PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט שיתוף מסלולים והמלצות על מסלולים יוצא לדרך...

Luckies
25-02-16, 13:50
ג'יפאים יקרים אני מנסה להעלות פרוייקט חדש לטובת כולם , אשמח לשיתוף פעולה!!!

בקבוצה זו נשתף מסלולים והמלצות לטיולי שטח.
קבוצה זו מיועדת לכולם מהמוביל ועד למאסף...
מהקטן לגדול , המשופר והסטנדרטי...
אתם יותר ממוזמנים לשתף ולהוסיף מסלולים והמלצות בהמשך ניצור מאגר שיתופי שיהיה נגיש לכולם ומכל פלטפורמה.
הרעיון הוא ליצור מאגר כמה שיותר גדול של מסלולים מוכנים רק להוריד,להטעין לתוכנת הניווט ולצאת לדרך...

"טיולי שטח-מסלולים והמלצות"

למי שלא מסתדר איך להעלות קבצים או שאין לו פייסבוק או שלא זמין ליד מחשב מוזמן לשלוח למייל שנפתח במיוחד לקבוצה:

[email protected]

אני כבר יעלה את הקובץ/קבצים בצורה מסודרת.

לא מחייב שמי שהעלה את הקובץ הוא גם זה שערך/תכנן את המסלול ולכן כל אחד מאיתנו*
יכול להוסיף בתגובות של הקובץ הערות לגביי המסלול עצמו,סיפור המסלול,רמת קושי,אזור,תאריך עדכון אחרון וכו'
אם יש שינוי או הכרות נוספת עם המסלול תמיד אפשר לעדכן את שאר החברים ובמאגר עצמו אני או מי שיהיה לו הרשאה לניהול יעלה את העידכון בהתאם.

המאגר יהיה משותף לכולם ללא הבדל גזע,מין,תוכנה,רכב וכו'
בלי אגו ובלי "בעלות" על שום דבר.
הקבוצה היא רק האמצעי הכי נוח שמאפשר לפרסם ולחלוק* את הקבצים והמידע.
המאגר עצמו יהיה על ענן משותף ומחולק לפי אזורים,תוכנות (סוג קובץ) ורמות המסלול.
המאגר יתעדכן פעם בכמה זמן ויפורסם בכל הקבוצות והאתרים שמעוניינים ללא כל תמורה!!!

ותזכרו אם לא יהיה שיתוף פעולה גם מהצד שלכם הרעיון הזה יפול באותה מהירות שהוא עלה...הכל תלוי בנו...
אם כל אחד ייתן קצת מעצמו יהיה לנו מאגר מסלולים שמדן ועד אילת ולכל מטרה!!!

חברים רק עוד כמה דברים קטנים...

*בעלי קבוצות מוזמנים לפרסם כאן טיולים של הקבוצות שלהם אבל אך ורק טיולים חינמיים!!!
*פרט לפירסום הטיולים והקבצי מסלולים נא להשאיר את הקבוצה נקייה מפירסום...
כמובן שפירסום שלא קשור ימחק...

תודה לכולם!!!

לביא
25-02-16, 18:46
יש באתר רשימת מסלולים. צור קשר עם מנהלי האתר ובקש רשותם...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

גלעד .ג.
25-02-16, 23:56
הבעייה איך אתה משמר את המסלולים, זאת אומרת אם x העלה מסלול היום, ואני מחפש עוד שנה את המסלול, איך אני מוצא אותו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

savyon
26-02-16, 01:15
ג'יפאים יקרים אני מנסה להעלות פרוייקט חדש לטובת כולם , אשמח לשיתוף פעולה!!!

בקבוצה זו נשתף מסלולים והמלצות לטיולי שטח.
קבוצה זו מיועדת לכולם מהמוביל ועד למאסף...
מהקטן לגדול , המשופר והסטנדרטי...
אתם יותר ממוזמנים לשתף ולהוסיף מסלולים והמלצות בהמשך ניצור מאגר שיתופי שיהיה נגיש לכולם ומכל פלטפורמה.
הרעיון הוא ליצור מאגר כמה שיותר גדול של מסלולים מוכנים רק להוריד,להטעין לתוכנת הניווט ולצאת לדרך...

למי שלא מסתדר איך להעלות קבצים או שאין לו פייסבוק או שלא זמין ליד מחשב מוזמן לשלוח למייל שנפתח במיוחד לקבוצה:

[email protected]

אני כבר יעלה את הקובץ/קבצים בצורה מסודרת.

לא מחייב שמי שהעלה את הקובץ הוא גם זה שערך/תכנן את המסלול ולכן כל אחד מאיתנו*
יכול להוסיף בתגובות של הקובץ הערות לגביי המסלול עצמו,סיפור המסלול,רמת קושי,אזור,תאריך עדכון אחרון וכו'
אם יש שינוי או הכרות נוספת עם המסלול תמיד אפשר לעדכן את שאר החברים ובמאגר עצמו אני או מי שיהיה לו הרשאה לניהול יעלה את העידכון בהתאם.

המאגר יהיה משותף לכולם ללא הבדל גזע,מין,תוכנה,רכב וכו'
בלי אגו ובלי "בעלות" על שום דבר.
הקבוצה היא רק האמצעי הכי נוח שמאפשר לפרסם ולחלוק* את הקבצים והמידע.
המאגר עצמו יהיה על ענן משותף ומחולק לפי אזורים,תוכנות (סוג קובץ) ורמות המסלול.
המאגר יתעדכן פעם בכמה זמן ויפורסם בכל הקבוצות והאתרים שמעוניינים ללא כל תמורה!!!

ותזכרו אם לא יהיה שיתוף פעולה גם מהצד שלכם הרעיון הזה יפול באותה מהירות שהוא עלה...הכל תלוי בנו...
אם כל אחד ייתן קצת מעצמו יהיה לנו מאגר מסלולים שמדן ועד אילת ולכל מטרה!!!

חברים רק עוד כמה דברים קטנים...

*בעלי קבוצות מוזמנים לפרסם כאן טיולים של הקבוצות שלהם אבל אך ורק טיולים חינמיים!!!
*פרט לפירסום הטיולים והקבצי מסלולים נא להשאיר את הקבוצה נקייה מפירסום...
כמובן שפירסום שלא קשור ימחק...

תודה לכולם!!!

מַה הוֹעִילוּ חֲכָמִים בְּתַקָּנָתָם

כל מה שאתה רוצה, כבר קיים באתר, אם בקטגוריית טיולים, אם בפורום ואם על ידי שליחת טופס טיולים,אז אתה רוצה לעשות משהו כדי להרגיש בעלות על משהו, סבבה, זכותך.
אם אתה רוצה לעשות משהו לטובת הכלל, זה לא יכול להיות בפייסבוק!
כשמארק מחליט לשנות משהו, זה משתנה, הפייסבוק נתון לשינויים על בסיס יומיומי.
אפשרויות החיפוש, לעומת חיפוש של גוגל, לוקה בחסר גדול
היסטוריה כמעט ובלתי ניתנת לאיתור
לא כולם חברים בפייסבוק אבל כל מי שמחובר לאינטרנט חבר של גוגל
ויש עוד המון סיבות למה לא, ואחת מהגדולות שבהן היא כי זה כבר קיים פה, בג'יפולוג, אתר הבית של חובבי השטח בישראל

סביון

Luckies
26-02-16, 07:51
הבעייה איך אתה משמר את המסלולים, זאת אומרת אם x העלה מסלול היום, ואני מחפש עוד שנה את המסלול, איך אני מוצא אותו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.המאגר עצמו יהיה על ענן כלשהו (דרובוקס וכדו')
2.הקבוצה בפייסבוק היא רק "אמצעי איסוף" ופירסום המאגר.
3.המאגר יהיה בנוי מתיקיות לפי אזורים וכל מסלול יהיה מומר כבר לכל האפשריות הנפוצות (בתיקיות נפרדות כמובן).
המטרה הסופית היא שלכל קובץ מסלול יצורף גם קובץ נוסף שכולל בתוכו את סיפור המסלול כולל הערות הגולשים שיתעדכנו כל הזמן.
הרעיון הוא מאגר שיתופי כלומר לכולם תהיה גישה להעלות/לערוך ולעדכן.
נכון יש לאתר מאגר משלו כמו כמעט לכל אתר שמכבד את עצמו הרעיון הוא לאגד את כל המאגרים של כל האתרים וטת המאגרים הפרטיים של הגולשים למאגר קבצים אחד מסודר.
*סביון שלחתי לך הודעה פרטית אשמח לתגובה...

erezgur
26-02-16, 09:04
כלומר שמישהו יעתיק את המסלולים שכאן וישמור אותם בעניין שלך?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

asafk
26-02-16, 10:24
רעיון מעולה. אבל כמו הרבה רעיונות טובים מישהו כבר עשה את זה.
היי, אני יודע מי... ג׳יפולוג...
ברצינות - מה חסר לך במאגר הטיולים שכאן שאתה כל כך מלא מוטיבציה לפתוח מאגר מקביל?

אסף.

opl
26-02-16, 12:01
זה בדרך כלל הרצון לנהל ולהוביל. גם בפייסבוק עצמו יש לפחות עוד 3-4 קבוצות דומות. כמו שגם לכל מותג יש מספר דפים וכולם חברים בכולם...

Luckies
26-02-16, 12:07
אסף כמו שיש לג'יפולוג מאגר (ללא ספק ברמה) יש גם לאתרים אחרים וכך גם לקבוצות השונות בפייס ולאנשים הפרטיים במחשבם הפרטי.
עכשיו קח לדוגמא את הג'יפאי הפשוט שמעוניין לטייל בשבת לבד עם עוד רכב שתיים ומתחיל לחפש איפה לטייל הפעם...
אז במקום לפתוח 10 חלונות ולשאול ב-10 קבוצות שונות בפייס עד שימצא מסלול שמתאים לו הפעם לאחר מכן ללכת למחשב להוריד את הקובץ (ואם יש לו תוכנה שונה אז גם לבצע המרה) להוריד למכשיר ניווט וכו'.
פה הוא יקבל את כל המאגרים של כולם במקום אחד יוריד את הקובץ המתאים למכשיר שלו (אפילו ישירות למכשיר הניווט) ונגמר הסיפור.
לקחת את הטוב מכולם ולעשות משהו מצויין ונוח.
לא אמרתי שמה שיש פה לא טוב אבל לא "כל" הגיפאים גולשים פה כמו שלא כולם גולשים באתר ההוא או האחר או בפייס. ככה אתה מגיע כמעט לכולם וכולם מגיעים אליך.
עזוב לשניה אחת את האגו של "שלנו הכי טוב" את זה כולם חושבים על שלהם ובצדק תחשוב על כמות המסלולים שאתה יכול לקבל ואת הרמה שיכולה לצאת מזה אם מכל אתר/קבוצה 5 אנשים בלבד יקדישו לפרוייקט הזה כמה דקות מחייהם...
כמו שרשמתי בקבוצה אולי אני פתחתי את הקבוצה אבל מכאן והלאה זה לא מעניין אותי לעשות כל אחד מהחברים מנהל ולתת לכולם הרשאות וקרדיטים לכול מי שמגיע או צריך...
פשוט לעשות משהו נגיש קל ומהיר.

asafk
26-02-16, 16:43
אם החיסרון העיקרי בג׳יפולוג מתוך מה שכתבת הוא שלא כל הג׳יפאים גולשים כאן, ואתה חושב שכל הג׳יפאים כן יגלשו בקבוצת הפייסבוק שלך... אז שיהיה בהצלחה. ממש ברצינות.
(לי אגב, אין פייסבוק, ואני לא היחיד)

אסף.

tom1105
26-02-16, 19:59
חבר'ה אני מבין את הפניקה ( עוד ירידה בכניסות לאתר) . לפי דעתי מדובר על רעיון מבורך , מקרב הסובבים אותי , לרובם יש פייסבוק וחלק ניכר מהם לא נכנסו לגיפולוג מעולם...
כמו שפותח השרשור כתב... יהיה יותר קל לחפש מסלול במקום אחד במקום ב20 אתרים... (מכיוון שיש כאן עניין עסקי / זכויות יוצרים / אגו) הסיכוי שהאתרים הקיימים יתרמו את המאגר שלהם לאתר מתחרה הוא אפסי ... ולכן הפייסבוק בתור פלטפורמה נטולת אגו (רוע גמור , אבל בלי אגו ישראלי) היא לדעתי המקום הנגיש ביותר...

asafk
26-02-16, 22:48
זה בסדר. אין פניקה. וגם לא בעיית אגו (כשאתה הכי טוב במה שאתה עושה אין בעיות אגו... (-; )
סתם טעם לפגם, כמו שכתבת במקום לחפש ב20 מקומות יחפשו ב21. עוד קבוצת פייסבוק.

אבל אם כבר נגעת בעניין העסקי, אז הנה עוד טעם לפגם - פירסום של מי שמציג עצמו כמתחרה ישיר ומצהיר שהמטרה שלו היא ״לייבש״ את האתר שבו הוא מפרסם... וואלה אם היינו אנשים פחות רגועים היינו אולי ממש מתעצבנים מזה.

אסף.

tom1105
26-02-16, 23:01
זה בסדר. אין פניקה. וגם לא בעיית אגו (כשאתה הכי טוב במה שאתה עושה אין בעיות אגו... (-; )

אבל אם כבר נגעת בעניין העסקי, אז הנה עוד טעם לפגם - פירסום של מי שמציג עצמו כמתחרה ישיר ומצהיר שהמטרה שלו היא ״לייבש״ את האתר שבו הוא מפרסם... וואלה אם היינו אנשים פחות רגועים היינו אולי ממש מתעצבנים מזה.

אסף.

אני לא חושב שקבוצה בפייסבוק היא מתחרה ישירה של ג'יפולוג...(הקטנת את האתר).
אני מאמין שהליבה של ג'יפולוג היא הפורומים הטכניים ולאו דווקא המסלולים...

amit1
26-02-16, 23:10
אני מציע שתרכז כאן באתר את מסלולי הטיולים.

six 4 life
26-02-16, 23:18
והענן הזה, שכולם יעלו אליו מסלולים בחינם, הוא בניהול ובבעלות אדם אחד/ קבוצת אנשים אחת אמת? אמת.
ואם אותו אדם/ קבוצה נניח, מעוניין למכור מסלולים מהמאגר או לעשות בהם כבשלו, הוא יכול? יכול.
אז של מי בעצם הענן הזה שאתה מנסה למלא במסלולים שיועלו אליו ע"י הציבור? אה, שלך.

27-02-16, 07:48
יש בפייס קבוצה
"מסלולי טיול 4X4" תכנסו לקבצים
יש שם עשרות טיולים מוכנים ומי שרוצה
יכול להוסיף או להוריד למחשב שלו

opl
27-02-16, 07:59
אני אישית כמשתמש שנגיד לצורך הדיון איכפת לו רק מעצמו ומהיכולת להשיג מסלול איכות, אחד שלא איכפת לו אם ימכור את המסלולים ויעשה מיליונים (משהו שאני ממש לא רואה שיקרה גם לא שקל עשרים) אני לא ממש רואה עדיפות של הדף שלך על גבי דפים אחרים זהים כמו שכתוב מעלי (ואני חבר בדף שלך כבר כמה ימים). הכל מבולגן, אין פורמט, אין חלוקה לאיזורים ואני צריך להסתמך על החיפוש הפנימי של פייסבוק. בעוד חיפוש גוגל פתוח לכל אתרי הטיולים והמסלולים (ויש הרבה).

שלא לדבר על אתרים כמו GPSIES שנותנים לך תמונת כזו :

כל סימון רכב הוא התחלת מסלול, תתעלמו נגיד מסימון האופנוע וזה עדיין ים מסלולים לתא שטח.
כל אייקון מוביל לקובץ
106438

אני 99% בטוח שהכוונות שלך טובות, כך גם של שאר בעלי הדפים והאתרים, בהצלחה, באמת, אבל כרגע זה בס"כ עוד עמוד בפייס, כמו כולם.

tom1105
27-02-16, 10:15
אם היתה אפשרות לנהל את כל המסלולים בעמוד ענן זה היה מעולה.. גם ככה כולם טוענים את המסלול לאתר בשביל לצפות בו...

Luckies
27-02-16, 10:40
אם החיסרון העיקרי בג׳יפולוג מתוך מה שכתבת הוא שלא כל הג׳יפאים גולשים כאן, ואתה חושב שכל הג׳יפאים כן יגלשו בקבוצת הפייסבוק שלך... אז שיהיה בהצלחה. ממש ברצינות.
(לי אגב, אין פייסבוק, ואני לא היחיד)

אסף.

אסף הפייסבוק הוא רק אמצעי נוח לשיתוף הקובץ עצמו לצורך הכנסתו למאגר.
המאגר עצמו יפורסם בכל אתר שיהיה מעוניין. אני מאמין שזה יהיה בדביק עם לינק למאגר.
מבחינתי אני לא מבקש שום קרדיט ושום בטיח שמנהל מכל אתר יהיה זה שיעלה את הפוסט על המאגר.

אסף.
לגביי הפייסבוק ראה תגובה למעלה (נראה לי שיש פה איזה פייספוביה משום מה)
הפייסבוק בחיים לא יוכל להתחרות בנוחות של אתר מאורגן אין פה ויכוח.
לגביי "ייבוש האתר" פה אתה טועה בגדול ואני אסביר בצורה הכי פשוטה.
לג'יפולוג יש 250 קבצים כלומר 250 לינקים לאתר תעשה חישוב בכמה כניסות הרמת את האתר בחודש...
אתה צודק אם זה היה חד צדדי של לקחת ללא קרדיט.
פה אני בא בצורה הכי שקופה ופתוחה ומבקש שבו נשים את האגו בצד ונעשה משהו לטובת ולנוחות כולם
ועל הדרך כל אתר ירוויח פירסום נוסף.

אני מציע שתרכז כאן באתר את מסלולי הטיולים.

הרעיון הוא לאגד את כל המאגרים הפרטיים וה"מוסדיים" למאגר אחד ניטרלי.
אם המאגר יישב על פלטפורמה של אתר מסויים זה ייצור אנטי של קבוצות אחרות בדיוק כמו שקורה כרגע פה וגרוע מזה.

והענן הזה, שכולם יעלו אליו מסלולים בחינם, הוא בניהול ובבעלות אדם אחד/ קבוצת אנשים אחת אמת? אמת.
ואם אותו אדם/ קבוצה נניח, מעוניין למכור מסלולים מהמאגר או לעשות בהם כבשלו, הוא יכול? יכול.
אז של מי בעצם הענן הזה שאתה מנסה למלא במסלולים שיועלו אליו ע"י הציבור? אה, שלך.

לגביי רווח כזה או אחר אני מוכן להתחייב שלא יעשה כל שימוש עיסקי במאגר יותר מזה על כל קובץ ירשם מאיפה נלקח כולל לינק לדף המקור. (ואם נכנסו לרווחים אז עוד רווח לאתר שירוויח כניסות נוספות).

יש בפייס קבוצה
"מסלולי טיול 4X4" תכנסו לקבצים
יש שם עשרות טיולים מוכנים ומי שרוצה
יכול להוסיף או להוריד למחשב שלו

הרעיון הוא לא עוד קבוצה בפייסבוק - הקבוצה היא רק אמצעי איסוף מידע.
המאגר עצמו יהיה תיקייה מסודרת שתמצא על ענן ויעודכן כל הזמן.

לגביי gpsies לא הכרתי את האתר הזה עד שלא העלת אותו.
האמת הרעיון שם מעולה במיוחד שזה מופיע על המפה הבעיה שזה קצת מבולגן כי המסלולים מעורבבים אופניים,אופנועים,רכב וכו, נכון אפשר לעשות הפרדות אבל זה לא מדוייק או מבטל מסלולים שהם גם וגם.

מה שראית עד עכשיו בדף פייסבוק זה העלאות של הקבצים בלבד לצורך סידורם במאגר. אני מאמין שייקח קצת זמן לסדר הכל בצורה מסודרת ובשביל זה צריך סבלנות כרגע אני לבד ואשמח מאוד אם עוד כמה חברים יצטרפו לעזור.

קיבלנו כבר אישור מכמה אתרים להשתמש במאגר שלהם תוך כמובן מתן הקרדיט ולינק לפוסט המקורי.
אשמח אם אחד המנהלים פה יצור עימי קשר על מנת להסדיר את העיניין הזה גם מול ג'יפולוג.

תבינו אין פה שום תחרות לא בקבוצה או באתר כזה או אחר בדיוק ההפך לנצל את הכוח הגדול שיש לנו ביחד להעמיד פרוייקט משותף.
האמת חשבתי שזה יהיה קצת קשה בעיקר הלארגן ולסדר את הקבצים אבל לא חשבתי שזה יהיה כזה קשה מבחינת האנשים...
כנראה באמת שרק האגו מנהל לנו את החיים.
תודה

opl
27-02-16, 11:13
תרומתי הצנועה:
http://m.gpsies.com/userList.do;jsessionid=738D01813E8E39A75 1948AB746CA580F.fe3?username=vanderman

הם גם ככה נגישים לכל אחד בעולם...

בהצלחה. לדעתי אין באמת בור שצריך לכסות בנושא אבל אם מישהו באמת רוצה לעזור ולבנות לטובת הכלל אתן את תרומתי הצנועה.

Luckies
27-02-16, 19:25
תודה רבה
שלח לי בהודעה פרטית את הפרטים שלך על מנת לתת את הקרדיט המתאים.

opl
27-02-16, 19:26
אני לא צריך קרדיט, שלך, של כולם, תהנה.

Luckies
27-02-16, 19:32
תודה.
אני בדיוק מוריד אותם וזה בדיוק סוג הקבצים שחיפשתי ערוכים בצורה מדוייקת ולא כיוון כללי כמו רוב הקבצים שיש ברשת.

opl
27-02-16, 19:44
שים לב שחלק קטן מהם הם מסלולי כביש לאופניים. זה דיי ברור.
אני לא אחד כזה שעושה שתי נקודות ל20 קמ. המסלולים ברורים, חלקם על בסיס טיולים שנעשו וחלקם הכנה לטיול.

נמרוד
28-02-16, 09:46
אם אני מבין נכון אתה רוצה לייצר "מטא מאגר טיולים" - מאגר טיולים של מאגרי טיולים.

יוזמה ברוכה.

בשביל לסדר בצורה מסודרת במקום אחד קישורים לכל המסלולים שאתה מוצא במאגרי אינטרנט כמו ג'יפולוג, טיולי, ג'יפסיז, שבילים, ג'יפטריפ, ועוד אתה לא צריך אישור של אף אחד.

להעתיק תוכן שמישהו אחר יצר ופרסם (טקסט, תמונות, קובץ נ.צ....) אתה לא יכול ללא אישור מבעלי האתר. זה נכון גם לאתר ג'יפסיז - אתה צריך לדעת מה המדיניות שלהם.

אבל אין טעם להעתיק את התוכן - הוא כבר שוכן איפשהו ברשת, למה אתה צריך עותק נוסף על שירות ענן נוסף? מה שאתה יוצר זה את הטבלה הגדולה של מאות מסלולים שרובה ככולה יכולה להיות קישורים לתכנים שנמצאים בכל האתרים השונים.

Luckies
28-02-16, 14:03
בגדול לפי מה שבדקתי ברוב המאגרים הרבה קבצים לא מעודכנים או שקובץ המסלול ערוך בצורה מאוד כללית.
לפני שאני מעלה את הקובץ למאגר אני מוודא שהוא מעודכן ואם צריך לערוך אותו שיהיה יותר נוח למשתמש הפשוט אז גם זה יבוצע. כמובן שסיפור הדרך לרוב לא משתנה אבל רמת העבירות יכול מאוד להיות שהשתנתה עם השנים....
ולכן זה ממש לא העתק הדבק אלא שימוש במאגרים הקיימים כבסיס.
עכשיו לדעתי הרווח הוא של כולם
של האתר כי הוא מקבל בסופו של דבר קובץ מעודכן יותר.
ושל הקהילה כי יהיה לה גם קבצים מעודכנים וגם מבחר הרבה יותר גדול של מסלולים.
כמובן שאם אני אשאר לבד במערכה הזו זה נועד לכישלון מראש...
או שזה פשוט ייקח יובל עד שיהיה שווה משהו.
שוב פעם קרדיט יינתן לכול מי שמגיע וצריך והכל מובן וברור.
הכי קל לקחת כמה מילים מפה כמה מילים משם "וליצור" משהו שכאילו שלך.... זה לא אני ואני לא רוצה לעשות משהו שלי... זה של כולם ובשביל כולם.
ולכן אני כותב גם פה בכללי ולא בפרטי לבעלי האתר (ניסיתי משום מה לא קיבלתי עדיין תשובה...גם לא זו תשובה)
בינתיים אני עובד על מה שיש ועם מה שיש...

נמרוד
29-02-16, 09:23
אתה יכול לקחת את התגובה שלי לעיל כתגובת בעלי האתר הזה, וכתגובה אופיינית של כל אתר באינטרנט:

אתה יותר ממוזמן לקשר למסלולים ולכתבות באתר. אתה לא יכול לקחת תוכן (תמונה, טקסט, קובץ נ.צ.) ולפרסם אותו במקום אחר ברשת.

weref
29-02-16, 12:46
אין ספק שיש מקום לשיפור בנושא. היום יש כמה מקומות שמנהלים או שומרים קבצי מסלולי, אתרים וקבוצות פייס. אני מכיר לפחות 10, בטח יש גם איזה גאון או שתיים שמנהלים מאגר ענני.
לכולם אותה בעיה, לא ידועה עד כמה הם מעודכנים או מפורטים. היום אתה מוכן לעשות את זה, ומה יהיה מחר?

הפתרון, תשתית טובה שניזונה מעידכון תמידי של המשתמשים. איזה?
זה כבר פתרון טכני, לדעתי שידרוג עמוד ענן עם תצוגת מסלול כמו GPSies. כל זאת מחובר לקהילה (מאמרים ופורום) סוגר את המעגל.
ממשק נח עם תשתית טובה יאפשרו נגישות למסלולים (קושי\איזור\אורך), עידכון שותף תוך כדי הטיול (סטייל WAZE), תמונות ועידכונים שמסונכרים ישירות לפורום של המסלול הרלוונטי עוד ועוד..
לא חסרים רעיונות לפיצ'רים.

בהצלחה,

asafk
29-02-16, 18:18
אני רוצה להמשיך לשאלה חצי פילוסופית...
למה צריך שהקבצים יהיו הכי מעודכנים? והכי הכי מפורטים? האם זה בגלל שקהל היעד הוא מי שלא מסוגל להתמצא בשטח בלי נקודה כל 20 מטר?
האם אנחנו רוצים להרגיל מטיילים ללכת כמו עיוורים אחרי מכשיר ניווט? לנווט בשטח כמו שמנווטים ב WAZE בלי לשים לב בכלל איפה עברת ומה קורה מסביבך?
ואם כל הקבצים יהיו מעודכנים ומפורטים ומושלמים למשתמש שאתה קורא לו המשתמש הפשוט, אני קורא לו המשתמש שלא יודע להתמצא בשטח - אתה לא חושש שנראה עוד ועוד מקרים של טיולים שהסתבכו בגלל שהמטיילים פשוט לא ידעו איפה הם ומה יש סביבם? (וראינו כמה מקרים כאלו בזמן האחרון). זה לא הוראות ניווט מדיזינגוף סנטר לשנקין - שאפשר לעצור בדרך לשאול, או מקסימום להתקשר למונית. כאן זה עניין רציני, מהסוג שמי שלא יודע מה קורה בשטח מסביב ולא מסוגל להתמודד בלי קובץ מעודכן ומפורט על תוכנת הניווט שהיא המילה האחרונה - עלול למות מזה. פשוט כך.

אסף.

Luckies
29-02-16, 19:50
האמת שאלה יפה אך עוד פעם אני יוצא מנקודת הנחה שמדובר באנשים בוגרים שמבינים מה הם עושים.
עם כל הכבוד יש גבול לאחריות שאנחנו יכולים לקחת על עצמנו ופה הלכת קצת רחוק מידי לטעמי.
כל אדם סביר יתנסה קודם בסביבה מוכרת ולאחר מכן ינסה בשטחים לא מוכרים.
ולדעתי אם כבר יש קובץ אז כן עדיף שיהיה מסודר ולא קווים כלליים של 30 ק"מ רצופים ללא התייחסות לפניות שבדרך.
זה עניין של ראיה שונה של התחביב המורכב הזה אין פה טועים או צודקים הכל נכון כל אחד לפי צרכיו.

פלדי
01-03-16, 08:39
שלום,
איך אוכל לצפות בקבוצה?
פייסבוק או כמו שקראתי בהמשך הפורום בתוכנת דרובקס?

Luckies
01-03-16, 14:33
נכון לכרגע אנחנו עובדים על איסוף הקבצים שקיבלנו מהחברים ששלחו וממספר מאגרים שאישרו לנו.
אנחנו מבצעים עריכה מחדש אם צריך ,המרות וסידור לפי קבוצות.
ברגע שיהיה אוסף מינימאלי מסודר אנחנו נפרסם קישור לתיקייה הוירטואלית.
בינתיים אתה מוזמן להיכנס לקבוצה עצמה שם גם יש מסלולים אבל חלקם לא נבדקו עדיין.
הדגש הוא שכל מסלול שניכנס למאגר נבדק ועודכן פיזית ע"י אחד החברים.

https://www.facebook.com/groups/newclio/

ד ו ר ו ן
01-03-16, 18:22
האם אנחנו רוצים להרגיל מטיילים ללכת כמו עיוורים אחרי מכשיר ניווט? לנווט בשטח כמו שמנווטים ב WAZE בלי לשים לב בכלל איפה עברת ומה קורה מסביבך?
אסף.
ואז הם מוצאים את עצמם באמצע קלנדיה באמצע הלילה..

-->