PDA

צפייה בגרסה מלאה : אור ברקס מרכזי בשמשה

grossfeld
23-02-16, 09:46
הי,
סופה 94
בעיה טיפה מטרידה אבל לא נוראית.
האור ברקס נדלק אצלי גם במנורה במרכז הרכב על השמשה האחורית.
אבל האור המרכזי מהבהב גם כשאני מאותת ימינה.
אני מניח שהוא מחובר למנורה הכפולה של הצד הימני ולכן הוא בעצם הכפלה של הצד הימני המאותת ובולם מאותו חוט להט.
ברור שזה לא אמור להתנהג ככה.
איך זה אמור להיות? ולאן מחברים את המנורה המרכזית כדי לקבל רק בילום ללא איתות?
אני יכול לבטל את האור הזה או שחייבים את האור הזה מבחינת רישוי וכיוצב?

תודה

רפי לין
23-02-16, 10:02
אם בפנסים האחוריים אותו חוט להט משמש גם לאור בלם וגם לאיתות (השיטה האמריקאית הטפשית),
אז אור הבלם המרכזי בחלון האחורי צריך לקבל זרם ישירות ממתג אורות הבלם.
אם יש הפרדה בין האיתותים ואורות הבלם מאחור (כמו כל רכב נורמלי), אז יתכן שהארקת הפנס האחורי ימני אינה טובה.
כל חלק שמגיע מקורי עם הרכב, צריך להיות תקין ולפעול ברישוי השנתי (טסט) כגון פנס הבלם המרכזי, מגב אחורי וכו'.
בברכה - רפי לין

איל מ
23-02-16, 10:03
אמורה להיות נורה נפרדת לבלימה ולאיתות כך זה בכל רכב אחר. (אם אני זוכר נכון, בכל זאת עברו כמעט 15 שנה מימי הסופה העליזים).
בכל מקרה,
יש מצב טוב שהבעיה היא במינוס לא טוב. נסה לחבר מינוס עצמאי לנורת הבלם.

עריכה:
רפי הקדים אותי.

grossfeld
23-02-16, 10:12
אצלי באמת יש נורה אחת עם שני חוטי להט. חוט אחד זה אור חניה נדלק כאשר פתוחים אורות, והחוט השני משלב בין איתות לבין בילום.
האם יש חובה להמיר את השיטה האמריקאית הזאת לישראלית?
בכל מקרה, כדי להפריד את נורת השמשה האם אני חייב למתוח חיווט מהמפסק בלם שיושב על הדוושה עד למנורה בשמשה (רפי לין)?

hitoy
23-02-16, 11:34
בגדול רפי צודק.
ברכבים אמריקאים וותיקים האור בלם עובר דרך המנגנון איתות, (ממש פיזית דרך המנגנון במוט הגה)
האפשרות הנכונה והפשוטה לאור בלם מרכזי נוסף היא למשוך חוט מהיציאה של המפסק אור בלם אל אחורי הרכב.
בסופה להבדיל מסיקסים הלחצן אור בלם הוא גם לחצן לפיקודים נוספים, מחשב מנוע ובקרת שיוט ולכן יש חשיבות לאיזה מהזוגות להשתמש!

ולעניניו.
בסופה צבאית סגורה מקורית יש אור בלם מרכזי מקורי שמתחבר דרך חוט בצבע לבן/חום כהה אל המפסק ביטול אורות וממשיך אל הלחצן אור בלם דרך חוט בצבע לבן. (בתכלס הכיוון זרימה הפוך). בדוק את התהליך זרימה אצלך וסדר את מה שצריך.

יואב

רפי לין
23-02-16, 11:36
אכן כן, כדי להפריד את פנס הבלם המרכזי, יש למתוח חוט ממנו ועד למתג אורות הבלם.
בברכה - רפי לין

grossfeld
23-02-16, 11:42
אוקי תודה חברים. אטפל בזה בהמשך ואדווח.

asafpeleg
23-02-16, 20:09
יש לך וו גרירה?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

grossfeld
23-02-16, 20:30
כן. יש לי וו גרירה.

asafpeleg
24-02-16, 07:56
אז תוכל גם להוציא חוט של אור בלם מהשקע, בהנחה שהחשמל שם תקין. זה קרוב למנורה..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

רפי לין
24-02-16, 12:09
זאת צתוך הנחה שבנגרר התקינו אורות בלם בנפרד ואכן מגיע אליהם זרם ישירות ממתג אורות הבלם, מה שנראה לי סביר פחות.ניתן לבדוק זאת בקלות ע"י נורת בקורת (לד) בלחיצה על אורות הבלם והכי פשוט זה כשהנגרר מחובר ולראות איך פועלים האיתותים ואורת הבלם בנגרר.
בברכה - רפי לין

-->