PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ספורטאז' דור 1

barakp
15-03-16, 10:13
שלום לכולם,
אני יודע שאולי השאלה מתאימה יותר לפורום התייעצות לפני קנייה אבל אני רציתי לשמוע מבעלי ספורטאז'.
אני מחפש עכשיו ספורטאז' דור 1 (עד 03'), אחרי קריאה דיי מעמיקה של ביקורות על הרכב, המאמרים שנכתבו פה באתר והתייעצות עם אנשים.
אחרי כמה שבועות של התלבטויות וקריאה הגעתי למסקנה שכנראה ספורטאז' תתן לי את המענה למה שאני צריך עכשיו.
כבר הרבה שנים שאני רוצה לקנות ג'יפ, והחלטתי שהגיע הזמן, אז אומנם אין לי תקציב גדול (כ-25 אלף), אבל אני לא יודע מתי כן יהיה לי ובגלל זה החלטתי פשוט לעשות את זה.
הבעיה שמידי פעם אני שומע קולות של אנשים מבינים יותר ומבינים פחות שאומרים לי לא לעשות את זה ושזאת תהיה טעות שאני אשלם עליה הרבה כסף, שתצרוכת הדלק גבוהה מאוד, שאין חלקים וחלפים לרכב ושבאופן כללי הרכב לא משהו.
מצד אחד אני רוצה להקשיב לאנשים האלו שיותר מבינים ממני, מצד שני ברור לי שההחלטה לא רציונלית אלא באה מתוך רצון שלי ועשיתי את מה שיכולתי כדי לוודא שאני אקנה רכב טוב שלא יעשה לי בעיות בהמשך, או לפחות לא הרבה בעיות.
מה דעתכם חברים? זה נכון לקנות את הרכב? אלו מכם שיש להם ספורטאז', הייתם ממליצים? או להתרחק ולהיזהר? ובכלל כל מידע נוסף שאתם חושבים שיכול לעזור לי

תודה

דניאל מאירי
15-03-16, 10:59
יש לי כמה חברים מאוד טובים עם ספורטאג'.
רק לאחרונה עוד חבר טוב קנה אחת שנת 2000 ב-10K ועשה לה יישור קו (החלפת רדיאטור, התקנת לוקרים ידניים, החלפת צנרת מים בלוייה ועוד שטויות).
עוד לא הוציא עליה 2,000 ש"ח.
הרכב נותן הרבה מעבר לעלות שלו ויכולת השיפורים שלו היא אינסופית.
אחת של חבר שהיא ממש משופרת נעולה קדימה אחורה עם יחסי העברה וצמיגי "31 מוגבהת יפה, פשוט עולה קירות שזה לא להאמין.
חשוב רק לא לקנות רכב נבלה, אלא את הרכב הכי בתול שתמצא.
בהצלחה,
דניאל

barakp
15-03-16, 11:11
תודה דניאל,
אבל באמת עדיף רכב בתול ככל האפשר? כי רכב בתול לחלוטין ורכב עם שיפורים בסיסיים (מיגון, הגבהה ולוקרים) עולים אותו מחיר, שלושת השיפורים הללו עולים ביחד כמה אלפים טובים.

דניאל מאירי
15-03-16, 11:16
שיפורים בסיסיים זה מצויין.
רק תוודא שלא שחטו אותו ביותר מדי ידיים ויותר מדי ק"מ ושיש הסטוריית טיפולים מסודרת.
דניאל

נדב ש.
15-03-16, 13:54
אחלה רכב, תצרוכת דלק קצת גבוהה מהמצופה.
חפש לך אחת מושקעת ושהבעלים אהב וטיפח אותה, אישית בשנתון כזה כבר לא מעניין מספר ידיחם וגם פחות מעניין הק"מ, כמובן שלא יהיה מוגזם, מעניין יותר היסטוריית טיפולים ותחזוקה, מה הוחלף ומתי אצל הבעלים הנוכחי.

barakp
15-03-16, 16:02
תודה,
ראיתי כבר שני רכבים, מקווה שהשבוע אלך לראות עוד כמה.
התצרוכת דלק הגבוהה, אני קראתי שהיא באזור ה 1:7, אתה חושב שזה עוד פחות?

נדב ש.
15-03-16, 16:40
אתה בכיוון, בערך 1 ל 6 .

Tomer Gal
15-03-16, 20:52
תוודא שיש צמיגי 235 ברישיון

Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

barakp
17-03-16, 09:15
תודה,
האמת שהתלבטתי לגבי הקילומטראז', ראיתי אחת עם 210 אלף שנראית יחסית שמורה אבל בלי תוספות בכלל אפילו לוקרים מקוריים.
ואחת אחרת שנראית קצת פחות שמורה, מוגבהת קצת, עם פחות מ 150 אלף קמ', לוקרים ידניים (שצריך להחליף) ומיגון כמעט מלא.
לגבי צמיגים 235, לא מצאתי אף אחת ששינו לה את זה ברישיון. בלתי אפשרי היום לשנות ברישיון גודל צמיג?

barakp
21-03-16, 13:56
בהמשך להתלבטות, אני עדיין בחיפושים, תקוע בעיקר כי לא מצליח למכור את הפרייבט...
ראיתי היום שיש למעשה 2 סוגים של הספורטאז' דור 1, אחד קצר ואחד קצת יותר ארוך, יש בינהם הבדלים מעבר לאורך? כי אני לא הצלחתי למצוא כל כך.
אולי מבחינת משקל קצת שמשפיע על צריכת דלק, זה משמעותי?
לשתיהן 5 דלתות וממש נראה שמלבד האורך אין כל כך הבדלים.

pinister
21-03-16, 21:20
בארוך אין מתלה מוזר לגלגל הרזרבי שמפריע לפתוח את הדלת האחורית...

yo_s_si
13-04-16, 14:42
לי יש ספורטז ארובכ 2001 בונבון כבר שלוש שנים.
מלבד טיפולים כל 8-9 אלף וצמיגים בטסט הראשון שלאחר הקניה הרכב לא ראה מוסך כמעט.
התקלות היחידות שהיו הינן החלפת פולי מנוע (400+400 עבודה וחלק) , החלפת חיישן זרימת אוויר (1000+- החלק ועבודה לבד) , שיפוץ סטרטר (700 ש"ח הכול)
הרכב משמש אותנו במשפחה על בסיס יומיומי ונסע בכול כביש אפשר בארץ ומטייל בשטח כמעט כל שבועיים.
מחר יוחלפו בולמים לבולמי גז של מונרו אדוונצר והחלפת טיימינג וטיפול לפי הספר.
רכב מומלץ בחום הרבה יכולת שטח , לא רע בכביש (כמעט פרייבט), לא יקר ולא בעיה באמת להשיג חלפים, ביטוח של פרייבט וכנראה ה4X4 הכי פחות גניב למזלנו.
דרך אגב שלי למכירה (אישתי רוצה סורנטו...:mad:)

-->