר יכול לבוא בחשבון...

שגיא S
21-02-16, 09:11
כמה נקודות:
1. גראנד ויטארה קצרה אוטומטית - תעשה ליטר לכל 8-9 ק"מ. במיוחד לאחר שתגביה ותחליף לצמיגים שהם לא צמיגי כביש.
לגבי הקיה אני אישית החזקתי אוטומטית אבל הדלק היה 1ל-6 ולכן בידנית לדעתי אפשר לצפות גם כן ל1-8/9 קמ לליטר.

2. גג ברזנט שיושב טוב והוא באיכות טובה יודע לבודד יחסית רעשי רוח, חום וקור, אבל זה אף פעם לא יהיה כמו רכב סגור. אין מה לעשות.

3. מגראנד ויטארה אפשר להנות גם בלי שדרגוים - השאלה היא מה אופי הטיולים שלך - לדעתי...ברמה של עד בינוני אתה יכול להיות רגוע כל עוד אתה מתקין מיגונים. ליותר מזה כבר עדיף הגבהה צנועה ואולי אפילו נעילת דיפרנציאל אחורית. שים לב שלגראנד ויטארה יש נקודת תורפה של סרן קדמי שנוטה להיסדק ולהישבר במקרים מסוימים של נסיעה חזקה ולא מבוקרת.

4. כרכב שני בבית - שנוסע 20 ק"מ ביום, אין ממש משמעות לחוסר נוחות של הג'ימני שבא לידי ביטוי יותר בנסיעות ארוכות.
יהיה חוסר נוחות עם הילדים כתוצאה מנסיעה ברכב בעל 2 דלתות - אבל זו בעיה שקיימת בכל האופציות שהצעת.
הג'ימני יעמוד על 10 ק"מ לליטר בדגם האוטומטי והוא יכול להגיע קצת יותר רחוק מהגראנד ויטארה לאותה רמת שיפורים.

שים לב שאין הרבה רכבים שצורכים 1-10 ומעלה אלא אם אתה מתפשר על ג'יפונים בלי הילוך LOW או רכבים חדשים עם 708 הילוכים....

שיהיה בהצלחה!

Orpaz Lahav
21-02-16, 14:06
תודה על תגובתך שגיא
אשמח לדעת גם מה דעתך לגבי טראנו קצר 2001 אוטו 2.7 דיזל

וכמו כן אם מישהו שיודע צריכה מדוייקת של הקיה ספורטאז הידנית

שגיא S
21-02-16, 16:28
תודה על תגובתך שגיא
אשמח לדעת גם מה דעתך לגבי טראנו קצר 2001 אוטו 2.7 דיזל

וכמו כן אם מישהו שיודע צריכה מדוייקת של הקיה ספורטאז הידנית

אין לי ניסיון אישי עם הטראנו, אבל לפי השמועות יש לו חלקי מתלה רגישים יחסית בפרונט, ולדעתי הוא גם נכנס לקטגוריה של רכבי SUV גדולים, שאחזקתם יקרה יותר מרכבי השטח של סוזוקי.

-->