PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהם הצעדים שיש לנקוט ע"מ להפוך ליבואן חוקי של שיפורי רכב?

mightyaad
27-02-16, 23:00
שלום,

הרצתי חיפוש כאן ובגוגל, ללא הצלחה רבה.

אני שוקל להיכנס לתחום שיפורי הרכב.
משיטוט באתר משרד התחבורה נראה שבגדול יש לבחון כל מוצר על כל רכב שהוא מיועד לו.
אני מאמין שיש עוד דברים שצריך לעשות מעבר לכך.
לכן, אני מעוניין לדעת מניסיונכם מהם הצעדים שיש לנקוט ע"מ להפוך ליבואן חוקי של שיפורי רכב.
בנוסף, האם הפער בין אדם שהוא יבואן לאדם שמורשה גם להתקין הוא גדול?
אשמח לעזרתכם.

תודה.

טל חסיד
28-02-16, 00:34
לפני הכל קח בחשבון זהו תחום מאד קשה וצפוף! , אתה צריך רשיון סחר ממשרד התחבורה, זה בשביל למכור חלקי רכב שביניהם גם שיפורי רכב, שלב שני זה להוציא אישור ליבוא חלקי רכב הכל צפציפי ולא כללי במידה ויאשרו לך ליבוא בורג מחברת × מותר לך לייבא רק אותו, לכל חלק צריך אישור, אם תצליח לאשר שיפור כזה או אחר תוחל לייבא רק אותו מהייצרן שאושר ע"י משרד התחבורה.
כמובן שיש חלקים שלא נידרש אישור אבל לשיפורי מתלים הכל צריך אישור.
לגבי התקנות שיפורים במוסך, התחום עכשיו מתחיל לעבור הסדרים מסויימים שלדעתי עוד אף אחד לא יודע מה יהיה בסוף, מה שבטוח אתה תצתרך להיות בעל מוסך מורשה

בהצלחה טל

- - - Updated - - -

לפני הכל קח בחשבון זהו תחום מאד קשה וצפוף! , אתה צריך רשיון סחר ממשרד התחבורה, זה בשביל למכור חלקי רכב שביניהם גם שיפורי רכב, שלב שני זה להוציא אישור ליבוא חלקי רכב הכל צפציפי ולא כללי במידה ויאשרו לך ליבוא בורג מחברת × מותר לך לייבא רק אותו, לכל חלק צריך אישור, אם תצליח לאשר שיפור כזה או אחר תוחל לייבא רק אותו מהייצרן שאושר ע"י משרד התחבורה.
כמובן שיש חלקים שלא נידרש אישור אבל לשיפורי מתלים הכל צריך אישור.
לגבי התקנות שיפורים במוסך, התחום עכשיו מתחיל לעבור הסדרים מסויימים שלדעתי עוד אף אחד לא יודע מה יהיה בסוף, מה שבטוח אתה תצתרך להיות בעל מוסך מורשה

בהצלחה טל

איציק - 4X6ZH
28-02-16, 06:38
שלב א
להיות פעיל פוליטי

שלב ב
מקורות מימון

שלב ג
שיהיה לך כמה " תארים " מוזרים

שלב ד
בעזרת בשם ( מאד חשוב )

mightyaad
28-02-16, 07:22
תודה על התגובות.
איך אפשר לדעת אם השיפור הוא חלק שדורש אישור?

asafk
28-02-16, 08:55
מאוד פשוט. כל חלק שמותקן ברכב הוא ״מוצר תעבורה״ וככזה דורש אישור.
איזה אישור? משרד התחבורה בלבד או מכון התקנים? אישור שנתי או לכל משלוח? עם קיטבג או בלי קיטבג? זה כבר תלוי בהרבה משתנים ואדם אחד שחותם או לא.

אסף.

-->