PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמה של פורסטר 2015 לשטח

Avihai Bar
08-03-16, 00:20
שלום לכולם,

לא ראיתי הודעה ספציפית בנושא ורציתי להתייעץ.
קנינו פורסטר 2015 כדי לטייל בשטח בין השאר.
נכון להיום אני מרגיש צורך רב בהתקנת מיגון והחלפת צמיגים.
היבואן נותן מיגון מלא לעומת אספיר שנותנים מיגון גחון בלבד.
בנושף יש את נושא קוד המהירות.

שאלות:

1. האם מישהו התנסה בעדכון קוד מהירות לנמוך יותר על מנת להחליף צמיגים?
להבנתי צריך לשלוח להם פקס והם מעדכנים במחשב וזה מספיק.
2. האם ישנה בעיית התחממות של הגיר? ומכאן- מה עדיף? מיגון מלא או גחון בלבד?
השאלה כאמור בהתחשב בעובדה שאין הילוך כח ולפעמים ישנן עליות תלולות בשטח, חודש אוגוסט וכדומה.
3. הבנתי שספייסרים הם לא חוקיים למעבר טסט. האם ישנה דרך חוקית למעבר טסט על מנת להגביה את הרכב?

תודה מראש!

elephant man
08-03-16, 19:07
אתייחס לנושאים בהם אני מבין.
מיגון- תוכל לפרט מה הכוונה במיגון מלא? בפורסטר, נהוג למגן מנוע ודיפרנציאל אחורי. כמעט כל סדנא שפניתי אליה (וגם אתרים בחו"ל) טענו שהגיר גבוה מספיק ואין צורך במיגונו.
כמובן, מיגון כלשהו עדיף על לא כלל...
לגבי התחממות הגיר, זה ניתן לפתרון בתוספת חורים במיגון מתחת לגיר. מה שעוזר לזרימת האוויר בתחתית הרכב.
ספייסרים. לגבי חוקיות, תוותר מראש. מפנה אותך לפורום רישוי 4X4 בישראל... הדבר היחידי שחוקי בג'יפים, זה לקנות אותם.

Avihai Bar
08-03-16, 20:02
תודה רבה!

ביקשתי היום לשנות קוד מהירות ל- T כל מנת להחליף את הצמיגים.
מיגון אני אעשה בחברה- כך תישמר האחריות.
אעדכן אם יהיה משהו מעניין...

שלמה_55
14-06-16, 18:03
תודה רבה!

ביקשתי היום לשנות קוד מהירות ל- T כל מנת להחליף את הצמיגים.
מיגון אני אעשה בחברה- כך תישמר האחריות.
אעדכן אם יהיה משהו מעניין...

מניסיון מר...

כבעל פורסטר שנת 12'. פניתי למנהל המחלקה הטכנית של סובארו - אבי שאול. דרך הזכיין של היבואן באיזור השרון.

התשובה לבקשת שינוי קוד מהירות ברשיון הרכב הייתה חד משמעית - לא ולא !

בדקתי את נושא AutoData מול עמית במכון רישוי בראשון לציון (רשל"צ). אע"פ הבטחתו. הגעתי למכון הרישון והוא לא שינה את הרשום ברשיון (בהתחלה טען שיש אישור...)

בקיצור... קניתי בסוף צמיגי בריג'סטון (כפי שהגיע במקור עם הרכב) ונראה לי שזו האפשרות היחידה - קוד מהירות 98V.

לדעתי היבואן לא מבין - בלי גלגלים A/T 50/50 אין הצדקה לרכב להיקרה רכב שטח... :-(

שלמה_55
14-06-16, 18:16
האם מישהו התנסה בעדכון קוד מהירות לנמוך יותר על מנת להחליף צמיגים?
להבנתי צריך לשלוח להם פקס והם מעדכנים במחשב וזה מספיק.

תודה מראש!

גם לי מכרו את זה בהתחלה..

גם אני האמנתי... :-(

370z
30-08-16, 22:46
אני גם מעונין בהחלפת צמיגים לאאוטבק. מעונין לרדת לקוד H.
חלום באספמיה או שיש סיכוי שאצליח ?

נמרוד
31-08-16, 00:22
אתה יכול פשוט להחליף צמיגים. לשמור את הישנים. רוב הסיכויים שבטסט לא ישימו לב לקוד המהירות אלא רק למידה. ובצדק אגב, לקוד המהירות אין יותר מדי משמעות. ואם ובמידה ונפלת על טסטר מניאק ביום רע - הצמיגים הישנים מחכים לך במחסן כגיבוי.

זה מה שאני הייתי עושה.

שלמה_55
31-08-16, 11:00
אתה יכול פשוט להחליף צמיגים. לשמור את הישנים. רוב הסיכויים שבטסט לא ישימו לב לקוד המהירות אלא רק למידה. ובצדק אגב, לקוד המהירות אין יותר מדי משמעות. ואם ובמידה ונפלת על טסטר מניאק ביום רע - הצמיגים הישנים מחכים לך במחסן כגיבוי.

זה מה שאני הייתי עושה.

ומה היית עושה אם ח"ו היית נקלע לתאונה והביטוח היה מגלה שקוד שמהירות של הצמיגים בפועל לא תאם את הרשום ברישיון הרכב?

ד ו ר ו ן
31-08-16, 11:09
שזה אומר שנסעת מהר יותר מקוד המהירות של הצמיג ה״איטי״ יותר?

בהצלחה עם זה.

שלמה_55
31-08-16, 11:13
שזה אומר שנסעת מהר יותר מקוד המהירות של הצמיג ה״איטי״ יותר?

בהצלחה עם זה.

שזה אומר ששינית מהכתוב ברשיון.

ולך תתווכח עם חברת ביטוח שרוצה להציל את הכסף שלה.

ולך תוכיח בבית המשפט. בכל מקרה יידך על התחתונה.

אני חושב שלא שווה להיכנס לשם.

אולי.. רק אולי יהיה כדאי להחזיק סט צמיגים לטיולי שטח.

אבל יש כאב ראש של להחליף כל פעם.

וגם שן תמיד יהיה סיכון כפי שכתבתי למעלה.

בקיצור... סובארו טוב למנהלים.. פחות טוב לאנשי שטח...

נמרוד
31-08-16, 11:32
אני כתבתי מה אני הייתי עושה (ועשיתי דברים דומים פה ושם) ואני לוקח אחריות על מה שאני עושה. אני מנהל סיכונים.

אם תהיה תאונה, שבה התפוצץ צמיג במהירות של 200 קמ"ש, לביטוח אכן יש סיבה להתנער. הסיכוי לתאונה כזאת? 0.00.

פות"ש קיבל הצעה, יעשה איתה מה שהוא רוצה.

שלמה_55
31-08-16, 12:10
זורם עם מה שכתבת... "בהצלחה עם זה" ...

elephant man
01-09-16, 22:54
לי כסר יש סט גלגלים נוסף שבקרוב יקבלו צמיגי שטח מלא במידה לא מקורית (חתך גבוה יותר).
אף יבואן, כולל המזרח, לא נותן אישורים לשינוי קוד מהירות.
למה? תשאל את משרד התחבורע

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

יורם שמעוני
04-10-16, 18:11
עם צמיג 50/50 בחתך יותר גבוה, הרכב נוסע יפה גם בכביש וגם בשטח, אמנם לא טכני מידי (בלי הצלבות ומדרגות) ובדר"כ אפשר למצוא מעקפים. מתאים למסלולים ברמה קלה עד בינונית. עוד לא ניסיתי אותו בבוץ אבל יתרון הכי משמעותי שלו שהוא חוסך בדלק לעומת הריינג :).
10.5 ק"מ לליטר בממוצע במקום 5 קמ לליטר בירידות בלי מזגן.

sportage
20-12-16, 00:57
קיצר, מי שרוצה שטח שירכוש רכב שטח אמיתי.\

הפורסטר שנחשב המוביל בקטגוריית הג'יפונים, אם הוא בליסינג ניתן להעביר אותו ברוב המקומות...
אם הוא שלך תסתפק בשטח לייט - כלומר שבילים פלוס. פשוט חבל עליו.

אצלי הוא מפנק אותנו ביום יום ובגיחות קצרות לשביל.
בשביל השטח יש את הפג'רו.

יורם שמעוני
05-01-17, 19:12
ובכן נסעתי איתו גם בבוץ, עבירות מעולה, הפתיע לטובה.

דרור ברלי
05-01-17, 19:57
פורסטר ג'יפון אדיר. נוסע מצויין בשטח עד רמת בינוני. כנ"ל XV, כנ"ל אאוטבק.

מעבר לבעיית הצמיגים יש בכל הסובארואים מגבלה נוספת והיא סרח עודף קדמי מוגזם שמתורגם לזוית גישה בעייתית.
זה מפריע פחות בטיפוס (כי העברת המשקל אחורנית מרימה קצת את החרטום) אלא בעיקר כשיורדים מתלולים חדים וקצרים ואז המשקל עובר קדימה והחרטום צולל = השפה התחתונה של הפגוש הקדמי מגרדת את הקרקע.

החוכמה בסובארו זה להשתדל להניח את הגלגלים הקדמיים בנקודות כמה שיותר גבוהות כדי להרים את החרטום, ואז אין בעיה.

במקומות שיש מדרגות וכו', צריך קצת עבודות מע"צ ואז הוא עובר כמו גדול וממשיך הלאה בלי בעיות.

לעניין צמיגי הכביש בחתך 60 - הצמיגים שמגיעים היום עם הרכב מהיצרן הם Mּ+S מתוצרת יוקוהמה. הם לא כל כך גרועים כמו שחושבים כאן. יש להם דופן עם 2 שכבות לעומת שכבה בודדת ברוב צמיגי החתך-נמוך, כולל אלה שתקבלו על דיסקברי או מרצדס GLE שהם קצת יותר גיבורים מהפורסטר.... בכל מקרה, פנצ'רים וצביטות בדופן לא נדירים בכלל בצמיגים בחתך נמוך שכזה וצריך פשוט להיזהר ולשמור על עירנות, לא להוציא אוויר בשום שטח שאינו דיונה (וגם בדיונה לא להוציא הרבה, שלא תשברו את דופן הצמיג), לתכנן היטב היכן אתם מניחים את הגלגלים ואם אפשר, להיעזר במכוון חיצוני במקומות היותר מאתגרים.

גם אני, לו היה לי פורסטר, הייתי מתארגן על סט גלגלים נוסף, ג'נט ברזל של סובארו ישנה יותר שקטן באינץ' עם צמיגי שטח מלא בחתך גבוה יותר, עבור טיולי שטח שמעבר לשבילים. נכון שזה יקר ושזה ניג'וס להוריד ולהעלות גלגלים פעמיים לכבוד כל טיול, אבל זה פותח לכם מסלולים ואפשרויות חדשים, ביצועי הרכב בשטח יעלו כמה וכמה דרגות וזה בוודאי עדיף על קריעה סיטונית של צמיגי כביש יקרים וטיולים שמתקלקלים.

זה נכון שהעבירות שלהם לא מאיימת על רנגלר ולא על לנדקרוזר ואפילו לא על דאסטר, אבל אני מבטיח לכם שבנהיגה מודעת וזהירה, הכלים האלה עוברים בקלות ובלי נזקים במקומות שמפתיעים כל פעם מחדש. כולל מסלולים נידחים ודי טכניים בעומק המדבר.

ofer.reiss
29-03-17, 22:41
האם לא עדיפים צמיגי 50/50 ואז חוסכים את ההחלפה?

Sent from my iPad using Tapatalk

katzir
30-03-17, 09:03
בעיה עם החוק והגדרת יצרן, ברשיון נדרש קוד מהירות V וצמיגי A/T מגיעים בקוד מהירות H במצב הטוב ביותר.

ofer.reiss
30-03-17, 21:47
בעיה עם החוק והגדרת יצרן, ברשיון נדרש קוד מהירות V וצמיגי A/T מגיעים בקוד מהירות H במצב הטוב ביותר.

האם המשמעות היא שלא ניתן להחליף צמיגים לשטח או 50/50 במסגרת החוק? יש לזה פתרון אחר?

Sent from my iPad using Tapatalk

elephant man
01-04-17, 18:53
הדעות חלוקות.
יש כאלו שאומרים שמבחינת ביטוח, אין בעיה וזה לא פוגע בכיסוי הביטוחי. קשה לי להאמין שחברות הביטוח יפספסו הזדמנות לא לשלם.
מבחינת החוק, לא נתקלתי (אבל אני לא נוהג ברנגלר...) בבעיות, או בבוחן פעיל מדי.
ההמלצה הכי טובה, ליומיום צמיגי 50-50 טובים במידה מקורית. לטיולים מאתגרים, גלגלי ברזל עם צמיגי שטח מלא במידה לא מקורית.

yoni_0000
02-04-17, 03:32
המלצה?
להחליף אוטו..
חבל על הזמן והכסף.

שלמה_55
05-04-17, 09:03
המלצה?
להחליף אוטו..
חבל על הזמן והכסף.

טעות חמורה למי שיחליף את הרכב.

הרכב מצוין. מעולה. מפנק בנהיגה. חוויה אמיתית למי שאוהב להרגיש את הכביש ואת הרכב.

הרי בינינו - איפה אנו נמצאים יותר על הכביש או בשטח (בפועל לא בפנטזיה...)

נכון. במידה ויורדים לשטח צריך להיזהר על הצמיגים או להחליף סט לצמיגי שטח.

אבל בתמורה הרכב נותן לך הנאה עצומה בשטח. בטיולים. בכל מה שקשור למי שאוהב לראות נופים ושטח.

לא למי שמחפש לשבור את הרכב על סלעים ... :-) מי שמחפש לשבור את הרכב.. אף רכב לא יתאים לו..

ד ו ר ו ן
05-04-17, 11:01
שלמה,
עם איזה רכב אתה מטייל?

שלמה_55
05-04-17, 11:13
בס"ד

פורסטר 15' ידני.

ועובד עכשיו על סט צמיגים 50 50 עם ג'נטים ברזל.

ג'נטים כבר יש. צמיגים בודק מחירים (יש הצעות ל900 ש"ח עבור G12 יוקהומה).

ד ו ר ו ן
06-04-17, 22:48
והיה לך רכב שטח אחר כקנ״מ להשוואה?

asypeer
07-04-17, 07:06
עם כל הכבוד לפורסטר המהולל, רכב שטח אמיתי הוא לא. זוית גישה בעייתית משני הקצוות, אין הילוך כח, צמיגים בחתך נמוך..
מי שיורד עם רכב כזה לטיול ברמה קצת יותר מאתגרת משבילים, שיעשה זאת עם רכב חזק יותר ויבדוק מה מכסה הביטוח שלו..
אגב גם מחירי החלקים שלו ממש לא זולים - בפורסטר ידני שבדקתי (מהדור שעוד היה הילוך ״נמוך״) הבעלים החליף משאבות קלאץ׳ בעלות הזויה במורשה. נקודה למחשבה למי שמטייל עם הדגם הידני ומריח קלאץ׳ אחרי כל עליונת..

Sent from my iPhone using Tapatalk

שלמה_55
07-04-17, 10:37
בס"ד

אני דווקא מטייל עם הידני. צריך לדעת לתפעל ידני. ולצריך לאהוב ידני...

אך אם אתה מבין ויודע אתה לא תריח קלאץ' ובמיוחד לא בעליונת... :-)

אבל באמת עדיף למי שרוצה חיים פשוטים וקלים, ומאוד נוחים, ומאוד מאוד אמינים ללכת על הפורסטר האוטומט.

והמלצה - כמה שיקר. ללכת על המורשה. אני לדוגמא מירושלים ומטפל במוסך היבואן חי בנתניה. שאני מכיר אותו עוד מהילדות כאדם ישר מאוד ואמין.

לשאלתך דורון - לא היה לי רכב שטח אחר כקנ"מ. אבל דווקא מסיבה זו אני חושב שסובארו פורסטר למטייל השטח המתחיל הוא הבחירה הטובה ביותר. עם רכב שטח קשוח אתה עושה טעויות ולא מודע להם. ומה שגרוע הרבה יותר אתה חושב שאתה מסוגל להכל ונכנס לפעמים לסיכונים של חיי נפשות.

חייבים לקחת הדרכה. וכמו בכל דבר. עושים לאט. עושים בטוח.

ד ו ר ו ן
07-04-17, 13:32
לשאלתך דורון - לא היה לי רכב שטח אחר כקנ"מ. אבל דווקא מסיבה זו אני חושב שסובארו פורסטר למטייל השטח המתחיל הוא הבחירה הטובה ביותר. עם רכב שטח קשוח אתה עושה טעויות ולא מודע להם. ומה שגרוע הרבה יותר אתה חושב שאתה מסוגל להכל ונכנס לפעמים לסיכונים של חיי נפשות.

חייבים לקחת הדרכה. וכמו בכל דבר. עושים לאט. עושים בטוח.
אם כך, אני חושב שאתה מגיב מחוסר ידיעה, וסטיגמות, וקצת מפספס את הרעיון.
אתה מגדיר SUV משפחתי כרכב קשוח?

כי כל SUV עם low מהשנים האחרונות על מערכות בקרת משיכה וכו׳ יכול לעשות כל שטח שהפורסטר יכול, ולהמשיך הרבה יותר עבר לנקודה בה הפורסטר יעצר/יאבק קשות, עם מעט התפשרות על נוחות בכביש.

ואם כבר התייחסת לכביש, אז הכביש הוא קטע הקישור ליכולת להכנס לשטח.
אז לפעמים נוסעים יותר, ולפעמים פחות, אבל זו לא המטרה עם רכב שטח באתר הזה.

אני לא חושב שצריך להיות נחרץ עד כדי הגדרות ״למכור עכשיו״, אבל לפעמים זה נכון בהתייחס למה רוצים מהרכב.

שלמה_55
07-04-17, 14:52
אם כך, אני חושב שאתה מגיב מחוסר ידיעה, וסטיגמות, וקצת מפספס את הרעיון.
אתה מגדיר SUV משפחתי כרכב קשוח?

כי כל SUV עם low מהשנים האחרונות על מערכות בקרת משיכה וכו׳ יכול לעשות כל שטח שהפורסטר יכול, ולהמשיך הרבה יותר עבר לנקודה בה הפורסטר יעצר/יאבק קשות, עם מעט התפשרות על נוחות בכביש.

ואם כבר התייחסת לכביש, אז הכביש הוא קטע הקישור ליכולת להכנס לשטח.
אז לפעמים נוסעים יותר, ולפעמים פחות, אבל זו לא המטרה עם רכב שטח באתר הזה.

אני לא חושב שצריך להיות נחרץ עד כדי הגדרות ״למכור עכשיו״, אבל לפעמים זה נכון בהתייחס למה רוצים מהרכב.

בס"ד

דורון היקר.

פותש"ז (פותח שירשור זה) ביקש רכב למשפחה וטיולים.

ביקש רכב ליום יומיום ולשטח עד בינוני בסופשבוע.

הרכב המתאים לכל דרישותיו בדיוק הינו סובארו פורסטר.

מעולם לא נאמר או נכתב שסובארו פורסטר הינו רכב שטח קשוח או שיש לו הילוך כח.

לדרישות שהועלו בשרשור זה פורסטר הינו הבחירה המושלמת.

פורסטר הינו הבחירה המושלמת למי שרוצה להנות מחווית נהיגה. למי שרוצה רכב שטח עד בינוני (בנסיעה זהירה ומבוקרת). למי שרוצה רכב גדול, גבוה, חסכוני לקטגוריה, אמין ומחיר.

למי שרוצה לרסק סלעים ולהיות קשוח. אני בטוח שאתה תוכל לפרוס את האפשרויות העומדות בפניו.

כל אחד והצרכים שלו. אין טעם לנסות לשכנע אדם שרוצה לטייל מעט בשטח ושרוב הזמן נוסע למשרד. לקנות רכב שהוא שתיין דלק עצום. בעל עלות תחזוקה איומה. ספרטני. חוויית נסיעה כמו נ. נ. או אביר או משאית מאן. כל זה בגלל שפעם ב... יוכל לרסק סלעים. דבר שאינו המטרה שסימן לעצמו לכתחילה.

erezgur
07-04-17, 15:06
פותש"ז (פותח שירשור זה) ביקש רכב למשפחה וטיולים.
ביקש רכב ליום יומיום ולשטח עד בינוני בסופשבוע.

אתה מתבלבל. פותח השרשור שאל לגבי צמיגים ומיגון לפורסטר. איכשהו הצלחת להגיע לויכוח לגבי יכולות הפורסטר בשטח בינוני...

ariel-ro
07-04-17, 15:22
שלמה,
הדעה שלך נחרצת מידי ועלולה להטעות אנשים - ולא רק בשרשור הזה אלא בהרבה שרשורים
פורסטר אינו רכב שטח קשוח ואינו הבחירה ה"מושלמת", בטח שלא תחת הגדרות סובייקטיות של "שטח בינוני" - תאר לך שאדם אחד שהמלצת לו על הפורסטר חושב ששטח בינוני זה משהו מעלה יאיר/מעלה זרון כי הוא היה בטיול עם איזה רוביקון קשוח וראה איך הוא עולה בזלול את המעלות האלה?

יתרה מכך, לא בטוח שכג'יפ ראשון הייתי ממליץ למישהו לקנות ג'יפון עדין שכל טעות יכולה לגרום להרבה נזק בכיס.
אישית אני נוהג על צ'ירוקי 94, הוא יותר "סלחן" לטעויות של מתחילים. במקומות שבו הפורסטר יירק דם, יפרפר יקפוץ ויישבר, נהג הצ'ירוקי הלא מנוסה אפילו לא יירד מהרכב כדי לעבור את המכשול.
האם זה הופך אותו לרכב "המושלם"? ברור שלא, הוא ישן, מתקלקל, דורש יידע בסיסי במכונאות, לא נוח בכביש כמו ג'יפון מודרני וכל טיול איתו לדרום משכיב אלפייה על דלק.

בקיצור, יש לבחון כל מקרה לגופו, לא להיות נחרץ כ"כ, ובטח שלא לשווק את הפורסטר כרכב השטח המושלם, כי הוא מאוד רחוק מזה.

Asaf-a
07-04-17, 15:41
כולל הנחרצות שכל מה שאינו פורטר הוא שתיין נוראי, עלות אחזקה בשמיים ועוד קביעות נחרצות שלא ברור מהיכן באות, היות ואתה מודה שלא היית בעליו של רכב אחר חוץ מפורסטר...

גיא
07-04-17, 16:38
כי פורסטר הוא חסכוני ...

שלמה_55
09-04-17, 10:38
בס"ד

כואב לראות שבמקום לעסוק לפותח השרשור שמתוך בחירה גמורה בחר בפורסטר וסה"כ רצה המלצה כיצד לשפר אותו (צמיגים, הגבהה וכו'...)

אתם בוחרים להשמיץ רכב מעולה ובחירה של רבים פה בארץ וגם בחו"ל.

ראו בחירה של פורסטר בארה"ב כרכב מספר אחד בקוסטיומר (http://www.4x4.co.il/articles/article.aspx?pCat=NEWS&catID=1&articleId=11082).

האדם קנה רכב מעולה וכל מה שאתם עוסקים פה זה להשמיץ את הרכב.

את פותש"ז - תירגע. יש לך רכב מעולה בידיים. אולי הבחירה הטובה ביותר שיכולת לעשות מתוך ברירה של כביש ושטח.

פורסטר חסכוני בקטגוריה - וכל השאר בוכים בגלל שהרכב הזה עושה 1/10-12 בעוד ששלהם 1/6 בירידה בלי מזגן.

עלות אחזקה במורשה תתן לך ראש שקט והמחירים הגיוניים.

כל אלה שמתרגזים זה בגלל שהם חושבים ששטח זה להריח צמיגים שרופים או לשמוע משהו נשבר מתחתית הרכב ולחייך מתוך כאב.

מי שפשוט אוהב לטייל. יימצא את הרכב מספק את כל צרכיו. ואין מה לומר על אמינות. סחירות.

אתה תהנה מהרכב ושכל השאר יקנאו...

לגבי צמיגים. אני מצאתי פתרון יצירתי. דבר איתי בפרטי.

Asaf-a
09-04-17, 11:44
הסיבה היחידה שאני מגיב כעת היא למנוע הטעיה של גולשים / גיפאים מתחילים, הרי שלמה משוכנע שיודע ומכיר עלויות, צריכות דלק/ סולר של רכבים בהם לא התנסה ולא היו בבעלותו.

בכל אופן עלויות הדלק / סולר ברכב עם יכולות שטח גבוהות משמעותית מאלו של הקרוסאברים גבוהות יותר אך לא דרמטיות ולא 1:6 בכל הרכבים. וגם עלויות האחזקה כנ"ל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שלמה_55
09-04-17, 12:10
הסיבה היחידה שאני מגיב כעת היא שהוצגתי כאדם שחושב שהוא מבין בכול.

ובכן אינני מבין בכול. רק במה שכן.

אז בבקשה לא להציג אותי כמה שאינני. ופורסטר הינו חסכוני ביותר בהתחשב ביכולות שטח שלו. ובבקשה להניח לפותח שירשור זה שבחר בפורסטר מסיבות שלו. שבוודאי הינן טובות מאוד.

איל מ
09-04-17, 12:49
תגדיר חסכוני.
גם דיסקברי חדש צורך ככה דלק, ובאופן עקרוני כל רכב מודרני.
אפילו הדיסקו 2004 שלי עושה 1/11.5 בכביש 6. וזה רכב שבטח אי אפשר להגדיר כחסכוני.
צר לי, אבל ממה שראיתי בטיולים שלי הפורסטר נופל ברגע שמדברים על יותר משטח קל.
עדיין, זה רכב מצויין ונוח ביומיום וייקח את בעליו להמון מקומות יפים בשטח.

שלמה_55
09-04-17, 13:13
תגדיר חסכוני.
גם דיסקברי חדש צורך ככה דלק, ובאופן עקרוני כל רכב מודרני.
אפילו הדיסקו 2004 שלי עושה 1/11.5 בכביש 6. וזה רכב שבטח אי אפשר להגדיר כחסכוני.
צר לי, אבל ממה שראיתי בטיולים שלי הפורסטר נופל ברגע שמדברים על יותר משטח קל.
עדיין, זה רכב מצויין ונוח ביומיום וייקח את בעליו להמון מקומות יפים בשטח.

הגדרת חסכוני בפורסטר:

1/10 עירוני.

1/12 בין עירוני.

אני בעיקרון מגיע גם ל1/13 בבין עירוני.

assafy
09-04-17, 13:20
שלמה, די אתה זה שהוביל את השירשור לדיון הזה.
אני אכתוב את ניסיוני כבעל פורסטר דור 3 מודל 2008 במשך 4 שנים וכיום בעל ניסאן פאת'פיינדר.
האמת איפה שהוא באמצע. הפורסטר בעל יכולת הרבה גבוהה משבילי קק"ל. הוא יכול לעשות כמה מהטיולים הקלסיים של הדרום והצפון. בעל התנהגות כביש טובה ונסיעת שבילים מצויינת. סובארו יודעים לעשות מערכת הנעת ארבע גלגלים קבועה כבר הרבה שנים ובצורה מוצלחת. יש לרכב איזון טוב והרבה יתרונות. רדיוס סיבוב מצויין שיותר קטן מהרבה פרייבטים שקטנים ממנו.
עכשיו לחסרונות: האף הארוך וגם הזוית נטישה בהחלט מהווים מגבלה רצינית וצריך להיזהר עליהם בהרבה מיתוואי שטח. מהלכי המיתלה קצרים מאוד מה שגורם לו להניף גלגלים בצורה קבועה אבל לא תמיד זה מגביל. יחד עם זאת בהצלבות רציניות יהיה לו קשה לעבור.
בשטח יותר תלול בהחלט חוסר הילוך השטח יחסר. תופעה מרגיזה שהיתה לי אחרי נסיעה של כמה שעות בשטח על עליות וביום יחסית חם, שהמחשב כנראה כמנגנון בטיחות היה מחליש עוד יותר את המנוע ולפעמים גם עליות מתונות לא הייתי מצליח לעלות שבתנאים אחרים הייתי צולח ללא בעיה.
למרות שהמנוע הוא 150 כ"ס והרכב יחסית קל, בכביש עם עליות כגון הדרך לירושלים לפעמים למנוע היה קשה והיה צריך לנסוע בסל"ד גבוהה יחסית.
הרכב בסופו של דבר רכב רך ובנסיעת שטח גם כשאתה ניזהר לפעמים ישנם טעויות או את הבור הניסתר ןאז המכה שאתה חוטף יכולה להיות הרבה יותר משמעותית מרכב קשוח.
צריכת דלק ראלית בכביש בפקקים של כביש 5, 9.5 ק"מ לליטר. להשוואה בפאת'פיינדר (דיזל) יוצא 8.5 ק"מ לליטר.
טיפול מאה אלף כולל החלפת טיימינג וצלחות קדמיות במוסך המרכזי עלה לי 6500 ש"ח. טיפול ממוצע במוסך מורשה יצא לי בערך לכיוון 3000 ש"ח.
הפאת'פיינדר להשוואה רכב בעל יכולות שטח הרבה יותר גבוהות, הרבה יותר עמיד לחבטות וגם יותר מרווח ומפנק מהסובארו. מבחינתי גם נסיעת הכביש לא מהווה פשרה ולמעט רדיוס הסיבוב שלו שיותר גדול והאורך שצריך מספיק גודל חניה, לא נופל מהסובארו בנוחות ואולי אפילו יותר נוח. המנוע מרגיש הרבה יותר עוצמתי. בטח שהנוחות היא לא נוחות של נסיעה בנ"נ.
לא אגיד שהרכב חף מחסרונות אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

שלמה_55
09-04-17, 14:11
בס"ד

דיייייייייייייייי !!!!

שרשור זה נפתח במטרה לקבל המלצה לשדרוג פורסטר 15' (צמיגים והגבהה).

עד להודעה מספר 15 בשרשור התנהל דיון דיי צמוד לנושא העיקרי.

מהודעה 15 של
sportage (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/9695-sportage)
התחיל ויכוח האם הרכב הינו רכב שמתאים לשטח עד כדי המלצה של
yoni_0000 (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/8343-yoni_0000)
להחלפת הרכב.

עשו טובה. רדו מהשרשור הזה ופתחו שירשור "סובארו פורסטר הוא הרכב שנותן תמורה מעולה בשטח יחסית למחירו ולתצרוכת דלק" ... אוקי?

ועל מנת שלא נשאר חייבים...

הרכב שלך אסף היה 2008. אנו מדברים על מודל 15'. הרכב עבר שינויים רבים. תצרוכת הדלק לק"מ ירדה.

הרכב מעולה בעליות. אני גר בירושלים ונוסע קבוע חד שבועי לשפרעם וחזרה. התנהגות הרכב מדהימה !

צריכת דלק בירושלים (עליות וירידות) ממוצע 1/10 (9.6/100 ליטר/100 ק"מ). מחוץ לעיר יכול להגיע גם ל1/13 (7.8/100 ליטר/100 ק"מ).

ואני מקווה שזו סתם טעות שציינת החלפת טיימינג כי במודל שלך זה היה קיים :cool:. אבל במודל 15' אין :mad:.

כמו כן למודל 15' יש 5 שנות אחריות. דבר שאתם יכולים לחלום עליו...

נוסף לכל הנ"ל - חפש בבקשה רכב אחר בעלות סביב 130K שיביא לך מה שפורסטר מסוגל להביא.

אז בבקשה עזבו את השרשור הזה ואם אתה חייבים להוכיח ששלכם גדול יותר.. עשו את זה בשרשור אחר...

גיא
09-04-17, 14:57
1:10 זאת צריכת דלק טובה !?!?

Sent from my Pixel using Tapatalk

שלמה_55
09-04-17, 15:12
1:10 זאת צריכת דלק טובה !?!?

לא טובה.. מעולה בשביל נסיעה עירונית בירושלים ברכב מסיגמנט הנ"ל.

זה ברור לא מגיע לצריכת הדלק של דאסטר. אבל לא זה הוויכוח פה.

גיא
09-04-17, 15:18
לא טובה.. מעולה בשביל נסיעה עירונית בירושלים ברכב מסיגמנט הנ"ל.

זה ברור לא מגיע לצריכת הדלק של דאסטר. אבל לא זה הוויכוח פה.
זאת לא צריכת דלק טובה בשום סיגמנט ... ואני לא אמרתי את המילה דאסטר. אתה אמרת.

אולי בהשוואה לקאפריס קלאסיק מודל 70 זה טוב ..
אתה מדבר על אוטו של טון וחצי שאוכל המון דלק.

לידעתך הדבר הראשון שהוריד אותי מהאיקס וי היה הצריכת דלק.

הסובארו בי3 של אשתי מודל 2009 אוכלת בחיפה שזה עליות בלי סוף 1:12 ..

אם המדד שלך זה צריכת דלק .. אז זה לא .. פשוט לא.

שלמה_55
09-04-17, 15:26
בס"ד

מה יהיה....?

זה לא המקום ולא הזמן (ערב פסח...)

אף רכב שנותן לך מה שהפורסטר נותן. לא ייתן לך צריכת דלק טובה יותר. נקודה.

וזו הסיבה שתצרוכת הדלק זו נחשבת טובה. ואפילו מעולה.

דאסטר חסכוני יותר. אבל פה זה נגמר.

דאסטר גם נמוך יותר. ספרטני יותר. צפוף יותר. בעוד שפורסטר גבוה יותר. מפנק יותר. מרווח יותר.

ועוד הרבה הרבה קריטריונים שבהם הפורסטר לוקח בלי למצמץ...

ושוב אני מבקש שניגש למבחן התוצאה. מה השוק רוצה יותר? ברור שהשוק של פורסטר טוב יותר. הרבה יותר... אז כולם טועים ???

אז בא נסגור פה ונשוב ליציאה מעבדות לחירות ומלכלוך לניקיון גדול...

גיא
09-04-17, 15:34
אתה יכול גם לכתוב שהעולם שטוח ונשען על שלושה פילים ממש גדולים .. זה לא יהפוך את זה לעובדה .. וזה יהיה נכון כמו מה שכתבת.

אתה ממש ממש ממש צריך להיות טיפה פחות נחרץ וטיפה יותר להקשיב .. ממש טיפה.

שלמה_55
09-04-17, 15:42
בס"ד

אתה צודק. העולם שטוח ונשען על שלושה פילים ירוקים. ממש ממש גדולים... :rolleyes:

אני מקווה שזה יביא סוף לויכוח המטופש.

גיא
09-04-17, 15:46
פה הבעיה ... זה לא ממש ויכוח.
היחיד שמתווכח זה אתה.
וחבל ;)

שלמה_55
09-04-17, 15:58
פה הבעיה ... זה לא ממש ויכוח.
היחיד שמתווכח זה אתה.
וחבל ;)

בס"ד

זה לא הוגן שאתה שם אותי בצד של המתווכח.

יש דברים שדאסטר טוב יותר.

יש דברים שרכב שטח קשוח (כגון לנדקוזר) טוב יותר.

ויש דברים שפורסטר טוב יותר.

לכל אחד יש את האפשרות לבחור בהתאם לצרכיו.

אבל לומר שבוודאי יש משהו טוב יותר..?

ועוד להמליץ למכור את הרכב...?

תסביר לי בבקשה גיא. מדוע אדם ששואל על שיפורים לרכב כל שהוא צריך לקבל תשובה שיש רכבים טובים יותר?

אולי הוא שקל /חשב/בדק/שיקלל נתונים ולאחר מכן גיבש דעה שדווקא רכב זה נותן מענה לכל צרכיו.

מדוע צריך להנחות אותו להחליף רכב? מי הוא זה שייכנס לנעליו ויחליט עבורו?

מלבד זה - אשמח אם תמקד אותי לנקודה בה התחיל ויכוח מצידי.

אינני שוקל אף נקודה טובה של אף רכב. אפילו את הנקודה הטובה של הדאסטר - צריכת דלק.

assafy
09-04-17, 16:22
גיא, כנראה שבאמת שום דבר לא יעזור. הרי זה ידוע שהפורסטר זה המענה לכל בעיות האנושות.
כמה נתוני השוואה עפ"י נתוני יצרן (ק"מ/לליטר בנסיעה משולבת) לדגמי 2017. כל הרכבים 4X4:
סובארו פורסטר: 15.3, מיצובישי אאוטלנדר: 15.6, טויוטה ראב 4 13.9 (היברידית 19.6), ניסאן קשקאי 17.8.
לסיכום: צריכת דלק פורסטר ממוצעת מינוס לסיגמנט.
לגבי טעם הקהל (שאינו אומר הרבה), הוא בבירור לקיה ספורטאז', טוסון או אאוטלאנדר. נתח מכירות סובארו 2.7% (מקום 13), רנו\ניסאן\דאצ'יה: 9.2%.
אף על פי כן אני חושב שהבחירה בפורסטר היא בחירה טובה ושהרכב מהנה ומאפשר הרבה.

לשאלות פותה"ש האומלל (מניסיוני בדור 3) - לא ידוע לי שחום גיר מהווה בעיה, פעמים בודדות שנידלקה לי נורית במאמץ קשה מאד.
לי ברישיון לא היה קוד מהירות. היו לי צמיגי AT מתוצרת לאסה (LASSA) (איני יודע קוד מהירות) שהיו טובים ומאד ועם אחיזה טובה בכביש ובשטח. החליפו צמיגי טויו HT שבעיני היו פחות טובים גם בכביש (למרות שהפירמה יותר נחשבת).
ממליץ ליפנות לדני דיאמנט בנוגע לשאלות בדבר סובארו (מוביל את מועדון סובארו באתר השטח ומחובר ליבואן).

חג שמח.

גיא
09-04-17, 18:17
1++ :)

asypeer
10-04-17, 21:02
השוק של הפורסטר טוב?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170410/e6340d3610f83e7eacfc3aa0d160a213.jpg

גיא
10-04-17, 21:05
דאסטר בכלל לא שם .. חחח

אביב3
11-04-17, 15:33
"את מה שאני רואה שחור אתה רואה לבן"
במקרה השבוע עקפתי פקק תנועה בכביש על ידי ירידה לשביל עפר + מעברונים קטנטנים שהייתי יכול לעבור גם עם מאזדה cx5 ואולי אפילו עם מאזדה 3 (ליסינג;).
מבחינת האישה האהובה שישבה לידי דפקנו טיול שטח הרפתקני מטורף.

חג שמח
נ.ב שכחתי לציין שאני רכוב על f350

Sent from my AKAI Diamond using Tapatalk

שלמה_55
18-04-17, 13:17
השוק של הפורסטר טוב?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170410/e6340d3610f83e7eacfc3aa0d160a213.jpg

בס"ד

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שרק "בטעות" הבאת רשימה של ירידת ערך של ג'יפונים וכתבת שהשוק של סובארו "טוב" ...

יחסית לכל רכב אחר שנותן את מה שפורסטר נותן בשטח. ירידת הערך שלו הינה הנמוכה ביותר.

לצורך דוגמא. אני קניתי פורסטר 12' ב105K. לאחר שהוספתי לרכב בערך 30K ק"מ ושנה שימוש. בס"ד מכרתי את הרכב ב100K.

Avihai Bar
18-04-17, 13:34
חברים,

אני לא חושב שג׳יפאי מתחיל קונה ישר רכב שטח על אמת...

שלמה הבין אותי בהחלט.

קניתי פורסטר כי רציתי להתנסות ונהניתי מאוד ממנו.

99٪ מהזמן הרכב הוא לוחם פקקים.
במה שנישאר הוא מגיע לחניון בפלמחים ולפעמים לפעמים, לשטח כפי שיואב קווה מגדיר רמת קושי בינוני לרכב רך.

בתוך כך, צריך מינימום של גלגלים יותר רובוסטים (צר לי שלמה- לא השתכנעתי שהגלגלים הללו לשטח) ומיגון שיעלה קרוב ל 3k אם עושים מיגון מלא של סובארו (רק הם באופן שערורייתי מורשים מיגון מלא) כי האוטו באחריות.
כל דבר שסוטה מזה עלול לפגוע בתקפות של ביטוח או אחריות.

אז טעמתי ונהניתי ואני מוכן לשלב הבא.
עכשיו אני קונה ג׳יפ אמיתי.

השיפורים היחידים שיהיו בו הם גלגלים ומיגון שזה המקום שהפסקתי עם הפורסטר.

ובלי שום קשר יהיה לו כבר סרנים חיים ושילדת סולם ומהלך מתלה נדיב יותר - כך שמכאן אפשר כבר להעמיק את התחביב.

שיהיה לכם יום ניפלא ואחרי החגים שמח!

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

assafy
21-04-17, 11:27
בס"ד

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שרק "בטעות" הבאת רשימה של ירידת ערך של ג'יפונים וכתבת שהשוק של סובארו "טוב" ...

יחסית לכל רכב אחר שנותן את מה שפורסטר נותן בשטח. ירידת הערך שלו הינה הנמוכה ביותר.

לצורך דוגמא. אני קניתי פורסטר 12' ב105K. לאחר שהוספתי לרכב בערך 30K ק"מ ושנה שימוש. בס"ד מכרתי את הרכב ב100K.

הוא לא שלח בטעות אלא ציטט כתבה מאתר שגם אני ראיתי. אפשר לפקפק במהימנות אבל הנתונים אמורים להיות מובאים ממידגם מייצג של מכירות ולא רק ממכירה אחת.

הנתון שהבאת של ירידה שנתית של 5% אינו יכול להיות מייצג ויכול להראות אולי רק את כשרונך כסוחר.
אתה לעומת זאת כדבריך, רכשת את הרכב ב-105K. מאחר ולא הבאת את כל הנתונים אני מניח שהרכב היה בגיל של 4 שנים ומדגם X (ב-2012 לא היה את דגם Z) אשר כחדש עולה 190K.
כלומר הרכב איבד ב-4 שנים 85K מערכו שזו ירידה שנתית ממוצעת של 18% (אתה מוזמן לבדוק את החישוב שלי), לא בדיוק שמירת ערך טובה.
ייתכן שבבחינה של הנתונים המדויקים בדבר חודש עלייה על הכביש וחודש מכירה, החישוב ייצא יותר לכיוון 15%.

לסיכום, נא להביא את כל הנתונים ולא שמות תואר שמאחוריהם אין כלום.

שלמה_55
23-04-17, 08:46
הוא לא שלח בטעות אלא ציטט כתבה מאתר שגם אני ראיתי. אפשר לפקפק במהימנות אבל הנתונים אמורים להיות מובאים ממידגם מייצג של מכירות ולא רק ממכירה אחת.

הנתון שהבאת של ירידה שנתית של 5% אינו יכול להיות מייצג ויכול להראות אולי רק את כשרונך כסוחר.
אתה לעומת זאת כדבריך, רכשת את הרכב ב-105K. מאחר ולא הבאת את כל הנתונים אני מניח שהרכב היה בגיל של 4 שנים ומדגם X (ב-2012 לא היה את דגם Z) אשר כחדש עולה 190K.
כלומר הרכב איבד ב-4 שנים 85K מערכו שזו ירידה שנתית ממוצעת של 18% (אתה מוזמן לבדוק את החישוב שלי), לא בדיוק שמירת ערך טובה.
ייתכן שבבחינה של הנתונים המדויקים בדבר חודש עלייה על הכביש וחודש מכירה, החישוב ייצא יותר לכיוון 15%.

לסיכום, נא להביא את כל הנתונים ולא שמות תואר שמאחוריהם אין כלום.

בס"ד

שים לב בבקשה.

אתה כותב בפורום סובארו. ואתה כותב בתגובה לשאלה כיצד ניתן לשפר סובארו 15'.

ומה אתה כותב...??? אם השוק של סובארו טוב ?

חביבי אתה חולם.

השוק של סובארו פורסטר טוב יותר מכל רכב שתמצא בשוק שיודע לתת מה שסובארו פורסטר יודע לתת.

מאחר שפורסטר פונה למספר שונים של שווקים. כפועל יוצא מכך שוק הקונים שלו יותר גדול.

כשאתה תרצה להעביר הלאה את הרכב שלך. יעמדו לפנייך קשיים רבים למכור אותו. מאחר ששוק הקונים שלך הרבה הרבה יותר קטן.

לשאלתך על כך שלכאורה הנתונים שהבתי אינם מספקים:

קניתי פורסטר 12' דגם B ב105K עם 70K ק"מ. לאחר כשנה מכרתי עם 97K ק"מ ב100K (מחירון 101K).

הניסיונות שלך להשמיץ את הרכב ועוד בפורום המיועד לרכב. לא צלחו.

אני מאחל לך יותר הצלחה ביום שתרצה למכור את הרכב שלך.

יום טוב.

elephant man
23-04-17, 16:51
בתור אחד שמכר פורסטר 2003 בקרוב למחירון (4 קונים רציניים, נמכר תוך 4 ימים מרגע הפרסום) בגלל שהיה צריך לסדר כמה דברים,
קניתי במקומו 2008 (צורה ישנה) במתחת למחירון (שיקף את מה שהיה נדרש לסדר ברכב).
וכעת נמצא במצב מעניין: לא מעוניין למכור, עם 3 קונים רציניים. שלא מתרגשים כשאני אומר מחירון לא גמיש.

ולנושא השרשור: הרכב מתאים לשטח כפי שמוגדר ע"י פות"ש - יש הנעת 4X4 מתוחכמת ויעילה, מרווח גחון טוב, יכולת מוכחת ואמינות בסיסית טובה. מה צריך לשפר? מיגונים, צמיגים, הגבהה קלה.
בשטח זה כבר היכרות עם יכולות הרכב ומודעות לסרחי העודף.
מי שקונה כזה רכב, לא מדמיין יכולות על. הוא מודע מראש שזה לא רנגלר. או אפילו גרנד ויטארה.
ככזה, הוא מפתיע ומגיע רחוק.
ומי שקונה כזה גם כנראה לא מעוניין במחיר הנדרש מתחזוקה של רכבים "אמיתיים". הן במוסך והן בחיים הפרטיים.
תתפלאו לדעת שיותר קל "למכור" רכב כזה לאשה מאשר רכב שטח "אמיתי".

assafy
23-04-17, 21:04
תגובה ל-elephant man:
בתור מי שהיה לו פורסטר דור 3 במשך ארבע שנים אני חותם על כל מילה שכתבת.
יש לו יכולת שטח מצויינת והרבה יותר ממה שאנשים שלא מכירים אותו מצפים. רק צריך להיות מודעים למיגבלות (והם ישנם).
זו בחירה טובה למישהו שלא רוצה לוותר על הנוחות והנדסת אנוש של פרייבט מודרני ועדיין רוצה לטייל גם בשטח במסלולים קלים עד בינוניים מינוס (ויש הרבה מסלולים יפים כאלו).
רק כשמתארים רכב צריך לספק את כל העובדות ולא לתאר סופרלטיבים לא נכונים ולא הגיוניים. אכן ניתן לצפות לשמירת ערך טובה של פחות מ15% ואולי אפילו לכיוון העשר (אבל לא חמש). ברור לי שהשוק לרכב שלי הוא יותר קטן אבל לחשוב רק על מכירה זה לא צריך להיות השיקול המרכזי בבחירת רכב שטח.

למרבה הצער, היבואן אינו מאפשר לשנות את קוד המהירות מה שלא מאפשר מבחינה חוקית להחליף לצמיגי AT.
כמו כן בדגמים החדשים בגלל ה X-MODE, היבואן לא מאשר גם הגבהה באמצעות ספייסרים מה שהיה אפשרי בעבר.
לכן לדגמים החדשים מה שאפשר לעשות מבחינה חוקית זה רק מיגון וזהו (ולנסוע עם המגבלות של תיבה רציפה).

נדב42
24-04-17, 10:37
רק הערה טכנית: הטבלה שצירפו למעלה היתה של ממוצע מחירי העסקאות בפועל יחסית למחיר המחירון, כלומר עד כמה המחירון מייצג את השוק. זה אינו נתון ירידת הערך של הרכב אם לא מציינים את ירידת המחירון לאותו הרכב בכל שנה ...

שלמה_55
25-04-17, 15:43
רק הערה טכנית: הטבלה שצירפו למעלה היתה של ממוצע מחירי העסקאות בפועל יחסית למחיר המחירון, כלומר עד כמה המחירון מייצג את השוק. זה אינו נתון ירידת הערך של הרכב אם לא מציינים את ירידת המחירון לאותו הרכב בכל שנה ...

בס"ד

במילים אחרות. פורסטר שומר על ערכו טוב מאוד בשוק המשומשות.

ומעבר לכך שומר על ערכו בצורה מצויינת בשוק הג'יפונים.

ולא לחינם הציבור מאמינים ברכב זה השומר על השם הטוב שלו לאורך שנים.

גיא
25-04-17, 16:39
בס"ד

בס"ד

הציבור גם קנה סובארו ליאונה להזכירך ... ושמר על השוק ועל המחיר .. זה לא הפך אותה לאוטו טוב.
הדבר היחיד שאפשר להגיד על הציבור הישראלי והמונות העדר שלו .. שהן אמונות עדר.

בס""ד

נדב42
25-04-17, 16:53
בס"ד

שלמה, בבקשה אל תכניס לי מילים לפה. מה שכתבת פה לא יכול בשום צורה שהיא (אפילו אם שמעיה יסייע) להיחשב פרשנות או הסבר לדברים שכתבתי, שאותם הבאת כציטוט. כמו שכתבתי בהערתי המקורית: הטבלה שצורפה פה יכולה להעיד אך ורק על מידת הדיוק של המחירון, ולא על שום דבר אחר.

אם אתה רוצה לטעון את הדברים שכתבת, אנא הצג נתונים מבוססים ורלוונטיים, או שתציג אותם כדעתך הפרטית, אבל באמת כבר נמאס לנו לשמוע שירד גשם במדבר ולכן סובארו הוא הרכב הכי טוב שיוצר אי פעם, או כל מיני פרשנויות הזויות אחרות. מספיק.

אביב3
25-04-17, 16:57
האמת נראה לי שהרבה מאוד זמן לא נתקלתי בשרשור כלכך מיותר.
בחור אחד בשם שלמה שממש מעריץ את הפורסטר (שיבושם) ועשרות שמנסים להגיד לו שהוא מפריז.
הדיונים כאן על אמינות cj .
או על נפלאות גיפ הסופה, אינם מופרזים כלל וכלל.
מדינה קטנה עם היצע קטן של רכבים בינונים והיצע שיפורים עלוב גם הוא.
פורסטר זה לא גיפ .

שלמה_55
25-04-17, 17:41
האמת נראה לי שהרבה מאוד זמן לא נתקלתי בשרשור כלכך מיותר.
בחור אחד בשם שלמה שממש מעריץ את הפורסטר (שיבושם) ועשרות שמנסים להגיד לו שהוא מפריז.
הדיונים כאן על אמינות cj .
או על נפלאות גיפ הסופה, אינם מופרזים כלל וכלל.
מדינה קטנה עם היצע קטן של רכבים בינונים והיצע שיפורים עלוב גם הוא.
פורסטר זה לא גיפ .

בס"ד

אכן שירשור מיותר.

בא לו בן אדם. קונה פורסטר. מרוצה עד השמיים. הרכב עושה לו כיף והנאת נהיגה.

יותר מזה.. שומו שמיים הוא אפילו יורד עם הרכב לשטח ... ויוצא בריא ושלם...

הוא פוגע בכל המוסכמות שרכב שטח מצהיר עליהם. פתאום יש רכב שטוב גם לכביש ולגם לשטח... מפחיד... ברררר .... :rolleyes:

ולא רק זה.. גם בהמשך השרשור מתברר שגם נשים נוהגות ברכב.. זה כבר פוגע באגו הגברי... השטח שייך רק לגברים שקמים בבוקר מלוכלכים מאבק וזיפים של שבוע...

ומעבר לכל זה. מעיז לו הגברבר הקטן ששובר מוסכמות של רכב שטח להצהיר שהוא מחפש צמיגים לשטח...

איזה חוצפן !!!

מה טוב עושים כל הגברים החזקים פה באתר. שמשמיצים את הרכב שהוא קנה. והעצה הטובה ביותר שהם נותנים זה תיפטר מהרכב ותקנה רכב שטח "אמיתי"...

אז הבנו.. שלכם גדול יותר... כל הכבוד.... :mad:

תהנו...תרסקו סלעים... תרגישו גברים אמיתיים שאתם רוכבים על רכב שטח שסוחט לכם את הכיס..

העיקר שטוב לכם איפה שאתם נמצאים..

לנו טוב עם רכב לא מסוקס כל כך שעושה לנו די טוב בשטח ובכביש. ואנו נשפר אותו עם צמיגים שייתנו לנו עוד יותר שטח... הכול כדי שתמשיכו לאכול את הלב.. בתיאבון !

העיקר הבריאות... :p

אביב3
25-04-17, 17:59
שלמה אתה כנראה לא מבין .
אני ממש שמח בשבילך שיש לך רכב שאתה כלכך אוהב . באמת!
לא כל רכב נכנס לך לתוך הלב ואתה זכית . (לא ציני)

גיא
25-04-17, 18:01
שלמה אתה כנראה לא מבין .

בתור האנדרדוג לשעבר שגנבו לו את התפקיד

++1

שלמה_55
25-04-17, 18:08
שלמה אתה כנראה לא מבין .

בס"ד

תודה אביב.

מעריך את המילים החמות.

התגובה לא הייתה על מה שאתה כתבת. אלא יותר על ההלך רוח פה באתר.

כפי שתראה. אביחי פתח את השרשור כדי לשאול על מיגונים וצמיגים לפורסטר.

ובמקום זה התחילו כל מיני גורמים מפוקפקים (:D...) להסביר לאביחי מדוע כדאי לו להחליף רכב.

nirs
25-04-17, 19:47
בזמנו פרסמתי באתר, פורסטר 2008 שמור מאוד עם קילומטרז נמוך, שלא ירד מעולם לשטח במחיר מחירון (רכב של אבא שלי).
לא קיבלתי אפילו פניה אחת מגולשי האתר. נקודה למחשבה.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שלמה_55
26-04-17, 11:21
בזמנו פרסמתי באתר, פורסטר 2008 שמור מאוד עם קילומטרז נמוך, שלא ירד מעולם לשטח במחיר מחירון (רכב של אבא שלי).
לא קיבלתי אפילו פניה אחת מגולשי האתר. נקודה למחשבה.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

בס"ד

יש ויש.

הכול עניין של סייעתא דשמייא.

אני את שלי מצאתי פה ב"לוח מודעות רכב שטח וג'יפים למכירה".

וזה לאחר חיפושים רבים ב"יד2" ובמקומות נוספים.

דווקא פה מצאתי פורסטר ידני מחבר פה באתר (בצע חיפוש עם המילה פורסטר בלוח. פורסטר 15 ידנית).

אחלה בן אדם, אחלה רכב, ב"ה באמת קניה מוצלחת.

ועוד למפרע המוכר סיפר שבחר לפרסם דווקא פה ולא ביד2 כי פה האנשים רציניים יותר ולא סתם יבזבזו את זמנו.

נקודה למחשבה. :)

שלמה.

חנן-ג'יפולוג
04-11-17, 17:32
בחמישי-שישי האחרונים יצא לי להיות חלק ממארגני טיול קיבוצי, עם כעשרה רכבים. 35 גברים.
במקור, הגדרנו שהטיול הוא לרכבי שטח בלבד, אבל לאחר שחששנו שנקלע למצוקה של כמות נוסעים מול מספר רכבים, הסכמנו לבעל פורסטר אוט' להגיע, ליום השני של הטיול.
ביום הראשון המסלול ירד במעלה יאיר. טוב שלא היינו עם הפורסטר. גם ככה הגענו מאוחר מדי לחניון הלילה ולא סיימנו את המסלול המתוכנן.
ביום השני, נחל אביה ונחל צין.
התובנה שלי כמארגן טיול: אין בעייה לצרף רכב כזה למסלול, בתנאי שלוקחים בחשבון שביצוע מסלול ברמת קושי בינונית יקח פי שתיים מהרגיל. מספר העצירות לכיוונים/דחיפות/בניות היה בערך פי שלוש, מאשר אם היה בלי הפורסטר. סיימנו את המסלול ב1700 במקום בשעת התכנון המקורית: 1400. היו מספר תלונות על הקצב האיטי מצד משתתפי הטיול האחרים.
מבחינת הנהג: כאן אני מדבר כצד ג', מפרשן: הנאה גדולה מהחוויה, לחץ, דאגה, ומיקוד המבט בחמישה מטר שמלפניו במקום בנוף.
אין כאן חיובי ושלילי. רק התובנות שלי, אוביקטיביות ככל שאני יכול. בסוף כל אחד מחליט לעצמו, כמארגן או כנהג.

מבחינת יכולת המשיכה בעלייה ובהצלבות, בזכות בקרת המשיכה, לא ראיתי פער גדול מדי מול רכבי שטח כגון פת'פיינדר או טראנו, ישנים יותר, ללא בקרת משיכה. הפער המשמעותי היה בגובה ובזוויות ובסכנה לפלסטיקים. בנוסף, אם היה נקרע צמיג זה היה גורם לנו לדאגה רצינית ואם היו נקרעים שני צמיגים היינו מסתבכים.
מבחינתי מדובר בתובנות חשובות, אם וכשאארגן עוד טיול בסגנון דומה.

גיא
04-11-17, 20:02
הסובארוהיה ממוגן ו/או מוגבה ?

חנן-ג'יפולוג
04-11-17, 20:23
אני מהמר שלא.
האמת היא שלא בדקתי או שאלתי... רמת העניין שלי בשיפורי המגזר הנ"ל מקבילה לרמת העניין שלי בשיפורי I10 (;

גיא
04-11-17, 20:25
מין הסתם ...
אבל השאלה שלי היא טכנית.

אני פשוט משווה עם הדאסטר לפני ואחרי ההגבהה .. ועם xv שהצטרף אלי לטיול פעם שהיה מקורי לחלוטין.
ואכן נעצר כל מטר בערך לכוון ...
על דברים שאני בכלל לא ראיתי.

חנן-ג'יפולוג
04-11-17, 20:30
אין לי ספק שעבור מי שמארגן טיולים לסוג הרכבים הזה, הנתונים האלה משמעותיים.

בארגון טיול כנ"ל, עבור קבוצה אורגנית, בעלי רכבים שונים, אתה צריך לשים קו ברור על מנת להימנע ממשא ומתן, עלבונות וכו'. הקו שלנו היה רכבים בלי low. אתה לא יכול להיכנס לדקויות של עם/בלי הגבהה, מיגונים, נעילות וכו'. זה לא יגמר. תמיד ניתן להתאים את המסלול, שיתאים אפילו לטוסון 2x4, אבל מסלול כזה ישעמם וידכא את המשתתפים האחרים.

I. Shlomo
06-11-17, 11:11
בחמישי-שישי האחרונים יצא לי להיות חלק ממארגני טיול קיבוצי, עם כעשרה רכבים. 35 גברים.
במקור, הגדרנו שהטיול הוא לרכבי שטח בלבד, אבל לאחר שחששנו שנקלע למצוקה של כמות נוסעים מול מספר רכבים, הסכמנו לבעל פורסטר אוט' להגיע, ליום השני של הטיול.
ביום הראשון המסלול ירד במעלה יאיר. טוב שלא היינו עם הפורסטר. גם ככה הגענו מאוחר מדי לחניון הלילה ולא סיימנו את המסלול המתוכנן.
התובנה שלי כמארגן טיול: אין בעייה לצרף רכב כזה למסלול, בתנאי שלוקחים בחשבון שביצוע מסלול ברמת קושי בינונית יקח פי שתיים מהרגיל. מספר העצירות לכיוונים/דחיפות/בניות היה בערך פי שלוש, מאשר אם היה בלי הפורסטר. סיימנו את המסלול ב1700 במקום בשעת התכנון המקורית: 1400. היו מספר תלונות על הקצב האיטי מצד משתתפי הטיול האחרים.
מבחינת הנהג: כאן אני מדבר כצד ג', מפרשן: הנאה גדולה מהחוויה, לחץ, דאגה, ומיקוד המבט בחמישה מטר שמלפניו במקום בנוף.
אין כאן חיובי ושלילי. רק התובנות שלי, אוביקטיביות ככל שאני יכול. בסוף כל אחד מחליט לעצמו, כמארגן או כנהג.

מבחינת יכולת המשיכה בעלייה ובהצלבות, בזכות בקרת המשיכה, לא ראיתי פער גדול מדי מול רכבי שטח כגון פת'פיינדר או טראנו, ישנים יותר, ללא בקרת משיכה. הפער המשמעותי היה בגובה ובזוויות ובסכנה לפלסטיקים. בנוסף, אם היה נקרע צמיג זה היה גורם לנו לדאגה רצינית ואם היו נקרעים שני צמיגים היינו מסתבכים.

בס"ד

נשגב מבינתי... "הגדרנו שהטיול הוא לרכבי שטח בלבד" מול "הסכמנו לבעל פורסטר אוט' להגיע" ...

אם הגדרת אז מדוע הסכמת? ואם הסכמת. אז מדוע הטענות?

הגדרה של טיול "לרכבי שטח בלבד" הינה הגדרה בעייתית. יש מגוון רכבי שטח. החל מרך ועד קשוח וקשוח מאוד.

ההגדרה של הקטגוריה צריכה לכלול בין השאר - "הילוך כוח - יש/אין", "נעילות - יש/אין", "הגבהה - יש/אין", "צמיגי שטח אין/יש", "מיגון -יש ואך רק יש!".

פורסטר הוא רכב שטח בהגדרתו. רכב שטח רך. לא רכב שטח קשוח. יש בקרת משיכה מעולה. לדגמים המצויידם יש X-MODE. כיום יש גם אפשרות לצמיגי שטח 50:50 ברישיון הרכב וגם הגבהה ברישיון הרכב. כך שהרכב נותן את המענה הטוב ביותר שבשילוב כביש ושטח. כאשר כל כלי רכב אחר יוטה לכיוון הכביש או השטח.

ברגע שאתה מגדיר את ההגדרות כמו שצריך ונצמד לתוכניות המקוריות. לא יהיו לך שום הפתעות. ואם שינית והופתעת. אתה בבעיה..

לענ"ד לצאת לטיול עם קבוצת רכבים הטרוגנית (מעורבת) לכתחילה זה מתכון לבעיות ורק יביא לחיכוכים מיותרים. אלא אם מדובר על קבוצת חברים טובה ומאוחדת שבא לטייל באמת ולא "לכבוש יעדים בשטח".

כ"כ לצאת לטיול כמארגן בלי לדרוש את המינימום ההכרחי שזה צמיג רזרבה בגודל מלא ומיגון לרכב. זה לא רק עוול כלפי אותו אחד שמגיע בלי (וככל הנראה כתוצאה מאי הבנה בנושא) אלא זה יכול להיות עוול כלפי כל הקבוצה כולה שתאכל הרבה מרורים במידה וח"ו תהיה תקלה שתהרוס את היום לכולם.

חשוב לדעת שזה מאוד כיף לארגן טיולים ולצאת בקבוצה (וחשוב מאוד שלא לצאת לבד) אך חשוב לא פחות לתת מעט זמן וכובד ראש לתכנון תכנון של החברים ושל הרכבים ושל המסלול. וזאת מנקודת מבט של אדם שכבר ארגן טיולים וממשיך לארגן וכל פעם נעזר בעצות טובות מחברים ושואל ולומד כל פעם מחדש.

לגבי המסלול שציינת. קבוצת "סובארו וחברים בשטח" עשתה את "מעלה יאיר" ובהצלחה רבה. אני חושב שיש גם ביוטיוב סרטון בנושא.

בהצלחה בטיולים הבאים :-)

שלמה.

נדב42
06-11-17, 12:20
איזו בעסה, אין לי מיגון גחון, שלמה לא יסכים שאצטרף לטיולים שלו ...

I. Shlomo
06-11-17, 14:36

איזו בעסה, אין לי מיגון גחון, שלמה לא יסכים שאצטרף לטיולים שלו ...

בס"ד

נכון.

שלמה.

erezgur
06-11-17, 14:40
נשגב מבינתי

אכן כך זה נראה

ההגדרה של הקטגוריה צריכה לכלול בין השאר - "הילוך כוח - יש/אין", "נעילות - יש/אין", "הגבהה - יש/אין", "צמיגי שטח אין/יש", "מיגון -יש ואך רק יש!".

לא מסכים. יש רכבים ללא צמיגי שטח או ללא נעילות שיעברו בלי דרמה במקום שבו רכבים אחרים ידרשו נעילות וצמיגי שטח... וכמובן שחשוב לא פחות - מיהו הנהג ומה נסיונו בנסיעת שטח

לענ"ד לצאת לטיול עם קבוצת רכבים הטרוגנית (מעורבת) לכתחילה זה מתכון לבעיות ורק יביא לחיכוכים מיותרים.

כלומר כל הטיולים צריכים להיות רק כאשר כל הרכבים מאתו יצרן, דגם ושנת ייצור?
או שכולם רק עם נעילות גם אם אפשר לעבור את המסלול ללא נעילות?
זו הכללה שאינה נכונה.

כ"כ לצאת לטיול כמארגן בלי לדרוש את המינימום ההכרחי שזה צמיג רזרבה בגודל מלא ומיגון לרכב. זה לא רק עוול כלפי אותו אחד שמגיע בלי (וככל הנראה כתוצאה מאי הבנה בנושא) אלא זה יכול להיות עוול כלפי כל הקבוצה כולה שתאכל הרבה מרורים במידה וח"ו תהיה תקלה שתהרוס את היום לכולם.
חשוב לדעת שזה מאוד כיף לארגן טיולים ולצאת בקבוצה (וחשוב מאוד שלא לצאת לבד) אך חשוב לא פחות לתת מעט זמן וכובד ראש לתכנון תכנון של החברים ושל הרכבים ושל המסלול. וזאת מנקודת מבט של אדם שכבר ארגן טיולים וממשיך לארגן וכל פעם נעזר בעצות טובות מחברים ושואל ולומד כל פעם מחדש.

אני משוכנע שחנן, שעושה כעת את צעדיו הראשונים בעולם השטח וגם שאר מנהלי האתר וותיקיו זקוקים להסברים כאלו שמהם הם למדים בשקיקה כיצד נכון לארגן ולהוביל טיול שטח.

חנן-ג'יפולוג
06-11-17, 14:47
אני גם ללא הגבהה ומיגונים ):

איל מ
06-11-17, 15:11
גם אני :p

מיכה100
06-11-17, 15:37
אפשר לכבס את המילים איך שרוצים, אבל לערבב ג'יפים 'אמיתיים' בג'יפונים גורר בהכרח המון פשרות אצל הראשונים (במהירות/טווח הטיול, בבחירת המסלול, בעצירות מרובות וכו).
עם כל הכבוד לחברותה, לא הגיוני לחזור מטיול בתחושת החמצה - אני עם הטיולים המעורבים האלה גמרתי.

<script>(function () { var pb_blacklist = ["adrunnr","successforyu.clickfunnels.com","fmovies.se","in-365-tagen.info","5000-settimanale.com","shop.mazzugioielli.com","maxigossip.com","lp.yazizim.com","beyourxfriend.com","99tab.com","zzqrt.com","canuck-method.net","bewomenly.com","playnow.guru","datingforyou-48e1.kxcdn.com","trafficnetworkads24.com","sistemadedinerogratis.com","canuckmethodprofit.co","consumerresearchnetwork.com","securemacfix.com","zz3d3.ru","zd1.quebec-bin.com","hot-games4you.xyz","om.elvenar.com","superpccleanup.com","gomediaz.com","judithi.xyz","free.atozmanuals.com","yoursuccess.ravpage.co.il","123hop.ir","quizcliente.pw","aussiemethod.biz","hlpnowp-c.com","picbumper.com","shaneless.com","anacondamonster.com","altrk1.com","health.todaydiets.com","download.weatherblink.com","happyluketh.com","go.ameinfo.com","50kaweek.net","thepornsurvey.com","ofsiite.ru","fulltab.com","1000spins.com","time2play-online.net","vintacars.com","welcome.pussysaga.com","free-desktop-games.com","download.televisionfanatic.com","theprofitsmaker.net","sgad.info","algocashmaster.net","sunmaker.com","topvipdreams.com","watchmygirlfriend.gfpornvideos.com","filesharefanatic.com","safedownloadhub.com","7awlalalam.blogspot.com","tvplusnewtab.com","trendingpatrol.com","moneymorning.com","ifileyou.com","classifiedcanada.ca","firefan.com","methode-binaire.com","letmetell.com","kenduktur.com","getafuk.com","yotraleplahnte.ru","jackpot.88beto.com","pwwysydh.com","search.queryrouter.com","v.lvztxy.com","pussysaga.com","saffamethod.com","prezzonline.com","searchprivacy.website","3d2819216eb4e1035879-7c248de0c99745406e9b749fc86ec3e4.ssl.cf1 .rackcdn.com","only2date.com","mysagagame.com","themillionaireinpjs.net","wlt.kd2244.com","quickprivacycheck.com","hotchatdate.com","autotraderbot.com","z1.zedo.com","youlucky2014.com","traffic.getmyads.com","appcloudprotected.com","safensecure.com-allsites3.xyz","newpoptab.com","static.williamhill.com","myhealthyblog.co","greatestmobideals.com","sweetclarity.com","mgid.com","securepccure.com","autopengebygger.com","am15.net","es.reimageplus.com","o2.promos-info.com","it.reimageplus.com","westsluts.com","spinandwin.com-ser.pw","reimageplus.com","vodafone.promos-info.com","vinnmatpengar.se","movie.ienjoyapps.com","love4single.com","origin.getprice.com.au","ohmydating.com","lp.want-to-win.com","yabuletchrome.ru","bamdad.net","gotositenow.com","vcrypt.pw","newtabtv.com","mon.setsu.xyz","youforgottorenewyourhosting.com","zone-telechargement.ws","land.pckeeper.software","ad.adpop-1.com","advancedpctools.com","videos.randolphcountyheraldtribune.com","web-start.org","softreadynow.installupgradenowfreshandfo ryou.website","uplod.ws","pornhubcasino.com","maxbet.ro","2016prizefeed.com","thevideo.me","wantubad.com","tavanero.com","xcusmy.club","daclips.in","gaymenofporn.online","jackpotcitycasino.com","italian-method.com","getsearchincognito.com","youjustwonprize.com","finanz-nachrichten.me","quizcliente.site","da.reimageplus.com","jkanime.net","britmoneymethod.com","uae.souq.com","ka.azzer.net","safensecure.xyz","8t.hootingrhejkz.online","www6.blinkx.com","wizzcaster.com","comparaison-prix.com","vodlocker.lol","fr.reimageplus.com","free.fromdoctopdf.com","userscloud.com","myprivatesearch.com","fanli90.cn","tutticodicisconto.it","mediadec.com","gogamego.thewhizproducts.com","download.weatherblink.com","free.videodownloadconverter.com","we-are-gamers.com","sesso.communityadult.net","lp.blpmovies.com","search.queryrouter.com","bbb-johannesburg.localspecific.com","lp.blpmovies.com","go.ppixelm.com","r0.ru","sesso.communityadult.net","bbb-johannesburg.localspecific.com","ppixelm.com","cyberguardianspe.info","we-are-gamers.com","loginfaster.com/new","www.alfacart.com","www.foresee.com","mobile-win.com","www.plusnetwork.com","www.amicafarmacia.com","www.ienjoyapps.com","cheapcheap.io","screenaddict.thewhizproducts.com","nova.rambler.ru","free.gamingwonderland.com","p9328ujeiw1.ru","mobilecasinoclub.co.uk","pfhsystem.com","regtuneup.com","theprofitsmaker.net","bodogpromotions.eu","heroesreplay.org","financialsecrets.info","mymoneymakingapp.com","sunmaker.com","888casino-promotions.com","vogliosesso.com","scienceremix.com","allinonedocs.com","arabia.starzplay.com","allirishcasino.com","advancepctools.info","movie.ienjoyapps.com","surveyform001.s3-website-us-east-1.amazonaws.com","mgs188.com","pfhsystem.com","lpeva.com","ddsh8.com","theprofitsmaker.net","b2.ijquery11.com","sporthero.thewhizmarketing.com","securefastmac.tech","seen-on-screen.thewhizmarketing.com","1000spins.com","search.queryrouter.com","pfhsystem.com","reimageplus.com","offer.alibaba.com","searchlistings.org","search.queryrouter.com","search.queryrouter.com","mybinaryoptionsrobot.com","duplicashapp.com","search.queryrouter.com","bestgame.directory","droidclub.net",".rivalo.com","yoursuperprize.com","mediaexplained.com","om.elvenar.com","shinar.club","revitoleczemacream.com","freelotto.com","screenaddict.thewhizproducts.com","download.bringmesports.com/","allinonedocs.com","driver-fixer.com","arabydeal.com","cleanyourcomputertoday.com","arabydeal.com","music.mixplugin.com","1se.info","survey12.com","freesoftwaredlul.com","pldist01.com","ad.adpop-1.com","searchanonymous.net","abrst.pro","muzikfury.thewhizmarketing.com","lp.mbtrx.com","th1.forfun.maxisize-pro.com","watchmygirlfriend.gfpornbox.com","new.freelotto.com","desktoptrack.com","search.queryrouter.com","offer.alibaba.com","1000spins.com","promotions.coral.co.uk","search.queryrouter.com","tbsia.com","tbsia.com","multtaepyo.com","search.queryrouter.com","czechmethod.com","consumerview.co","wayretail.com","72onbase.com","funsafetab.com","search.queryrouter.com","speedyfiledownload.com","driver-fixer.com","arabydeal.com","cleanyourcomputertoday.com","arabydeal.com","music.mixplugin.com","1se.info","survey12.com","freesoftwaredlul.com","pldist01.com","ad.adpop-1.com","searchanonymous.net","abrst.pro","muzikfury.thewhizmarketing.com","lp.mbtrx.com","th1.forfun.maxisize-pro.com","watchmygirlfriend.gfpornbox.com","new.freelotto.com","desktoptrack.com","search.queryrouter.com","offer.alibaba.com","1000spins.com","promotions.coral.co.uk","search.queryrouter.com","tbsia.com","tbsia.com","surveyform001.s3-website-us-east-1.amazonaws.com","mgs188.com","pfhsystem.com","lpeva.com","ddsh8.com","theprofitsmaker.net","quantomcoding.com","sporthero.thewhizmarketing.com","popads.net","onclkds.com","consumerview.co","12kotov.ru","ruhotpair2.fingta.com","easytelevisionaccessnow.com","ahwrd.com","lpeva.com","ppgzf.com","zjstx.com","kituure.xyz","join.pro-gaming-world.com","mackeeperapp.mackeeper.com","tracknotify.com","2075.cdn.beyondhosting.net","idollash.com","ds.moviegoat.com","fulltab.com","rackcdn.com","prestoris.com","adsterra.com","swampssovuuhusp.top","streesusa.info","freesoftwaredlul.com","adreactor.com","a-static.com","codeonclick.com","heheme.com","adf.ly","seen-on-screen.thewhizmarketing.com","openload.co"]; var pb_whitelist = ["hpi.sabacloud.com","google","www.gmail.com","www.pinterest.com","www.youtube.com","www.facebook.com","search.yahoo.com","chrome://newtab"]; function inject() { var originalOpenWndFnKey = "originalOpenFunction"; var originalWindowOpenFn = window.open; var originalCreateElementFn = document.createElement; var originalAppendChildFn = HTMLElement.prototype.appendChild; var originalCreateEventFn = document.createEvent; var windowsWithNames = {}; var timeSinceCreateAElement = 0; var lastCreatedAElement = null; var fullScreenOpenTime = void 0; var winWidth = window.innerWidth; var winHeight = window.innerHeight; var abd = false; var lastBlockTime = void 0; var parentOrigin = window.location != window.parent.location ? document.referrer || window.parent.location || '*' : document.location; var parentRef = window.parent; //window[originalOpenWndFnKey] = window.open; // save the original open window as global param function newWindowOpenFn() { var openWndArguments = arguments; var useOriginalOpenWnd = true; var generatedWindow = null; function getWindowName(openWndArguments) { var windowName = openWndArguments[1]; if (windowName != null && !["_blank", "_parent", "_self", "_top"].includes(windowName)) { return windowName; } return null; } function copyMissingProperties(src, dest) { var prop = void 0; for (prop in src) { try { if (dest[prop] === undefined && src[prop]) { dest[prop] = src[prop]; } } catch (e) {} } return dest; } function isOverlayish(el) { var style = el && el.style; if (style && /fixed|absolute/.test(style.position) && el.offsetWidth >= winWidth * 0.6 && el.offsetHeight >= winHeight * 0.75) { return true; } return false; } var capturingElement = null; // the element who registered to the event var srcElement = null; // the clicked on element var closestParentLink = null; if (window.event != null) { capturingElement = window.event.currentTarget; srcElement = window.event.srcElement; } if (srcElement != null) { closestParentLink = srcElement.closest('a'); if (closestParentLink && closestParentLink.href) { openWndArguments[3] = closestParentLink.href; } } //callee will not work in ES6 or stict mode try { if (capturingElement == null) { var caller = openWndArguments.callee; while (caller.arguments != null && caller.arguments.callee.caller != null) { caller = caller.arguments.callee.caller; } if (caller.arguments != null && caller.arguments.length > 0 && caller.arguments[0].currentTarget != null) { capturingElement = caller.arguments[0].currentTarget; } } } catch (e) {} ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Blocked if a click on background element occurred (<body> or document) ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// if (capturingElement == null) { window.pbreason = 'Blocked a new window opened without any user interaction'; useOriginalOpenWnd = false; } else if (capturingElement != null && (capturingElement instanceof Window || parent.Window && capturingElement instanceof parent.Window || capturingElement === document || capturingElement.URL != null && capturingElement.body != null || capturingElement.nodeName != null && (capturingElement.nodeName.toLowerCase() == "body" || capturingElement.nodeName.toLowerCase() == "document"))) { window.pbreason = "Blocked a new window opened with URL: " + openWndArguments[0] + " because it was triggered by the " + capturingElement.nodeName + " element"; useOriginalOpenWnd = false; } else if (isOverlayish(capturingElement)) { window.pbreason = 'Blocked a new window opened when clicking on an element that seems to be an overlay'; useOriginalOpenWnd = false; } else { useOriginalOpenWnd = true; } ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Block if a full screen was just initiated while opening this url. ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// var fullScreenElement = document.webkitFullscreenElement || document.mozFullscreenElement || document.fullscreenElement; if (new Date().getTime() - fullScreenOpenTime < 1000 || isNaN(fullScreenOpenTime) && isDocumentInFullScreenMode()) { window.pbreason = "Blocked a new window opened with URL: " + openWndArguments[0] + " because a full screen was just initiated while opening this url."; /* JRA REMOVED if (window[script_params.fullScreenFnKey]) { window.clearTimeout(window[script_params.fullScreenFnKey]); } */ if (document.exitFullscreen) { document.exitFullscreen(); } else if (document.mozCancelFullScreen) { document.mozCancelFullScreen(); } else if (document.webkitCancelFullScreen) { document.webkitCancelFullScreen(); } useOriginalOpenWnd = false; } ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// var openUrl = openWndArguments[0]; var inWhitelist = isInWhitelist(location.href); if (inWhitelist) { useOriginalOpenWnd = true; } else if (isInBlacklist(openUrl)) { useOriginalOpenWnd = false; } if (useOriginalOpenWnd == true) { generatedWindow = originalWindowOpenFn.apply(this, openWndArguments); // save the window by name, for latter use. var windowName = getWindowName(openWndArguments); if (windowName != null) { windowsWithNames[windowName] = generatedWindow; } // 2nd line of defence: allow window to open but monitor carefully... ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Kill window if a blur (remove focus) is called to that window ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// if (generatedWindow !== window) { var openTime = new Date().getTime(); var originalWndBlurFn = generatedWindow.blur; generatedWindow.blur = function () { if (new Date().getTime() - openTime < 1000 && !inWhitelist /* one second */) { window.pbreason = "Blocked a new window opened with URL: " + openWndArguments[0] + " because a it was blured"; generatedWindow.close(); blockedWndNotification(openWndArguments) ; } else { originalWndBlurFn(); } }; } ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// } else { // (useOriginalOpenWnd == false) var _location = { href: openWndArguments[0] }; _location.replace = function (url) { _location.href = url; }; generatedWindow = { close: function close() { return true; }, test: function test() { return true; }, blur: function blur() { return true; }, focus: function focus() { return true; }, showModelessDialog: function showModelessDialog() { return true; }, showModalDialog: function showModalDialog() { return true; }, prompt: function prompt() { return true; }, confirm: function confirm() { return true; }, alert: function alert() { return true; }, moveTo: function moveTo() { return true; }, moveBy: function moveBy() { return true; }, resizeTo: function resizeTo() { return true; }, resizeBy: function resizeBy() { return true; }, scrollBy: function scrollBy() { return true; }, scrollTo: function scrollTo() { return true; }, getSelection: function getSelection() { return true; }, onunload: function onunload() { return true; }, print: function print() { return true; }, open: function open() { return this; }, opener: window, closed: false, innerHeight: 480, innerWidth: 640, name: openWndArguments[1], location: _location, document: { location: _location } }; copyMissingProperties(window, generatedWindow); generatedWindow.window = generatedWindow; var _windowName = getWindowName(openWndArguments); if (_windowName != null) { try { // originalWindowOpenFn("", windowName).close(); windowsWithNames[_windowName].close(); } catch (err) {} } var fnGetUrl = function fnGetUrl() { var url = void 0; if (!(generatedWindow.location instanceof Object)) { url = generatedWindow.location; } else if (!(generatedWindow.document.location instanceof Object)) { url = generatedWindow.document.location; } else if (_location.href != null) { url = _location.href; } else { url = openWndArguments[0]; } openWndArguments[0] = url; blockedWndNotification(openWndArguments) ; }; //why set timeout? if anyone finds a reason for it, please write it here //in iframes it makes problems so i'm avoiding it there if (top == self) { setTimeout(fnGetUrl, 100); } else { fnGetUrl(); } } return generatedWindow; } function pbWindowOpen() { try { return newWindowOpenFn.apply(this, arguments); } catch (err) { return null; } } ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Replace the window open method with Poper Blocker's ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// window.open = pbWindowOpen; ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Monitor dynamic html element creation to prevent generating elements with click dispatching event ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// HTMLElement.prototype.appendChild = function () { var newElement = originalAppendChildFn.apply(this, arguments); if (newElement.nodeName == 'IFRAME' && newElement.contentWindow) { try { var code = "(function () {\n var pb_blacklist = " + JSON.stringify(pb_blacklist) + ";\n var pb_whitelist = " + JSON.stringify(pb_whitelist) + ";\n " + inject.toString() + ";\n inject();\n })();"; var s = document.createElement('script');s.text = code; newElement.contentWindow.document.body.a ppendChild(s); } catch (e) {} } return newElement; }; document.createElement = function () { var newElement = originalCreateElementFn.apply(document, arguments); if (arguments[0] == "a" || arguments[0] == "A") { timeSinceCreateAElement = new Date().getTime(); var originalDispatchEventFn = newElement.dispatchEvent; newElement.dispatchEvent = function (event) { if (event.type != null && ("" + event.type).toLocaleLowerCase() == "click") { if (!isInWhitelist(newElement.href)) { window.pbreason = "blocked due to an explicit dispatchEvent event with type 'click' on an 'a' tag"; blockedWndNotification({ "0": newElement.href }); return true; } } return originalDispatchEventFn.call(this, event); }; lastCreatedAElement = newElement; } return newElement; }; ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Block artificial mouse click on frashly created elements ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// document.createEvent = function () { try { if (arguments[0].toLowerCase().includes("mouse") && new Date().getTime() - timeSinceCreateAElement <= 50) { //block if the origin is not same var isSelfDomain = false; try { var openUrlDomain = new URL(lastCreatedAElement.href).hostname; var topUrl = window.location != window.parent.location ? document.referrer : document.location.href; var topDomain = new URL(topUrl).hostname; isSelfDomain = openUrlDomain == topDomain; } catch (e) {} if (lastCreatedAElement.href.trim() && !isInWhitelist(lastCreatedAElement.href) && !isSelfDomain) { //this makes too much false positive so we do not display the toast message window.pbreason = "Blocked because 'a' element was recently created and " + arguments[0] + " event was created shortly after"; arguments[0] = lastCreatedAElement.href; blockedWndNotification({ "0": lastCreatedAElement.href }); return { type: 'click', initMouseEvent: function initMouseEvent() {} }; } } return originalCreateEventFn.apply(document, arguments); } catch (err) {} }; ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// // Monitor full screen requests ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// function onFullScreen(isInFullScreenMode) { if (isInFullScreenMode) { fullScreenOpenTime = new Date().getTime(); } else { fullScreenOpenTime = NaN; } } ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// function isDocumentInFullScreenMode() { // Note that the browser fullscreen (triggered by short keys) might // be considered different from content fullscreen when expecting a boolean return document.fullScreenElement && document.fullScreenElement !== null || // alternative standard methods document.mozFullscreenElement != null || document.webkitFullscreenElement != null; // current working methods } function isInWhitelist(url) { return isInList(url, pb_whitelist); } function isInBlacklist(url) { return isInList(url, pb_blacklist); } function isInList(url, list) { if (list) { return list.some(function (li) { return new RegExp("https?://(www\.|.*\.)?" + li + "+").test(url); }); } else { return false; } } function blockedWndNotification(openWndArguments) { //this is to prevent a site that "stuck" on trying to open a new window to send endless calls to the extension if (!lastBlockTime || lastBlockTime < Date.now() - 1000) { openWndArguments["abd"] = abd; parentRef.postMessage({ type: "blockedWindow", args: JSON.stringify(openWndArguments) }, parentOrigin); } lastBlockTime = Date.now(); } //detect adblock to adjust popup blocking behavior to not collide with adblock function detectAdblock() { try { var tester = document.createElement('div'); tester.innerHTML = ' '; tester.className = 'adsbox'; tester.style.cssText = "position:absolute;top-1000px;left:-1000px;"; document.body.appendChild(tester); window.setTimeout(function () { if (tester.offsetHeight === 0) { abd = true; } tester.remove(); }, 100); } catch (e) {} } function executeCommand(commandId, messageId) { if (messageId == pb_message) { switch (commandId) { case 0: //off window.open = originalWindowOpenFn; document.createElement = originalCreateElementFn; document.createEvent = originalCreateEventFn; HTMLElement.prototype.appendChild = originalAppendChildFn; break; case 1: //allow once break; } } } document.addEventListener("fullscreenchange", function () { onFullScreen(document.fullscreen); }, false); document.addEventListener("mozfullscreenchange", function () { onFullScreen(document.mozFullScreen); }, false); document.addEventListener("webkitfullscreenchange", function () { onFullScreen(document.webkitIsFullScreen ); }, false); document.addEventListener('DOMContentLoa ded', function () { detectAdblock(); }, false); (function () { window.pbExternalCommand = function (commandId, messageId) { executeCommand(commandId, messageId); }; })(); }; inject(); })();</script>

I. Shlomo
06-11-17, 15:42
אכן כך זה נראה

לא מסכים. יש רכבים ללא צמיגי שטח או ללא נעילות שיעברו בלי דרמה במקום שבו רכבים אחרים ידרשו נעילות וצמיגי שטח... וכמובן שחשוב לא פחות - מיהו הנהג ומה נסיונו בנסיעת שטח

כלומר כל הטיולים צריכים להיות רק כאשר כל הרכבים מאתו יצרן, דגם ושנת ייצור?
או שכולם רק עם נעילות גם אם אפשר לעבור את המסלול ללא נעילות?
זו הכללה שאינה נכונה.

אני משוכנע שחנן, שעושה כעת את צעדיו הראשונים בעולם השטח וגם שאר מנהלי האתר וותיקיו זקוקים להסברים כאלו שמהם הם למדים בשקיקה כיצד נכון לארגן ולהוביל טיול שטח.

בס"ד

עברנו כבר את ההערות העוקצניות האלה. ושרדנו ... :-)

הבוחר יבחר. אם ללכת בדרכך או ללכת בדרכיי.

שלמה.

נדב42
06-11-17, 15:53
פורסטר הוא רכב שטח בהגדרתו. רכב שטח רך. לא רכב שטח קשוח. יש בקרת משיכה מעולה. לדגמים המצויידם יש X-MODE. כיום יש גם אפשרות לצמיגי שטח 50:50 ברישיון הרכב וגם הגבהה ברישיון הרכב. כך שהרכב נותן את המענה הטוב ביותר שבשילוב כביש ושטח. כאשר כל כלי רכב אחר יוטה לכיוון הכביש או השטח.

נו באמת ...
לא היינו כבר בגנון הזה ?
אני עוד שנייה רץ למכור את הצ'רוקי ולקנות את רכב הכביש/שטח הכי טוב שיש ...

מנהלים, מציע למחוק הכל החל מהודעה 77 כולל ולנעול.

נמרוד
06-11-17, 18:32
בס"ד

נשגב מבינתי... "הגדרנו שהטיול הוא לרכבי שטח בלבד" מול "הסכמנו לבעל פורסטר אוט' להגיע" ...

אם הגדרת אז מדוע הסכמת? ואם הסכמת. אז מדוע הטענות?

בס"ד.

לענ"ד ה"צ.

זה נקרא "מידת הרחמים".

עמי
06-11-17, 18:48
זה נקרא "מידת הרחמים".

"כל שנעשה רחמן על האכזרים, לסוף נעשה אכזר על רחמנים"
(ר' אלעזר, מדרש תנחומא לפרשת מצורע)
וד"ל.

ד ו ר ו ן
06-11-17, 18:53
איפה יוני5 כשצריך אותו?

חנן-ג'יפולוג
06-11-17, 19:06
רחמים לא היו שם.
כפי שהזכרתי, דובר על טיול קיבוצי, אליו נרשמו כ40 חברים, חלקם עם רכבי 4x4 וחלקם לא.
הגדרנו שמצטרפים רק רכבי שטח, ובשלב מסוים היה נראה שאין מספיק רכבים מתאימה לכמות המשתתפים, ולכן אפשרנו לפורסטר להצטרף.

טענות - לא טענתי. כן שיתפתי בתובנה שטעינו בגדול בהערכת הזמן.

זה שרכב כזה או אחר יכול להיות מורם או מורד במעלה כזה או אחר, אין ויכוח.
עובדה: הרומאים הרימו אלי ניגוח אל המצדה, בבניית סוללה מתאימה, עם מספיק עבדים וללא דדליין להגעה הביתה. ללא נעילות, מיגונים, צמיגי שטח, ואף ללא מנוע.

ד ו ר ו ן
06-11-17, 19:13
וירדו במעלה עקרבים עם עגלות,
ותמיד יש את הכדורגל המפונצר של PW שירד את הזיק..

חנן-ג'יפולוג
06-11-17, 19:24
קטנוני משהו, אבל הכדורגל שלי (:

נמרוד
06-11-17, 19:41
קטנוני משהו, אבל הכדורגל שלי (:נכון מאד. ד.א. הרכב הנדון, לפני עשרים שנה, בהתפלפלות לא שונה מזו, היה טנדר מגנום. שם הנהג/ת ידוע.

המפונצ'ר הוא תוספת מאוחרת.

דרור ברלי
07-11-17, 09:41
[QUOTE=מיכה100;770211]אפשר לכבס את המילים איך שרוצים, אבל לערבב ג'יפים 'אמיתיים' בג'יפונים גורר בהכרח המון פשרות אצל הראשונים (במהירות/טווח הטיול, בבחירת המסלול, בעצירות מרובות וכו).
עם כל הכבוד לחברותה, לא הגיוני לחזור מטיול בתחושת החמצה - אני עם הטיולים המעורבים האלה גמרתי.

חנן-ג'יפולוג
07-11-17, 10:10
מתחבר לזה, חלקית.
מצד אחד, הפער בין הרכבים באמת היה גדול. באותן מדרגות שבהן נאבקנו להוריד חלק מהרכבים, רכבים אחרים ירדו ואח"כ עלו אותן בחזרה, בשביל הקטע.
.
.
.
ברוורס.

ביום השני, האתגר של הרכבים היותר חזקים היה לא לשלב הנעה כפולה בכל המסלול.

מצד שני, מראש ידעתי שאני בא לטיול הזה בשביל להנות מהחברים הטובים, מהנוף, מהאוכל (40 ק"ג בשר לארבעים חברים), ולא מהנהיגה. לכן גם ישבתי בספסל האחורי בהיילקס שלי. שאחרים יהנו.
אין חובה להנות בכל טיול מהקטע של הנהיגה.
כמו שציינתי, גם נהגי הרכבים החזקים יותר מצאו דרכים מצחיקות לאתגר את עצמם, לפחות בקטנה.

חנן-ג'יפולוג
07-11-17, 10:30
חלק מהחברים כאן בוודאי זוכרים מקרה אחר: הוגדר שלטיול יוצאים רכבים כפולי נעילות בלבד.
הסתנן לטיול רכב עם נעילה אחורית בלבד.
הרכב נשבר כשמונה מטרים מתחילת המסלול, בנסיון המעבר של המכשול הראשון. עסקנו בתיקונו עד תשע בלילה, ויצאנו הביתה.

יצא טיול של שמונה מטרים (:

I. Shlomo
07-11-17, 11:06
חלק מהחברים כאן בוודאי זוכרים מקרה אחר: הוגדר שלטיול יוצאים רכבים כפולי נעילות בלבד.
הסתנן לטיול רכב עם נעילה אחורית בלבד.
הרכב נשבר כשמונה מטרים מתחילת המסלול, בנסיון המעבר של המכשול הראשון. עסקנו בתיקונו עד תשע בלילה, ויצאנו הביתה.

יצא טיול של שמונה מטרים (:

בס"ד

בשביל זה יש חברים...

אם לוקחים הכול בחיוך :-) ומוכנים לכל תרחיש - אז הכול סבבה.

העיקר לדעת שזה יכול להגיע לשם...

שלמה.

ד ו ר ו ן
07-11-17, 11:32
לכן גם ישבתי בספסל האחורי בהיילקס שלי. שאחרים יהנו.
.
חד משמעית..

יובל48
07-11-17, 21:36
מושב אחורי של היילקס בטיול שטח,אלוהים ישמור....

נמרוד
07-11-17, 21:42
מושב אחורי של היילקס בטיול שטח,אלוהים ישמור....בס"ד

אמרתי לכם, רחמן בן צדיקים, עומד בעינויים שונים. איוב.

חנן-ג'יפולוג
07-11-17, 21:55
הגנטיקה שלנו מונעת מאיתנו לסבול ממרווח רגליים לא מספק בכסא האחורי, בניגוד לדעה הרווחת.
לי לא היה על מה להתלונן, ולמעשה, מעולם לא שמעתי תלונות מיושבי הספסל האחורי.

ד ו ר ו ן
07-11-17, 22:28
מושב אחורי של היילקס בטיול שטח,אלוהים ישמור....

מנסיון אישי, יש 2 קומבינציות שזה עובד:
הראשונה, הם עד גיל עשרה התחלתי.
השנייה:
הם (כן, ברבים..), בדיוק סיימו את הבקבוק וויסקי הראשון בשלוקים גדולים, ויש עוד.

בעצם יש תרחיש שלישי:
משפ׳ אורלוב..

-->