PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברנרד, אנא התייחסותך כאן - פרקליטות

tamir128
09-03-16, 23:11
ידעתי שאתה עו"ד בהשכלתך, אבל לא ידעתי שהיית בפרקליטות.
לא רציתי להמשיך להגיב בפוסט ההוא שעסק בנושא אחר.
הייתי שמח לשמוע את דעתך על הסידרה הזו:

https://www.youtube.com/watch?v=AJlvB1uQhYM

(https://www.youtube.com/watch?v=AJlvB1uQhYM)

Bernard
11-03-16, 02:58
צפיתי.
גם ובעיקר, משום שחבר שלח לי לינק ל"כתבה" הזו, לפני כמה ימים ושאל שאלה זהה לזו של תמיר.

ראשית, בגלל שמדובר בעורכי דין (שאני מכיר.. טוב מאוד), אני רוצה להבהיר, שכל הנאמר על ידי מייצג את דעתי האישית/סובייקטיבית בלבד.

אני אחלק את תשובתי לשני חלקים – אחד, קצרצר, אני אעלה מיד.
כך יוכלו כל אלה שלא ממש מעוניינים לקרוא את הקשקשת שלי, ללחוץ "שלח" לתשובה שהכינו מראש ושבטח אומר משהו כמו "ידענו/מגן על המערכת/משוחד/עיוור" וכו'...
למי שכן מעוניין בתשובה רצינית, ואני דווקא מתייחס ברצינות ל"כתבה" (משום שהיא מעוררת הדים ויוצרת תמונה מעוותת ופופולרית), אסביר בפירוט בפוסט הבא..

אז יואב, דורון, נמרוד... בועז.
הגירסה הקצרה:
כתבה ברמה ירודה שכזו, הרבה זמן לא ראיתי.
ממש קישקוש מקושקש, שפורט על הנימים הפרימיטיביים והחששות ועל המכנה המשותף הנמוך של הציבור.
מי שלא מכיר ורואה בפרקליטות/משטרה/יועץ משפטי/בתי משפט מעיין "נעלם" ומשהו מעורר חשש (המפלצת מתחת למיטה) ולא ממש יודע איך "המערכת" עובדת... קל מאוד להסיתו ולטעת בו דימויי ותדמית דיאבולית של המערכת ושל האנשים שעובדים בה.
ממש ברמה של סרטי "הצעקה" ו"סיוט ברח' אלם" וכו'... משום שמי באמת יודע מה קורא בתוך הארון... בחושך...

- - - Updated - - -

התחלתי לכתוב והתחיל העימות הרפובליקני - אני צופה ב"הצגה הטובה בעיר" (=כל עניין הבחירות) 24/7 ממש, בכל הערוצים... מעניין ומרתק, שרק מי שמגיע "מבחוץ" יוכל להעריך...
מצטער - יגמר העימות ואכתוב...

zerez
11-03-16, 13:18
ברנרד, מאחר ואני מכיר באופן אישי מקרה אחד של הרשאת חף מפשע בעיסקת טיעון, עיסקה שנחתמה רק בגלל שלאותו אחד לא היו את המשאבים להלחם על חפותו, אני נוטה לקבל את רוח הדברים בכתבה.

מדובר על עונש מצחיק על עבירה חמורה וברור לגמרי שכל מי שהיה מעורב, כולל השופט,, ידעו שזה עיוות דין.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

IlanG
11-03-16, 13:26
צפיתי.
גם ובעיקר, משום שחבר שלח לי לינק ל"כתבה" הזו, לפני כמה ימים ושאל שאלה זהה לזו של תמיר.

ראשית, בגלל שמדובר בעורכי דין (שאני מכיר.. טוב מאוד), אני רוצה להבהיר, שכל הנאמר על ידי מייצג את דעתי האישית/סובייקטיבית בלבד.

אני אחלק את תשובתי לשני חלקים – אחד, קצרצר, אני אעלה מיד.
כך יוכלו כל אלה שלא ממש מעוניינים לקרוא את הקשקשת שלי, ללחוץ "שלח" לתשובה שהכינו מראש ושבטח אומר משהו כמו "ידענו/מגן על המערכת/משוחד/עיוור" וכו'...
למי שכן מעוניין בתשובה רצינית, ואני דווקא מתייחס ברצינות ל"כתבה" (משום שהיא מעוררת הדים ויוצרת תמונה מעוותת ופופולרית), אסביר בפירוט בפוסט הבא..

אז יואב, דורון, נמרוד... בועז.
הגירסה הקצרה:
כתבה ברמה ירודה שכזו, הרבה זמן לא ראיתי.
ממש קישקוש מקושקש, שפורט על הנימים הפרימיטיביים והחששות ועל המכנה המשותף הנמוך של הציבור.
מי שלא מכיר ורואה בפרקליטות/משטרה/יועץ משפטי/בתי משפט מעיין "נעלם" ומשהו מעורר חשש (המפלצת מתחת למיטה) ולא ממש יודע איך "המערכת" עובדת... קל מאוד להסיתו ולטעת בו דימויי ותדמית דיאבולית של המערכת ושל האנשים שעובדים בה.
ממש ברמה של סרטי "הצעקה" ו"סיוט ברח' אלם" וכו'... משום שמי באמת יודע מה קורא בתוך הארון... בחושך...

- - - Updated - - -

התחלתי לכתוב והתחיל העימות הרפובליקני - אני צופה ב"הצגה הטובה בעיר" (=כל עניין הבחירות) 24/7 ממש, בכל הערוצים... מעניין ומרתק, שרק מי שמגיע "מבחוץ" יוכל להעריך...
מצטער - יגמר העימות ואכתוב...
תאמת אני בטוח שזו קונספרציה כלפך ,פתחו את הפוסט הזה כדי להרחיק אותך מנושא ההגבהות [emoji12].

Bernard
11-03-16, 14:44
ברנרד, מאחר ואני מכיר באופן אישי מקרה אחד של הרשאת חף מפשע בעיסקת טיעון, עיסקה שנחתמה רק בגלל שלאותו אחד לא היו את המשאבים להלחם על חפותו, אני נוטה לקבל את רוח הדברים בכתבה.

מדובר על עונש מצחיק על עבירה חמורה וברור לגמרי שכל מי שהיה מעורב, כולל השופט,, ידעו שזה עיוות דין.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

נו...
התחלנו עם "אני מכיר"?
גם יואב "מכיר" ולכן לפראדו אין בעיות בכלל... אוטו מושלם.

גם אני מכיר, מישהו שהוגש נגדו כתב אישום, שלא היה צריך להיות מוגש וגם לאותו אחד הוצעה "עיסקת טיעון" וגם נגד אותו אחד לא היו ראיות להרשעה וגם במקרה הזה, החוקר היה אידיוט ומגמתי והפרקליטה ... לא ממש חכמה וגם לאותו אחד נגרם עוול ונהרסה קריירה (גם בגלל זה וגם בגלל שהוא... דון קישוט כזה ואומר מה הוא חושב ועוד יותר גרוע.. צודק לפעמים) וגם וגם וגם..
ואותו אחד הוא מישהו מאוד מקושר ומכיר את כל "המושחתים" ויש לו חברים "בחלונות הגבוהים" ו... מה שאתה רק רוצה.
גם אני מכיר.
ואת הכל אפשר למצוא ברשת, אם רוצים..
ואתה יודע מי הוא אותו אחד, שאני מכיר - אני!.

אז באימש'ך..
כל אחד "מכיר" - זה אולי אומר משהו על האנשים המעורבים ועל המקרה עצמו. זה לא אומר כלום על המערכת.
ומי שיודע איך המערכת/ות עובדות וכמה בלמים ואיזונים וביקורת יש... מבין שהכתבה דבילית ורדודה, בערך כמו טראמפ... בעצם הוא בכלל לא דביל - אתמול עבר לשלב הבא באסטרטגיה שלו.. גאון. מרתק.
אבל זה לפוסט/שירשור אחר, אם יעניין מישהו.
ודבר אחרון בנושא הבחירות - הכתבות של ההיא, אזולי (?) שמתארות את הבחירות... לא הייתי ממהר לגבש דיעה לפיהן... בלשון המעטה.

אילן.
צריך יותר מזה, על מנת להסיט אותי - אני עם הפרעת קשב כזו, שאני יכול לחפור ולקלקל ולטעות, במגוון נושאים בו-זמנית:)

- - - Updated - - -

נעיף את הגמדות לביה"ס ונשב להסביר כמה דברים על "מערכת החושך" ומה אני חושב על כמה סניגורים, שהופיעו בכתבה...
ואני מכיר את כולם ועבדתי מול/ביחד/נגד כולם ויכול מאוד שהייתי לוקח מי מהם שייצג אותי, במקרה הצורך, ו...

tamir128
11-03-16, 14:46
טוב אז מי שלא יודע איך השירשור הזה יגמר, אז הוא יגמר עם ויכוח על האמינות של טויוטה, אבל עד אז,

ברנרד, להגיד שזו הכתבה הכי דפוקה שראית בחיים וכו' וכו', - לא מספק את הסחורה.

ספר למה אתה חושב כך, ספר אם כל הקולגות שלך חושבים כך, וכו'. שים קצת בשר.

boaz avrahami
11-03-16, 14:49
ברנרד,
אני אחלק את שאלתי לשנים-

1: בהמשך לפרשת פישר בן דוד והשוטר ערן שהודה עולות בפני האזרח הממוצע שאלות לא קלות בנושא שוחד שחיתות וכו וזה בהמשך לפרשות שחיתות של נבחרי ציבור ושותפיהם שנמצאים עכשיו בכלא.
התחושה היא שהמסדרונות מלאים בשחיתות שנגעה גם בשופטים. מתגלגל שם הרבה כסף ורואים את זה לפי רמת החיים הראוותנות וכמות הדירות...
לא מסתדר עם משכורת של עובד ציבור.
והשאלה, איך אפשר להשתכנע שהמערכת נקיה ברובה?

2:
אחוז ההרשעות של הפרקליטות מלמד שאין לאזרח הרבה סיכוי מול המערכת.
השיטה היא התשה וגם אם אתה צודק בהרבה מקרים עדיף לסגור עיסקה מאשר לנהל תיק.
חזקה על בתי המשפט שהפרקליטות נטולת אינטרס ומיצגת את האינטרס הלאומי בו בזמן שיושבים שם אנשים עם אינטרסים ושאיפות שמתנהלים בכלים לא הוגנים או לפחות לא שווים לנאשמים.
רובנו מכיר מקרים, הן מהיכרות אישית או של חברים ונמצאים עם הרושם שהמערכת דורסת חלשים ולא ממש נוגעת בלוויתנים ולעיתים עולה השרלה אצלנו מה הסיבות הנסתרות לכך...?

Bernard
11-03-16, 15:33
טוב אז מי שלא יודע איך השירשור הזה יגמר, אז הוא יגמר עם ויכוח על האמינות של טויוטה, אבל עד אז,

ברנרד, להגיד שזו הכתבה הכי דפוקה שראית בחיים וכו' וכו', - לא מספק את הסחורה.

ספר למה אתה חושב כך, ספר אם כל הקולגות שלך חושבים כך, וכו'. שים קצת בשר.

בחייאת, תמיר.
עשיתי עליך רושם של אחד שבורח מ... עימותים?
או שנוהג לקצר את דבריו ולא להביא/לטבל ב סיפורים/תירוצים/מעשיות מלוא הטנא?
פשוט, לטובת אלה שכבר (שנים) עייפים ממני, העלתי את הסוף, בהתחלה.
מיד אסביר מה ולמה אני חושב כך...

Bernard
11-03-16, 16:26
בועז.
לפי הסדר שהעלת... ולמעשה, כל סעיף הוא הרבה יותר מורכב מ.."סעיף אחד"..

1.
להשתכנע שהמערכת ברובה נקייה, אפשר להסיק (להשתכנע... לא ממש. כמו כל דבר בחיים... המוות הוא הבטוח היחידי) מאחוז המושחתים שנתפסים, לעומת הכלל/המערכת.
ותמיד אפשר יהיה להגיד "ברור. עוד לא תפסו אותם"... וזה יהיה נכון מאוד...אולי יש המונים שעדיין לא תפסו...
איך מתמודדים עם זה, אגע בהמשך (אני אציין שזה נוגע לסעיף הזה שלך, שלא יעלה חשש שהתחמקתי.. בהתשה).

"לא מסתדר עם משכורת של עובד ציבור"... נדמה לי שהזכרתי באיזה מקום, שאני טסתי הרבה לחו"ל וכלי הרכב שלי (היו) יקרים ובנוסף לשניים, היו לי גם אופנועים, והיו לי מאות ציפורים יקרות מאוד ועוד כל מיני חיות מחמדשלא הכירו בארץ (כמה מהן, טסתי במיוחד לחו"ל להביא), ורכב השטח שלי הוא ריינג' רובר, וכל יום בערך מאחת עשרה עד בערך רבע לשתיים עשרה (ועורכי הדין יודעים למה הזמנים האלה), היה לי שולחן קבוע באילנ'ס באבן גבירול, עם חבר פרקליט - לא בדיוק אורח חיים של "עובד ציבור".
ואני "מצטער" לומר, שמעולם לא זו בלבד שלא לקחתי שוחד.. אפילו לא הציעו לי שוחד.
ואני הייתי בעמדה מאוד טובה, לכל אוהדי תאוריות הקונספירציה, להשפיע באופן קיצוני על כל תיק שטיפלתי בו (כפי שאסביר, בעיקרון, בהמשך) - ושתבינו, לא שאני מתיימר להיות בעמדה בכירה או משהו..לפעמים/לעיתים (קרובות מאוד), על מנת לכבוש בסיס, צריך בסך הכל להתגבר על ה-ש.ג...

אז התיאוריה של "הראש מסריח" ולכן המערכת מושחתת... לא ממש מחזיק מים.. במקרה הזה.
אז, לסעיפון הזה, להעלות חשד זה קל ופופולרי ולא ממש ניתן ניתן להתמודד עם משפט כמו "אבל תסכים איתי שזה "יכול להיות"", כמו שחבר שלי אומר לי מידי פעם..

2.
אחוז ההרשעות, כמו כל סטטיסטיקה, יכול ללמד הרבה דברים... שונים לגמרי.
כמו למשל, שכולם זהירים ומגישים כתבי אישום מוצדקים בלבד.
או כמו, שהפרקליטים כאלה גאונים, שמנצחים תמיד.
או כמו, שכל השופטים מטומטמים/לא מקצועיים/מושחתים/בני דודים של הפרקליטים.
או כמו... הרבה דברים...
"הכל יכול להיות" - וזה די מסיים/גומר.. כל דיון.

השיטה היא לא התשה.. ממש לא.
השיטה (גם בגלל כשלים אובייקטיביים) מסורבלת ולא יעילה והדבר מביא להוצאות ייתר של כל המעורבים והתוצאה היא, לצערינו, שהרבה "מתעייפים" בדרך (ומה לעשות, למדינה יש יותר "אויר"... וכבר אמרנו את לא פעם, בהרבה נושאים) ולפעמים זה גם מוביל לתוצאות לא צודקות...
העניין הוא שמשפט וחוק, בניגוד למה שהרבה חושבים ומאמינים (ואולי אפילו בניגוד למה שצריך להיות וחבל...) הם לא בנוגע ל.. צדק. הם בנוגע למשפט וחוק, ששניהם אמורים לתת מענה לצדק, על פי כללים שנקבעו ונקראים.. משפט וחוק.
מי שלומד משפטים, מבין את זה מהר מאוד (זה חלק מחומר הלימוד, על מנת להבין איך ולמה ומה המטרות של חוק ומשפט) ו.. אין ממש דרך אחרת.. בשום מקום בעולם - ולנו יש אחת ממערכות/שיטות המשפט הטובות והצודקות ביותר בעולם...בעולם (אבל מערכת מסורבלת... ועל זה אין ויכוח).
לדוגמא - ההליך המשפטי שלי נמשך יותר מ-5 שנים (על אירוע של שעה ומספר קטן של עדים..).

הפרקליטות לא מייצגת את האינטרסים של המדינה (ואני מדבר על המשפט הפלילי - בדברים אחרים, המצב שונה בכמה מובנים) אלא את החוק.
יתרה מזו, יש מקרים שהאינטרס של המדינה (תקציבית ותקדימית ובטחונית וכו'), הוא דווקא לא לקיים משפט אבל.. וגם לגבי זה יש דיונים.

הכלים הוגנים ושקופים ולא ניתן לשקר ואסור לשקר ומי שמסתיר (ביודעין/במכוון) ומשקר צריך להיות מפוטר מיד ויש להעמידו לדין ויש מפיק סעיפים לעשות את זה - אין "באמצע".

הכלים והאמצעים והכיס ואורך הרוח לא שווים - אין ספק. זה גם לא אמור להיות כך. אין שיוויון כוחות ואין אפשרות שיהיה שוויון כוחות. צריך להביא לפני בית משפט את "הראייה הטובה ביותר" על מנת שניתן יהיה לפסוק/להחליט באופן הטוב והנכון ביותר ולשם כך יש את החוקים והדינים (דיני ראיות).
לכן "נטל ההוכחה" הוא על הפרקליטות ולכן הוא חמור יותר ודווקני יותר ולכן הנאשם לא צריך להוכיח את חפותו אלא רק לייצר "ספק סביר" - לא ספק מוחלט ולא מעל 51% ולא כל מיני דברים כאלה... "ספק סביר" ולא יותר - גם בזה אין שוויון ודווקא לתובת הנאשם.
וזו לא "מילה ריקה" הספק הסביר - הוא מאוד מוחשי ויש כללים איך קובעים מהו וכמה הוא "סביר"... אבל בשביל זה לומדים משפטים..
ודרך אגב... הקישקוש הזה של עו"ד רובינשטיין, הוא שיטה להעלות ספק סביר.. אבל כבר "מכירים" אותה/אותו... (במאמר מוסגר, הראיונות שלו, והכתבה בכלל, מוכוונת לחלוטין לשלב הבא של ההליך - לטעת ספק סביר בבימ"ש שידון בעירעור.. באופן מאוד לא.. הוגן להליך).

שאיפות יש לכולם...
כל סניגור מעוניין לנצח ולהוציא את הלקוח זכאי וכל פרקליט מעוניין לנצח ולהראות שצדק בניתוח הראיות והמשמעות ולהכניס לכלא עבריין.
גם רובינו שואפים להתקדם במערכת. ובמערכת משפטית, הרבה נצחונות מראה שיש לך שיקול נכון לבחינת ראיות ולהסביר לבימ"ש מה הן אומרות ו.. לנצח, אתה תשאף לצבור הרבה "נצחונות" על מנת להתקדם ולהשפיע ולנווט באופן שאתה מאמין שנכון..
מה לא בסדר בזה?

מה ש"רובינו מכירים" הוא .. לא ממש משקף.
אבל קשה להתווכח עם "תחושות".
דיני הראיות שווים לכולם. החוק שווה לכולם. אתה לא יכול לעוות ולהקל בדיני ראיות, על מנת להרשיע עבריין כבד ולהחמיר כשמדובר בעבריין.. כבד פחות.
ככל העבירה מתוחכמת יותר, קשה יותר לאסוף ראיות ולהוכיח אותה. ככל שהעבירה חמורה יותר, נטל ההוכחה וכובד הראיות ופרשנות משמעותן, מחמירה יותר, כלפי הפרקליטות (אמרנו - הם צריכים להוכיח, לא להיפך) וככל שיש יותר מעורבים, צריך יותר ראיות לכולםביחד (משום שברוב הפעמים לא ניתן להפריד להליכים שונים - האחד מפריע לאחר ואפילו מונע אותו) ולכן קשה יותר להוכיח עבירת פשע מאורגן מאשר מעבר ברמזור אדום.
ואני מתאר לעצמי ש"רובינו מכירים" זה יותר לכיוון של רמזור אדום מאשר פשע מאורגן...
אז "רובינו מכירים" או "אני מכיר", לא ממש אומר משהו, מלבד שיחות שישי - אני יכול להגיד לך שאני מכיר (גם) דברים אחרים ואני יכול להגיד שאף אחד (במשטרה ובפרקליטות... על גופים אחרים, כמומס ההכנסה ומע"מ ומכס, אני יכול לספר לך דברים שונים לגמרי.. עובדות, לא "יש לי תחושה"..) לא מחזיק ב"אג'נדות נסתרות" לאי הגשת כתבי אישום נגד לווייתנים..
רוזנשטיין בכלא ואברג''יל בכלא ושירזי בכלא וקצב בכלא והירשזון בכלא ואולמרט בדרך ודרעי היה ואם הייתי יכול לספר, הייתם יודעים על עוד כמה בכלא שיש את כל האינטרס שבעולם להשתיק את המקרה בגללו הם בכלא ולא לקיים הליך משפטי , שיכול לדלוף (ודלף ולמרבה המזל יש עיתונאים אחראיים אצלינו.. בארה"ב, זה לא היה קורה - אין אחריות..) ו... לפחות כמה מהם די "מקושרים"...
אין "דברים נסתרים" - הכל שקוף והכל גלוי (בהתאם לסיווג) ואין שום אינטרס מערכתי לשמור/לעשות "מתחת לשולחן".

Bernard
11-03-16, 16:38
כבר תיקנתי כמה טעוית הקלדה וסדר/ניסוח... התעייפתי - זה מה יש. מתנצל אם יצאו כמה דברים לא "כמו שצריך".

Bernard
17-03-16, 01:39
טוב.
התפננו קצת (כרתתי כמה עצים ענקיים אצל חברים וגיליתי שצריך מנגנון (קומפלט) חדש לחלון הנהג בפורד ו... עקבנו אחרי טראמפ – איזה בעיות יש פה, בארה"ב... ההם לא יודעים כמה טוב להם והכי חשוב... למדתי שטויוטה לא אגדי)..

כל מי שקצת מכיר את מערך החקירות ומערכת המשפט בישראל, מבין מיד שכל הכתבה הזו, היא קישקוש מקושקש וכל הרמיזות הדרמטיות, שוות לא יותר מנפיחה רועמת של הכתבת הנרגשת.
הכל נועד ליצור דרמה ודרמטיות, היכן שאין.
זה המקום להעיר ולהבהיר ש:
אני מכיר אישית את כל (ללא יוצא מהכלל) הסניגורים שהופיעו "תשדיר" הזה נגד כולם הופעתי ומול כולם עבדתי (כן, בדרך לכתב אישום וגם במהלך המשפט "עובדים" עם הסניגורים ויש פגישות ודיונים ומגיעים להסכמות ומגדירים קוים וכו'... כמעט בכל הליך זה כך).
אני גם מכיר אישית את כל הפרקליטים (ממחוז ת"א פלילי ואזרחי) שהופיעו והוזכרו בכתבה. עם חלקם, בתיקים מסויימים(שכולם שמעו עליהם) עבדתי באופן צמוד... ביותר ולמען הסר ספק, אני מדבר על רות דויד ועל פנינה גיא.
גם את השופטים הפליליים שהוזכרו, אני מכיר אישית ועבדתי איתם ומולם במשך שנים רבות.
יש לי היכרות מעמיקה ביותר עם מערך החקירות במשטרה וזה בלשון המעטה. אני לא מכיר אישית את הגולם המושחת, מר ערן מלכה ומעולם לא פגשתי ולא עבדתי איתו. כן עבדתי עם הממונים עליו ואני מכיר אישית את מי שהיו מפקדיו (שאיתם עבדתי במשך שנים).
פרופ' סנג'רו (ואישתו), למיטב זיכרוני, היה מרצה שלי באחד (או יותר.. לך תזכור) הקורסים במשפט פלילי – הרבה ויכוחים היו (לטעמי הוא קיצוני לעניין זכויות החשודים/נאשמים וכו') והצונים שזכיתי להם היו ... מהגבוהים בכיתה – ואת זה ציינתי, לא בגלל שאני עף על עצמי, אלא כדי לציין, שהבדלי ההשקפות בנינו לא הסתכמו בסיסמאות ונהימות אלא כללו דיונים ענייניים עם נימוקים מוערכים = לא ממש "ברור שאתה מגן על המערכת – אתה חלק ממנה."
עוד אני רוצה לציין, במיוחד משום שמדובר בעורכי דין "רגישים לשמם"... ובמיוחד כמה מהם, שכל האמור פה, הוא דעתי האישית, שגיבשתי במהלך השנים ואין בה כדי לקבוע עובדות חד משמעיות – דיעה אישית ותו לא.
לא מנסה לשכנע איש שדעתי היא הנכונה (במיוחד לגבי המוזכרים והמופיעים תשדיר הזה) - תרצו תקבלו, לא תירצו... גם טוב.
ופה אני מקווה שהרגעתי חבר טוב מאוד שלי, שדאג והזהיר אותי "מנסים למשוך אותך בלשון! לא סתם הפנו את השירשור דווקא אליך!! שאזכור שזה אינטרנט כל מה שאני כותב... גלוי ונשאר!!"

נתחיל בעיקרון.
כאמור.
כל מי שמכיר קצת את "המערכת" החקירתית והמשפטית יודע שיש עובדה פשוטה מאוד, שמושכת את השטיח מתחת לכל הרמיזות הדביליות האלה...
בכל שלב של החקירה המשטרתית (גלויה וסמויה) וליווי תיק החקירה על ידי פרקליט וכל השלב בו נבחנות הראיות ונדונה האפשרות להגיש/לא להגיש כתב אישום וכל השלב בו מתנהל המשפט... בכל השלבים האלה, אין, אף פעם, גורם אחד ויחיד שיכול להחליט מה קורה בהמשך.
פשוט אין דבר כזה.
אין דבר כזה ששוטר אחד או פרקליט אחד ויהיו בכירים ככל שיהיו, ש"סוגר תיק".
אין גם אפשרות, בכל אחד מהשלבים האלה "לתפור תיק", על ידי החלטה של מישהו, שוטר או פרקליט בכירים ככל שיהיו.
אין דבר כזה וכל רמיזה שכזו היא דבילית ומטופשת ופונה לפחדים הבסיסיים וחסרי בסיס של... מי שלא מכיר ונכון "להתפתות" להסתה מפגרת שכזו.
ניתן, בהחלט, לשבש חקירה ולהקשות ולנסות לתמרן ולנסות להסתיר ראיות ואולי אפילו לשתול ראיות (אני מקווה שכיסיתי את מירב האפרויות..) אבל בסופו של דבר, יש צוות שלם שעובד על התיק (בכל שלב) וצריך יהיה "לעבוד" על כולם או לשכנע את כולם לקחת חלק בשחיתות, על מנת שדבר כזה, כמו שמתארים/רומזים בסירטון (אני מתקשה לכנות את זה כתבה), אכן יקרה.
כן.
יש טעויות ויש תקלות ויש מקרים שמפרשים ונותנים משקל לראיות בצורה שמובילה להגשת כתבי אישום, ללא הצדקה או נגד "חפים מפשע"..
בהחלט יכול להיות, משום שמשפט ופרשנות ראיות היא לא דבר מוחלט וגם בגלל שתמיד יכולות לקרות תקלות.
אין 100% בשום דבר.
אבל לבוא ולהגיד/לרמוז בגסות שעשרות אנשי מקצוע עשו יד אחת על מנת "לתפור תיק" למישהו (בלי שום סיבה..) וזה כולל את השופטים (בשני בתי משפט שונים!!! – בימ"ש לעבודה ובימ"ש פלילי).
אני לא מכיר את הבחור ההוא, ממס ההכנסה, אבל עובדה היא שהוא הורשע בשני בתי משפט.
עוד עובדה, שמכל החמישה עשר חוקרי מס ההכנסה, שכביכול היו "ביחד איתו" בחקירה הסמוייה שניהל/ו, רק הוא משך את כל האש ורק נגדו הוגשו כתבי אישום (2) ורק הוא הורשע ורק הוא... מדבר – כל הארבעה עשר אחרים מפחדים/הושתקו/נקנו/שוחדו/הועלמו????
שוב.
אני לא מכיר אותו ולא את התיק, אני רק מציין עובדות שעלו בתשדיר ו... איש לא התייחס אליהן.
ואני עדיין במישור העקרוני ולא נוגע בפרטי התשדיר.

נעבור לרגע להסביר כמה דברים לגבי "איך המערכת עובדת".
יש שתי דרכים (הרלוונטיות לתשדיר... יש עוד אבל לא ניכנס לזה) לפתוח בחקירה.
המשטרה מחליטה לפתוח בחקירה (מידע/תלונה/חשד) או שהפרקליטות מורה לה לפתוח בחקירה.
מרגע שחקירה נפתחת, שיקול הדעת הבלעדי, איך תתנהל החקירה, באיזה כיוון ומה הפעולות שינקטו, הוא של המשטרה (צוות החקירה – במקרים כמו שהועלו בתשדיר, אין מצב של חוקר בודד... פשוט לא יכול להיות).
כמובן שיש הנחיות של הפרקליטות (בשלב של ליווי החקירה על ידי פרקליט.. ואם יש הוראה למשטרה לחקור, סביר שיש פרקליט "ממונה" לתיק) אילו ראיות צריך על מנת לגבש כתב אישום אבל מי שמחליט היא המשטרה.
ההחלטה באיזה כיוון לחקור ואילו אמצעים להפנות/להשקיע תלויים בחומרת העבירות ו..המחיר. מי שנושא בעלות החקירה היא המשטרה והתקציב הוא לא בלתי מוגבל וכך גם האמצעים.
הפרקליט יכול להתעקש על מעכב צמוד ו.. לא יקבל! מעקב צמוד עולה המון וצוותי העיקוב לא רבים ויש הרבה תיקים חשובים, שצריכים להתמודד על האמצעי הזה (המון!! ממש מאבק בין צוותי החקירה על האמצעים) וצריך לשכנע רמות גבוהות מאוד (מחוץ לצוות החוקר), על מנת להעדיף חקירה A על פני חקירות B,C,Z...
כך גם לעניין האזנות הסתר.
מספר "עמדות" האזנות הסתר מוגבל מאוד ואני יכול להגיד לכם, בלי לגלות סודות, שהמשטרה לא בעדיפות עליונה "לתפיסת" עמדות האזנה – למעשה, אני מכיר רק מקרה אחד, שהמשטרה קיבלה עדיפות עליונה (ולא מוחלטת!) בתור הזה – רצח השופט אדר.
אני מקווה שאתם מתחילים לתפוס את מורכבות "תפירת תיק" וכמה גורמים הוא צריך לכלול... ללא יוצא מהכלל. שהרי, מספיק שלא "שכנעת" רק אחד מהגורמים... וה"תפירה" שלך מתפוצצת.
אני גם יכול לגלות לכם, וזה בכלל לא סוד, שהתנאים לאישור האזנת סתר, הם קשיחים מאוד ולאשר אותה יכולים רק בעלי דרגות בכירות מאוד במשטרה (במישור הפלילי) וגם השופט המאשר הוא בכיר מאוד (ורק מחוזי) ו.. לא כל בקשה מאושרת... בכל שלב.
יש מקרים שצוות חקירה מתחנן להאזנה ו... לא מקבל.

בשלב מסויים, כשנאספות מספיק ראיות (לעבירות "פרקליטות" – כמו פה), פונה המשטרה לפרקליטות, לבחינה משפטית של התיק (כמה ראיות קבילות/רלוונטיות לעבירה נאספו, מה משקלן האם הן מספיקות לכתב אישום או שאין עבירה בכלל ואיך צריך להמשיך – להפסיק את החקירה או לאסוף/לחזק עוד ראיות) ולקבל השלמות חקירה.
לאחר שהושלמה החקירה (המשטרה גם כן שוקלת את הראיות ואומרת מה דעתה – פעם זה היה "ממליצה") התיק "עובר" לפרקליטות.
מתקיימת ישיבה להצגת התיק (גם אם לווה על ידי פרקליט וגם אם כבר היו כמה וכמה ישיבות משותפות במהלך החקירה) בנוכחות נציגי צוות החקירה, הפרקליט המלווה/ממונה לתיק, הפרקליט הממונה עליו ופרקליט המחוז (תלוי כמובן בעבירה – אני מתייחס למקרה שהוצג בתשדיר).
בישיבה זו נקבע, למעשה, אם מגישים כתב אישום .
ופה צריך להסביר את החוק – פרקליט יכול להגיש כתב אישום אך ורק אם הוא משוכנע שיש סיכויי להרשעה. זאת אומרת, אם לדעתו המשפטית, נאספו מספיק ראיות שיצביעו על אשמתו של החשוד מעבר לכל ספק סביר.
אין פה התחייבות (מטבע הדברים) אלא שיקול וניתוח משפטי של הראיות – לא מה הוא מאמין שקרה ולא מה שהוא חושב שקרה ולא אם החשוד נבלה או חסיד אומות העולם ... הסיכוי המשפטי שיעלה ספק סביר.
אם הוא לא סבור כך, למיטב הבנתו המשפטית אסור לו להגיש כתב אישום.
ולכן, מקרה כמו שהוצג במגמתיות בתשדיר, בו פרקליטה מסויימת לא הגישה כתב אישום ולכן "הוחלפה", יכול בהחלט לקרות ואין בו אפילו שמץ של קונספירטיביות... הדבר הזה קורה עשרות פעמים בשבוע...בכל מוסד פרקליטות/תביעה.
לדוגמא.
זה לא סוד שחלק מצוות הפרקליטים/חקירה "של" ליברמן, חשב שיש להגיש כתב אישום (לא חשוב כרגע בגין מה) וחלק סבר שאין ראיות שיספיקו לשיכנוע מעבר לכל ספק סביר..
בנוגע לכך, וגם זה לא סוד, התנהלו הרבה ישיבות ו.. בסופו של דבר החליטו מה שהחליטו.
אני גם יכול לספר לכם, שגם בנוגע ל"תיק קצב" התנהלו דיונים שכאלה והיו פרקליטים שסברו שאין להגיש כתב אישום.
אני גם יכול להגיד לכם את דעתי האישית, והלא פופולארית בהכרח (ללא קשר לדעתי על אמינות העדים... ולא נפרט), שלעדותו של "כבוד" הנשיא לפני בית המשפט (יענו, לא המאומות שעורר במסיבת העיתונאים המפורסמת... עדותו בבית המשפט, במהלך המשפט – עדות נאשם), יש משקל מכריע בהחלטה הסופית אם להאמין לגירסתו או לגירסאות אחרות.
כרה את קיברו במו פיו.
כבר קיבלתם את הרושם של "כמה צריכים להיות מעורבים בקונספירציה להפיל נאשם" על לא עוול בכפו?
ואני לא מדבר על טעות.. אני מדבר על רמיזות בתשדיר שגם שופטים "בעסק"...

וכל זה למה?
כדי לעשות טובה לפרקליטת המחוז, שרוצה לעשות טובה לראש רשות המיסים, שעובד אצל משפחות פשע וכל עשרות השוטרים (אם לא מאות – אתם יודעים כמה אנשים כולל צוות עיקוב.. במשמרת אחת? אני יכול להגיד לכם שזה יותר מג'יימס בונד אחד שהולך אחרי נעקב.. חפשו ברשת.. פעם היתה כתבה בידיעות על יחידת העיקוב – "הסמויה". תקבלו קנ"מ) "שעובדים על התיק" והשופטים שחותמים על צווים שונים (ועשויים להיות המון שופטים שמעורבים בדרך זו... הרבה יותר מעשרה... ועשרים)...
ועוד לא הזכרתי את כל הסנגורים שמעורבים (ובדרך למשפט, עשויים להיות כמה, לא רק רובינשטיין) שצועקים (בצדק) כל הזמן ודורשים מהשופטים לבחון הכל..
כל אלה, חברו יחד, להפיל את הבחור... נכון.
ולמה רק אותו ולא אף אחד אחר מהחבורה שלו?

אני לא רוצה להמשיך ב"עקרוני", אלא אם זה באמת מעניין מישהו "איך הדברים עובדים" במישור הפלילי.
אבל בגלל שאני, בניגוד לדעה הרווחת, לא משועמם (מידי) ולא כותב/מדבר על מנת לשעשע את עצמי, אמשיך להגיד מה דעתי על הפרטים והדמויות שעלו בתשדיר, רק אם זה מעניין ויש מעוניינים לשמוע.

אם יש טעויות הקלדה/כתיב/נוסח, שמפריעות להבנה... תגידו.

amit1
17-03-16, 07:45
ברנרד, הייתי שמח אם בשרשור אחר היית מתאר את התופעה שנקראת טראמפ, מזווית ראייתך. לי זה נראה משהו מאוד ייחודי בהקשר של ארצות הברית. מעין פיצוץ של מערכות ומוסכמות.
תודה

talw
17-03-16, 07:49
וואו,עד עכשיו הייתי בטוח שעל כל פועל מייצר שחופר בור עם טוריה יש 10 עובדי מדינה שעומדים סביבו ואומרים לו איך לחפור,עכשיו אני קולט שבכלל מדובר על משהו כמו 20-30 . :D

Tsafrir
17-03-16, 08:27
טוב.
התפננו קצת (כרתתי כמה עצים ענקיים אצל חברים וגיליתי שצריך מנגנון (קומפלט) חדש לחלון הנהג בפורד ו... עקבנו אחרי טראמפ – איזה בעיות יש פה, בארה"ב... ההם לא יודעים כמה טוב להם והכי חשוב... למדתי שטויוטה לא אגדי)..

כל מי שקצת מכיר את מערך החקירות ומערכת המשפט בישראל, מבין מיד שכל הכתבה הזו, היא קישקוש מקושקש וכל הרמיזות הדרמטיות, שוות לא יותר מנפיחה רועמת של הכתבת הנרגשת.
הכל נועד ליצור דרמה ודרמטיות, היכן שאין.
זה המקום להעיר ולהבהיר ש:
אני מכיר אישית את כל (ללא יוצא מהכלל) הסניגורים שהופיעו "תשדיר" הזה נגד כולם הופעתי ומול כולם עבדתי (כן, בדרך לכתב אישום וגם במהלך המשפט "עובדים" עם הסניגורים ויש פגישות ודיונים ומגיעים להסכמות ומגדירים קוים וכו'... כמעט בכל הליך זה כך).
אני גם מכיר אישית את כל הפרקליטים (ממחוז ת"א פלילי ואזרחי) שהופיעו והוזכרו בכתבה. עם חלקם, בתיקים מסויימים(שכולם שמעו עליהם) עבדתי באופן צמוד... ביותר ולמען הסר ספק, אני מדבר על רות דויד ועל פנינה גיא.
גם את השופטים הפליליים שהוזכרו, אני מכיר אישית ועבדתי איתם ומולם במשך שנים רבות.
יש לי היכרות מעמיקה ביותר עם מערך החקירות במשטרה וזה בלשון המעטה. אני לא מכיר אישית את הגולם המושחת, מר ערן מלכה ומעולם לא פגשתי ולא עבדתי איתו. כן עבדתי עם הממונים עליו ואני מכיר אישית את מי שהיו מפקדיו (שאיתם עבדתי במשך שנים).
פרופ' סנג'רו (ואישתו), למיטב זיכרוני, היה מרצה שלי באחד (או יותר.. לך תזכור) הקורסים במשפט פלילי – הרבה ויכוחים היו (לטעמי הוא קיצוני לעניין זכויות החשודים/נאשמים וכו') והצונים שזכיתי להם היו ... מהגבוהים בכיתה – ואת זה ציינתי, לא בגלל שאני עף על עצמי, אלא כדי לציין, שהבדלי ההשקפות בנינו לא הסתכמו בסיסמאות ונהימות אלא כללו דיונים ענייניים עם נימוקים מוערכים = לא ממש "ברור שאתה מגן על המערכת – אתה חלק ממנה."
עוד אני רוצה לציין, במיוחד משום שמדובר בעורכי דין "רגישים לשמם"... ובמיוחד כמה מהם, שכל האמור פה, הוא דעתי האישית, שגיבשתי במהלך השנים ואין בה כדי לקבוע עובדות חד משמעיות – דיעה אישית ותו לא.
לא מנסה לשכנע איש שדעתי היא הנכונה (במיוחד לגבי המוזכרים והמופיעים תשדיר הזה) - תרצו תקבלו, לא תירצו... גם טוב.
ופה אני מקווה שהרגעתי חבר טוב מאוד שלי, שדאג והזהיר אותי "מנסים למשוך אותך בלשון! לא סתם הפנו את השירשור דווקא אליך!! שאזכור שזה אינטרנט כל מה שאני כותב... גלוי ונשאר!!"

נתחיל בעיקרון.
כאמור.
כל מי שמכיר קצת את "המערכת" החקירתית והמשפטית יודע שיש עובדה פשוטה מאוד, שמושכת את השטיח מתחת לכל הרמיזות הדביליות האלה...
בכל שלב של החקירה המשטרתית (גלויה וסמויה) וליווי תיק החקירה על ידי פרקליט וכל השלב בו נבחנות הראיות ונדונה האפשרות להגיש/לא להגיש כתב אישום וכל השלב בו מתנהל המשפט... בכל השלבים האלה, אין, אף פעם, גורם אחד ויחיד שיכול להחליט מה קורה בהמשך.
פשוט אין דבר כזה.
אין דבר כזה ששוטר אחד או פרקליט אחד ויהיו בכירים ככל שיהיו, ש"סוגר תיק".
אין גם אפשרות, בכל אחד מהשלבים האלה "לתפור תיק", על ידי החלטה של מישהו, שוטר או פרקליט בכירים ככל שיהיו.
אין דבר כזה וכל רמיזה שכזו היא דבילית ומטופשת ופונה לפחדים הבסיסיים וחסרי בסיס של... מי שלא מכיר ונכון "להתפתות" להסתה מפגרת שכזו.
ניתן, בהחלט, לשבש חקירה ולהקשות ולנסות לתמרן ולנסות להסתיר ראיות ואולי אפילו לשתול ראיות (אני מקווה שכיסיתי את מירב האפרויות..) אבל בסופו של דבר, יש צוות שלם שעובד על התיק (בכל שלב) וצריך יהיה "לעבוד" על כולם או לשכנע את כולם לקחת חלק בשחיתות, על מנת שדבר כזה, כמו שמתארים/רומזים בסירטון (אני מתקשה לכנות את זה כתבה), אכן יקרה.
כן.
יש טעויות ויש תקלות ויש מקרים שמפרשים ונותנים משקל לראיות בצורה שמובילה להגשת כתבי אישום, ללא הצדקה או נגד "חפים מפשע"..
בהחלט יכול להיות, משום שמשפט ופרשנות ראיות היא לא דבר מוחלט וגם בגלל שתמיד יכולות לקרות תקלות.
אין 100% בשום דבר.
אבל לבוא ולהגיד/לרמוז בגסות שעשרות אנשי מקצוע עשו יד אחת על מנת "לתפור תיק" למישהו (בלי שום סיבה..) וזה כולל את השופטים (בשני בתי משפט שונים!!! – בימ"ש לעבודה ובימ"ש פלילי).
אני לא מכיר את הבחור ההוא, ממס ההכנסה, אבל עובדה היא שהוא הורשע בשני בתי משפט.
עוד עובדה, שמכל החמישה עשר חוקרי מס ההכנסה, שכביכול היו "ביחד איתו" בחקירה הסמוייה שניהל/ו, רק הוא משך את כל האש ורק נגדו הוגשו כתבי אישום (2) ורק הוא הורשע ורק הוא... מדבר – כל הארבעה עשר אחרים מפחדים/הושתקו/נקנו/שוחדו/הועלמו????
שוב.
אני לא מכיר אותו ולא את התיק, אני רק מציין עובדות שעלו בתשדיר ו... איש לא התייחס אליהן.
ואני עדיין במישור העקרוני ולא נוגע בפרטי התשדיר.

נעבור לרגע להסביר כמה דברים לגבי "איך המערכת עובדת".
יש שתי דרכים (הרלוונטיות לתשדיר... יש עוד אבל לא ניכנס לזה) לפתוח בחקירה.
המשטרה מחליטה לפתוח בחקירה (מידע/תלונה/חשד) או שהפרקליטות מורה לה לפתוח בחקירה.
מרגע שחקירה נפתחת, שיקול הדעת הבלעדי, איך תתנהל החקירה, באיזה כיוון ומה הפעולות שינקטו, הוא של המשטרה (צוות החקירה – במקרים כמו שהועלו בתשדיר, אין מצב של חוקר בודד... פשוט לא יכול להיות).
כמובן שיש הנחיות של הפרקליטות (בשלב של ליווי החקירה על ידי פרקליט.. ואם יש הוראה למשטרה לחקור, סביר שיש פרקליט "ממונה" לתיק) אילו ראיות צריך על מנת לגבש כתב אישום אבל מי שמחליט היא המשטרה.
ההחלטה באיזה כיוון לחקור ואילו אמצעים להפנות/להשקיע תלויים בחומרת העבירות ו..המחיר. מי שנושא בעלות החקירה היא המשטרה והתקציב הוא לא בלתי מוגבל וכך גם האמצעים.
הפרקליט יכול להתעקש על מעכב צמוד ו.. לא יקבל! מעקב צמוד עולה המון וצוותי העיקוב לא רבים ויש הרבה תיקים חשובים, שצריכים להתמודד על האמצעי הזה (המון!! ממש מאבק בין צוותי החקירה על האמצעים) וצריך לשכנע רמות גבוהות מאוד (מחוץ לצוות החוקר), על מנת להעדיף חקירה A על פני חקירות B,C,Z...
כך גם לעניין האזנות הסתר.
מספר "עמדות" האזנות הסתר מוגבל מאוד ואני יכול להגיד לכם, בלי לגלות סודות, שהמשטרה לא בעדיפות עליונה "לתפיסת" עמדות האזנה – למעשה, אני מכיר רק מקרה אחד, שהמשטרה קיבלה עדיפות עליונה (ולא מוחלטת!) בתור הזה – רצח השופט אדר.
אני מקווה שאתם מתחילים לתפוס את מורכבות "תפירת תיק" וכמה גורמים הוא צריך לכלול... ללא יוצא מהכלל. שהרי, מספיק שלא "שכנעת" רק אחד מהגורמים... וה"תפירה" שלך מתפוצצת.
אני גם יכול לגלות לכם, וזה בכלל לא סוד, שהתנאים לאישור האזנת סתר, הם קשיחים מאוד ולאשר אותה יכולים רק בעלי דרגות בכירות מאוד במשטרה (במישור הפלילי) וגם השופט המאשר הוא בכיר מאוד (ורק מחוזי) ו.. לא כל בקשה מאושרת... בכל שלב.
יש מקרים שצוות חקירה מתחנן להאזנה ו... לא מקבל.

בשלב מסויים, כשנאספות מספיק ראיות (לעבירות "פרקליטות" – כמו פה), פונה המשטרה לפרקליטות, לבחינה משפטית של התיק (כמה ראיות קבילות/רלוונטיות לעבירה נאספו, מה משקלן האם הן מספיקות לכתב אישום או שאין עבירה בכלל ואיך צריך להמשיך – להפסיק את החקירה או לאסוף/לחזק עוד ראיות) ולקבל השלמות חקירה.
לאחר שהושלמה החקירה (המשטרה גם כן שוקלת את הראיות ואומרת מה דעתה – פעם זה היה "ממליצה") התיק "עובר" לפרקליטות.
מתקיימת ישיבה להצגת התיק (גם אם לווה על ידי פרקליט וגם אם כבר היו כמה וכמה ישיבות משותפות במהלך החקירה) בנוכחות נציגי צוות החקירה, הפרקליט המלווה/ממונה לתיק, הפרקליט הממונה עליו ופרקליט המחוז (תלוי כמובן בעבירה – אני מתייחס למקרה שהוצג בתשדיר).
בישיבה זו נקבע, למעשה, אם מגישים כתב אישום .
ופה צריך להסביר את החוק – פרקליט יכול להגיש כתב אישום אך ורק אם הוא משוכנע שיש סיכויי להרשעה. זאת אומרת, אם לדעתו המשפטית, נאספו מספיק ראיות שיצביעו על אשמתו של החשוד מעבר לכל ספק סביר.
אין פה התחייבות (מטבע הדברים) אלא שיקול וניתוח משפטי של הראיות – לא מה הוא מאמין שקרה ולא מה שהוא חושב שקרה ולא אם החשוד נבלה או חסיד אומות העולם ... הסיכוי המשפטי שיעלה ספק סביר.
אם הוא לא סבור כך, למיטב הבנתו המשפטית אסור לו להגיש כתב אישום.
ולכן, מקרה כמו שהוצג במגמתיות בתשדיר, בו פרקליטה מסויימת לא הגישה כתב אישום ולכן "הוחלפה", יכול בהחלט לקרות ואין בו אפילו שמץ של קונספירטיביות... הדבר הזה קורה עשרות פעמים בשבוע...בכל מוסד פרקליטות/תביעה.
לדוגמא.
זה לא סוד שחלק מצוות הפרקליטים/חקירה "של" ליברמן, חשב שיש להגיש כתב אישום (לא חשוב כרגע בגין מה) וחלק סבר שאין ראיות שיספיקו לשיכנוע מעבר לכל ספק סביר..
בנוגע לכך, וגם זה לא סוד, התנהלו הרבה ישיבות ו.. בסופו של דבר החליטו מה שהחליטו.
אני גם יכול לספר לכם, שגם בנוגע ל"תיק קצב" התנהלו דיונים שכאלה והיו פרקליטים שסברו שאין להגיש כתב אישום.
אני גם יכול להגיד לכם את דעתי האישית, והלא פופולארית בהכרח (ללא קשר לדעתי על אמינות העדים... ולא נפרט), שלעדותו של "כבוד" הנשיא לפני בית המשפט (יענו, לא המאומות שעורר במסיבת העיתונאים המפורסמת... עדותו בבית המשפט, במהלך המשפט – עדות נאשם), יש משקל מכריע בהחלטה הסופית אם להאמין לגירסתו או לגירסאות אחרות.
כרה את קיברו במו פיו.
כבר קיבלתם את הרושם של "כמה צריכים להיות מעורבים בקונספירציה להפיל נאשם" על לא עוול בכפו?
ואני לא מדבר על טעות.. אני מדבר על רמיזות בתשדיר שגם שופטים "בעסק"...

וכל זה למה?
כדי לעשות טובה לפרקליטת המחוז, שרוצה לעשות טובה לראש רשות המיסים, שעובד אצל משפחות פשע וכל עשרות השוטרים (אם לא מאות – אתם יודעים כמה אנשים כולל צוות עיקוב.. במשמרת אחת? אני יכול להגיד לכם שזה יותר מג'יימס בונד אחד שהולך אחרי נעקב.. חפשו ברשת.. פעם היתה כתבה בידיעות על יחידת העיקוב – "הסמויה". תקבלו קנ"מ) "שעובדים על התיק" והשופטים שחותמים על צווים שונים (ועשויים להיות המון שופטים שמעורבים בדרך זו... הרבה יותר מעשרה... ועשרים)...
ועוד לא הזכרתי את כל הסנגורים שמעורבים (ובדרך למשפט, עשויים להיות כמה, לא רק רובינשטיין) שצועקים (בצדק) כל הזמן ודורשים מהשופטים לבחון הכל..
כל אלה, חברו יחד, להפיל את הבחור... נכון.
ולמה רק אותו ולא אף אחד אחר מהחבורה שלו?

אני לא רוצה להמשיך ב"עקרוני", אלא אם זה באמת מעניין מישהו "איך הדברים עובדים" במישור הפלילי.
אבל בגלל שאני, בניגוד לדעה הרווחת, לא משועמם (מידי) ולא כותב/מדבר על מנת לשעשע את עצמי, אמשיך להגיד מה דעתי על הפרטים והדמויות שעלו בתשדיר, רק אם זה מעניין ויש מעוניינים לשמוע.

אם יש טעויות הקלדה/כתיב/נוסח, שמפריעות להבנה... תגידו.

רק פרט מסויים הנוגע לחקירת רשות המיסים: מדובר לא באדם אחד כפי שציינת, אלא בעוד 15 חוקרים של הרשות שטענו זאת.
קצת עשית הנחות לעובדה שעדיין פרקליטי/ות מחוז בעלי עוצמה ויכולת מוחלטת לקבוע בנושאים בהם הם מטפלים.
כפי שנאמר: "כח משחית, וכח מוחלט משחית באופן מוחלט". לא יתכן שגוף עם עצמה כפי שיש לפרקליטות בכלל ולפרקליטי/ות מחוז בפרט, יהיה ללא בקרה. מלחמת העולם נגד השופטת הילה גרסטל והפיכתה לאויב מספר 1 אומרת הכל. מקרה הריגת האזרח הבדואי על ידי שוטר ברהט בו לא הוצגו לשופט חומרי חקירה כולל דוח נתיחה מדגים זאת. גם ראש המכון לרופאה משפטית הנוכחי טועה בדברו על העוצמה הבלתי מאוזנת בלשון המעטה של הפרקליטות? ומקרה הפתולוגית ד"ר פורמן, מה איתו?

shais01
17-03-16, 18:24
ברנרד, הייתי שמח אם בשרשור אחר היית מתאר את התופעה שנקראת טראמפ, מזווית ראייתך. לי זה נראה משהו מאוד ייחודי בהקשר של ארצות הברית. מעין פיצוץ של מערכות ומוסכמות.
תודה
מצטרף לבקשה.

רמי חיפה
17-03-16, 19:48
וואו,עד עכשיו הייתי בטוח שעל כל פועל מייצר שחופר בור עם טוריה יש 10 עובדי מדינה שעומדים סביבו ואומרים לו איך לחפור,עכשיו אני קולט שבכלל מדובר על משהו כמו 20-30 . :D
ותהייה בטוח שכאשר יש התייעלות = קיצוצים או פיטורים. הפועל הוא הראשון.

Bernard
17-03-16, 22:57
בהמשך לשאלות ששואלים אותי ב"ערוצים אחרים" - בקיצור נמרץ (יש הצגה בביה"ס.. שני גמדים מופיעים וצריך ללכת - וההצגות פה (בתיכון) מושקעות ברמות שאתם לא מאמינים..).

לא התייחסתי בכלל למקרה/ים שמתואר/ים בתשדיר.. עדיין.
רק ציינתי את המורכבות של "חקירה" ברמות כאלה ואת מספר המעורבים שצריך לכלול "בקשירת הקשר" על מנת "לתפור תיק".

כמו שאמרתי.
ניתן להשפיע על כיוון וניתן לשבש על ידי הדלפת פרטים וניתן לנסות "לקנות" גורם אחד או שניים או יותר (בהמשך לשאלה על חסין) אבל "לתפור תיק" בגין אג'נדה אישית או כ"טובה למישהו"... זה הרבה יותר מורכב מהמתואר/מרומז על ידי ה"עיתונאית"...

לעניין הכוח (המשחית) שיש לנושאי/ות המשרות הבכירות.
נכון - יש המון המון כוח.
ויש המון אחריות.
ונכון מאוד - פרקליטות ומשטרה, לדעתי, הם הגופים החזקים והמסוכנים (בפוטנציה) ביותר במדינה.. בכל מדינה.
ולכן יש בשניהם מנגנון בקרה מחמיר מאוד... ותחשבו על זה..

ולכן גם, "ההתנפלות", על כב' השופטת הילה גרסטל לא כל כך תלושה.. ומי שמבין את מהות העבודה, גם לא יתפלא על ההתנגדות העזה, של הפרקליטות, למנות מבקר "חיצוני".
אפרט בהמשך.

נחזור לבקרה...
על כל פעולה של המשטרה, יש פיקוח של שני גורמים מחוץ למשטרה - הפרקליטות ו... בית המשפט.
על כל פעולה של הפרקליטות (כל כתב אישום או התהרת תובע וכו') יש בקרה וביקורת של בית המשפט.
ותחשבו על זה קצת...
עד לפני זמן לא רב, הילה גרסטל ביקרה את שני הגופים האלה, מתוקף מינוייה כשופטת... כל החלטה שקיבלה (בעד או נגד. החלטה או פסק דין) היא... ביקורת ובקרה.
מה עושה אותה "מבקרת" טובה יותר, עכשיו... שלא היתה קודם?
וקודם היו לה הרבה יותר... סמכויות.

פופוליזם.. מבקר!!! ביקורת!!!
מילים באויר!

דונאלד טראמפ.
אני אנסה לתאר את הדבר הזה ב"מילקי".
במשפט קצר - הבן אדם גאון. כל תיאור פחות מזה, עושה לו עוול. הוא "תפור" על האמריקאים ולא ניתן להבין את זה, אם לא מבינים דבר פשוט.. לדעתי.
וכבר הזכרתי את זה (אני חושב) בעבר - האמריקאים לא מצביעים "בעד" משהו/מישהו... הם מצביעים "נגד".
תנסו להפנים את "העיקרון" ואז תבינו למה הוא כל כך מצליח ולמה זה בכלל לא.. מפתיע.

Tsafrir
18-03-16, 08:46
ביקורת חיצונית של בית משפט?
איך בדיוק, כאשר למשל לא מוגשים לו חומרים דוגמת דו"ח נתיחה שלאחר המוות?
הרי ידוע שבית משפט, כל בית משפט לא מנהל חקירה אל דן בהתאם לחומרים שמוצגים בפניו.

כבר אמרתי ואחזור שוב וניתן לקרוא לזה פופוליזם: לא יתכן שגוף עם עוצמה כזאת לא תהיה באמת בקרה על עבודתו (גם אם בדיעבד כפי שזה נעשה).

Bernard
18-03-16, 14:13
צפריר..
בוודאי שפופוליזם - אין אף ביקורת, שלא נעשית בדיעבד..
כל ביקורת היא.. בדיעבד.

ובית משפט לא "דן רק במה שלפניו"... שוב, משפט של "לא מבינים" ו.. גם לא רוצים להבין.
אם חסר משהו, יש סניגור שצועק ובצדק ואז בית המשפט דן... במה שלא בפניו.
לכל תיק חקירה ולכל תיק שמוגש לבימ"ש יש "יומן תיק" ובו רשומים כל (כל!!, בלי יוצא מהכלל) המסמכים וכל הראיות שיש בתיק.. הכל!
גם אם יש משהו חסוי, הוא רשום כחסוי ו.. הסניגור מקבל הכל.
ועל כל מסמך/ראייה חסויה, לדרישת הסניגור, חייב להתקיים דיון לחיוב חשיפת הראייה ו/או להראותה לבית המשפט (והוא מחליט אם להמשיך לחסות או לחשוף).
אין דבר שנעשה "במחשכים".
אם פרקליט הסתיר משהו בכוונה - לפטר ולהעמיד לדין ולקיים משפט חוזר (אם הזה רלוונטי למעשה של הפרקליט) ולפעול במלוא חומרת הדין.
וקשה מאוד להסתיר בכוונה - מי שרשם את הד"וח (בדוגמא שנתת) ומי שקיבל את הדו"ח (בד"כ המשטרה) והסניגור.. כולם יודעים שיש דו"ח שכזה.
בהליך הפלילי יש פרוצדורה של "הגשת ראיות". כל צד מגיש את הראיות שנראות לו רלוונטיות/שתומכות בעמדתו.
כל צד רשאי להביא עדים רלוונטיים, לחיזוק עמדתו. אם התובע החליט שעד/מסמך/ראיה מסוימת לא רלוונטית בעיניו, הסניגור עצמו רשאי(ואף חייב, אם זה חשוב בעיניו) להגיש את הראייה בעצמו.
הסניגור יודע שיש דו"ח נתיחה (זה רשום ביומן). אם התובע לא מגיש (מכל סיבה!), הסניגור בעצמו מגיש. אם הוא לא מגיש.. הוא חשב שלא רלוונטי (או לא חשוב או לא עוזר ללקוח... לא משנה) - רק במקרה כזה, בית משפט לא דן בראייה הזו.
אבל גם אז, בית המשפט יכול להורות להציג בפניו את הראייה... אם הוא רוצה.
בקיצור, לעניין הבקרה הזו, שאתה חרד לה - זה לא שיש "עין" אחת, שבוחנת בדיעבד... יש כמה עיניים שבוחנות "בזמן אמת" (סניגור ובימ"ש) + ביקורת "בדיעבד", שהיא "מה אומר בית המשפט על כל ה"סיפור"" = פסק דין.
כשגם "בדרך", תוך כדי המשפט, מובאים בפני בית משפט כל מיני שאלות/טענות/דרישות/בקשות ולגבי כל אחת מהן הוא נדרש לבחון ולשמוע ולהחליט... שזה "די" ביקורת.

עכשיו.
איזו ביקורת נוספת אתה בדיוק רוצה ואיזה סמכויות אתה רוצה לתת למבקר, שלא מובנות בהליך עצמו ומה אתה חושב שהוא יוכל ללמוד, יותר מחשיפה מלאה של ההליך המשפטי/חקירתי?
ועוד דבר... "קטן".
במקום (או בנוסף..) למאות שופטים, שבוחנים כל תיק כל יום, אתה סומך ידיך על ... אחד/ת?
איך פתאום המבקר הוא הוא שהופך ל"יקיר הציבור", שיציל את האזרח, במקום שבו,לדעתך, כל יתר השופטים כשלו?
ממאות שופטים ניתן להסתי דברים, לטענתך, ומהאחד והיחיד.... לא ניתן?
מאות שופטים לא מצליחים לבחון את כל התיקים... אז אחד כן יצליח?
מבקר זה נכון כשאין בקרה...ואני מסכים.
אבל במערכת משפטית, הכל חשוף והכל מבוקר ... בכל שלב.
יש טעויות ויש מושחתים ויש בעיות, בכל מערכת. וצריך לפתור אותן אבל לבוא ולצעוק "מבקר" ולצעוק "קונספירציה" ו"תפרו תיק"... משרת רק את האג'נדה של צד מאוד מאוד מסויים ומגמתי - לטעת את הרושם ש"מוכרים אותך"..
מזכיר לך מישהו?

tamir128
24-05-16, 23:16
הקפצה:

http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4807038,00.html

Bernard
24-05-16, 23:26
מה?
מה החידוש בכתבה?

Tsafrir
26-05-16, 08:43
מה?
מה החידוש בכתבה?

נסה לשאול את ראש המכון לרפואה משפטית הנוכחי, לא את המשת"פ, ואת ד"ר מאיה פורמן, הם יגידו לך כמה דברים.
אבל מה הם מבינים מהחיים שלהם....

או בקיצור, הכל "דבש"...

boaz avrahami
26-05-16, 11:12
אתה מאמין שהפרקליטות תתבע את היס?
תתעורר....

Bernard
26-05-16, 15:07
נסה לשאול את ראש המכון לרפואה משפטית הנוכחי, לא את המשת"פ, ואת ד"ר מאיה פורמן, הם יגידו לך כמה דברים.
אבל מה הם מבינים מהחיים שלהם....

או בקיצור, הכל "דבש"...
צפריר.
אולי זה יפתיע אותך אבל אנימכיר, אישית, את כל האנשים מאחרי השמות שהזכרת... עבדתי עם כולם ו... עבדתי נגדם.
בערך כמו פרס (בלי להיכנס לדיעות הפוליטיות וכו' - עובדות בלבד)...
בעולם, פרופ' היס נחשב "שם דבר". אחד הפתולוגים הנחשבים והמוערכים בעולם. הציב אותנו בשורה הראשונה של פיתוחים וניתוחים פורנסיים וכל דבר שעשה במכון, נעשה על פי קריטריונים מקובלים..
רק בארץ הוא מושמץ ומוקע ומאוייםשיועמד לדין..

פוליטיקה פנימית ו"ייפות נפש", שאין מאחריה, לדעתי, ולא כלום (או איך אמר את זה יפה, ראש הממשלה המנוח, אריאל שרון - "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם.."), כמו שכבר רואה וחווה המנהל החדש ו"המשופר"..
אני מחכה לדיונים המשפטיים הראשונים, בהם "ההיסטוריה" של המנהל החדש "תחזור לנשוך אותו בישבן"... וכולנו נשלם את המחיר.

שוב אני אומר.
המערכות המשפטיות/חקירתיות, עומדות לביקורת בכל רגע נתון.
יש עשרות אלפי מבקרים (עורכי דין... לא חוסכים בביקורת = בקשות שונות וערערים ועירעורים) ויש מי שמחליט, אחרי ששמע הכל = שופט.
קל מאוד להסיט את הלך הרוח הציבורי מהעובדות, כפי שכל מיני עיתונאים ו"עיתונאים" עושים וליצור איזשהו רושם של "קונספירציה שחיתותית חובקת כל".
לדוגמא - כל הדו שיח המדובר, בין המשטרה לפרקליטות למכון לרפואה משפטית, הוא לגטימי ושקוף (בד"כ וגם אם לא - תמיד יכולה לבוא (ובאה) בקשה לגילוי ראייה/מסמך) ומקובל לחלוטין בכל העולם.
מה שלא מפריע לרונן ברגמן (שלא ברור לי איך "נסחף" לקישקוש הזה) למחזר את הנושא...
ודרך אגב... באותו נושא בדיוק ובתשובה לאמירה שלך, צפריר, על "לדבר על זה" עם "הראש" הנוכחי של המכון - נסה לשאול אותו איך זה באמת עובד?
אני בטוח שהתשובה שלו, היום, תהיה שונה מהתשובה שהיית מקבל לפני שנה וחצי (בערך. לא זוכר בדיוק. לפני שמונה) ושונה מזו שהיית מקבל ממנו, ממש לפני שעזב בפעם הראשונה - הכל לפי "זוית הראייה" שלו...

אם תרצה פירוט, תוכל להריץ חיפוש על החלטות של שופטים, לגבי חוות דעת מקצועיות שלו, בשלבים שונים של הקריירה שלו...
אבל אצלינו... יותר חשוב למי מורידים את הראש (בצדק או שלא בצדק) מאשר את מי ממנים, במקום הראש הערוף.
הכל פוליטיקה זולה, גם בנושאים הרציניים ביותר.

אם היה דיון (ציבורי) רציני, לא היו מדברים על "מערך ביקורת" פופוליסטי ומיותר אלא על מקצועיות ורמה של פרקליטים ושוטרים... פה הבעייה האמיתית, ולא איך מפקחים עליהם.
אבל (כמו שבועז אוהב להתלונן...) you get what you pay for..

Bernard
26-05-16, 15:17
אתה מאמין שהפרקליטות תתבע את היס?
תתעורר....

הנה הקונספירציה..
לא יתבעו בגלל ש... מפחדים ממנו... ובגלל החשש לסתום את המערכת במשפטים חוזרים...
לחקור ולהגיש כתבי אישום נגד נשיאים ושרי ביטחון לשעבר ושרי פנים וראשי ממשלה (ואפילו, למעשה, להדיח אחד)... זה לא מפחדים לעשות.. היס הרבה יותר מפחיד.
האפשרות שתכלס, אין כל מקום להגשת כתב אישום ואין כל עניין פלילי בכל הנושא, לא עולה על הפרק... זה פשוט לא עולה בקנה אחד עם האג'נדה...
אתם יודעים - על סמך כל החומר הגלוי (ואפשר גם לדרוש לקבל את החומר הפחות גלוי), ניתן להגיש קובלנה פלילית פרטית (יש כללים לזה ואני בטוח שיימצא מי שיש לו "מעמד" בכזה הליך) ולפתור את כל הבעייה של "הפרקליטות לא מוכנה, משיקולים פסולים".
מעניין מדוע אף אחד לא עשה את זה.. עדיין.
מעניין מדוע כל הנושא, עדיין מצוי במעמד של "תאוריית קונספירציה עיתונאית" ואף אחד לא "מרים את הכפפה", לפתוח בהליך פלילי..
תמיד קל /עדיף לקשקש ולברבר ולזרוע האשמות "לכאורה", בלי שום בסיס משפטי.
משהו כמו הרצח של תאיר ראדה...

mugi8675
26-05-16, 16:12
לא ברור למה ברנרד מעניק פטור מביקורת למערכת התביעה (פרקליטות המדינה). מדוע עובדי מדינה אחרים עשויים לעמוד לדין (ראה, למשל, פרשת רמדיה אז הועמדו לדין עובדות משרד הבריאות במשרות זוטרות) ולפרקליטות יש פטור? לא יתכן שיש משהו מושחת במערכת? שמערכות הבקרה כושלות ושאנשים עושים יד אחת על מנת להערים עליהן? בסופו של דבר מדובר בבני אדם עם אינטרסים ויצרים. במערכות המפוקחות ביותר בארץ, מערכת הבנקאות אנחנו שומעים חדשות לבקרים על מעילות, למה פעולה דומה לא יכולה להתרחש בפרקליטות? אגב, בפרשת מאיה פורמן, שהעידה מטעם ההגנה למען זדורוב ובית המשפט קיבל את עדותה, זה ממש נראה רדיפה על רקע אישי (ואף אחד כאן לא סובל ממחלת הרדיפה). בקיצור, עם כל הכבוד (ויש, אני בכלל לא מכיר אותו על מנת לחוות דעה, אבל התרשמתי שהוא לא מתרגש מביקורת (-:) טענות כאלו אינן רציניות.

יצחק

Bernard
26-05-16, 17:26
יצחק.

אני לגמרי לא נגד ביקורת ולא חושב שיש איזשהו גוף שהוא חסין מביקורת או שלא צריך להיות מבוקר (למרות שאני מכיר לפחות אחד כזה..)
נראה לי שיש איזשהי מגמה של חוסר הבנה בסיסי, מהי ביקורת.
ה"ביקורת" כפי שהיא מוצעת בכלהנוגע לפרקליטות, היא פופוליסטית ומטופשת.

ביקורת על הפרקליטות מתבצעת בכל רגע נתון ובזמן אמת (ולא בדיעבד) - כשמתנהל משפט, בכלשלב, יש ביקורת על הפרקליטות וכל טענה נדונה (לפי מהותה וההליך) - יש מתלונן (הנאשם/עו"ד) ויש מי שמתלוננים עליו (הפרקליטות או כל גוף מעורב אחר) ויש דיון בתלונה (הדיון) ויש מי ששומע ושואל עוד כשצריך ומחליט (שופט/שופטים) ויש אפילו הליך של השגה על ההחלטה.. כל החלטה.
שאלתי בעבר ואני שואל שוב - מדוע אתה חושב של"מבקר" (ואפילו יקראו לו גרסטל) יש יותר כלים וההליך שלו יעיל/טוב יותר, מכל מה שתואר פה, ונקרא "הליךמשפטי"?

מהו מבקר?
מקבל תלונה כלשהי ו.. בודק אותה ומחליט אם הכל נעשה לפי הכללים וממליץ מה לעשות.
מה קורה בהליך משפטי/פלילי?
בכל שלב הסניגור יכול (ועושה) להעלות טענות/תלונות והן... נבדקות (על פי הכללים... ולא, לא ניתן להתעלם מהן) - בכל שלב.
ולכל תלונה יש החלטה ובסופו של ההליך יש גם החלטה לגבי סך כל הדברים.
מה עוד אתה רוצה שיבקרו?

חוסר הבנה של מה שמציעים לגבי "ביקורת על הפרקליטות", מבי לכל ה"דיונים" המרתקים האלה, של "מי שמבין" (כמו העיתונאית מהסידרה שהחלה את השירשור).
רק על קצה המזלג - תבדוק מה דרישות החוק מהפרקליטות, לגבי הגשת כתב אישום ותבין (אני מקווה) איפה הבעייה של הפרקליטות לגבי "ביקורת" להליך הספציפי הזה.
מה אומרים הפרקליטים? "אין בעייה. אם זו ההצעה, שמי שמבקר יהיה אחראי על ההחלטה. - אם אלה התנאים, שמישהו אחר יחליט/יהיה חתום על ההחלטה".
הרי הביקורת אם צריך היה להגיש כתב אישום, מתבצעת ב... הליך המשפטי עצמו... איזו עוד ביקורת אתה רוצה?

עם כל הכבוד, לזרוק את המילה "ביקורת", זה לא אומר שאתה אכן מבין מה זה אומר.
דיברת על הבנקים - מלבד מבקר הבנקים (או איך שלא מכנים את זה), איזה הליך ביקורתי יש עליהם? על הפרקליטות.. לגבי כל החלטה, יש ביקורת - כל החלטה וכל פעולה.
מה יש על הבנקים, שאתה יכול להגיד, שהם מבוקרים?

רמדיה.
פה אנשים עברו על החוק ולכן העמידו אותם לדין - לאחר בדיקה.
אם, במהלך ביקורת (=הליך משפטי, ותאמין לי אם סניגור יחשוד שהיה כזה דבר כזה, הוא בטוח לא ישתוק), יתברר שפרקליט עבר על החוק (כמו ברמדיה - ולא משנה אם הוא זוטר או בכיר), ברור שיעמידו אותו לדין (ועכשיו יקפצו כל "הקונספירטורים ויגידו שהחברים הפרקליטים שלו לא יעשו את זה... ).

שחיתות יש בכל מקום.
יהיה נאיבי להגיד שיש מקום שאין בו שחיתות.
וביקורת ובקרה צריך שיהיו.
אבל תלוי מה מבקרים ואיך מבקרים.
ההצעות לגבי הביקורת על הפרקליטות הן פופוליסטיות וטיפשיות ופונות למכנה המשותף הנמוך ביותר של (חוסר) ההבנה בהליכים, תוך שימוש צעקני ולא רלוונטי במושג "ביקורת".

מאיה פורמן.
אני בכלל לא נכנס לעובדות שהובילו לקביעת בית המשפט המחוזי, לעניין מהיימנותה ומקצועיותה.
יש (היתה) החלטה שקובעת משהו.
תאר לעצמך מה היה קורה אם מאיה היתה נותנת חוו"ד בתיק מסויים - מה הסניגורים היו עושים ואיך היו משתמשים בהחלטה של המחוזי, על מנת לבטל ולקעקע את חוו"ד הדעת שלה - זו ה"עננה" שדיבר עלי שי ניצן, כשהתנגד למינוייה.
בהחלטת בימ"ש עליון, בו חזרו, למעשה על הפסק הדין של המחוזי, הם בחנו אחרת את חוו"ד הדעת שלה , ולמעשה, "ניקו אותה" מחוסר אמינות ומהיימנות... הם למעשה קבעו, שחוו"ד שלה היתה מקצועית אבל... לא קיבלו אותה - שזה יכול לקרות - מומחה אחד חושב א' ומומחה אחר חושב ב' ובית המשפט שוקל מי נראה לו יותר (שזו מהות ההליך המשפטי).
לכן, בעקבות קביעת בית המשפט העליון, למעשה "הוסרה עננת" חוסר המהיימנות/מקצועיות של פורמן ובחוו"ד דעת עתידיות, לא ניתן לטעון שכבר נקבע שהיא לא מקצועית ולא מהיימנה ולכן לא ניתן לבטל (מראש) את חוו"ד שלה.
פשוט מאוד - וגם פשוט להפוך את זה למשהו "אישי" ו"רדיפה".

ורמזתי על זה בפוסט הקודם - אני מחכה לרגע שהמנהל הנוכחי יצטרך לתת חוו"ד
והרמז - הוא לא זכה ל"הסרת עננה" מבימ"ש עליון.
אתה יכול לחפש את זה (פרוטוקולים של דיונים) באינטרנט..
בעייה גדולה מאוד למדינה... זה מה שקורא כשיש מינויים פופוליסטיים.

אז כשצועקים "ביקורת!!!", כדאי שלפחות הפרטים יהיו ברורים ולא רק מה שעיתונאים (עם ובלי מרכאות) "מאכילים" אותך.

Bernard
26-05-16, 17:38
סתם דוגמא, שמאוד פופולארי היום לצאת נגדה.
דו השיח בין הפרקליטות למכון לרפואה משפטית.
חלק מהליך (וזה הליך) קבלת החלטה אם להגיש כתב אישום או לא, נוגע לאפשרות שכלל לא היתה עבירה פלילית.
הגיעה חוו"ד שמוות של X נגרם מדקירת סכין.
מקבלים מהמכון חוו"ד מפורטת לגבי כך.
מקבל הפרקליט את חוו"ד ומבקש לדעת אם יש סיכויי שהדקירה נגרמה במקרה (יש גירסה של החשוד, שמהלך הדברים היה "כך וכך") - מרים טלפון (הכל מתועד.. חייב להיות... וזו אחת השאלות הראשונות של סנגור בחקירה נגדית) למכון ושואל אם תיתכן צורה/אופי כזה של דקירה, לעומת מצב אפשרי של תיאור הדברים (כפי שטען החשוד בגירסתו).
אם התשובה חיובית - יש לשקול אם בכלל להגיש כתב אישום (תלוי בפרטים שיש בתיק - לא ניכנס לכל הפרטים בתיק).
אם התשובה שלילית - חייבים לחקור את החשוד לגבי כך, שיכול להיות שיש לו הסבר שיבהיר את הדברים - ואז חוזר חלילה, עד שמגיעים לשלב שניתן להחליט אם להגיש או לא להגיש כתב אישום (ויש הליך ויש כללים בחוק - חפשו).
ואלה דברים שחייבים לעשות, אחרת... הסנגור "יקרע אותך".. הפרקליט.
ואלה דברים שנעשים בכל העולם, בצורה שקופה לחלוטין - וכך צריך להיות.

מתיאור ההליך שלמעלה ועד "תאוריית קונספירציה לתפירת תיק לחף מפשע"... הדרך קצרה ביותר.
במיוחד בידי עיתונאים מגמתיים וסניגורים, בעלי אג'נדה מסויימת.

סתם דוגמא שצוברת תאוצה (שלילית) בשיח הציבורי בארץ...

mugi8675
26-05-16, 23:30
אני חושב שאתה טועה בשני עניינים:
הראשון מתייחס לתפקיד המבקר. הוא לא נציב קבילות. בביקורת (יצא לי לעשות, אמנם בתחום ה- IT) אתה בוחר מדגם, נניח מספר תיקים, ובודק את סבירות ההחלטות, תהליך קבלתן וכיוצ"ב.
השני הוא "מילכוד 22" שאתה מכנה "עבירה על החוק". החוק מקנה את סמכות ההחלטה בדבר הגשת כתב אישום לפרקליטות, וממילא אינה יכולה לעבור על החוק בהקשר זה, גם אם מעורבים בכך שיקולים זרים.
אחרון, בנושא ד"ר פורמן. בית המשפט העליון החזיר את התיק לדיון במחוזי נצרת דווקא בגלל קבלתו את עדותה של הד"ר פורמן, ובמילותיו: "
הספק עולה גם מקיומן של ראיות אובייקטיביות בתיק, המקשות על גיבוש מסקנה חד משמעית בדבר אשמת זדורוב ואשר אינן נותנות מנוח. מדובר בעובדה שהחתך בסנטר המנוחה נגרם באמצעות סכין משוננת, עובדה שאינה מתיישבת עם תיאוריו של זדורוב כי ביצע את הרצח באמצעות אחת מסכיני העבודה שלו ובעקבות הנעליים הזרות בתא השירותים, שאין חולק כי אינן שלו ואשר קושרות אדם אחר לזירת הרצח." כן, "ראיות אובייקטיביות.. שהחתך בסנטר המנוחה נגרם באמצעות סכין משוננת".

הבעיה והמקור לכל סיפורי הקונספירציה הוא שיש להם מכנה משותף. כך למשל עו"ד ממכבי תל אביב שכל לקוחותיו בעלי ממון שנחלצו מאישומי הריגה. כאזרח אני רוצה להאמין שזה רק קונספירציה ולכן מעוניין שגורם חיצוני יבדוק, יאמת או ידחה. זה טוב למשטרה ולכל רשות ממשלטית שיש לה כח (פוטנציאלי) להשחית.

יצחק

Bernard
27-05-16, 01:26
וכאן הטעות שלך, יצחק.
ביקורת של IT זו לא ביקורת של פרקליטות וגם לא מתכוונים לזה כך.
תעשה בבקשה "שיעורי בית", לאיזה סוג של ביקורת מתכוונים ואח"כ ניתן יהיה להתווכח/להתדיין, בקשר לכך.

ולנושא פורמן.
אתה בקיא בשפה המשפטית...
בית משפט עליון לא בוחן/בחן מחדש את הראיות. לכן מחזירים את העניין לבית המשפט המחוזי (במסגרת "לחומרה").. בית משפט בחן מחדש, לאור הוראות בית המשפט העליון, את העניין ו.. קבע מה שקבע (שוב).
עזוב את המקרה הזה. כל ה"רעש" מסביב למקרה הזה הוא פופוליסטי, בדיוק כמו מקרה סימפסון (רק עם תוצאה הפוכה)... הבחור רצח את הילדה וסך כל הראיות מובילות למסקנה הזו.. פשוט מאוד.
כל מיני אופורטוניסטים מבלבלים למשפחה המסכנה הזו את המוח...

והפיסקה האחרונה שלך..
פה בדיוק הבעייה וחוסר ההבנה - גורם חיצוני כבר בדק את זה. קוראים לו בית משפט.
בית משפט בודק כל עיסקת טיעון וצריך להחליט אם היא עומדת בכללים שנקבעו (על ידי בית המשפט) ואם נראה לו (לבית המשפט=למבקר החיצוני) שיש פה טעות/שחיתות/בעייה, הוא לא יקבל את העיסקה.
מה אתה רוצה, שלאחר שבית משפט קבע מה שקבע (ויתכן שאח"כ גם היה עירעור), מישהו אחר יבדוק אם הכל "כמו שצריך"?
אבסורד מגוחך.
תחשוב על זה קצת..

וניתן לך "עוד שמן למדורה" המגוחכת.
נגיד שיהיה מבקר (שבודק בזמן אמת, אמרת? לא בדיעבד..) שיקבע שהכל נעשה כמו שצריך ויש OK... ואז בימ"ש יקבע שהעניין לא סביר ולא יקבל את עסקת הטיעון..
מה עושים אז?

ועוד קצת שמן.
בודק המבקר וקובע שצריך להגיש כתב אישום בגין רצח (ולא הריגה, שהרי העו"ד ממכבי משחית את כל הפרקליטים..), משום שפנו אליו משפחת המנוח ו..התלוננו/לחצו, והפרקליט לא מאמין שניתן יהיה להשיג הרשעה בגין רצח - מה קורה אז?
רמז - תקרא מה דרישות החוק, מהפרקליט, בנוגע להגשת כתב אישום..

ועוד טיפל'ה שמן..
למה "מדגמי"?
ומה אם יש תלונה לגבי תיק מסויים? מה עושים אז?

Bernard
27-05-16, 02:02
...
ולנושא פורמן.
אתה בקיא בשפה המשפטית...
...

הכוונה היתה - "אתה לא בקיא בשפה המשפטית"..

Tsafrir
01-06-16, 18:32
"ידיעות אחרונות" והעיתונאי רונן ברגמן עתרו לבג"ץ להצטרף כצד להליך שנועד לנסות למנוע את פרסום הדו"ח על המכון לרפואה משפטית וקשריו עם הפרקליטות

ד"ר רונן ברגמן: "מה יהיה על הציבור שצריך להיות בטוח כי אותו איזור רגיש – היחסים שבין הפרקליטות למכון לרפואה משפטית – הוא אכן טהור וחף משחיתות או לכל הפחות מיתר אמביציה? כיצד ייתכן שאחרי כל מה שנחשף אודות המכון עדיין מבקשים פרקליטים להסתיר עובדות ולקבור את האמת, תרתי משמע, עמוק באדמה?"

המשך:
http://journalism.co.il/4160/

כנראה שבפרקליטות לא שמעו על הביטוי "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר".

Bernard
01-06-16, 19:29
נכון.
זה גם מה שאומרים כל הסניגורים, בעתירות לגילוי ראייה לגבי חומר מודיעיני ושיטות פעולה ויש עוד כמה דברים שאני יודע ואתה (ויתר הציבור) לא וגם אותם אסור "לחשוף לאור השמש"...
המציאות קשה הרבה יותר מכל סיסמאות אידיאולגיות יפות, לא צפריר?

וזה ברמה העקרונית.
נקודתית, אני לא יודע מה מנסים לחסות ומה הסיבות וכנראה שגם אתה לא, אבל זה לא מפריע לך לראות שיחיתות וקונספירציה ולקבוע שברגמן והעיתון ועוד כל מיני פועלים לטובת הכלל והמכון והפרקליטות הם הרעים..

כמו שאמרתי - כותרות שפונות לציבור/המכנה המשותף הנמוך ביותר..

- - - Updated - - -

אבל יודע מה...
אני אברר..

זה, בכל מקרה, הרבה יותר חשוב ממה שאני רואה כרגע בחדשות (בשלושה ערוצים שונים... בו זמנית - ממש כמו סיקורי הפיגועים אצלינו) - הגורילה שנורתה... מומחים וניתוחים והפגנות ומה לא... הזוי..

Tsafrir
01-06-16, 20:58
אתה מוזמן לפנות לד"ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית הנוכחי (זה שהחליף את פרופ' היס), הוא יסביר לך.
או שגם הוא הזוי?...

Bernard
01-06-16, 23:45
אתה מוזמן לפנות לד"ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית הנוכחי (זה שהחליף את פרופ' היס), הוא יסביר לך.
או שגם הוא הזוי?...

נראה לי שאתה לא קורא את מה שאני כותב...

Tsafrir
02-06-16, 08:50
יותר נראה שאתה לא מעודכן באשר לד"ר קוגל....

Bernard
02-06-16, 14:23
יותר נראה שאתה לא מעודכן באשר לד"ר קוגל....

תרשה לי... לא להגיב מלבד, פחחחח.

tamir128
15-07-16, 11:12
https://www.youtube.com/watch?v=tyCSslVdfh0

גם כאן פחחחחח..... לא שווה תגובה, אתם לא מכירים ת'מערכת, אנשים הזויים עם אינטרס, מה עוד?

talw
15-07-16, 13:19
ואם יש שם 50 צדיקים? עדיין הגוף מושחת וצריך להחריבו ? ואם 45 ? ו 40 ? 30...20 ? ...10?
טוב נו,תוציאו את ברנרד ומשפחתו משם,רק שלא יסתכלו לאחור,מלח וכאלה .

Bernard
15-07-16, 15:36
https://www.youtube.com/watch?v=tyCSslVdfh0

גם כאן פחחחחח..... לא שווה תגובה, אתם לא מכירים ת'מערכת, אנשים הזויים עם אינטרס, מה עוד?
לגמרי.
לגבי הפרקליט - אם כך הרגיש ועשה, צריך היה להעיף אותו מזמן. מה שהוא אומר רק מראה על האדם עצמו ועל מקצועיותו.
ולגבי מה שהוא אומר על המשטרה - הייתי מכניס אותכם לתוככי הוויכוחים ומאבקי היוקרה בין היחידות השונות במשטרה לבין הפרקליטויות השונות... אם הייתם שומעים, זה לצד זה, את שני הצדדים הייתם, אולי, מקבלים זוית אחרת לגבי הדיעות השונות.

ועוד דבר לגבי הבחור הראשון, וזה נושק למה שאני יודע וחושב על מנהל המכון הפתולוגי הנוכחי - הייתם צריכים לראות ולשמוע ולקרוא את "דעתו" ומקצועיותו בשלושה (ארבעה) שלבים בקריירה - כשהיה רופא מין המניין (נציג צהל במכון), כשהחל לחתור תחת פרופ היס, כשהיה "מומחה פרטי" ועכשיו, כשהוא מנהל המכון...
הייתם מקבלים פרספקטיבה "קצת" שונה על האדם ודעותיו, המתנדנדות..

וההוא מהשב"ס.
נו טוף. בגלל זה הוא היה שב"ס (עם כל הכבוד.. ויש) ולא פרקליט או חוקר.
למרות שגם הוא אמרו להבין, באופן בסיסי, את אופי העבודה עם מדובבים.
מבלי לחשוף "שיטות ואמצעים", ובעיקר בעקבות מקרה ספציפי שאירע במשטרת ירושלים ח=לפני המון שנים (עם מדובב תל אביבי, המכונה "ביז'ו" - כן. לומדים (גם) מנסיון.), הראיות שנאספות במסגרת הפעלת מדובבים, כלל אינם קשורות למה שהמדובב עצמו אומר (יותר נכון, המשקל של דברי המדובב... קל כמשקלה של קליפת השום).
הצגת הדברים, כאילו על סמך "מילתו" של מדובב (ויהיה אמין ככל שיהיה) מרשיעים אדם, רחוקה מהמציאות.. רחוקה מאוד.

אבל זה לא מפריע לכתבים להעלות כתבות שטחיות ומטופשות (כן.. מטופשות, למי מכיר את "איך הדברים עובדים באמת") ולהונות את הציבור.
אני בטוח שאפילו בכתבה של פחות משלוש דקות, היה מקום להציג שופט פלילי ולשאול אותו שאלה אחת - "האם היית מרשיע אדם, רק על סמך עדות מדובב?".. תשובה של "כן או לא" היתה מספיקה, להעלות את רמת הכתבה (והכתב) בעשרות מונים..

הצגת הדברים, כאילו הכל פרוץ ומונע מאינטרסים אישיים ואגו של אנשים ובתי הסוהר מלאים חפים מפשע (הרי מנהל בשב"ס אמר, והוא בטוח יודע... הוא הרי משפטן וחוקר ו.. ברור שמבין), נופל בדיוק על האזניים הנכונות.

ומי שצריך להסביר שזה לא נכון ולא כך הדברים עובדים ולהסביר מה בדיוק קורא ואיך הם כן עובדים...נו, לא ממש יכול לעשות את זה, משום שהוא "מתוך המערכת" ומצדיק אותה והוא .. לא אמין... בהגדרה.

ואם יש שם 50 צדיקים? עדיין הגוף מושחת וצריך להחריבו ? ואם 45 ? ו 40 ? 30...20 ? ...10?
טוב נו,תוציאו את ברנרד ומשפחתו משם,רק שלא יסתכלו לאחור,מלח וכאלה .
לקחת משהו? לא הבנתי כלום ממה שאמרת...

talw
15-07-16, 16:31
צוחק ברנרד ,צוחק,בדיחות של יום שישי-סדום ועמורה ,בסוף אחרי הבירור נשאר צדיק אחד,אשתו הסתכלה אחורה ונהפכה נציב מלח, זוכר?

Bernard
15-07-16, 17:31
צוחק ברנרד ,צוחק,בדיחות של יום שישי-סדום ועמורה ,בסוף אחרי הבירור נשאר צדיק אחד,אשתו הסתכלה אחורה ונהפכה נציב מלח, זוכר?

הפוך.
יש הרבה צדיקים (אני לא היחיד (-: ).. הדוגמאות שמביאים בכל הכתבות האלה.. הם החריגים.
בכיר בפרקליטות שאומר שנהג להגיש תיקים שלא "האמין" בהם... אידיוט.
וחוץ מזה, לא מכריחים. זה כלל כזה, בל יעבר... "אתה לא מאמין בתיק - לא תגיש את כתב האישום וגם לא תנהל". יש כאלה שרואים/יראו את הדברים האחרת והם אלה שיגישו וינהלו. ואם אין כאלה, כנראה שבאמת אין "תיק" ואז הוא לא יוגש.
אין שום דבר אישי, כמו שמציג "הבכיר לשעבר".. פשוט אידיוט.

ודעות שונות - יש.
כמו שהיו בתיק קצב ובתיק ליברמן ובתיק... מולנר.
והיו החלטות "לפה ולפה"...

קישקוש ברמה ירודה..

איל מ
15-07-16, 19:03
אני לא מכיר אישית את הפרשיה, ועם יד על הלב, באיזשהו שלב גם התעייפתי מלקרוא את הפוסטים הארוכים (סורי ברנרד) אבל מדי פעם מתפרסמת כתבת תחקיר "שערורייתית" בנושאים שאני כן בקיא ומתעסק בהם.
לצערי, הרוב המוחלט של הכתבות מהסוג הנ"ל הן קשקוש (הייתי כותב כולן אבל יש פה יותר מדי עו"ד בקהל ןעליי להזהר בלשוני).
כאמור, בד"כ הכתבות הנ"ל מהלכות על הגבול הדק שבין מגמתיות קיצונית ובין אי אמירת האמת וכל מטרתן היא לזעזע וליצור כותרות.
מכאן, שלדעתי כל נושא העיתונאות החוקרת בארץ היא בגדר של תשקורת (לא טעות כתיב).
לגבי ד"ר רונן ברגמן, על מנת להמנע מתביעה בגין הוצאת דיבה, אעדיף לשלוח אתכם לדבר עם אנשים מהאקדמיה שמכירים אותו..... הוא בהחלט יודע הרבה דברים אבל מה שהוא מציג בד"כ רחוק מהאמת.

רמי חיפה
15-07-16, 20:46
מסכים עם כל מילה של ברנרד!

lizard
15-07-16, 21:18
זה מדהים כמה אנשים מאמינים לכל דבר שנכתב ומפורסם. אם בעבר היה אולי ניתן לומר שהתקשורת אוביקטיבית, המושג הזה מת מזמן. עיתונות, כמו כל עסק, אמור להרוויח. אנשים לא יקנו עיתונים או יצפו בטלוויזיה בלי כותרות ו"תחקירים" מזעזעים. יש כל כך הרבה מדיה שמתחרה על דעת קהל היום ובעידן התקשורת שאנחנו חיים בו כל אחד יכול לכתוב מה שבא לו.
בפייסבוק יש דף שנקרא "מדע גדול, בקטנה" יש שם חברה מדענים רציניים והם ממש קוטלים כל מיני כתבות ו"עובדות" שהתקשורת מציגה.
אני חושב שהסטנדרט אמינות ובידוק עובדות ותחקירנות בתקשורת ירד. פשוט כי זה לא נותן כותרות ועולה הרבה כסף.

Bernard
16-07-16, 06:01
אייל.
חבל שאתה מתעייף. שלא כמו הדיונים על טויוטה וכו', זה נושא שאני בקיא בו ובתוך המלל מסתתרות כל מיני עובדות ומסתתרים כל מיני סיפורים דרוב הציבןר בכלל לא נחשף להם... לדעתי זה מעניין.

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

Tsafrir
17-07-16, 09:06
מכונת ההרשעות של המכון לרפואה משפטית

ד"ר קונסטנטין זייצב הוא אחד הפתולוגים הבכירים בישראל. חוות דעת שלו קובעות מי ייצא לחופשי ומי ילך לכלא אבל את מי באמת הוא משרת והאם קיים מנגנון לסילוף ראיות בחסות המדינה? צפו בתחקיר המיוחד שערכו עמרי אסנהיים, ניתאי אלבוים ורויטל חובל.

http://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2016-6f55a81c7cfb1510/Article-de134f0a6b4d151006.htm

חברי מערכת עובדה על הפרקליטות:
http://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2016-the-doctor?sCh=07437f8dd8836110&pId=885471177&Partner=interlink

Bernard
18-07-16, 19:29
האמת.. אין לי כוח לקישקוש הזה, שמישהו מביא איזה תחקיר ואומר "הנה - אתה רואה. אפילו הם אומרים" ואין לו אפילו את הביקורת העצמית, לראות איזה שטויוצ הם מביאים פה..

סתם כמה דוגמאות, שאני מקווה שלא יהיה לגביהן ויכוח:
אם נהג משאית עובד עשר שנים בארה"ב ןעולה לישראלה ולוקח לו שנה להוציא רשיון ואז הוא עובד עוד חמש שנים... כמה שנות נסיון הוא רשאי לכתוב בקורות החיים?
או מהנדס שלוקח לו כמה שנים לעבבור את המבחנים בארץ?
או... רופא/ה?

וכשכותבים חוו"ד, אסור להתייעץ עם מישהו שיש לו נסיון גדול יותר משלך?
ומה מגישים לבית המשפט (לדוגמא - כתב הגנה)... את הנוסח הסופי או כל הטיוטות שבדרך?

וחוו"ד דעת של כל המומחים.. זהות?
מי סומך את ידיה של דר' פורמן, שהדברים הברורים לה לגמרי, הם אכן הדברים הנכונים ומדוע דעת המומחה שלה, היא טובה יותר משל זייצב?
רק תראו כמה חוו"ד יש על "איך למנוע תאונות דרכים"...

ולמה אתם חושבים שהכתבים, ואפילו כאלה ששמם אילנה דיין (שהיא משפטנית בהשכלתה), חכמים יותר משופטי בית המשפט?

ואיך זה ש"מכונת ההרשעות של הפרקליטות" נכשלה כישלון כ"כ חרוץ, כלא מפסיקים להסביר שהכל מושחת ואין סיכוי לזיכויי?

ולמה באמת לא מראים את כל הכרעות הדין, שנדע בדיוק מדוע היתה הרשעה או מדוע היה זיכוי וכך גם לגבי חוו"ד "שהתהפכה"?

ועל הקשר הישיר בין פרקליטות/משטרה למכון הפתולוגי, כבר דיברתי... ומי שלא הבין, אני יכול לחזור ולהרחיב - קישקוש פופוליסטי זול, להדיוטות.

וכל אחד שעומד למשפט הוא מסכן... מה הקשר?
נראה לכם שיש מישהו שעומד למשפט "ומגיע לו" לסבול?

ושוב תאיר ראדה וזדורוב.
כולם יודעים, מהעיתונות והכתבות, טוב יותר מהשופטים במחוזי ובעליון ... רק אילנה דיין מכירה את האמת..

וה"גוזל"... איפה הוא היה בזמן אמת ומה בדיוק הוא אומר?
ואפילו לא בזמן אמת - עכשיו.
וגם מציל הדור, חן קוגל.. דר' - הנה. עכשיו הוא בעמדה שיכול "לרפא את כל החוליים שהטיף נגדם"... מה קורה איתו? ממה עכשיו הוא מפחד?
מישהו זוכר מה אמרתי/רמזתי לגביו?

ודבקר אחרון - כשיש ראיות חדשות או כאלו שלא היו ידעות לבימ"ש, בזמן אמת, יש עילה מצויינת למשפט חוזר.

tamir128
21-07-16, 07:20
איך ביבי אומר, אין אש, אין עשן, רק אוויר חם (או משהו כזה).

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001140844

Tsafrir
21-07-16, 10:51
וה"גוזל"... איפה הוא היה בזמן אמת ומה בדיוק הוא אומר?
ואפילו לא בזמן אמת - עכשיו.
וגם מציל הדור, חן קוגל.. דר' - הנה. עכשיו הוא בעמדה שיכול "לרפא את כל החוליים שהטיף נגדם"... מה קורה איתו? ממה עכשיו הוא מפחד?
מישהו זוכר מה אמרתי/רמזתי לגביו?

קראתי את ההתבטאויות הקודמות שלך כאן אודות ד"ר חן קוגל.
ראשית, הוא דוקטור לרפואה, מומחה ברפואה משפטית.
את התואר הרוויח בדין ובעבודה קשה וככזה יש להתיחס אליו.
אתה מעיד על עצמך כעובד הפרקליטות שזה אומר עובד מדינה.
לפחות אתית, הסגנון ותוכן ההתבטאויות שלך אודותיו היו צריכים להביא אותך לבית הדין של נציבות שרות המדינה ואולי אפילו לספוג תביעת דיבה מצידו.
זו דוגמה מצויינת ליוהרה שהתפתחה בארגון רב העוצמה הזה.
לאור התנהלות ראשי המקום בו אתה עובד זה לא מפתיע ואני מספיק ריאלי לשער שגם לא יקרה.

לגבי תחקיר עובדה.
היה לי הכבוד להיות תלמיד של עמרי אסנהיים בנושא תחקירים עיתונאיים.
עליו אפשר לומר את הביטוי: "סרגל, עקום לידו" ויש לך עוד דרך ארוכה לאתגר את היושרה המקצועית שלו.
לאור זאת וכל האמור בשרשור הזה, אם אני צריך לבחור במי ולמי להאמין אני אבחר בו....

ודבר אחרון ולא אוסיף עוד:
מדינת ישראל חוותה לא מעט פרשות בהם ארגונים חשובים עמדו בעין הסערה בעקבות כשלים ארגוניים:
אמ"ן/מחקר אחרי מלחמת יום הכיפורים
שרות בטחון כללי אחרי פרשת עיזאת נאפסו ופרשת קו 300.
אגף אבטחה בשרות בטחון כללי לאחר רצח רבין.
חיל האויר לאחר מלחמת יום הכיפורים ועוד.
המשותף לכולם הוא שידוד מערכות יסודי בעקבות משברים קשים.

פרקליטות המדינה (במיוחד מחוז ת"א) נמצאת באותו מצב.
שידוד המערכות מחוייב המציאות והוא יבוא.
השאלה רק, אם תוך שיתוף פעולה מבפנים או בכפיה.
אני חושש שלאור מה שרואים, האפשרות השניה היא היותר ריאלית.
לצער כולנו.

Bernard
22-07-16, 08:34
צפריר.
אני אענה לך בשיא הרצינות.
עם כל הכבוד...

אולי אתה קורא מה אני כותב על ראש המכון הנוכחי אבל אתה לא קורא מה בית המשפט כתב עליו.. אולי כדאי לך להתחיל בזה.
ואחרי שתקרא, אולי תבין את הבעייתיות..
ואולי תבין מדוע הוא לא תובע (ואני עדיין עדין ומשתמש בשפה מכובדת).
ואולי גם תקרא את כל הדברים שאמר בעבר (ויש כמה וכמה כתבות עליו) ומה הוא עושה, בקשר לאותם דברים, היום - וכך גם תיקח בפרופורציות את אותם הדברים שהאשים בהם את פרופ' היס.

ואת ההשוואות שלך, אני לא מצליח להבין.
מה הקשר בין כשלים ותקלות, שאתה מציין ב"דוגמאות" שלך, לבין "מכונת הרשעות" (כך בכתבות, לא?) מכוונת ומושחתת שיש בפרקליטות, לפי דבריך ודברי הכתבות המעמיקות ועבירות פליליות של קו 300 - על נאפסו אני לא מדבר (ומין הראוי שתבדוק לפני שאתה שם את הפרשה שלו באותה כותרת עם קו 300)?
ומניין הקביעה ההחלטית לגבי פרקליטות מחוז ת"א שלך?

ואני שמח שאתה מאוד מעריך את הכתב החרוץ והשוואתו לסרגל..
אני רק לא יודע מניין לך שאני לא טוב ממנו ומדוע אתה חושב שיש לי מה ללמוד ממנו ולא ללמד אותו?
אותו אתה אולי מכיר (ומעריך וזה.. מרשים) אבל אותי אתה לא.. בכלל לא.. אפילו לא טיפל'ה.
ולכן, ההטפה שלך לגבי, מעמידה באור די .. מגוחך את הביקורת שלך ואת הרצינות שניתן לייחס לדבריך ו..לדעתך (האינטואיטיבית, משום שבפרטים אתה ממש לא בקיא)..

אני לא מכיר את הכתב ואת דעתי עליו אני מגבש מהכתבה שהלינק אלי צורף - לא מתרשם מאיזשהי יושרה או מקצעיות יתרה...
ראיתי כל מיני התגרויות מטופשות שמטרתן להביא לתגובה מופוליסטית (להתנפל על עובד מדינה, שאסור לו להתראיין בלי אישור, ולהטיח בו האשמות בצורה של שאלות "חוקרות"... נו, באמת..זול ופונה למכנה המשותף הנמוך ביותר..).
ראיתי גם כל מיני משפטים סתומים ומסתוריים, שאין מאחריים דבר וחצי דבר... ממש בסיגנון הכתיבה הפורה של אריק פון דניקן (ואני מאתגר גם את הכתב לתבוע אותי על הוצאת דיבה... - אתה כל כך נאיבי, שזה חמוד.)
ואם אתה בוחר להאמין לו, זו זכותך וזה יפה וזה.. לא אומר כלום עליו.. אולי עליך.

אז..
בוא נעמיד דברים על דיוק מינימלי.
את התואר שלי (ואת בקיאותי ואמינותי ומקצועיותי, שיש לה "קבלות") הרווחתי "בדין ובעבודה קשה" (מוכר לך הציטוט?) וכך יש להתייחס אלי.
אני לא עובד מדינה אלא פנסיונר של המדינה (= לא עובד בכלל:)).
ההתבטאויות שלי שקולות ובמקום ובעיקר מבוססות ומנומקות (ושוב, אני מציע לך "לחפור" קצת על קביעות לגבי דר' חן קוגל.. בעיקר בשנות עבודתו כ"מומחה פרטי"..) ואם אתה כל כך חרד לשמו של דר' קוגל, אני מזמין אותך להעביר לו (או לנציבות המדינה.. לא רלוונטי אבל דברים לא רלוונטיים לא מפריעים לך.. כך נראה) את כל ההתבטאויות שלי ולאתגר אותו בהגשת תביעה..
ובהמשך לכל הדברים האמורים למעלה, כנראה שגם הדעה/קביעה שלך, לגבי הדוגמא ליוהרה.. לא ממש במקום ולא מחזיקה מים.
אם הדוגמה המצוינת שלך, מבוססת על הבנה לא נכונה של העובדות.. תבדוק את עצמך ואת הרצינות שבא אתה קורא (וחוקר) דברים..

ועוד כמה מילים על הכתבה של העיתונאי האמין שלך..
אני גם מכיר והכרתי ועבדתי הן עם קוגל והן עם היס והן עובדים אחרים (ואתה.. לא כל כך).
אני גם יודע איך עובדים עם מחלקות פתולוגיות במדינות אחרות (וגם עבדתי עם כמה מהן) ואני יכול להגיד לך (אם תבחר "להאמין" או לא- זו בעייה אחרת) שבכולן "היחסים המיוחדים " או "הקשר הישיר", כפי שטרח הכתב האמין לסגנן, הוא זהה לזה שהוצג בכתבה באופן שלילי.
אני גם יכול להגיד לך, כפי שאמרתי בעבר אם היית טורח לקרוא/להבין, שזה חלק מהליך רגיל ונחוץ והכרחי בכל חקירה ובכל שיקול אם ואיזה כתב אישום להגיש.
אני גם יכול הגיד, ברמה כזו או אחרת של ודאות (אחרת הכתב "האמין שלך" ממש לא מקצועי..), שהכתב יודע שכך הדבר בכל העולם וכי כך זה צריך להיות - אחרת אני מאמין שכבר היה מביא דוגמאות "מעלום" איך הדברים צריכים להיות..
אבל למה לעשות "עבודה טובה ומקצועית" אם אפשר לנסח משהו נבזי (שנשמע מסתורי ואפל) ו.. לתת לציבור להניח לבד שזה לא בסדר..

ועוד "מקצועיות" של צוות עובדה (אם אני זוכר נכון.. אם זה לא "שייך" לעובדה, אני מתנצל).
הם גם עשו איזו כתבה מאוד בומבסטית על רצח ראדה, תוך שהם עושים עניין שלם על "עובדות חדשות" שהתגלו, מתוך חוו"ד של מומחים שהביאה ההגנה לגבי סימני הדם בזירה ומשמעותם (בהחלט יש "נישה" כזו במדע הפורנזי).
תכנית שלמה ש"טילטלה" את הציבור והוצגה בדרמטיות בתכנית.
כל מי שראה את התכנית, ומבין משהו ב...דם וברצח ובזירות, לא האמין שמישהו קונה את הקישקוש הזה..
במיוחד "מצאה חן בעיני" הדוגמה המאות פוטוגנית והבהירה לציבור את חומרת השחיתות והרקב וחוסר המקצועיות שפשתה במכון הפתולוגי ובפרקליטות, שהם "העזו" להתעלם מהברור מעליו (ומי שיגיד שהניסוח שלי מזכיר לו את מה שאמרה המומחית על הסכין וה"גוזל" על כל היתר... לא טועה), שמצביע על... מסתוריות לא מוסברת בזירה..
ואת כל ההצגה הזו וכל ההסברים וכל הקביעות (לא תאוריה - קביעות!) שהציגו כהוכחה לציבור, הראו ע"י שימוש במשקה פטל או מים צבועים באדום (להגברת הדרמה והזעזוע) או לא יודע מה..
רק דבר אחד הם לא הסבירו בתכנית.. דבר אחד פשוט, ששומט את כל הקרקע מתחת לקישקוש הזה.. משהו שכל מי שראה זירה (ולא בקולנוע/טלוויזיה/כתבת "תחקיר" חושפנית) יודע - מים (או הנוזל ששמיש להצגת ה"דרמה") כלל לא מתנהג כמו דם.. ובטח לא כשחולף זמן מהאירוע ועד תיעוד הראיות.

אבל למה שכל מיני דברים כאלה יפריעו לך לגבש דעה לגבי אמינות או מקצועיות או "איך דברים צריכים להעשות" - אתה בוחר להאמין לכתב, משום שהוא חסר פניות ואובייקטיבי ומבין ו...

בקיצור צפריר.
נשמעת אדם אינטילגנטי.. אל תקלקל. תבדוק וחפור ותבין, לפני שאתה קובע בנחרצות כזו איפה צריך לעשות שידוד מערכות ולמה.. ואני גם לא בטוח שאתה מבין את המושג, בהקשר של מערכת המשפט והחקירות - משום שאף אחד לא אומר שזה מה שצריך לעשות (גם לא קוגל... האביר על הסוס הלבן, שיודע איך מחלקה פתולוגית פועלת ואיך צריכה לפעול ולמה... ולא עשה מהפיכה (ולא שידוד ולא נעליים))... אבל אתה, כנאה, מבין יותר

Bernard
22-07-16, 08:41
ואצלנו פה, כמעט שתיים בלילה ואין לי כוח להגהה ותיקונים - ועל כך אני מתנצל...
את זה אל תכניס לאתגרי התביעה..

אה, כן.
ואל תעלב, חלילה...
אני אולי עוקצני אבל זה רק בגלל ההחלטיות שלך, שלא מבוססת על כלום..
אני לא מכיר אותך ולא רומז לשום דבר שלילי אלא רק מתייחס לתוכן ולאופי הדברים שאמרתי/כתבת ולמה שאני "מוציא, מתוכם.
אני בטוח שאם תחשוב על הדברים וקצת תבדוק, תוכל להבין מדוע אני מסיק שאתה לא בודק ועובדות לא ממש חשובות לך, בשעה שאתה מגבש ומביע את דעתך ו..שאתה פשוט לא בקיא בדבר שאתה מדבר עלי... הכל בהקשר לפוסט האחרון שלך..

למרות שלפי החתימה שלך, הייתי מצפה ליותר.
אחרת אתה ממש טרף קל בבימ"ש ו..חבל.

Bernard
22-07-16, 08:47
איך ביבי אומר, אין אש, אין עשן, רק אוויר חם (או משהו כזה).

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001140844

ההיא בכלל ירדה מהפסים... פייסבוק?
מזל שהיא יודעת להפריד עיקר מטפל..
והיא זו שמתלוננת על הביקורת (ואפילו מטופשת ..בפייסבוק... פייסבוק!)?
אולי היא מפחדת מביקורת?
באמת נשמע הזוי - אולי שתתבע דיבה את בעל העמוד..

וזו אמור להיות "מבקרת הפרקליטות"...
אני לא מחסידי יחימוביץ' אבל איך אומרים... "גם תרנגול עיוור, מידי פעם פוגע בגרגר..".

שופטת לשעבר שמביאה עמוד פייסבוק,, על מנת ... על מנת מה בעצם?
עצוב.

tamir128
30-05-17, 02:12
נו, ומה עכשיו?
בטח היית כותב 10 עמודים להסביר כמה הם כולם צדיקים וכמה כולנו טועים ולא מבינים כלום...

דו"ח: הפרקליטות הסתירה ממצאי נתיחה שיכלו להביא לזיכוי
פרקליטים הפרו צווים של בית משפט, הסתירו חומרי חקירה והגישו כתבי אישום בלי שעיינו בכל החומר. כך עולה מדו"ח חמור שפרסם נציב הביקורת נגד הפרקליטות בנוגע ליחסי העבודה עם המכון לרפואה משפטית. ארגון הפרקליטים: "הנציב קבע שלא הייתה התערבות פסולה"
טובה צימוקי ורונן ברגמןפורסם: 28.05.17 , 06:00

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4968192,00.html

ישוחרר ברנרד!

גיא
30-05-17, 07:50
הוא בכלא ?

Sent from my Pixel using Tapatalk

lizard
30-05-17, 08:37
הוא חסום.

shachar
30-05-17, 09:17
הוא בכלא ?

כן, נכלא מחוץ לגיפולוג.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ישוחרר ברנרד.

tallevi
30-05-17, 09:40
+1
ישוחרר ברנרד!

איל מ
30-05-17, 10:19
+111
ישוחרר ברנרד
(אם כי ההודעה שהחייתה את השרשור סתם קנטרנית, ובינינו, הכתבה גם לא הכי מדוייקת).

boaz avrahami
30-05-17, 10:44
תגישו עצומה להנהלה... [emoji4]

ד ו ר ו ן
30-05-17, 12:48
+111
ישוחרר ברנרד

+++11

גיא
30-05-17, 13:01
באיזה שרשור הוא עצבן את נמרוד ?

shachar
30-05-17, 14:48
האחרון בזה של הקומפרסור לסדנא אבל נמחק משם כל זכר
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103966-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A7-%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7% 95%D7%A8-%28%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91%29/page3

כנראה שההתחלה הייתה בשרשורים על תקנות הרישוי

ישוחרר ברנרד

נמרוד
30-05-17, 15:23
אם זה מעניין - חפשו את הסיבה לחסימה בדיון הביטקוין, היא לא נמחקה. אנחנו לא מתכוונים לדון בנושא מעל גבי הפורום, ולו רק כי החסום לא יכול להגיב. אתם יכולים לתקשר עם ברנרד בכל פלטפורמה ברשת ומחוצה לה - חוץ מהפורום הזה, וזה לא הולך להשתנות. אנא כבדו זאת.

boaz avrahami
30-05-17, 16:07
בגלל שאנחנו מכבדים אנחנו יחסית שותקים.
אבל יש דברים שצריך לדון בהם לפעמים. כאן, מקום אחר. לא משנה...

ג׳יפולוג בגלל איכות האנשים שבו, הפך כבר מזמן לרבים מאיתנו לסוג של בית קפה שאנחנו נגשים אליו ברגעי פנאי בשביל לקשקש עם חברים.

אחד החברים ובעל בית הקפה רבו מסיבות שהם לא כאלו שלא ניתן לגשר עליהן.
בעל בית הקפה הרחיק חבר שלנו מהחבורה אסר עליו להיכנס לבית הקפה.

אוהבים ומוקירים את בעל בית הקפה אבל עדיין רוצים לשבת לקשקש עם החבר באותו שולחן כמו שעושים כבר שנים.

צריך למצוא פתרון.
סתם חבל כל העסק.
בסך הכול כל הצדדים אנשים יקרים וחיוביים.
אני לא קורא כאן לבלאגן או דיון מיגע בפורום אלא לתקשורת ישירה עם הנידון ותגיעו לסיכומים שכולם יכולים לחיות איתם.
לא נח המצב...

shachar
30-05-17, 16:35
+1

קפה עם ברנרד

tamir128
10-05-20, 10:47
אח אח ברנרד, מי יגול עפר מעיניך...

מקווה שראית את איילה חסון.....

boaz avrahami
10-05-20, 11:42
תודה על ההארה. לא ראיתי לפני ולא חושב שזה קשור או מתנגש למשהו שברנרד טען או חושב.
ואני רק שואל היכן הדגלים השחורים וכל מי שדואג לדמוקרטיה הישראלית.

אני רואה את עצי כאחד שדואג ומוכן לצאת להפגין נגד ביבי מצד אחד ונגד מנדלבליט או כל אחד אחר שמבחינתי יש עליו עננה גדולה של טוהר המידות ונמצא בתפגיד רב השפעה ע"מ שלא ינהל את המדינה וישפיע על תהליכים באופן שעשוי לפגוע בה.

אולי אני תמים אבל חשבתי שכל המודאגים פועלים מתוך דאגה למדינה ופתאום אני חושד שהשחיתות מעניינת אותם רק כשזה משרת מטרה פוליטית מסויימת.

tamir128
10-05-20, 14:35
תודה על ההארה. לא ראיתי לפני ולא חושב שזה קשור או מתנגש למשהו שברנרד טען או חושב.

ברנרד טען כאן בלהט שהפרקליטות הם חבורה של קדושי עליון שמעולם לא נפל בהם מום, ואילו ההקלטה מעידה לכאורה שזה לא בדיוק כך...

boaz avrahami
10-05-20, 15:03
ברנרד טען כאן בלהט שהפרקליטות הם חבורה של קדושי עליון שמעולם לא נפל בהם מום, ואילו ההקלטה מעידה לכאורה שזה לא בדיוק כך...

ראשית, מדובר לדעתי על הפצ״ר.
שנית צדיקים יש רק בשמים.

הבעיה מתחילה שמגדירים אנשים בשר ודם כצדיקים מעל ביקורת ואז כדרך בני האדם חלקם כושל.

צריך שיהיו תמיד איזונים ובלמים ושלכל מערכת תהיה בקרה.
לצערי במערכת של היום יש שמורות טבע אליטיסטיות בלי בקרה.

כמו שצריך להעיף בלי ניד עפעף ראש ממשלה או נשיא שדבק בהם רבב ככה צריך להעיף פרקליט בכיר או שופט.
אין בעניין הזה שום סנטימנטים מצד כל מי שרוצה מדינה דמוקרטית והגונה.
בלי סינון של דיעה פוליטית כזו או אחרת ובלי אתרוג עיתונאי לשום כיוון(!)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Saar
10-05-20, 15:33
ואני רק שואל היכן הדגלים השחורים וכל מי שדואג לדמוקרטיה הישראלית.

אני רואה את עצי כאחד שדואג ומוכן לצאת להפגין נגד ביבי מצד אחד ונגד מנדלבליט או כל אחד אחר שמבחינתי יש עליו עננה גדולה של טוהר המידות ונמצא בתפגיד רב השפעה ע"מ שלא ינהל את המדינה וישפיע על תהליכים באופן שעשוי לפגוע בה.

אולי אני תמים אבל חשבתי שכל המודאגים פועלים מתוך דאגה למדינה ופתאום אני חושד שהשחיתות מעניינת אותם רק כשזה משרת מטרה פוליטית מסויימת.

לא נציג הדגלים השחורים (כן משתתף בחלק מהפגנותיהם).
אתה בטח זוכר כמה התלוננו על הבחירה במנדלבליט כיועץ המשפטי בדיוק מהסיבות שפורטו...
למרות זאת (וכנראה, בזכות זאת) ביבי בחר והתעקש שהוא יהיה היועץ. אתה חושב שזה מיקרי?
מתנגדי ביבי טוענים שמנדלבליט טייח לא מעט חקירות הקשורות בפרשות ביבי השונות (למשל, ניקה את ביבי מחשד בפרשת הצוללות לפני שבכלל חקר את הנושא...)
בקיצור, לא נראה לי שמנדלבליט יקבל אות הוקרה מהדגלים השחורים :) אך בהחלט נראה שמי שרוצה להחליפו מחפש מועמד שיהיה טייח טוב יותר מפרקליט.

וד"א, חלק גדול מהשלטים בהפגנות הם "מושחתים, נמאסתם!" - בלי שמות ובלי הגבלת צד פוליטי.
לסיכום,
אני מסכים לגמרי שמי שיש מולו חשד מבוסס (לצורך העניין, כתב אישום/המלצה לכתב אישום) לא יכול למלא תפקיד ציבורי בכנסת/ממשלה/פרקליטות/בית משפט.
עכשיו השאלה היחידה היא איך גורמים לזה לקרות כשכמעט חצי מהעם לא רואה בעיה בראש ממשלה עם כתבי אישום...

וסליחה על הכנסת הפוליטיקה....

tamir128
10-05-20, 15:33
ראשית, מדובר לדעתי על הפצ״ר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

רגע, אתה טוען שברגע שהפצ"ר הופך ליועץ המשפטי לממשלה הוא הופך לצדיק ולא ניתן נניח לסחוט אותו או שאולי הוא כבר לא חש מחוייב לאלה שקידמו אותו תמורת סגירת תיקים?

זה כבר לא פצ"ר, זה ראש המערכת ונראה שהוא בניגוד עניינים כבד...

boaz avrahami
10-05-20, 16:06
אני טוען שכל מי שהמדינה יקרה לליבו צריך לצאת לרחוב ולדרוש להעיף את המושחתים בלי הבדל השקפה פוליטית.
מושחתים יש בכל הקשת הפוליטית.

אפילו אני השתתפתי בהפגנה אחת של הדגלים השחורים כי אני רוצה שלטון ישר ונקי ולא בגלל שאני שייך למפלגת רק לא ביבי.

אני מצפה שאותן הדרישות יהיו כלפי כולם בלי יוצא מן הכלל.
אני לא חושב שבתי המשפט נקיים וכנראה שגם לא מנדלבליט.
מפריע לי שאלו שיוצאים להפגין בשם הדמוקרטיה ושלטון החוק דוממים כשהמושחת משרת אינטרס פוליטי נוגד להשקפתם.
זה גורם לי לאבד אמון במניעים שלהם.

יותר ברור מזה כנראה שלא אצליח

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Saar
10-05-20, 16:16
...
אני מצפה שאותן הדרישות יהיו כלפי כולם בלי יוצא מן הכלל.
אני לא חושב שבתי המשפט נקיים וכנראה שגם לא מנדלבליט.
מפריע לי שאלו שיוצאים להפגין בשם הדמוקרטיה ושלטון החוק דוממים כשהמושחת משרת אינטרס פוליטי נוגד להשקפתם.
זה גורם לי לאבד אמון במניעים שלהם.

יותר ברור מזה כנראה שלא אצליח

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ברור לחלוטין, הם יצאו נגדו ויוצאים נגדו, רק שהוא לא הבעיה. הבעיה היא מי שמינה אותו למרות שידע על הפרשות האלו.
כמו כן, די ברור שמי שיחליף אותו , במידה וזה יהיה נתון להחלטת ביבי, יהיה מישהו שיכול להעלים פרשיות ולטאטא אירועים...
אם צריך לבחור את הקרבות, אני מהמר על החלפת הראש. ברגע שהוא יוחלף באדם ישר, חלק ניכר מחברי הכנסת/ממשלה/פרקליטות כנראה יאלץ למצוא מקום עבודה אחר.
איך מסבירים את זה לחצי עם?

boaz avrahami
10-05-20, 17:58
אולי דווקא בשביל להוכיח תום לב מצד האירגונים המפגינים צריך שהם ישימו אותו על המוקד אחרת יחשבו ככאלו שרוצים בהחלפת ביבי הבלתי מנוצח ולא ככאלו שדואגים לחוק.
אי אפשר לגייס תומכים נוספים כשיש כזו מראית עין.

רק אומר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

-->