PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחליף לSwitcher ?

asypeer
09-03-16, 18:03
הי,
הגיס שלי חיפש לשלוט על הדוד שלו מרחוק, חיפשתי קצת והבנתי שSwitcher הוא בערך הפיתרון היחידי שקיים כPlug and Play,היום מבלי לתכנת ארדואינו וכו'
רכש הבחור וכנראה שלמוצר ישנה חוסר תאימות עם ראטורים מסוימים - הרבה פעמים הדוד לכאורה מופעל ובפועל איננו או שהיחידה מתנתקת מהאינטרנט ולא ניתן להגיע אליה מהנייד.
בקיצר - לא להיט במקרה שלו (וכן, אני יודע שחלק מכם מרוצים מהמוצר, זה לא נושא הפוסט)
האם ישנו מוצר מקביל שניתן למצוא ברשת (משיטוטי מצאתי בעיקר שקעים שנשלטים ע"י WIFI אבל לא משהו שמחליף מפסק כח של דוד מבלי לייצר מעקפים וקומבינות..)
משהו שייהווה תחליף הולם (עדיף שלא יהיה תלוי בשרתים של Switcher, הבנתי שאם הם סוגרים את הבאסטה, הרבה אנשים ישארו עם קופסאות נחמדות ב-300 ש"ח שלא יכולות לעשות דבר)

עריכה:
האם המוצר הזה (http://www.banggood.com/Remote-Control-Version-DIY-Wi-Fi-Wireless-Switch-For-Smart-Home-Switch-Module-p-1038026.html?utm_design=19&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men172_email&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=Claire&sc_src=email_1742620&sc_eh=7efb23e098238c011&sc_llid=656123&sc_lid=79272689&sc_uid=NNihCrsdiL&emst=NNihCrsdiL_656123_1742620_309)יכול להיות פיתרון ?

תודה!
אסף

itayhi
09-03-16, 18:22
בגדול כן. חובה להפעיל את הדוד דרך מגען (קונטקטור) שעליו יפול הזרם של הדוד.
הרכיב הנ"ל רק ימתג את המגען.
אם כבר עושים כזה הייתי ממליץ על מתג עוקף ע"מ
לא להיות תלוי בסמארטפון להפעלת הדוד.

כמובן שכל התעסקות במתח ביתי 220v חובה
שתבוצע ע"י חשמלאי מוסמך.

איתי

asypeer
09-03-16, 18:25
איתי תודה,
איך נראה המגען המדובר? האם מדובר על רכיב גדול שיושב על הטיח או בתוך ארון החשמל?
האם זה (http://www.ebay.com/itm/171542558040?_trksid=p2055119.m1438.l264 9&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) יתאים?
לגבי עניין החשמלאי - ברור. אשמח להמלצה (אפשר בפרטי) למישהו באיזור נתניה שיעשה זאת.

itayhi
09-03-16, 20:35
מגען הוא מפסק חשמלי. בדיוק כמו ריליי ברכב.
מקבל מתח וסוגר מעגל של זרם גבוה יותר (או פיקוד במתח אחר).
מגיע בגדלים שונים. זה שרלוונטי לגביך הוא בזרם של 20A. הגודל הפיזי הוא בערך כמו של שני "פקקים" צמודים בלוח חשמל.
המגען יכול לשבת בלוח על פס DIN או לשבת
בתוך קופסא ומהודק עם ברגים לקיר.
מה שהבאת בקישור הוא מגען ל12 וולט. לא רלוונטי.
לא מכיר חשמלאים באזורך.

איתי

boaz avrahami
09-03-16, 23:16
אסף, אם תחליט שאתה בונה כזה אז צור איתי קשר. נדמה לי שנשאר לי מגען שהיה מיועד לדוד חדש בקופסה.

הסוויצ׳ר מבחינתי הוא הצלחה.
חוויתי ניתוק או שנים אבל בסך הכול פצצה

boaz avrahami
10-03-16, 07:13
קראתי שוב את הפתיחה.
אם אתה הולך על wifi חזקה עליך שבסוויצ׳ר שפותח בארץ יעבוד טוב יותר.
אם אתה חרד מהתאימות אז חפש מוצר סלולרי עם סים...

אם יורשה לי גם לתקן טעות שלך-
כשהסוויצ׳ר מתנתק מה wifi הוא ממשיך לעבוד לפי התוכנית השמורה אבל לא תוכל לשלוט בו עד שלא תבצע צימוד

asypeer
10-03-16, 07:55
קראתי שוב את הפתיחה.
אם אתה הולך על wifi חזקה עליך שבסוויצ׳ר שפותח בארץ יעבוד טוב יותר.

לא מסכים, מה מייחד רשת אלחוטית בארץ אל מול רשת אלחוטית במדינה אחרת? ציוד הקצה זהה ולא ייחודי לישראל..יש לא מעט מימושים של הקונספט הזה בצורות שונות (פחות P&P)
המוצר הזה ממה שהבנתי תלוי בשרת חיצוני שאם הוא לא זמין - המוצר לא זמין ובעצם אתה לא פונה אליו ישירות אלא דרך שרת מתווך. אולי מבחינת קינפוג להדיוט זה עדיף, מבחינת IT אין פה יתרון, להיפך.

אם אתה חרד מהתאימות אז חפש מוצר סלולרי עם סים...

אם יורשה לי גם לתקן טעות שלך-
כשהסוויצ׳ר מתנתק מה wifi הוא ממשיך לעבוד לפי התוכנית השמורה אבל לא תוכל לשלוט בו עד שלא תבצע צימוד

את זה גם טיימר ב30₪ יודע לעשות, הכוונה להפעלה אד-הוק שפה אמור להיות השוס של המוצר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
10-03-16, 07:59
פיספסתי אותך. מה זה טימר ב 30 שקל? ( לא מכיר במחירים כאלו).

כשאתה מתכוון בהפעלה אד הוק אתה מתכוון בתקשורת ישירה בין המפעיל לטיימר?
זה יכול להיות מעניין אבל לא זכור לי שראיתי כאלו מכשירים

asypeer
10-03-16, 08:01
יש טיימרים שאתה יכול לתכנת הפעלה שונה בכל יום, יש לי אחד כזה חדש ששמיל בזמנו המליץ להתקין. בלי שליטה מרחוק, רק מתוכנת.
אד-הוק= ע״פ דרישה

חימושניק
10-03-16, 14:04
אני בעלים של סוויצ'ר מזה מספר חודשים. חוויתי במשך תקופה ארוכה תופעה של ניתוק הסוויצ,ר מהרשת וכתוצאה מכך אי הפעלת הדוד על פי הלו"ז שנקבע.
בתסכולי פניתי לשירות הלקוחות של סוויצ'ר. המענה שקיבלתי היה מהיר ואדיב. הם הציעו להביא את המכשיר אליהם לעדכון תוכנה שאמור לפתור את הבעיות שחוויתי. הפעולה לוקחת דקות בודדות והיא בוצעה בזמן שחיכיתי ברכב שלי בכניסה לבניין בו הם נמצאים בדרום ת"א (דאבל פארקינג...).
בשורה התחתונה, כל הבעיות נפתרו וכעת הסוויצ'ר עובד כמו שעון.
ממליץ לגיסו של פות"ש לפנות לשירות הלקוחות. ייתכן שבעיית התאימות פתירה בקלות יחסית.

yscheiner
10-03-16, 15:09
יש טיימרים שאתה יכול לתכנת הפעלה שונה בכל יום, יש לי אחד כזה חדש ששמיל בזמנו המליץ להתקין. בלי שליטה מרחוק, רק מתוכנת.
אד-הוק= ע״פ דרישה

אשמח להכוונה למוצר.

asypeer
10-03-16, 15:12
זה משהו כזה.
(http://www.ebay.com/itm/THC-15A-Digital-LCD-Weekly-Programmable-Timer-AC-220V-Time-Relay-Switch-04-SACA-/360699321210?hash=item53fb5adb7a:m:m_xPk XhUvvRchvJ6xn9iKFw)אתה מוזמן לבוא ולקחת אותו ממני באותו מחיר אם לא בא לך לחכות חודש.. לא הרכבתי אותו.

yscheiner
10-03-16, 16:21
תודה.
מי יודע היכן ניתן למצוא שעון דיגיטאלי לדוד של גביס?

asypeer
18-12-16, 10:12
מעדכן,
ראיתי את זה באחת הקבוצות:
http://www.ebay.com/itm/16A-Sonoff-WiFi-Wireless-Smart-Home-Switch-Power-Current-Test-Apple-Android-/291956256963
האם מתקינים את זה במקום המפסק הקיים ? (בדומה לסוויצ'ר) - מה לגבי הפעלה שלא באמצעות האפליקציה? האם זה יתאפשר? על פניו מאוד זול ועמיד בזרם של עד 16A.

AvinoamNa
18-12-16, 11:13
החשש שלי,
בכל דבר שקשור לחשמל. להתקין דבר שאין לו תקן מסודר או מספיק חוות דעת להראות שהמוצר עמיד ובטיחותי.
כנ״ל באינסטלציה .
פוטנציאל הנזק במקרה של תקלה כל כך גדול,
שלעניות דעתי החסכון הראשוני חסר הצדקה.

Pageup
18-12-16, 13:20
שווה לשאול אם המדבקה של ה CE היא אמיתית או לא.
מעבר לזה, לא ראיתי מפסק אמיתי, כלומר תמיד צריך דרך האפליקציה (קצת מטריד).
ולדעתי אתה צריך להתחבר לכל מפסק ל WIFI שלו (כל אחד מהם הוא Access Point)
וזה כבר מטריד כי אתה לא מחובר לרשת הביתית.
מה אם אני רוצה 10 מפסקים כאלה? נראה לי נחמד לדברים ספציפיים לא לתחליף אמיתי הביתה.

asypeer
18-12-16, 13:23
שווה לשאול אם המדבקה של ה CE היא אמיתית או לא.
מעבר לזה, לא ראיתי מפסק אמיתי, כלומר תמיד צריך דרך האפליקציה (קצת מטריד).
ולדעתי אתה צריך להתחבר לכל מפסק ל WIFI שלו (כל אחד מהם הוא Access Point)
וזה כבר מטריד כי אתה לא מחובר לרשת הביתית.
מה אם אני רוצה 10 מפסקים כאלה? נראה לי נחמד לדברים ספציפיים לא לתחליף אמיתי הביתה.

לגבי החלק השני - אני חושב שדרך האפליקציה אתה רואה את כל המפסקים. אותי תכלס מעניין רק הדוד. יש דגמים עם שלט RF, עדיין לא תחליף למפסק פיזי אבל לא מחייב אפליקציה לכיבוי והדלקה לא מתוזמן.

Pageup
18-12-16, 13:49
אם הבנתי נכון, יש שם WIFI סרבר ואז אתה מתחבר ישירות מול המפסק (כמו ברחפנים/רובוטים
שאתה שולט עליהם דרך הטלפון). לא בטוח שאני צודק וצריך לבדוק את זה - נקודה לבדיקה.
צריך לשאול אותם אם יש אופציה לשלוט על כמה מפסקים מאותה אפליקציה ובחיבור אחד בלבד ל WIFI
של הרשת שלך, אם כן, צריך לשאול:
1) אם זה WIFI Client
2) איך הוא עם הצפנה של רשת
3) איך מחברים אותו בפעם הראשונה ל WIFI הבייתי.

asypeer
18-12-16, 13:52
לדעתי אתה מכניס אותו אותו למצב AP, מתחבר אליו לWIFI שהוא מקים, עם האפליקציה מחבר אותו לWIFI האמיתי עם סיסמא, מתנתק ממנו ומתחבר לWIFI / 4G ואז אתה אמור לשלוט עליו מכל מקום ללא פתיחת פורטים וכו׳.

boaz avrahami
18-12-16, 14:31
לדעתי זה מתג מקומי כל זמן שאין שרות ענן/ שרת dns או כתובת איי פי קבועה

asypeer
18-12-16, 20:41
יש לי משהו דומה בבית ללא כתובת ip קבועה וללא כל שירות שהגדרתי.
זה עובד על שרתי AWS.

asypeer
18-12-16, 21:27
נזכרתי שיש לי כזה של 10 אמפר זרוק באיזו מגירה..5 דקות עבודה ועובד. לא פורטים ולא נעליים:
הגדרה מאוד קלה (כמו שרשמתי מקודם עם AP(
https://vimeo.com/196187947
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/fd39f8521562214743d46352588f7d7e.jpg
https://vimeo.com/196188008
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/8ee9fd8c7cea809f2cb739f11d11bfe1.jpg

boaz avrahami
18-12-16, 22:13
יש לי משהו דומה בבית ללא כתובת ip קבועה וללא כל שירות שהגדרתי.
זה עובד על שרתי AWS.

שזה ענן מן הסתם.
כמו הרבה אביזרים אחרים כולל הסוויצ׳ר עצמו

asypeer
18-12-16, 23:06
רק שעולה 50₪. בסוויצ׳ר אתה מחותן עם השרתים שלהם.

-->