PDA

צפייה בגרסה מלאה : צבעים לCJ הלכתי לאיבוד...

talb_s
09-03-16, 15:54
אהלן, אני לפני צביעה של הגיפ, המטרה להיא לעשות את העבודה כמו שצריך ולקבל הגנה טובה מפני חלודה ועמידות לתקופה ארוכה. הרכב משמש לטיולים בלבד לכן אני לא מחפש גימור מנצנץ לתצוגה.
קראתי ושמעתי המון דעות בקשר לשלבי הצביעה ולגבי חומרים והלכתי לאיבוד.
הגישות ששמעתי/קראתי:
1. על מתכת חשופה דבר ראשון יסוד אפוקסי ואז תיקוני שפכטל ליישור ואז קומפקט פילר ולבסוף עליון 2-3 שכבות (ברק ישיר).

2.על מתכת חשופה קודם כל תיקוני שפכטל ואז יסוד אפוקסי ואז קומפקט פילר ולבסוף עליון 2-3 שכבות (ברק ישיר).

3.על מתכת חשופה קודם כל יסוד צורב ואז תיקוני שפכטל ואז קומפקט פילר ולבסוף עליון 2-3 שכבות (ברק ישיר).

4. בעל מקצוע בתחום שיפוץ רכבי אספנות אמר לי שהוא על המתכת החשופה עושה דבר ראשון קומפקט פילר של PPG על בסיס פוליאריטני D800 ואז שפכטל של 3M ואז עוד שכבה של קומפקט פילר ולבסוף עליון 2-3 שכבות (ברק ישיר). הוא טוען שיסוד אפוקסי כדאי לעשות רק אחרי ניקוי חול אבל במקרה שלי הוא לא ממליץ גם משיקולי עלות וגם משיקולי נוחות עבודה.

החסרתי פה את כל נושא הניקיון והשיוף בין השכבות כי הוא ברור לי המטרה של השירשור היא לעשות לי סדר ולקבל המלצות באיזה חומרים כדאי לי להשתמש ובאיזה סדר.
העבודה תתבצע בתנאי חצר ויש לי את הציוד הנדרש.
מישהוא שמע על הפילר (שפכטל) של 3M ? קיבלתי המלצות חמות שזה חומר מעולה ואין צורך להשתמש בשפכטל עדין בנוסף.

המון תודה!

sus
10-03-16, 13:23
אני גם לפני צביעה של הטנדר.
הנחיות שקיבלתי מיועץ צביעה של יבואן צבעי רכב:

1. שיוף של כל נקודות החלודה למצב של מתכת חשופה.
2. חספוס של כל הצבע העליון שנשאר ע"י נייר לטש גס (60-80).
3. צביעה בצבע יסוד אפוקסי HB-55 של נירלט.
4. לפחות אחרי 24 שעות יישום שפכטל של Dupont (איפה שצריך).
5. צביעה בצבע עליון (אני בחרתי גוון צהוב מדברי מט) של Dupont בשתי שכבות רצופות (סיום של הראשונה ומיד אח"כ השניה).

לטענתו היסוד האפוקסי מתחבר טוב יותר למתכת ולכן עדיף ליישם אותו לפני השפכטל.

אני לא יודע אם יהיה לי זמן (בגלל זמני ייבוש) אבל אני רוצה לצבוע אחרי השפכטל את כל הטנדר בשכבה שניה של יסוד כדי לקבל עובי גדול.

אני מתכנן לבצע בסופ"ש הבא. אם תרצה אעדכן איך הלך.
דוד

גיתאי נוה
11-03-16, 08:12
אני צבעתי גם לפני שנים וגם שוב לאחרונה (בעצת חבר פורום יקר) בכלל לא בצבעי רכב - יסוד + עליון מסדרת "סופר עמיד" של טמבור (מוכרת מהשם הקודם שלה "צבע איתן").
כל היתרונות עבורך:

1. עמיד ביותר
2. מונע חלודה (ראית פעם גיפ צבאי חלוד?...)
3. אינו מבליט כל קמט ושקע, שלא כמו צבע רכב
4. זול יותר

זה צבע שמגיע בהזמנה מראש ובפחים של 5 ליטר.
מומלץ.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

asafk
11-03-16, 23:24
או. בדיוק רציתי לשאול על צבע איתן ולאן הוא נעלם. איזה יסוד מתחת? על גבי צבע ישן (מלוטש כמובן)? מגיע בגווני ral או מניפת טמבור?

אסף.

גיתאי נוה
12-03-16, 18:33
ל"סופר עמיד" יש גם יסוד וגם עליון. אני הזמנתי גם לפי RAL (אופווייט לכנפונים) וגם לפי מניפה (אדום לבודי).

asafk
13-03-16, 07:43
ואיזו כמות צריך לג׳יפ פתוח שלם?
עשית שתי שכבות יסוד ושתי שכבות עליון?

אסף.

מוני אורבך
13-03-16, 08:00
אסף, אני לר כל כך מבין מדוע אתה מתעקש דווקא על "סופר עמיד" של טמבור.
הוא לא מיועד לרכבים ולכן גם עלול לדהות.
זה בדיוק מה שקורה לרכבים צבאיים. הם לא מחלדים אבל נראים כאלו הם משנות הפלמ"ח.
מעבר לזה שעובי הוא לא דבר טוב בצבע.
ההתפשטות הטרמית של צבע וברזל שונה (כפי שאתה יודע)
צבע שהוא "גמיש" יוכל להתמודד עם זה ולא להסדק.
אבל, אם הצבע עבה מדי הוא לא יוכל להיות מספיק גמיש ויסדק.
בגיפים זה בעיתי במיוחד כי כל הבודי באופן קבוע מתעוות.

יש צבעים יעודיים לרכב (הרבה סוגים ומינים) יסוד בסיס עליון או בסיס + עליון.
אופוקסי או על בסיס מים ועוד.
נכון עולה יותר (אולי) מ"סופר עמיד" אבל אנחנו מדברים על הפרשים של מאות שקלים במקרה הרע.
יסוד + עליון דו קומפוננטטי (ליטר כל אחד) + מקשה + מדלל +חומר לניקוי הבודי לפני צביעה עלו לי 400 שח.
הספיק לי לצביעה של כל הבודי + כנפים + מכסה מנוע שכבת יסוד + שני שכבות בסיס + עליון.

ואני ממש לא חושב שקניתי בזול, להפך.

גיתאי נוה
13-03-16, 08:45
מוני אני חייב שלא להסכים איתך.
מעולם לא היתה לי בעיית דהייה או התקלפות צבע, בוא נאמר שלאורך השנים היו לי את כל הבעיות - חוץ מזאת...
אנלא יודע איך צובעים בצבא, כלומר את הצביעות שמעל צביעת המפעל, אבל אם הם עושים את זה ברוח הוראות הפתיחה באש על מחבלים - אז לא פלא שהם נאלצים להוסיף שכבות בלי סוף בעובי מצטבר שלא היה מבייש לוחיות מיגון.

כדי לצבוע את הגיפ שלי, הפתוח, השתמשתי ב-5 ליטר יסוד (2 שכבות) ואותה כמות עליון (3 שכבות פלוס תיקוני צבע) ונשאר קצת עודף.

talb_s
13-03-16, 10:04
קודם כל תודה רבה על התגובות.
gnaveh אפשר איש קשר או איפה ניתן לרכוש את הצבעים הללו? וגם סדר גודל של מחיר?
תודה רבה!

asafk
13-03-16, 10:08
מוני, צבע דהוי לא מפחיד אותי לפרוייקט הספציפי. להיפך. אני כן חושב להשתמש. ביסוד דו קומפוננטי איכותי ועליו הסופר עמיד, בין השאר כדי לתת גמישות. נראה, עוד חזון למועד.

אסף.

גיתאי נוה
13-03-16, 11:48
טל,
ניתן לרכוש בכל חנות לחומרי בניין \ טמבוריה, כפי שאמרתי זה רק בהזמנה מיוחדת (כלומר לא תמצא מוכן במלאי) ובפחים של 5 ליטר.
קשה לי לזכור כמה עלה לי מכיוון שחוץ מפח יסוד ופח עליון קניתי עוד כמה באותו גיהוץ אשראי, אבל אני משער שיעלה לך מאות ש"חים בודדים איפשהו במחצית הראשונה.
הנייד שלי בפרטי

דרור ברלי
13-03-16, 14:24
גיתאי, זהירות לפני שאתה ממליץ.
גם אני בעד צבע כזה ובעד מראה צבאי ענייני ולא נוצץ, אבל סופר-עמיד זה לא צבע לרכב ולא כל אחד רוצה או אוהב גימור כמו בג'יפ שלך או את "לוק הפלמ"ח" שאסף מחפש לפרויקט שלו.

asafk
13-03-16, 14:29
אישית, אני מעדיף כלי רכב שצבועים בצבע רכב מבריק, עמוק, חלק ואחיד.
אבל יש מקרים בהם דווקא מחפשים את המראה ה״שימושי״ ולא מראה של רכב. זה המקרה הנדיר ולא הייתי ממליץ באופן גורף על צביעה כזו כמו שדרור כתב.

אסף.

גיתאי נוה
13-03-16, 16:18
לא נתתי המלצה גורפת לאף אחד.

אני מצטט את פות"ש:

"אני לפני צביעה של הגיפ, המטרה היא לעשות את העבודה כמו שצריך ולקבל הגנה טובה מפני חלודה ועמידות לתקופה ארוכה. הרכב משמש לטיולים בלבד לכן אני לא מחפש גימור מנצנץ לתצוגה."

לטובת הגדרת צרכים כזו אני עומד מאחורי ההמלצה שלי.

kobiarava
13-03-16, 17:02
סופר עמיד (איתן לשעבר) לא דוהה, עמיד לחלודה ולשחיקה, ומיועד לצביעת גופי מתכת שעומדים בחוץ באופן קבוע-גדרות, עמודים, מעקות וכ'ו, לכן גם מקדם ההתפשטות שלו מותאם לעבודה של המתכות. בעבודה טובה יכול לתת רמה מאוד גבוהה של פיניש, והרבה יותר סלחני לתשתית לא מאוד מוקפדת, לצביעה בתנאים ביתיים ללא חדר צביעה, ולמי שלא צריך רמת ביצוע של רכב תצוגה-כלי עבודה מצויין לביצוע המשימה. המחיר הוא לא הפונקציה היחידה, אבל גם הוא משחק תפקיד, וכן, הוא משאיר עוד כמה מאיות בארנק של המשפץ, שתמיד יהיו נחוצות לבלת"מ הבא בפרוייקט....

קובי

-->