PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לנדנדות.

lizard
28-10-05, 19:17
שלום.
איזה סוג ברזל צריך בשביל נדנדות באורך 150מ"מ (מקצה לקצה) רוחב 50מ"מ ועובי של 6מ"מ ?
האם ברזל שמוצאים במסגריה מספיק או שצריך משהו מיוחד?

תודה
מיכה

גיא
28-10-05, 20:47
פלח שטוח שעובי 6 באורך 150 וברוחב 50 מ"מ ...

מה אתה שואל בכלל מיכה ?

חנן-ג'יפולוג
28-10-05, 21:10
ממבט בשאקלים ארוכים שקונים מוכנים, נראה שעובי הברזל הוא 8 מ"מ לפחות, ורוחבו הוא חמישה ס"מ .

עובי השאקלים המקוריים הוא חמישה מ"מ ואולי אפילו פחות, אבל שם מדובר בברזל עם צורה שמחזקת אותו, לא בפלאח שטוח פשוט, ולכן שם אפשר להסתפק בפחות.

בכל מקרה, אין שום טעם לחסוך בחומר, לא מבחינת עלות, ולא מבחינת משקל, אז לך על 8-10 מ"מ , וחמישה ס"מ או יותר.

עירא
28-10-05, 21:49
איזה מרחק בין בורג לבורג אתה צריך?
יכול ליהיות ששקלים של סופה יספיקו לך
עירא

קיד
28-10-05, 23:11
מיכה תשקיע בפלדה מטיפוס ST52.
חנן מתכות מודדים במ"מ. עץ מודדים בס"מ. עם אתה מודד בס"מ כנראה שאתה עושה יותר מדי עבודות נגרות בבית. :lol:
שבת שלום,
קיד.

lizard
29-10-05, 01:04
אוקי אני אחפש מאיפה לקנות ST52 אבל כבר נראה לי שיהיה יותר זול לקנות נדנדות מקוריות.

נמרוד
30-10-05, 14:22
אוקי אני אחפש מאיפה לקנות ST52 אבל כבר נראה לי שיהיה יותר זול לקנות נדנדות מקוריות.

אין נדנדות מקוריות באורך כזה. הכי זול לעשות לבד לגמרי, קנה במסגריה פס פלדה בעובי 8 או 10 מ"מ, ברוחב 50, תחתוך ממנו חתיכות באורך הנכון, תקדח חורים במרחקים הנכונים, תשחיז ותעגל את כל הקצוות.

החורים הם הדבר היחיד כאן שצריך להיות די מדויק - קדח חורים בקוטר 1/2 אינץ', דרך סנדוויץ של 4 פלטות מוצמדות אחת לשנייה היטב, ואז אתה מקבל סט של שאקלים זהים לחלוטין עבור כל צד של הרכב. לקדוח דרך 40 מ"מ פלדה, אתה צריך מקדחת עמוד טובה ואיטית, מקדח טוב, חומר שימון וסבלנות. אתה משתמש בברגים חדשים בקוטר 1/2 אינץ', ובאורך מספיק (אני זוכר שזה משהו בסביבות 110-120 מ"מ, מאחורה יותר ארוכים מאשר מקדימה בגלל עובי העלים). ברגים חדשים ואיכותיים, כשההברגה היא רק בקצה. לא מוט הברגה בשום פנים ואופן.

איכות הפלדה לא קריטית, כל עוד אתה משתמש בחומר בכזה עובי, אז עם בחנות הברזל שלידך אין ST52 - לא נורא. עד כאן, זה יעלה לך גרושים, באמת גרושים.

אופציה אחרת - להזמין 8 פלאחים זהים חתוכים בלייזר, ואז אתה יכול בהחלט להזמין מאיזו פלדה שאתה רוצה, וזה גם לא יקר. לפני 4 או 5 שנים עשיתי הזמנה מרוכזת כזו לכמה חברים, וסט של 8 פלאחים צורתיים מST52 יצא קצת יותר מ100 שקלים.

lizard
30-10-05, 17:59
אוקי תודה.
יש לי מקדחת עמוד ומקדח טוב. העובי בורג שיש לי הוא 12מ"מ וזה מתאים בול לבושינג.
קניתי 12 ברגי 8.8 האם זה מספיק?

בקשר לפלדה ולחורים, אני אלך למסגריה שממנה הבאתי את החומר. הוא חורט לי את הפלאחים בדיוק של 0.01 מ"מ או משהו כזה. נראה לי מספיק.

בכל מקרה כרגע אני כבר די ירדתי מזה, אלא אם לא תהיה לי ברירה.
אם בטסט אני אכשל על הנדנדות אז אני אחליף למקוריות.

חוץ מזה, הפלאחים שקניתי עלו לי 10 שקל, לא חושב שממש אכפת למסגר מאיזה עובי זה.
הפלאחים הראשונים שעשעתי ושלא יצאו טוב עלו לי 50 שקל שזה כלל גם קדיחה מדוייקת של החורים.

נמרוד
30-10-05, 18:08
בורג 12 מתאים בול לבושינג?

תבדוק את זה טוב. תבדוק מה הבורג שהיה קודם בבושינג. ממה שאני נתקלתי עד היום, בושינגים של סיקס נועדו לברגים של 1/2 אינץ' = 12.7 מ"מ. חופש של 0.7 מ"מ אולי לא נראה הרבה אבל הוא משמעותי.

lizard
30-10-05, 22:14
אני אבדוק שוב.
מדובר על הבושינגים האדומים. לא יודע מה הדגם או חברה. קניתי אותם מיאנוביץ.

הבורג נכנס חלק ללא כל התנגדות, לא יודע אם צריכה להיות התנגדות כלשהי.
בכל מקרה, כרגע הבושינגים מורכבים על הנדנדות הישנות עם הברגים הישנים.

קיד
03-11-05, 22:43
אני אבדוק שוב.
מדובר על הבושינגים האדומים. לא יודע מה הדגם או חברה. קניתי אותם מיאנוביץ.

הבורג נכנס חלק ללא כל התנגדות, לא יודע אם צריכה להיות התנגדות כלשהי.
בכל מקרה, כרגע הבושינגים מורכבים על הנדנדות הישנות עם הברגים הישנים.
מיכה,
בושינג גומי, בתוכות מוכנס בכוח צינור פלדה. בתוך הצינור עובר הבורג.
כך כאשר אתה מהדק את הנדנדות, אתה סוגר חזק, והצינור יהיה אחוז היטב בין הפלאחים.
אין לי מושג איזה צינור מושחל לך בבושינג הגומי, אבל אני בטוח שהבורג חייב להתאים בול :!: . יש למשוח בגריז בנדיבות את הברגים, כדי למנוע שיתוך בינם לבין הצינור.

בורג 8.8 לא מספיק חזק! 10.9 לפחות. אתה לא רוצה שיתחיל תהליך גזירה בתוך הנדנדות.
לא לשכוח אומים עם אבטחה (ניילוק או אום כתר עם פין פציל).
קיד.

lizard
04-11-05, 12:50
תודה קיד.
אין לי שום צינור פלדה בבושינגים. שאלתי את בן על זה והוא אמר שלא צריך. או לפחות זה מה שהבנתי ממנו. אם זה לא תקני אז מאיפה קונים כזה צינור ?

בקשר לנדנדות. נכון לעכשיו אני משתמש בנדנדות שהרכב הגיע איתן. הן לא מקוריות ודי חרא אבל זה מה יש כרגע.

lizard
04-11-05, 12:53
שכחתי לכתוב. הברגים הם הברגים של הנדנדות שבאו עם הרכב. לא השתמשתי בברגים שקניתי.

לצערי עושה רושם שהחנות שממנה קניתי את הברגים לא מקצועית מספיק. וזו חנות שקבלה המלצות (כל תבריג או משהו כזה).

נמרוד
07-11-05, 20:49
לא תמיד יש צינור פלדה. בבושינגים גומי פשוטים, הזולים, אין, ככה שבן היה בסדר ואתה לא צריך להתרגש.

למיטב הבנתי, בבושינגים כאלו הבורג צריך להיות בהתאמת לחץ קלה לתוך הבושינג, ככה שהוא בהגדרה לא מחליק בתוך הבושינג. הבושינג צריך להיות בהתאמת לחץ בתוך התושבת, ככה שהוא לא מחליק בתוכה. אז מה עובד? הגומי עצמו, מתעוות ומסתובב בין הבורג לבין התושבת. זה הרעיון הכללי של בושינגים מהסוג הזה בתיאוריה של הנדסת הרכב... לדעתי האישית, זה פשוט לא עובד טוב בג'יפים, כי התנועה היחסית גדולה יותר ממה שהתיאוריה הזאת מדברת עליה ולכן גם בושינגים מגומי לא מחזיקים מעמד הרבה זמן.

בפוליאוריטן, הסיפור שונה, הבושינג לא מתעוות והעסק בנוי על החלקה של הבורג בתוך צינור פלדה בתוך הבושינג, לכן גם הרעיון של גירוז משטח ההחלקה הזה דרך הבורג. שתי שיטות שונות לגמרי.

lizard
07-11-05, 21:03
מאחר ובכל מקרה אני מקווה להחליף קפיצים עוד כמה חודשים אז אני לא מודאג.

בסה"כ אחרי כל התיקונים הרכב נוסע מצויין.
אחרי נסיעה מהירה ואגרסיבית בשטח הוא מושך ימינה אבל זה אולי בגלל לחץ אוויר בגלגלים. אני אבדוק את זה לקראת הטיול של יום שישי. כרגע עסוק בגשר גיר שעובר שיפוץ קל.

-->