PDA

צפייה בגרסה מלאה : האמינות האגדית של טויוטה - מיתוסים ועובדות

עמודים : [1] 2 3 4

נמרוד
21-02-16, 09:02
בבקשה...

דעתי בקצרה - לכל אגדה יש בסיס. טויוטה באופן כללי, וברכבי שטח בפרט, מייצרת מכוניות באיכות כללית ואמינות ממוצעת גבוהה יותר מרוב היצרנים האחרים.

לדעתי העובדות מוצקות, וניתן לפרוש כאן הוכחה די חזקה שאינה מבוססת על נסיון אישי כזה או אחר, אבל קודם כל ניתן לאבירים השונים להביע את דעתם בצורה מסודרת.

thebips
21-02-16, 10:11
היתה כתבה בגלובס בה הכתב כותב כמה הוא אוהב את הרכב שלו ובכתבה הוא צין שהוא ביקש מידע אל מספר הרכבים מהסוג שלו שעלו לכביש בשנת הרכב שלו וכמה רכבים עדין נוסעים.

אני מציע שמביני האתר יקבעו שלושה דמגמים של טויוטה כולל שנת יצור ושלושה דגמים של רכבים מקבילים ונזמין את הנתונים.

אני אישית מוכן להשתתף בעלות (העלות צריכה להיות זולה אם הבקשה מנוסחת היטב )

מה עלות שירות בקשת המידע?
סכומי האגרות נכון לחודש אפריל 2014:

אגרת בקשה לפי תקנה 1: 20 ש"ח
אגרת טיפול לפי תקנה 2: 30 ש"ח לכל שעת עבודה באיתור המידע, במיונו או בטיפול אחר בבקשה, החל בשעה הרביעית.
אגרת הפקה לפי תקנה 3א: 0.20 ש"ח לכל עמוד צילום
2.50 ש"ח לדיסקט מחשב
סכום בסיס להתחייבות לשאת באגרות טיפול והפקה: 150 ש"ח
http://index.justice.gov.il/Units/ApotroposKlali/ApotroposKlali/Pages/Hofeshhameida.aspx

Saar
21-02-16, 10:17
2.50 ש"ח לדיסקט מחשב

איפה הם עוד מוצאים דיסקטים, אפילו ב 2014 כבר היה קשה למצוא :)

לביא
21-02-16, 10:17
יש הרבה מאוד מחקרים בלתי תלויים שתומכים בכך. רצב כמה מהם.
מנסיו אישי:
מחזיק 2 טויוטות. שתיהן שנת 1998.
לנדקרוזר 73 וטויוטה קורולה. שתיהן לא מזכירות באמינותן המופלגת שום רכב שהוא בן יותר מ 10 שהחזקתי בעבר.
לביא

106298
106297
106299
106300

boaz avrahami
21-02-16, 10:27
לביא,

יש2-3 דגמים מאוד מוצלחים וכל השאר די ממוצעים. לקחת באמת 2 מהאגדות...
אבל מה ההצדקה למשל לתת לפראדו נקודות על אמינות כשידוע שהוא לא מאוד מצטיין בה ?

מיתוג? הערצה עיוורת?

דרור ברלי
21-02-16, 10:37
מישהו בשיווק של יוניון-מוטורס מחכך ידיים בהנאה לנוכח מה שקורה כאן בג'יפולוג בשבועות האחרונים.
כי כל פרסומת היא טובה והשם "טויוטה" בענן התגיות הולך וגדל.

וזה מה שאנחנו עושים כאן. פרסומת לטויוטה.

לביא
21-02-16, 10:39
כן בועז. וכולנו זוכרים את הפרק על טויוטה היילקס בטופ גיר...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

דרור ברלי
21-02-16, 10:43
לביא, אתה מאמין לסרטים? לתוכנית בידור?
אתה?

יואב פולס
21-02-16, 10:50
לדעתי - גם כנבלות זקנות ובאות בקילומטרים, כרכב שטח, הטויוטה פשוט אמינה בשיעורים ניכרים על פני לאדה ניבה, דיסקברי ופאג'רו Q (זה מה שהיה לי, ולזה אני משווה).
מהניסיון שלי של הרבה שנים עם דיסקברים שונים שבגדול התנהגו (חרא) אותו הדבר כולם, פאג'רו Q שהיה נטול אמינות לא ברמה של הל"ר אבל בהחלט ליגה נטולת אמינות בפני עצמו, ואז טויוטה פראדו 95 (מודל 2000) ועכשיו 120 (מודל 2003). פעם בשנה טיפול ו..זהו.
והטיפול ה 'פעם בשנה' הזה עולה פחות מתיקוני תקלות 'על הדרך' בנבלות הבריטיות.
שכל אחד יעשה מה שהוא מבין, וברור לי שלא כל אחד חושב שזה מוצדק לשלם 50,000 שקל על טויוטה משנת 2000 או 100,000 שקל על לנדקרוזר מ 2004 כשטרופר מאותה השנה עולה רק 25,000 שקלים. זה בסדר גמור, ויש מקום לכולם.

(במחיר הוספתי כמה אלפים, בכל זאת צריך להשפיע על השוק)

ברור לי שאני לא אשכנע אף אחד...יש דברים שלומדים עם הנסיון.

לביא
21-02-16, 11:04
נכון דרור. תוכנית בידור, אבל נראה לי שגם לגבי הטויוטה היילקס יש קונצנזוס לגבי האמינות. לפחות הישנות יותר.

דרור ברלי
21-02-16, 11:19
לא אמרתי שהיילקס לא אמין ועמיד.
אבל זו תוכנית בידור. ואת שלבי העריכה אתה לא רואה.

אם ההפקה החליטה לעשות סרט קורע על כוח הסבל של טויוטה היילקס, הם ידאגו שהוא תמיד יניע.
גם אחרי שדפקו אותו בקיר, הטביעו אותו בים, שרפו לו את הקבינה ומוטטו עליו בניין.
והעניין בסרט הזה הוא לא רק כוח הסבל של ההיילקס, אלא גם ובעיקר דמיונם הפרוע של המפיקים.

בטויוטה מין הסתם מאוד אהבו את הסרט. מצד שני, להפיק פרק בתוכנית כמו טופגיר, באורך כזה ובאיכות כזו, עולה כסף. המון.
אני כן יודע שהתקציב של כל פרק בטופגיר עמד בזמנו על סכום של 7 ספרות, בפאונדים, אבל לא אני ולא אתה יודעים מאיפה באמת בא הכסף עבור הפקת הפרק הזה, שכל כולו שיר הלל לעמידות מוצר של טויוטה. נראה לך שטופגיר כאלה פילנטרופים, שעשו לטויוטה פרסומת חינם, ככה סתם? ללא תמורה?... חומר למחשבה.

נמרוד
21-02-16, 11:41
האם מישהו חולק על העובדות הבאות, לפני שנכנסים לדיון על הסיבות?

1. בישראל, בקטגורית הטנדרים, בכל שנתון, הן מחירי המחירון והן מחירי השוק בפועל גבוהים יותר בעשרות אחוזים עבור טויוטה היילקס/ויגו מול כל המתחרים.

2. בישראל, בקטגורית SUV בגודל מלא, בכל שנתון, הן מחירי המחירון והן מחירי השוק בפועל גבוהים יותר בעשרות אחוזים עבור טויוטה לנדקרוזר מול כל המתחרים.

קורולה - אולי גם, בפער פחות דרמטי, אבל עזבו, לא מעניין... בואו נתרכז ב4X4.

amit1
21-02-16, 12:10
הסיפור הזה מזכיר לי את הקונספציה שקדמה למלחמת יום כיפור. כלומר רואים ממצאים ודאיים לאי אמינות מסכנת חיים והמומחים המלומדים טוענים שהאמינות גבוהה מהממוצע ולכן הקונספציה הכוללת אומרת שהרכב אמין.
על איזו אמינות אתה מדבר? כשהבולגוינט מתפרק עצמונית בירידות של סדום, המזרקים כושלים כל 60000 ק"מ, הדשבורד מתפורר בצל ומקרקש, הפעמונים נגזרים אחרי הגבהה של 2", הדיפרנציאלים נגזרים ומנגד עלות חלקי החילוף נשקלת באונקיות. נשמע לא אמין ומצחיק אבל מאומת בתמונות וחשבוניות.
וכשהבלוגוינט קורס, אז המהנדסים המלומדים ממציאים אלף סיבות מדוע המוצר סופר איכותי אבל מה לעשות, הבולגוינט קורס ואתה במקרה הטוב תקוע באמצע הקיבינימט ....ותמיד בעל טויוטה ממוצע יחריש ויסתיר את המידע וימשיך לטעון שמדובר ברכב אמין. נראה לי שאתם כל כך קשורים רגשית לרכבים שלכם שפשוט התנתקתם מהמציאות או שלחליפין אתם קשורים למחירון של לוי יצחק....
וישנם גם כאלו שמעבירים ביקורת על רכבים אחרים ומנגד ממליצים באסרטיביות לכל טויוטיסט מתחיל להחליף מזרקים בעלות של 12000 ש"ח כאילו מדובר בשיגרה...
וכל זה לא אומר שטויוטה זה יצרן לא טוב, אלא שלדעתי כולכם משלמים הרבה, הרבה מאוד כסף על אסטרטגיה נכונה וחכמה של ניהול מותג במיוחד כשמדובר במותג שאמור למתג רכב שטח מקצועי ואיכותי.

boaz avrahami
21-02-16, 12:14
היסטוריה.
פעם ראשונה שאני מסכים עם עמית.
אז אולי אני טועה ...? [emoji33]

asafk
21-02-16, 12:38
אפילו אני מסכים עם עמית. בגלל שזה בדיון הנכון.
אחלה רכב לנדקרוזר, באמת. לא הטעם שלי אבל ניחא. אבל לסבול מכל כך הרבה... נאמר ״סוגיות אחזקה״... שהן לא כשלים כמובן, רק תחזוקה מונעת יקרה להפליא כדי להשיג את אותה אמינות מדוברת... נראה מחיר יקר לשלם על אמינות.

אסף.

נמרוד
21-02-16, 12:38
האם מישהו חולק על העובדות הבאות, לפני שנכנסים לדיון על הסיבות?

1. בישראל, בקטגורית הטנדרים, בכל שנתון, הן מחירי המחירון והן מחירי השוק בפועל גבוהים יותר בעשרות אחוזים עבור טויוטה היילקס/ויגו מול כל המתחרים.

2. בישראל, בקטגורית SUV בגודל מלא, בכל שנתון, הן מחירי המחירון והן מחירי השוק בפועל גבוהים יותר בעשרות אחוזים עבור טויוטה לנדקרוזר מול כל המתחרים.

קורולה - אולי גם, בפער פחות דרמטי, אבל עזבו, לא מעניין... בואו נתרכז ב4X4.

עמית, בועז - אתם חולקים או מסכימים על העובדה: בישראל ערכם כמשומש של דגמי ה4X4 של טויוטה גבוה באופן חד-משמעי, בעשרות רבות של אחוזים, מאשר כל מתחרה אחר? ושזו תופעה גורפת, על פני כל השנתונים, טנדרים וSUV?

דרור ברלי
21-02-16, 12:50
מה שאתה אומר נמרוד, שצריך לשפוט מכוניות רק לפי פרמטר אחד - המחירון של לוי יצחק.

מה שמשותף לכל אוהדי טויוטה זה שהם מסכימים שהדבר האחרון שחשוב באוטו זה איך הוא נוסע.
רק איך הוא שומר ערך.
ואולי בגלל זה רוב דגמי טויוטה תמיד נחותים מכל מתחריהם בכל פרמטר דינמי בפער בלתי נתפס לעיתים - באופן מסורתי הייתי אומר.
ואתה תראה את זה קורה בכל מבחן השוואתי - הכוכב האחרון ש"התרשמתי" ממנו היה הראב4 שלא מצליח להתמודד מול מתחרים כמו פורסטר ואאוטלנדר בכל מיני סיטואציות שבוא ונקרא להן "מה זה בסיסיות".... העיקר שהם מנצחים במחירון.

וכמו שנראית הריבית בבנקים - אולי עדיף באמת להשקיע במסחר בלנדקרוזרים.
יש כאלה שכבר עלו על הפרינציפ וגוזרים קופון יפה.

OhadL
21-02-16, 12:55
באחד הקורסים במסגרת MBA לימדו את תהליכי העבודה בטויוטה כמודל לחיקוי.

האם היבואן נכנס עד לסילבוס באוניברסיטה?

יואב פולס
21-02-16, 13:08
כשהבולגוינט מתפרק עצמונית בירידות של סדום,
המזרקים כושלים כל 60000 ק"מ,
הדשבורד מתפורר בצל ומקרקש,
הפעמונים נגזרים אחרי הגבהה של 2", ה
דיפרנציאלים נגזרים ומנגד עלות חלקי החילוף נשקלת באונקיות.

אתה כמובן צודק לכל אורך הדרך.
אתה אלוף העולם בלקחת תופעות שהן או מינוריות סטטיסטית או נובעות מהזנחה, ולהשליך אותן על הדגם כולו, עזוב, על היצרן.

אז דעתי בנושא היא כזו:
דשבורד - בפראדו 90/95 הדשבורד שלם וללא בלאי, החיבור שלו לבודי מתרופף והוא מקרקש. אשר לפתור את זה בעבודה עצמית. אאוריקה. יואב מודה שיש תקלה! עכשיו נצטט אותו בכל האתרים.
דשבורד ב 120/125 - בנוי מחומרים לא איכותיים בניגוד ליתר הרכב. בעיה שניתן לפתור היום בעלות של 2340 שקלים, ולקבל דשבורד חדש. ללא תלות בק"מ או בשנתון.
מזרקים כל 60,000 - דמגוגיה שמאוד מתאימה לך. אני מכיר רכב שהחליף מזרקים ב 212,000 ק"מ, מכיר רכב עם 340,000 שהמזרקים שלו במצב חדש, מקוריים, אחד עם מקוריים עם 330,000 ק"מ, אחד מ 2008 עם 170,000 ק"מ שהמזרקים במצב חדש, ובניגוד אליהם אחד מ 2008 עם 200,000 ק"מ שהמזרקים אצלו...גם במצב חדש. אז חלאס עם ה"עובדות" שלך, שהן מוטעות ונובעות מהפוזיציה האומללה של ישיבה בדיסקברי 2 ששווה היום לברזל / אלומיניום יותר ממה שהוא שווה כרכב נוסע (?) או מהתסכול או מהמרמור על החיים או השד-יודע-מה.
פעמונים נגזרים - אולי. עד היום לא יצא לי לראות אחד כזה, או לשמוע עליו, ואני בטוח שתיכף תביא לי תמונה או שתיים של אוטו שגזר פעמונים, משנת 2000 או 2002 אחד מתוך אלפי קרוזרים שנמכרו אז. תפנה לדוד טויוטה שיעשה ריקול על התקלה האיומה הזו.
דיפרנציאלים נגזרים - ראה את הסעיף לגבי הפעמונים. אגב, דווקא ראיתי הרבה דיסקברי שגזרו ציריות במקומות שטריוס לא היה עוצר. גם זה היה.

אבל בניגוד להרבה קשקשנים, בארץ ובחו"ל, אני כן החזקתי דיסקברים הרבה שנים, וכן החזקתי/מחזיק טויוטות - אי אפשר להשוות באיכות.
אתם יודעים מה - גם בנוחות. השוק אומר את דברו. המכירות אומרות את דברן.
כל על פאג'רו חדש שנמכר כאן בשנים האחרונות טויוטה מכרו 4-5 לנדקרוזרים. על כל דיסקברי חדש שנמכר כאן, עזבו, זה לא כוחות. אבל אחרי שנתיים או שלוש, דיסקברי שהיה יקר ב 100.0 - 200.0 אש"ח מלנדקרוזר, נסחר בפחות ממנו. כאמור השוק מטומטם. הגיע הזמן למחירון עמית1 החדש.

תמשיכו לדבר בתיאוריה ולחפש תמונות בגוגל.

boaz avrahami
21-02-16, 13:13
עמית, בועז - אתם חולקים או מסכימים על העובדה: בישראל ערכם כמשומש של דגמי ה4X4 של טויוטה גבוה באופן חד-משמעי, בעשרות רבות של אחוזים, מאשר כל מתחרה אחר? ושזו תופעה גורפת, על פני כל השנתונים, טנדרים וSUV?

מסכים.
על זה הוויכוח למעשה.
האם המחירון והמוניטין של טויוטה בנוי ע"ב מיצוב טוב של המותג או שבאמת כל הטויוטת אמינות באופן כזה שהמחירון שלהן משקף איכות יוצאת דופן.

אגב, אני ארחיב מעט את טענתי לכך שהשם נבנה על בסיס מספר מצומצם של דגמים שהיו יוצאי דופן באיכותם.
זה לא שבנו מוניטין לחלוטין בלי כיסוי אלא שהעצימו את האגדה הרבה מעבר לכל פרופורציה. לדעתי.

לביא
21-02-16, 13:35
דרור, אתה אומר אם אני מבין נכון שבחלק אם לא ברוב המקרים הלנדקרוזר נחות ממתחריו.. אז הקלדתי בגוגל "לנדקרוזר השוואתי" לראות מה חושבים כתבי הרכב.
אלה רוב התוצאות.

יד 2 דרור ברלי ללא תאריך מול פאגרו - לנדקרוזר מס 1.

וואלה רמי גלבוע יולי 15 מול פאגרו - לנדקרוזר מס 1.

אי קאר יתיר דווידוביץ אוק 12 מול פאגרו - לנדקרוזר מס 1.

המחירון יד 2 רני פלג אפריל 05 מול דיסקברי 3 - דיסקברי מס 1.

כבישים יואב קווה מרץ 14 מול גרנד צרוקי - לנדקרוזר מס 1

מוטוקאר פברואר 12 מול פאגרו - לנדקרוזר מס 1

אתר השטח הישראלי נוב 11 רני פלג מול פאגרו והאמר - מס 1 פאגרו.

boaz avrahami
21-02-16, 14:14
לביא,
אתה יודע שיש גם כתבות עם מסקנות אחרות לחלוטין - למשל כזו:

http://www.4x4australia.com.au/drive/road-tests/1504/diesel-warfare-jeep-vs-land-rover-vs-toyota/

אני מניח שאם אטרח לחפש יותר מ 15 שניות אמצא עוד המון.

אומי5
21-02-16, 14:49
השאלה היא לא רק כמה טויוטה אמינים, אלא כמה האחרים פחות אמינים.
אגב החלפת מזרקים זו בעיית תחזוקה לא אמינות, יכול להיות שהתחזוקה מאוד יקרה (כנראה שלא) אבל אם תתחזק לפי הספר לא תתקע לעולם (גם כנראה שלא).

דניאל מאירי
21-02-16, 15:45
עוד פרמטר שנראה לי שלא נלקח בחשבון הוא כמות נסיעות השטח ורמת הקושי שעושים הלנדקרוזרים/היילקסים לעומת השאר.
ניתן לראות ים של רכבים כאלה בטיולי ג'יפים במעלות כאלו ואחרים, ויעידו על כך מדי האוץ של הרכבים ביד השנייה ואילך.
אני חושב שבאופן יחסי הטויוטה שריד יותר מכל האחרים.
ברור שיש לו בלאי, אבל מה תהיה רמת הבלאי אם פאג'רו או דיסקו או לא יודע מה יטייל בתדירות כזו ובעצימות כזו.
דניאל

נמרוד
21-02-16, 15:53
מה שאתה אומר נמרוד, שצריך לשפוט מכוניות רק לפי פרמטר אחד - המחירון של לוי יצחק.

עוד לא אמרתי כלום!

אתם לא מסוגלים לחסוך במילים? (ברנרד בטוח לא, אז בואו ננסה להגיע לפואנטה לפני שהוא מתעורר)

תענו קודם כל - האם מישהו חולק על העובדה שדגמי ה4X4 של טויוטה (טנדרים ולנדקרוזרים) לדורותיהם, במשך 20 השנים מאז סיום החרם היפאני, נסחרים בישראל בעקביות במחירים גבוהים משמעותית, מאד משמעותית, יותר מכל רכב מתחרה - יפאני ולא יפאני.

לא רק לוי יצחק מתמחר אותם גבוה - השוק בפועל מתמחר גבוה. עסקאות נסגרות, בממוצע, מהר יותר, וכלי רכב עם נתונים דומים נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה (לנדקרוזר מול טרופר/טראנו/פאג'רו/דיסקברי - ראש בראש באותו שנתון ואותם נתוני יד/קילומטראז').

זו עובדה או לא?

דרור ברלי
21-02-16, 16:46
אלה רוב התוצאות.

יד 2 דרור ברלי ללא תאריך מול פאגרו - לנדקרוזר מס 1.

מבחן ספציפי כזה, שהיו בו רק לנדקרוזר ופאג'רו, היה רק אחד. אני זוכר תאריכים. לנדקרוזר אוטו טוב, פאג'רו אני אוהב הרבה יותר.
במבחן הזה השתתפו שלושה בוחנים. דעתי היתה במיעוט. הבוחנים האחרים הסכימו איתי אבל חששו לבטא דעה שאינה מקובלת.
לא אחשוף את שמותיהם אבל הם מוכרים.

במבחנים השוואתיים למכוניות כביש ו/או לג'יפונים, הטויוטות מכוניות טובות, אבל רוב המתחרות שלהן טובות יותר וכבר אי אפשר ללשקר בפרצוף לכל העולם. לך תנסה לנסוע באוריס אחרי פיז'ו 308, בקורולה אחרי סקודה אוקטביה, בראב4 אחרי סובארו פורסטר, או בספייס-וורסו אחרי אופל מריבה.
ואז תספר לי איך היה.
ואלה רק דוגמאות קטנות.

אבל בחיאת, למי בישראל אכפת איך אוטו נוסע?... אכפת רק איך נסחר. כמה מהר נמכר ובכמה כסף. כאן אין ספק - טויוטה מנצחת ביג-טיים ושולטת בגדול.

אתה יודע - אני כותב עכשיו ממש את מבחן הסופ"ש האחרון לדאצ'יה דאסטר 1.2 בנזין 4X4. אוטו חדש, פשוט, בסיסי. עולה 100,000 שקל בלבד. זה מעט כסף יחסית לרכב 4X4 חדש אבל המון כסף אבסולוטית. אני בטוח שלפחות תגובה אחת למבחן הזה תהיה שמי שקונה את זה הוא פראייר גמור, כי בסכום כזה אפשר לקנות לנדקרוזר 2004....

לביא
21-02-16, 16:49
אני מזכיר לך, שכמעט הרמת פעם יום השוואה בין סופה דיפנדר ולנד קרוזר 73 😊

דרור ברלי
21-02-16, 16:52
נכון. רק כמעט.
לא יצא לפועל כי אני עסוק וטרוד בשטויות אחרות.
3 אייקוני שטח, שלושתם הולכים והופכים נדירים. שלושתם נסחרים בסכומים הזויים יחסית לגילם.
אולי בקרוב.

klam
21-02-16, 17:09
ברור שזו עובדה, אבל מה אנחנו לומדים ממנה?
האם היא מלמדת משהו על הרכב או אולי על קידום מכירות ויחסי ציבור מוצלחים?
באופן לא מפתיע, רכב השטח שזוכה לציונים הגבוהים ביותר על אמינות בארה"ב, הוא הג'יפ.
הרנגלר JK (במיוחד הרוביקון), שומר על ערך גבוה גם בהשואה ליפניות (וגבוה כשלעצמו בכלל).
http://www.kbb.com/new-cars/best-resale-value-awards/best-resale-compact-suv-crossover/
ומה למדנו?

יואב פולס
21-02-16, 17:22
עדכון מאחה"צ - קשור ולא קשור,
אני מוציא את הקטנה מהגן. לידי חונה קרוזר 120 והאבא נכנס לגן. אני מחנה ויוצא, ובמבט מהיר מזהה את מצב הדשבורד.
אוסף את הקטנה, נכנסים לאוטו ואז יוצא אותו אבא עם ביתו. אני עוצר לידו, שואל אם זה הקרוזר שלו, והוא עונה שכן. מופתע מעט מהשאלה. אני שואל אותו אם הוא מכיר את ההסדר על עניין הדשבורד. הוא לא מכיר. אני מסביר לו, וממשפט למשפט הבחור מחייך יותר ויותר. הוא אומר לי "עשית אותי מאושר, האוטו מ 2004, אני יד ראשונה, והוא בבת עיני. אני לא מוכן למכור אותו ורק התבאסתי מעניין הדשבורד, אבל האוטו הוא פשוט מושלם".
עוד אחד לסטטיסטיקה של אנשים שמעלים באופן מלאכותי את מחירי הלנדקרוזרים.

נמרוד
21-02-16, 17:36
אבל בחיאת, למי בישראל אכפת איך אוטו נוסע?... אכפת רק איך נסחר. כמה מהר נמכר ובכמה כסף. כאן אין ספק - טויוטה מנצחת ביג-טיים ושולטת בגדול.

אני רואה שאין חולקים על העובדה, ש"טויוטה מנצחת ביג טיים ושולטת בגדול" בשוק, ובמשך 20 השנה האחרונות.

שורה תחתונה - אנשים מוכנים לשלם הרבה יותר כסף, באופן עקבי, מוחלט ובולט, על טויוטה מאשר על כל מתחרה אחר.

זו השאלה הגדולה שמסקרנת הרי את כולנו. מה ההסבר? איך זה יכול להיות? אם זו היתה בועה של יחסי ציבור הרי היא הייתה מתפוצצת מזמן.

ד ו ר ו ן
21-02-16, 17:42
באופן לא מפתיע, רכב השטח שזוכה לציונים הגבוהים ביותר על אמינות בארה"ב, הוא הג'יפ.
הרנגלר JK (במיוחד הרוביקון), שומר על ערך גבוה גם בהשואה ליפניות (וגבוה כשלעצמו בכלל).
http://www.kbb.com/new-cars/best-resale-value-awards/best-resale-compact-suv-crossover/
ומה למדנו?
בארה״ב לא נמכרים דגמי טויוטה של שאר העולם.
באופן אבסורדי, למרות ה״שפע״, הם בוכים שהם לא מקבלים את דגמי השטח של טויוטה.
הם מסתכלים על המפרט של היילקס ומזילים.

אז קצת קשה להשוות מה שקורה שם אלינו או לשאר העולם.

ואגב מחירונים,
ב-פורווילר של החודש, ציטטו סוחרי רכב שמתייחסים למחירון של הFJקרוזר כלא הגיוני בעליל, והשוק חם מאד על הרכבים האלו, וצריך לעזור שזה בסוף קרוזר 125 בנזין בתחפושת.

ואם ככר רנגלר, אז הוא רכב מבוקש מאד למרות המגרעות שלו- אטימות, צפיפות, נוחות ואיכות הרכבה בינונית, וזה לא אני אמרתי אלא בכל עיתון רכב כמעט.

פלג_
21-02-16, 17:50
אחרי 8 היילקסים בעסק המשפחתי, שני לנדקרוזרים וראב 4, אנחנו מאוד מרוצים מכולם מבחינת אמינות.
הראב 4 לא רכב מושלם, לא נעים לנסיעה אבל גם הוא עובד ללא תקלות כבר יותר מ 200 אלף.

אני לא רואה את עצמי היום מתעקש על קורולה ביחס למשפחתיות אחרות בשוק, מה שבעבר כן היה קורה.
לא היתי משלם יותר כי זה קורולה על פני יפנית/קוראנית אחרת.

אבל בשוק ה suv המצב שונה.
מסיבה אחת פשוט, אין מתחרים כיום ללאנד קרוזר בשוק.
בתקופה שהיה הפאג׳רו הרגיל (עד שנת 2001) היה אותו לא מעט על הכביש, או דבר גם הטרופר.
הפראדו לא היה אז על הכבישים הרבה יותר מהם, בטח לא כמו שהיום רואים את גרסת ה 120.

ברגע שהפגארו ירד משילדת הסולם, הטרופר כבר לא היה בארץ נשאר רק הלאנד קרוזר עד היום באותה תצורה.
רכב שטח בעל 7 מקומות שיכול בכייף לשמש את האישה ביום יום ולטיולים בסוף שבוע.
אין לו היום מתחרים בקטגוריה שלו (מכיר מאוד מקרוב את הפגארו החדש והוא נחות מהלנד קרוזר בכל פרמטר, עוד לפני שהם ירדו לשטח).

אם זאת אני חושב שהמחירים לגמרי יצאו מפרופורציה, רק המחשבה לקנות עכשיו 2004 במחיר של 100 אלף שקל ולהחזיק אותו -76 שנים זה כבר אוטו כמעט בן 20 (נגיד שהמנוע אמין, ראבק 20 שנה זה לא רק מנוע, יש לא מעט חלקים נוספים שמתבלים)
מה גם שהלנד קרוזר ממשיך להימכר כחדש בפחות או יותר אותה תצורה ,ללא שינוי מהותי (כלומר ללא שינוי מבנה שפוגם ביכולות שלו)
אני לפני כמעט שנתיים מכרתי את הפראדו הקצר שלי כדי לקנות לנד קרוזר ארוך.

היום אני באמת שוקל ברצינות לקנות לאישתי (אני בכל מקרה עם הסוואנה ל 2-3 שנים הקרובות) אאוטלנדר 7 מקומות שנת 2010 ליום יום.
שאגב הרבה יותר מתאים למשפחה בשימוש היומי (אם זה esp, ניתוק כריות אוויר לנוסע ,6 כריות אוויר, איזו פיקס וכו׳)
ובעודף לקנות רכב נוסף רק לשטח ולתעסוקה של יום שישי.

שורה תחתונה, לדעתי פשוט אין לו מתחרים בארץ סביב השנתונים שהוא נמכר.

boaz avrahami
21-02-16, 18:05
אני רואה שאין חולקים על העובדה, ש"טויוטה מנצחת ביג טיים ושולטת בגדול" בשוק, ובמשך 20 השנה האחרונות.

שורה תחתונה - אנשים מוכנים לשלם הרבה יותר כסף, באופן עקבי, מוחלט ובולט, על טויוטה מאשר על כל מתחרה אחר.

זו השאלה הגדולה שמסקרנת הרי את כולנו. מה ההסבר? איך זה יכול להיות? אם זו היתה בועה של יחסי ציבור הרי היא הייתה מתפוצצת מזמן.

מאותה הסיבה שמשלמים על ליוויס כפול מאשר על ג׳ינס אחר.

המהות של בניית מותג היא בשכנוע לקוחות להאמין שהם מקבלים ממנו ערך ( גם אם מדומה) וגם לשייך אותם למועדון מיוחס.

קח למשל את הדיפנדר או הרנגלר.
רבים מאמינים שזה רכב אסון אולם בעליו אוהבים את המראה ומערצים באופן כמעט עיוור את הלוגו.
אין סיבה לוגית.

קח למשל את ה xj לעומת ה zj.
למעט האספקט העיצובי הצירוקי נופל מהגרנד בכל פרמטר אבל נחשק פחות

יואב פולס
21-02-16, 18:07
בועז,
אילו רכבי שטח החזקת ולכמה זמן?

boaz avrahami
21-02-16, 18:11
ניסן ווינר 5 שנים
גרנד צירוקי 6 שנים.
לא כולל אופנועים וטרקטורונים מגיל מאוד צעיר

איך זה רלוונטי?

נמרוד
21-02-16, 18:16
מאותה הסיבה שמשלמים על ליוויס כפול מאשר על ג׳ינס אחר.

המהות של בניית מותג היא בשכנוע לקוחות להאמין שהם מקבלים ממנו ערך ( גם אם מדומה) וגם לשייך אותם למועדון מיוחס.

יכול להיות.

אבל זה לא ג'ינס, שפשוט קונים חדש בסכומים זניחים וזהו. רוב רובם של הטנדרים והSUV נסחרים על ידי אנשים שאינם חובבי רכב, אינם ג'יפאים, לא קוראים עיתונות רכב ולא מכירים אתר איזוטרי בשם ג'יפולוג. אלו מוצרים שמחליפים ידיים שוב ושוב, במהלך חייהם, ולמרות שמחירם כחדש הוא לא שונה מהותית מאשר המתחרים (הפרשים של 10-15% לכאן או לשם), איך יכול להיות שהיילקס שווה יותר מהאנטר או דימקס, כלי רכב מאד דומים מכל בחינה, בסדר גודל של 3-4 שנתונים, באופן עקבי, גם כשהדגמים מתחלפים?

אני חושב שזה יותר דומה לשוק המניות - כל המידע כבר מגולם במחיר. אם משהו עולה יותר, בהפרש ניכר, על מדגם של עשרות אלפים ובמשך שנים - הוא שווה יותר. יכול להיות שהוא בועה? אולי. אז למה היא לא מתפוצצת?

boaz avrahami
21-02-16, 18:18
נמרוד,

מה המותג הכי חזק בתחום האופנועים עבורך?
האם היית בעלים של כזה?

איך גיבשת עליו דיעה?

מניות נקבעות לפי מאזנים, מכפיל רווח וכו.
יש כלים מתמטיים יותר משווי שוק של רכב.

אני מתקשה לאכול את זה שאתם באמת מאמינים בערך המדומה שמאכילים אותכם וצוחקים על שמן נחשים באותה נשימה...

אגב, הדבר היחיד שאמיתי בסיפור הוא שימור הערך המסחרי. לא מזלזל בזה אבל זה מזכיר לי את הסיפור של הבדואי ״ אמא מחלקת סוכריות״...

נמרוד
21-02-16, 18:38
אני לא מאמין בכלום... ולא אמרתי את דעתי האישית כי היא לא שווה יותר משל כל אחד אחר.

אבל ההצטברות של עשרות אלפי דעות אישיות, לא סתם דעות בפורום, אלא אנשים שבוחרים איפה לשים את הכסף שלהם - מראה בבירור, שיש משהו עדיף בכלי כזה או אחר.

טויוטה לא לבד - אתה נתת דוגמאות נוספות - כמו ג'יפי סופה, דיפנדר, ורנגלר - גם שם מחירי השוק גבוהים מאד ביחס לשנתון ולמצב ביחס לאלטנטיבות. שם מדובר על מדגמים הרבה יותר קטנים מאשר בשוק הSUV או הטנדרים ולכן קל יותר לקבל הטיות לא רציונאליות. הדוגמא של הXJ מול ZJ מצויינת - כמות הכלים הנסחרת קטנה ולכן אי אפשר להסיק ממנה שום דבר מהותי.

boaz avrahami
21-02-16, 18:49
היום כשטויוטה מתגמלת את בעליה בשמירת ערך מעולה העסק כבר מזין את עצמו ואני מבין כל מי שמבחינתו זה השיקול היחידי לרכישה.
למעט אולי בדגמים שעלות האחזקה שלהם קטסטרופלית ( אם יש כאלו. לא ממש בקיא באמיתות מאחורי הסיפורים).

מסיר את הכובע למח׳ השיווק של טויוטה...

יואב פולס
21-02-16, 19:11
סתם, לדעת.
תבינו, (או לא תבינו) בועז, דרור ואחרים - אתם באים ואומרים "יש כאן גאונות יחצנית" שלא עומד מאחוריה דבר ממשי, או שיש מאחוריה מעט מאוד.
אני (ואחרים שמחזיקים טויוטה) טוענים שיש כאן משהו אחר מעבר ליחצנות. למעשה אין כאן יחצנות בכלל. ראיתם קמפיין "טויוטה לא רואה מוסך ממטר"? לא ראיתם. רנו עשו כזה קמפיין.
אני טוען שבהחלט מדובר ברכב שיש בו איכות יצור הרבה יותר גבוהה מאחרים, שיש לו אמינות מכאנית וחשמלית הרבה יותר גבוהה מאחרים.
למה אין לי מושג. במבחן התוצאה, כרכב שטח, אצלי הוא עובר מטיפול לטיפול. גם אצל חברים. אז כולנו מושפעים מיחצנים שמוחקים מהזיכרות סטייל "גברים בשחור" כניסות למוסך עקב תקלות?
יש כאן תמורה לכל אחד מהרבה מאוד השקלים שמשלמים בשביל לקנות אותו. אבל חלקם הגדול חוזר חזרה במכירה, ולא נשאר אצל הגורו התורן כמו אצל יצרנים אחרים.

boaz avrahami
21-02-16, 19:18
כל הטויוטות בלי יוצא מהכלל הן מכוניות אמינות מאחיותיהן?
אני בטוח שאתה יותר אינטיליגנט מלהאמין בשטות הזו...

איך לא נדבק להם הגיר הרובוטי בקורולה?....

בוזי
21-02-16, 19:20
אני לא מכיר טויוטה. למעט פעם, איזו קורולה כמעט חדשה, נהוגה בידי סבתא חביבה (אמא שלי) שכמעט ושפכה מנוע כי הסתבר שיש איזה פגם בייצור, מצטברת בוצה בעוקה, מעברי השמן נסתמים והולך מנוע.
כמובן שזה לא נחשב, כי זה דגם טורקי, וזה לא אומר כלום על האמינות המצויינת של טויוטה בכלל וקורולה בפרט.

Bernard
21-02-16, 19:23
נמרוד - התעוררתי (ושתיתי קפה2X וכמה כדורים, חולה).
יואב - תדלג לפוסט הבא.
בועז - בוקר טוב.

מזכיר לי את הדינמיקה של הבחירות פה - שואלים מועמד שאלה, ואז מתחילה דיסרה של משפטים שלא עונה על השאלה באופן ברור... או יותר נכון, באופן ברור, לא עונים על השאלה.

אז הנה, תשובה ברורה: נמרוד - נכון.
אתה צודק.
אין ויכוח.
הטויוטה (נדמה לי שכל טויוטה) ממוצב בשוק (מחיר וביקוש/היצע) טוב יותר מכולם.
אני חושב שעל זה אין בכלל ויכוח.
אבל..

אני זוכר מה כולנו (פחות או יותר) אמרנו/אומרים על המחירון ומחירי "השוק" של כל מיני כלי רכב ומה ההשפעה של יצחק לוי על המחירים (מייצר או משקף..).

לטויוטה יש שם.
גם על זה אין ויכוח.
ו"תורת הייצור/שיווק" שלהם באמת היתה חדשנית פעם ... אז?
מישהו זוכר את ההשפעה של הנרי פורד על התעשיה? לפי התיאוריה הזו, דווקא פורד אמורה לייצר את הטוב ביותר.
מה הרלוונטיות לנושא?

לטויוטה היו כמה כלי רכב באמת טובים (=תמורה מעולה למחיר ואמינות טובה, באותו יחס.. למה שמקבלים). אלה היו כלי רכב בסיסיים ש"נתנו" מעט ולא התקלקו - הביאו אנשים מ-A ל-B ולא נתקעו בדרך.
הם עשו את זה יותר לאט ופחות מהנה ולא מפנק כמו האחרים אבל... ביצעו את המשימה.
כלי רכב טובים, שלא זכו בשום הכרה על מאפיין אחר מאשר A-B ולא נתקעים.

במקומות שרכב עולה "אוצר קטן" והסיכויי להפסיד את כל כספך בגלל תקלות, זה חשוב מאוד.
כך גם במקומות שבהם, אם אתה נתקע (מישהו אמר אוסטרליה/אפריקה), הסיכויי שהאריות ימצאו אותך, לפני שהמכונאי/הגרר יגיע הוא הרבה יותר מציאותי.. זה גם חשוב מאוד.
לכן מוותרים (באופן מודע) על כל מיני דברים "שאפשר בלעדיהם" (כמו ביצועים או נוחות נסיעה או מחשב דרך או בקרת אקלים או מושבים נוחים) וקונים את "מה שיחזיק".
כך גם במקומות/זמנים בהם מחיר הדלק בשמיים (והמצב הכלכלי לא משהו) - מוותרים על הכל כמעט, לטובת חיסכון בדלק.
ואתם תחליטו איפה ישראל בכל הדוגמאות האלה.

אז טויוטה החליטו לייצר משהו בינוני שקוסם לשיקולים של המכנה המשותף הנמוך ומוכרים בזול.. פחות תיחכום=פחות הוצאות.. גם בייצור וגם באחזקה.
וכשיש פחות תיחכום (פחות אלקטרוניקה ופחות עומסים) גם החלקים לא חייבים להיות "שיא האיכות" אבל הם יחזיקו.
ופתאום (אחרי כמה עשרות שנים..) = אגדה.
על זה אין ויכוח, אני חושב.

זה היה "אז" וזה היה בכלי רכב בסיסיים ופשוטים/"פשוטים" - קורולה והיילקס וקרוזר ישן ובטח יש עוד.
עכשיו זה אחרת.
ככל שעולה רמת התיחכום/נוחות/פינוק/ביצועים שהלקוח דורש, טויוטה מתחילה... לפשל.
לא גרועה אבל בטח לא "אגדה".
אבל השם נשאר - טבעי.
רק מי שקונה קורולה (היום.. בעצם היום כבר לא כ"כ.. היום הם די שווים ליתר, מבחינת התיחכום והפינוק) מבין, פתאום, שהוא שילם הרבה כסף אבל קיבל הרבה פחות.. מאחרים, שמשלמים פחות ומקבלים יותר.
הנסיעה פחות נוחה והמזגן פרימיטיבי והמנוע קצת חלש ומרעיש וברכב חדש, התחזוקה/תקלות לא כ"כ משנה... זה רכב חדש.
אז מתחילים לקנות אחרים... כמו מיצובישי לאנסר או כל הקוראניות..
אבל ב"יד שנייה", השם בהחלט משחק תפקיד = מחיר גבוהה.

אבל מה הכותרת של השירשור?
זה לא מדבר על מחיר יד 2.
אתה מנסה להגיד שמחיר יד 2 משקף אמינות?
אני לא חושב כך/מסכים - הוא משקף "שם".
שם שנוצר במהלך עשרות שנים ויקח עוד כמה שנים טובות, עד שאנשים יבינו שהם משלמים הרבה עבור ה"שם" ולא ממש מקבלים הרבה יותר מזה..

תראו רק מה יואב אומר - לכל בעייה/תקלה/משהו, יש פתרון ו..מחיר.
תכניסו את זה ל"מחירון" ותראו כמה אמור לשלם קונה, עבור טויוטה במצב טוב...
עכשיו תחשבו על אותו אחד ששילם את אלפי השקלים עבור "דשבורד חדש" ותבינו למה הוא לא מוכן למכור במחיר נמוך יותר... ויחכה עד שיגיע ה"קונה הנכון" שישלם עבור הדשבורד.
ויש כאלה שבכלל לא מודעים לתקלה... שנים נוסע עם רכב (חדש - שעלה מאות אלפי שקלים) שהדשבורד שלו מתפורר... רכב פאר!
אבל הוא לא מוכן להחליף אותו- מבסוט!! הרכב לוקח אותו מ-A ל-B... הוא לא צריך יותר..

והגישה של "אני מכיר מישהו שלא החליף מזרקים אלפי קמ' מעבר למה שכתוב בספר"..
וואללה.
ואם נכיר לך מישהו שב-60K בכניס 12K להחלפה של המזרקים, שכשלו - זה ישנה את הגישה שלך, יואב (תם אני "שואל". הוא הרי לא קורא.)
יש לו את "העובדות שלו" ושלא יהרסו לו את היום - ככה זה וזהו ואל תבלבלו אותו עם סטטיסטיקות/מקרים לא רלוונטיים.

אמינות אגדתית? פעם.
כיום? אותו הדבר כמו כולם, רק במחיר גבוה (שיורד/מתאזן) יותר, ביחס לכלי רכב אחרים, באותו פלח.

ומחיר שוק...
זה עניין של גאוגרפיה - רק תראו (או תשאלו את ג'ו) כמה עולים פה דיפנדרים... גם הם אמינים?

Bernard
21-02-16, 19:36
אני לא מכיר טויוטה. למעט פעם, איזו קורולה כמעט חדשה, נהוגה בידי סבתא חביבה (אמא שלי) שכמעט ושפכה מנוע כי הסתבר שיש איזה פגם בייצור, מצטברת בוצה בעוקה, מעברי השמן נסתמים והולך מנוע.
כמובן שזה לא נחשב, כי זה דגם טורקי, וזה לא אומר כלום על האמינות המצויינת של טויוטה בכלל וקורולה בפרט.

כמובן...
אני בטוח שיואב מכיר בעל קורולה שלמרות בוצה, הרכב שלו עשה כבר לפחות 100K קמ', בלי לראות מוסך.

ואפרופו "לא רואה מוסך ממטר".
מישהו זוכר את האמינות האגדתית של סובארו?
אז פה, בארה"ב, כנראה לא מכירים את זה, משום שהפרסומות שלהם פה הם משהו כמו "סובארו קונים מאהבה"... ממש כמו החומוס.
GM לא מפרסמים את זה כך = כנראה ש-GM לא קונים מאהבה..
ולא רואה מוסך ממטר (#2)... גם הבחור ההוא מהגן, לא ראה מוסך... הדשבורד המתפורר לא הצריך מוסך.
ובכלל, למה שיכנסו למוסך (#3), בטח ההגה חזר למרכז בלי שום בעיה = התיקתוקים מהדיפרנציאל מאחור, לא הפריעו לנסוע כל יום לעבודה וחזרה... אמינות!

ככל שהרכב פשוט יותר - הוא אמין יותר.
על זה אין בכלל ויכוח.

Bernard
21-02-16, 19:41
ועוד משהו קצרצר.
על סקרי האמינות.
פעם נכנסתי לסקר כזה (שכל היוקרתיות היו במקומות לא טובים..) לבדוק על מה התלונות.
במרצדסים והאינפיניטי וכו', רוב התלונות היו על מערכות אלקטרוניקה שלא עבדו טוב (רדיו, GPS, נורות בקרה, בקרת אקלים) והיו המון.
של הקורולה וההונדה ההיא (היו במקומות הראשונים), התלונות היו על גיר ומנוע מגמגמים (גם תקיעות) וכאלה דברים.
כשאתה משלם מאות אלפים, הכל צריך לעבוד פיקס.. גם התחנות ברדיו (היתה גם תקלה סידרתית כזו בריינג'ים בארץ..) - לא עובד טוב, מיד למוסך.
בקורולה, אם הרדיו לא מתקבע על התחנה הרצויה... מתקינים פיוניר/רודסטאר (למי שזוכר)... לא מכניסים למוסך על "כל שטות".
ואז יוצא שקורולה אמינה יותר מAMG550...
שלא לדבר על שמירת הערך, באחוזים..

יואב פולס
21-02-16, 19:44
...
אני מתייחס ללנדקרוזר. ויודע מה, גם להיילקס.
אם הייתי מאמין בקארמה אז הייתי אומר שהאייגו אמינה יותר מ 107 / C1....
ואין לי מושג אם יאריס אמינה יותר מסופר מיני מקבילה. אבל המחירים של היאריס המשומשת והמהירות בה היא נמכרת בהחלט מזכיר את השוק של הלנדקרוזר.
ברנרד - אמ"לק.

דרור ברלי
21-02-16, 19:53

"דגם טורקי"... חחח.
אני ביקרתי במפעל הזה באדפזארי שבטורקיה עוד ב-2003. האמת? היה מאלף. במיוחד איך שהמפעל עצמו בנוי בטכנולוגיה יפנית - באיזור שמועד לרעשי אדמה, תדמיינו מפעל עצום, מבנה בלתי נתפס בגודלו, שהיסודות שלו הם בעצם קויל-אוברים אדירי מימדים - קפיצי סליל עצומים ובולמי זעזועים טלסקופיים - כמו שאתם מכירים ממכוניות, אבל בגודל... עצום. עובי ה"חוט" של הקפיצים - כמעט מטר. והמבנה יושב על אלפים כאלה.... ברעש הגדול של 1999 - המפעל הזה היה המבנה היחיד בכל המחוז שבכלל לא ניזוק, אפילו לא נזק קל.

הלאה - המכוניות עצמן. על יחידות הכוח - (מנועים וגירים) אני יכול להעיד שהם הגיעו למפעל הטורקי משודכים זה לזה, בארגזים ישר מטויוטה ביפן. אז אם היו בעיות של בוצה וכו' - אל תאשימו את הטורקים. זה מנוע יפני שמיוצר ביפן.
במפעל הזה כל עובדי הייצור כמובן טורקים, אבל כל המהנדסים הבכירים ומבקרי האיכות - יפנים מטויוטה ביפן. רק המנהל של כל העסק בכל זאת טורקי - עניין של כבוד. הם התגאו מאוד במצגות שקבעו שמספר התקלות לכל 1,000 מכוניות שלהם נמוך יותר מאשר של טויוטות מקוריות מיפן.... לך תבין....

הטורקים האלה היו נורא תמימים - הם כל כך האמינו באיכות המוצר שלהם ונתנו לנו לנהוג בטויוטות מול המתחרות על מסלול המבחן הפרטי של המפעל - היו שם הצ'בקים וסדאנים מהשנים ההן - פיז'ו 307, פורד פוקוס, פולקסווגן גולף ובורה, אופל אסטרה, רנו מגאן וכו' - כולן נסעו כל כך הרבה יותר טוב מהקורולה סדאן והראנקס (האצ'בק), שזה היה פשוט מביך ולא נעים. הטורקים הסבירו שאחרי שטויוטה השיגה אמינות מיטבית, אלה אמות המידה הדינמיים ושהיצרן משקיע הרבה מאמצים ליישר קו גם בתחום הזה עם מיטב התוצרת של המתחרים.

אחד העיתונאים (מהותיקים והבכירים ביותר בישראל) שאל את הטורקי מנהל המפעל במה הוא עצמו נוהג? כמובן בקורולה. כי הוא מחוייב למותג ולמקום העבודה שלו. אבל אשתו ולילדים שלו נוהגים בפיז'ו 307.... אנחנו צחקנו, אבל זה אמר הכל.

zerez
21-02-16, 20:04
באיזה גיל גברים מפסיקים להשוויץ ביותר גדול?
:)

דרור ברלי
21-02-16, 20:06
אם הייתי מאמין בקארמה אז הייתי אומר שהאייגו אמינה יותר מ 107 / C1.....

וגם הדור החדש של 108, C1 ואייגו.
שזו אותה מכונית ממש. שלושתן מיוצרות בסלובקיה במפעל משותף לטויוטה ו-PSA.
אותו מנוע, אותם גירים, אותה איכות, רוב החלקים המכניים/חשמליים משותפים.
אבל אייגו יקרה יותר בקנייה, ושומרת ערך טוב יותר במכירה כמשומשת - כשכמובן ערכה של הסיטרואן מתרסק הכי חזק.
סיבה אמיתית? אין.

אבל עובדה.
עכשיו תגידו לי שזה לא בגלל מיתוג ושיווק.

boaz avrahami
21-02-16, 20:06
מאוד מזכיר לי את עולם שעוני היוקרה...

למה לקנות רולקס בעשרות אלפי דולרים?
כי הוא מכניס אותך למועדון שבו אתה מרגיש בעל ערך.
אחיך להרגשה ישמרו את ערך השעון ותוכל למכור אותו ולהשתדרג לרוב במחיר קרוב להשקעה.

רוב הציבור אפילו לא יבחינו שאתה עונד תכשיט כל כך יקר...

ד ו ר ו ן
21-02-16, 20:57
אני בטוח שאתה יותר אינטיליגנט מלהאמין בשטות הזו...

איך לא נדבק להם הגיר הרובוטי בקורולה?....
אנחנו נחשפים לחלק קטן מהדגמים, ועדיין,איכשהו יש קונצנזוס גם במדינות שאינן דוברות עברית..

גם עם הפאלטות, עדיין יש ממוצע כללי של יצרן.

והקורולה הרובוטית לא הצליחה כאן, אבל לא היו לה בעיות אמינות.. אלא התנהגות שלא התאימה לשוק שלנו, אנין הטעם שהכריח כבר יבואן לאנוס גיר אוטומטי למנוע 1.3, כי זה מה שהשוק המקומי רוצה-אוטומט.

יש לי קורולה רובוטית, ואחרי העדכון תוכנה לגיר, זה שקוף.
רכב שב-100k קמ אצלי עד היום ראה מוסך בטיפולים, עם מחיר רכישה אטרקטיבי כי לא פחדתי מהסטיגמות וביצעתי נסיעת מבחן.

גם דרור כתב: כשאתה מחפש רכב משפחתי שייקח אותך מנקודה א לנקודה ב, יקרר בקייץ ויחמם בחורף, בלי יומרות אבל גם בלי הפתעות- קורולה.. שזה הדגם הכי נמכר בעולם, על שלח הוריאנטים שלו.

אם אתה צריך לתת השוואה של היילקס לעולם הפרייבטים זו קורולה.

amit1
21-02-16, 21:17
[QUOTE=יואב;682817]אתה כמובן צודק לכל אורך הדרך.
אתה אלוף העולם בלקחת תופעות שהן או מינוריות סטטיסטית או נובעות מהזנחה, ולהשליך אותן על הדגם כולו, עזוב, על היצרן.

לא חושב שכשל סידרתי בבולגוינט של מתלה קדמי הוא תופעה שמתאימה להגדרה "תופעה סטטיסטית מינורית". אני לא הייתי רוצה להיכנס לסטטיסטיקה הזאת בירידה בשדרות הציונות בחיפה ואני מקווה שגם אתה לא תיכנס לסטטיסטיקה הזאת.
בכל העולם מכירים בכך שהכשל בבולגוינט לא נובע מהזנחה אלא מהנדסה ירודה שמנוגדת לכל תיאוריות האיכות המפוצצות של טויוטה.
אם אתה חושב שמדובר בתופעה "מינורית" הרי שכנראה הגעת ל"מוד" של שיכנוע עצמי, נו טוב, אין בעיה בדשבורד, המזרקים מעולים והפעמונים והציריות לא נטחנים....הקונספט השיווקי של טויוטה עבד עליך שעות נוספות והפכת למכחיש סידרתי של עובדות מוצקות שאותן ניתן לראות ולהבין ממידע אמין ומוצק.
מה שקורה עם טויוטה הוא בפרוש נגזר מפסיכולוגיה של צרכנים ומניהול נכון של מותג בדיוק כמו שכולנו משלמים כפליים עבור אבקת כביסה ממותגת בשעה שבאותו קו ייצור מיוצרת אותה אבקת כביסה לא ממותגת שנמכרת בחצי מחיר.
בכללי, ואני מקווה שלא תקח את דברי אישית, אתה כרגע בפוזיציה של בעל עניין בדומה לסוחר רכב שמושקע במלאי של טויוטות ולכן אך טבעי לקחת את דבריך בקונטקסט המתאים. ובנוסף, לא אתפלא עם עוד מספר שנים כשתדלג למותג הבא, האמת על טויוטה תצא לאור ...:).
שוב, שלא תטעה, טויוטה הוא יצרן רציני מאוד רק שלטעמי המחיר שהוא דורש עבור רכבי השטח הממוצעים באיכותם (אלו שנמכרים בא"הק) הוא הזוי.

yoni_0000
21-02-16, 21:32
לפי מה אתם מגדרים רכב אמין??
כל רכב צריך אחזקה שוטפת. אם לא תהיה כזו הוא יתקלקל, זהו.
אפשר להיכנס היום לכל סוכונות בארץ, כל רכב שיצא חדש, אם יטופל לפי הספר, הסיכוי לתקלות קיים אבל שואף לאפס, לפחות בשנותיו הראשונות.

בטווח הגילאים של 5-15 שנים, מונטין אמינות בא לידי ביטוי, שם אולי לחלק מהרכבים יש יתרונות על אחרים, אבל פה זה נגמר. אחריי 15 שנה, רכב שלא בוצעה בו תחזוקה מונעת באדיקות יתקלקל, בלי קשר לסמל.
גם לנד קרוזר, גם דיסקברי, גם פאג'רו, וכו'.
בלאי הוא טבעי- גומי מתייבש, מייסבים נשחקים, שמן מאבד מתכונותיו.
לא משנה מה תעשה.. החומר מתעייף.

יעלו ויבואו בעלי הלנדקרוזרים מסדרת 70, ודרור ברלי עם הסופה, וכל בעלי הברזלים של "פעם". בהם היתרון באמינות היחסית היא פשטות המכלולים.. אבל גם שם, לא תתחיל נזילה ממחזירי שמן? הסינכרונים בגיר לא נשחקים? רכיבי מנוע לא מתעייפים? שטויות...

רמת האמינות של כל רכב ספציפי היא פונקציה של גיל הרכב,אופי השימוש, קילומטראז ורמת התחזוקה שהושקעה בו.
לטויוטה זה אולי בא יותר בקלות, אבל להכליל ולהגיד שטויוטה בת 20 תהיה אמינה יותר מרכב אחר באותו גיל זו שטות.

יואב פולס
21-02-16, 21:38
עמית נוח לך להתעלם, ולהמשיך לזרוק סיסמאות באוויר. אתה מעולה בזה. אתה חלש בקריאה. או בהבנה. תקרא שוב מה רשמתי ותענה לגופו של עניין ולא באוויר.
אתה ממשיך לזרוק סיסמאות באוויר בדיוק כמו שעשית בצהוב. הכל הפרחת סיסמאות באוויר.
כמה בולג'וינטים נשברו מתוך כמה מכוניות שנמכרו / נוסעות?
כמה דיפרנציאלים 'נטחנו' כהגדרתך?
כמה פעמונים וציריות נטחנו? מספרים. חלאס קשקשת. כל לנדרובר שאני מכיר שבר לפחות ציריה אחת. יש כאלה ששברו כמה ציריות לאורך השנים. כמה לנדקרוזרים שברו? מספרים. בלי זיוני שכל כרגיל אצלך. 5 מכוניות? 7 מכוניות? 15 מכוניות? 50 מכוניות? מתוך כמה לנדקרוזרים שנמכרו בארץ מ 1999? קשקשן.

אגב, 'גמד' שלח לי ה"פ עם תקלה שחווית לאחרונה ביצירת האמנות שלך. זה כבר הסתדר? יותר מ 5000 שקלים או פחות? (לא הטיפול השוטף. הדבר השני. )

amit1
21-02-16, 21:42
לפי מה אתם מגדרים רכב אמין??
כל רכב צריך אחזקה שוטפת. אם לא תהיה כזו הוא יתקלקל, זהו.
רמת האמינות של כל רכב ספציפי היא פונקציה של גיל הרכב,אופי השימוש, קילומטראז ורמת התחזוקה שהושקעה בו.
לטויוטה זה אולי בא יותר בקלות, אבל להכליל ולהגיד שטויוטה בת 20 תהיה אמינה יותר מרכב אחר באותו גיל זו שטות.
לדעתי אתה צודק.

לביא
21-02-16, 22:26
לפני כמה שנים, נסעתי לטיול ספארי בטנזניה. את הטיולים עורכים ברכבי 4x4. הרוב המכריע של הרכבים - טויוטה לנדקרוזר 75 וטויוטה על בסיס שילדה של 75 או מעט ארוכה יותר עם בודי מתוצרת מקומית. על כל כ 100 רכבי טויוטה, היה לנדרובר אחד. הם לא ישראלים. הם אנשי עסקים ומפעילים כלי רכב שיהיו להם הכי כלכליים. שלא יתקלקלו ויעשו את מירב הקילומטרים לפני שיאלצו להחליפם. דרך אגב, הטויוטות עם מערכת חשמל 12v.

boaz avrahami
21-02-16, 22:52
אל תביא את האגדות לשולחן.
שים את הסטנדרטיים שרוכבים על השם של המוצלחים בלי הצדקה

amit1
21-02-16, 22:52
עמית נוח לך להתעלם, ולהמשיך לזרוק סיסמאות באוויר. אתה מעולה בזה. אתה חלש בקריאה. או בהבנה. תקרא שוב מה רשמתי ותענה לגופו של עניין ולא באוויר.
כמה פעמונים וציריות נטחנו? מספרים. חלאס קשקשת. כל לנדרובר שאני מכיר שבר לפחות ציריה אחת. יש כאלה ששברו כמה ציריות לאורך השנים. כמה לנדקרוזרים שברו? מספרים. בלי זיוני שכל כרגיל אצלך. 5 מכוניות? 7 מכוניות? 15 מכוניות? 50 מכוניות? מתוך כמה לנדקרוזרים שנמכרו בארץ מ 1999? קשקשן.

אגב, 'גמד' שלח לי ה"פ עם תקלה שחווית לאחרונה ביצירת האמנות שלך. זה כבר הסתדר? יותר מ 5000 שקלים או פחות? (לא הטיפול השוטף. הדבר השני. )

יואב, באמת שאני לא רוצה לגרור את הוויכוח לכיוון הנדוש של השוואה בין ל"ק לל"ר אבל היות והעלתה את הנושא אקשקש קצת בנושא כדי לשפר את התעבורה באתר....
אני מודה שאין בידי נתונים סטטיסטיים עדכניים לגבי הכשל במתלה הקדמי בפראדו ואני מניח שגם לך אין נתונים אלו. ובעצם מה זה משנה? אני גם מניח שטויוטה שומרת את הנתונים בכספת עבת דופן אי שם במקום נסתר ומוגן. מה זה משנה? מספיק שאני מכיר לפחות 4 מקרים מקרוב ואפילו עזרתי לחלץ את אחד הרכבים שהדפקט הזה היכה בו באמצע שום מקום.
בשבע השנים האחרונות הקשיש לא ראה אפילו פעם אחת מוסך למרות שגמע כ 100000 ק"מ ומעולם לא גזר ציריה. אני אפילו לא מכיר את הגורואים העדכניים בשוק :) ואנקדוטה נוספת מעניינת, הבולגוינטים בדיסקו זה משהו בלתי נתפס, מחזיקים לפחות 320000 ק"מ ולחלוץ אותם זה פשוט זוועה. אני עסוק כבר תקופה ארוכה בתכנון חולץ שיחלוץ אותם בצורה אלגנטית, החולצים הרגילים שנמכרים לא עומדים במשימה. כל זאת למרות שהמהנדסים השתויים בסוליהול משחררים לשוק רכבים ברמה של אב טיפוס, עם הבולגוינטים הם שיחקו אותה.
אומר לך את האמת, למרות זאת אני צופה מספר טיפולים תשתיתיים במהלך השנה הקרובה בעלות של כ 10000 ש"ח שיצעירו את הקשיש בכ 10 שנים לפחות. ז"א שבמחיר 1/2 מהמקיף שאתה משלם ו/או הסט מזרקים שאתה אמור לרכוש לפחות עבור אחד הל"ק שברשותך אני עושה face lift רציני לקשיש ועדיין נשאר עם עודף.
וכן, אני בטוח, שכשתקפץ למותג הבא תספר לנו באריכות על העלויות האמיתיות.....זה בסדר, לגיטימי ומוכר. לגבי הגמד, שלח לי העתק של הה"פ ואשמח להתעדכן ממקורותיך :)

nirs
21-02-16, 22:55
היו ברשותי 3 טויוטות (קורולה ליסינג) במשך 9 שנים והאמינות היתה מצויינת (טיפול תקופתי וזהו).
כרגע נוסע על אוקטביה שלוקחת את הטויוטה קורולה הנוכחית בכיס הקטן, כמעט בכל פרמטר, חוץ.... מהאמינות (הגיר החל לחרוק, המולטימדיה נדלקת עפ"י החלטתה - רכב בן שנתיים).
לכל חברה יש את החוזקות שלה, של טויטה זוהי איכות ואמינות (אם כי יש שם פיחות זוחל עם השנים).
כנראה שאם הייתי צריך לרכוש מכספי, הייתי חורק שיניים, וקונה טויוטה.

לגבי הלנדקרוזר, לפני כשנה שקלתי לרכוש (בשלב ראשון כרכב טיולים / שטח נטו). נהגתי במספר לנדקרוזרים (ברמת שיפור שונה) והאמת שדי התאכזבתי. החוויה הביאה אותי להישאר עם הדיפנדר לעוד כמה שנים...
כמובן שאם הייתי צריך רכב דו-שימושי, כנראה שהייתי שוב חורק שיניים ובוחר בטויטה כפשרה.

דרור ברלי
21-02-16, 23:06
לפני כמה שנים, נסעתי לטיול ספארי בטנזניה. את הטיולים עורכים ברכבי 4x4. הרוב המכריע של הרכבים - טויוטה לנדקרוזר 75 וטויוטה על בסיס שילדה של 75 או מעט ארוכה יותר עם בודי מתוצרת מקומית. על כל כ 100 רכבי טויוטה, היה לנדרובר אחד. הם לא ישראלים. הם אנשי עסקים ומפעילים כלי רכב שיהיו להם הכי כלכליים. שלא יתקלקלו ויעשו את מירב הקילומטרים לפני שיאלצו להחליפם. דרך אגב, הטויוטות עם מערכת חשמל 12v.

רוב מדריכי הטיולים בישראל עובדים עם דיפנדר 110.
גם עבורם מדובר בכלי עבודה שצריך להביא פרנסה ולא בתחביב או מושא לרגש כמו אצלנו.
אז למה הם בוחרים בכרכרה המטפטפת? כי היא אמינה כל כך?...

אני אגיד לך למה - כי ב-110 אפשר להסיע נהג + 8 נוסעים. יותר נוסעים באוטו = יותר כסף בכיס. המסכנים גם נכנסים ל-110 יותר בקלות כי יש לו יותר דלתות.
גם בטויוטה 75 אפשר להעמיס 7-8 נידונים. (גם בסופה ארוכה, אללה יוסתור). אבל זה פחות נוח בגלל שחסרות דלתות וגם כי את הקרוזרים ייבאו רק ב-98' ומאז הם התיישנו וגם כי החלפים שלהם נדירים כאן ויקרים-טילים.
אגב, דיפנדרים רבים שעובדים בטיולים הם אפילו עוד יותר ישנים - 97' ומטה. כן, הם שוברים ציריות וזקוקים לתחזוקה שוטפת ועדיין הם טוחנים וטוחנים. ללא הפסקה.

אגב אמינות, כמה אנקדוטות - מנוע HZ1 האגדי של סדרה 70 (4.2 ליטר, 6 בוכנות בטור) הוא במקור מפיתוח של VM-MOTORI האיטלקית...
גם השת"פ של טויוטה עם PSA הוא לא מקרי - ליפנים יש נחיתות מסורתית במנועי דיזל ויש להם רק מה להרוויח מעבודה עם פיז'ו, שדיזל הוא מומחיות שלה.

zerez
21-02-16, 23:26
הרכב הנפוץ ביותר במרכז אוסטרליה הוא לנדקרוזר מכל מיני מודלים כולל ישנים, ושם שטח זה שטח ומרחקים זה יותר ממה שאנחנו יכולים לחלום.
המחיר של לנדקרוזר שם הוא גבוה יותר מכל רכב מקביל, לי היה אחד מודל 96 ולא הייתה שום בעיה למכור אותו.

שאלתי שם על בעיית הבולג'וינטים ואף אחד לא שמע על זה, הם מחליפים בזמן לחלפים מקוריים בלי קומבינות.

גם האוסטרלים טיפשים?

Bernard
21-02-16, 23:31

קצר.. במיוחד בשבילך:).
אתה מקשקש על ז*&#@י שכל וזריקת ססמאות באויר ו... עושה בדיוק מה שאתה מתלונן עליו.
לא שמעתי ממך שום עובדה (שונה) מלבד "אני מכיר..." וכו'.
אני מכיר דיסקברי שלא שבר אפילו ציריה אחת (והוא נעול מאחור) במשך המון שנים שהיה ברשות אחותי.
אני מכיר פראדו אחד (קצר) שהלכו לו טרנספר ודפרנציאל אחורי ותיבת הגה ומזרקים.
אני גם מכיר דיקברי ששבר 3 ציריות בתוך 20 דקות.
אני מכיר ואני מכיר ואני מכיר...
מה הקשר למה שאתה מכיר?
כמה ממה שאתה מכיר הוא "סטטיסטי"?
או אם נצטט מישהו פה: "מכוניות? 7 מכוניות? 15 מכוניות? 50 מכוניות? מתוך כמה לנדקרוזרים שנמכרו בארץ מ 1999? קשקשן."...

Bernard
21-02-16, 23:41
הרכב הנפוץ ביותר במרכז אוסטרליה הוא לנדקרוזר מכל מיני מודלים כולל ישנים, ושם שטח זה שטח ומרחקים זה יותר ממה שאנחנו יכולים לחלום.
המחיר של לנדקרוזר שם הוא גבוה יותר מכל רכב מקביל, לי היה אחד מודל 96 ולא הייתה שום בעיה למכור אותו.

שאלתי שם על בעיית הבולג'וינטים ואף אחד לא שמע על זה, הם מחליפים בזמן לחלפים מקוריים בלי קומבינות.

גם האוסטרלים טיפשים?

למה טיפשים?
עושים שיקול ו.. זהו.
ברור לגמרי של"שם" יש משקל מאוד משמעותי ברכישה אבל השאלה פה היא אם ל"שם" הזה יש "בסיס" עובדתי כיום והאם הוא "שווה" את המחיר.
אני לא הייתי/גרתי באוסטרליה אבל מחברות בכל מיני פורומים, אני למד שבאוסטרליה יש את האחוזים הגבוהים ביותר של לנדרוברים חדשים, שמשמשים ל"שטח קשה ביותר" - המשוגעים האלה נוהגים ברכב של עשרות אלפי דולרים (גם שם), כאילו היו סופות משופרות אצלינו..
אז?

וה"יש יותר טויוטה באפריקה, בסוואנות, מאשר לנדרובר"...
נו באמת...
יש יותר טויוטה בכל העולם...
טויוטה מייצרת לארצות העולם השלישי, כלי רכב פרימיטיים/ספרטניים שלא עומדים בשום תקן מודרני.
יש הרבה חברות שבכלל לא מייצרות כאלה כלי רכב - מכל מיני שיקולים.
אולי מעדיפים למכור ביוקר, פחות כלי רכב מאשר הרבה כלי רכב זולים יותר..
מה הקשר?
יש כאלה שמסתפקים ב-100 כ"ס (ביום טוב) של היילקס ישן, שמתקנים עם פטיש ושבדי, מאשר איזה האנטר עם בקרת מחשב ועוד 40 כ"ס..
אז יקח להם דקה להגיע ל-100 קמ"ש... מה בוער?
אלה דרישות של "פעם" - בדרישות/תחרות של היום, לטויוטה יש רק "היסטוריה" להצביעה עליה (כמו לעוד כמה, שאין להם שום יתרון אחר) אבל בהווה... רכב בינוני שמתומחר גבוהה, בגלל ההיסטוריה.
לא יותר ולא פחות.

zerez
22-02-16, 00:06
ברנרד, אני לא מתכוון ל hard core של הג'יפאים, אלו גם נוסעים בפטרולים ישנים משופרים בצורה מאוד יפה.
אני מתכוון לאנשים שחיים שם ומשתמשים ברכב כדי להגיע ממקום למקום, אלו שחיים בכפרים שכוחי אל במרחק של הרבה יותר ממאה ק"מ נסיעת שביל לא פשוטה לעיר הקרובה.
הם נוסעים בלנדקרוזרים, בדר"כ לא ממש חדשים.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 00:32
אגב, דיפנדרים רבים שעובדים בטיולים הם אפילו עוד יותר ישנים - 97' ומטה. כן, הם שוברים ציריות וזקוקים לתחזוקה שוטפת ועדיין הם טוחנים וטוחנים. ללא הפסקה.
.
נתת את התשובה בעצמך, אין אלטרנטיבה אחרת למי שרוצה להסיע מטיילים.
פשוט אין פלטפורמה אחרת בארץ.
והרבה מהמעט 75 המשומשים שעלו על הכביש בארץ, מצאו דרכם לחברות טיולים.

מכר בעל חברת טיולים ותיקה, אומר שהוא אוהב את הדיפנדרים שלו (ברבים), ואומר גם שבכל רגע נתון יש משהו מקולקל.
אין רגע בו הכל עובד יחד.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 00:36
אני לא הייתי/גרתי באוסטרליה אבל מחברות בכל מיני פורומים, אני למד שבאוסטרליה יש את האחוזים הגבוהים ביותר של לנדרוברים חדשים, שמשמשים ל"שטח קשה ביותר" - המשוגעים האלה נוהגים ברכב של עשרות אלפי דולרים (גם שם), כאילו היו סופות משופרות אצלינו..
.
מנתוני מסירת רכבים חדשים, לנדרובר הרחק מאחור במספרים ביחס לטויוטה באוסטרליה.

הירחון שבועז העלה קישור אליו מקודם, מפרסם כל הזמן נתוני מכירות.

Bernard
22-02-16, 00:50
מנתוני מסירת רכבים חדשים, לנדרובר הרחק מאחור במספרים ביחס לטויוטה באוסטרליה.

הירחון שבועז העלה קישור אליו מקודם, מפרסם כל הזמן נתוני מכירות.

נו... מה איתך?
ונראה לך שהם מתחרים על אותו פלח שוק/מחיר?
גם אין ויכוח שטויוטה יותר אמין מלנדרובר (ממש בעייה, כן?).
אני רק אומר שמי שכביכול צריך רכב שלא יתקע אותו "בשטח", הוא לא דוגמא לכלום... יש כאלה שיעדיפו פשטות ויש נוחות ותיחכום.
אין ויכוח שנעילה "פיזית" יותר אמינה מ-TC לסוגיו... אבל ה-TC יותר נוח/קל/גמיש וכו'...

וזה שכביכול ה"עמחה" במישורים/מדבריות קונים יותר טויוטה... נו. זה מה שאני (ואחרים) אומר. יש לטויוטה "שם".
מלבד ה"שם" = אמינות בהווה - אני לא בטוח שיש לזה על מה לסמוך, כמשווים לכלי רכב דומים מבחינת ביצועים/איבזור/נוחות/עבירות/פאר.

סתם דוגמא.
בארה"ב כמעט ולא תמצא טויוטה 120 "רגיל"... ממש אין דבר כזה.
הוא פשוט לא עומד בתחרות של "מה אתה משלם לעומת מה אתה מקבל".
לכן, לדעתי, הפכו אותו ל LX450 וכו' = ללקסוס. ואז הוסיפו לו כל מיני סממני "פאר" שלא ממש עובדים. לקחו את היוקרה של לקסוס ומנסים למכור איתה את הטויוטה ההוא.
זה עבד בהתחלה, עד שאנשים הבינו שהם משלמים על לקסוס אבל מקבלים טויוטה...
וזה אחרי שטויוטה לא הצליחו למכור את ה-120, כטויוטה, במחיר גבוה, יחסית לכל יתר המתחרים במחיר הזה - אתה פשוט מקבל פחות.
כשאתה משלם 20 משכורות, אפשר ללחוץ/להשפיע עליך, שאתה משלם עבור "שמירת ערך". כשאתה משלם רק כמה אלפי דולרים, אתה כבר בודק כמה אתה מקבל ואז אתה קונה... משהו אחר.. ומחליף אחרי שנתיים שלוש.
אתה רוצה לקבל יותר עבור הכסף ופחות אפשר לעבוד עליך עם פרסומות "לא רואה מוסך ממטר"..

ותפסיקו להשוות ללנדרובר... הם עשו לעצמם "שם" של לא אמינים ובצדק מוחלט. כמו שייקח עוד כמה שנים להבין שטויוטה זה כבר "לא מה שהיה פעם", כך גם יקח עוד כמה שנים (אם בכלל) להבין שלנדרובר יותר אמינים מפעם...
ובכל מקרה - הם לא מתחרים על אותו פלח שוק ולא מציעים אותו דבר, לא מבחינת היוקרה ולא מבחינת "מה שאתה מקבל"..

tzagi
22-02-16, 04:22
אתם מפספסים משהו ובגדול. לאגדה יש שורשים חזקים. אבל בגלל החרם לא זכיתם לחוות אותם. אז בואו נחצה את האוקיינוס ונחזור לשנת 1957
קצת היסטוריה.
טויוטה פתחו סוכנות ראשונה בארה'ב LONGO TOYOTA, ממש ליד הנמל של לוס אנג'לס, השם הגיע משם העיר, LONG BEACH
הסוכנות קיימת עד היום ובעבר גם הכילה את TOYOTA USA HEADQUATERS וגם את מחלקת ההנדסה שהיתה אחראית לתכנון רכבים-מנועים ספציפית לעולם המערבי. סתם לדוגמה, ה22R היה פיתוח אמריקאי טהור ב1970(פגשתי את המוהנדס שהיה אחראי לפרוייקט) וזה אחד מהמנועים שאחראיים למוניטין.
בקיצר, שנות ה60 היו אכזבה למותג וגם העגלות לא היו משהו, רובם-כולם מכוערות רצח בטעם יפני טהור עד ש.....נתנו יד חופשית למהנדסים-מעצבים האמריקאיים, ובהתחלת שנות ה70 השוק התחיל להתפוצץ, כמובן שהחרם הערבי על הנפט היה הקטליסט אבל, החרם גרם לאמריקא זי הממוצע להבין שהמוצרים המקומיים הם זבל ויש אופציה זולה ומאד אמינה, וזה נכון לא רק לטויוטה אלא גם לשאר המותגים היפנים, משום מה טויוטה הם היחידים שהצליחו לשמור את המוניטין ושום חברה אחרת לא הצליחה, מעניין למה.
אסכם עם נסיוני האישי, בעבר הרחוק היה לי כמויות של טויוטות מסוף שנות ה70 ועד התחחלת שנות ה90, מודלים כמו הילקס, סליקה, קרסידה, קאמרי ואבאלון, כולם ובלי יוצא מהכלל היו אמינות(בתור משומשות עם קלומטרג' מאד גבוה) באופן יוצא מהכלל. אין לי כול תלונות ואני לא מצתער שקניתי אף אחת מהם.
אבל....האם כול זה רלוונטי לרכבי טויוטה ב20 שנה האחרונות? לא נראה לי. למעשה אני, אם הייתי צריך מחר לקנות רכב משפחתי הייתי לוקח הונדה אקורד על טויוטה קאמרי בלי לחשוב פעמיים, אחרי הכול טויוטה עדיין מייצרים רכבים משעממים ולא מהנים לנהיגה כמו שהם רגילים לייצר....מאז ומתמיד.

במקרה שמשהו לא מבין מה זה "קילומטרג' גבוה" במקרה שלי זה בין K250-600 מייל, תכפילו ב1.6 לקבל ק'מ

boaz avrahami
22-02-16, 06:28
מה פספסנו בדיוק?
אמרת בעצם שיש להם שם חזק בגלל ההיסטוריה ובלי הצדקה ממשית נכון להיום...

ברנרד-
אהבתי את תגובה #68

tzagi
22-02-16, 06:31
מה שפספתם....זה ההיסטוריה והיא אמיתית לחלוטין.

boaz avrahami
22-02-16, 06:36
ההיסטוריה מסתכמת בבנית שם. אנחנו מייחסים את זה בתחום ה 4x4 למכוניות קשוחות באפריקה ואוסטרליה ואתה לשוק האמריקאי בתחילת דרכם.
כנראה זה מה שבנה מותג חזק מאוד.

משם אנחנו מסכימים שיש הרבה פחות תוכן למותג?
השם עדיין חזק והמחירון גם אבל המכוניות עצמן לרוב כבר לא אגדה כמו פעם

יואב פולס
22-02-16, 07:21
ברנרד,
קראתי רק את המגילה הקצרה - אין לי נתונים 'מובהקים סטטיסטית' - אבל יש לי יותר היכרות מאשר אוטו כאן ואוטו שם. יותר ממה שיש לך בעולם של טויוטה ויותר ממה שיש ליתר האנשים שמתעקשים שטויוטה זה חרא ואנשים פראיירים שמשלמים עליהן הרבה כסף.
תוסיף את האנשים שכותבים כאן עם הנסיון האישי שלהם, ומתחילה להיווצר מובהקות סטטיסטית (32 דגימות).

tzagi
22-02-16, 07:42
ההיסטוריה מסתכמת בבנית שם. אנחנו מייחסים את זה בתחום ה 4x4 למכוניות קשוחות באפריקה ואוסטרליה ואתה לשוק האמריקאי בתחילת דרכם.

לא מדוייק,
הבניית שם באה ממשהו, וגם אותם רכבים קשוחים באפריקה ואוסטרליה הגיעו מאיפהשהוא.
וכול זה הגיע מלהבין את השוק המערבי(שבניגוד לכם או לשוק הארפאי) אינו מאמין בטיפולי רכב וגם מסרב לשלם על אותם טיפולים.
זה עולם אחר.

נדב ש.
22-02-16, 08:34
ברנרד,
קראתי רק את המגילה הקצרה - אין לי נתונים 'מובהקים סטטיסטית' - אבל יש לי יותר היכרות מאשר אוטו כאן ואוטו שם. יותר ממה שיש לך בעולם של טויוטה ויותר ממה שיש ליתר האנשים שמתעקשים שטויוטה זה חרא ואנשים פראיירים שמשלמים עליהן הרבה כסף.
תוסיף את האנשים שכותבים כאן עם הנסיון האישי שלהם, ומתחילה להיווצר מובהקות סטטיסטית (32 דגימות).

בוקר טוב, קראתי וקראתי וקראתי... והאמת זה רק הולך ונהיה יותר מצחיק... עצם העובדה שמחשיבים רכב מודרני עם כל התיחכום שלו שהוא בסוף גם אמין...
אז אני לא יודע מה כל אחד עושה עם הרכב שברשותו, אצל אחד הוא עומד כל היום בסככה, אצל האחר הוא 90% מהזמן על הכביש, להגיד שהרכב לא רואה תקלות רק מטיפול לטיפול ופעם בשנה לא יודע אם זאת בדיחה או שהאוטו עושה 5 ק"מ ביום בכביש לעבודה וחזרה.
תוסיף את זה לסטטיסטיקה:
פראדו 1 עם 250k החליף ראש מנוע
פראדו 2 הלכה משאבת הגה בתחילת טיול
פראדו 3 שבר דיפ' קידמי בנחל תבור!
פראדו 4 החליף מזרקים
פראדו 5 הלך גיר וקרס הפרונט, ואותו פראדו גם מרעיש עכשיו מהדיפ' האחורי...
לנדקרוזר באמצע טיול נישבר מוט רדיוס וכמעט כל הסרן עף החוצה
אלה תקלות עיקריות ורק מקרוב(חוץ מהשאר) לא "שמעתי" "אמרו לי", וחוץ מההיתנסות האישית שלי לפני כמעט עשור, רוב החברים כבר ניפטרו מהרכבים מזמן, אם תישאל אותם האם כדאי לקנות אתה יודע מה הם יענו לך? אתה משלם על שם ושום דבר אחר לא.
פראיירים לא מתים הם מתחלפים , מי שהיה לו את הרכב הזה ונפל איתו לא יחזור אליו, פשוט הנפילה חזקה מידי ויקרה מרכב שציפית שיהיה כמו השם שלו "טויוטה" ואז גילית שהכל בולשיט ויכולת לקבל אותו דבר ואפילו יותר מרכב אחר ואפילו את אותם הצרות גם(טוב נו כמעט... חוץ מהבולג'וינט).

Saar
22-02-16, 08:47
חבר שבר דיפרנציאל קדמי בטויוטה מודל 2001 בנזין (או 2003, אני כבר לא זוכר). ללא פרובוקציה מיוחדת...

בוזי
22-02-16, 08:56
הדיון הזה מזכיר לי את הסיפור על אותו אחד שקנה רולס רויס כי הבטיחו לו שזוהי מכונית שלעולם לא מתקלקלת.אלא שבדרך מהסוכנות, הרכב נתקע. התקשר הרוכש הטרי לסוכנות ומייד נשלחו אליו מכונאים שתיקנו את המכונית. למחרת התקשר שוב לסוכנות וביקש לשלם על עבודת המכונאים.
"אין לנו מושג על מה אתה מדבר", אמר נציג הסוכנות, "אין לנו רישום ששלחנו מכונאי, אתה הרי יודע, רולס רויס לעולם לא מתקלקלת"

בוזי
22-02-16, 09:16
רוצים לדעת את האמת?
בואו נמצא 10 בעלי טויוטה שמחזיקים את הרכב 10 שנים, נסעו מאות אלפי ק"מ ותיעדו כל פיפס.
נמצא בעלי רכבים אחרים, שמאחוריהם נסועה דומה עם תיעוד זהה.
זה לא צריך להיות סיפור, עצמאים אמורים לתעד את ההוצאות שלהם.
אני בטוח שאם נראה את המספרים על אקסל, ראשית ניבהל מהמספרים, ושנית נגלה שאחזקת טויוטה לא זולה כמו שהבעלים אולי חושבים.

לי אין טויוטה. מהתבוננות מהצד נראה לי שאני לא מספיק עשיר בשביל להחזיק רכב כזה.
אני מחזיק קוריאני מזדקן שהשבוע חגג 11 שנים ויותר מ 340 אלף ק"מ. (כן, מנוע מקורי שלא נפתח מעולם, גיר מקורי, מזרקים מקוריים, משאבת הזרקה מקורית..... תודה לשואלים ולמברכים, טפו טפו חמסה חמסה). זה לא שלא היו תקלות והוצאות, היו. חלקן היו כואבות ויקרות. אבל להערכתי כל חלק שהוחלף כבר היה שווה את הכסף שלו (לדוגמה, מיסבי גלגל ב-300000 ק"מ).
אגב, מתוך האקסל שלי, אני יכול לספר לכם שרק ההפרש בין צריכת דלק של 1:10 לצריכת דלק של 1:8 שווה 45000 שקל על פני 300000 ק"מ.
ירידת ערך של לנדקרוזר מקביל היתה, כמה? 300000 שקל? מה היה חשבון התיקונים אחרי השנה החמישית?
תודה, אני נשאר עם הקוריאני הבינוני.

מיכה100
22-02-16, 09:32
כל לנדרובר שאני מכיר שבר לפחות ציריה אחת. יש כאלה ששברו כמה ציריות לאורך השנים.
יואב תרשום 8 שנים עם דיסקו 1 ו 2 ואפס ציריות גזורות (מטייל, בטח מטייל).
וגם נפלה בידי הזכות להיות בעלים מאושר של דיסקו 2 אמין, יותר מזל משכל כניראה (אה וטיפולים לפי הספר).
בגזרת הפרטיות היתה לי פעם קורולה בטעות 3 שנים (אוקטביה לא היתה זמינה או משהו): אוטו מגעיל לנהיגה, זול בתחושה ועני באיבזור - לא אחזור על הטעות הזו גם אם חיי יהיו תלויים מנגד.

היילקס אספנות
22-02-16, 09:36
נמרוד אם אני מבין נכון את שאלתך בתחילת השרשור אז:
עם נסיון השוואתי בין טנדר סובארו שהיה בבעלותי 7שנים להיילקס שעכשיו אני סוגר איתו שנה שלישית הממצאים הם כך:
סובארו ב180k הצטרכה שלוש החלפות של סט ציריות.משאבת קלאץ.וסטרטר.
לעולם הרכב לא נתקע בשטח או בכביש.
ההיילקס 97 נכון להיום עם 50k ועדיין אני מיישר קו
בעיקר הפתיעה אותי משאבת סולר שהגיעה עם המנוע מיפן כשעל המנוע 10k מייל ושבקה חיים אחרי 7k בארץ הקודש.
בנוסף סטרטר. תיבת הגה.
נכון להיום החלקים היחידים שלא נגעתי בהם להבנתי הם משאבת ההגה. מגבר הבלם ושאר רכיבי חשמל אגב בטיול האחרון מיסב גל היינע המרכזי קרס ללא הפעלת כוחות או התעללות מיוחדת בטנדר...
מבחנתי הרכב אחריי יישור קו נכון לעכשיו.

לסיכום רכב נמדד כרכב. לא כמותג ולא כאגדה.
היילקס הינו רכב מדהים אבל עם תחזוקה פושעת וחוסר התחשבות בהוראות היצרן תקבל פחנוע לא פחות מסוסיתא.
לטויטה שם של אמינות אבל אמינות (כמו שיעידו בעלי היילקסים אחרים) מגיעה עם השקעה והתייחסות לרכב בהתאם.

לכן לדעתי אין טויטה אמינה או לנדרובר גרוע . יש רכב מתוחזק ושמור ויש פחנוע בלי קשר לסמל על הגריל.

בברכה

יואב פולס
22-02-16, 09:49
תוסיף את זה לסטטיסטיקה:
פראדו 1 עם 250k החליף ראש מנוע
פראדו 2 הלכה משאבת הגה בתחילת טיול
פראדו 3 שבר דיפ' קידמי בנחל תבור!
פראדו 4 החליף מזרקים
פראדו 5 הלך גיר וקרס הפרונט, ואותו פראדו גם מרעיש עכשיו מהדיפ' האחורי...
לנדקרוזר באמצע טיול נישבר מוט רדיוס וכמעט כל הסרן עף החוצה

תודה. באמת, לא בציניות, כי עכשיו אתה מדבר מהנסיון המוכר לך ולא מדיבורים באוויר.
עכשיו צריך לשאול מה היה מצב המכוניות ואיך הן תוחזקו עם השנים, ומה רמת המקצועיות של הנהגים.
אני יכול לספר על בחור שאמרו לו שטויוטה זה הכי טוב, וקנה את הפראדו הראשון שראה "מציאה" רק ב 5,000 מעל מחירון, ומאז השקיע 10,000 שקל בלהחליף כל גומיה וכל צינור אפשרי באוטו וזה עוד לא נגמר. מכונית מוזנחת לעולם תהיה...מכונית מוזנחת.

thebips
22-02-16, 09:53
ראשית נדמה לי שכול אחד פו מגדיר אמין אחרת, ההגדרה שלי לאמין:
רכב שעלות הקניה שלו + ישור קו 50,000 ₪ (רצון ויכולת כלכלית בשביל תחביב) הוצאה חד פעמית פעם ב10 שנים, שווי רכב במכירה 0
עלות תחזוקה שנתית ממוצעת עד 10,000 ₪
יכולת כניסה ויציאה מהשטח בלי תקלות (כפוף ליכולות הטכניות שלי המוגבלות)
העדפה אישית היא לטנדר

סוף תקופת האמינות:
עליות תחזוקה גבוה או בעיות טכניות בשטח שאני לא יכול להתגבר אליהם לבד נוסע כ 20,000 ק"מ בשנה.

לסיכום קונה רכב אם היסטוריה ונוסע איתו עד יומו האחרון.

נסיון אישי:
טנדר בנזין איסזו שלא עמד בכבוד בהגדרת האמינות שלי
היילקס 95 שבינתיים עומד בהגדרה.

לפי חוק המספרים הגדולים אני מאמין שמספר הרכבים המוצעים למכירה (רכבים ותקים) מעיד על האמינות שלהם:
טבלת רכבים מוצעים למכירה (יש 2) שעלו לכביש עד 1997

<tbody>
היילקס

14

אייפון

2

מאזדה

0

מיצובישי בופאלו

3

מיצובישי מאגנום 4X4

1

</tbody>

נדב ש.
22-02-16, 10:16
תודה. באמת, לא בציניות, כי עכשיו אתה מדבר מהנסיון המוכר לך ולא מדיבורים באוויר.
עכשיו צריך לשאול מה היה מצב המכוניות ואיך הן תוחזקו עם השנים, ומה רמת המקצועיות של הנהגים.
אני יכול לספר על בחור שאמרו לו שטויוטה זה הכי טוב, וקנה את הפראדו הראשון שראה "מציאה" רק ב 5,000 מעל מחירון, ומאז השקיע 10,000 שקל בלהחליף כל גומיה וכל צינור אפשרי באוטו וזה עוד לא נגמר. מכונית מוזנחת לעולם תהיה...מכונית מוזנחת.

יואב, אני משתדל כמעט תמיד לכתוב מניסיון ולא משמועות, אפשר לראות את זה בשרשור של הבולג'וינט כשצרפתי תמונות אישיות של הרכבים.

עכשיו, מה שאתה בעקרון אומר, זה הרכב לא אשם, או שהנהג אשם או שהבעלים הקודם אשם, אתה יודע הרכבים האלה ניקנו בהרבה כסף מעל המחירון וחלק מהמקרים קרו לפני כמה שנים, מן הסתם הרכבים נילקחו למכון בדיקה מקצועי לפני הקניה, אני לא בא להצדיק או לומר שהבדיקה היתה 100% אבל כן נעשה יישור קו ולפחות 2 מהבעלים הם מכונאים ובעלי מוסך.
לגבי נהגים ומקצועיות נהיגה, יש לכולם ניסיון של כמה שנים אבל עזוב את זה כרגע, הדיפ' נישבר בנחל תבור למי שמכיר סובארו טנדר 2x4 נוסע שם בכייף, וכמו שסער ציין למעלה גם נישבר בלי איזה פרובוקציה, פשוט באחד המעברים למעלה כוכב הירדן.
המשאבת הגה בתחילת טיול בדרום.
המוט רדיוס בלנדקרוזר גם באחד המעלות בדרום בתחילת הטיול, ואלה חוץ מהתקלות האחרות שבשיגרה.

אומי5
22-02-16, 10:31
כשרכיב כושל זה לאו דווקא כי ברגע זה פעל עליו כוח/מומנט/לחץ מוגזם.
יכול להיות שבטיול הקודם בנסיון לעלות את האוורסט, התחיל סדק ולאט לאט גדל. הכשל הסופי יכול להיות גם בחניה בבית.

ככה שעצם הכשל רלוונטי, המיקום שבו הוא קרה ממש לא.

Asaf-a
22-02-16, 10:37
הנסיון שלי: אישית שברתי דיפרציאל קדמי בפרדו קצר 2001 בקלות מפתיעה ומאכזבת, ברכב שמור אותו מיגנתי והגבהתי באופן מתון ומקצועי, רכב מתוחזק שלא עבד קשה כל חייו( היסטוריה ידועה מבעלים קודמים) עם 150000 ק"מ בלבד. הדשבורד אכן קירקש והמכה משרשרת הטרנספר באוטוסטרדה עיצבנה אותי בדיפדוף בין שלישי לרביעי, ובעיות חשמל באיזור לוח השעונים, עדיין נהניתי מהרכב שמשאר הבחינות היה מעולה.
מאידך לאחר שלוש שנים כאשר הגעתי לשלב שידרוג לרכב ארוך כי הפרדו הקצר היה צפוף למשפחה.
נהניתי למכור הפרדו בקלות ובמחיר טוב, ועוד יותר נהניתי לרכוש פגרו קינג ארוך וצעיר בהרבה בגיל ובקלומטרז במחיר הגיוני.

נכון שהפרדו פלטפורמה עדיפה לשטח, אך קינג מוגבה וממוגן נותן פתרון יפה למשפחה המטיילת, אצלנו מעל שלוש שנים כרכב שני בבית.

לא הייתי מוכן לשלם על פרדו או לנדקרוזר120 ארוך את מחיר השוק עבור רכבים שחוקים, פשוט לא שווים את זה לדעתי ולא הוכיחו אצלי עמידות יוצאת דופן למרות הטיפול הקפדני והנהיגה הזהירה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yoni_0000
22-02-16, 10:55
סיפור ממקור ראשון:

לפני כמה שנים, יצאו חברים עם לנדקרוזר בת שנה פלוס לטיול בצפון בתחילת הקיץ. באמצע המסלול הייתה שלולית בוץ גדולה שנוצרה כנראה מהשקיה חקלאית.
הלנדקרוזר נכנס לשלולית ונתקע. גובה הבוץ לא עבר חצי גלגל(!!) אחריי כמה שעות של נסיונות חילוצים יצא הרכב והמשיך בטיול. כמה קילומטרים לאחר מכן נשמע בום גדול, הרכב בקושי הצליח לזוז. בדיקת שמן גילתה שבבי מתכת... הנזק כבר נגרם, אבל הרכב עדיין הצליח להתגלגל. למזלם של החברים הם בדיוק הגיעו לכביש ברגע בו הרכב שבק סופית ולא רצה לעבוד יותר. הרכב היה עם לא יותר מ20 אלף קילומטר!

בבדיקה במוסך רלקס באשדוד לא ידעו להסביר בדיוק את התופעה.. אמרו נעילה הידרוסטטית, אבל הרכב לא טבע, והמשיך בנסיעה אחריי השלולית.
זה לא שינה את העובדה שהבוץ התחיל לאכול את כל החשמל, במוסך אמרו שבלל לא שווה להתעסק, והוכרז טוטאלוס.

אני מתאר לעצמי שהרכב הנ"ל עוד נוסע... ובעליו סובל מתקלות חשמל קשות, אבל זה לא העניין. מה קרה למנוע?
מאז, טויוטה כבר לא סמל אמינות גדול בעייני.

106330106331106329

נדב ש.
22-02-16, 12:29
סיפור ממקור ראשון:

לפני כמה שנים, יצאו חברים עם לנדקרוזר בת שנה פלוס לטיול בצפון בתחילת הקיץ. באמצע המסלול הייתה שלולית בוץ גדולה שנוצרה כנראה מהשקיה חקלאית.
הלנדקרוזר נכנס לשלולית ונתקע. גובה הבוץ לא עבר חצי גלגל(!!) אחריי כמה שעות של נסיונות חילוצים יצא הרכב והמשיך בטיול. כמה קילומטרים לאחר מכן נשמע בום גדול, הרכב בקושי הצליח לזוז. בדיקת שמן גילתה שבבי מתכת... הנזק כבר נגרם, אבל הרכב עדיין הצליח להתגלגל. למזלם של החברים הם בדיוק הגיעו לכביש ברגע בו הרכב שבק סופית ולא רצה לעבוד יותר. הרכב היה עם לא יותר מ20 אלף קילומטר!

בבדיקה במוסך רלקס באשדוד לא ידעו להסביר בדיוק את התופעה.. אמרו נעילה הידרוסטטית, אבל הרכב לא טבע, והמשיך בנסיעה אחריי השלולית.
זה לא שינה את העובדה שהבוץ התחיל לאכול את כל החשמל, במוסך אמרו שבלל לא שווה להתעסק, והוכרז טוטאלוס.

אני מתאר לעצמי שהרכב הנ"ל עוד נוסע... ובעליו סובל מתקלות חשמל קשות, אבל זה לא העניין. מה קרה למנוע?
מאז, טויוטה כבר לא סמל אמינות גדול בעייני.

106330106331106329

המקום ידוע, מלכודת למי שלא מכיר בין שתי שדות מוקשים בכניסה ממצפה גדות לכייון צפון.

נדב ש.
22-02-16, 12:36
כשרכיב כושל זה לאו דווקא כי ברגע זה פעל עליו כוח/מומנט/לחץ מוגזם.
יכול להיות שבטיול הקודם בנסיון לעלות את האוורסט, התחיל סדק ולאט לאט גדל. הכשל הסופי יכול להיות גם בחניה בבית.

ככה שעצם הכשל רלוונטי, המיקום שבו הוא קרה ממש לא.

זאת הנקודה, טויוטה לא שונה משום רכב אחר, יש כשלים ולפעמים זה קורה הרבה יותר ושונה מרכבים אחרים, לכן כביכול האמינות תלויה הרבה באופן השימוש, בין רכב שמטייל פעמיים בשנה בדרום בדרכים הידועות לבין רכב שמטייל באופן קבוע בדרכים קצת יותר קשות, לישרוד בלי תקלות זה לא יקרה.

דרור ברלי
22-02-16, 13:24
מכר בעל חברת טיולים ותיקה, אומר שהוא אוהב את הדיפנדרים שלו (ברבים), ואומר גם שבכל רגע נתון יש משהו מקולקל.
אין רגע בו הכל עובד יחד.

כשאין אלטרנטיבה, משתמשים במה שיש.
בישראל יש יחסית הרבה דיפנדר 110 וסופות. יש להם חלקים זמינים, יש מוסכים שמכירים אותם. הצטבר ידע בטיפול בהם. רוב בעליהם בעלי ידע טכני בסיסי וכל מי ששירת בסדיר כמכונאי בחיל חימוש והיום עובד בכל מוסך כללי שהוא, יודע לטפל בהם ו/או לתקן אותם ולו ברמה הבסיסית - טיפול בלמים, החלפת צלבים, מיסבי גלגל, משאבת מים וכו'. בלאי של דברים רגילים.
זה בדיוק מה שקורה עם הל"ק הגדולים והפטרולים הישנים באוסטרליה.
ממש כפי שבערבות קזחסטן/סיביר הרכב המתאים ביותר יהיה UAZ רוסי. כי זה מה שמכירים שם.
ואז יבוא איזה חכמולוג ויקיש מזה על אמינות?.... אז לא בדיוק. זו רק התאמה לתנאים ספציפיים.

רכב ספציפי יתאים יותר מרכב אחר לדרישות ספציפיות בסביבה ספציפית, גם אם אבסולוטית/תיאורטית הוא נחשב "פחות אמין" מאיזו "אגדה מוטורית" שכתב רכב משועמם שפך עליו הררי מליצות דביקות אחרי שנהג בו חצי שעה, כאילו מדובר במרכבתו של אלוהים-חיים בכבודו בעצמו (שמבלה בו את כל זמנו במסעות באאוטבק האוסטרלי) וכל זה בלי שהתנסה בעצמו בבעלות על אחד שכזה, במשמעותה, השלכותיה ובעיקר - עלויותיה...

בחירת רכב היא שיקול עם הרבה גורמים ומשתנים. אין דינו של השוק האוסטרלי כדינו של השוק הישראלי ממש כפי שעם כל הכבוד ויש כבוד - ל"ק 90/120/150 אינם ל"ק 80/105/70 ממש כפי שאי אפשר להשוות אמינות ועמידות של סופה ספרטנית לגרנד צ'רוקי WJ/WK עמוסי פינוקים חשמליים וכל הויכוחים על "אמינות" של מותג תוך הסתמכות על מוניטין של דגם היסטורי מלפני 30 שנה שהדבר היחיד שמשותף איתו הוא לוגו היצרן שעשוי פלסטיק מצופה כרום זול (פעם אפילו זה היה יותר רציני - עשוי מתכת), אולי לא רלוונטיים.

וגם אצלי בסופה בת 21 עם 335,000 ק"מ שמאוד אמינה לפי הסטנדרטים שלי וגם בל"ק 75 בן 18 עם 600,000 ק"מ יוצא חברת טיולים, אני מבטיח לך שאין רגע נתון שבו הכל (אבל הההההכל) תקין ועובד.
יש תקלות פה ושם. אפילו הרבה. לא סתם אנחנו נוסעים עם ארגז כלים מצויד היטב. בכל אוטו ישן תמיד יהיו תקלות קטנות, רובן לא דחופות ודי שטותיות שבאמת אין לחץ היסטרי לתקן. בטח לא עכשיו ברגע זה. בהזדמנות הראשונה. ועד אז עוד משהו בודאי יתקלקל. וחוזר חלילה. כל עוד הוא מניע, עובד חלק ונוסע טוב - הכל בסדר.

Bernard
22-02-16, 15:34
יואב.
אין לי כוח לצטט אותך (למרות שכך לא תוכל להתווכח.. עם עצמך. או ש.. לך תדע:rolleyes:) אבל אתה ממש לא עיקבי/החלטי/משכנע..
אתה בא בטענות לעמית, שמקשקש על מקסימום חמישים (או מאה..) כלי רכב שהוא "מכיר" ושזה כלום, לעומת מספר כלי הרכב שנמכרו ולכן.. דעתו שווה לאפס.
ופתאום מתברר שהנסיון שלך וההיכרות שלך מסתכמת ב-34 כלי רכב... ועל סמך אותם 34 (לעומת כמה שנמכרו?) דעתך היא המקצועית והנכונה יותר...
וכנ"ל לגבי "כל לנדרובר שאתה מכיר"... הנה אתה "מכיר" עוד כמה, שלא שברו ציריה - לא שזה אומר משהו על האמינות של לנדרובר.

אתה גםמקשקש ללא הכרה על "נסיון אישי" כאילו "מה שלא ראית בעיניים ולא פישפשת בקרביו של הנהג ולא בחנת כל סלע במקום ה"פאשלה", לא קיים ולא מצביע על משהו..
אתה יודע... בעידן הנוכחי, אתה לא ממש צריך "להיות שם" - יש ג'יפולוג ויש ג'יפטריפ, ויש גוגל ובינג ועוד כל מיני דברים, שמגלים לך מה קורה בעולם, גם בלי ממש "להיות שם" - בערך כמו השירשור הזה.
אני מכיר רק פראדו אחד (הכרתי) וכלמה שרשמתי שקרה, קרה באותו אחד. מלבד זאת "שמעתי" על כל מיני תופעות בפורומים שונים ובמוסך, שבו אמרו שנתקלו כבר ב"זה וזה" ו.. כך "צברתי נסיון" עם הטויוטה והבנתי ש... לא אגדה ולא נעליים.
לא צריך להיות בעלים של טויוטה על מנת "לצבור נסיון".

או במילים אחרות - "ההיכרות"/הכרות שלך עם כלי הרכב אומרת.. כלום על האמינות שלהם. בדיוק כמו ההיכרות של כל אחד מאיתנו.

ולמרות זאת..
אתה בעצמך מציע רשימת תקלות (ופתרונות ומחירים ו...DIY לא עלינו... ברכב אגדי) שבכל רכב אחר היו כבר "מעלים לך את הסעיף".
באימש'ך - דשבורד מתפורר בשנות ה-2000???
אפילו בסיירה של אבא שלי (היו לו 2) הדשבורד לא התפורר.
ואתה הרי מסכים שזו תופעה בטויוטה, לא?
זה נראה לך זניח? זו בעייה של אחזקה?
ומה הקשר בין זה לבין הלנדקרוזר 70... בו אין בכלל דשבורד, שיכול להתפורר.. גם אחרי 50 שנה...

ואל תגיד שלא "שמעת" על הדיפרנציאלים... איזה טיפול מונע אתה מציע לזה?
ומחיר החלפים!!! הברזל של הטויוטה טוב יותר? ואם כן, למה הוא כושל (בדיפרנציאל).. גם אם לא ליטפו אותו?

וכמה נוח מצידך להפוך הכל לקיצוני... (ואין לי מושג למה אתה לוקח הכל כ"כ אישי, ומציע תנוחות שוות ומשונות, למי ש"פוגע" בבת עינך).
אני לא זוכר שמישהו אמר פה שטויוטה זה חרא של רכב - אמרו שהוא לא אמין כמו שמציגים כמה אנשים ואמרו שמחירו לא שווה את התמורה..
ומי שנכווה בטויוטה, אחרי שקנה בגלל האמינות ושילם פי כמה מכל רכב אחר ופתאום, תיקון אחד עולה יותר מאחזקה שנתית של קוראני... לא יחזור על הטעות.
זה הכל.

יואב פולס
22-02-16, 17:11
שיכנעת / שיכנעתם.
למכירה לנדקרוזר 2003 ארוך. מחירון לא יודע. קחו אותו ממני ב 30,000 שקל. אפשר פחות. לחוץ להיפטר מהנבלה.

Bernard
22-02-16, 17:15
לאן להעביר את הכסף?
במחיר כזה, זה שווה לא?

- - - Updated - - -

אפשר החלפה, תמורת ריינג' 2002.. מנוע צריך ראשים?
מוכן להוסיף משהו, אם צריך.

יואב פולס
22-02-16, 17:34
לא נעים לקחת כסף מחברים, בטח כשלא מגיע. נסגור על 25.0? בכל זאת...ריינג'. זה לא הולך ברגל.

tzurs
22-02-16, 17:35
בארה״ב לא נמכרים דגמי טויוטה של שאר העולם.
באופן אבסורדי, למרות ה״שפע״, הם בוכים שהם לא מקבלים את דגמי השטח של טויוטה.
הם מסתכלים על המפרט של היילקס ומזילים.

אז קצת קשה להשוות מה שקורה שם אלינו או לשאר העולם.

ואגב מחירונים,
ב-פורווילר של החודש, ציטטו סוחרי רכב שמתייחסים למחירון של הFJקרוזר כלא הגיוני בעליל, והשוק חם מאד על הרכבים האלו, וצריך לעזור שזה בסוף קרוזר 125 בנזין בתחפושת.

ואם ככר רנגלר, אז הוא רכב מבוקש מאד למרות המגרעות שלו- אטימות, צפיפות, נוחות ואיכות הרכבה בינונית, וזה לא אני אמרתי אלא בכל עיתון רכב כמעט.

בתור אחד שגר בארה"ב. גם פה המחירים לטויוטה ולקסוס גבוהים בהשוואה למתחרים (Landcruiser 80 and 100, 4runner, Tacoma..)

Bernard
22-02-16, 20:10
זה נכון לדגמים שהזכרת... ודי בצדק, לדעתי.
ה 4RUNNER הוא, למעשה, הטוב בקטגוריה שלו ונותן המון (שאחרים בכלל לא נותנים) - תזכור שפה הוא נחשב רכב שטח ולא קרוס-אובר... אפילו זכה במשהו "הכי טוב" באיזה מגזין 4X4.
לטוקומה (זה לא היילקס/ויגו?) אין ממש מתחרים בקטגוריה/גודל שלו - נדמה לי שפורד חושבים להתחיל להביא את הרנג'ר מאסיה...
וה-80/100 הם הישנים הטובים שיש בהם יותר ברזל מאלקטרוניקה, אם אני לא טועה.
גם הסקויה עולה המון ואת הקורולה יש להשיג בדגמי "ספורט" שעולים יותר...
אבל כבר ממש לא מתייחסים אליהם כאל "לא רואים מוסך"...אולי בגלל שמייצרים אותם בארה"ב???.
ואת דגמי הפראדו/90/120 (והם ממש לא כמו ה-80/100) אין בכלל - הייתי מצפה, לאור "השם" של הדגמים, שהם יהיו להיט. הרי האמרקאים מעריכים מה שהם משלמים עבורו..
הדבר היחיד שדומה לדגמים האלה, שיואב כ"כ מעריך, הוא ה-FJ הזה, שהוא לא יותר מדגם של איזה דור של פראדו, בתחפושת מצחיקה - ולו יש דווקא שוק שיפורים גדול.
אפילו הופיע (בהצלחה) בפרק של טופ-גיר אמריקאי.

לא נעים לקחת כסף מחברים, בטח כשלא מגיע. נסגור על 25.0? בכל זאת...ריינג'. זה לא הולך ברגל.
יואב.
אתה לא לומד כלום מהאתר/אינטרנט - עם ריינג' דווקא הולכים ברגל.. הרבה :(.

יואב פולס
22-02-16, 20:23
זו היתה הרמה להנחתה. לרגע לא חשבתי שתפספס אותה.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 21:38
.
ההיילקס 97 נכון להיום עם 50k ועדיין אני מיישר קו
בעיקר הפתיעה אותי משאבת סולר שהגיעה עם המנוע מיפן כשעל המנוע 10k מייל ושבקה חיים אחרי 7k בארץ הקודש.
בנוסף סטרטר. תיבת הגה.
נכון להיום החלקים היחידים שלא נגעתי בהם להבנתי הם משאבת ההגה. מגבר הבלם ושאר רכיבי חשמל אגב בטיול האחרון מיסב גל היינע המרכזי קרס ללא הפעלת כוחות או התעללות מיוחדת בטנדר...
מבחנתי הרכב אחריי יישור קו נכון לעכשיו.

לסיכום רכב נמדד כרכב. לא כמותג ולא כאגדה.
היילקס הינו רכב מדהים אבל עם תחזוקה פושעת וחוסר התחשבות בהוראות היצרן תקבל פחנוע לא פחות מסוסיתא.
לטויטה שם של אמינות אבל אמינות (כמו שיעידו בעלי היילקסים אחרים) מגיעה עם השקעה והתייחסות לרכב בהתאם.

לכן לדעתי אין טויטה אמינה או לנדרובר גרוע . יש רכב מתוחזק ושמור ויש פחנוע בלי קשר לסמל על הגריל.

בברכה

תסלח לי אבל אתה קנית גרוטאה ובנית אותה מחדש.

זה לא דוגמא לכלום.

בחינת האמינות של הרכב צריכה להתחיל אחרי שסיימת לבנות אותו והתחלת להשתמש=כמו שקנית רכב מהמפעל במקרה שלך.

amit1
22-02-16, 21:42
אופסס שכחתי, הטרנספר האגדי של הקרוזר ומחירו בזהב מה שמביא לכך ש 50% מהפראדו שונמכו ל 2*4 בנסיעת כביש :)

Saar
22-02-16, 21:50
דורון,
זה נשמע לי קצת מוזר , אנחנו לא מדברים על אמינות של רכב חדש אלא של רכב משומש, לומר שבחינת האמינות מתחילה לאחר השקעה של עשרות אלפי שקלים קצת פוגמת בהגדרת האמינות לדעתי.
כשמכרתי את הקינג יצא לי לדבר על אמינות טויוטה לעומת קינג עם אחד המכונאים המוערכים מאיזור המרכז , אחד שמטפל גם בטיוטות ופג׳רואים, הוא אמר בדיוק את מה שאני טוען (כמו רבים נוספים כאן בשרשור) לכולם יש בעיות כאלו ואחרות לאורך השנים, בכולם יש גומיות שמתייבשות, צלבים שמתבלים וכו׳
המוסכים של טויוטה לא פושטים רגל וגם אלו של מיצובישי לא (וכמובן גם האחרים).

זה שטויוטה נחשבת לאמינה לא יעזור למי שבדיוק צריך להחליף מזרקים כמו שלי לא עזרה האמינות היפנית כשהייתי צריך לשפץ גיר...

ד ו ר ו ן
22-02-16, 21:50
לטוקומה (זה לא היילקס/ויגו?) .
לא.
רכבים שונים לגמרי.
שלדה שונה, מנועים שונים, מתלים שונים.

הטקומה היא MD במפרט ביחס להיילקס.

ב-EXPEDITIONPORTAL היה שרשור על ההבדלים בין טקומה להיילקס.

אחד המגיבים, אמריקאי בחור שעובד בשאר העולם משווה את הטקומה שלו להיילקס.
התובנות שלו הן שהיילקס בנוי לשרוד מדינות עולם שלישי עם תחזוקה מינימלית, ומעט פינוק לנהג, ובטקומה הדגש הוא על איכות חיים בקבינה ע"ח עמידות (משקל העמסה של טקומה נמוך ב-400ק"ג ביחס להיילקס).

מבחינתם ההיילקס הוא HD ביחס לטקומה.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 21:56
רוצים לדעת את האמת?
בואו נמצא 10 בעלי טויוטה שמחזיקים את הרכב 10 שנים, נסעו מאות אלפי ק"מ ותיעדו כל פיפס.
אמנם הרכב אצלי מעל 10 שנים, אבל התחלתי לתעד את האחזקה בשנתיים האחרונות.
כל שקל נכנס לחישוב.
רכב עם 620K ק"מ.

בחישוב של כלל הכסף שהוצאתי על אחזקה, כולל חישוב יחסי של צמיגים, האחזקה של הגמל עלתה לי עד עכשיו בממוצע, 20 אגורות לק"מ.
בתקופה הזו הרכב עבר כ-47K ק"מ.
בלי הצמיגים, זה 16.5 אג' לק"מ.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 22:02
ואז יבוא איזה חכמולוג ויקיש מזה על אמינות?.... אז לא בדיוק. זו רק התאמה לתנאים ספציפיים..
הוא דווקא טוען שמרגע שעבר לטפל לבד פחתו התקלות המכניות שקשורות בהרכבה והתפרקות מכלולים, כי הוא הקפיד יתרה לסגור ולחזק מה שצריך.
הרכב כנראה מגיע מהמפעל במצב גרוע.

מעל 15 שנה שמטיילים איתנו בקבוצה בקביעות דיפנדרים, ודיסקו על גלגוליו.
הם תמיד היו המקור להפתעות מכניות משעשעות יותר ופחות.

בוזי
22-02-16, 22:13
דורון, מעקב על פני שנתיים ו47 אלף ק״מ הוא לא מספיק. לא מספר את כל הסיפור.
לכל רכב יש ״מחזור חיים״, זהו הזמן והקילומטרז׳ שמחליפים ברכב הכל.
אם, למשל, מחזור החיים של הרכב שלך הוא 500k ק״מ, אז כנראה ש(עד) לפני ארבע שנים, בעצם החלפת את כל הרכב ולמעשה הכל חדש.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 22:15
דורון,
זה נשמע לי קצת מוזר , אנחנו לא מדברים על אמינות של רכב חדש אלא של רכב משומש, לומר שבחינת האמינות מתחילה לאחר השקעה של עשרות אלפי שקלים קצת פוגמת בהגדרת האמינות לדעתי.
למה מוזר?
כשמו כן הוא- רכב אספנות רקוב (ויסלח לי בעל הרכב..) שנתנו לו חיים חדשים.

זה אומר שכל מכלול נפתח ושופץ, ועכשיו תקופת הרצה שהמכלולים החדשים/מחודשים יכירו אחד את השני ויהפכו למכונה אחת.

זה שונה רק במעט מהרצה של רכב חדש, שונה כי בכל זאת זה רכב שעבד והרבה לפני שהחליטו לשפץ אותו.

ב-1993, קנינו היילקס בקבוצה הראשונה שנחתה בארץ, הרכב עבד בפרך בשדות, ונמכר אחרי 3 שנים ו-350K ק"מ בערך (מחירון..)
הרכב עבד לעיתים כתחליף לטרקטור, מתוך עצלנות לחזור להביא טרקטור, משקלים לא הגיוניים בעליל, ונהגים זבי חוטם ע"ב יומיומי.
קיבל תחזוקה שוטפת לפי הספר.
אבל, כמה שתתחזק, בסוף, להעביד בפרך מכונה כ"כ קשה בזמן כ"כ קצר גורר השלכות, והרכב היה במצב די רע כשנמכר.
זה רכב, שאחרי זה מגיע למישהו, שאולי חושב שהוא קנה את ה"אגדה", ובפועל קיבל פרד עייף ומרוט.
אז אח"כ הוא יתחיל להגיד טויוטה חרא בלהבלהלבלה..
וכמה כסף שהוא ישפוך עליו, הוא לא באמת יכול לסדר הכל במצב כזה.

העניין הוא, שכמה רכבים אחרים היו מצליחים בכלל להגיע לשלב המכירה אחרי שימוש כזה?

ד ו ר ו ן
22-02-16, 22:21
דורון, מעקב על פני שנתיים ו47 אלף ק״מ הוא לא מספיק. לא מספר את כל הסיפור.
לכל רכב יש ״מחזור חיים״, זהו הזמן והקילומטרז׳ שמחליפים ברכב הכל.
אם, למשל, מחזור החיים של הרכב שלך הוא 500k ק״מ, אז כנראה ש(עד) לפני ארבע שנים, בעצם החלפת את כל הרכב ולמעשה הכל חדש.
איך הסקת מסקנה כזו?

לגמרי לא, רובו מקורי לגמרי.

הוא אצלי 15 שנים, ונרכש מחבר, אז בפועל אני מכיר את הרכב מהניילון.

בגדול, האחזקה שלו לא הייתה שונה, ההבדל הוא שעכשיו התחלתי לרשום.

boaz avrahami
22-02-16, 22:32
אם זה ימשיך ככה מחירון הטויוטה יתרסק.

אני מציע לפתוח שרשור על צמודי קרקע בגוש דן.
אולי תצליחו יותר מכחלון [emoji12]

amit1
22-02-16, 22:47
לא.
רכבים שונים לגמרי.
שלדה שונה, מנועים שונים, מתלים שונים.

הטקומה היא MD במפרט ביחס להיילקס.

ב-EXPEDITIONPORTAL היה שרשור על ההבדלים בין טקומה להיילקס.

אחד המגיבים, אמריקאי בחור שעובד בשאר העולם משווה את הטקומה שלו להיילקס.
התובנות שלו הן שהיילקס בנוי לשרוד מדינות עולם שלישי עם תחזוקה מינימלית, ומעט פינוק לנהג, ובטקומה הדגש הוא על איכות חיים בקבינה ע"ח עמידות (משקל העמסה של טקומה נמוך ב-400ק"ג ביחס להיילקס).

מבחינתם ההיילקס הוא HD ביחס לטקומה.

ההיילקס שאתה נוסע בו לא רלבנטי לדיון, האמינות שלו אכן גבוהה והוא זן שהולך ונכחד. ההילקסים העדכניים לא דומים לשלך.

ד ו ר ו ן
22-02-16, 22:48
ההתייחסות של האמריקאי הייתה לויגו.

amit1
22-02-16, 23:03
שיכנעת / שיכנעתם.
למכירה לנדקרוזר 2003 ארוך. מחירון לא יודע. קחו אותו ממני ב 30,000 שקל. אפשר פחות. לחוץ להיפטר מהנבלה.
בעיתי, המזרקים עולים 12000, אם אתה מחליף על חשבונך נסתדר.

בוזי
22-02-16, 23:12
דורון, מבלי לזלזל במה שאתה אומר, שיכול להיות מדויק ויכוח להיות רחוק מהמציאות, בלי תיעוד אמין זה רק סיפור.
מהכרותי הוירטואלית איתך אני נוטה להאמין לו. היילקס אטמוספרי שננהג ותוחזק נכון במשך הרבה שנים, יכול להיות אמין להפליא וזול לאחזקה.
אני מניח שהעלות שציינת לא כוללת ביטוחים, טסטים, ירידת ערך, דלק, שטיפה ועץ ריח.
כשלוקחים בחשבון הכל, מגיעים לשקל עד שקל וחצי לק״מ במקרה הסביר ומעל שני שקל לק״מ במקרה היקר.

arnonmg
22-02-16, 23:45
פעם היתה פרסומת -
״לפני שהיה שטח היה ג'יפ״
על אותו משקל -
פעם...לפני שהיה מוסך היתה טויוטה
היום אין רכב שלא רואה מוסך כולל טעיוטה
את המוניטין של טויוטה אפשר לייחס למדיניות שמרנית וקפדנית הנוגעת למספר דגמים מצומצם ביותר - מותגי לווין עם צביון וזהות ברורים
כל יתר הדגמים הם תולדה של החלטות שגויות בכל הרמות כולל לחצים כלכליים שמובילים למוצר בינוני
לא יודע איך ישרדו דגמי השטח של היום בעוד חמש או עשר שנים אבל דגמים בני חמש או עשר מדברים שטח שוטף
כולם מראים סימני עייפות ובלאי וחלק מהכיף זה ללטף אותם ועצב אותם בדמותנו - גם אם הם לא מושלמים
ובינינו - מי מושלם?

2006 TLC 100 IL

ד ו ר ו ן
22-02-16, 23:46
בוזי,
אני נוטה להיות די מדויק, ככל האפשר.

רשמתי במפורש ״אחזקה״, לא שום דבר אחר.

מה שלא נכלל, ובמחשבה שנייה לאחרים הוא אולי יותר רלוונטי, הוא שזו עלות אחזקה עצמית, עם מעט מאד מעורבות מוסך.

ומצד שלישי, הגמל מאד פשוט לאחזקה עצמית.

Bernard
22-02-16, 23:51
זו היתה הרמה להנחתה. לרגע לא חשבתי שתפספס אותה.
הצלחת לאלף אותי לעשות מה שאתה רוצה.. אתה רואה, כבר התקדמנו.. בלי לריב.

וחדש מהתנור

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

Bernard
22-02-16, 23:52
לא עלתה תמונה???

Bernard
22-02-16, 23:54
106343

Bernard
22-02-16, 23:55
ולמי שעדיין לא הבין... הנה:

106344

Bernard
23-02-16, 00:10
לא יודע כמה שווה המבחן שלהם(רק תראו מי המתחרים... מסחרי של מרצדס וה-G וריינג'.. ) אבל זה גם הכתיר את ה-4ראנר בשנה שעברה..
הכל מפה:
106345

Bernard
23-02-16, 01:56
דרך אגב.
בירחון אחר, לא זוכר את שמו.. אחד המוכרים, המתחרים על תואר "ה"4X4 של 2016 היו גראנד צ'ירוקי ושני דגמים של ריינג' ספורט (בנזין מוגדש ודיזל). הזוכה היה הריינג' בנזין.
נראה לי שהכתרת ה"אלופים" האלה, דומה מאוד להכתרת אלופי האמינות.. אין ממש קריטריונים אמיתיים וברי השוואה בין המתחרים... וגם המסקנות די הזויות - רק תראו את התוצאות בסגמנטים השונים...במיוחד ב- RIDE & DRIVE...

amit1
23-02-16, 07:49
דרך אגב.
בירחון אחר, לא זוכר את שמו.. אחד המוכרים, המתחרים על תואר "ה"4X4 של 2016 היו גראנד צ'ירוקי ושני דגמים של ריינג' ספורט (בנזין מוגדש ודיזל). הזוכה היה הריינג' בנזין.
נראה לי שהכתרת ה"אלופים" האלה, דומה מאוד להכתרת אלופי האמינות.. אין ממש קריטריונים אמיתיים וברי השוואה בין המתחרים... וגם המסקנות די הזויות - רק תראו את התוצאות בסגמנטים השונים...במיוחד ב- RIDE & DRIVE...

מכיר את הנושא מקרוב, הכל זיבולי מוח כתלות בספונסר. אני יכול להראות לך מבחן אחר בו השברולט המקביל לוקח את הטוקומה....
דרך אגב אנקדוטה מעניינת, שכחתי לציין שלטויוטה נציגות מסויימת בתא המנוע של ה TD5 :)

יואב פולס
23-02-16, 09:04
בעיתי, המזרקים עולים 12000, אם אתה מחליף על חשבונך נסתדר.

מעדיף לעשות עסקים עם נסראללה או שרה נתניהו ולא איתך.

נמרוד
23-02-16, 09:13
טוב, הוצאתם את הקיטור...

120 תגובות עד כה. רובן של אותם שישה-שמונה כותבים מוכשרים, ועוד קצת מסביב. כולן דעות אישיות, מבוססות על ניסיון, שמועות, הגיון - הכל אישי. חלקן מנומקות ורציניות, חלקן מוגזמות בעליל, חלקן ממש אידיוטיות.

הן שוות לתחת.

גם כל הציטוטים ממגזיני רכב - שווים לתחת.

גם סקרי האמינות האמריקאים . גם הדעה שלי (שלא טרחתי ממש לכתוב, כי היא שווה לתחת).

מה שמשנה זה לא דעה - לכתוב מלל באינטרנט לא עולה גרוש. מה שראוי להתייחסות זה מה אנשים בוחרים לקנות וכמה הם מוכנים לשלם. מה הפתק שאתה שם בקלפי האמת - זה הדבר היחיד שחשוב בבחירות, אותו דבר כאן.

אני הצבעתי, משיקולים שונים שלי, באופן אישי עבור המותג טויוטה כבר פעמיים בחיי (הצבעה = קניתי היילקס 2008 במחיר שבו הייתי יכול לקנות האנטר או דימקס 2011). עמית, נדב ובועז שבחרו לקנות משהו אחר תרמו גם הם את קולם לסקר הגדול שהוא השוק, מי ללנדרובר ומי לאיסוזו ומי לג'יפ. חנן ודורון שמחזיקים את אותו היילקס ישן 15 שנה ולא משחררים תורמים גם הם למחירים הגבוהים של הדגם על ידי הקטנת היצע. כל אחד שבוחר לקנות לנדקרוזר 2004 במחיר כפול מאיסוזו 2004, וכל אחד שמחליט לקנות דווקא את האיסוזו בחצי מחיר, תורמים את קולם.

בשורה התחתונה - השוק מצביע על כך שהיילקס בכל שנתון עדיף משמעותית על הטנדרים המתחרים. והוא מצביע על כך שלנדקרוזר, בכל השנתונים, עדיף על הSUV המתחרים.

מה זה עדיף? כל אחד מעדיף משהו אחר, כי כל אחד בעל סולם ערכים אחר (ביצועים, אמינות, נוחות, פאר, חסכון בדלק, עלות קנייה, עלות ביטוח, עיצוב חיצוני, תדמית, פוטנציאל שיפורים, לעשות דווקא לחבר'ה ולהיות שונה - מכיר גם כאלו) אבל בשקלול הכולל של כל אוכלוסיית ישראל מסתבר שדגמי השטח הספציפיים האלו, כל אחד בקטגוריה שלו, פשוט טובים יותר. זה לא נכון לכל דגמי טויוטה - הראב4 למשל לא מפגין את אותו פער בשוק שלו, שיכול להיות שמובל דווקא על ידי פורסטר. ובפרייבטים גם, הקורולות של השנים האחרונות כבר לא שוות הרבה יותר אם בכלל מפריבטים יפאנים מקבילים.

וכן, למי שלא ברור, אני טוען בפירוש - ההגדרה הכי טובה שקיימת למונח "טוב" היא ערך השוק המשוקלל של הדגם.

את תיאוריות הקונספירציה אני פוסל על הסף - למה שדווקא בעלי טויוטה יתאגדו יד אחת כדי להרים את ערך ההשקעה שלהם? מה מונע מבעלי איסוזו או ניסאן לעשות אותו דבר?

את תיאורית השיווק המוצלח אני גם פוסל - מאותה סיבה. רק יבואן טויוטה יודע לשווק? איך זה שאף יבואן אחר לא הציע הצעה שאי אפשר לסרב לה לאותו גאון מסתורי ביוניון מוטורס שיעשה את אותו דבר למותג אחר?

עכשיו אנחנו יודעים שהדגמים האלו לאו דווקא מצטיינים בפרמטרים מדידים. הם לא הכי חזקים, מפרט האבזור שלהם לא הכי עשיר, הם לא מצטיינים בהתנהגות או בביצועי כביש , לא חסכוניים באופן יוצא דופן. אז מה נשאר? הם אמינים יותר = עלותם הכוללת, הממוצעת, נמוכה יותר.

כל הדיון על "לא רואה מוסך" מגוחך. ברור שכל רכב מתקלקל, כל רכב דורש טיפול, בכל יש תקלות נפוצות יותר.

העובדה שעולה מכך שערך השוק של היילקס ולנדקרוזר גבוה יותר באופן מובהק ועקבי היא בעיני שעלות האחזקה הממוצעת שלהם, בפועל, הכל כולל הכל (כולל כמובן ירידת ערך!) נמוכה יותר.

האם הניסיון האישי שלי מראה את זה גם? אני מתאפק לא להצטרף אליכם ולכתוב. כי הנסיון שלי, כאמור, שווה לתחת.

amit1
23-02-16, 09:25
מעדיף לעשות עסקים עם נסראללה או שרה נתניהו ולא איתך.

מידיעה אישית, נסראלציק מעדיף ריינג' לגבי שרל'ה, לא יודע :)

boaz avrahami
23-02-16, 09:28
סיכמת את המובן מאליו.

השאלה היא אם הערך של טויוטה הוא אמיתי או מאולץ.

התשובה החד משמעית לכך יכולה להיות רק בקרה סטטיסטית של דגמים מתחרים.
הסיכוי שזה יקרה אפסי.

נשארנו עם התרשמות סוביקטיבית של בעלי רכבים שאני בכלל לא מזלזל בה.
לדעתי מרבית ההילה נוצרה בזכות דגמים מסוימים , קשוחים שנועדו למדינות עולם שלישי והשאר דימוי.

עבודת השיווק היא עולמית. היבואן לא רלוונטי לזה.

amit1
23-02-16, 09:35
סיכמת את המובן מאליו.

נשארנו עם התרשמות סוביקטיבית של בעלי רכבים שאני בכלל לא מזלזל בה.
לדעתי מרבית ההילה נוצרה בזכות דגמים מסוימים , קשוחים שנועדו למדינות עולם שלישי והשאר דימוי.

.
ממצה ונכון.
ה"דגמים הקשוחים" "נושאים" את המותג.

נמרוד
23-02-16, 09:42
סיכמת את המובן מאליו.

השאלה היא אם הערך של טויוטה הוא אמיתי או מאולץ.

התשובה החד משמעית לכך יכולה להיות רק בקרה סטטיסטית של דגמים מתחרים.
הסיכוי שזה יקרה אפסי.

אני לא חושב שאנחנו מבינים אותו דבר.

אני טוען שערך השוק הוא-הוא הערך האמיתי, היחיד שיכול להיות.

אין אפשרות לערך מאולץ כפי שאתה טוען - בלתי אפשרי לאלץ את השוק בקנה המידה המדובר, לא בארץ ולא בעולם. כי כל תרגיל שיווקי/קונספירטיבי יבוצע על ידי כל היצרנים והיבואנים במקביל והאפקט לאורך זמן יתאזן.

זה כמו בעולם המניות - אפשר להריץ מניות בקנה מידה קטן, לזמן מוגבל. אי אפשר לעשות את זה בקנ"מ של השוק כולו ובמשך שנים. הערך הוא הערך.

הערך של טויוטה היילקס ולנדקרוזר גבוה יותר - עובדה מוגמרת. מכיוון שבבפרמטרים המדידים, על הנייר, כל המתחרים דומים מאד, אני מסיק שהערך המוסף נובע מעלות בעלות כוללת, ממוצעת, נמוכה יותר לאורך השנים.

במקרה הזה הערך המוסף הוא חד משמעי ובלתי ניתן לערעור, וכהערת שוליים מסתבר שהוא קיים בכל רחבי העולם כמעט - לא רק בישראל.

ואני שוב מתאפק לא להכניס את דעתי והבנתי האישיות לגבי למה הערך של דגמי טויוטה מסוימים הוא גבוה יותר. אני טוען שחכמת ההמונים בפרוש היא היחידה שקובעת ואני (בניגוד לרבים אחרים) יודע שההמונים חכמים יותר ממני.

boaz avrahami
23-02-16, 09:46
נמרוד, אין וויכוח שמחיר השוק הוא המחיר הנכון גם אם לדעתי הסוביקטיבית הוא מוטה מסיבה כזו או אחרת.
הוא נובע מיצירת ״ערך״ עבור הלקוח ומנחשקות.

לטעמי האישי הסוביקטיבי ה״ערך״ הזה נמוך כי להבנתי לא אפרע ממנו את השטר.
לך יש ערך אחר כלפי המותג וזה התרגום התכליתי של שיווק.

אין פה אמת אחת בדיוק כמו בפוליטיקה.

ייתכן כבעל חשיבה לוגית תתקשה לקבל את העניין שאין 1 או 0

נמרוד
23-02-16, 09:48
ממצה ונכון.
ה"דגמים הקשוחים" "נושאים" את המותג.

"דגמי העבר עטורי התהילה"... זה לא נכון באותה מידה גם למותג Jeep ולנדרובר?

ועדיין הערך של טויוטה-4X4 גבוה הרבה יותר.

נמרוד
23-02-16, 09:59
נמרוד, אין וויכוח שמחיר השוק הוא המחיר הנכון גם אם לדעתי הסוביקטיבית הוא מוטה מסיבה כזו או אחרת.
הוא נובע מיצירת ״ערך״ עבור הלקוח ומנחשקות.

לטעמי האישי הסוביקטיבי ה״ערך״ הזה נמוך כי להבנתי לא אפרע ממנו את השטר.
לך יש ערך אחר כלפי המותג וזה התרגום התכליתי של שיווק.

אין פה אמת אחת בדיוק כמו בפוליטיקה.

ייתכן כבעל חשיבה לוגית תתקשה לקבל את העניין שאין 1 או 0

להיפך בועז... לי ברור שאין אפס ואין אחד ואין שחור ואין לבן... אני יודע בוודאות שמערכות הן מורכבות ביותר ואפורות, ברור גם שמבחינה אישית כל אחד בוחר משהו אחר משלל שיקולים סוביקטיביים שונים ומשונים. לכן אני מסתכל על הערך הכלכלי המשוקלל שהשוק בכללותו יוצר, ובמקרים יוצאי דופן שבהם יש הפרשים מובהקים, טוען שניתן להסיק מכך על איכות טכנית של מוצרים.

היילקס אספנות
23-02-16, 10:10
קצת באיחור אך רלוונטי לדיון לדעתי.
דורון היקר אני לא נעלב להיפך הטענות שהצגת לאורך השרשור מחזקות את עמדת המוצא שלי...

בשורה התחתונה כל רכב ולא משנה מאיזו פירמה בנושא אמינות נמדד ע"י רמת האחזקה שלו.

ולכן לדעתי אם ניקח היילקס מושקע כמו שלי(במשך שנתיים עבר חידוש של כלל המכלולים) ומולו דיפנדר מושקע נוכל לראות ששנהם רכבים אמינים עד אמינים מאוד .

לכן שווה להכניס כאן את פרטי עלות אחזקה שוטפת של רכבי טויטה כדי שהאזרח שקונה רכב שמור יבין את סדרי גודל עלות אחזקת הרכב.
את זה להשוות לרכב מקביל נניח דימקס או הנטר ולהבין אל מול אופי שימוש זהה מי האמין מבין הכלים.
כמובן שהכל רלוונטי לעבודה עצמית ולא למוסך.

נ.ב
את הכלה קניתי במצב נבלתי בכוונה כגי שאכן אדע שהרכב מיושר קו ולא במצב לא ידוע.
אגב עלות הטנדר הייתה 22k₪

amit1
23-02-16, 10:15
האמת שממש בלי קשר ספציפי לטויוטה, תעשיית הרכב היא תעשייה בעייתית. מצד אחד מוצר מורכב מאוד ומצד שני מאפיינים של כל מוצר צריכה.
בכל הרכבים מתגלים כשלים/פגמים (תקרא לזה איך שאתה רוצה) בעיתיים והחברל'ך האלו מצליחים להחליק את הכל, להעמיס את הסיכון ואת עלויות התיקון על הלקוח והרגולטור שותק ומפחד. למה? אני לא יודע.
המקרה של הבולגוינט הוא מקרה קלאסי בו הרגולטור היה אמור להתערב.
לדעתי המגמה הזאת תלך ותחמיר כי ככל שיוחמרו הקריטריונים של איכות הסביבה ובטיחות נהיגה שגוזרים מנועים מסובכים ואמצעי בטיחות עתירי אלקטרוניקה וחיישנים שרק אלוהים יודע כמה זמן הם יחזיקו מעמד.
דווקא מהנסיון שלי עם ה TD5 והמכלולים של Denso (= טויוטה) שמשולבים בו אני גוזר שהמכלולים האלו די אמינים (מחזיקים מעמד לפחות 320000 ק"מ).
מה שלדעתי כן פגום בתפישה של טויוטה מנקודת מבטו של הגיפאי הממוצע (ומנקודת מבטי) שהתכן הבסיסי שלהם במוצרים שמיוצרים בווליום גבוה לשוק הפרטי מבוסס על נסיון לפשט ולהוזיל כמה שיותר את עלויות הייצור בכל פרמטר כדי שיוכלו להשתלב טוב במתודולוגיות הייצור הפנטסטיות שלהם. זה גוזר בהכרח רכבים עם אופי שמשדר בינוניות וממוצעות. ומכאן נובעת התופעה הבלתי נתפשת שכל בעל לנקרוזר שנמכר באה"ק חייב לעבור דרך סדנת שיפורים ומיגונים ע"מ שיוכל לרדת לשטח בסיסי....מה שלא קיים בדיסקו/גיפ/פטרול.

יואב פולס
23-02-16, 10:24
באתר מקביל, אתמול פתח בנאדם שרשור התייעצות מה כדאי לו לקנות - טויוטה אוונסיס סטיישן 2009 או להוסיף כסף ולרכוש קיה סיד סטיישן 0 ק"מ.
בעוד הוא מקבל עצות לכאן או לכאן, האוונסיס כבר נמכרה...
שלא תבינו לא נכון, האוונסיס הוא אוטו משמים ומשעמם. אבל הרוכש שלו יסע בו כמה שנים טובות עם 0 תקלות, וימכור תוך יום במחיר 'טוב'.

boaz avrahami
23-02-16, 10:27
להיפך בועז... לי ברור שאין אפס ואין אחד ואין שחור ואין לבן... אני יודע בוודאות שמערכות הן מורכבות ביותר ואפורות, ברור גם שמבחינה אישית כל אחד בוחר משהו אחר משלל שיקולים סוביקטיביים שונים ומשונים. לכן אני מסתכל על הערך הכלכלי המשוקלל שהשוק בכללותו יוצר, ובמקרים יוצאי דופן שבהם יש הפרשים מובהקים, טוען שניתן להסיק מכך על איכות טכנית של מוצרים.

אז אני מחזיר אותך לדבר על מותגים.
לצורך ההקצנה נקח אופנה כדוגמא.
אפילו פלאפונים...

היית מסוגל לרשום את אותו ניתוח גם עליהם?

״ערך״ המותג הוא לאו דווקא כלכלי נטו.
יותר נכון שהוא בדרך כלל לא כלכלי נטו.

המחירון לא משקף לפיכך איכות מוצר אלא שקלול הלקוחות של מגוון נושאים שהמוצר סוחב עליו. מעבר לשימושיות

יואב פולס
23-02-16, 10:32
ערך המותג הוא כלכלי טהור.

amotzg
23-02-16, 10:35
ראשית נדמה לי שכול אחד פו מגדיר אמין אחרת,

אולי צריך להסתכל על זה מזווית אחרת כדי להבין את, מה שנראה כמו, הפער בין יחס המחיר ליחס האמינות של טיוטה לאחרים.

כמעט כל ההודעות בשרשור הזה מערבבות בין הוצאות תחזוקה, תדירות תקלות וכשלי עבירות בשטח.
כשקניתי את הקורולה 2000 שלי חיפשתי רכב עם אחזקה נמוכה ושמירת ערך גבוה שיביא אותי ממקום למקום. אחריו הייתה לי אימפרזה שנתנה אפילו יותר בתחום הזה.
אבל כשבחרתי את הטנדר באתי מראש עם חסכונות לבזבז על תחביב (טוב, נו, באתי גם עם קיבעון על טנדרים), חיפשתי אמינות בשטח ופוטנציאל עבירות. אני מוכן להוציא יותר כסף על הרכב עד הרגע שאני נכנס לשטח, בתנאי שאקבל ראש שקט בטיול.

אני חושב שאפשר להבדיל בין:

אמינות בשטח מבחינת חוסן המכלולים. לרכב שנכנס במצב טיפולים מושלם.
כמות העבודה הדרושה ביומיום כדי להביא רכב למצב תחזוקה מושלם.
עלות התחזוקה לכדי מצב מושלם.
עלות תיקון נזקים מנהיגה קיצונית או כשלי תכנון.

להבנתי, טויוטה מנצחת בסעיפים 1 ו2 אבל לא בהכרח ב3 ו4. נראה מהוויכוחים בשרשור שיש מחלוקת על סעיף 2.
אולי אנחנו מוכנים להוציא על טויוטה הרבה יותר כסף כי באנו עם מוכנות לבזבז מראש אבל חשוב לנו לא להיתקע?

boaz avrahami
23-02-16, 10:42
ערך המותג הוא כלכלי טהור.

הרחבתי תוך כדי את ההסבר. הוא לא רק כלכלי - הוא גם פסיכולוגי

נמרוד
23-02-16, 10:54
אז אני מחזיר אותך לדבר על מותגים.
לצורך ההקצנה נקח אופנה כדוגמא.
אפילו פלאפונים...

היית מסוגל לרשום את אותו ניתוח גם עליהם?

״.

לא. משתי סיבות:
1. הערך הכספי של טלפון (או ג'ינס או רוב מוצרי הצריכה) זניח. יש טעם לדבר על "שוק" במכוניות ומעלה - כמובן שבנדל"ן, שם זה ברור מאליו.
2. אין לטלפונים שוק יד שנייה משמעותי אם בכלל, ואם יש אף אחד לא עוקב אחריו.

boaz avrahami
23-02-16, 10:57
אז שעוני יוקרה...

שווה לעיתים כמו רכב או למעלה מזה ויש שוק יד 2 חזק ויש אפילו סדרות מוגבלות.

תפרשן אותו...

לדעתי התשובות במגרש הפסיכולוגי ולא הכלכלי

נדב ש.
23-02-16, 11:05
כרגיל מחיר השוק טועה ומטעה, באותה מידה שתשלם על פראדו שנת 2000 מחיר מבוקש של 10k+/- מעל למחיר מחירון שניקבע(ע"י בנאדם שבינו לבין המציאות הקשר הוא מיקרי בהחלט), אני יכול להביא לך דוגמא לרכבים(רכבי שטח) מדגם אחר שנימכרו ונימכרים מעל למחיר מחירון שלהם ובת'כלס זה מחיר השוק שלהם ואף אחד לא מתייחס למחירון המצחיק שלא משקף כלום ושום דבר, דוגמה מהתקופה האחרונה זה הטרופר שלי שנת 2001 מדוגם שנימכר ב 45k , גם לנדרובר דיסקברי תימצא לרוב באותו שנתון ואותו סכום וגם מיצובישי פג'רו, מה שונה הטויוטה? האנשים שמרימים את המותג לגובה שבת'כלס לא מגיע לו ולא שווה יותר מהאחרים, באותה נשימה אני יביא דוגמה של חבר שרצה למכור פראדו וביקש מחירון סביבות ה 50k , הרכב סטנדרטי למעט מיגון והגבהה, הרכב נילקח לבדיקה נימצאו כמה ריג'קטים, הוריד כמה שקלים והרכב נימכר ב 45k , זה לא אומר כלום, זה רק מצביע על זה ששוק רכבי השטח נתון לשינוי מחיר הרכב לפי מצבו, לפי מצב רוח ולחץ המכירה מצד המוכר והקונה, אז נכון בגלל שיש לו סמל של טויוטה הוא יימכר יותר מהר כנראה, אבל לשלם על פראדו שחוט עם 400k שאין בו כלום הרבה מעל למחירון(שגם ככה הוא חארטה) זה לא דבר של מה בכך, הבעיה שכמו שכתבו לפניי אין הרבה כאלה בלוחות ולכן כנראה הוא מבוקש והמוכרים מרשים לעצמם לבקש מה שבא להם.

לביא
23-02-16, 11:41
נמרוד כתב:

הן שוות לתחת.

גם כל הציטוטים ממגזיני רכב - שווים לתחת.

גם סקרי האמינות האמריקאים . גם הדעה שלי (שלא טרחתי ממש לכתוב, כי היא שווה לתחת).

מה שמשנה זה לא דעה - לכתוב מלל באינטרנט לא עולה גרוש. מה שראוי להתייחסות זה מה אנשים בוחרים לקנות וכמה הם מוכנים לשלם. מה הפתק שאתה שם בקלפי האמת - זה הדבר היחיד שחשוב בבחירות, אותו דבר כאן.

אני הצבעתי, משיקולים שונים שלי, באופן אישי עבור המותג טויוטה כבר פעמיים בחיי (הצבעה = קניתי היילקס 2008 במחיר שבו הייתי יכול לקנות האנטר או דימקס 2011). עמית, נדב ובועז שבחרו לקנות משהו אחר תרמו גם הם את קולם לסקר הגדול שהוא השוק, מי ללנדרובר ומי לאיסוזו ומי לג'יפ. חנן ודורון שמחזיקים את אותו היילקס ישן 15 שנה ולא משחררים תורמים גם הם למחירים הגבוהים של הדגם על ידי הקטנת היצע. כל אחד שבוחר לקנות לנדקרוזר 2004 במחיר כפול מאיסוזו 2004, וכל אחד שמחליט לקנות דווקא את האיסוזו בחצי מחיר, תורמים את קולם.

בשורה התחתונה - השוק מצביע על כך שהיילקס בכל שנתון עדיף משמעותית על הטנדרים המתחרים. והוא מצביע על כך שלנדקרוזר, בכל השנתונים, עדיף על הSUV המתחרים.

כל זה יכול להיות וכניראה נכון אבל לא ממש מתיחס לכותרת של השירשור.

נמרוד
23-02-16, 11:53
נדב ברור שיש עסקאות במחירי קיצון לכאן או לכאן. יש גרוטאות ויש רכבים נדירים או שמורים יוצאי דופן ומי שמוכן לשלם עבורם. השפעה שלהם על המחירון זניחה.

נמרוד
23-02-16, 12:06
אז שעוני יוקרה...

שווה לעיתים כמו רכב או למעלה מזה ויש שוק יד 2 חזק ויש אפילו סדרות מוגבלות.

תפרשן אותו...

לדעתי התשובות במגרש הפסיכולוגי ולא הכלכלי

לשעונים באופן כללי גם אין שוק יד שנייה. אני בטוח ש95% לפחות מהשעונים על ידי אנשים נקנים חדשים ולעולם לא נמכרים שוב כמשומשים. אותו דבר כמו מכשירי טלפון.

לעומת זאת, כמעט 100% מהמכוניות (ונכסי נדל"ן) כן נמכרות לפחות פעם אחת כמשומשות ולרוב פעמיים ויותר. היחידות שלא, זה אלו שלא מספיקות כי הן מעורבות בתאונה והמקרים שבהם אדם או גוף אכן מחזיקים מכונית במשך שנים רבות עד למגרש הגרוטאות.

nirs
23-02-16, 12:11
החוזקה של טויטה, שאותה היא טיפחה לאורך שנים, היתה איכות ואמינות (לצערי, בלשון עבר).
טויטה לא סתם כך צמחה להיות יצרנית הרכבים מס׳1 בעולם.
היא הבינה שלמרבית הצרכנים משנה פחות חווית הנהיגה, המראה והחפיצים.
מה שמשנה זה לא להתקע עם הרכב!!!
אנשים מוכנים לשלם יותר בשביל תחושת הביטחון הזו.

מוני אורבך
23-02-16, 12:39
כל הדיון הזה הוא קצת מוזר שהוא מופיע באתר שרוצה להיות ה"גרעין הקשה" של הגיפאות בארץ.
קרי התעסקות במכניקה והנדסה (כך אני מבין זאת)
אבל אם כבר נסחפנו...
נמרוד כבר רבים וטובים אמרו לפניך "כוחות השוק יקבעו"
והן נתנו (ונותנים) לשוק לקבוע את ערך המניות.
זה הביא להתרסקות הגדולה של 1929 בארצות הברית, ולאחריו השפל הגדול.
אחד מהסיבות המרכזיות למלחמת העולם השניה ):
ולא צריך ללכת כל כך רחוק...
השוק אמר את שלו גם ב 2008 והביא להתרסקות הגדולה, שעם הרבה רגולציה רק הפכה לאסון כלכלי.
כך שמה ניתן לגזור מ"כחות השוק" ולהבין עד כמה השוק אכן משקף מציאות, נתון לויכוח בלשון המעטה.

ואם נחזור לרמה ההנדסית, שם אני מרגיש יותר נוח.
היה לי מספר לא קטן של רכבים כולל טויוטה פראדו וטויוטה הייליקס.
היה לי גם לנדרובר דיפנדר ודיסקברי.
אפילו היה לי ניבה...
מבחינה הנדסית מה ששונה בין הרכבים היא איכות התכנון ואיכות הייצור.
איכות התכנון משקפת את הטולרנסים שהיצרן מכניס בתכנון.
דוגמא טובה מאוד הוא ההיליקס הישן. הטולרנסים בו גבוהים מאוד.
כוח מנוע מאוד חלש ולעומת זאת המכלולים מאוד חזקים.
כתוצאה מכך קשה מאוד לשבור צריה או דפרנציאל או גיר בהייליקס.
המנוע מאוד פשוט, ממש המנימום ההכרחי.
המשמעות היא שמעט מאוד יכול להתקלקל. מה שאין פשוט לא מתקלקל.
לכן הוא הרבה יותר אמין מרכבים אחרים מסוגו ובכלל.

איכות הייצור והחומרים גם היא משפיעה על האמינות. דוגמא טובה הוא הניבה..
הניבה שהיתה לי היתה בת 7 בזמנו. כול החוטים החשמליים התפרקו בה.
היא נזלה מכל הכיוונים. הקרבורטור התפרק לשנים תוך כדי נסיעה (ממש כך)
כל חלק פלסטיק היה חצי סדוק.

דיפנדר הוא דוגמא טובה לרכב שהוא קצת מכל דבר.
איכות התכנון היא בינונית מה שאומר מנוע יחסית מורכב (ועל כן פחות אמין) וחזק יחסית למכלולים.
תוצאה, מדי פעם מכלולים נשברים.. והמנוע לא שיא האמינות.
גם מבחינת איכות ייצור הוא לא מדהים, ראה ערך החשמל בדיפנדר..

פראדו הוא יחסית רכב אמין אבל בנקודות.
המנוע מאוד חזק ומורכב, מה שאומר מכלולים שנדפקים (כן גם הבול גוינט) ומנוע מאוד מורכב.
מה שאומר שסטטסטית הוא פחות אמין ממנוע של הייליקס ישן לדוגמא.
איכות הייצור היא מצוינת חוטי החשמל נראה כמו חדש אחרי 15 שנה.
יותר טוב מאחרים מסוגו? כן אבל רק בנקודות. הטראנו לדוגמא או הפאגרו לא מאוד רחוקים ממנו.

boaz avrahami
23-02-16, 12:39
לשעונים באופן כללי גם אין שוק יד שנייה. אני בטוח ש95% לפחות מהשעונים על ידי אנשים נקנים חדשים ולעולם לא נמכרים שוב כמשומשים. אותו דבר כמו מכשירי טלפון.

לעומת זאת, כמעט 100% מהמכוניות (ונכסי נדל"ן) כן נמכרות לפחות פעם אחת כמשומשות ולרוב פעמיים ויותר. היחידות שלא, זה אלו שלא מספיקות כי הן מעורבות בתאונה והמקרים שבהם אדם או גוף אכן מחזיקים מכונית במשך שנים רבות עד למגרש הגרוטאות.

לשעוני היוקרה שוק יד 2 חזק מאוד.
יש שעונים שיש להם שם חזק וישמרו או יעלו את ערכם עם השנים בעוד שמותגים פחות חזקים, בעלי אותו המנגנון בדיוק ימכרו הרבה יותר זול.

למשל שעון בריטלינג עם מנגנון 7750 משומש יכול להימכר ב 10000 דולר בעוד שפורטיב עם אותו המנגנון בדיוק ימכר רק ב 2500.

אין הבדל בחומרים או במנגנונים.
מיתוג נטו.
על השם משלמים כסף וחברות משקיעות המון כסף בשביל לבנות את הסיפור והנחשקות של המותג.

קח את זה לעולם הספונסרים בתחרויות. ראה כמה כסף שופכים שם ותדע שזה לא לחינם. זה חלק מבנית המותג.

thebips
23-02-16, 14:20
מבחינה הנדסית מה ששונה בין הרכבים היא איכות התכנון ואיכות הייצור.
איכות התכנון משקפת את הטולרנסים שהיצרן מכניס בתכנון.
דוגמא טובה מאוד הוא ההיליקס הישן. הטולרנסים בו גבוהים מאוד.
כוח מנוע מאוד חלש ולעומת זאת המכלולים מאוד חזקים.
כתוצאה מכך קשה מאוד לשבור צריה או דפרנציאל או גיר בהייליקס.
המנוע מאוד פשוט, ממש המנימום ההכרחי.
המשמעות היא שמעט מאוד יכול להתקלקל. מה שאין פשוט לא מתקלקל.
לכן הוא הרבה יותר אמין מרכבים אחרים מסוגו ובכלל.

תודה מוני סוף סוףמשהוא שעושה לי שכל
לגבי עודף רגולציה והמשבר של 2008 זה ממש לא המצב אילה בדיוק ההיפך

מוני אורבך
23-02-16, 15:01
תודה.
התכוונתי לרגולציה אחרי המשבר ולא לפני המשבר.
מה שגרם למשבר הוא מספר סיבות בין השאר חוסר ברגולציה.
אבל זה ממש לא משהו שאני רוצה להיכנס אליו באתר גיפים...

Bernard
23-02-16, 15:08
איך אני מבסוט, כשני קולע לדעת מומחים/מקצוענים ושהדיעה שלי, בסופו של דבר , לא שווה לתחת.

נמרוד.
אתה קשקשן ומנסה לייחס לשירשור "שלך" הילה של "מניפולציה מתוחכמת"...
כפי שלביא כתב - לא זו כותרת/מטרת השירשור.

החלטת לפני ו"קראת" והתעלמת מכל מה שכתבו ב"שווה לתחת".

לי דווקא נראה שהמסקנה היחידה האפשרית שלך שכל מה שאתה רואה "בשוק" = אמינות... דווקא המסקנה הזו "שווה לתחת".
איך הגעת לזה?
אתה טוען שטויוטה 2004 עולה כפול מאיסוזו 2004 ואומר שסך כל ההוצאה על הטויוטה עולה פחות?!?!?!
איזו מין טענה זו? היא נראית לך אמיתית או שסתם כתבת אותה כפרובוקציה "לא חכמה"?
אין פה הרבה שטוענים שההוצאות על דיפנדר עוברות את ההוצאות על קילקולי טויוטה - כולם מדברים על הצורך "להתעסק" ברכב כל הזמן.
גם אם היה עולה גרושים אבל מצריך התעסקות יומיומית, הייתי מעדיף (בד"כ) לשלם יותר ולעבוד פחות.
וזה ה"שם" המדובר.

אני חושב בדיוק כמו מוני - ישן/פשוט/לא מורכב הוא הרבה יותר אמין מהחדש/מסובך/מתוחכם... כך אצל הרוב וכך אצל טויוטה.
ואת דעתי (הזהה לשל מוני) על ההיילקס, אמרתי כבר מזמן.
לנדקרוזר הוא היילקס ישן.
לשם "היילקס" היה ערך חשוב (בגלל הישן), כש(השוק)החל להיות קצת יותר מתוחכם ולענות על צרכים נוספים, מלבד להיות מחרשה/טרקטור, החלו הבעיות להתגלות ודי מהר... גם השם הוחלף.

ונדמה לי שכבר אמרנו פה מזמן - מצב השוק לא משקף בכלום, את איכות הרכב.. במיוחד בארץ.

ואני מפנה, שוב, לכותרת - "האמינות האגדית של טויוטה..."
לא מחיר השוק ולא כל המלל שכתבת, כולל הלוגיקה שלא ממש מחזיקה מים..

נמרוד
23-02-16, 15:11
כן, זה קשור לנושא הדיון בערך כמו שוק שעוני היוקרה...

מוני אני יכול גם להכנס לדיון הטכני מדוע, לדעתי, אכן יש לדגמים רבים של טויוטה יתרונות בתחום האמינות לעומת המתחרים, גם בדגמים הנוכחיים. אבל משתדל לדחות את זה כמה שיותר...

אני קורא דברי חוכמה רבים ומגוונים שנכתבים פה. אני מניח שחלקם נכונים, וחלקם קשקושים... אבל מי אומר שהדעה שלי נכונה יותר משל מי שאני חושב שמקשקש?

הדעה הקולקטיבית מיחסת ערך גדול יותר משמעותית לדגמי השטח של טויוטה ביחס למתחרים, וזה השיקוף הכי קרוב שיכול להיות למציאות. גם מחירי המניות ב2007 היו השיקוף הכי קרוב של המציאות, עד שקרסו.

אם מישהו כאן חושב שמדובר בבועת יחסי ציבור של טויוטה שתתפוצץ מתישהו - קדימה, לכו על זה ותמצאו דרך לעשות שורט על הנושא.

Bernard
23-02-16, 15:16
וכל הטיעון הזה "תראו כמה יש באפריקה/אוסטרליה"... שטויות.
מישהו ניסה להביא למדינה מודרנית, רכב כמו ה-105 או היילקס אגדי מזמביה/דרא"פ? חדשים, אני מתכוון, לא "אספנות".
הם פרימטיביים ולא עומדים בשום תקן מודרני.. בגלל זה הם נמכרים שם...

- - - Updated - - -

כן, זה קשור לנושא הדיון בערך כמו שוק שעוני היוקרה...

מוני אני יכול גם להכנס לדיון הטכני מדוע, לדעתי, אכן יש לדגמים רבים של טויוטה יתרונות בתחום האמינות לעומת המתחרים, גם בדגמים הנוכחיים. אבל משתדל לדחות את זה כמה שיותר...

אני קורא דברי חוכמה רבים ומגוונים שנכתבים פה. אני מניח שחלקם נכונים, וחלקם קשקושים... אבל מי אומר שהדעה שלי נכונה יותר משל מי שאני חושב שמקשקש?

הדעה הקולקטיבית מיחסת ערך גדול יותר משמעותית לדגמי השטח של טויוטה ביחס למתחרים, וזה השיקוף הכי קרוב שיכול להיות למציאות. גם מחירי המניות ב2007 היו השיקוף הכי קרוב של המציאות, עד שקרסו.

אם מישהו כאן חושב שמדובר בבועת יחסי ציבור של טויוטה שתתפוצץ מתישהו - קדימה, לכו על זה ותמצאו דרך לעשות שורט על הנושא.

לא בועה שתתפוצץ - בועה שמתפוגגת... כבר הרבה זמן.
ועל זה בדיוק הדיון או יותר נכון, תוכן הדיון.

רוב האנשים לא קנו/קונים סובארו בגלל שעשו עבודת מחקר או שמבינים מה היתרונות/חסרונות המכניים - הם קונים לפי "השם".
פה יש אנשים שגם עשו "מחקרים" וגם מבינים קצת יותר מהאדם הממוצע, מה עומד מאחורי הרכב - וזה הדיון.
והדוגמא הטובה ביותר היא אותו בחור מהגן של יואב - בכלל לא ידע שיש בעייה עם הדשבורד ומבחינתו "זה מה יש"...

להתחיל לדסקס על המבנה המולקולרי של כל בורג..נראה לי מטופש.
להצביע על כל מיני בעיות ידועות (פחות ויותר) נראה לי הרבה יותר הגיוני ומובן - ולא שווה לתחת בכלל...

נמרוד
23-02-16, 15:20
אתה טוען שטויוטה 2004 עולה כפול מאיסוזו 2004 ואומר שסך כל ההוצאה על הטויוטה עולה פחות?!?!?!

יכול להיות.

בתסריט א' אני קונה איסוזו 2004 ב30K, אוכל אותה ב-30K במנוע ומוכר אותו אחרי שלוש שנים ב15K. בתסריט ב' אני קונה טויוטה ב60K ולא אוכל אותה בשום דבר גדול, ומוכר אחרי שלוש שנים ב40K (ונניח שכל שאר ההוצאות - דלק, ביטוח, טיולים ותיקונים נוספים זהים בשני התסריטים). זה בדיוק סוג המחשבות שעוברות בראש למי שקונה רכב, וזו הסיבה שאכן איסוזו טרופר נמכר בחצי מחיר יחסית לטויוטה דומה מאותו שנתון.

נמרוד
23-02-16, 15:23
להצביע על כל מיני בעיות ידועות (פחות ויותר) נראה לי הרבה יותר הגיוני ומובן - ולא שווה לתחת בכלל...

נכון מאד, ולכן השרשור על הבולג'וינטים של הפראדו חשוב. זו הסיבה ביקשנו שתשאירו אותו ענייני, ומכיוון שכמה מחברי הפורום לא מסוגלים לשחרר, משכנו אותם הצידה לדיון הזה עם כותרת פרובוקטיבית בהתאם :rolleyes: ופה גם אתה וגם אני יכולים לכתוב את דעתנו השווה לתחת.

Bernard
23-02-16, 15:28
יכול להיות.

בתסריט א' אני קונה איסוזו 2004 ב30K, אוכל אותה ב-30K במנוע ומוכר אותו אחרי שלוש שנים ב15K. בתסריט ב' אני קונה טויוטה ב60K ולא אוכל אותה בשום דבר גדול, ומוכר אחרי שלוש שנים ב40K (ונניח שכל שאר ההוצאות - דלק, ביטוח, טיולים ותיקונים נוספים זהים בשני התסריטים). זה בדיוק סוג המחשבות שעוברות בראש למי שקונה רכב, וזו הסיבה שאכן איסוזו טרופר נמכר בחצי מחיר יחסית לטויוטה דומה מאותו שנתון.

אני יכול לתאר לך עוד תסריטים...
תעשה לי טובה...

Bernard
23-02-16, 15:34
נכון מאד, ולכן השרשור על הבולג'וינטים של הפראדו חשוב. זו הסיבה ביקשנו שתשאירו אותו ענייני, ומכיוון שכמה מחברי הפורום לא מסוגלים לשחרר, משכנו אותם הצידה לדיון הזה עם כותרת פרובוקטיבית בהתאם :rolleyes: ופה גם אתה וגם אני יכולים לכתוב את דעתנו השווה לתחת.

הכותרת לא פרובוקטיבית - היא פשוט לא קשורה לשום דבר, שכתבת בפוסט הפרובוקטיבי.
וגם אם הדיון סטה... אז?
כמעט כל דיון סוטה ועדיין נשאר בתחום הנושא.
להזכירך, הדיון ההוא לא היה על משהו טכני אלא שאלה אם מישהו קיבל פיצויי מטויוטה, בגין "תקלה/כשל סדרתי".
ואז עלו כל מיני טענות וטענות נגד ולשם של החברה, יש חלק מאוד חשוב בתשובות שהתקבלו - ובמיוחד בשאלה שעלתה במקור.
ו..הנה לך דיון רלוונטי בנושא ובכלל לא סטייה, שמצריכה מעבר מלאכותי לדיון אחר.

הרי אין ויכוח שהבול-ג'ויינט כשל וגם אין ויכוח מה צריך לעשות (להחליף) וגם אין ויכוח איך ניתן למנוע (לא ניתן... עניין של מזל, כנראה) - אז מה בדיוק היה שם "לא ענייני"?

ועדיין.
מה שכתבת בפוסט ההוא, בכלל לא הגיוני והמסקנות שלך בכלל לא מתבקשות - גם לא לפי האלגוריתם שאתה בעצמך ציירת...

נמרוד
23-02-16, 15:36
מה אתה רוצה, הטענה הראשונה שלי היא שהדעה שלי שווה לתחת.

bubu
23-02-16, 15:51
https://www.youtube.com/watch?v=wNtwtxvhV4I

עכשיו ברור איזה סוג של אנשים נוהגים בטיוטה...........סדיסטים
כבעל טיוטה, מה זה אומר אלי????? :-).

לגבי הדיון:
לדעתי זה עניין של טעם.
למה אנשים משלמים הרבה יותר לפלאפונים של אפל , שיש מלא חברות פלאפונים טובות יותר וזולות יותר.
לי אישית זה לא ברור , אבל אם תשאל את אותו חובב אפל , הוא יסביר לך למה זה הדבר הטוב בעולם.
אני קניתי טיוטה כי בעניי זה ממלא את הדרישות שלי מרכב שטח.
אם יציעו לי גיפ רובריקון חדש מהניילון מול טיוטה 79.......אין שאלה טיוטה 79.
שוב עניין של טעם.
ואיך זה קשור לדיון, הטעם של הרוב הוא טיוטה (מוצדק או לא) כך שהמחיר עולה בהתאם.

thebips
23-02-16, 15:57
שנים אני קרא את הפוסטים באתר.
כאשר קנתי רכב אז מה שאתה, חנן,דרור,מוני,נדב ... כתבתם השפיע אל איזה רכב לקנות אילו טיפולים לבצע לכן לא הייתי אומר שהדעה שלך שווה ל... והשווי של טויטה נקווה גם ע"י מאות נמרדים שהם מבילי דעה בסביבה שלהם

asafk
23-02-16, 18:02
נמרוד, לפי הניתוח שלך אין הבדל בין לנדקרוזר 75 ודיפנדר 110 כי שניהם נסחרים באותו מחיר עבור אותו שנתון.
כנל לגבי סופה והיילקס עד 98.

אוקיי.

אסף.

נדב ש.
23-02-16, 18:23
יכול להיות.

אמנם זה תסריט, אבל ניקרא לו תסריט א'.
קח תסריט ב':
אתה קונה את אותו הטרופר ב 30k , מבצע את כל הטיפול ויישור הקו הנידרשים לפי הספר, הוצאת עוד 10k בהגזמה, קיבלת רכב ב 40k עם מכלולים חזקים בהרבה, נסיעה פי 2 יותר נעימה.

עכשיו בוא ניקח את הטויוטה, קנית ב 60k , עשית יישור קו כללי עוד בסביבות ה 5k (בכל זאת טויוטה), הגעת ל 65k , נסעת נהנת מבסוט מהחיים, הלכו לך מזרקים, הוצאת עוד 20k , לכמה הגעת?

מנוע לטרופר לא עולה 30k, מנוע לא מת ככה סתם, הראש לא הולך לשום מקום, חיישנים יש בשתי הרכבים והם די דומים.
השם הרע שיצא לטרופר הוא רק בגלל שהיצרן הודה בכשל של המזרקים הישנים שגרמו להעברת סולר לשמן ולהרס טוטאלי של המנוע כשלא עלו על זה בזמן, אתו דבר קורה היום בעוד רכבים וגם במנוע td5 של הדיסקו אם לא מחליפים אטמים בזמן, שורה תחתונה שוב פעם, רכבים מודרנים, טיפולים ותחזוקה בזמן, זה שטויוטה ניכנס פעם בשנה למוסך לטיפול לדעתי זה פשע ואת "הבום" הבעלים יקבל במוקדם או במאוחר וזה יעלה לו במחיר ששוה במשקל לזהב.

Bernard
23-02-16, 18:34

אני אתייחס לזה קצת יותר ברצינות, מאשר עולה מהפוסטים האחרונים שלך (קצת... בכל זאת צריך פרופורציות, כולה פרובוקציה. מיותרת לדעתי - השירשור פעיל גם בלעדיה).
אם הייתי באמת חושב שהדעה שלך שווה לתחת.. לא הייתי עונה.
וכך לגבי כל אחד אחר פה - כל דעה נחשבת.
ואם באמת היית חושב שהדעה שלך שווה לתחת, לא היית טורח להעיר שוב ושוב, במין התנשאות (מעושה, לדעתי) "שיש לך דיעה אבל לא תביע אותה"... כאילו "אל תעלבו ממני, גם אני (כאילו, כזה..) שווה לתחת".

Bernard
23-02-16, 18:46
אמנם זה תסריט, אבל ניקרא לו תסריט א'.
קח תסריט ב':
אתה קונה את אותו הטרופר ב 30k , מבצע את כל הטיפול ויישור הקו הנידרשים לפי הספר, הוצאת עוד 10k בהגזמה, קיבלת רכב ב 40k עם מכלולים חזקים בהרבה, נסיעה פי 2 יותר נעימה.

עכשיו בוא ניקח את הטויוטה, קנית ב 60k , עשית יישור קו כללי עוד בסביבות ה 5k (בכל זאת טויוטה), הגעת ל 65k , נסעת נהנת מבסוט מהחיים, הלכו לך מזרקים, הוצאת עוד 20k , לכמה הגעת?

מנוע לטרופר לא עולה 30k, מנוע לא מת ככה סתם, הראש לא הולך לשום מקום, חיישנים יש בשתי הרכבים והם די דומים.
השם הרע שיצא לטרופר הוא רק בגלל שהיצרן הודה בכשל של המזרקים הישנים שגרמו להעברת סולר לשמן ולהרס טוטאלי של המנוע כשלא עלו על זה בזמן, אתו דבר קורה היום בעוד רכבים וגם במנוע td5 של הדיסקו אם לא מחליפים אטמים בזמן, שורה תחתונה שוב פעם, רכבים מודרנים, טיפולים ותחזוקה בזמן, זה שטויוטה ניכנס פעם בשנה למוסך לטיפול לדעתי זה פשע ואת "הבום" הבעלים יקבל במוקדם או במאוחר וזה יעלה לו במחיר ששוה במשקל לזהב.
נו.. בגלל זה אמרתי שיש עוד תסריטים...
כמו שחבר שלי היה "סותם גולל" על ויכוחים באמירה "לא בהכרח..".
לנדקרוזר ישן יוצר שנים עם אותם מכלולים... שלא כשלו בד"כ.
בירחון ההוא שצילמתי, יש כתבה על מכלולים אגדיים, תחת הכותרת "כבר לא עושים אותם, כמו שהיו עושים פעם".
בין המכלולים (תיבות העברה של GM וגיר 3 הילוכים של GM ועוד כל מיני) הוזכר הסרן של טויוטה = bulletproof.
אז "פעם" היו מייצרים FJ עם אותם מכלולים (והיום מוכרים כזה בארצות עולם שלישי, שלא מעניין אותם משקל ורעש וזיהום ויעילות) במשך עשרות שנים, ללא כל שינוי משמעותי.
היום מחליפים מכלולים בכל כמה שנים, לפי הדרישות והכשלים והצרכים ו... התחרות.
בגלל זה החליפו/שיפרו את המנועים האנמיים (לפעמים באותה שנת דגם) והחליפו את מערכת ההינע (מישהו חשב שההילקס יוותר על הסרן הקדמי?) ואת ה... מתלה הקדמי.
כל חברה עושה את זה.
מה שעובד (אמין?) לא מחליפים, לא כך?
אז אם החליפו = לא עובד, לא כך?

סידרת ה-70 ההיא נמכרת ללא שינויי משמעותי, בארצות רלוונטיות - ללא שינוי משמעותי! הסידרה אמינה (ונמכרת!) ולא צריך לשנות כמעט כלום.
סידרת ה-70 (לצורותיה) לא יכולה להימכר בארצות "מודרניות", אז ייצרו סדרות אחרות.
את הסדרות האלה משנים כל הזמן.. כל הזמן.
תראו רק איזה שינויי עבר ההיילקס, במהלך השנים - והוא בטח כבר לא "קשוח" כמו בטופגיר והנהג כבר ממש לא צריך להיות מזוכיסט.
ותראו מה נשאר מהפראדו "המקורי" (כמעט כלום) ותחשבו למה...

אז עלמה הויכוח?

boaz avrahami
23-02-16, 18:57
לטעמי דיון סרק.
מדובר בהערצה עיוורת של אנשים כפי שיש גם ברכבים אחרים או בכל דת או כת...
לרגע זה מפתיע שזה קורה לאנשים משכילים אולם אחרי שניה אתה נזכר שיש גם פרופסורים מאמינים.

לא יהיה ניתן להגיע להבנות ולא חשוב כמה מילים ישפכו

Bernard
23-02-16, 19:08
לטעמי דיון סרק.
...
לא יהיה ניתן להגיע להבנות ולא חשוב כמה מילים ישפכו
SHMBO אומרת את זה על כל ה..אתר הזה:rolleyes:

boaz avrahami
23-02-16, 19:16
SHMBO אומרת את זה על כל ה..אתר הזה:rolleyes:

אולי היא צודקת אבל השכנים נאים בעיני....:)

talw
23-02-16, 19:21
למה צריך להגיע להבנות ?
כמו שיש חופש דת אמור להיות גם חופש מדת.

יואב פולס
23-02-16, 19:24
בבקשה דוגמא - מתנצל מראש בפני בעל הרכב על שאני לוקח את האוטו שלו כדוגמא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97298-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94
החליף טורבו לאחרונה (זה שקל או שניים), יש בעיה בחיישן זה או אחר, ואין טסט.
כמה מודעות על טויוטה במצב דומה ראיתם כאן באתר?
אח"כ אתם תגידו ששווה לקנות את האוטו הזה ב 30.0 אלף או 25.0 אלף על פני קרוזר משנתון דומה במחיר פי 3 ויותר, ואני אומר שאני לא מספיק עשיר לקנות דברים זולים.

Bernard
23-02-16, 19:28
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97298-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94
אח"כ אתם תגידו ששווה לקנות את האוטו הזה ב 30.0 אלף או 25.0 אלף על פני קרוזר משנתון דומה במחיר פי 3 ויותר, ואני אומר שאני לא מספיק עשיר לקנות דברים זולים.

דוגמא למה?
להעלות לך פוסטים/שירשורים, עם בעיות בטויוטה.. שבעלי טויוטה העלו פה, בנסיון למצוא פתרונות?
ובכלל - לא ראיתי שהוא כותב שהדשבורד מפורר, למרות שזה לא ממש מפריע לעלות על דיונה/סלע/מדרכה..

נדב ש.
23-02-16, 19:29

היה ברור שמישהו יקפוץ לדוגמאות האלה...
ובמקרה אני מכיר את האנשים...

Bernard
23-02-16, 19:33
...

ניסחת כ"כ יפה, שלא ראיתי לנכון לשנות..
אבל הנה דוגמא, בלי לחפש יותר מידי..
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96827-%D7%A0%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1

אגדה???

- - - Updated - - -

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97153-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-%D7%90%D7%95%D7%9B%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%9F

- - - Updated - - -

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97127-%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%A7%D7%98%D7% 95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%90%D7%93%D7%95-%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%9C%D7%A5

נדב ש.
23-02-16, 19:35
עזוב ברנרד... אתה מדמיין שאתה קורא את זה, זה לא באמת קורה...
ניראה לי קיבלת זפטה שמש ואתה צריך מה קוראים אותה בשפת מדיצינה אמבטיה חול... (הגשש)...

אתם יודעים מה ההבדל בין שאר הכלים לטויוטה?
בשאר הכלים יש טונות של מידע ואנשים שהיתנסו ומטפלים לבד, בטויוטה ישר רצים למשחטה משלמים במשכנתא ואחר כך יוצאים בדלת האחורית שאף אחד לא יידע...

Bernard
23-02-16, 19:35
ואחרון... למרות שאפשר היה להמשיך כך עד אין-סוף...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/95459-%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%99%D7% 94-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8-2007

וזה בלי ממש לחפש...

יואב פולס
23-02-16, 19:36
תבדיל בין תקלה לרכב לבין רכב שמבקשים למכור תקול ובלי טסט.
תקלה - יכולה להיות בכל רכב, בלנדרובר / טרופר יהיו יותר מבטויוטה (בכל זאת, זאת מהות הדיון כאן).
רכב תקול - יש סיבה טובה למה לא מתקנים אותו ומוכרים תקין ועם טסט. ברוב המקרים הבעלים סבור שההשקעה בתיקון ובטסט לא תחזור אליו במכירה או תחזור בקושי והוא מעדיף להוריד במחיר ו"להעיף את הנבלה".

Bernard
23-02-16, 19:39
יואב... בחייאת.
עזוב אותך משטויות - רכב רגיל.
כמו כל רכב אחר.
עם בעיות ייצור ותיכנון ושירות רגילות לחלוטין.
לא גרוע כמו ז'יל רוסי (או לנדרובר אנגלי..) ולא טוב כמו... לא יודע בעצם כמו מי.
רגיל לגמרי, שמתומחר יקר, בגלל שם בעבר... כשהיה פשוט וחזק ולא היה מה להתקלקל..
היום = לכל רכב בינוני אחר - אין בוא פאר מיוחד (כמו בלנדרובר הפשוט ביותר) ואין בו תיחכום מיוחד (כמו ב...לנדרובר הפשוט ביותר) ואין בו אמינות מיוחדת (ופה לנדרובר בטח לא דוגמא..) - שיא הבינוניות היפנית. לא יותר ולא פחות.

Bernard
23-02-16, 19:45
תקלה - יכולה להיות בכל רכב, בלנדרובר / טרופר יהיו יותר מבטויוטה (בכל זאת, זאת מהות הדיון כאן).
רכב תקול - יש סיבה טובה למה לא מתקנים אותו ומוכרים תקין ועם טסט. ברוב המקרים הבעלים סבור שההשקעה בתיקון ובטסט לא תחזור אליו במכירה או תחזור בקושי והוא מעדיף להוריד במחיר ו"להעיף את הנבלה".

ברור .
רכב שקניתי ב-30, אני לא אשקיע 40 בתיקון - אני אקנה אחר.
רכב שקניתי במחיר גבוה פי שלוש.... זה סיפור אחר.
כמו שאמרו לי לא פעם - תתחיל לקצץ בהפסדים..
בסופו של דבר האיסוזו יעלה, נגיד 80 (יקנה אחר, חדש יותר, במקום לתקן) והטויוטה, אחרי תיקון של חלק אחד יעלה 120... ונמתין לתקלה הבאה (ויש הרבה "שממתינות".. ואלה רק הבעיות הידועות (מזרקים, טרנספר, דיפ'+נעילות וכו'))...
ותמיד יהיו שיקנו בגלל שהוא "אמין".

נדב ש.
23-02-16, 19:54

יכול להיות הרבה סיבות למה הוא החליט את ההחלטה הזאת, אתה לא באמת יודע למה וחלבל סתם לכתוב שטויות.
חיישן מסילה עולה 850 ₪, בעבודה עצמית שעה עבודה.

תקלה יכולה להיות בכל רכב, אבל ברכב מוזנח שרק נוסע וניכנס פעם ב... לבדיקה או טיפול מן הסתם יהיו יותר תקלות, ויש רכבים כמו טרופר ואחרים שצריכים יותר תשומת לב מבחינת בדיקת נוזלים זה הכל, וזה אומר לפחות פעם ביומיים שלוש לבדוק.
נהג מונית פעם מזמן אמר לי "גם במרצדס בודקים כל יום שמן ומים", בטויוטה לא מייצרים משאבות מים למיטב ידיעתי ומן הסתם אתה תמצא שיש מפעל שמייצר עבורם ועבור עוד אי אילו כלים משאבות מים שמשותפות או דומות לאותו מנוע, כשלים יכןלים לקרות, אף אחד לא יכול לדעת מתי ואיפה זה יקרה.

asafk
23-02-16, 19:56
במקרה יצא לי לראות מקרוב כמה וכמה וכמה פרדואים שהוצעו למכירה בחודשים האחרונים.
אחד מטופל כהלכה- כלומר עם רשימת תיקונים מרשימה ויקרה מאוד. תחבת העברה 9000 ש״ח היא הדובדבן שבקצפת. וזה בסדר כי ככה זה כלי בן 16 שנה. זה היחיד שהייתי מוכן להמליץ לחשוב על לקנות אותו אבל המחיר היה שומט לסתות.
על כל השאר אפשר להסכים שאכן, בעליהם לא רואים צורך לתקן אותם. נבלות מגעילות, כלים נוזלים עקומים ורועשים, שמתעקשים לבקש עליהם מחירים שערורייתיים כי זה טויוטה. ואני בטוח שיימצא להם גם קונה, על גומיותיהם הקרועות, מכלליהם הנוזלים, מנועיהם הרועשים ודשבורדיהם השבורים.
אבל כולם מבטיחים שלא היו להם שום הוצאות אחזקה על הרכב. רק שמן, דלק, וסע.
רואים.

אסף.

נדב ש.
23-02-16, 20:03
במקרה יצא לי לראות מקרוב כמה וכמה וכמה פרדואים שהוצעו למכירה בחודשים האחרונים.
אחד מטופל כהלכה- כלומר עם רשימת תיקונים מרשימה ויקרה מאוד. תחבת העברה 9000 ש״ח היא הדובדבן שבקצפת. וזה בסדר כי ככה זה כלי בן 16 שנה. זה היחיד שהייתי מוכן להמליץ לחשוב על לקנות אותו אבל המחיר היה שומט לסתות.
על כל השאר אפשר להסכים שאכן, בעליהם לא רואים צורך לתקן אותם. נבלות מגעילות, כלים נוזלים עקומים ורועשים, שמתעקשים לבקש עליהם מחירים שערורייתיים כי זה טויוטה. ואני בטוח שיימצא להם גם קונה, על גומיותיהם הקרועות, מכלליהם הנוזלים, מנועיהם הרועשים ודשבורדיהם השבורים.
אבל כולם מבטיחים שלא היו להם שום הוצאות אחזקה על הרכב. רק שמן, דלק, וסע.
רואים.

אסף.

זאת בדיוק הנקודה אליה התכוונתי.
כשהם יירדו מהעץ ויבקשו "רק" מחירון ויתחילו ממנו ואחרי בדיקה וקיזוז נזקים יגיעו למחיר האמיתי של הרכב ויראו שתמחור המחיר הגבוה רק "עוצר" אותם מלימכור, אבל כמו שכתבת בטוח שיימצא להם קונה כי זה טויוטה וגם כי פראיירים לא מתים.

יואב פולס
23-02-16, 20:11
למה שטויוטה שקנית ב 80 תשקיע בה 40 בתיקונים?
כמה אנשים שקנו טויוטה השקיעו בה 40 אלף שקל בתיקונים. כמאמר הגשש "אפילו לא צפרדע".
אבל אתם תמשיכו לשכנע את עצמכם שטרופר עדיף, ואני יחד עם עוד כמה כאן, חבורת שחורדיניות ועדר של קבלני עפר נמשיך לקנות לנדקרוזרים...

בוזי
23-02-16, 20:23
להבנתי רובכם מתבלבלים בין ״ערך״ לבין ״עלות״. להחזיק טויוטה משומשת זה פשוט יקר. ולא, היילקס סרן חי זה לא דוגמה. אין לו מתחרים - לא בספרטניות, לא בהיעדר איכות הנסיעה ולא בעלות האחזקה.
לא מזמן היה כאן מבחן השוואתי בין היילקס למיצובישי המקביל. הרכבים יצאו די דומים, ההבדלים בינהם הם יותר עניין של טעם והעדפה מאשר של איכות או עדיפות באיזשהו פרמטר למעט ״שמירת ערך״.
אז מילא לגבי היד הראשונה שמפוצצת רבע מליון שקל על טנדר.
אבל תסבירו לי, למה שאדם סביר, שצריך טנדר יד שנייה, יקנה טויוטה שחוטה במחיר מופקע ולא מיצובישי מלוקקת במחיר מתחת למחירון?

נדב ש.
23-02-16, 20:30
אין פה עדיפות מה לקנות, אין פה מה יותר טוב ומה פחות, יש פה נקודה להבהיר שטויוטה לא שונה מאחרים, מתקלקל כמו כולם, צריך לטפל כמו כולם, רק עלות הקניה התיקונים וכו' יותר יקרה ולא מוצדקת, אתה לא בהכרח מקבל משהו יותר טוב, יש פה גם עיניין של מזל בין כל היתר.

אפרופו הזכרת לי מקרה מלפני כמה שנים, חבר ישן שהלכו לו מזרקים ופנה לחברה לתיקון, עלות התיקון אז היתה משהו כמו 16 אלף, שאל הבחור כמה יעלה מנוע קומפלט, קיבל הצעה של משהו כמו 25 אלף, בסוף הזמין מנוע, שלף ממנו את המזרקים והרכיב אצלו ועוד נישארו לו כל החלקים שדרך אגב גם נעשה בהם שימוש בשלבים יותר מאוחרים... אחר כך הרכב נימכר ומאז אבדו עקבותיו...

בוזי
23-02-16, 20:35
ראו את ההקדמה לכתבה של דרור על הג׳יפ החדש, או בשמה השני: ״כוניפות מתאמצות יותר״.
בהשאלה לענייננו, כנראה שמוכר הפראדו יוכל להתאמץ פחות בתחזוקה, להרביץ מאות אלפי ק״מ ובסוף למכור נבלה שחוטה ש״לא רואה מוסך״ במחיר מופקע, לעומת נהג הפג׳רו, שיתחזק את רכבו כראוי ובסוף ימכור במחיר מתחת למחירון הנמוך ממילא.
בעיני רכב הוא מוצר. לא השקעה.
אני לא הייתי משלם שקל יותר על מותג שאין כל הוכחה שהוא עדיף בפרמטר כלשהו.

Bernard
23-02-16, 22:51
למה שטויוטה שקנית ב 80 תשקיע בה 40 בתיקונים?
כמה אנשים שקנו טויוטה השקיעו בה 40 אלף שקל בתיקונים. כמאמר הגשש "אפילו לא צפרדע".
אבל אתם תמשיכו לשכנע את עצמכם שטרופר עדיף, ואני יחד עם עוד כמה כאן, חבורת שחורדיניות ועדר של קבלני עפר נמשיך לקנות לנדקרוזרים...

נו, עכשיו אתה מתחיל לדבר הגיוני.
ולמה שבעליו של איזוסו, שעלה 40, ישקיע עשרים בתיקון?
ואני אענה...
משום שאם לא יתקן (ואנחנו מסכימים שיש תקלות... כמו שנסעת בלי שמן (כי אתה לא רואה מוסך=טויוטה) והלך המנוע... משהו כמו אצל האיסוזו..), יפסיד 40 וכך יש לו סיכויי שהתיקון יאפשר לו להמשיך להשתמש וה-20, יתפרשו על פני עוד כמה שנים.
וכך גם בטויוטה - אם הלך המנוע (וסיבות לא חסרות, בכל רכב), לא תתקן?

ובתשובה לשאלתך, ברצינות... הנה ההיילקס ההוא, שנקנה ב-22. כמה עלה ועדיין לא יישר קו? אני מתאר לעצמי שקרוב/יותר מ/לחצי מהמחיר.

חברים שלי קנו איסוזו בנזין.
אמרנו להם יש בעיה בגיר (סידרתית כזו) - עשו חשבון כמה עולה שיפוץ (עוד לפני הקנייה) ו... קנו.
ועדיין עלה פחות מ-1/2 מפראדו/לנדקורזר כשקנו..
ואכן, אחרי כמה חודשים, הלך הגיר (מעצבן... נתקעו בטיול, אחרי שכבר שבועיים קודם הגיר צעק הצילו אבל החבר התעלם) - שופץ ב-10K, כפי שחושב בקנייה.
מאז ועד המכירה - שום כלום!!!
מכרו לפני שנה כמעט וקנו קינג (משומש) שלא עושה בעיות בכלל.
לציין שאת האיסוזו קנו אחרי שדיסקברי בנזין "הוציא לו את הנשמה" בכל מיני תקלות שונות ומשונות.

במחיר של רכב בינוני אחד (ונגיד שלא היה עושה בכלל בעיות) הוא קנה כמעט 3 כלי רכב שונים (כולל תיקונים...).
עכשיו תגיד לי שאם היה לו שכל, היה קונה באותו מחיר פראדו אחד טוב...
כמו שאומרים באידיש... יאלללללה.

Bernard
23-02-16, 23:04
ודרך אגב.
הבעיות שעשה הדיסקברי... לא מה שאתה חושב - המנוע היה כבה ברמזורים... רנדומלית.. זה הכל.
שיגע אותו.
ופעם התחמם ו.. זהו. העיף אותו (קיבל מעל המחירון, אחרי שבבדיקה יצא מעולה).
בובה של דיסקברי - הכניס בו קפיצים ובולמים ו.. מכר במחירון בגלל שהאוטו לא אמין - ומנקודת מבטו... בצדק.

ד ו ר ו ן
23-02-16, 23:35
וכל הטיעון הזה "תראו כמה יש באפריקה/אוסטרליה"... שטויות.
מישהו ניסה להביא למדינה מודרנית, רכב כמו ה-105 או היילקס אגדי מזמביה/דרא"פ? חדשים, אני מתכוון, לא "אספנות".
הם פרימטיביים ולא עומדים בשום תקן מודרני.. בגלל זה הם נמכרים שם...

..
הם מקבלים את הדגמים שאתה מקבל כאן, וסדרה 70 מזמן ממוחשבת עם מערכות בקרת יציבות ושות, בתקן יורו 5.

אבל אל תיתן לעובדות לקלקל לך את התיאוריה.

תמשיך.

לביא
23-02-16, 23:38
יש לי הרושם שהדיון נתקע. כל צד מתבצר בעמדתו ומביא עוד ועוד דוגמאות המוכיחות את צדקת טענותיו. אני סבור שחילוקי דעות זה לגיטימי. יעשה כל אחד מה מתאים לו.
לפני כמה חודשים, אבא שלי, החליט שמספיק עם הנהיגה והחליט למכור את הטויוטה קורולה שברשותו. היתה התלבטות. לבסוף החלטנו למכור את הסאאב 900 שקניתי כמה חודשים קודם ולהשאיר את הקורולה. באותו זמן זו היתה ההחלטה המתאימה, כי הבת שלי, התחילה לנהוג ונכון יותר היה לתת לה לאסוף נסיון בקורולה עם 120000 קמ שטופלה במוסך מורשה לכל אורך התקופה ונוסעת כפי שנסעה לפני 15 שנים, מאשר בסאאב שבכל פעם נדלקת לו נורית אחרת בלוח המחוונים.
את ה 73, אני מחזיק כמעט 6 שנים. בשנים האחרונות הוא נוסע מעט. רכב רביעי. בחזרה מאחד הטיולים, הרהרתי בקול רם, שמא נכון להחליף אותו. אשתי היא זו שאמרה, עזוב את זה. אמנם פחות נוח בדרך אל ומהשטח, אבל השקט הנפשי, שווה את זה.
לפני כחודש קניתי דודג דורנגו שנת 2004 עם מנוע Hemi. לא כי אני צריך, אלא כי ״היה בא לי״ כמו שנהג לאמר הבן שלי כשהיה צעיר. אוטו מפנק, עם המון כח ומסיע 7 נוסעים ברווחה. החלטה לא הגיונית בעליל. אין חלפים זמינים, שותה דלק למכביר ואמינות לא ברורה. אבל התאים לי.

לכל אחד שיקולים אחרים, חלק נותנים משקל לנושא הבטיחות, אחרים לנושא האמינות, לחלק אחר ההיבט הכלכלי מאוד חשוב.
השיקולים האלה גם משתנים עבור אותו אדם בתקופות שונות בחייו. כשהילדים צעירים, לבטיחות יש משקל גבוה יותר, כשאנחנו מתבגרים, הנוחות תופסת משקל, כשחשבון הבנק במצב טוב, החישוב הכלכלי פחות חשוב וכו.

ד ו ר ו ן
23-02-16, 23:49
בשורה התחתונה כל רכב ולא משנה מאיזו פירמה בנושא אמינות נמדד ע"י רמת האחזקה שלו.

ולכן לדעתי אם ניקח היילקס מושקע כמו שלי(במשך שנתיים עבר חידוש של כלל המכלולים) ומולו דיפנדר מושקע נוכל לראות ששנהם רכבים אמינים עד אמינים מאוד .

לכן שווה להכניס כאן את פרטי עלות אחזקה שוטפת של רכבי טויטה כדי שהאזרח שקונה רכב שמור יבין את סדרי גודל עלות אחזקת הרכב.
את זה להשוות לרכב מקביל נניח דימקס או הנטר ולהבין אל מול אופי שימוש זהה מי האמין מבין הכלים.
כמובן שהכל רלוונטי לעבודה עצמית ולא למוסך.

לא מסכים.
נקודת ההתחלה, קרי התכנון המקורי קובע הרבה מאד.
אם נקודת הפתיחה לא שווה, התוצאה לא יכולה להיות שווה.

ויש הבדל בולט באיכות ותכנון.

לנדרובר הרוויחו ביושר את מוניטין האמינות המפוקפק שלהם (הרכב היחידי שמתחת לרכב תצוגה בחלון רואה עם אפס קמ יש קרטון לספוג שמן..)

חבר עם דיפנדר בשנתון זהה, שטופל בהשקעה רבה אכל חצץ בהשוואה לעלויות התחזוקה של ההיילקס שלי.

כל הטיולים היו יחד, וביום יום הוא נסע פחות.

דיפנדר חדש מהניילונים הראה סימני בלאי מתקדמים ברבע מהקמ בשימוש קל יותר.

כנ״ל לגבי דימקס חדש בהשוואה להיילקס ישן.

Bernard
23-02-16, 23:52
הם מקבלים את הדגמים שאתה מקבל כאן, וסדרה 70 מזמן ממוחשבת עם מערכות בקרת יציבות ושות, בתקן יורו 5.

אבל אל תיתן לעובדות לקלקל לך את התיאוריה.

תמשיך.
לא נותן.
חבר שלי ניסה לייבא את ה-105 לפני כמה שנים... בדקנו בדיוק מה נדרש - לא ה- 70 (אחרי שה-105 ירד מהפרק, ניסנו את ה-70) ולא ה- 105 עומדים בדרישות התקינה.

לביא
24-02-16, 00:02
מתארגנת כרגע קבוצה לייבא 78 או 76. מדברים על כ 360000 שח.

Bernard
24-02-16, 00:02
לא מסכים.
נקודת ההתחלה, קרי התכנון המקורי קובע הרבה מאד.
אם נקודת הפתיחה לא שווה, התוצאה לא יכולה להיות שווה.

ויש הבדל בולט באיכות ותכנון.

לנדרובר הרוויחו ביושר את מוניטין האמינות המפוקפק שלהם (הרכב היחידי שמתחת לרכב תצוגה בחלון רואה עם אפס קמ יש קרטון לספוג שמן..)

חבר עם דיפנדר בשנתון זהה, שטופל בהשקעה רבה אכל חצץ בהשוואה לעלויות התחזוקה של ההיילקס שלי.

כל הטיולים היו יחד, וביום יום הוא נסע פחות.

דיפנדר חדש מהניילונים הראה סימני בלאי מתקדמים ברבע מהקמ בשימוש קל יותר.

כנ״ל לגבי דימקס חדש בהשוואה להיילקס ישן.

מאניין אותי מה זה "סימני בלאי מתקדמים"... אולי ככה הוא אמור להמשיך עוד 500K קמ'?
והנזילה המפורסמת... אז נוזל.. אולי המנועים "סוחבים" כך חצי מליון קמ'?
ומה התבלה בדימקס, יותר מההיילקס?
הדשבורד?
הריפוד של הכסאות?
הלך הטרנספר?
שהמנוע הפיק רק 50 כ"ס יותר, במקום ה-60 יותר שהיו במקור (היילקס ישן = בלי טורבו? זה עם כ"ס של סוס אחד אבל מחזיק יותר?)?
במקום לנסוע 30 קמ"ש יותר מההיילקס, הוא נסע רק 10 קמ"ש יותר (שהרי אין ממש מה להשוות בין המנועים, כך הבנתי)?
בקרת האקלים הפסיקה לעבוד טוב והיא רק מקררת/מחממת... כמו בהיילקס הישן?
מה זה אומר שהדימקס החדש התבלה יותר מההיילקס הישן?

Bernard
24-02-16, 00:51
יו... בושות..
מאניין = מעניין... כן?

Bernard
24-02-16, 01:10
מתארגנת כרגע קבוצה לייבא 78 או 76. מדברים על כ 360000 שח.

בהצלחה... באמת.

ועכשיו תקרא(/ו) מה כתבת... כמה עולה?
ועבור מה בדיוק?
עבור רכב של שנות השישים/שבעים?
"אבל יהיה אמין"!!!
ברור שיהיה יותר אמין מריינג' רובר... לא יהיו בו:

בקרת אקלים רבת איזורים וסופר מתוחכמת.
חלונות ממוחשבים.
מערכת מצלמות.
מערכת בידור בעלת 30 רמקולים איכותיים (חוליו איגלסיאס מהתחת).
מערכת בקרת משיכה מתוחכמת, שמייתרת את כישרון הנהג בשטח/כביש/חנייה.
קפיצי אויר ושינויי גובה רכב לפי גובה המדרכה, בקפה השכונתי.
מושבים נוחים/חשמליים/ממוחשבים.
מנוע עם מאות כוחות סוס, שמתאים גם למרוץ רמזורים וגם למרזבה וגם לפקקים באיזור הרכבת הקלה בת"א.
איטום מרעשי העגלות משנות השישים, שנוסעות איתך בכביש.
זיכרון לאופי/משקל/אורך הידיים של הנהג/נוסע.
מראות, שמתכווננות למטה והצידה, כשאתה מכניס לרוורס, שתראה איפה המדרכה.
ציפצופים, כשאתה לוקח רוורס על הילד של הגנן.
קרוז קונטרול אדפטיבי.
מערכת בלימה עצמאית, אם אתה עסוק בטלפון.
בלוטוט', אם תרצה לא להיות עסוק בטלפון.
שטיחים בעובי של סטייק טוב (לא צריך לנקות).
ציפצוף/הודעה/מנורה/מסך שמזכיר לך שהגיע מועד הטיפול לאוטו/פגישה עם רופא השיניים/יומולדת לאישה/יום נישואין למוסכניק.
חגורות בטיחות נמתחות ע"י פיצוצון קטנטן, לפני שאתה נזרק קדימה.
כרית אויר מרובת שלבים/מותאמת למשקל/גובה הקורבן.
וילון, להגנה מדביל עם היילקס, שנכנס בך בצד.. ברמזור.
מגבים שעובדים לבד, כשמרגישים גשם.
מראות שיודעות שחנית והגיע הזמן להתקפל (או כשנכנסת לשטיפה, כמו אצל אסף).
מגב אחורי, שמנקה את הזכוכית, כששילבת לרוורס ויש גשם (בנוסף למצלמה, כן?).
נהג ו..עוד ועוד ועוד.

כל הדברים האלה לא יהיו לך בטויוטה האגדי וכל הדברים האלה גם לא יתקלקלו בטויוטה... על זה אין בכלל ויכוח.
יהיה לך אוטו מברזל פשוט ופלסטיק פשוט ומזגן עם ON ו-OFF, פשוט ועובד, וסרנים חיים, שתוכל לשתול בהם נעילות מכניות שלא יתקלקלו וקפיצים, שיחזיקו לכל אורך חיי הרכב...

אבל בחייאת לביא..
אם לא יהיו כל הדברים האלה... למה האוטו צריך לעלות כמו... אוטו שיש בו את כל הדברים האלה?
אם זה "רק" ברזל... למה כל כך יקר?
אין מחקר ופיתוח ואין מתכות/תרכובות אקזוטיות וסרן חי עדיין עולה פחות ממערכת מתלים נפרדת/מודרנית של מכוניות גדולות... והמנוע.. לא עבר שיפור/שינוי מאז ימי המנדט הבריטי בבורמה...
אז על מה בדיוק אתה מוכן לשלם כמעט ארבע מאות אלף (400,000!!!!!) ש"ח?

Bernard
24-02-16, 01:19
ודרך אגב #1
לביא - לא התכוונתי שאתה באופן אישי, צריך וכו' רק צורה של ניסוח.

ודרך אגב #2.
התייחסתי ל-400,000 ש"ח, משום שבטוח לא ישאירו את הרכב "מקורי". בטוח יחליפו/ישדרגו מתלים וקפיצים ובולמים וצמיגים/גלגלים ואני לא יודע אם יש נעילה מלפנים/מאחור ובטוח צריך איזה שנורקל או גגון או מנשא גלגל/ג'ריקן/שמשיה...
הרי תמי יש משהו להוסיף, ומה זה 40K, לעומת הוצאה של 360, על רכב... עתיק.
לעניות דעתי הצולעת..

tzagi
24-02-16, 01:41
עזוב 400K שקלים, אם היה 78 חדש מהניילונים ב45K$
(400K שקל באנגלית) לא ההיית לוקח?

KOOKE
24-02-16, 01:47
אשתמש בלשונו של פותח השירשור-

לדעתי הדיעה או ההנחה ששוי השוק(הסחירות) הגבוה של רכבי יד שנייה של טויוטה היא עובדה המוכיחה ומבססת את האמינות האגדית של טויוטה פשוט שווה לתחת!!

בעצם דיעה זו שמתבססת על שוק הרכב הישראלי שווה אפילו פחות מהתחת מפני ששוק הרכב הישראלי בכלל ובטח ובטח ששוק רכבי יד שנייה בישראל לא מייצג שום כלום ביחס לשוק הרכב העולמי.

גם אותה ״חוכמת ההמון״ בהרבה מקרים שווה לתחת - עיין ערך למינגים אותם מכרסמים קטנים שבשל ״חוכמת ההמון״ מתאבדים קולקטיבית בקפיצה מצוק. או עיין ערך תופעת העדר.

לקינוח אצטט שורה משירו של שלום חנוך ״משיח״ שאומרת: ״ הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם!״

לטעמי יש ויש עובדות שתומכות באמינות האגדית של מותג טויוטה והם דווקא סקרי האמינות שמתצעים בעולם הרחב ובמיוחד סקרי האמינות שמתססים על מסד הנתונים של חברות הנותנות שירותי תיקונים למנויים שלהם. ברוב סקרי האמינות בעולם המותג טויוטה מככב בצמרת הרשימה בהשוואה למותגים אחרים.
אם נרד לרזולוציות של דגמי רכב ספציפיים באותם סקרי אמינות אז יש ויש. קורולה מככבת שם, סידרת rx של טויוטה מככבת שם, לקסוס מככבת שם, טויוטה ראב4 מככב שם סדרות 70, 80 ו- 100 גם מצטיינות שם - אבל הלנקרוזר 120 או הטויוטה פראדו90 בפירוש מתחת לממצוע ובהרבה באותם סקרי אמינות.

עובדה אחת ויחידה עלתה ואף אחד לא חולק עליה והיא שבארץ הקודש הסחירות של מותג טויוטה כרכב יד שנייה היא מדהימה הקשר בין עובדה זו ובין אמינות אגדית הוא מקרי עד לא קיים!!!!

Bernard
24-02-16, 02:07
אני לא כ"כ מסכים איתך, שליימ'ה.
אמרתי כבר - תלוי מה התלונות, מה תוכן התלונות, באותם סקרים.
אם זה רדיו שלא מתכוננן טוב או רכב שנתקע על הילוך 2..
בסקרים האלה, התוצאות הן מספריות בלבד - כמות התלונות/תיקונים/כניסות למוסך ביחס למספר המכוניות...ולפעמים מספר כולל של תלונות.
למי שממש מתעניין, שווה לצפות באופי/סוג התלונות.
אם אתה לא מצפה להרבה (ובגלל זה קונים קורולה, למשל... לא בגלל איזשהו פיצ'ר מיוחד, שעלול להתקלקל ואז תתלונן) גם לא תתלונן.
ושוב אני מזכיר את אותו בחור מהגן של יואב, שבכלל לא נכנס לסטטיסטיקה של דשבורד מתפורר...
וגם בדגמים המפוארים של טויוטה (ואני כולל את ה-LX ההוא של לקסוס בתוכם), אין יותר מידי פיצ'רים שמתקלקלים. זה אותו פראדו/120 פשוט שיש בארץ, עם כסאות חשמליים מעור ועוד כמה תוספות ומתגים (זולים, מפלסטיק פשוט) - ממש נזם זהב וכו'.
הלקסוסים ה"אמיתיים" הם כלי רכב שונים לגמרי - זה לא קאמרי + עור על הכיסא. זה רכב יוקרתי יותר ומתוחכם יותר ו... לא קוראים לו טויוטה.

אני גם לא מסכים שהקשר בין האגדה לאמינות, לא קיים - הוא היה קיים... פעם.
ולכן יש "שם". ויש אנשים שקונים ומשלמים על "השם", למרות מצב הרכב (כמו הדוגמאות לגרוטאות שנתנו פה... במחיר מחירון+).
אבל אנחנו אמורים לדעת יותר מהעדר - לא?

עזוב 400K שקלים, אם היה 78 חדש מהניילונים ב45K$
(400K שקל באנגלית) לא ההיית לוקח?

בחיים לא.
השתגעת?
45K$? אתה קונה בזה אחלה JK ומוסיף כאוות נפשך... או איזה ראפטור משומש במצב חדש (משום שהם, רובם, בחיים לא ראו שטח)..
מה יש בו, שיקסום לאדם "רגיל" לשלם כ"כ הרבה???

דרור ברלי
24-02-16, 05:44
א
בחיים לא.
השתגעת?
45K$? אתה קונה בזה אחלה JK ומוסיף כאוות נפשך... או איזה ראפטור משומש במצב חדש (משום שהם, רובם, בחיים לא ראו שטח)..
מה יש בו, שיקסום לאדם "רגיל" לשלם כ"כ הרבה???

76 במחיר כזה? אני הייתי חוטףףףף.
כמו כל המטומטמים שמתפללים כל יום 5 פעמים לכיוון טוקיו ומנשקים לוגו של טויוטה עשוי פלסטיק מצופה כרום זול שהם מחזיקים בכיס.
רץ וחוטף.

זה רכב עבודה לא מפנק. הוא מיועד לתכל'ס. לעבוד במכרות, להוביל תיירים בטנזניה, לסחוב מקלע ד.ש.ק עם 4-5 דע"שניקים.
זה סוג של סופה יפנית. קשה, ספרטני, וגם מכוער. רק יותר גדול ועם איכות חומרים/ייצור/הרכבה גבוהה.
וכמו רוב האנשים שחולמים עליו, אני לא באמת צריך אחד כזה. רק נורא רוצה. זה עושה גם לי משהו. יותר מבקרת אקלים ואיגלסיאס מהתחת.
זה כל הקטע של רכבי השטח שלנו - הרי אני לא באמת צריך סופה. לרוב הצרכים שלי גם ג'ימני יספיק ואפילו יתאים יותר. אבל אני רוצה (76). ויכול (סופה...).
לביא לא באמת צריך את ה-73 והדורנגו. הוא רוצה. במקרה שלו - הוא גם יכול - אני מפרגן!

והתימחור ההזוי של סדרה 70 הוא מקרה דומה עד זהה לדיפנדר - הוא מגיע מהפואנטה של תהליך הייצור היקר שלו - כי לא משנה כמה מחשבים ויורו 5 ידחפו לו - זה עדיין אוטו עתיק של פעם, שעשוי מברזלים ולא מפלסטיק וקרטון וקלקר (תסתכלו מה טויוטה דוחפים לכם לתוך פגושי הפלסטיק בדגמים המודרניים), מיוצר ידנית על ליין מיושן להפליא וזה עולה המון.

וזה למה בנאדם פרטי שנוסע על אחד כזה חדש, זה לא כל כך צורך כמו שזה רצון וגם סוג של הצהרה. "אני נוסע במשאית הזו כי אני רוצה ויכול. טוב לי ככה עם קפיצי עלים ובלי שטיח בעובי של סטייק טוב כי הוא הכי אמין שיש. יחיו הקנאים ויסבלו".
הוא גם יעמיס אותו בתוספות ושיפורים לא ב-40K, אלא ב-140K אם לא יותר.
וכשהוא ייסע בו עם חזה נפוח הוא ירגיש על גג העולם. יותר פרימיום מפרימיום ויותר אשר במרצדס S, ב.מ.וו 7 או לקסוס LS600.
למרות כל הפח הצבוע והפלסטיק האפור והדיזל המטרטר והביצועים הצנועים וקפיצי העלים שוברי הגב. כי הוא מאמין בכל ליבו שזה הכי אמין שאפשר ולמרות שיש מצב שהוא בקושי יודע לנווט לשירותים בבית שלו, הוא מדמיין את עצמו באוטו הזה שלו, חוצה את הסהרה או את אוסטרליה או את מונגוליה. כבר מחר. לבד. בשטח. כי באוטו הזה הוא יכול. אם רק ירצה.

כי ככה זה. גם שעון יוקרה בחצי מיליון דולר לא מראה שעה מדוייקת יותר מה-G-SHOCK ב-500 שקל. אבל הוא.... יוקרתי. ולכן נחשק.

כל עוד הכסף הגיע בזיעת אפיים, בכישרון, בזכות - ולא מחסד, גניבות, קומבינות ורמאויות (כמקובל בישראל בכסף הגדול) - אני מפרגן. תמסור לחברים שלך עם ה-76 החדשים את איחוליי ושייהנו והלוואי עלי.

שיהיה בוקר נפלא לכולם.

Bernard
24-02-16, 06:41
הכל נכון ואני יכול להבין ואפילו להסכים... ועדיין, ב-45K$ הייתי קונה JK או אפילו YJ או אפילו דיסקברי 1 ומכניס בהם כל מה שאני יכול, על מנת שיסיעו אותי בנוחות בשטח (וגם בחניות בשטח) וקונה עוד איזה סופר-מיני ליומיום (אבל בטח לא אשתמש בה...).
האמת שאני בודק איך ניתן לייבא (חוקית) ברונקו 94-96... בלי מחשבים ובלי יותר מידי פינוקים ו... לא עולה חצי בית..

אבל להוציא כ"כ הרבה כסף על רכב.. ישן?
אולי כשיהיה לי כסף ל-G550 או אחרי הריינג' 2017 ומעלה... כשארגיש שיש לי הכל ואני "רוצה עוד צעצוע"...
גם אם היו לי 45K$ פנויים... לא הייתי קונה רכב ישן..אייקון... במחיר כזה.
מי שיש לו ויכול - לבריאות.
אני דיברתי על "אדם רגיל".

אני גם לא מרגיש צורך להתנצל על הרצון שלי בנוחות ושקט ו"בלי אבק" (הרי היתה לי סופה במשך כמה שנים ומכרתי רק בגלל שצריך עוד דלתות..).
לא מדבר אלי "רכב פתוח" ואת הקשר הבלתי אמצעי לטבע/לחופש אני מוצא כשמסתיימת הנהיגה. לא מתחבר לאבק וה"אין מזגן"...
ואם כבר רכב "ישן"... למה לקנות רכב ישן "חדש" ועוד בכ"כ הרבה... מה הוא נותן יותר מה.. ישן?
ובכלל - למה לקנות 76 בעשרות אלפי דולרים ולא 73 בכמה עשרות אלפי שקלים? מה ההבדל... להגיד/להרגיש "שיש לי!!"...
אם כבר אייקון, לקנות "אספנות" של FJ ישן ולהביא... יש ערך אספני וביצועים זהים (כולל ה"בלי פינוקים") אבל 76?!?!?!?
אם כבר ישן, אז שיהיה ישן.

יואב פולס
24-02-16, 07:19
יש לי הרושם שהדיון נתקע.
הדיון נתקע עוד לפני שנפתח.
למרבית המשתתפים היכרות מוקדת זה עם הדעות של זה, ועם ההטרלות הצפויות מצד מרבית המשתתפים.
זה עדיין לא מנוע מאיתנו מלהתווכח.
אין סיכוי שמישהו כאן ישכנע את האחר שהוא צודק, או ישתכנע בעצמו שהוא טועה.
וכאמור, בהינתן מכוניות שטופלו זהה והשימוש בהן היה זהה - הטויוטה עדיפה משמעותית על הגרוטאות האחרות.
עדיין, מותר לאחרים לחשוב אחרת ולטעות. זה בסדר.

נדב ש.
24-02-16, 07:38
הדיון נתקע עוד לפני שנפתח.
למרבית המשתתפים היכרות מוקדת זה עם הדעות של זה, ועם ההטרלות הצפויות מצד מרבית המשתתפים.
זה עדיין לא מנוע מאיתנו מלהתווכח.
אין סיכוי שמישהו כאן ישכנע את האחר שהוא צודק, או ישתכנע בעצמו שהוא טועה.
וכאמור, בהינתן מכוניות שטופלו זהה והשימוש בהן היה זהה - הטויוטה עדיפה משמעותית על הגרוטאות האחרות.
עדיין, מותר לאחרים לחשוב אחרת ולטעות. זה בסדר.

ברור שאף צד לא ישתכנע, כל אחד עם הניסיון שלו ברכבים השונים לטוב או לרע.
רק תהיה כן עם עצמך ואל תישכח לעדכן אותנו על תקלות שיהיו לך(לא מאחל לך ולא לאף אחד חלילה) וכמה עלה לתקן אותם, ובסוף בסוף עם כל ההוצאה הזאת האם עדיין היה שווה לקנות טויוטה.

ד ו ר ו ן
24-02-16, 07:46
לא נותן.
חבר שלי ניסה לייבא את ה-105 לפני כמה שנים... בדקנו בדיוק מה נדרש - לא ה- 70 (אחרי שה-105 ירד מהפרק, ניסנו את ה-70) ולא ה- 105 עומדים בדרישות התקינה.

105 לא מיוצר לא מעט שנים ואמור להיות באזור חיוג של יורו 3-4 במקרה הטוב.
(זה 100 עם סרן חי).
הוא גם לא ישן מספיק כדי להיות אספנות.

אז לא ברור מה ניסיתם.

ד ו ר ו ן
24-02-16, 07:56
בהצלחה... באמת.

ועכשיו תקרא(/ו) מה כתבת... כמה עולה?
ועבור מה בדיוק?
עבור רכב של שנות השישים/שבעים?
"אבל יהיה אמין"!!!
ברור שיהיה יותר אמין מריינג' רובר... לא יהיו בו:

בקרת אקלים רבת איזורים וסופר מתוחכמת.
חלונות ממוחשבים.
מערכת מצלמות.
מערכת בידור בעלת 30 רמקולים איכותיים (חוליו איגלסיאס מהתחת).
מערכת בקרת משיכה מתוחכמת, שמייתרת את כישרון הנהג בשטח/כביש/חנייה.
קפיצי אויר ושינויי גובה רכב לפי גובה המדרכה, בקפה השכונתי.
מושבים נוחים/חשמליים/ממוחשבים.
מנוע עם מאות כוחות סוס, שמתאים גם למרוץ רמזורים וגם למרזבה וגם לפקקים באיזור הרכבת הקלה בת"א.
איטום מרעשי העגלות משנות השישים, שנוסעות איתך בכביש.
זיכרון לאופי/משקל/אורך הידיים של הנהג/נוסע.
מראות, שמתכווננות למטה והצידה, כשאתה מכניס לרוורס, שתראה איפה המדרכה.
ציפצופים, כשאתה לוקח רוורס על הילד של הגנן.
קרוז קונטרול אדפטיבי.
מערכת בלימה עצמאית, אם אתה עסוק בטלפון.
בלוטוט', אם תרצה לא להיות עסוק בטלפון.
שטיחים בעובי של סטייק טוב (לא צריך לנקות).
ציפצוף/הודעה/מנורה/מסך שמזכיר לך שהגיע מועד הטיפול לאוטו/פגישה עם רופא השיניים/יומולדת לאישה/יום נישואין למוסכניק.
חגורות בטיחות נמתחות ע"י פיצוצון קטנטן, לפני שאתה נזרק קדימה.
כרית אויר מרובת שלבים/מותאמת למשקל/גובה הקורבן.
וילון, להגנה מדביל עם היילקס, שנכנס בך בצד.. ברמזור.
מגבים שעובדים לבד, כשמרגישים גשם.
מראות שיודעות שחנית והגיע הזמן להתקפל (או כשנכנסת לשטיפה, כמו אצל אסף).
מגב אחורי, שמנקה את הזכוכית, כששילבת לרוורס ויש גשם (בנוסף למצלמה, כן?).
נהג ו..עוד ועוד ועוד.

כל הדברים האלה לא יהיו לך בטויוטה האגדי וכל הדברים האלה גם לא יתקלקלו בטויוטה... על זה אין בכלל ויכוח.
יהיה לך אוטו מברזל פשוט ופלסטיק פשוט ומזגן עם ON ו-OFF, פשוט ועובד, וסרנים חיים, שתוכל לשתול בהם נעילות מכניות שלא יתקלקלו וקפיצים, שיחזיקו לכל אורך חיי הרכב...

אבל בחייאת לביא..
אם לא יהיו כל הדברים האלה... למה האוטו צריך לעלות כמו... אוטו שיש בו את כל הדברים האלה?
אם זה "רק" ברזל... למה כל כך יקר?
אין מחקר ופיתוח ואין מתכות/תרכובות אקזוטיות וסרן חי עדיין עולה פחות ממערכת מתלים נפרדת/מודרנית של מכוניות גדולות... והמנוע.. לא עבר שיפור/שינוי מאז ימי המנדט הבריטי בבורמה...
אז על מה בדיוק אתה מוכן לשלם כמעט ארבע מאות אלף (400,000!!!!!) ש"ח?

ברברד,
תשווה תפוחים לתפוחים, לא לאתרוג.

את הריינג תעמיד מול ה-200 בדרוג הגבוה, זו הבדיקה הנכונה.

asafk
24-02-16, 07:57
נדב, אני חייב דווקא לציין שיואב יותר מהרבה אחרים מפרט בד״כ ברמת הרשימה הכמעט טרחנית את כל ההוצאות על הכלים שלו, כך שהוא לא חשוד בהסתרת תקלות.
למשל, הלנדקרוזר 100 שהוא הוציא עליו 10000 ש״ח בפחות משנה.

ועוד לא התייחסתם למה שכתבתי קודם שדיפנדר 110 מול לנדקרוזר 75 נסחרים באותם סכומים עבור אותם שנתונים כמו שסופה מול היילקס. מה שמעיד על איכות או אמינות דומה?

אסף.

נדב ש.
24-02-16, 08:03
מודה שאני לא מכיר את יואב ומתנצל, לא זאת היתה הכוונה.

Saar
24-02-16, 08:03
אסף,
ביקוש והיצע...
בדיוק כמו ש XJ עולה הרבה יותר מ WJ או ZJ לאותו שנתון

asafk
24-02-16, 08:09
סער, זה ברור.
אבל נמרוד טוען שזו חוכמת ההמונים והמחיר משקלל את האיכות.
אז אני אפילו ארחיק לכת ואומר שכיוון שיש הרבה יותר דיפנדרים מאשר 75 בשוק, העובדה שהם נסחרים במחירים דומים אומרת שהדפנדר אפילו איכותי יתר?

אסף.

יואב פולס
24-02-16, 09:17
מודה שאני לא מכיר את יואב

אנשים שמכירים אותי טוענים שאתה לא מפסיד הרבה.

ומתנצל, לא זאת היתה הכוונה.
אין על מה להתנצל. נעלבתי וזהו. :rolleyes:

אבל ברצינות שניה,
בגלל שאני מתעד כל שקל שנכנס באוטו, אבל כל שקל, אני מדבר ממקום אחר מאשר אנשים שמנסים לזכור "על בערך" כמה הם הוציאו על המכונית.
את הפאג'רו Q קניתי כי ההילה סביבו היתה שהוא אמין ו'סוס עבודה'. הוא לא היה אמין. העפתי אותו.

בגלל שכמה מחבריי הטובים עם מכוניות מיצרנים אחרים, חלקם מתחזק את האוטו לבד בבית, חלקם במוסכים, וכשאנחנו יושבים בבור / בקבוצת ווטסאפ אנחנו צוחקים על הכל, אני יותר ממחזיק בדעה מבוססת (לדעתי) שבמקרה של הלנדקרוזר אתה קונה אותו יקר, מתחזק בהרבה פחות (אבל הרבה. ממש ממש הרבה) מהעלויות של המקבילים לו, ומוכר אותו יקר.

כמו שאמרתי בעבר - אני לא מספיק עשיר לקנות דברים זולים.

אתה מוזמן לקרוא את השרשור שפתחתי כאן בנושא תחזוקת דיסקברי. יש בו תובנות כואבות.

בוזי
24-02-16, 09:20
יש פה כמה אנשים הגיוניים שאומרים ״יש לי היילקס/קורולה בת 15/סדרה 70 והוא מאוד אמין״, שזה נכון.
ועוד כמה ״יש לי לנדקרוזר ובגלל שכולם מטומטמים עשיתי השקעה טובה״ שגם זה כנראה נכון.

נדב ש.
24-02-16, 09:39
אנשים שמכירים אותי טוענים שאתה לא מפסיד הרבה.

אין על מה להתנצל. נעלבתי וזהו. :rolleyes:

אבל ברצינות שניה,
בגלל שאני מתעד כל שקל שנכנס באוטו, אבל כל שקל, אני מדבר ממקום אחר מאשר אנשים שמנסים לזכור "על בערך" כמה הם הוציאו על המכונית.
את הפאג'רו Q קניתי כי ההילה סביבו היתה שהוא אמין ו'סוס עבודה'. הוא לא היה אמין. העפתי אותו.

בגלל שכמה מחבריי הטובים עם מכוניות מיצרנים אחרים, חלקם מתחזק את האוטו לבד בבית, חלקם במוסכים, וכשאנחנו יושבים בבור / בקבוצת ווטסאפ אנחנו צוחקים על הכל, אני יותר ממחזיק בדעה מבוססת (לדעתי) שבמקרה של הלנדקרוזר אתה קונה אותו יקר, מתחזק בהרבה פחות (אבל הרבה. ממש ממש הרבה) מהעלויות של המקבילים לו, ומוכר אותו יקר.

כמו שאמרתי בעבר - אני לא מספיק עשיר לקנות דברים זולים.

אתה מוזמן לקרוא את השרשור שפתחתי כאן בנושא תחזוקת דיסקברי. יש בו תובנות כואבות.

קישור?
וכמה זמן הלנדקרוזר אצלך ומה אומרת טבלת ההוצאות אם אפשר לדעת... סתם סקרנות.

יואב פולס
24-02-16, 09:48
בבקשה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/52327-דיסקברי-דיזל-כמה-הוא-באמת-עולה

לגבי הטויוטה, עוד מוקדם לסכם. אבל בגלל שהיה לי קודם פראדו 90 אני כבר יכול לגבש כיוון.
הנה פוסט על רכישת הלנדקרוזר 120 - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93247-סידור-לנדקרוזר-לשטח-סיכום-ביניים
והנה פוסט על הפראדו 90 - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/80460-הפראדו-90-החדש-פוסט-שימוש-ארוך-טווח

אף אחת מהמכוניות לא זוכה להנחות, ומאף אחת מהן אני לא חוסך ביקורת כשיש מה לומר.

נדב ש.
24-02-16, 10:21
קראתי שאתה עושה 6500 ק"מ לשנה, הרכב משמש רק לטיולים, לדעתי זה לא פקטור, אצלי(ואני מניח שאצל הרוב הרכב עושה כפול ק"מ לפחות) הרכב נוסע יום יום(אשתי שתחיה נוהגת בו), עושה בין 25 ל30k בשנה ככה שאין מה להשוות.
לדעתי ההוצאות על הטויוטה בפרק זמן השימוש והק"מ גדולות יותר.

amit1
24-02-16, 11:34
יואב,
השרשור שלך בנוגע לתחזוקת הדיסקברי זה אוסף המידע הכי לא רלבנטי והרי לא מקצועי שקראתי על הרכב הזה.
דיסקברי 2 זה רכב זול לתחזוקה בכל פרמטר ובמיוחד בהשוואה לקרוזר. רק אתמול פגשתי במקרה בעל פראדו שהחליף דיפרנציאל קדמי בעלות מטורפת וכשהטרנספר שבק והבין מה העלות של הטרנספר המקורי נאלץ לשנמך לטרנספר של ויגו ולעבור ל 4 /2....

יואב פולס
24-02-16, 11:50
אשריך.
זכית מכל העולמות.
גם אתה קורא מידע מקצועי, גם נוסע ביצירת אמנות, וגם נמנעה ממך חוויה מזעזעת עם רכב ירוד.
זכית בכל!
גן העדן שכולנו רוצים להגיע אליו לאחר מותנו זה החיים שלך עכשיו.
מקנא.

נדב ש.
24-02-16, 12:12
יואב,
השרשור שלך בנוגע לתחזוקת הדיסקברי זה אוסף המידע הכי לא רלבנטי והרי לא מקצועי שקראתי על הרכב הזה.
דיסקברי 2 זה רכב זול לתחזוקה בכל פרמטר ובמיוחד בהשוואה לקרוזר. רק אתמול פגשתי במקרה בעל פראדו שהחליף דיפרנציאל קדמי בעלות מטורפת וכשהטרנספר שבק והבין מה העלות של הטרנספר המקורי נאלץ לשנמך לטרנספר של ויגו ולעבור ל 4 /2....

לא מסכים.
הכי זול לתחזוקה לדעתי זה טרופר(להזכירך היו אחרים), יש בכל פירוקיה כמעט אחד, סתם לשם השוואה:
סרן קידמי סביבות 1000 ₪, כנ"ל טראנספר.
מזרק חדש 2000 ₪ בארץ.
טורבו משופץ 2400 ₪
דרייבשאפט קידמי ייתנו לך מתנה פשוט אין מה לעשות איתו, נימכר לפי משקל לברזל.
ראש מנוע חדש 2000 ₪, ועוד ועוד.

סתם לדוגמה, אני צריך עכשיו לשלוח לשיפוץ את הדרייבשאפט הקידמי של הדיסקו בעלות של 1400 ₪, מפירוק סביבות ה 500, מחוזק מחו"ל 1500 ₪.
תושבות מנוע יקרות- אני מחליף תחזוקה מונעת.
בטרופר שתי תושבות מקוריות 500 ₪.

asafk
24-02-16, 12:16
זה כנראה נכון. טרופר מאוד זול לאחזקה.
גם הקטסטרופה הכי גדולה - מנוע מושלם יעלה 7000-8000.
והוא בנוי יותר מסיבי מרוב הכלים. (השוויתי בזמנו כמות חומר וגודל מיסבים בין נאבה של טרופר לבין של היילקס).
אבל זה דיון על טויוטה.

אסף.

יואב פולס
24-02-16, 12:33
תפתח דיון מקביל בפורום איסוזו ולנדרובר על טרופר ודיסקברי, ונראה מי יגיב שם וכמה.
זה הרי לא יעניין אף חתול. יכנסו לשם בעלים של שתי הנבלות, ויספרו בינם לבין עצמם כמה האוטו מושלם, וכמה טויוטה זה חרא לאחזקה, ויהיו מאושרים עד הגג. כמו להפליץ בשק השינה שלך. חם ונעים אבל מסריח.
לא תראה שם בעל טויוטה שיכנס לספר כמה הם טועים, כי זה פשוט לא מעניין לו אפילו את הת$ת.
אבל בפורום טויוטה יכנסו כל אלו שלא החזיקו טויוטה וינסו לשכנע בעלי טויוטה שהם טועים, וטויוטה זה חרא, ומתקלקל, ואחזקה יקרה.
מה זה אומר?

רק עמית בגן עדן משלו. אוגמנטד ריאליטי.

asafk
24-02-16, 13:39
יואב, אני מציע שבמקום לבזבז זמן יקר בלשכנע שטויוטה זה דווקא בסדר, תקדיש מאמץ ותתקשר לחברים שלך בקוריאה. אני חייב לדעת איך המראות החשמליות בקיה יודעות להתקפל מעצמן בשטיפת מכוניות. זה הרבה יותר מעניין מהדיון הנוכחי שנראה לקוח ממנהרת הזמן.
ובטויוטה המראות לא מתקפלות ונפתחות לבד.

אסף.

יואב פולס
24-02-16, 13:48
אין לך סיווג בטחוני לטכנולוגיה הזו של קיפול המראות.

Bernard
24-02-16, 14:31
ברברד,
תשווה תפוחים לתפוחים, לא לאתרוג.

את הריינג תעמיד מול ה-200 בדרוג הגבוה, זו הבדיקה הנכונה.
אין פה השוואה כזו... של דומים.
או שאתה משווה יכולות - הטויוטה ממוצע.
או שטתה משווה מחיר - הטויוטה יקרה.
כשאתה משווה מחיר, אתה מול ריינג'/דיסקברי ואז הטויוטה לא מהווה תחרות.. בשני התחומים.
ההשוואה היא מה אתה מקבל עבור מה ששילמת.
תוריד את ה"אגדה" ותראה שבטויוטה, לעומת האחרים, אתה משלם יןתר ומקבל פחות...

אם זה "שווה" לך, אחלה. אבל לקבוע "אובייקטיבית" שטויוטה נותן יותר/ביצעוים/תמורה/אמינות... זה כבר מזמן לא נכון... וזה השירשור, לא?

ד ו ר ו ן
24-02-16, 15:48
אז במקרה הזה הריינג יקר יותר, אז אין לך בעיית השוואה.
פתרתי לך את הדילמה.
תחפש את המבחן ארוך טווח של הריינג בפורווילר.
אחרי שנה עם הרכב, הם סיכמו שהוא מעולה כשהוא מתפקד, אבל מציג בעיות אמינות ואיכות בסיסיות שלא אמורות להיות ברכב שעולה כ״כ הרבה, קרי הפינוקים לא תמיד עובדים/מחזיקים מעמד.
מקרה מובהק של ״תפסת מרובה לא תפסת״

לגבי השאלה הקודמת שלך, בדימקס הלכה תיבת העברה אחרי פחות משנה מהקנייה, ומנגנון השילוב לא הפסיק לעשות בעיות.
וזה בלי קשר לזה שהוא היה הרבה יותר עדין בשטח, והיה הרבה פחות עביר בתצורה מקורית מבחינת גובה וזווית.

הדיפנדר ״סתם״ התפרק מבפנים החוצה.
הבעיות המכניות הסטנדרטיות לדיפנדר+התפרקות הפלסטיקים. תקרה, ריקבונות פח איפה שהשמן הנוזל לא שימן, הדברים המוכרים.

כשהוא עבר לדיסקו אז גם הדשבורד נפל על הבירכיים בנסיעת שטח..

asafk
24-02-16, 16:02
אין לך סיווג בטחוני לטכנולוגיה הזו של קיפול המראות.

אני רציני, לא ישן בלילות בגלל זה, ואתה מתבדח. קצת אמפתיה, מה כבר ביקשתי?

אסף.

אומי5
24-02-16, 16:38
אסף, נראה לי שזה האיש שלך לפתרון:
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?578217-%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%9B%D7%A9%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C&highlight=%D7%A7%D7%99%D7%94+%D7%A9%D7%9 2%D7%A8%D7%99%D7%A8

asafk
24-02-16, 17:32
מכיר את זה שאתה נרשם לפורום באינטרנט... ורושם בתור הניק שלך את השם של האוטו שלך... שאתה מה-זה מת עליו? ואז אתה מגלה שמדובר בנבלה (למרות שיש אחרים שדווקא כן אוהבים אותו) מחליף אותו ונתקע עם הניק לכל החיים?
מזל שכאן הוא קרא לעצמו בשמו האמיתי שכתוב לו ברשיון נהיגה.

אסף.

אומי5
24-02-16, 17:49
הייתה לי הרגשה....
אני תקוע עם המספר של המחלקה מהצבא, יותר מביך.

amit1
24-02-16, 18:00
ברור שאף צד לא ישתכנע, כל אחד עם הניסיון שלו ברכבים השונים לטוב או לרע.
רק תהיה כן עם עצמך ואל תישכח לעדכן אותנו על תקלות שיהיו לך(לא מאחל לך ולא לאף אחד חלילה) וכמה עלה לתקן אותם, ובסוף בסוף עם כל ההוצאה הזאת האם עדיין היה שווה לקנות טויוטה.tk

אל דאגה, קצת סבלנות ובסוף תגלה את החלפת המזרקים, החלפת מסרק ההגה, החלפת הטרנספר, החלפת הפעמון....שוויה שוויה זה יגיע, בערך כחודשיים אחרי שיואב "כבר לא" ימכור את מלאי הטויוטות שברשותו ויקפץ לרכב הבא כמנהגו מידי רבעון.
כרגע אנחנו בעיצומו של קמפיין סמוי, כי מה לעשות הקרוזרים שכרגע עומדים ומזדקנים בחניה וגם מאבדים מערכם, חייבים להימכר.

יואב פולס
24-02-16, 18:08
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused: :confused::confused:;););) - לאסף ואומי (לא לעמית). רק שתדעו שהניק הזה תמיד מכניס אותי לפרופורציות.
כמו אלה שקמו מהסמים, ועכשיו עוזרים לנוער במצוקה.

arnonmg
24-02-16, 18:32
מדהים ...
כמה שעות ללא האזנה והשירשור מוכפל!
ברנרד - כמו שציינת ברשימת האבזור - הכל קיים בלנדקרוזר 100 2006 שאמי נוהג בו עכשיו
למעט המיתלים שהם הידראולים
לגבי ההוצאות אני יכול לנחם את יואב - על הלנדקרוזר 100 האגדי הזה אני מוציא סביב 20,000 ש״ח בשנה בשנתיים האחרונות

ובנימה אישית - זה נבלה וזה טריפה כולם דורשים תשומת לב וג'יפים - אם לא אוהבים לא קונים ושיעלה כמה שיעלה!

2006 TLC 100 IL

asafk
24-02-16, 18:41
אמן לשורה התחתונה המוחצת הזו.

אסף.

boaz avrahami
24-02-16, 18:42
מי מהטוענים לטובת טויוטה מוכן לשתף איתנו את ההוצאות מאפליקציית ההוצאות שלו?
אני יודע שאחדים משתמשים ב gas cobby

עדיף לדבר בשקלים

106381
106382

arnonmg
24-02-16, 19:04
אין לי אפליקציה אבל יכול לתת לך פירוט די מדוייק
אני לא רואה איך זה בדיוק תורם כי לנדקרוזר 100 צריך להשוות לדיסקברי 3
לפני שקניתי את ה100 הייתי בכיוון של דיסקברי 4 והתמזל מזלי ובאותו שבוע בהפרש של יום היו לי שתי ציפורים ביד - דיסקברי 4 2010 ולנדקרוזר 100 2006 - שניהם באותו מחיר
הדיסקברי היה עם 160 אלף והלנדקרוזר עם 260 אלף קמ
בחרתי טויוטה אבל לא ציפיתי להוצאות כל כך גבוהות
אולי זה עניין של קארמה - את ההילקס האחרון החזקתי 14 שנים ארוכות שדרשו ממני החלפת שמנים, צמיגים ומצברים... לפעמים הייתי פותח מכסה מנוע כדי לנקות קורי עכביש...
הלנדקרוזר 100 מאתגר מכל הבחינות והשכנים כבר קוראים לזה חוג מוסך ...

2006 TLC 100 IL

נדב ש.
24-02-16, 19:23
אמן לשורה התחתונה המוחצת הזו.

אסף.

+1

ורק להוסיף משהו שלמדתי לפני שנתיים שלוש מאחד החברים
"אם נהנים לא סופרים" ... ומי שזה לא עובד אצלו שיחליף תחביב.

boaz avrahami
24-02-16, 19:33
אין לי אפליקציה אבל יכול לתת לך פירוט די מדוייק
אני לא רואה איך זה בדיוק תורם כי לנדקרוזר 100 צריך להשוות לדיסקברי 3
לפני שקניתי את ה100 הייתי בכיוון של דיסקברי 4 והתמזל מזלי ובאותו שבוע בהפרש של יום היו לי שתי ציפורים ביד - דיסקברי 4 2010 ולנדקרוזר 100 2006 - שניהם באותו מחיר
הדיסקברי היה עם 160 אלף והלנדקרוזר עם 260 אלף קמ
בחרתי טויוטה אבל לא ציפיתי להוצאות כל כך גבוהות
אולי זה עניין של קארמה - את ההילקס האחרון החזקתי 14 שנים ארוכות שדרשו ממני החלפת שמנים, צמיגים ומצברים... לפעמים הייתי פותח מכסה מנוע כדי לנקות קורי עכביש...
הלנדקרוזר 100 מאתגר מכל הבחינות והשכנים כבר קוראים לזה חוג מוסך ...

2006 TLC 100 IL

אני לא חושב שיש צורך להשוות ממש רכבים מאותה הקטגורי כמו הצורך להזים את הטענה שלמעט דגמים ספציפיים כמו הקורולה, היילקס וסדרה 70, כל השאר הן מכוניות ממוצעות לחלוטין במקרה הטוב או יקרות לאחזקה במקרה הגרוע.
מספיק לראות כמות תקלות ומחירי תיקון בשביל להתרשם

Bernard
24-02-16, 19:48
אז במקרה הזה הריינג יקר יותר, אז אין לך בעיית השוואה.
פתרתי לך את הדילמה.
תחפש את המבחן ארוך טווח של הריינג בפורווילר.
אחרי שנה עם הרכב, הם סיכמו שהוא מעולה כשהוא מתפקד, אבל מציג בעיות אמינות ואיכות בסיסיות שלא אמורות להיות ברכב שעולה כ״כ הרבה, קרי הפינוקים לא תמיד עובדים/מחזיקים מעמד.
מקרה מובהק של ״תפסת מרובה לא תפסת״

לגבי השאלה הקודמת שלך, בדימקס הלכה תיבת העברה אחרי פחות משנה מהקנייה, ומנגנון השילוב לא הפסיק לעשות בעיות.
וזה בלי קשר לזה שהוא היה הרבה יותר עדין בשטח, והיה הרבה פחות עביר בתצורה מקורית מבחינת גובה וזווית.

הדיפנדר ״סתם״ התפרק מבפנים החוצה.
הבעיות המכניות הסטנדרטיות לדיפנדר+התפרקות הפלסטיקים. תקרה, ריקבונות פח איפה שהשמן הנוזל לא שימן, הדברים המוכרים.

כשהוא עבר לדיסקו אז גם הדשבורד נפל על הבירכיים בנסיעת שטח..
צודק.. ריינג' יקר יותר. התעצלתי לעבור בין הריינג' לדיסקברי 3/4, לפי המחירון.
אבל העיקרון נשאר - כשאתה משווה קבוצת מחיר, הטויוטה נותן פחות "תוספות". כשאתה משווה "תוספות" שמגיעות עם הטויוטה, הוא הרבה יותר יקר.
והאמינות דל הריינג'... אף אחד לא באמת מתחרה עם הריינג'ים ב.. חוסר אמינות של כל מיני דברים.
ומה שציינת, הוא בדיוק מה שאני אומר לגבי סקרי האמינות - כשאתה משלם הרבה, אתה דורש שהכל יעבוד 100 אחוז..
כשאתה מקבל הרבה "תוספות" ומשלם עליהן, לא תהיה מוכן לסבול אפילו תקלות קטנות(שיואב מצא להן פתרון מהיר ופתר אותן ב.. אין תקלות).
בטןיוטה, אתה משלם המון, מקבל מעט(תוספות) וברור שמה שאין, אכן לא מתקלקל - כמו מערכת שטח לומדת/חכמה... או שש מצלמות שמסתנכרנות זו עם זו או כל מיני דברים..
זה בדיוק מה שאני אומר - אתה משלם מחיר של רכב סופר מתוחכם(כמו דיסקברי 4) ומקבל משהו כמו איסןזו טרופר.. שהוא המתחרה, כשמשווים את "מה אתה מקבל"... לא מקבל הרבה... אלא אם מכניסים את" מחיר האגדה"...

Bernard
24-02-16, 19:52
אני דווקא הבנתי, שמלבד כמה דברים(הרי הם לא יכולים בלי כלום, השיכורים האלה), הדיסקברי 4 הוא רכב אמין ביותר... אבל אולי התכוונו "יחסית ללנדרובר".. לך תדע...

tzurs
24-02-16, 20:01
ארנון, אתה יכול לפרט מה החלפת? יש לי LX470 ובשלוש שנים האחרונות הדבר היחיד שהחלפתי זה האקומולטורים ואנטנה. כל השאר טיפולים שותפים והכל עובד כמו שצריך (שלי 2002 בנזין עם קצת מעל 100K מיילים)

Bernard
24-02-16, 20:03
ארנון, אתה יכול לפרט מה החלפת? יש לי LX470 ובשלוש שנים האחרונות הדבר היחיד שהחלפתי זה האקומולטורים ואנטנה. כל השאר טיפולים שותפים והכל עובד כמו שצריך (שלי 2002 בנזין עם קצת מעל 100K מיילים)
מה זה חשוב? עניין של מזל... כמו כל רכב.

tzurs
24-02-16, 20:22
לא מסכים, אני חושב שה80/וה100 עדיין נבנו כמו פעם ומראים אמינות מופלגת.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

arnonmg
24-02-16, 20:28
הנה טעימה קטנה -
250,000 - אחד המיקרוסוויצ ים בדוושת תאוצה אלקטרונית לא מתפקד וגורם למנוע להיכבות במצב סרק - היבואן רצה 2600 ש״ח לא כולל עבודה
עשיתי ייבוא אישי ב 1600 ש״ח כולל הכל רק כדי לגלות שאחרי ניקיון של המיקרוסוויצים הדוושה הישנה עובדת פיקס - תקלה או לא 1600 ש״ח נמצאים במחסן
260,000 - בולם הידראולי קדמי נוזל - 1400 ש״ח לא כולל עבודה
הנוזל ההידראולי לבולמים - 600 ש״ח לגלון
262,000 - הלך הטורבו והיבואן מתעקש על 40,000 ש״ח - יכול לכתוב על זה פוסט באורך של כמה עמודים.. בסוף הסיפור אני מייבא טורבו מקורי חדש ב 10,500 ש״ח כולל הכל - עבודה וכל המסביב יצא עוד 4000 ש״ח בערך
275,000 - בולם אחורי נוזל ... והסנסור לגובה סולר סדוק ודולף - 700 ש״ח בערך
אקומולטורים לבולמים צריך להחליף בקרוב וזה סיפור של סביב 4,000 ש״ח
בקטגוריית השמנים ופילטרים אני מביא מקורי מחול -
פילטר אויר בארץ דורשים ממני 600-1200 ש״ח (יש שני דגמים מתאימים) ומחול אני מביא שניים ב 600 ש״ח כולל הכל
קיבולת שמן מנוע בהחלפה מגיע ל 11 ליטרים משובחים של שמן חצי סינתטי בעלות של 160 ש״ח לגלון
מצברים צריך שניים (750 מיליאמפר כל אחד ) 1500 הסט הכי זול ואפשר לגמור גם ב 3000
סט צלחות ורפידות רצו ממני 8,000 ש״ח בארץ - הבאתי מחול בעלות כוללת של פחות מ 4000 ש״ח
מיסבים קדמיים - חופש בצד נהג (כזה שאי אפשר להדק...) - רצו ממני 2000 ש״ח בערך לכל מיסב כולל פירוק והרכבה - ייבאתי מחול סט קדמי של טימקן ב 800 ש״ח עבור ימין ושמאל

רוצים להמשיך לספור ?

צור - אני לא בטוח שאני מכיר את הרכב שלך - הגוף הוא כמו לנדקרוזר 120 או כמו 100 ?
ה 100 שוקל טונה יותר מפראדו ...

2006 TLC 100 IL

יואב פולס
24-02-16, 20:35
אם אני לא טועה זה אותו דבר כמו ה 100 רק עוד יותר מפואר.

אגב, ארנון, היה לי 100, מכרתי אותו משתי סיבות עיקריות - הוא היה גדול מדי, ואחרי שנים של היכרות עם ספקים בחו"ל עבור חלפים ללנדרוברים, החלטתי שלא בא לי להכיר עכשיו ספקי חלפים של טויוטה. רוצה אוטו שיש לו חלפים זמינים בכל מקום, ושכל מוסך יכול לטפל בו בקלות. בגלל זה מכרתי ועברתי לפראדו ועכשיו לנדקרוזר 120.

boaz avrahami
24-02-16, 20:36
סופסוף בעל טויוטה עם ביצים.
רק ששוברים שתיקה לא יגיסו אותך [emoji6]

tzurs
24-02-16, 20:52
יואב צודק, בדיוק כמו המאה רק טמפה יותר מפואר ומנוע בנזין 4.7. אני גר בארהב ככה שמחירי החלפים פה הרבה יותר זולים. בינתיים החלפתי רפידות בלמים, שמנים בסרנים ובגיר, אנונה ואקומולטורים. שגם פה הם יקרים (800 דולר לזוג). בארץ זה באמת יקר וכאב ראש להחזיק רכב שאין ביבוא סדיר.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

יואב פולס
24-02-16, 21:08
בארה"ב מדובר ברכב נפוץ מאוד על שלל גירסאותיו.

arnonmg
24-02-16, 21:09
הכי טוב לקסוס ...
יואב - היו לי כמה לילות של חיפושים באינטרנט ובהתחלה כמו כל התחלה - קצת קשה אבל מתגברים
לא קשה ואפילו די קל להזמין היום חלקים - יש לי כמה ספקים וחלקם עם אפליקציה והזמנה בקליק
דרך אגב יש גם אפליקציה לחלקי טויוטה עם דיאגרמות מקטים וכו - 35 ש״ח ויש לך גישה לכל דגמי טויוטה - נקרא טויוטה פארטס דיאגרם (מתעצל להחליף שפה)

אני חושב שדווקא בגלל שמרבית הרכבים היום ״חכמים״ מהיושבים בהם רצוי וגם משתלם לקחת אחריות על כל הפן הטכנולוגי כולל סקאנר מנואלים טיפולים שוטפים שדרוגים ועוד - חלק מהתחביב
לא ממש רציתי להיכנס לנעליים של ״המכונאי״ אבל אחרי שפגשתי כמה ״מומחים״ בטויוטה מרכזי בחיפה ( מוסך של היבואן הרשמי ) הבנתי שאין ברירה וצריך לקחת אחריות על כל הארוע הזה ולנהל אותו...
בקיצור פתחתי חוג טויוטה בחניה ואשתי טוענת שהטויוטה היא הכי מפונקת במשפחה ולפעמים גם מקנאים בכמות תשומת הלב שהיא מקבלת...
בטיולים דרך אגב ה100 מפנק בטירוף
בריאות ואושר הכי חשובים בחיים ה100 מביא אושר - בריאות פחות...

2006 TLC 100 IL

נדב ש.
24-02-16, 21:16
https://youtu.be/CRntev_s_wA

arnonmg
24-02-16, 21:20
נדב
הבחור הזה בטח טופל ע״י אחד המומחים שפגשתי... לא עלינו טפו טפו טפו

2006 TLC 100 IL

נדב ש.
24-02-16, 21:21
נדב
הבחור הזה בטח טופל ע״י אחד המומחים שפגשתי... לא עלינו טפו טפו טפו

2006 TLC 100 IL

חחחחחחחח

arnonmg
24-02-16, 21:33
צור
אני שמח בשבילך ...
אין סוף לכמות המסלולים בארהב והטבע עצום שם
אני מעריך שלא עלה לך יותר מ 10,000 דולר ככה שאין לך מה לדאוג - אם משהו מתקלקל פשוט קונים אחר...

2006 TLC 100 IL

tzurs
24-02-16, 22:45
תודה ארנון. לפני שלוש שנים עלה קצת יותר מ10K. את האמת, גם היום הם נסחרים ביותר... אבל בהחלט נהנים ממנו. אני בטוח שאתה מכיר את IH8MUD

arnonmg
24-02-16, 23:31
פורום משובח ומומלץ למרות שבענייני דיזל יש פורומים יותר ענייניים

2006 TLC 100 IL

נמרוד
25-02-16, 09:27
נמחקה סדרה של תגובות לא רלוונטיות ושחורגות (בהרבה) מהמקובל באתר.

נמרוד
25-02-16, 09:57
הטיעון שלי לגבי חוכמת ההמונים לא מתחכם. הוא אמיתי לגמרי ואני מאמין בו.

אני מאמין לכל אחד שכתב כאן את דעתו (בניקוי ההגזמות הפרועות והניפוחים הברורים שהם כנראה חלק בלתי נמנע מדיון כזה). לכל אחד יש את הנסיון האישי עם כלי רכב כאלו ואחרים, מחלקם הוא נהנה מאד ובחלקם נפל, והתודעה שלו נצרבת. לפעמים זה כלי רכב של חבר או מכר, לפעמים זה גם קשור לנסיון ושלב בחיים (אני אכלתי הכי הרבה קש מרכב כלשהו אי פעם דווקא מסמוראי שהיה הרכב הראשון שלי, בחודשיים שאחרי הקנייה. כי קניתי נבלה, כי לא ידעתי מהחיים שלי...). לא משנה איך - כל אחד מגבש עמדה. הוא מביע את העמדה הזאת בצורה הכי חזקה כל פעם שהוא בוחר איזה רכב לקנות.

איזו עמדה לקבל? את של יואב או של עמית? או שלי? אני כן מסתכל גם על הסיכום הכולל של כלל הדעות, כפי שבא לידי ביטוי במחיר השוק, ומוסיף אותו לנסיון האישי שלי, ובוחר לפי זה מה לקנות. במקרה של טנדר - בחרתי פעמיים בטויוטה.

הדעה האישית שלי, שנובעת מנסיון אישי (ידיים מתחת למכסה המנוע!) ומסיכום של כל המידע שאני קולט ברשת, דרך חברים, וכולי, היא שטויוטה אכן בונים כלי רכב באיכות כללית הטובה ביותר בעולם הרכב. לא בפער עצום - כלומר בהחלט יש עוד יצרנים עם איכות דומה - יפאניים לרוב - ולא בכל המקרים, יש דגמים שיש בהם נפילות. אבל באופן כללי, האיכות גבוהה מאד.

יש לזה סיבות, והן קשורות להיסטוריה של המותג. מהרגע שטויוטה ביססה בשנות ה70 וה80 את מעמדה כיצרנית של כלי רכב אמינים ביותר, היא ביצרה אותו על ידי זה שנתנה ליצרנים אחרים להתחרות על חדשנות טכנולוגית, כשלרוב היא מאמצת טכנולוגיות חדשות באיחור ורק אחרי שבשלו, ובלשון פשוטה - נותנת לאחרים לאכול את מחלות הילדות ומצטרפת בשלב הנכון. בדרך כלל טויוטה (ויצרנים יפאנים איכותיים אחרים כמו סובארו) מפגרת במספר ההילוכים בתיבה, בהכנסת טכנולוגיות כמו טורבו, מסילה משותפת, ובהספקי מנוע... הילקס קיבל מנוע טורבו דיזל מספר שנים אחרי המתחרים. היילקס מקבל טרנספר בפיקוד חשמלי רק בשנת 2016 (!) בעוד שכמעט כל המתחרים עם כפתורים חשמליים כבר שנים.

מי שחובב רכב וטכנולוגיה מסתכל על זה כחסרון, ולכן התדמית האפורה - בצדק! כמעט תמיד כשמשווים רכב של טויוטה למתחרים הוא פחות מתקדם טכנולוגית ויותר שמרני בכל היבט של הנדסה ויצור. אבל בשיטה הזאת מוניטין האיכות רק מתחזק. פחות שינויים במפרט, יותר דגש על איכות ואחידות מכלולים, מאפשר גם למוסכים להיות פחות מקצועיים ועדיין לעשות עבודה סבירה - פחות דגמים ומכלולים ללמוד ולהכיר.

דווקא בתחום רכב השטח, שבו אמינות ועמידות ולא ביצועים הם ערכי יסוד פסיכולוגיים, זה עובד טוב. ההיילקס בכל שנתון מתקדם לאט יותר ממתחריו, יש לו הספק נמוך יותר (הספק גדול מוביל כמעט בהכרח ליותר בעיות אמינות), הוא עובר מתיבת הילוכים של ארבע לחמש לשש הילוכים בפיגור אחרי המתחרים, הוא האחרון לוותר על סרן קדמי חי, הוא נשאר עם טרנספר דביל בלי דיפרנציאל מרכזי גם היום, ועוד.

הדוגמא הברורה מאליה היא שלנדקרוזר הוא האחרון בקטגוריה שלו שעדיין עם סרן אחורי חי! מצד אחד פיגור טכנולוגי מדהים, שמעיב על ביצועי הכביש, שנים שהמתחרים כבר לא שם, מצד שני שקט תעשייתי מכיוון מכלול שלם - ויתרון לחובבי השטח. מי שמחפש SUV משפחתי בן 5 שנים לטיולי שטח - לנדקרוזר הוא אכן הבחירה הברורה מאליה.

אגב זה לא תמיד נכון, תחום יוצא מן הכלל שבו טויוטה דווקא הימרה על חדשנות טכנולוגית היה תחום הרכב ההיברידי, אבל באופן כללי טויוטה מייצר רכבים בתכנון שמרני וכזה שממעט לקחת סיכונים.

לביא
25-02-16, 10:14
אז מה בא קודם? חכמת ההמונים או האיכות של טויוטה? לפי מה שאתה כותב, בגלל האיכות, נוצר העדר ולא להיפך.

-->