PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברים עזרו אני בצרה קיה סורנטו

02-03-16, 20:49
שלום חברים
היום נפרדתי מ9000 ש״ח בעבור החלפת טרנספר קדמי בקיה סורנטו 2003
התקלה במקור הייתה שמנורת ההילוך הנמוך לא נדלקה ולא פעל הארבע על ארבע הרגיל כנראה גם
לאחר ההחלפה עדיין לא נדלקת מנורת ארבע על ארבע נמוך
תמה לדעתכם מקור הבעיה ?
יתכן והחליפו לי שלא לצדק את הטרנספר הקדמי?

MOSHIKO.L
02-03-16, 21:23
אתה מתכון לסרן קדמי?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

02-03-16, 21:33
החליפו דיפרנציאל קדמי משום מה

MOSHIKO.L
02-03-16, 21:36
דיפרנציאל קדמי ב9000 שח???
נשמע לי מוגזם. איפה בוצעה העבודה והאם בוצעו דברים נוספים ברכב?
אין שום דרך לדעת אם נפתרה הבעיה כשלא ברור לנו מה היתה הבעיה ומה בוצע כדי לפתור אותה.
אבל אם אתה אומר שהסימנים הם שהמנורה לא דלקה לפני ועכשיו היא גם לא נדלקת נראה שהבעיה לא נפתרה

02-03-16, 21:42
הבעיה היתה שלא משתלב 4/4 ולא נדלקת נורה של 4/4נמוך דיפנ יאל קדמי משומש עלה 5000 שח לפני עבודה ומעמ

MOSHIKO.L
02-03-16, 21:49
איפה בוצע הטיפול?
לפי מה שאמרת גם עכשיו הנורהלא נדלקת ולכן לא ברור לי איך הרכב יצא מהמוסך בלי שהבעיה טופלה

02-03-16, 21:59
הי
התבצע במוסך מקומי של איש נחמד ולבבי
המוסכניק טוען הבעיה של השילוב לארבע על ארבע הרגיל הוא הדיפרנציאל הקדמי ולכן החליף אותו
והבעיה של המנורה של ההילוך הנמוך היא בטרנספר וגם אותו כנראה צריך לפתוח ולבדוק
אתה נראה לי מבין לפי השאלות והתגובות שלך ולכן באמת רק לשאול אותך האם יתכן שמקור הבעיה הוא גם הדיפרנציאל הקדמי וגם בטרנספר
איזה חלק מפעיל את הפונקציות של ארבע על ארבע רגיל והנמוך ?
מאד יעזור לי להבין את זה

- - - Updated - - -

המנורה של ההילוך 4/4 הרגיל דלקה גם לפני התקלה והיא דולקת עכשיו
המנורה של הנמוך לא דלקה לפני התיקון ולא דולקת אחרי התיקון

asafk
02-03-16, 22:44
בקיצור.
האיש נחמד ולבבי אבל לקח 9000 שקל ולא פתר את הבעיה.

שים את האוטו עם כל הגלגלים באוויר. (על בוקים / ג'קים)
שלב 4X4. שלב להילוך ושחרר בלם חניה.
האם הגלגלים האחוריים וגם הקדמיים מסתובבים?

עכשיו שלב לניוטרל. שלב 4X4 נמוך. שלב שוב להילוך.
האם הגלגלים הקדמיים וגם האחוריים מסתובבים?

לא נעים לומר, אבל יכול להיות שהבעיה היא רק בנורה או המפסק שמפעיל אותה...

אסף.

shahav
03-03-16, 11:44
תדרוש את כספך מהמוסך. ואו טיפול בבעייה ללא שקל נוסף.
לא יודע את שנתון הרכב, אבל על פנו נראה שילמתה מחיר מופרז.
מצד שני נראה שהמוסכניק החביב לא מכיר את הרכב שלך ולומד על חשבונך. כדאי לפתור את הבעייה אתר מוסך שמכיר את הרכב.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

yoav21
03-03-16, 13:18
בקיצור.
האיש נחמד ולבבי אבל לקח 9000 שקל ולא פתר את הבעיה.

שים את האוטו עם כל הגלגלים באוויר. (על בוקים / ג'קים)
שלב 4X4. שלב להילוך ושחרר בלם חניה.
האם הגלגלים האחוריים וגם הקדמיים מסתובבים?

עכשיו שלב לניוטרל. שלב 4X4 נמוך. שלב שוב להילוך.
האם הגלגלים הקדמיים וגם האחוריים מסתובבים?

לא נעים לומר, אבל יכול להיות שהבעיה היא רק בנורה או המפסק שמפעיל אותה...

אסף.

זה הדבר הראשון שעבר לי בראש

erezgur
03-03-16, 14:20
ואני רק עם הערה טכנית קלה -

בתור משתמש חדש בפורום - ברוך הבא, הגעת למקום איכותי, חם ועוזר.
כאשר פותחים אצלנו שרשור חדש - יש להקפיד לתת שם משמעותי וטוב שממנו ניתן יהיה להבין במה מדובר בו. למשל "קיה סורנטו - לא נדלק אור בעת שילוב 4X4" - בצורה כזו מצד אחד אתה גורם לכל מי שיוכל לסייע להיכנס ולקרוא את הנאמר בשרשור ומצד שני אתה מאפשר למי שיתקל בבעיה דומה בעתיד - למצוא בקלות את ההודעה שלך וללמוד מנסיונם של אחרים. במילים אחרות - שימור הידע!

שיהיה בהצלחה,
ארז גור

tallevi
03-03-16, 18:41
חבל שלא באת להתייעץ קודם...
החלק שמפעיל את הפונקציות....זה הטרנספר. מה הוא מפעיל? את הדיפרנציאל הקדמי...הוא מעביר תנועה באמצעות גל הינע לדפרינציאל הקדמי, ויש בו גם את הגירים ליחס העברה נמוך, מה שנקרא הילוך ככוח/LOW
בד"כ מה שמפעיל את הנורה, זהו מפסק המותקן על ציר הבורר של הטרנספר וזאת על מנת לספק אינדיקציה למיקום הבורר במצב משולב ו/או משולב LOW.

מלבד תפקוד הנורה, תעשה את הבדיקה שרשם לך אסף על מנת שתדע בדיוק מה מצב המערכת כרגע.

בהצלחה,

טל.

03-03-16, 21:29
חברים ריגשתם אותי בתשובותיכם ואבצע את הבדיקה הזו
עדכון מהבוקר
היום בבוקר הבנתי שכדי לשלב את ההילוך הנמוך בקיה צריך להעביר את ידית ההילוכים למצב ניוטראל ואז לשלב
ובאמת נדלקה המנורה וכאילו נראה שהמערכת כולה אמורה לעבוד
אך ניסיתי לטפס כמה גבעות והאוטו לא מרגיש שהגלגלים הקדמיים מסתובבים והוא מתחפר ומחליק במהירות
יש לי שאלה משאבת ה וואקום רועשת ורוטטת כאשר משלבים לארבע על ארבע
המוסכניק החביב טוען שהיא אמורה לרעוש ולטרטר ורק מתי שיש לחץ על הגלגלים היא נכנסת לפעולה ונהיית שקטה
האם זה באמת כך?
יתכן והבעיה במשאבת הווקום ושילמתי 5000 ש״ח לחלק דיפרנציאל קדמי למרות והיה תקין ?
חברים עזרו לי להבין

shahav
03-03-16, 21:52
יש לרכב הזה לוקרים מקדימה?

03-03-16, 21:58
לא
זו מערכת וואקום עם הפעלה עיי מתג חשמלי למצבי ההנעה

אורי.ר
04-03-16, 06:57
כאשר מעבירים בבורר ממצב של HI ל LOW המערכת נדרכת וזהו, המערכת לא מטרטרת לא מקרקרת ולא רועשת, משהו לא תקין.

IlanHadar
04-03-16, 08:37
המערכת מופעלת ואקום, שום רעש ממשאבה לא אמור להיות, תקלה בואקום תמנע שילוב.

לא יודע מה החליפו ולמה. נשמע כמו מכונאי חביב חובב כסף.

shahav
04-03-16, 09:03
ותיקון וואקום לרוב כרוך בהחלפת צינורות גומי פשוטים או חיבור הולם.
כדאי שבתור בעלים תכיר את נקודת הכשל שתוכל לתקן לבד בשטח

Tomer Gal
04-03-16, 09:27
תקלה נפוצה בסורנטו היא קרע בדיאפרגמה של ה4*4

בתוך הדיפרנציאל הקדמי יש דיאפרגמה שאחראית על השילוב של הסרן הקדמי.אם היא קרועה לא יהיה שילוב למרות שהחיווט בלוח שעונים יראה שכן.
Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

04-03-16, 09:28
חברים יקרים תודה לכם על הסיוע
נכנסתי היום למוסך קיה ומסתבר שהדיאפרגמה של הדיפרנציאל לא תקינה בדיפרנציאל שהוחלף
החלק שהתקינו לי לא תקין

Bernard
04-03-16, 14:40
השאלה האם זו היתה הבעיה גם בחלק הישן ואם היה באמת צריך להחליף את כל הדפרנציאל או שאפשר רק לתקן/להחליף את החלק הסורר?

04-03-16, 19:02
זו באמת השאלה הגדולה
אבל תשמע קטע מוזר מאד
הלכתי למוסכניק הזה והוא אמר לי שהדיפרנציאל שלי לא אצלו יותר כי השליח שהביא את החלק התקין לקח את החלק שלי
וכך נוהגים כל הסוחרים שמביאים חלקים להביא את החלק שלהם ולקחת את החלק המקולקל
זה נשמע הזוי ביותר מבחינתי ואני כבר מתחיל לחשוב דברים לא טובים
מישהו מכיר מדיניות כה גורפת כלשונו שכל הסוחרים כך עושים ?

asafk
04-03-16, 19:26
יש חלקים שלוקחים לשיפוץ את הישן תמורת משופץ

חוקית, אלא אם כן כך סוכם מראש, החלק הישן שייך לך. מישהו זיכה אותך עליו? קיבלת הנחה במחיר החלק החדש תמורתו? אם לא, החלק שלך וזכותך לדרוש אותו.
מקובל בהרבה מוסכים פשוט לשים לך את כל החלקים המשומשים באוטו, ביקשת או לא, כדי למנוע בדיוק את סוג הויכוח הזה לאחר מעשה.

אסף.

opl
04-03-16, 20:03
אני מכיר אחרת, תמיד העלות שהוצגה לי על - אלטרנטור, סטרטר וכו היא כשהישן לא חוזר אלי...

asafk
04-03-16, 20:14
כמו שכתבתי - מסוכם מראש. ואם זה לא חלק מהמחיר אז לא.

אסף.

opl
04-03-16, 20:17
בא נגיד את זה ככה, אני לא מכיר אף אחד שהלך להחליף - אלטרנטור/הגה כוח/סטרטר וחזר עם החלק הישן ברכב אלא אם כן סיכם מראש והוסיף כסף על גבי העלות שנאמרה לו.

בוזי
04-03-16, 20:25
בחלקים משופצים מקובל למסור את הישן תמורת החדש.
מקובל גם לסכם מראש.
משהו לא מריח טוב, אין ספק... במיוחד ששילמת סכום גבוה והבעיה לא נפתרה.

boaz avrahami
04-03-16, 20:32
בא נגיד את זה ככה, אני לא מכיר אף אחד שהלך להחליף - אלטרנטור/הגה כוח/סטרטר וחזר עם החלק הישן ברכב אלא אם כן סיכם מראש והוסיף כסף על גבי העלות שנאמרה לו.

כשמציעים לך חלק משופץ אז זה די ברור שהישן חוזר למשפץ.
ג'ו סיפר לי שגם במגרשי Pick a Part יש חלקים שאתה משלם פקדון/קנס עד שתחזיר את המקולקל במצב המאפשר שיפוץ.

http://shop.advanceautoparts.com/o/corecharge

כשאתה רוכש חלקים (ולא חלפים), מוסך ישר שם לך ליד הרכב או בתא המטען ארגז עם החלפים הישנים.
ולו בכדי לתת לך הרגשה שלא עבדו עליך.

Elad Shamir
05-03-16, 18:03
יש הבדל בין שיפוץ לחדש/משומש
כשאתה קונה חלק כל שהוא חדש או משומש אז מתקינים לך אותו והישן שלך (בד"כ הלקוח לא לוקח כי אין מה לעשות איתו)
כשמדובר בשיפוץ אז זה סידור כזה שחוסך זמן במקום לשלוח את שלך לשיפוץ ולהמתין עד שיחזור, המשפץ מביא למוסך (או שיש למוסך משלו) חלק שעבר שיפוץ ולוקח את שלך לשיפוץ
לפי התאור שלך החלק נשלח לשיפוץ אבל! המחיר (נראה לי, לא מבין בזה מספיק) מתאים לקנייה

קוקו
02-04-16, 23:54
כבעל סורנטו (עם בעיה בדיפרנציאל הקידמי כבר מעל לשנה) אני רוצה לעשות מעט סדר :

זאת לא משאבת וואקום (!!) אלה משאבת אוויר, כשמשלבים ל4X4 היא מנפחת את הדיאפגרמה ל6PSI ומפסיקה לנפח ברגע שהגיע ללחץ הדרוש (6PSI). אם היא עובדת כל הזמן ישנה דליפה בדרך אל הדיפרנציאל (סיכוי נמוך כי רוב הצינור ממתכת) או מהדיאפרגמה עצמה .. אם פותחים את השסתום לשיחרור הלחץ שנבנה בדיפרצניאל כשהשמן מתחמם אפשר לשמוע את האוויר יוצא החוצה. עלות החלק כ900 שקל בארץ או כ100$ באינטרנט

בדיקה פשוטה של המשאבה היא ע"י סגירת צינור הגומי שיוצא ממנה עם פליאר - אם היא מפסיקה מיד היא תקינה (מגיע ל6PSI ועוצרת), אם היא עובדת כל הזמן רצוי להימנע משילוב ל4X4 כדי לא לגרום לבלאי שלה

לסורנטו אין לוקרים, הציריות מחוברות ומסתובבות כל הזמן. פה אני מנחש כי עדיין לא פתחתי את הדיפרצניאל - הציריה הימנית הארוכה מחוברת קבוע והשמאלית הקצרה מנותקת ע"י הדיאפרגמה

השילוב של הטרנספר עם מנוע חשמלי ואפשר לשמוע אותו משתלב גם אם הדיפרנציאל הקידמי לא עובד

והערה קטנה לסיום - כשמניעים את הרכב המערכת מבצעת בדיקה קצרה - מפעילה את המשאבה לשניה, אם היא מנותקת (אני מניח שגם אם לא תקינה) בניסיון לשילוב גם הטרנספר לא עשה כלום

YGAL59
31-08-19, 19:02
מחפש מוסך שיעשה את עבודת החלפת הדיאפרגמה בדיפרציאל הקידמי באיזור נתניה

-->