PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיונות למנגנון נעילה

כרובי
22-02-16, 11:31
שלום לכולם
אני מחפש פתרון לנעילה של שני רכיבים אחד לשני .
בגדול מדובר על ידית פריקה שמתחברת למכלול נוסף , התיאור הכי קרוב שאני יכול לתת כדי שהעניין יובן הוא למשל ידית פריקה למחבט טניס . אחרי הנעילה המכלול כולו מתפקד כמכלול אחיד ללא חופשים / תנועות, ולא נפתח מעצמו תו"כ שימוש .
הרעיון הכי פשוט שיש הוא מכלול נעילה כמו שיש ב"ברזים" לניתוק מעגלי חשמל דוגמת :
106332
הבעיה - חופשים מורגשים ועומס על פין הנעילה שיכול לשבור אותו .
אופציה נוספת היא נעילה שנראית ככה (דקה 01:16)
https://www.youtube.com/watch?v=6r1Ianwh2t0
ז"א סיבוב ובסוף נעילת ראצ'ט .
הבעיה - מכלול מורכב יחסית לייצור .
רעיון נוסף למשל הוא נעילה כמו של עדשה לגוף של מצלמה - הבעיה במכלולים כאלו היא שיש בהם חלקים קטנים שמייקרים ומסבכים את המוצר .
הפתרון הפשוט ביותר - הברגה רגילה , בעייתי בשל העובדה כי בשימוש במכלול ההברגה עלולה להיפתח .

דרישות נוספות הן להימנע מכל מיני פינים / כפתורי שחרור / מכלולים זעירים - גם כדי לפשט ולהוזיל ייצור וגם כדי לעלות באמינות ופשטות המוצר.

אשמח לרעיונות מכל הסוגים , גם דברים שנראים לא קשורים , אולי ככה יצוץ איזשהו משהו שיתאים .
תודה ,
אלעד .

de fox
22-02-16, 11:52
קשה לתת רעיונות מבלי להבין את הדרישות והשימוש הסופי.

בגדול אני יכול לתרום שעל חופשים מתגברים עם קפיצים -לא מסובך ולא יקר
וכדי למנוע הברגה מלהיפתח יש לא מעט מנגנוני נעילה

מה תכיפות הפירוק? מה העומסים? פירוק ידני בלבד או מותר להשתמש בכלי לפרוק? כל אדם "הדיוט" יכול לפרק את המכלול או איש טכני?

shmil
22-02-16, 11:57
הפתרון הפשוט ביותר - הברגה רגילה , בעייתי בשל העובדה כי בשימוש במכלול ההברגה עלולה להיפתח .

הברגה עם פין אבטחה/פין פציל, שמאובטח בעצמו בחוט/כבל.

כרובי
22-02-16, 12:05
תחשבו מחבט טניס עם ידית פריקה . המוצר אמור גם לשמור על אסטתיות חיצונית ולהיות חסר פינים / כבלים בולטים ושכאלה - בעיקר כדי לא לפגוע במשתמש .

הפירוק וההרכבה ע"י משתמש פשוט , לא איש מקצוע או מישהו שעבר הכשרה מסויימת - גם ילד אמור להצליח להרכיב ולפרק .
תכיפות - קשה להגיע למספרים , אבל נאמר שמדובר בכ 20 פירוקים והרכבות ליום .
עומסים - קצת בעייתי , כי המכלול הזה יהיה מחובר למכלול נוסף מחומרים אחרים , אבל אפשר לומר בגדול שמה שעובר על מחבט טניס הוא דיי דומה .

hitoy
22-02-16, 13:30
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/975775a110953cfce7a016836e1ff6e8.jpg

מה עם משהו כזה. ידית באורך שאתה צריך. בחלק העליון שלה יש את המוביל שנכנס למחבט. בהמשך המוביל יש שלב נוסף של גומי שנסגר בדיסקה שמחוברת לתחילת הידית. בתחילת הידית יש מנגנון משיכה שמושך את הדיסקה ומועך את הגומי אל מול השלב של המוביל. הגומי מתרחב ונועל לך את הידית גם למשיכה וגם לתנועה.

אופציה נוספת ואפילו יותר פשוטה.
ידית דומה רק שבמקום השלב של הגומי יש מוט תבריג שמתברג לתוך המחבט.

Sent from my CJ-8 using Tapatalk

כרובי
22-02-16, 13:38
מה עם משהו כזה. ידית באורך שאתה צריך. בחלק העליון שלה יש את המוביל שנכנס למחבט. בהמשך המוביל יש שלב נוסף של גומי שנסגר בדיסקה שמחוברת לתחילת הידית. בתחילת הידית יש מנגנון משיכה שמושך את הדיסקה ומועך את הגומי אל מול השלב של המוביל. הגומי מתרחב ונועל לך את הידית גם למשיכה וגם לתנועה.

אופציה נוספת ואפילו יותר פשוטה.
ידית דומה רק שבמקום השלב של הגומי יש מוט תבריג שמתברג לתוך המחבט.

Sent from my CJ-8 using Tapatalk

בעייתי מסיבה אחת שלא ציינתי - הידית היא דו כיוונית , ז"א אותו חיבור אמור להיות גם בצד השני שלה .

אני מתנצל שאני לא פותח את תכנון המוצר עד הסוף - לא כל כך תלוי בי , אבל הרעיונות טובים אז אשמח לעוד ..

כמו כן אם יש למישהו כאן היכרות עם מפעילים / יבואנים שמביאים דברים דומים - אשמח לקבל פרטים , כדי שאוכל ללכת לראות מוצרים ואז אולי יפול לי האסימון ..

עירא
22-02-16, 13:56
החשודים המיידים לקונץ פטנט הם ברמיל או מחם קשיחים.

כרובי
22-02-16, 14:27
החשודים המיידים לקונץ פטנט הם ברמיל או מחם קשיחים.

תודה , בודק .

נמרוד
22-02-16, 14:28
http://images.tapatalk-cdn.com/16/02/22/cc41f4f8287805346060e88f99fe53db.jpg

קונוס מורס

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

כרובי
22-02-16, 14:39
קונוס מורס

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

נמרוד, תקן אותי אם אני טועה , צינור חלול שנכנס למגרעת ובורג שמחובר לידית ובסיבוב שלה מרחיב את החלק הפנימי ומייצר לחץ לצדדים ?

נדב42
22-02-16, 14:49
אתה יכול לנסות משהו כמו החיבור המהיר של זרועות ראם.
הנה וידאו שמדגים אותו בצורה יפה: https://www.youtube.com/watch?v=trnYDoG0lkQ

אצלי זה יושב על כידון אופניים - מאוד יציב.

בהצלחה עם הפרוייקט הסודי :)

כרובי
22-02-16, 14:54
אתה יכול לנסות משהו כמו החיבור המהיר של זרועות ראם.
הנה וידאו שמדגים אותו בצורה יפה: https://www.youtube.com/watch?v=trnYDoG0lkQ

אצלי זה יושב על כידון אופניים - מאוד יציב.

בהצלחה עם הפרוייקט הסודי :)

כן , זו אחת האופציות , די דומה לשרטוט ששמתי בהתחלה - חצי סיבוב ונעילה עם קפיץ..

נמרוד
22-02-16, 15:03
נמרוד, תקן אותי אם אני טועה , צינור חלול שנכנס למגרעת ובורג שמחובר לידית ובסיבוב שלה מרחיב את החלק הפנימי ומייצר לחץ לצדדים ?

לא. הבורג מייצר כוח, הקונוס ממרכז ונועל חופשים בכל הכיוונים, בלי שהזכר והנקבה עצמם נדרשים להיות בהתאמה כלשהי.

אפשר להפטר מהבורג, להפוך את הידית לנקבה של ההברגה ולהשאר עם שני חלקים בלבד. אני לא יודע מאילו חומרים ואלו שיטות יצור באות בחשבון, מה העומסים, יש אינסוף אפשרויות לייצר נעילה כמו שאתה רוצה.

כרובי
22-02-16, 15:44
לא. הבורג מייצר כוח, הקונוס ממרכז ונועל חופשים בכל הכיוונים, בלי שהזכר והנקבה עצמם נדרשים להיות בהתאמה כלשהי.

אוקיי . גם אופציה .

רעיונות נוספים לחיבור / נעילה ב"קליק" ? ..

נתן סאק
22-02-16, 15:59
כרובי שלום,
תגגל trekking pole locking mechanism,
אולי זה יכול להיות כיוון בשבילך.

106339
106338

כרובי
22-02-16, 16:02
אוקיי .. גם רעיון טוב , זה דומה למה שנמרוד הציע בכללי - יצירת נעילה ע"י נעילת חלקים ושימוש בהברגה .

talw
22-02-16, 17:44
תחשוב על פלייר פטנט...
מערכת מנופים פשוטה שלוחצת בסופה על שני חצאי מופה עם הברגה פנימית על תבריג מסוים...אולי
מערכת מנופים שזרוע המנוף הראשית ננעלת מעצמה לאחר לחץ עם מעבר נקודה גאומטרית מסויימת....בקיצור פלייר פטנט שיראה אחרת ...בקליק...וגם נפתח בקליק ,עם אפשרות לכוון גם את לחץ "הנשיכה".

נמרוד
22-02-16, 17:58
אני הצעתי פתרון פשוט ביותר שאין בו חלקים נעים, ואין בו מה לפתח. שני חלקים חרוטים, בורג - יעבוד בוודאות. על האיטרציה הראשונה.

פתרונות עם חלקים נעים, קפיצים, חלקים גמישים, מעוותים... דורשים תכנון יותר מעמיק ובדרך כלל מספר איטרציות.

אני לא יודע מה היכולת או העניין של הצוות שלך להכנס לתכנון מכאני מסובך עבור החלק הזה, אולי זה משהו משני ביותר ואתם בכלל עסוקים בעיקר.

אם אין לכם מכאניקר חזק בצוות (ולפי השאלות שלך, כנראה שלא) יתכן מאד שתרצו להעזר בכוח עזר חיצוני. יש בארץ המון חברות בינוניות, קטנות ומהנדסים שנותנים שירותי פיתוח או יעוץ בכל מיני רמות.

כרובי
22-02-16, 18:38
אני הצעתי פתרון פשוט ביותר שאין בו חלקים נעים, ואין בו מה לפתח. שני חלקים חרוטים, בורג - יעבוד בוודאות. על האיטרציה הראשונה.

פתרונות עם חלקים נעים, קפיצים, חלקים גמישים, מעוותים... דורשים תכנון יותר מעמיק ובדרך כלל מספר איטרציות.

אני לא יודע מה היכולת או העניין של הצוות שלך להכנס לתכנון מכאני מסובך עבור החלק הזה, אולי זה משהו משני ביותר ואתם בכלל עסוקים בעיקר.

אם אין לכם מכאניקר חזק בצוות (ולפי השאלות שלך, כנראה שלא) יתכן מאד שתרצו להעזר בכוח עזר חיצוני. יש בארץ המון חברות בינוניות, קטנות ומהנדסים שנותנים שירותי פיתוח או יעוץ בכל מיני רמות.

איזה צוות נמרוד.. זה רק אני , מהנדס מכונות , שחזר להתעסק בתחום אחרי 10 שנים שלא נגעתי בסוליד וורקס :)

בכל מקרה הכוונה היא ללמוד ולהכיר כיוונים מסויימים לפני שאני מתחיל לפנות החוצה (מה שקורה כבר בחלקים אחרים של פיתוח המוצר) .
הפתרון שלך לגבי הקונוס מורס הוא מצויין מבחינת הפשטות אבל הוא מתנגש עם דרישה אחרת של המוצר . בכל מקרה , אני לא מנסה להתחיל כאן תהליך של תכן או אפיון מוצר , רק לקבל רעיונות וגם אולי שמות של חברות אליהן אוכל לפנות לסיוע ..

נמרוד
22-02-16, 19:40
http://www.ebay.com/p/Mechanisms-and-Mechanical-Devices-Sourcebook-by-Nicholas-P-Chironis-and-Neil-Sclater-2001-Hardcover/1898851

מומלץ בחום לכל מכאניקר.

כרובי
23-02-16, 10:29
http://www.ebay.com/p/Mechanisms-and-Mechanical-Devices-Sourcebook-by-Nicholas-P-Chironis-and-Neil-Sclater-2001-Hardcover/1898851

מומלץ בחום לכל מכאניקר.

מעולה , תודה .
מה לגבי "פרקי מכונות" ?
יש עוד ספרים בסיסיים מומלצים ?

נמרוד
23-02-16, 10:59
הטקסטבוק הקלאסי זה שיגלי -
http://www.ebay.com/p/Shigleys-Mechanical-Engineering-Design-by-Keith-Nisbett-and-Richard-Budynas-2014-Hardcover/180367839

חירוניס זה ספר מדהים לרעיונות.

כרובי
23-02-16, 15:19
תיסלם

נתן סאק
23-02-16, 15:25
היי כרובי,

תשלח לי את המייל שלך בפרטי, אמור להיות לי את שיגלי בפומט דיגיטלי אנסה להעביר אלייך.

עידו לוריה
23-02-16, 15:44
שלום לכולם
אני מחפש פתרון לנעילה של שני רכיבים אחד לשני .
בגדול מדובר על ידית פריקה שמתחברת למכלול נוסף , התיאור הכי קרוב שאני יכול לתת כדי שהעניין יובן הוא למשל ידית פריקה למחבט טניס . אחרי הנעילה המכלול כולו מתפקד כמכלול אחיד ללא חופשים / תנועות, ולא נפתח מעצמו תו"כ שימוש .
הרעיון הכי פשוט שיש הוא מכלול נעילה כמו שיש ב"ברזים" לניתוק מעגלי חשמל דוגמת :
106332
הבעיה - חופשים מורגשים ועומס על פין הנעילה שיכול לשבור אותו .
אופציה נוספת היא נעילה שנראית ככה (דקה 01:16)
https://www.youtube.com/watch?v=6r1Ianwh2t0
ז"א סיבוב ובסוף נעילת ראצ'ט .
הבעיה - מכלול מורכב יחסית לייצור .
רעיון נוסף למשל הוא נעילה כמו של עדשה לגוף של מצלמה - הבעיה במכלולים כאלו היא שיש בהם חלקים קטנים שמייקרים ומסבכים את המוצר .

דרישות נוספות הן להימנע מכל מיני פינים / כפתורי שחרור / מכלולים זעירים - גם כדי לפשט ולהוזיל ייצור וגם כדי לעלות באמינות ופשטות המוצר.

אשמח לרעיונות מכל הסוגים , גם דברים שנראים לא קשורים , אולי ככה יצוץ איזשהו משהו שיתאים .
תודה ,
אלעד .
מנגנון נעילה של את חפירה צהלית .

עידו

כרובי
23-02-16, 16:08
נתן שלחתי , תודה !

עידו - צריך משהו יותר עדין ומדוייק .. :)

עידו לוריה
23-02-16, 17:53
זה מנגנון שיכול להיות מאוד עדיין ומאוד מדויק .
אפשרי גם מנגנון נעילה כמו באגס של סנפלינג.
מעבר לכך שלא ברור איזה מפרק אתה מנסה לעשות ולכן מאוד קשה עד בלתי אפשרי לתת לך פתרון.

עידו

כרובי
24-02-16, 09:59
קשה עד בלתי אפשרי לתת לך פתרון.
עידו

זה בסדר גמור , הרעיונות שעולים לאוויר מספיק טובים כדי לפתוח את הראש בכיוונים מסויימים , ועל הדרך אני מקבל עוד טיפים טובים . הכל טוב :)

-->