PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור אמריקאי

RONI
28-10-05, 11:27
למי יש למכור קרבו אמריקאי או חלופי לCJ3 רוצה לזלול הרבה דלק :!: 8)

אביעד_הלאלי
28-10-05, 12:44
תנסה להיעזר בחנויות מחו"ל וב-EBAY אם אינך מוצא את מבוקשך. (תתייעץ קודם בנוגע לאיזה חנות/כיצד להזמין מ-EBAY)

RONI
29-10-05, 18:26
אין בארץ פירוקים זולים !! צריך מחול :?: למה אתם לא מחפשים מתחת לפנס ?אין ?או יותר קל וזול ליבא :?: :idea:

רפי א.
29-10-05, 19:05
בדקת אצל ינוביץ?
דבר עם בן

RONI
29-10-05, 19:13
O.K מחר :!:

נמרוד
30-10-05, 15:02
רוני, חו"ל וEBAY מקור מצויין בשבילך. תזכור שיש לך ג'יפ ישן מאד, נדיר יחסית, זה לא כמו הCJ8 שיש לכולנו ויש לו המון חלקים בפרוק.

ועוד משהו - תצטרף אלי בקריאה הפומבית לעידן, "המהנדס", שישכנע את אבא שלו והדוד שלו, האחים גלאס (סחטיין על האזכור והתמונות במוסף הרכב של הארץ!) להרשם ולהכנס לפורום... העזרה שלהם לך ולבעלי ג'יפים ישנים כמו שלך לא תסולא בפז.

coas
30-10-05, 15:39
המון מידע על CJ 3A :

http://www.cj-3a.com/

צביקה קרבורטור
30-10-05, 18:03
למי יש למכור קרבו אמריקאי או חלופי לCJ3 רוצה לזלול הרבה דלק :!: 8)
שלום רב!
אם כוונתל לקרבורטור מסוג"קרטר" בודד לגיפ וויליס 4 צילנדר, צור קשר בה.פ ואו בטלפון הרשום בחתימה!
בברכה
צביקה

elitkh
30-10-05, 22:51
לא יודע אם זה יעזור לך אבל יש לי קרבורטור למנוע טורנאדו.

אלי

shmil
30-10-05, 23:46
זה ממש לא אותו קרבורטור, אלי.
מנוע הטורנדו הוא מנוע 230 (3800 סמ"ק) ושלו הוריקן -147 (2400 סמ"ק) או ראש שטוח 2200 סמ"ק, תלוי בדגם שיש לו ב-CJ3.

המהנדס
31-10-05, 08:01
ועוד משהו - תצטרף אלי בקריאה הפומבית לעידן, "המהנדס", שישכנע את אבא שלו והדוד שלו, האחים גלאס (סחטיין על האזכור והתמונות במוסף הרכב של הארץ!) להרשם ולהכנס לפורום... העזרה שלהם לך ולבעלי ג'יפים ישנים כמו שלך לא תסולא בפז.
אני מנסה לשכנע... לא ממש הולך ( אנשים עסוקים :D )
אבל דרכי אין בעיה לשאול .
לגבי הקרבורטור : קרבורטור של פז'ו 404 עושה את העבודה יופי.
אם צריך אני אתן את הדגם.

צביקה קרבורטור
31-10-05, 18:47
אני מנסה לשכנע... לא ממש הולך ( אנשים עסוקים :D )
אבל דרכי אין בעיה לשאול .
לגבי הקרבורטור : קרבורטור של פז'ו 404 עושה את העבודה יופי.
אם צריך אני אתן את הדגם.
צר לי אך אינני יודע איזה מהנדס אתה,אך רוני מחפש קרבורטור מקורי מדגם"קרטר", וקרבורטור סולקס, של פזו 404 לגיפ הריקן ראש שטוח, הוא כמו להניק פיל עם בקבוק של תינוק??!
ההבדל בגיפ שקרבורטור של פזו, גורע מבצועי הגיפ בשטח הררי בעיקר, מעלה את תצרוכת הדלק, מאמץ את המנוע לטווח הקצר , ומקצר את חיי המנוע לטווח הארוך, בגלל אי הספקת דלק מספיקה, אשר אמורה בין היתר לקרר שסתומים, ובגלל חוסר בדלק גורמת לקיצור חייהם ושרפתם מוקדם מאוד, ועם כל המשמעויות של כך!
קומבינה של החלפת קרבורטור מקורי של גיפ לקרבורטור סולקס צרפתי של פזו 404,
משקפת הייטב מניסיוני , את הישראלי המצוי, שתמיד יודע יותר טוב ממהנדס הרכב, ותמיד חושב שיוכל לשפר את הרכב טוב יותר!
בדוגמא נוספת אני נתקל בגיפ לאדה ניבה, עם קרבורטור מקורי וויבר, שהוסב על ידי הישראלי המקמבן, לקרבורטור היטאצי של סובארו DL!
בברכה
צביקה

RONI
31-10-05, 18:50
צביקה מצאת לי מחר אני רוצה להגיע :D

RONI
31-10-05, 18:50

צביקה קרבורטור
31-10-05, 19:09
רוני תרגע מצאתי לך משהו, צור קשר טלפוני מחר לפני שאתה מגיע!
בברכה
צביקה

yaronp
31-10-05, 19:18
ראשית - צביקה שמח לראות (ולשמוע) אותך כאן בפורום.

שנית - קרבורטור של פיזו ישנה, ממש אינו מתאים - ראו תגובתי בעניין הקרבורטור.

שלישית - למנוע "שטוח " - יש קרבורטור שונה מזה המורכב על ה"הוריקן" - ושוב ראו תגובתי בשירשור הספציפי.

RONI
31-10-05, 19:35
לא יכול להרגע כולי אנדרנלין מה מצאת :?: מיד אטלפן :!: חיפשתי באתר אמריקאי קייזר גיפ אז יש להם קרטר W0636S דגם המקורי ב225 דולר וסולקס לפי המלצתם כן הם מתמחים בCJ ב120 דול נראה נחמד אתר מדהים מלא חלפים מאום עד בודי צפה לטלפון

צביקה קרבורטור
31-10-05, 20:02
לא יכול להרגע כולי אנדרנלין מה מצאת :?: מיד אטלפן :!: חיפשתי באתר אמריקאי קייזר גיפ אז יש להם קרטר W0636S דגם המקורי ב225 דולר וסולקס לפי המלצתם כן הם מתמחים בCJ ב120 דול נראה נחמד אתר מדהים מלא חלפים מאום עד בודי צפה לטלפון
רונ
י האם אתה יכול לשלוח לי קישור או להעלות תמונה, מהאתר האמריקאי?!
בברכה
צביקה

המהנדס
31-10-05, 20:32
צר לי אך אינני יודע איזה מהנדס אתה,אך רוני מחפש קרבורטור מקורי מדגם"קרטר", וקרבורטור סולקס, של פזו 404 לגיפ הריקן ראש שטוח, הוא כמו להניק פיל עם בקבוק של תינוק??!
ההבדל בגיפ שקרבורטור של פזו, גורע מבצועי הגיפ בשטח הררי בעיקר, מעלה את תצרוכת הדלק, מאמץ את המנוע לטווח הקצר , ומקצר את חיי המנוע לטווח הארוך, בגלל אי הספקת דלק מספיקה, אשר אמורה בין היתר לקרר שסתומים, ובגלל חוסר בדלק גורמת לקיצור חייהם ושרפתם מוקדם מאוד, ועם כל המשמעויות של כך!
קומבינה של החלפת קרבורטור מקורי של גיפ לקרבורטור סולקס צרפתי של פזו 404,
משקפת הייטב מניסיוני , את הישראלי המצוי, שתמיד יודע יותר טוב ממהנדס הרכב, ותמיד חושב שיוכל לשפר את הרכב טוב יותר!
בדוגמא נוספת אני נתקל בגיפ לאדה ניבה, עם קרבורטור מקורי וויבר, שהוסב על ידי הישראלי המקמבן, לקרבורטור היטאצי של סובארו DL!
בברכה
צביקה

לפני הכל : ניסית ? בדקת ? יש לך וויליס בכלל ?

אני לא מכיר אותך (4 הודעות בפורום בלבד) לא יודע מה עיסוקך אני אני לא הרכבתי את הקרבורטור - אבא שלי הרכיב, ועליו בניגוד אליך (פשוט לא מכיר אותך זה הכל) אני סומך במאה אחוז.
פתרון זול טוב וקל עם המון חלקי חילוף זמינים בלי בעיות אמינות .
הג'יפ סוחב יופי , אין בעיה בתצרוכת הדלק והכל עובד מצויין ואפילו יותר טוב מהמקורי.
אני רק חובבן שמנסה לעזור לחובבן אחר.
בניגוד אליך אין לי שום אינטרס מסחרי ואני לא מנסה למכור כלום.
לא רוצים לקבל את העצה- לא צריך , אין לי בעיות עם זה אבל לא צריך להתבטא כך :!: .
בדיעבד מזל שאבא שלי לא נכנס פה לפורום :) הוא סתם היה מתעצבן.

אני חוזר לפורום סוזוקי :D

yaronp
31-10-05, 20:40
שלום לך המהנדס - ראשית אין לך צורך לתקוף את צביקה - הוא דווקא עוזר והרבה בנסיונו ובזמנו.

שנית, לי דווקא יש ברבה וליסים/פורדים - והאמן לי שהקרבורטור של הסולקס שמגיע מן הפיזו רק גורם לנזק (גדול יש לומר - שריפת שסתומים לשם דוגדמא) בטווח הארוך/בינוני.

שנית - אביך לא מחפש מקוריות - הוא מחפש שהגיפ' יסע!!!

דווקא למיטב זיכרוני דודך נוסע על קרבורטור מקורי הלא כן???

חנן-ג'יפולוג
01-11-05, 00:11
היי, תורידו טורים.

קודם כל, כולם ביחד, בקול : "צביקה, ברוך הבא לג'יפולוג, אוהבים אותך הרבה"

:wink: :wink: :wink:

צביקה, אנחנו בג'יפולוג בדרך כלל לא חושבים שאנחנו יודעים טוב יותר מהמהנדסים, אלא שחברות לא מוציאות רכבים רק על פי שיקולי המהנדסים, אלא גם על פי שיקולי אנשי מכירות, עורכי דין, מנהלים, מנקות וכו' , ולכן הרבה פעמים אנחנו , הבעלים, יכולים להוציא תוצאה הרבה יותר טובה מאשר הרכב המקורי. קח למשל נעילות דיפרנציאל, במיוחד אם מדברים על נעילה קדמית: הרבה החברות לא משווקות רכבים עם אבזור מקורי כזה בגלל שיקולים של עלות, בטיחות, כיסוי תחת למקרה של תביעות מנהגים דפ"רים, ועוד.

אם אדם מרכיב נעילת דיפרנציאל, בטח אם היא נשלטת, אז הוא רק מוסיף, ולא גורע.
אם אדם מרכיב הזרקת דלק במקום קרבורטור, זה בגלל שמאייד , בהגדרה, לא יודע לעבוד בשיפוע חזק. אז לא קשור כאן עניין של "המהנדס יותר חכם ממכם" .

וכל זה, לא בא לקבוע דיעה בדיון הזה. רק תירגעו בבקשה, ובחייאת צביקה, תדגיש רק מילים בודדות שראויות להדגשה. לא תגובה שלמה. ההדגשה לא נועדה לשימוש כזה, ושימוש מוגזם בו מחליש את עוצמת הכלי הזה.

yaronp
01-11-05, 01:49
צביקה, אנחנו בג'יפולוג בדרך כלל לא חושבים שאנחנו יודעים טוב יותר מהמהנדסים, אלא שחברות לא מוציאות רכבים רק על פי שיקולי המהנדסים, אלא גם על פי שיקולי אנשי מכירות, עורכי דין, מנהלים, מנקות וכו' , ולכן הרבה פעמים אנחנו , הבעלים, יכולים להוציא תוצאה הרבה יותר טובה מאשר הרכב המקורי. קח למשל נעילות דיפרנציאל, במיוחד אם מדברים על נעילה קדמית: הרבה החברות לא משווקות רכבים עם אבזור מקורי כזה בגלל שיקולים של עלות, בטיחות, כיסוי תחת למקרה של תביעות מנהגים דפ"רים, ועוד.

אם אדם מרכיב נעילת דיפרנציאל, בטח אם היא נשלטת, אז הוא רק מוסיף, ולא גורע.
אם אדם מרכיב הזרקת דלק במקום קרבורטור, זה בגלל שמאייד , בהגדרה, לא יודע לעבוד בשיפוע חזק. אז לא קשור כאן עניין של "המהנדס יותר חכם ממכם" .

חנן ,לגופו של עניין, החלפת המאייד המקורי בסולקס של פיזו - אינו מוסיף במאומה (אה.. כן בעצם חוסך קצת בדלק) אלא דווקא גורע (בזמינות כוח, בחיי אורך המנוע) - ומכאן ההמלצות בנידון.

מעבר לכך אתה קצת מערבב מושגים לטעמי - לוקרים וגם/או נעילות וגם/או אוברדרייב וגם/או מזגן... הם סה"כ תוספות שניתן להרכיב בגיפ' זה או אחר - קרבורטור נקבע בדר"כ ע"י המהנדסים שחישבו את זמינות הכוח ועקומת המומנט!!!

שיפורים "חאפריים" הם למגינת ליבי תופעה נפוצה בארצנו נטולת התרבות המוטורית - ולראיה הוצאת טרמוסטט ע"י כל מיני "מהנדסים" או "מכונאים" יודעי דבר, או שינויים מסוכנים אחרים (כמו הרכבת הגה כוח ע"י ריתוכו לשילדה בגיפים ישנים - ואני ראיתי איך כזאת חייה מאבדת היגוי בירידה חדה כתוצאה משבר ליד הריתוך).

חנן-ג'יפולוג
01-11-05, 09:31
שים לב, ירון, למה שכתבתי:

וכל זה, לא בא לקבוע דיעה בדיון הזה

RONI
23-11-05, 17:50
שלום כולם! סוף סוף עבר טסט :wink: .ביקרתי היום את צביקה קרבו בנתניה ,יש לו כל מיני קרטרים שאף אחד לא מתאים הן מבחינת סוג ומקט שמומלץ עי יצרן והן מבחינת התאמה פיזית במקום. הוא טוען שנעשתה קומבינה ע"ג סעפת היניקה או שהוחלפה :?: והותאמה לסולקס שלי. לא יודע. האם בכלל אפשר לשים סעפת אחרת? האם נהוג להלביש ברגים על זה ?לא נראה לי כל הסיפור הזה. אני מחפש בארץ קרבו מדגם WO636S זהו אם יש כזה אהלן וסהלן אם אין אני בקרוב אזמין מח"ול. 8)

צביקה קרבורטור
23-11-05, 20:41
שלום כולם! סוף סוף עבר טסט :wink: .ביקרתי היום את צביקה קרבו בנתניה ,יש לו כל מיני קרטרים שאף אחד לא מתאים הן מבחינת סוג ומקט שמומלץ עי יצרן והן מבחינת התאמה פיזית במקום. הוא טוען שנעשתה קומבינה ע"ג סעפת היניקה או שהוחלפה :?: והותאמה לסולקס שלי. לא יודע. האם בכלל אפשר לשים סעפת אחרת? האם נהוג להלביש ברגים על זה ?לא נראה לי כל הסיפור הזה. אני מחפש בארץ קרבו מדגם WO636S זהו אם יש כזה אהלן וסהלן אם אין אני בקרוב אזמין מח"ול. 8)
הבהרה: יש ברשותי 3 קרבורטורים מסוג קרטר, אך בשלושתם הבסיס
התחתון רחב וארוך יותר מהגוזונים בסעפת, וזאת לדעתי האישית בלבד, בגלל סעפת יניקה,
שונה מהמקורית, והמתאימה בקוטר לבסיס של פזו סולקס!
אודה למי שבקיא בנוש ועשה בעצמו הסבה מ"קרטר" מקורי, ל"סולקס" פזו, שיבהיר
את נושא הסעפת, האם קים סעפת מיוחדת לקרטר, ושונה לסולקס!
האם ניתן להשיג בארץ אטמים לסעפת יניקה ולסעפת פליטה, לדגם הנ"ל CG3?!
ולסיום בבבקורו של רוני אצלי, הבחנתי שלמפלג המורכב אצלו, לא קיימת יחידת וואקום,
לקידום הצתה( וואקום צמבר), האם הדבר נכון בכל דגמי הגיפ הנ"ל?!
בברכה
צביקה

coas
23-11-05, 21:42
לקרטר WO ולסולקס תבנית בסיס דומה כך שאין צורך להחליף סעפת (??!).

ההחלפה של הWO בסולקס דיי נפוצה, לדוגמא:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WILLYS-TRUCK-CARBURETOR-SOLEX-REPLACES-ALL-CARTER-WO_W0QQitemZ8016881167QQcategoryZ33550QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

coas
23-11-05, 22:04
אופציה נוספת:
http://www.jeepdr.com/store/product_details.cfm?action=view&sku=806

זה יכול לעזור:
http://www.old-carburetors.com/

http://www.old-carburetors.com/Willys.htm

רפי א.
23-11-05, 22:44
כפי שנאמר, תרים טלפון לינוביץ' ותתיעץ עם בן.
האיש מקצועי וקאופרטיבי.

צביקה קרבורטור
23-11-05, 23:36
לקרטר WO ולסולקס תבנית בסיס דומה כך שאין צורך להחליף סעפת (??!).

ההחלפה של הWO בסולקס דיי נפוצה, לדוגמא:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WILLYS-TRUCK-CARBURETOR-SOLEX-REPLACES-ALL-CARTER-WO_W0QQitemZ8016881167QQcategoryZ33550QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
בקרבורטור סולקס הנראה בתצלום, נראה בברור, שהוסף לא פלנש תחתון על מנת
להתאים אותו לסעפת של קרטר!
אך הקרבורטור קרטר הנמצא אצלי לא מתאימים לסעפת הקיימת אצל רוני, ולו רק בגלל שהסעפת שייכת לקרבורטור סולקס!
האם קיימים במקור גיפים עם קרבורטור סולקס מקורי?!
בברכה
צביקה

RONI
24-11-05, 17:12
צביקה אל תסחף נראה לך גיפ{U.S.A.} כן נולד עם סולקס :wink: תהיה רציני ועוד עם סעפת אורגינאל סולקס לאן הגענו ?לדעתי נסחפנו טוטאל :o בקיצור הלוו יו אס אי צאו אורבואר. 8)

צביקה קרבורטור
24-11-05, 18:23
צביקה אל תסחף נראה לך גיפ{U.S.A.} כן נולד עם סולקס :wink: תהיה רציני ועוד עם סעפת אורגינאל סולקס לאן הגענו ?לדעתי נסחפנו טוטאל :o בקיצור הלוו יו אס אי צאו אורבואר. 8)
מכיוון שאני טירון בענף הרכב רק בשנה שעברה , ניכנסתי לנך הרכב בפרט וקרבורטורים בכלל,
אני בוודאי מודע לכך שכל הגיפים ,מהשנתונים כמו שלך הגיעו עם קרבורטור קרטר
בלבד!!
ולכן אני חייב לציין שולהודות שרק מפורום זה נודע לי על הקומבינה , ועל השידוך הבלתי מוצלח של קרבורטור סולקס צרפתי ברכב אמרקאי מובהק כמו גיפ!
לכן בוודאי לא נסחפתי,ו ולשידוך הנל גיליתי יש פלאנש נתאם בין הסולקס, לסעפת יניקה של
קרטר, לכן אינני מבין מדוע ברכבך שלושת הקרבורטורים, שניסיתי להרכיב לא התאימו לסעפת,
לכן אני תוהה האם הסעפת שמורכבת ברכבך היא מקורית או לא?!
ולזה אני ממתין למומחי הפורום!
בברכה
צביקה

RONI
25-11-05, 05:05
כמו שנאמר בתחילת הדיון {אני} אנחנו קוראים בבקשה ותחינה ובקול גדול ,האחים לבית משפחת גלאס אבא של עידן המהנדס ,דוד שלו ,פליז הלפ אס. :lol: :roll: :wink:

-->