PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט איזה רכב יתאים לגרירת קרוואן נגרר 8 מטר - עזרה

Adamc
08-03-16, 08:14
שלום

יש לי רישיון עד 12 טון. הרעיון הראשוני היה למצוא משאית עם ארגז 8 מטר ולבנות בה קרוואן למגורים לטווח ארוך.
אך משאיות עם 12 טון מגיעות למקסימום ארגז 7 מטר. אין לי היכן להחנות את הקרוואן, לכן אני מכוון לקרוואן עצמאי.

נכון לעכשיו הפתרון נראה בניית קרוואן נגרר 8 מטר, וגרירתו ע"י מסחרית.
(ראיתי קרוואנים מיובאים בגודל הזה 2.5*8, ואף גדולים יותר, משמע כן כשיר לגרור אותם)
השגרה שלי היא נסיעות עירוניות ולסירוגין צפון דרום לטיולים
אני רוצה להבין איזה רכב מסחרי מתאים לגרור דבר כזה.
האם יש רכב אמין שעומד בעומס הקבוע הזה?
אני מעוניין ברכב יעיל, לא זולל דלק, תחזוקה שוטפת וטיפולים במחירים שלא קורעים את הכיס
חשבתי על רכב מסחרי כמו פיאט דוקאטו או פיג'ו בוקסר
האם יש דגמים טובים יותר? מה עליי לקחת בחשבון כשאני בא לקנות רכב מסחרי כזה?

אשמח לדעות ועצות

המשוטט
08-03-16, 09:33
כמה שוקל הקראוון?

הפיאט והפיז׳ו יוצאים מאותו מפעל= אותו אוטו

שניהם הנעה קדמית ולטעמי פחות מתאימים לעומס.

מי שעומד במעמס הם הטנדרים האמריקאים.

אם מדובר בגרירה על הכביש השברולט עדיף.

כדאי לך לבדוק את האיווקו דיילי ,יש קצרים.

אביחי

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

Adamc
08-03-16, 12:20
הקרוואן ישקול פחות מ-2 טון
אני דווקא מעדיף מסחרי מאשר ג'יפ
פיאט או פיג'ו לא עובדים טוב עם נושא הגרירה?

המשוטט
08-03-16, 12:31
הטנדרים האמריקאים הם לא גיפים.

מהנסיון שלי הפיז׳ו/פיאט פחות מותאם לגרירה .

לכן הצעתי את האיווקו.

במשקל הזה גם טנדר יפני הולך - ויגו 2011 יכול לגרור 2.3 טון ואני מניח שגם ההנטר ושות לא פחות.

דרור ברלי
08-03-16, 13:00
הטנדרים היפניים החדשים יכולים ומורשים לגרור 3 טון. אבל בין מה שמותר למה שרצוי יש הבדל.
ניסיתי אותם עם עגלה גדולה (4 גלגלים) עמוסה בקאן-אם מאווריק ארבעה מושבים, המשקל הכולל של הנגרר+המטען שעליו כטון וחצי והם סחבו טוב, אבל המשקל בהחלט מורגש והרכב מתאמץ. להגיד לך שזה עושה טוב לאוטו לטווח ארוך? אין מצב.

מסחרית שגוררת טוב משקלים גדולים - שברולט סוואנה. נכון שצריכת הסולר גבוהה, אבל הסחיבה מעולה ואין שום בעיית יציבות. מבחינת יכולת גרירה התחושה דומה לטנדר אמריקאי גדול. סוואנה אגב, להבדיל מסילווראדו/ראם/F350 ושות' - מותרת לרשיון נהיגה רגיל.

המשוטט
08-03-16, 13:44
יש סאוונות 4.5 טון.

אבל לחבר יש רשיון c1 אז אין בעיה

Adamc
08-03-16, 14:05
יש עוד דגמים?
אשמח לשמוע עוד המלצות כדי להרחיב את החיפושים שלי אחר כלי רכב תקין שיעמוד במבחן העומס לאורך זמן

בינתיים תודה לחברים שענו, ובעצם אם הבנתי נכון
פיאט דוקאטו / פיג'ו בוקסר - פחות לענייני גרירה
איווקו דיילי - בהחלט אפשרי
שברולט סוואנה 4.5 טון - תעמוד בזה כמו גדולה , מה עם סוואנה 4 טון? תעמוד בזה?

דרור ברלי
08-03-16, 19:09
שום בעייה.
גררנו עם סוואנה דור ראשון משנות ה-90 (מנוע 6.5 טורבו-דיזל, 195 כ"ס) עגלה גדולה עמוסה ברכב מירוץ לא קטן + ציוד. לא הרגישה את זה בכלל. אני מדבר על מהירות תלת ספרתית בעליות ארוכות.

הסוואנות דור שני חזקות הרבה יותר (מנוע דוראמקס 6.6, 240-260 כ"ס).

Adamc
09-03-16, 10:44
מעט נרתע מהסוואנה לאור פידבקים שליליים שיש עליה מאנשים
דוגמא - סוואנה לא אמינה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?228180-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%93%D7%9C%D7%A7-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98-%D7%A1%D7%95%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%94)
יש עוד אלטרנטיבות? עוד כלי רכב שיעמדו בעומס גרירת קרוואן 2 טון?
התקציב שלי הוא עד 50000 שח

בוזי
09-03-16, 15:42
אתה הולך לגור בקרוואן ולהזיז אותו כל יום?
או שזה קרוואן לנופש שייסע מדי פעם?
בעבר הלא רחוק גרתי בקרוואן נגרר למשך תקופה (קצרה מדי אך הטובה בחיי), אולי אוכל לעזור בכמה טיפים.

Adamc
09-03-16, 16:24
הקרוואן למגורים, ינוע מידי שבוע, מידי כמה ימים, נסיעות עירוניות. מידי פעם טיול לצפון או דרום
מתלבט על כלי רכב שיעמוד בעומס הגרירה לאורך זמן (קרוואן 8 מטר)
ושוקל לבנות קרוואן 7 מטר כדי להקל במסע החיפושים אחר רכב אמין לביצוע המשימה

בוזי
09-03-16, 16:51
אני יודע שלא שאלת, אבל אני אומר:
בסביבה עירונית הרשויות יעשו לך את המוות. הכלים החוקיים שבידיהם מוגבלים, אבל להציק לך באמצע הלילה עם ניידות שיטור עירוני וכוח מג״ב כאילו שאתה איזה פושע מסוכן, לא עולה כסף.
לשאלתך, הייתי הולך טנדר אמריקאי מהגדולים (ע״ע נוואדה, למרות שלהבנתי הוא דומה מאוד לסוואנה דור ראשון מבחינת מנוע, גיר וסרן אחורי), עליו תוכל להעמיס ולהביא הרבה מים (נגיד קוב) בלי להזיז את הקרוואן, תוכל להעמיס אופניים חשמליים או קטנוע וכדומה.
רכב קל יותר (כמו רכבי שטח של 2.5 טון למיניהם) פשוט לא יעמדו בזה לאורך זמן ויעלו הון בתחזוקה.
רק לך תמצא חנייה בעיר לנוואדה + נגרר 8 מטר אורך (לכמה אנשים זה מיועד?), ויש מקומות בעיר שפשוט לא תוכל לקחת את הסיבוב, על כל המשמעויות.

לדעתי, בהתחשב בצרכים שלך, בנה קרוואן על משאית עירונית.
החיים שלך יהיו הרבה יותר פשוטים.

המשוטט
09-03-16, 17:50
הייתי הולך טנדר אמריקאי מהגדולים (ע״ע נוואדה, למרות שלהבנתי הוא דומה מאוד לסוואנה דור ראשון מבחינת מנוע, גיר וסרן אחורי).

+1

היתרון של הטנדרים על הוואנים הוא תא מנוע מרווח יותר, וזה מה שמונע הרבה מהבעיות .

ב 50k אני חושב שתוכל למצוא סילוורדו עם מנוע דורמקס 6.6L

לדעתי הוא עדיף

Asaf-a
09-03-16, 18:19
א
שאלה למנוסים, אין יתרון משמעותי לואן סגור על פני טנדר פתוח גדול? החלל הסגור בואן נותן אופציה לאיכסון אופניים , קטנוע גלשן וכו באופן שפחות בולט חשוף ונגיש, במיוחד בסביבה משתנה( כולל עירונית).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ibinder
04-10-16, 01:09
בעיה נוספת שיש לקחת בחשבון עם הטנדרים הגדולים היא עלות נסיעה בכביש 6 ומנהרות הכרמל. עלות נסיעה היא של משאית (עד 4 טון, ומעל 4 טון). אני גר ליד חדרה ועובד בראש העין, היה לי מחשבה לקנות דודג ראם, אבל הבדל עלות הנסיעה בין רכב "רגיל" פחות מ 4 טון אליו, זה מטורף...
לדוגמא: נסיעה ממחלף באקה אל מחלף קאסם, רכב מעל 4 טון משלם 60 ש"ח, בעוד רכב עד 4 טון ישלם פחות מ 20 ש"ח...
אם זה חד פעמי, אפשר לספוג, נסיעות קבועות, פשיטת רגל.

עידן

-->