PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגי מנוע לפראדו מי מבין?

DANI1
10-03-16, 20:54
ערב טוב
בחיפושים אחרי מנוע לפראדו ,נתקלתי בכל מיני סוגי מנוע ,1KD '1KZ 2KD ,בחלק מסוחרי מנועים אומרים שזה מתאחם, חלק מהמכונאים אומרים לא מתאים .
הפרש המחירים בין 1KD למה שמופיע ברשיון (במחיר 12500 ₪) לבין 1KZ שרוצים למכור לי הוא כ-6000 ₪
אשמח לקבל קצת סדר בבלגן
תודה
DANI 1

נמרוד
10-03-16, 21:10
זה לא אותו מנוע.

לך יש 1KD-FTV שזה מנוע עם גל זיזים עילי כפול, 1KZ המנוע הישן יותר עם גל זיזים בודד. הבדל משמעותי בהספק - 125 מול 163 או משהו כזה.

2KD-FTV זה מנוע 2.5 ליטר כמו בויגו ידני ולא 3 ליטר כמו אצלך.

פיזית, מאד יכול להיות שניתן לבצע את ההחלפה ולהתקין כל אחד מהמנועים האלו, אבל כאמור אלו מנועים שונים עם ביצועים שונים.

tooshey
10-03-16, 21:23
אתה צריך בדיוק את מה שכתוב לך ברשיון, 1KD.

שים לב שמספר הדגם מתייחס בעצם למננוע ערום.
האביזרים ההיקפיים כגון סעפות, מזרקים וכדומה יכולים להשתנות בין דגם לדגם ובין שנתונים.
כך שיתכן שמנוע יבוא ידרוש עבודת התאמה והעברת אביזרים רבים מהמנוע המקורי שלך.

בברכה,טושי

amit1
11-03-16, 11:13
ד"א, כמה ק"מ סחב המנוע עד שנפח נשמתו לבורא עולם?

ההנאה שבנוחיות / אורד וינגייט

נדב ש.
11-03-16, 11:43
לא עידכנת מה הממצאים ומה קרה בדיוק למנוע:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97432-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7% 9D-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A1

erezgur
11-03-16, 14:28
גם אני שמתי לב שdan1 נוהג לשאול אבל לא לעדכן או להתייחס לשאלות הבהרה. חבל.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

DANI1
11-03-16, 16:01
שלום לכולם
אני לא נמצא במחשב הרבה זמן ,משפץ את החנות החדשה שלי בזכרון יעקב .
לעניין המנוע
המנוע עשה 310000 ק"מ.
בתקופה האחרונה החל לצאת עשן שחור והרכב לא סחב טוב ,בהמלצת חברים והמכונאי שלי ניתקתי את ה-EGR ,אך זה לא עזר ,המנוע עבד כמנוע קמינס עם הרבה רעשים , ניגשתי למוסך מורשה לבדיקה והם המליצו לעשות שיפוץ/החלפת אינגקטורים ,כמובן שלא ביצעתי במוסך החברה העלות העבודה והחלקים צריך משכנתא ,
ניגשתי למכון דיזלים שמשפץ אינגקטורים ,וגם שם קיבלתי המלצה לשיפוץ/החלפה .
ניגשתי למכונאי שלי וביקשתי שיעשה שיפוץ ,נעשה שיפוץ והרכב נסע מעולה 5 ימים עד שנתקעתי בלי יכולת להניע ,שזה אומר שאין סטרטר , מנוע לא זז בכלל ,פירקתי רצועה וחשבתי שאולי אחד המותחנים תפוס הכל משוחרר , ואז ניסיתי לסובב את המנוע ע"י בוקסה לחובור לפולי מנוע ,ושם הבנתי שנשבר הקראנק ולכן המנוע לא מסתובב .
בשיחה עם חבר שעבר בטויוטא כמנהל עבודה ,שהוא עבד בטויוטא הוא הבהיר לכל אחד שבא לעשות אינגקטורים יכול להיות מצב שהמנוע במצב 50% האינזקטורים יכולים לפוצץ בוכנה או לשבור קראנק בגלל לחץ חזק שמגיע מהאינזקטורים .וכנראה זה מה שקרה אצלי
מקווה שסיפקתי את כל התשובות
ולכן אני מחפש מנוע
תודה
DANI 1

boaz avrahami
11-03-16, 16:22
מזל שזה טויוטא כי מספרים שטויוטה זה רכב אמין ושם בחיים זה לא היה קורה..

DANI1
11-03-16, 16:29
אז אומרים.
DANI 1

Bernard
11-03-16, 16:47
לא יודע לגבי סוגי המנועים האלה אבל אם אתה מחליף למשהו שהוא לא זהה באופן מוחלט (במיוחד אלה מיבוא, שיכולים להיות שונים בכל מיני דברים קטנים) - כדאי שתביא/תיקנה איתו גם את מחשב הניהול...

- - - Updated - - -

מזל שזה טויוטא כי מספרים שטויוטה זה רכב אמין ושם בחיים זה לא היה קורה..

החלפת את עמית?

נדב ש.
11-03-16, 16:49
תודה על העידכון, ממליץ לעדכן גם את השרשור ההוא למען הבאים בתור.
מה שסיפרת שקרה לך, כנראה שזה דבר נדיר...
האם המנוע כבר בחוץ? האם פורק ונימצא השבר?
אולי עוד בעלי טויוטה פראדו/לנדקרוזר ישפכו אור על הדברים.

נמרוד
11-03-16, 16:55
יש שרשור מיוחד (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97249-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%95%D7% AA-%D7%94%D7%90%D7%92%D7%93%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%99%D7% 9D-%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%95%D7% AA)עבור דיוני אמינות טויוטה באופן כללי. האם אי אפשר להשאיר דיון שכזה ענייני, ממוקד בשאלות של פות"ש? זו שאלה רטורית כמובן. אם מישהו רוצה לענות עליה - אז שם, ולא פה.

amit1
11-03-16, 19:03
דני, תבדוק ביום ראשון אצל חאמיס מחולון, נאמר לי שהוא אמור לקבל משלוח של 1KD.
ולמנוסים בפורום, האם וכיצד ניתן לבדוק מנוע דיזל משומש לפני התקנה ברכב?

ד ו ר ו ן
11-03-16, 21:08
ניסיתי לסובב את המנוע ע"י בוקסה לחובור לפולי מנוע ,ושם הבנתי שנשבר הקראנק ולכן המנוע לא מסתובב .
DANI 1
איך אבחנת שבר קראנק בלי לפתוח?

amit1
11-03-16, 21:39
דורון, מדובר במנוע בעייתי ביותר. חפש במרשתת
1KD injectors problems ותגלה הרבה מידע מעניין ומלמד.

ד ו ר ו ן
11-03-16, 23:23
עמית,
קוראים לך דני?

DANI1
12-03-16, 07:01
יש למישהו את מס הטלפון של חאמיס ?
חברים באו נשאיר את העקיצות בצד .
DANI 1

amit1
12-03-16, 08:45
יש למישהו את מס הטלפון של חאמיס ?
חברים באו נשאיר את העקיצות בצד .
DANI 1
דני, ביום ראשון נדבר טלפונית.

amit1
12-03-16, 08:57
עמית,
קוראים לך דני?
דורון,
כנס לכאן ותחכים.........אין צורך להכביר מילים. הכל כתוב וידוע.
http://4x4earth.com/forum/index.php?threads/is-this-true-about-prado-engines.29236/
אני מציע שנפסיק עם הוויכוחים הקטנוניים ונראה כיצד ניתן לעזור לבחור ולאתר עבורו מנוע. משהו מבין חברי הפורום מכיר מנוע 1kd למכירה?
בנוסף, נשאלת השאלה האם ישנה שיטה לאבחן בצורה כל שהיא מנוע דיזל כשהוא מפורק מהרכב? ( בדומה לשיטה לאיבחון מנוע מנזין ע"י הכנסת אויר דחוס באמצעות מתאם לתבריג המצת).

tooshey
12-03-16, 09:23
עם כל הכבוד והרצון לעזור, אני מתרשם שדני לא מכונאי ולא יבצע את החלפת המנוע בעצמו.
לכן, הצעתי היא שתתן למכונאי שלך למצא מנוע מתאים, כך תקבל אחריות גם על העבודה וגם על המנוע.
קח בחשבון שהמנוע הכי מתאים לך זה מנוע מפירוק מקומי, מפראדו 01-02, אמממה, המנועים שתמצא יהיו עם כ 300 אלף קמ והמחיר סביב 15 אלף לפני עבודה.
אם המכונאי שלך רציני, שיפתח את המנוע ויבדוק התכנות לאוברול.

שאלות בשביל ידע כללי זה חשוב, ואם תחפש בפורום כנראה שתמצא את מרבית התשובות.

לגבי איך לבדוק מנוע יבוא שמונח על הרצפה אצל היבואן ?
נסיון,נסיון, נסיון והרבה מזל...
בעיקר התרשמות חיצונית כללית ומבט לתוך מעברי המים.

הכי טוב זה להריץ את המנוע מחוץ לרכב, ענייןן די פשוט עם מנועים לא ממוחשבים.
האוזינג וסטרטר, רדיאטור וצינורות, בקבוק דלק ומצבר...

למנוע ממוחשב צריך גם מחשב וצמה מקומבנת.

בברכה,טושי

amit1
12-03-16, 09:31
דני, אם הייתי במקומך, הייתי מתייעץ עם טושי ואולי גם נעזר בשירותיו.
חבל להיכנס להרפתקאות יקרות.

ד ו ר ו ן
12-03-16, 10:19
דורון,
כנס לכאן ותחכים.........אין צורך להכביר מילים. הכל כתוב וידוע.
http://4x4earth.com/forum/index.php?threads/is-this-true-about-prado-engines.29236/
אני מציע שנפסיק עם הוויכוחים הקטנוניים ונראה כיצד ניתן .
עמית,
הרמת להנחתה.
זה לא ויכוח כי אתה מפנה לגוגל, וזו לא תשובה, וזה לא ידע אלא יכולת חיפוש ברשת, וכאן צריך יותר.
האיש היה במוסך, ומעניין לשמוע איך נעשתה הבדיקה האמיתית ושלא לקחת בה חלק, ובגלל זה גוגל לא רלוונטי ולא התשובה שלך.
כבר היו מקרים בהם הובן כאן שהבדיקה במוסך לא הייתה נכונה ונחסך לאנשים הרבה מאד כסף.

גם השיטה החדשה שלך לענות לאנשים ששואלים שאלה ב״תפנה אלי בפרטי ונעזור״ במקום לכתוב די פסולה.
זה או שאתה מפחד מבקרה על התוכן שאתה הולך להגיד למי ששאל את השאלה, או ששוב אתה לא מבין בנושא.

נדב ש.
12-03-16, 10:39
עם כל הכבוד והרצון לעזור, אני מתרשם שדני לא מכונאי ולא יבצע את החלפת המנוע בעצמו.
לכן, הצעתי היא שתתן למכונאי שלך למצא מנוע מתאים, כך תקבל אחריות גם על העבודה וגם על המנוע.
קח בחשבון שהמנוע הכי מתאים לך זה מנוע מפירוק מקומי, מפראדו 01-02, אמממה, המנועים שתמצא יהיו עם כ 300 אלף קמ והמחיר סביב 15 אלף לפני עבודה.
אם המכונאי שלך רציני, שיפתח את המנוע ויבדוק התכנות לאוברול.

בברכה,טושי

+1
אבל למה מנוע מפירוק מקומי יותר מתאים ממנוע מייבוא?

נדב ש.
12-03-16, 10:44
האיש היה במוסך, ומעניין לשמוע איך נעשתה הבדיקה האמיתית ושלא לקחת בה חלק, ובגלל זה גוגל לא רלוונטי ולא התשובה שלך.
כבר היו מקרים בהם הובן כאן שהבדיקה במוסך לא הייתה נכונה ונחסך לאנשים הרבה מאד כסף.

בגלל זה שאלתי אם המנוע פורק ונימצא השבר.
אבל נימרוד כתב שזה לא רלוונטי לשרשור הנ"ל ויש את השרשור על טויוטה המיתוס והאגדה...

DANI1
12-03-16, 10:47
מנוע מיבוא מצאתי הרבה 1KZ,אבל לא מתאים .מפירוק מקומי גם מצאתי במחירים של 8500-12000 ש"ח ללא אינזקטורים ,משאבת סולר,טורבו ...

מיבוא מגיע הדרך כלל מושלם . ממשיך לחפש

DANI 1

נדב ש.
12-03-16, 10:55
מנוע מיבוא מצאתי הרבה 1KZ,אבל לא מתאים .מפירוק מקומי גם מצאתי במחירים של 8500-12000 ש"ח ללא אינזקטורים ,משאבת סולר,טורבו ...

מיבוא מגיע הדרך כלל מושלם . ממשיך לחפש

DANI 1http://www.junkyard.co.il/site/SearchResult.aspx?ctype=4&part=177&man=52&model=2221&year=0

ניסית פה?
מי המוסך שלך? הוא לא מצליח לאתר מנוע מייבוא?

DANI1
12-03-16, 11:10
ניסיתי ,גם באתר גלגלים ,קיבלתי הצעות למנועים אבל אין למה שאני צריך 1KD
DANI 1

ד ו ר ו ן
12-03-16, 11:13
בגלל זה שאלתי אם המנוע פורק ונימצא השבר.
אבל נימרוד כתב שזה לא רלוונטי לשרשור הנ"ל ויש את השרשור על טויוטה המיתוס והאגדה...

להבנתי הוא ענה לבועז שעקץ לגבי אמינות טויוטה.

boaz avrahami
12-03-16, 13:41
אני עקצתי לגבי אמינות טויוטא...

amit1
12-03-16, 13:53
עמית,
הרמת להנחתה.
זה לא ויכוח כי אתה מפנה לגוגל, וזו לא תשובה, וזה לא ידע אלא יכולת חיפוש ברשת, וכאן צריך יותר.

גם השיטה החדשה שלך לענות לאנשים ששואלים שאלה ב״תפנה אלי בפרטי ונעזור״ במקום לכתוב די פסולה.
זה או שאתה מפחד מבקרה על התוכן שאתה הולך להגיד למי ששאל את השאלה, או ששוב אתה לא מבין בנושא.

דורון,
נראה שאתה ממש לא בכיוון....גוגל זה כלי באמצעותו אתה חופר מידע ב WWW...ומה (http://WWW...ומה) לעשות שמידע בסוגייה הנדונה הוא קריטי.
אני בניגוד לך, לא סוגד לאף מותג ושוקל כל דבר במישור העובדתי ואת העובדות אתה יכול לאתר ולקרוא בקלות ב WWW.
לענייננו, סדרת המנועים הנדונה סובלת ממספר בעיות כרוניות והמקרה המתואר בפוסט הזה הוא דוגמא לכשל שנובע מאחת הבעיות הכרוניות האלו שחוזרת על עצמה בכל העולם.
ממש חבל שאתה מסיט את הדיון מהמישור המקצועי למישור אישי שממש לא רלבנטי.
נסיון העבר בנוגע לבולגוינט, הטרנספר, הדפרנציאלים, פעמוני הצריות, הדשבורד ועכשיו גם המנוע הנדון והגיר הידני של הויגו מוכיח שמי שלא סוגד וסגד למערכת השיווק המיומנת של טויוטה צדק וצודק (ושלא לדבר על הביצועים הבינוניים בהשוואה לרכבי שטח אחרים).
כשאני מבקש ממשהו לפנות אלי בה"פ זה לטובת החלפת מידע שעניינו בעיקר פרטי ולא בגלל פחד "מבקרה" ובמיוחד לא מבקרה של מי שנהנה מהאיטיות ומשכנע את עצמו שהאיטיות היא יכולת מבורכת.... :)
רבאק, צא מזה....יש לך מניות בטויוטה? אתה מקבל % על כל גרוטאת טויוטה שנמכרת בשוק? אתה חולק את חשבון הבנק של יבואן טויוטה (היית מת..) תן לנהל דיון פתוח אמיתי ללא לחצים, הסתרות ומגמות עקומות ולו רק כדי למנוע מאותם מסכנים שקונים טויוטות נבלות שחוטות ומאמינים שהן לא תתקלקלנה... לעולם.
אם אתה יכול לעזור לפותח השרשור כדי אולי לחסוך לו קצת מהעלויות המטורפות של מנוע 1KD זה יכול להיות ממש נחמד.

ההנאה שבנוחות....תמיד עדיפה על ההנאה שבאיטיות :)

Bernard
12-03-16, 16:28
יווו... איזה קרציות.

דן.
לדעתי, לך למכונאי שלך - החלפת מנוע היא לא מדע טילים..
מצא מנוע טוב - עניין של מזל והמכונאי לא יותר טוב ממך. גם הוא מקבל חתול בשק.
אין מכונאי, שאני מכיר, שיפתח מנוע מפירוק רק על מנת לראות אם הוא טוב או צריך אובראול - אם פותחים, מסדרים מה שצריך, משום שזה כבר פתוח. וממילא צריך להחליף דברים ש"הלכו" מיד עם הפתיחה" ואז... כבר עושים הכל, כמעט.
נכון, יש מכונאים שיתנו אחריות למנוע משומש... נדיר. הם סומכים על האחריות של מקור המנוע. ואף אחד לא יעשה לך עבודה כפולה בחינם... תצטרך להילחם על זה.

אני הייתי מחפש מנוע מייבוא.
לדעתי (ותקרא "בין השורות" של מי שמאמין באגדה של טויוטה... קורעים אותם ולא מטפלים כמו שצריך... ורק כך מסבירים תקלות) רמת התחזוקה בארץ, של רוב כלי הרכב, פחות טובה מאשר בחו"ל... כמו שאמרו, יהיה לך קשה למצוא מנוע בן פחות מ-300K קמ'..

ושוב.
מנוע משומש/מפירוק הוא הימור - לא "סוג של.." אלא הימור. לחפש ספק/יבואן אמין (חוו"ד ואינטרנט) ומכונאי שאתה מכיר.
ואם המכונאי שאתה מכיר, מכיר ספק... אחלה. שידאג להכל.

נדב ש.
12-03-16, 16:44
אישית, מוסך שמספק את המנוע ולא נותן מינימום 3 חודשי אחריות או מספר ק"מ(בד"כ בין 5000 ק"מ ל10k) , לא עובד איתו, בת'כלס גם אחרי 1000 ק"מ אתה תדע אם המנוע/עבודה תקין ובוצעה כמו שצריך או לא.

דן, מחר אני ינסה לבדוק לך כמה מקומות אם יש מנוע כזה.

ukiuki
12-03-16, 17:28
לא ברור לי איך אינג'קטורים שעובדים תקין (לאחר שיפוץ ) יכולים להרוס מנוע. לא ברור לי איך בכלל הם גורמים ללחץ במנוע ועוד לשבור קראנק.
שנית, שקלתם את האופציה להחליף קראנק? אוךלי אפילו לעשות אוברול? לא נראה לי שזה יעלה יותר מ 12000 .

Bernard
12-03-16, 17:52
אישית, מוסך שמספק את המנוע ולא נותן מינימום 3 חודשי אחריות או מספר ק"מ(בד"כ בין 5000 ק"מ ל10k) , לא עובד איתו, בת'כלס גם אחרי 1000 ק"מ אתה תדע אם המנוע/עבודה תקין ובוצעה כמו שצריך או לא.

דן, מחר אני ינסה לבדוק לך כמה מקומות אם יש מנוע כזה.

את האחריות נותן ספק המנוע... בד"כ

DANI1
12-03-16, 17:55
תודה לכולם על התגובות הענייניות , הרכב כרגע לא מעניין אותי , הוא בבית כבר שבועיים , אחרי שאסיים את שיפוץ החנות ונתחיל בהרצת החנות , אני אתפנה לטפל במנוע , את העבודה על המנוע אני יעשה ביחד עם המכונאי ונבדוק אפשרות לאוברול או החלפת מנוע ,נבדוק עלות חלקים ונתקדם .
ידוע שחלקים מקוריים מטוייטא זה די יקר , תחלפי לחלקים פנימיים לא בא בחשבון .
עדיין הדיון מעניין להמשך קבלת תשובות או הצעות ענייניות.
תודה
Dani1

נדב ש.
12-03-16, 18:38
את האחריות נותן ספק המנוע... בד"כ

את הלקוח הסופי זה לא מעניין, הוא מכיר את המוסך ואיתו עשה עסק, לא עם הספק.

ד ו ר ו ן
12-03-16, 18:42
אישית, מוסך שמספק את המנוע ולא נותן מינימום 3 חודשי אחריות או מספר ק"מ(בד"כ בין 5000 ק"מ ל10k) .
זה לא עניין של רצון טוב.
זו אחריות קבועה בחוק עד כמה שאני יודע, בלי קשר לרוצה או לא רוצה (המוסך).

דני,
באמת מסקרנות, איך קבעתם שהקראנק שבור בלי לפתוח?

tooshey
12-03-16, 20:32
+1
אבל למה מנוע מפירוק מקומי יותר מתאים ממנוע מייבוא?

אולי לא הובנתי.
יותר מתאים הכוונה שמתאים להשתלה ללא הרבה שינויים.
לא בהכרח המנוע הכי טוב.
המנועים החדשים יותר, שכנראה יהיו זמינים יותר, שונים מעט ממנוע 2001-2002, וידרשו עבודת התאמה והעברת חלקים.
מנוע יבוא, שלא ירד בהכרח מפראדו, ועוד עם הגה ימני, עלול לדרוש עוד יותר העברות מכלולים היקפיים.
הכי טוב זה למצוא בפירוק מקומי רכב שעבר השתלת מנוע יבוא מוצלחת בזמן האחרון. ואז לצאת לדייט עם דוגמנית על...

בכל מקרה , כל השרשור מעט הזוי בעיני.
"קראנק נשבר בגלל מרססים משופצים "?
"אני והמכונאי נעבוד ביחד" ?

ראיתי פעם שלט במוסך :
שעת עבודה - 100
שעת עבודה בנוכחות הלקוח - 200
שעת עבודה בנוכחות הלקוח, והלקוח נותן עצות - 400
...

בברכה,טושי

נדב ש.
12-03-16, 20:36
אולי לא הובנתי.
יותר מתאים הכוונה שמתאים להשתלה ללא הרבה שינויים.
לא בהכרח המנוע הכי טוב.
המנועים החדשים יותר, שכנראה יהיו זמינים יותר, שונים מעט ממנוע 2001-2002, וידרשו עבודת התאמה והעברת חלקים.
מנוע יבוא, שלא ירד בהכרח מפראדו, ועוד עם הגה ימני, עלול לדרוש עוד יותר העברות מכלולים היקפיים.
הכי טוב זה למצוא בפירוק מקומי רכב שעבר השתלת מנוע יבוא מוצלחת בזמן האחרון. ואז לצאת לדייט עם דוגמנית על...

בכל מקרה , כל השרשור מעט הזוי בעיני.
"קראנק נשבר בגלל מרססים משופצים "?
"אני והמכונאי נעבוד ביחד" ?

ראיתי פעם שלט במוסך :
שעת עבודה - 100
שעת עבודה בנוכחות הלקוח - 200
שעת עבודה בנוכחות הלקוח, והלקוח נותן עצות - 400
...

בברכה,טושי

👍, מובן.

boaz avrahami
12-03-16, 20:56
אולי המוסך הזה צריך השלמת הכנסה כשבודקים שהוא לא מרמה

DANI1
12-03-16, 23:08
אני והמכונאי חברים טובים ,ומורשה לי להשתמש במוסך ובכלים שלו בכל עת ,שככה לא צריך הבטחת הכנסה ,ולא צריך לשלם על העבודה , מה לעשות לפעמים בעל המוסך חייב לי כסף ,כן כמו שאתם קוראים חייב לי כסף, אז תפסיקו לז...ן את המוח ,לפני שאתם מכירים את האנשים מאחורי המקלדת .
חבר אחד מהדיון הזה הבין את העניין עם המנוע ,אולי אתם לא אוהבים את שמו ,זה עמית שאני לא מכיר אישית אך ניסה ומנסה לעזור.
בזה הסתיים הדיון מבחינתי ,תכתבו מה שתרצו הרי כולם חכמים מול מקלדת ולא מול מציאות בשטח .
DANI 1

OFF-RoaD
13-03-16, 00:07
אחוות ****1? ;)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

boaz avrahami
13-03-16, 00:33
היי דני,

התגובה שלי היתה לגבי התעריפים של המוסך שעולים ככול שהלקוח עומד לידו וחלילה לא למוסך שלך שאני בכלל לא מכיר.
מתנצל שלא הובנתי נכון. שבוע טוב!

asafk
13-03-16, 07:54
גם מנוע דיזל משומש אפשר לבדוק. בדיקת קומפרסיה ונפילת לחץ בעזרת מתאם למזרק. לפתוח קרטר ולראות מה הולך שם. בדיקה הסתכלותית במעברי מים ותחת מכסה טיימינג.
וכן הלאה...
ובסוף זה עדיין לא מאה אחוז.

אסף.

AvinoamNa
13-03-16, 07:56
דני, חייב לך או לא. עצתי אליך, למצוא מוסך שאתה סומך עליו שיתן לך אחריות כמו שצריך למנוע ולעבודה ולשלם מחיר מלא.
עבודה משותפת וקיזוז חובים זה נחמד לטיפולים שוטפים, אבל אם תהיה בעיה במנוע-בעבודה, יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לקבל כיסוי כלשהוא אם אתה היית חלק פעיל בהשתלה.
לפעמים היקר הוא הזול.
קל וחומר כשמדובר בהשתלה רגישה מלכתחילה.

נדב ש.
13-03-16, 08:41
דני, חייב לך או לא. עצתי אליך, למצוא מוסך שאתה סומך עליו שיתן לך אחריות כמו שצריך למנוע ולעבודה ולשלם מחיר מלא.
עבודה משותפת וקיזוז חובים זה נחמד לטיפולים שוטפים, אבל אם תהיה בעיה במנוע-בעבודה, יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לקבל כיסוי כלשהוא אם אתה היית חלק פעיל בהשתלה.
לפעמים היקר הוא הזול.

+1
ובהמשך, מהיתייעצות כרגע עם אחד המוסכים אצלי באיזור כמעט בטוח את המנוע שלך ניתן להציל ותקבל מנוע שאתה יודע בדיוק מה מצבו אחרי שיפוץ כמו שצריך.
לחלופין, יש מנוע כמו שאתה מחפש, מייבוא, מחיר לפני עבודה ומע"מ 12k, מאמין שיהיה אפשר להיסתדר איתו במחיר, הבחור תותח ומבין ומטפל ברכבים האלה דרך קבע.
אין לי שום מניות אצלו למי שתוהה.

amit1
13-03-16, 12:24
דני, במידה ואתה הולך על מנוע מפירוק אני מציע שתסתייע במשהו שמכיר טוב מאוד את המנועים האלו ויכול חזותית לאבחן את המנוע וכך למזער בלבולי מוח מיותרים.

דניאל מאירי
13-03-16, 14:23
היום ראיתי פרסום בפייסבוק - מועדון טויוטה - למכירה מנוע 125 כ"ס כמו שאתה מחפש.
דניאל

נדב ש.
13-03-16, 14:43
היום ראיתי פרסום בפייסבוק - מועדון טויוטה - למכירה מנוע 125 כ"ס כמו שאתה מחפש.
דניאל

טעות, שלו זה 163 כ"ס להבנתי.

Bernard
13-03-16, 19:23
לפעמים היקר הוא הזול.

ואני חוזר על מה שהצעתי..

לדעתי, לך למכונאי שלך - החלפת מנוע היא לא מדע טילים..
מצא מנוע טוב - עניין של מזל והמכונאי לא יותר טוב ממך. גם הוא מקבל חתול בשק.
אין מכונאי, שאני מכיר, שיפתח מנוע מפירוק רק על מנת לראות אם הוא טוב או צריך אובראול - אם פותחים, מסדרים מה שצריך, משום שזה כבר פתוח. וממילא צריך להחליף דברים ש"הלכו" מיד עם הפתיחה" ואז... כבר עושים הכל, כמעט.
נכון, יש מכונאים שיתנו אחריות למנוע משומש... נדיר. הם סומכים על האחריות של מקור המנוע. ואף אחד לא יעשה לך עבודה כפולה בחינם... תצטרך להילחם על זה.

אני הייתי מחפש מנוע מייבוא.
לדעתי (ותקרא "בין השורות" של מי שמאמין באגדה של טויוטה... קורעים אותם ולא מטפלים כמו שצריך... ורק כך מסבירים תקלות) רמת התחזוקה בארץ, של רוב כלי הרכב, פחות טובה מאשר בחו"ל... כמו שאמרו, יהיה לך קשה למצוא מנוע בן פחות מ-300K קמ'..

ושוב.
מנוע משומש/מפירוק הוא הימור - לא "סוג של.." אלא הימור. לחפש ספק/יבואן אמין (חוו"ד ואינטרנט) ומכונאי שאתה מכיר.
ואם המכונאי שאתה מכיר, מכיר ספק... אחלה. שידאג להכל.
בכל מקרה, האחריות על המנוע (לא על העבודה) היא של ספק המנוע, גם אם זה שקוף ללקוח..

ומה כל כך מיוחד ומסובך באופן מיוחד, בהחלפת המנוע הזה (אם זה אותו מנוע בדיוק, כמובן), ש"סתם" מכונאי, שכנראה הוא גם חבר וסומכים עליו ואפשר לעבוד איתו, לא יוכל לעשות?
מה כל כך "רגיש" בהשתלה/החלפה הזו?

ובכל זאת.
אם זה "בחינם" ואת רוב העבודה אתה עושה לבד, בפיקוח ועזרה של המכונאי, לא שווה בכל זאת לפתוח את המנוע ולראות אם ומה אפשר לתקן?
אם לא צריך לשלם למכונאי על פירוק והרכבה מהאוטו ופירוק לגורמים של המנוע.. שווה לנסות.
הפיתרון של להחליף/לחפש מנוע, תמיד קיים.

amit1
13-03-16, 19:30
ברנרד צודק,
ניתן לפרק ראש וקרטר ולהעיף מבט מלמעלה ומלמטה....

נדב ש.
13-03-16, 19:36
ברנרד, היום הסבירו לי על קצה המזלג את השוני במנועים, אמנם זה פתיר אבל צריך לדעת מה עושים, וכנראה לא כל אחד יודע.
זה כמו במנוע טרופר לדוגמה, הבלוק והראש אותו דבר, האביזרים והסעפות+חיישנים שונים בין יורו 2 ליורו 3, כשעושים הסבה צריך לדעת, אחרת פשוט האוטו לא ייסע כמו שצריך ועוד בעיות.
לפי מה שנאמר לי, מ 99 עד 2001 זה מנוע אחד, מ 2001 עד 2003 זה מנוע אחר, מ 2004 זה גם מנוע אחר ומזרקים שונים בעיקר החיווט 2 גידים או יותר, ככה שהטווח חיפוש למנוע ספציפי מצומצם.

Bernard
13-03-16, 21:30
טוב. אני התכוונתי למנוע זהה... למה להסתבך עם הסבות?

tooshey
13-03-16, 22:13
זה לא להסתבך עם הסבות אלא עם התאמות.
ישנן מכוניות שקל למצא להן מנוע מתאים, "זהה", וישנן כאלה שלא.
אותו דגם מנוע יכול להיות מותקן במספר דגמים שונים ובתצורות שונות.
כשהיבואן מזמין מנוע מחו"ל, הוא מתייחס רק לשם דגם המנוע.
קח לדוגמא מנוע 2L של טויוטה.
בארץ הגיע במספר דגמים: הילקס 93-97 , הילקס 98-01, דגמי 4X4 וגם 2X4. גיר ידני.
הילקס 00-01 פרהראנר 2X4 מוגבה גיר אוטומטי.
היאס 97-01 2X4 גיר אוטומטי.
אני סופר פה שישה דגמים שונים עם הבדלים של עם/ בלי טורבו, קרטר שונה, סעפות שונות, משאבות הזרקה, גלגל תנופה , מניפה ועוד.
ביפן המנוע היה מותקן בכל הדגמים שהזכרתי קודם, ובנוסף גם בהיילקס סרף (שזה פוראנר עם מנוע דיזל והגה ימני), משאית קלה דיינה, היאס קוביה מדגם יפני שונה מישראלי, בגרסאות 4WD ו AWD, ועוד כמה שאני לא זוכר.
שנתונים 1988-2001 בערך.
כולם כמובן עם הגה ימין מה שמשפיע על אביזרים שונים על המנוע עצמו.
קיימים דגמים ללא מזגן והחלקים הרלוונטים אליו.
קיימים דגמים ללא חימום לקבינה (גרסת סעודיה והמפרץ) ולכן אין יציאות לצנרת חימום.
משאבת הזרקה מכנית או אלקטרונית, למנוע אטמוספרי או טורבו.
מערכות זיהום אוויר EGR, ועוד כל מיני אביזרים היקפיים על המנוע.
גלגל תנופה לגיר ידני או פלקספלייט לגיר אוטומט.

בקיצור, התאמה של מנוע יבוא לרכב מקומי שקולה לזכיה בלוטו, וזה עוד לפני שבדקנו אם המנוע "יפה" או "תקין". (אחרי הצונאמי ביפן היו הרבה מנועים שלא עברו אותו טוב...)
וככל שהמנוע שונה, ויש יותר אביזרים להעביר ולהחליף כך העניינים מתייקרים ומסתבכים.
בדגמים מסויימים מפשיטים את כל האבזור ונשארים רק עם בלוק וראש.
ולפעמים יש מזל והמנוע מגיע מוכן להשתלה באוטו.

בברכה,טושי

Bernard
13-03-16, 22:30
איזה סיבוך:(.
אז מי צריך את זה בכלל - לפחות בלנד רובר, אתה יודע שכולם, כל המנועים, אותו זבל... בדיוק.

DANI1
25-03-16, 17:29
ביקשתם עידכונים
בבקשה
אחרי שהרכב עמד ליד הבית כחודש ,פתחתי את המנוע ,טלטל 2-3 עקומים ,עושים בדיקות מה גרם לכך ,לא היה חסר מים או שמן , ביום א ניקח את ראש המנוע ,הבלוק ,והקראנק לבדיקה ,אם תקין נחשוב על אוברול עם חלקים מקוריים מהחברה.
שבת שלום
DANI 1

נדב ש.
25-03-16, 18:45
יש תמונות?
איך יכול להיות שניגרם כזה נזק והמנוע רק ניכבה בנסיעה בלי שום רעש של דפיקה לפני?

tooshey
25-03-16, 20:49
אם לא נקרעה רצועת התזמון ואין שום נזק מכני חוץ מטלטלים עקומים, אז זה כנראה תוצאה של נעילה הידרוסטטית.
מים מבחוץ ? נוזל קירור ? שמן ? סולר ? הכל יכול להיות...
ראיתי כבר כמה מנועי טויוטה שנסעו די הרבה זמן עם טלטל או מספר טלטלים עקומים.
כולם כתוצאה של נעילה הידרוסטטית.
זייפו, רעדו, עישנו, אבל נסעו.

בברכה,טושי

נדב ש.
25-03-16, 21:16
גם ניסאן טראנו חבוטה נוסעת עם טלטלים עקומים.
ההשערה היחידה שלי לגבי הנזק היא בכיוון השיפוץ מזרקים שהוא עשה שבוע לפני המקרה הנ"ל.

DANI1
01-04-16, 18:40
שלום לכולם
לכל מי ששאל ,התעניין ,או כתב בפרטי .
ניסינו להציל את המנוע ,צלינדר 2-3 היו אובליים שכך לא ניתן היה לבצע חריטה ,הוחלט להחליף מנוע ,
מצאתי מנוע מיבוא מושלם רק להרכיב סטרטר ,אלטרנטור , ומדחס מזגן ,אפילו הפירוק בחו"ל היה מושלם לא חתכו חוטי חשמל או צנרת , עכשו הסתיימה ההרכבה מהבוקר ,עובד יפה ועגול .
זהו סיום הפרשה
DANI 1

Bernard
01-04-16, 19:14
:):):).
מה הנזק (הכספי), אם אפשר לדעת?

DANI1
01-04-16, 21:51
מנוע 11000שח , עבודה , חינם .

Bernard
01-04-16, 21:55
וואוו.