PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין לנד קרוזר להיילקס חדשים

hyudale
06-03-16, 15:27
שלום,
אנחנו משפחה עם 2 ילדים קטנים שמאוד אוהבים לטייל, יש נסיון בשטח, לא עם טנדר.

העניין הוא כזה, כבר הגעתי לטויוטה בכוונה להזמין לנד קרוזר חדש (לקצורי 5 מושבים ארוך 340 אלף ש"ח), ואז שמתי עין על ההיילקס החדש...
התרשמתי ממנו מאוד, חזרתי הבייתה והתחלתי לבדוק מבחנים שדי חיזקו את מה שהרגשתי והחלטתי לבוא להתייעץ.
יש לציין שעוד לא ביצעתי נסיעת מבחן על ההיילקס, כרגע אין צפי אפילו מרוב שהם עמוסים עם הרכב...
אז בינתיים עשיתי רשימת יתרונות וחסרונות :)

- מחיר כמובן לטובת ההיילקס 33% פער, אנחנו לא מיליונרים, וחלק ניכר מערך הרכב הוא בתכנית מימון כשירידת ערך היא גם שיקול משמעותי בבחירת טויוטה. גם בשמירת הערך לפי מה שראיתי יש להיילקס יתרון, בדקתי ירידת ערך באחוזים אחרי שלוש שנים לרכבים עם נתונים זהים (ממוצע מחירונים משוקלל), לנד קרוזר %29- , היילקס %22-!! צריך לזכור שכל אחוז כאן זה אלפי שקלים.

- גם בסעיף ביטוח וצריכת דלק ההיילקס מוביל עם 7,500 ש"ח למקיף + חובה לשנה לעומת 10,000 בלנד קרוזר, צריכת דלק ממוצעת אמיתית לפי כמה מבחנים שראיתי במנועים החדשים 1/11 בהיילקס לעומת 1/9.5 בלנד קרוזר (16% פער).

- מה שמאוד מוביל את ההתלבטות עוד משלב התצוגה זה כמובן הזינוק העצום באיכות תא הנוסעים של ההיילקס, כמו כן הבטיחות שמאוד הייתה חשובה לי ודי התיישרה בדור האחרון בהיילקס, הלנד קרוזר עדיין מציג יתרון ברור של אבזור, פינוקים ובכלל תא נוסעים יותר נעים (מיזוג מאחור, מושבי עור ועוד הרבה דברים שפחות חשובים לי כמו חלון בגג,כוונון מושבים חשמלי...)

עד כאן אין ממש התלבטות מבחינתי כמו שאתם יכולים להבין, ההתלבטות מתחילה וגם די נגמרת בשימושיות היומיומית של ההיילקס לעומת הלנד קרוזר. אין לי בעיה עם המראה והפוזה של רכב עבודה לעומת רכב פנאי, ואין לי שום זיקה לחקלאות.

חשוב לי הפידבק של אנשים שמשתמשים ברכב כזה כרכב פנאי לשטח פעם בחודש וליומיום, בכל זאת הוא ארוך מהלנד קרוזר בחצי מטר... בסיס גלגלים ארוך יותר שזה חיסרון בשטח... אני עוד לא סגור עם איזה פתרון אני יהיה שלם על הארגז לאכסון...
דעות לכאן ולכאן יתקבלו בברכה
תודה!

Tzvika-Pick
06-03-16, 17:02
נהגתי בשני הכלים ואני חושב שדי סיכמת את ההבדלים ביניהם.
ההיילקס החדש ביצע קפיצת מדרגה משמעותית ביותר בכל הקשור לאיכות החיים. זה לא ההיילקס של שנות ה-2000 שהיה טרקטור ונסיעה עליו הייתה כמו טרקטור. אבל טנדר זה טנדר ומה לעשות, הלנד-קרוזר הרבה יותר מפנק ממנו. איכות החיים אחרת לגמרי. בידוד רעשים, נוחות נסיעה כשהרכב לא מועמס ואפילו התנהגות כביש. אין מה לדבר, הלנד-קרוזר ביום-יום הרבה יותר נעים.

מבחינת יכולות שטח לא הייתי מודאג במיוחד במקומך. לא כתבת מה אופי הטיולים שלכם, שני הרכבים ידרשו שיפורים כדי לטייל במקומות עם עבירות קשה אבל יכולים לרדת ככה, סטנדרטיים כמו שהם, לרוב מסלולי השטח שיש בארץ ולעבור בלי נזקים ובלי בלאגן. לטנדר יש שימושיות משל עצמו בזכות הארגז הפתוח אבל יש גם חסרונות - איפה תשים את הציוד ביום יום כשאתה נוסע עם הרכב לסופר ולעבודה? במושב האחורי? לא נוח... תסגור את הארגז? גם אופציה, אבל אז אתה מאבד את השימושיות של ארגז פתוח.

yoni_0000
06-03-16, 19:04
אם אתה מסתובב הרבה במרכז, חניות זו בעיה בטנדר..
חוץ מזה, אם אתה לא מפונק ולא מתחרע על מדרגות סלע, אז היילקס עם ארגז סגור הוא אחלה אופציה.

hyudale
06-03-16, 23:15
מבחינת יכולות שטח לא הייתי מודאג במיוחד במקומך. לא כתבת מה אופי הטיולים שלכם, שני הרכבים ידרשו שיפורים כדי לטייל במקומות עם עבירות קשה אבל יכולים לרדת ככה, סטנדרטיים כמו שהם, לרוב מסלולי השטח שיש בארץ ולעבור בלי נזקים ובלי בלאגן..

אני פחות מוטרד מיכולת השטח,
הכוונה היא למסלולים בינוניים בקיץ עד אתגריים כשיש בוץ, לא משהו קיצוני. יש נסיון רב על פאגרו עד היום ועל רנגלר מטרום תקופת הילדים...
חשוב לי שהאוטו יסיים בנינוחות סופ"ש ארוך של סובב נגב ויגיע לעבודה למחרת כאילו כלום לא קרה.

hyudale
06-03-16, 23:20
אם אתה מסתובב הרבה במרכז, חניות זו בעיה בטנדר..
חוץ מזה, אם אתה לא מפונק ולא מתחרע על מדרגות סלע, אז היילקס עם ארגז סגור הוא אחלה אופציה.

למזלי אני גר בישוב בצפון בצמוד קרקע וגם בעבודה אין בעית חניה

צחי66
07-03-16, 07:07
שאלה לפותח השרשור
האם עלויות הביטוח שהבאת הן מהצעות קונקרטיות? נראות לי נמוכות מאוד. בבדיקה באתר הביטוח הישיר זה באיזור 14 אלף למקיף בהיילקס.
אנא שתף את המקורות שלך.
בעניין צריכת הדלק בהיילקס, לאחר יום שלם באוטומטי עם נסיעה רגועה בעיר ובחוץ, מגרד מלמטה את ה 1:10.

רמי גלבוע
07-03-16, 07:35
בנוסף לנאמר מעלה, קח בחשבון איכות נסיעה שונה באופן תהומי - הטנדר נוקשה מאוד, הקרוזר הרבה יותר נוח. הקרוזר על סף רך מדי, קל לשפר (מעצבן, אחרי שהשכבת 340,000...). הטנדר יישאר תמיד נוקשה מאחור, אלא אם תשפר מתלים על חשבון כושר העמסה. אני משער שהטנדר גם גניב יותר.

ד ו ר ו ן
07-03-16, 08:08
שאלה לפותח השרשור
האם עלויות הביטוח שהבאת הן מהצעות קונקרטיות? נראות לי נמוכות מאוד. בבדיקה באתר הביטוח הישיר זה באיזור 14 אלף למקיף בהיילקס.
אנא שתף את המקורות שלך.
בעניין צריכת הדלק בהיילקס, לאחר יום שלם באוטומטי עם נסיעה רגועה בעיר ובחוץ, מגרד מלמטה את ה 1:10.
ביטחתי היילקס במקיף מעל 15 שנים.
יש הבדלי מחירים גם של פי 2 לפעמים.

hyudale
07-03-16, 09:14
שאלה לפותח השרשור
אנא שתף את המקורות שלך.

דווקא ההצעה להיילקס היא מביטוח ישיר (בן 35 ללא תאונות 16 שנה), נתתי לסוכן שלי לבדוק והוא לא יכל להתחרות בזה, ההצעה ללנד קרוזר היא דרך הסוכן עם הפניקס.

דרור ברלי
07-03-16, 09:23
בנוסף לנאמר מעלה, קח בחשבון איכות נסיעה שונה באופן תהומי - הטנדר נוקשה מאוד, הקרוזר הרבה יותר נוח. הקרוזר על סף רך מדי, קל לשפר (מעצבן, אחרי שהשכבת 340,000...). הטנדר יישאר תמיד נוקשה מאחור, אלא אם תשפר מתלים על חשבון כושר העמסה. אני משער שהטנדר גם גניב יותר.

הקרוזר לא "על סף רך מדי". הוא בפירוש רך מדי. הוא מתנדנד ומתפלל. אם כבר הוא על סף הגדרת משהו הרי שזה על סף "סמרטוטי".
זה מין קטע מסורתי כזה של טויוטה בלנדקרוזרים מסדרות 90, 120, 150 - מתלים רכרוכיים, בולמים מקוריים סמרטוטיים משוללי כל ריסון.
יש מי שיקבל ממנו "מחלת ים" בכביש, ובסיטואציה של גלגל קדמי שנכנס לבור/חריץ בקרקע, הנידנוד יגרום לנגיחת פגוש קדמי בקרקע ופגיעה בו (פלסטיק מטאלי יקר, יושב על אימום עשוי מקלקר, כן, קלקר... לא חבל?...). זה מנסיון.
החלפת הבולמים לפחות, למשהו יותר קשיח ומרסן - מחוייבת המציאות.

והטנדר? נו, הוא... טנדר. כמו כל הטנדרים.
טנדר מתוכנן להעמיס כמעט טון ו/או לגרור עגלה כבדה, הוא תמיד יהיה נוקשה מאחור.
לא הייתי פוסל "ריכוך" קפיצים אחוריים בטנדר עבור מי שמשתמש בו למשפחה, לטיולים וליומיום ולא לעבודה/העמסת משקלים כבדים.

מבין שני הטאלנטים המדוברים דווקא הטנדר קוסם לי יותר. הרבה יותר. אולי כי אפשר לקבל אותו גם בידני. אבל זה רק אני....

hyudale
07-03-16, 09:35
לא הייתי פוסל "ריכוך" קפיצים אחוריים בטנדר עבור מי שמשתמש בו למשפחה, לטיולים וליומיום ולא לעבודה/העמסת משקלים כבדים.

מבין שני הטאלנטים המדוברים דווקא הטנדר קוסם לי יותר. הרבה יותר. אולי כי אפשר לקבל אותו גם בידני. אבל זה רק אני....

תודה דרור,
האמת היא שאני מסתדר מצוין עם ידני ושקלתי גם את זה ברצינות כי הטסות לא מפריעות לי וכמה שפחות ניקלים יותר טוב, 2 דברים שהורידו אותי מזה, התא נוסעים בידני נראה הרבה פחות טוב החל מהמושבים שגם נראים פחות טוב וגם פחות תומכים, בלי כוונון גובה, דשבורד שחור שנראה פחות טוב בלי קשר למחשב דרך ומולטימדיה שלא קיימים. דבר שני ששמתי לב מהמחירונים בעבר, האוטומט שומר על הערך יותר (משהו כמו 5% לעומת הידני ל3 שנים).

לגבי הריכוך של הקפיצים האחוריים, איך זה עובד? עלות משוערת?

asafk
07-03-16, 09:38
לא מזמן בילינו סופש ארוך של טיול עם היילקס ולנדקרוזר.
למרות ואולי בזכות הנוקשות של הטנדר, הקרוזר לא הצליח לעמוד בקצב שלו שלא היה גבוה, בגלל שהוא קיפץ והתפזר על כל השביל וממש הפך לא נעים. פתיר לחלוטין ובקלות עם סט מתלים. אבל עם הפרש כזה במחיר... לא רואה סיבה להעדיף את הלנדקרוזר.

אסף.

elro
07-03-16, 11:00
חייב לציין שהטנדר טויוטה החדש פשוט יפה, יפה יותר מהלנדקרור...

דרור ברלי
07-03-16, 12:33
תודה דרור,
האמת היא שאני מסתדר מצוין עם ידני ושקלתי גם את זה ברצינות כי הטסות לא מפריעות לי וכמה שפחות ניקלים יותר טוב, 2 דברים שהורידו אותי מזה, התא נוסעים בידני נראה הרבה פחות טוב החל מהמושבים שגם נראים פחות טוב וגם פחות תומכים, בלי כוונון גובה, דשבורד שחור שנראה פחות טוב בלי קשר למחשב דרך ומולטימדיה שלא קיימים. דבר שני ששמתי לב מהמחירונים בעבר, האוטומט שומר על הערך יותר (משהו כמו 5% לעומת הידני ל3 שנים).

לגבי הריכוך של הקפיצים האחוריים, איך זה עובד? עלות משוערת?

בלי מולטימדיה - מבחינתי זה מצויין! פחות הסחות דעת בנהיגה. מה גם שהמולטימדיה של טויוטה אינה מהמשובחות.
הייתי מוכן שיוציאו את המולטימדיה מהאוטו תמורת הנחה במחיר.
מושבים פחות תומכים זה המינוס הגדול היחידי.
לגבי שמירת ערך - הם עפים בכל מצב, גם עם דשבורד שחור או חום-בוץ, גם עם גיר ידני. גם בלי גיר בכלל. גם לא מטופלים, גם שחוטים במצב גרוע.
בכל זאת זה טויוטה ושמירת ערך זה השיקול העיקרי אם לא היחידי לבחירה בטויוטה.

ריכוך קפיצי עלים - יש קיטים מחו"ל ויש מייצור מקומי - קפיצים רכים יותר עם דירוג שונה, יותר מהלך וקבוע-קפיץ נמוך יותר. האוטו יהיה יותר נוח אבל תחת עומס גדול הוא ישקע. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע.

hyudale
08-03-16, 06:53
תודה לכולם, אני יעדכן אחרי הנסיעת מבחן את ההחלטה (אני מקווה שישאירו לי את האוטו ליום).

דרור, אני מוצא את המשפט "
בכל זאת זה טויוטה ושמירת ערך זה השיקול העיקרי אם לא היחידי לבחירה בטויוטה" קצת תמוה אם לא מתריס...
יש לך נסיון רע עם טויוטה?

סולי
08-03-16, 08:27
זוג מושבי רקארו לנהג ולנוסע יפתרו את העניין ועדיין תהייה הרחק ממחיר הלנדקרוזר וגם תקבל מושב יותר נוח מהמצוי בלנדר קרוזר.

לגבי המתלים,
גם בעבודה וגם זוג חברים התקינו סטאפ מלא של אולדמן, קדימה ואחורה...
השיפור עצום לנוחות.

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

דרור ברלי
08-03-16, 13:41
תודה לכולם, אני יעדכן אחרי הנסיעת מבחן את ההחלטה (אני מקווה שישאירו לי את האוטו ליום).

דרור, אני מוצא את המשפט "
בכל זאת זה טויוטה ושמירת ערך זה השיקול העיקרי אם לא היחידי לבחירה בטויוטה" קצת תמוה אם לא מתריס...
יש לך נסיון רע עם טויוטה?

יש לי נסיון איום ונורא עם מכונית מתוצרת חברת בת של טויוטה (חלקים רבים משותפים עם טויוטות מאותו דור). עזוב שגם כשהיה תקין (וזה לא קרה הרבה) בכל השוואה לכל רכב אירופאי מהדור שלו זה היה חרא של אוטו בכל קנה מידה - גם האמינות היתה רחוקה ממנו כמו מטולה מאילת. זבל אמיתי. ובכל זאת הוא היה להיט בשוק.
כשגרושתי החליטה שנמאס לה ממנו ופרסמה אותו למכירה - הוא נחטף תוך יומיים במחיר המבוקש. פשוט לא להאמין, אבל הסגידה לזבל היפני מוכיחה כל פעם מחדש שאי אפשר להתמודד עם דעות קדומות ומותגי-אליל ושהפראיירים לא נגמרים, רק מתחלפים.

לי אין שום דבר בעד/נגד יצרן כזה או אחר. העבודה שלי זה לנהוג במכוניות חדשות ולספר מה אני חושב.
כל המכוניות היום טובות. אבל יש טובות יותר. למעט רכבי השטח שלהם, עוד לא יוצרה טויוטה שלא היתה נחותה בכל הסעיפים הדינמיים מכל רכב אחר בקטגוריה שלה. ולא שטויוטה גרועה חלילה, נהפוכו - האחרים פשוט קצת יותר טובים.

וזה גם לא שהם לא יודעים לייצר מכוניות שטובות לא רק במוסך ובמחירון אלא גם לנהג - הם פשוט לא רוצים. הם שמים דגש על פרמטרים אחרים, כלכליים ושימושיים גרידא - הם הצליחו ליצור למכוניות שלהם תדמית מאוד סולידית של איכות ואמינות וזה מה שרוב הלקוחות מחפשים ומעריכים, גם אם במציאות, כיום האיכות והאמינות שלהם די ממוצעות וכבר לא בולטות במיוחד - בכל זאת התדמית של המותג מוצקה כמו בטון. בלתי מעורערת. מכאן גם הביקוש הגבוה כיד שנייה וכל זה מיתרגם בסופו של דבר לשמירת ערך טובה.

בסופו של דבר, בעול םשל היום המהות לא חשובה כמו התדמית. גם אני, אם הייתי שוקל עכשיו לרכוש טנדר חדש, יש מצב שהייתי בוחר בטויוטה ולאו דווקא בגלל תכונותיו (כי אני ניסיתי ואני יודע שמיצובישי טריטון נוסע קצת יותר טוב מטויוטה היילקס, מה לעשות, זו עובדה) כמו בגלל שמירת הערך שלו. זה פשוט שווה המון כסף.

נמרוד
08-03-16, 13:56
דרור עזוב כבר את הנסיון הרע שלך עם דיהטסו אפלאוז של אשתך לשעבר לפני 20 שנה... שחרר :rolleyes:

כמו שדרור כתב, ברכבי שטח טויוטה מייצרים כלים טובים מאד. בסגמנט הטנדרים הנמכרים בישראל הם מייצרים את הכלים הכי טובים - לעניות דעתי ואני חושש שלדרור קשה להגיד בפה מלא שגם לדעתו... אז אל תלחצו אותו ;)

ההתלבטות בטנדר חדש היא בין טויוטה למיצובישי. הדימקס דגם מיושן יחסית לשני אלו שהתחלפו בשנה האחרונה, והוא בכל מקרה נחות משניהם כרכב שטח שזה מה שמעניין אותנו מסיבות טכניות ברורות של זויות מרכב והעדר נעילה אחורית.

תבצע נסיעת מבחן במיצובישי תשקלל את הפרש המחיר בינהם, ותחליט.

ההתלבטות בין טנדר לSUV היא שאלה יותר גדולה - ההפרש במחיר כאמור גדול, כל אחד בא לענות על צרכים שונים של צרכנים שונים.

hyudale
08-03-16, 16:49
ההתלבטות בין טנדר לSUV היא שאלה יותר גדולה - ההפרש במחיר כאמור גדול, כל אחד בא לענות על צרכים שונים של צרכנים שונים.

האמת היא שאני חושש שהנסיעת מבחן בהיילקס מאוד תוריד אותי מהעניין, אני צריך לוודא שאני באמת יכול לחיות על רכב פחות נוח ליומיום, פחות בידוד רעשים ושאר הדברים שעלו... כל פשרה עם מחיר משלה

yoni_0000
08-03-16, 16:54
אני יכול להגיד לך שאני מסתובב במיצובישי טרייטון חדש בעבודה, בכביש הוא מתנהג כפרייבט- תנוחת ישיבה טובה, נוח, שקט, יש בקרת שיוט ועוד כמה שטויות.. חוץ מעניין האורך מאחורה, מבחינת נוחות ותפעול הייתי משווה אותו בכיף לפרייבט ממוצע.

דרור ברלי
08-03-16, 17:30
אני לא משווה אפלאוז למכוניות של היום אלא למכוניות של אז - וגם בזמנה היא היתה גרוטאה.
דייהטסו היא עדיין חטיבה בטויוטה, דגמים שונים של שני היצרנים חולקים מכלולים משותפים, יש דגמים שנמכרים תחת סמלי שני המותגים. לא נתקלתי בחיי במכוניות פחות טובות מדייהטסו. פח אשפה אמיתי, עם רגישויות וכשלים מכאן ועד הודעה חדשה בכל מכלול כמעט.

אני נוהג בכל רכב חדש שמגיע לישראל.
אני כותב/משתתף במבחנים השוואתיים.
אני לא בעד/נגד אף מותג. משתדל להיות הכי אובייקטיבי שאפשר.
טויוטה מפסידים סדרתיים בכל מבחן השוואתי בפרמטרים הדינמיים. זה כבר כמעט עובדה מוגמרת. אתה נכנס למכונית ויודע מה תקבל - מנועים רועשים מאוד בסל"ד גבוה, מתלים רופסים (רכים ונטרקים) שמתקשים לעקוב ולטפל בפני כביש שמשתנים במהירות, זויות גילגול נכבדות, אחיזה פחות טובה, מערכות היגוי קלילות מדי/אטומות/מנותקות/חסרות התחושה ביותר בעולם הרכב המודרני. לרוב הלקוחות של רכב משפחתי "התנהגות כביש" זה אולי הפרמטר הכי פחות חשוב (וחבל) - אבל מבין כל המותגים, טויוטה מייצרת את המכוניות שאפשר להגדיר כ"הכי לא לנהיגה". למעט דגמים ספורטיביים שלא מיובאים לישראל, קשה לי להמליץ על טויוטה כלשהי למי שמגדיר את עצמו כ"אוהב לנהוג".

כמובן שיש למכוניות של המותג את הנקודות החזקות שלהן - בראשן צריכת דלק חסכונית (יחסית לקטגוריות שלהן) וכמובן תדמית מוצקה מאוד של איכות ואמינות. אני מדגיש "תדמית" כי בשנים האחרונות יש להם חריקות פה ושם. חלקן צורמות (נזכיר בעיות בטיחותיות קשות בדמות פרשת המצערות הנתפסות במגוון דגמים בארה"ב, הבולג'וינטים המתפרקים בלנדקרוזר סדרה 90, אבל גם "סתם" איכות גימור בינונית מאוד - דשבורדים נסדקים בשמש, חלקי פלסטיק שנופלים וכו' וכו'... אלה ממש לא דברים נוראיים, אבל זה רחוק מה"איכות מושלמת" כפי שחסידי המותג מתיימרים להאמין).

רכבי השטח של טויוטה הם בעלי תדמית מיסטית כמעט. שוב - זה יותר בזכות העמידות המרשימה שהפגינו דגמי עבר מיתולוגיים מאשר בזכות עמידות דומה בדגמים המודרניים. אני מאוד אוהב את הלנדקרוזר 150 למשל, אבל הוא יקר ולא חסרות לו מגרעות. בראשן מתלים רופסים - כדי לא לקבל מחלת ים מרוב "תפילות", מוכרחים להחליף לו קפיצים ובולמים. אפילו לא מוגבהים, לפחות למשהו שירסן את הנידנוד הבלתי פוסק שלו.

לגבי הטנדרים - הם התקדמו מאוד בשנים האחרונות. תשכח מהרעש והצפיפות של פעם. אפילו המושב האחורי כבר בסדר בכולם. תאי הנוסעים בטנדרים היפניים המודרניים נעימים ושקטים ומרווחים - נכון שתנוחת הנהיגה עדיין "אסיאתית" ואיומה, וברור שאיכות הפלסטיקה והעיצוב עדיין די בסיסית, בכל זאת אלה בראש ובראשונה רכבי עבודה. אבל מדובר על סביבות נהג נעימות ומפנקות ביחס למה שהכרנו בעבר.

את ההיילקס החדש אני מאוד מעריך. אבל מה לעשות אם הטריטון נוסע טוב יותר?....
מה שבטוח זה שההיילקס ישמור ערך טוב יותר מהטריטון כי מדובר במותג-אליל שנהנה מהערצה מיסטית. ואפילו אני לא מזלזל בכוחות השוק.

hyudale
08-03-16, 18:30
אני מאוד מזדהה עם מה שאתה כותב דרור.
החזקתי פאגרו 2008 בנזין, השקעתי בו עשרות אלפים תוספות לשטח, תחזקתי באדיקות לפי מיטב הפורומים האוסטרליים. האמת היא שהתקלות היחידות לאורך 4 שנים כולל הרבה טיולים היו מנגנון הרמת שמשה אוטומטי ותפוח הגה... מכרתי אותו רק בגלל הצריכת דלק. כשמכרתי כמובן שהופתעתי שאני מקבל בערך חצי ממה שחברים שלי עם לנדקרוזרים ישנים יותר ושחוטים הרבה יותר קיבלו עליהם במכירה...
כולי תקווה שהמוניטין על טויוטה יצדיק את עצמו אבל גם אם לא העלות תועלת לעומת ירידת ערך של הכלים המתחרים עדיין תסכל כל סיכוי לפזילה שלי.
יש לי חבר בעבודה שמחזיק דיסקברי 4 2011 ולמרות שהוא "לא סופר" את הלנדקרוזר בכל פרמטר(יכול להיות שגם באמינות, לחבר האמור אין בעיות מיוחדות), הוא בוחר לעצום עיניים כל חודש כשהוא מפסיד סכומי עתק בהשוואה.

Bernard
08-03-16, 19:00
אני מאוד מזדהה עם מה שאתה כותב דרור.
החזקתי פאגרו 2008 בנזין, השקעתי בו עשרות אלפים תוספות לשטח, תחזקתי באדיקות לפי מיטב הפורומים האוסטרליים. האמת היא שהתקלות היחידות לאורך 4 שנים כולל הרבה טיולים היו מנגנון הרמת שמשה אוטומטי ותפוח הגה... מכרתי אותו רק בגלל הצריכת דלק. כשמכרתי כמובן שהופתעתי שאני מקבל בערך חצי ממה שחברים שלי עם לנדקרוזרים ישנים יותר ושחוטים הרבה יותר קיבלו עליהם במכירה...
כולי תקווה שהמוניטין על טויוטה יצדיק את עצמו אבל גם אם לא העלות תועלת לעומת ירידת ערך של הכלים המתחרים עדיין תסכל כל סיכוי לפזילה שלי.
יש לי חבר בעבודה שמחזיק דיסקברי 4 2011 ולמרות שהוא "לא סופר" את הלנדקרוזר בכל פרמטר(יכול להיות שגם באמינות, לחבר האמור אין בעיות מיוחדות), הוא בוחר לעצום עיניים כל חודש כשהוא מפסיד סכומי עתק בהשוואה.

נגד ירידת ערך, אין הרבה מה לעשות - זה השוק וזה השם שכלי הרכב "עשו".
לכן מחכים לקנות משומש ולא חדש ו.. קונים בזול ומוכרים בזול.

amit1
08-03-16, 19:03
שלא תחשוב שטויוטה לא מתקלקל.
לדוגמא, בדגם של נמרוד ( ויגו 120 כ"ס) קיימת תקלה שכיחה במזרקים ובגיר הידני.....

Bernard
08-03-16, 19:44
אוטו חדש - למה שיתקלקל?
אל תבלבל בין השירשור ההוא לבין הבחור, שקונה אוטו חדש.
לא נראה לי שיפריע לו אם ב-200K קמ', המזרקים יילכו..

דרור ברלי
08-03-16, 19:50
אוטו חדש - למה שיתקלקל?
אל תבלבל בין השירשור ההוא לבין הבחור, שקונה אוטו חדש.
לא נראה לי שיפריע לו אם ב-200K קמ', המזרקים יילכו..

זה בסדר - גם למעריצים השוטים שהולכים מכות על הזכות לשלם 30K מעל המחירון עבור כלי שחוט עם300-400K ק"מ בתחת, זה לא מפריע. אבל אם באוטו של יצרן אחר הולך מנוע של חלון אחרי 7-8 שנים, הם יצקצקו ויגידו משהו על ה"אין-אמינות" שלו ויסבירו בידענות למה "אין לו שוק".

Bernard
08-03-16, 20:13
נכון ואותי אתה לא צריך לשכנע בזה.
אבל הבחור שאל על כלי רכב חדשים - אני לא צופה בעיות מיוחדות בשנים ובעשרות אלפי הקמ' הראשונים... ואם יהיו - יש אחריות של היצרן.
כך שזה לא ממש ISSUE.
אם הוא מוכן לשלם כ"כ הרבה על כל אחד מהמועמדים שציין, זו בחירה שלו - אמינות לא ממש נכנס לשיקול, פשוט משום שזה אוטו חדש.

ודרך אגב - ההשוואה... די הזויה, לדעתי.
בין רכב מפואר ויקר לבין טנדר ספרטני (כמו רוב הטנדרים שהם לא .. אמריקאים) וזול הרבה יותר..
כאילו.. מה משווים פה? אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו. זה הכל עניין של כמה אתה מוכן לשלם.
הטנדר (מבין השניים האלה), תמיד, יהיה פחות נוח ופחות מפנק ופחות יקר - אם זה מספיק לך, למה לשלם המון יותר?

דרור ברלי
08-03-16, 20:20
יש בטנדר - כל טנדר, מין קסם מיוחד.
אני בהחלט מבין את מי שמעדיף טנדר.
אישית - גם אני בעד טנדר.

Bernard
08-03-16, 20:31
לבריאות.
לא אמרתי מילה נגד זה.
אבל מה יש להשוות?
אם טנדר קוסם - לך על טנדר, רק שתדע שזה לא אוטו "רגיל".
בטח בהפרש מחיר שכזה..

hyudale
08-03-16, 20:54
נגד ירידת ערך, אין הרבה מה לעשות - זה השוק וזה השם שכלי הרכב "עשו".
לכן מחכים לקנות משומש ולא חדש ו.. קונים בזול ומוכרים בזול.

הסיבה שאני קונה חדש היא בעיקר, כן, פינוק.
כמה שיותר אחריות יצרן לראש שקט.
חוסר זמן מוחלט באמצע שבוע להתעסקות עם תיקונים וחוסר סבלנות מוחלט לא פחות בסופ"ש לנושא.
גם נושא הבטיחות חשוב לי מאוד ברכב חדש ושמחתי לראות שההיילקס כבר מגיע עם מערכות די מתקדמות.

אם לא הבטיחות ושמירת הערך הרכב היחיד שכנראה הייתי בודק לעומק כחדש זה הרקסטון החדש (למרות תא נוסעים מהמכוערים שראיתי), נראה לי תמורה טובה לכסף עם ילדים בטיול וליומיום.

Bernard
08-03-16, 21:08
שיקול נכון, לטעמי, למי שיש את הכסף וההכרה, שמיד עם הורדת הניילונים (שזה כיף בפני עצמו), איבדת מערך הרכב..
אבל זה ככה עם כל רכב חדש.
לפחות בזה, אתה מאבד פחות מאשר באחרים.
רכב חדש = לא צריך לחשוש ממה עשו לו לפניך ואם "יישור הקוו" ששילמת בעבורו אכן יישר את הקוו... אבל גם כואב הלב עם כל סריטה מאיזה עץ, בערוץ הנחל..
בכל מקרה, לעניות דעתי הצולעת - לקנות רכב חדש, במאות אלפי ש"ח, ולצאת איתו לשטח... גדול עלי.
אז אם כבר... טנדר. לפחות עולה הרבה פחות מהלנדקרוזר...

דניאל מאירי
09-03-16, 21:47
פלוס לויגו.
אף אחד לא הזכיר יתרון ענק שלו לנעילה האחורית המקורית שהוא מגיע איתה כסטנדרט ?

Sent from my Vigo

נדב ש.
10-03-16, 06:40
סתם לידע כללי, גם להאנטר יש נעילה אחורית מקורית.

Gabs
16-03-16, 12:07
אם זה עוד רלוונטי, אני יכול לעזור. צברתי קצת קילומטראז' על היילקסים לדורותיהם, כולל החדש.

הנסיעה בהיי לקס מאד נוקשה. למרות שהשתפר מאד עם השנים, זה עדיין רחוק מאד מהלנד קרוזר. לשימוש יומיומי סביר אתה צריך להגיע לסדנה מתמחה לעשות ריכוך של המלים האחוריים. זה מוריד את יכולת תעינת המטען בארגז. אולי לך זה לא משנה אבל מי שיקנה ממך אולי יפריע לו.

בעייה שנייה שבשלב הזה מוכרים בארץ רק עם המנוע החלש (2.4L). גם המנוע החזק לא הופך אותו לטיל שיוט אבל לפחות מאפשר השתלבות סבירה בתנועה. החלש זה כבר בעייה.

בעייה שלישית, רעש. התא מאד רועש בנסיעה. הכל רועש, המנוע, התמסורת, הצמיגים, הרוח.

בעייה רביעית: שהספסל האחורי נוקשה, במיוחד המשענת מאד לא נוחה. תלוי עד כמה אתה רוצה לפנק את הילדים שלך.

בקיצור, אמנם היה שיפור ענק אבל שיפור רק ביחס לטנדרים הישנים. עוד לא ברמה של SUV. אפילו לא קרוב.

מצד שני קח בחשבון שהיילקס מפרטי עם קילומטראז' נמוך נמכר הרבה מעל המחירון. כך שההבדל בירידת ערך הוא עוד יותר גדול ממה שהמחירונים מספרים.

דניאל מאירי
16-03-16, 12:32
קיט שיפור מתלים יעשה פלאים לרכב.
למה שזה יפריע למי שיקנה ממנו ? ההיפך, הוא יוכל לדרוש יותר על הרכב.
אם מרבית הנסיעות הן על כביש ברור שהלנדקרוזר יהיה עדיף,
אבל בשטח היתרון עובר לטנדר, ובגדול, לדעתי.
דניאל

Gabs
16-03-16, 13:18
דניאל

יכול להפריע כי לחלק מהלקוחות כושר ההעמסה חשוב. תראה מסביב לא מעט עם ארגז מלא שקי מלט, יריעות ביטומניות או תערובת קומפוסט אורגני עד גובה הקבינה. על אף המתלים הקשים, הזנב כמעט מגרד את הכביש והגלגלים הקדמיים בקושי יוצרים מגע.

נדב ש.
16-03-16, 13:53
דניאל

איך היתרון של טנדר יותר טוב בשטח?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97645-%D7%A2%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%95%D7%99%D7%92%D7%95
בשטח טנדר יישאר טנדר, הנוסעים מאחור סובלים, המתלים כמה שתשפר אותם עדיין לא יהיו כמו suv שנוח ועם מהלכים יותר סבירים, פוטנציאל שיפורים יש ולא חסר.
לדעתי גם בכביש וגם בשטח הלנדקרוזר עדיף על הטנדר, טנדר לשטח זה רק אם אתה חייב אותו, או כמו הסיבות שפותח השרשור ציין.

hyudale
13-10-16, 12:26
שלום
רציתי להקפיץ ולעדכן.
אז חיכיתי לנסיעת מבחן על ההיילקס, וחיכיתי, והתקשרתי, והתכתבתי... וגם כשחזרו אליי אמרו שיתאמו איתי ושוב לא חזרו אליי...
חווית שירות שגרתית, במיוחד אצל יבואן שבע...

רק לעדכן שההתלבטות הסתיימה, זרקתי לפח את כל השיקולים של ירידת הערך/אמינות\צריכת דלק וקניתי רנגלר :)

yoni_0000
13-10-16, 13:28
תתחדש!
בחרת נכון.. לא תצטער.
ונחמד שמידיי פעם השרשורים האלה נגמרים בסגירת מעגל.

דרור ברלי
13-10-16, 13:57
בשוק שבו מכוניות כל כך יקרות ו"איך נוסע" זה הרבה פחות חשוב מ"איך נמכר, בכמה ותוך כמה זמן", זה נעים לדעת שגם הרנגלר בין הדגמים היותר סחירים ושומרי הערך.
לא טעית. תתחדש!

nirs
13-10-16, 15:47
+1 תתחדש

IlanG
13-10-16, 16:00
בשוק שבו מכוניות כל כך יקרות ו"איך נוסע" זה הרבה פחות חשוב מ"איך נמכר, בכמה ותוך כמה זמן", זה נעים לדעת שגם הרנגלר בין הדגמים היותר סחירים ושומרי הערך.
לא טעית. תתחדש!
במצב היום כול מותג גיפ שיש לו שני סרנים חיים נמכר במחירון ++

Sent from my LG-K520 using Tapatalk

oferc
14-10-16, 19:02
הלוואי שכולם היו כמוך , עם יחס כמו של טיוטה לא קונים.
רנגלר נשמע מגניב, אני מאד סקרן איך נוסע בכביש , איפה אפשר לקחת סיבוב על רגלר ?

לי זה קרה פעמיים אמנם בקניה של מכוניות קטנות, הגעתי לסוכנות טיוטה בת"א והיחס היה מזוויע , היה להם רק משפט אחד אל תשווה טיוטה לאף רכב אחר ואם אתה רוצה תמשיך הלאה ליבואן אחר - אתה תפסיד , פשוט עברתי ליבואן אחר.

-->