PDA

צפייה בגרסה מלאה : יכולת השטח האמיתית של כלים "רכים" בינוניים-גדולים?

Gabs
16-03-16, 10:14
הי,

אנחנו מאד אוהבים לטייל, כולל קמפינג, ואני רוצה לתת לזה מענה בהחלפת הרכב המתקרבת. אני מתלבט האם יכולת השטח של קרוסאוברים 4X4 בגודל בינוני פלוס תספיק לצרכי הטיול שלי? נדמה לי שכלים יותר מתאימים לשטח כמו לנד קרוזר ופאג'רו דורשים יותר מדי פשרות בחיי יומיום. כרגע אני מתמקד בעיקר בקיה סורנטו 4X4 דיזל וטויוטה אבלון דגם 4X4 (יבוא מקביל של אלבר). מדובר ברכב חדש מהיבואן.

אין לי כוונה להיכנס לשטח "אמיתי" אלא לנסוע על שבילים או דרכי עפר שמוגדרים עבירות קלה. האתגרים העיקריים בורות וחריצים. בחורף אולי שלולית וקצת בוץ מהסוג הלא התובעני. דוגמאות? הדרך לאורך נחל אלכסנדר בשמורה, הקטע הקל של דרך בורמה (ממצפה הראל), הדרך לעין סהרונים, נחל כסלון, ממנזר לטרון לאשתואל, הקטע הקל לנחל זויתן ועוד ועוד. רבים יגידו שלזה מספיקה כל מכונית ועובדה שהגעתי לשם בעצמי עם מכוניות 2X4 נמוכות ויצאתי בשלום אבל לא פעם אני רואה בדרכים כאלה בורות עמוקים וכתמי שמן שמרמזים שכאן סיימה את הטיול מכונית לא מתאימה.

אשמח לדעתכם המלומדת.

אומי5
16-03-16, 10:26
את הדרכים שאתה מתאר כל רכב עם מרווח גחון סביר יעבור בקלות.
שים לב שלא כל רכב גדול הוא בהכרח בעל מרווח גחון מרשים.

Gabs
16-03-16, 10:51
1. כמה אתם רוצים להשקיע?

תשובה: גמיש. בין 250K ל- 350K. יש אפשרות גם לעלות במידת הצורך אבל נראה לי מוגזם.

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?

תשובה: יומיומי

3. מי נוהג בו?

תשובה: רק אני. ניסיון נהיגה של 30 שנה, כולל בעבר הרחוק ניסיון בנהיגת שטח קשה.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?

תשובה: משפחה של 5 + ציוד קמפינג.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?

תשובה: 25K-30K

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
תשובה: עדיפות לרכב עם התנהגות כביש סבירה, מנוע שקט ותאוצה סבירה. למשל בפאג'רו הפריע לי רעש המנוע ובלנד קרוזר מנוע על גבול העצל.

כמו כן חשוב לי לציין שאינני אוהב להחליף הרבה מכוניות כך שאני מקווה לשירות של כ-10 שנים מהרכב.

Gabs
16-03-16, 11:44
תודה אומי5

בוזי
16-03-16, 12:40
קח נסיעת מבחן ברקסטון.
לגבי עשר שנים כפול 30k ק״מ בשנה...
כבר לא עושים מכוניות כאלה.

Gabs
16-03-16, 13:09
קח נסיעת מבחן ברקסטון.
לגבי עשר שנים כפול 30k ק״מ בשנה...
כבר לא עושים מכוניות כאלה.

תודה בוזי

oferc
16-03-16, 21:10
תקן אותי אם אני טועה ,טיוטה אבלון הוא רכב מפואר בעצם קאמרי +
אולי התכוונתה להיילנדר 4X4 , טיוטה היילנדר הוא בעצם אח של הוואן שלהם הסיינה , יש לו מנוע ענק 3.5L V6 , והוא קצת יותר גבוהה מהקאיה ולדעתי צורך המון דלק.

שים לב שבארה"ב יצא דגם חדש, עם מנוע חזק וחסכוני יותר ויש גם דגם היברידי.

בהצלחה

nirs
16-03-16, 21:12
מניסיוני האישי, תשקול גם פורד אקספלורר 4x4. מרווח, חזק ועומד בכבוד בהגדרות שלך.

Bernard
16-03-16, 21:15
מניסיוני האישי, תשקול גם פורד אקספלורר 4x4. מרווח, חזק ועומד בכבוד בהגדרות שלך.

המון כסף בדלק...
מלבד זאת, מהלך מתלים אפסי ומרווח גחון קטן (יחסית לאורך..) אבל TC, שלא עוצר בשום מקום...

nirs
16-03-16, 21:26
המון כסף בדלק...
מלבד זאת, מהלך מתלים אפסי ומרווח גחון קטן (יחסית לאורך..) אבל TC, שלא עוצר בשום מקום...

ברנרד, הבחור מחפש רכב לכביש עם יכולת נסיעה בשבילים....
אשתי נוהגת על אקספלורר ומרוצה עד הגג.
גם האמינות של הרכב מפתיעה לטובה (לפי קצין הרכב בחברה של אשתי, 0 תקלות ב 3.5 שנים בכל 10 הרכבים שברשותם).

oferc
16-03-16, 21:56
המון כסף בדלק...

מעניין למה היבואן לא מייבא את הדגם 2000 טורבו החסכוני.

Bernard
16-03-16, 22:07
ברנרד, הבחור מחפש רכב לכביש עם יכולת נסיעה בשבילים....
אשתי נוהגת על אקספלורר ומרוצה עד הגג.
גם האמינות של הרכב מפתיעה לטובה (לפי קצין הרכב בחברה של אשתי, 0 תקלות ב 3.5 שנים בכל 10 הרכבים שברשותם).

אותי לא צריך לשכנע..
היה לי 6 שנים (יכולתי להחליף אחרי 3.5 לא על חשבוני - על חשבון בועז:)... לא רצינו!) בלי שום תקלה (אפילו המתלה הקדמי לא נשבר:rolleyes:).
אני על הריינג' ו-SHMBO על הפורד.
מידי פעם (הרבה פעמים, כשהריינג' מושבת), היינו מטיילים עם הפורד.
לא רק שבילים ופיקניקים.
חרשנו את כל ההרים מסביב לאילת (עוד לפני שסגרו את הכביש ההוא) - המון דרדרת ומדרגות וה-TC הפתיע אותי. מאוד!!!. היה לי סירטון שצילמנו אותו עולה עקב בצד אגודל, בדרדרת... גז קבוע וה-TC פשוט כאילו שט על ה"אי אחיזה" בשיפוע ממש גדול... לא פחות ממדהים (נדמה לי שזו מערכת דומה לזו של הדיסקברי 3, שפורד גנבו, כשהיו הבעלים לרגע..).
היינו גם ברמת הגולן, עם כל הבזלת והבולדרים - שם הוא גרד המון... אבל לא נעצר לרגע.
ופעם אחת גם נתקעתי על אבן בגובה של פחות ממדרכה, ליד מתן בגשם - נתקעה בקורת השילדה, לפני הגלגל השמאלי האחורי... לא הצלחתי להוריד במשך חצי שעה (הג'ק היה נמוך מידי - איפה ההיי-ליפט כשצריך אותו)..

אחלה אוטו.
אחלה עבירות (TC).
שתיין דלק רציני.
נמוך במקור..

Bernard
16-03-16, 22:27
מעניין למה היבואן לא מייבא את הדגם 2000 טורבו החסכוני.

אני התכוונתי לדגם הקודם...
הדגם הנוכחי שונה לחלוטין.
זה, הנוכחי, רק לשבילים... ודווקא יותר נוח מהקודם, מבחינת כיוונון המתלים..

Gabs
16-03-16, 22:29
אתה לא טועה, כמובן היילנדר. לא יודע איך יצא לי אבאלון. מנוע ה V6 הגדול הוא בתוספת מחיר לא קטנה כמו התמסורת 4×4. עם יתרונות וחסרונות.

Gabs
16-03-16, 22:36
יש לי זכרונות לא נעימים מהאקספלורר הקודם כשהייתי בקנדה. הייתי מקבל בו בחילה גם על כביש ישר (לא צוחק). המחשבה לנסוע בו על שביל לא עושה לי טוב. אולי השתפרו בדגם החדש. בכל מקרה מרגיש גדול מדי בארץ. אני אנסה בכל זאת.

Gabs
16-03-16, 22:42
האם יש אפשרות להחליף את המתלים באקספלורר למשהו קצת יותר גבוה (אינץ אחד יספיק לדעתי) ובעיקר פחות מתנדנד? בסדנאות השיפורים בארץ מתעסקים בכלל עם האקספלורר?

Bernard
16-03-16, 23:02
לא יודע.
אצלינו (דגם 2006-7) היה מוצק, על גבול הקשה (בשטח היה נוח יותר, ככל שהמהירות גברה). בכביש היה יציב ללא כל תנודות - הפתיע. ציפתי לאיזו אנייה אמריקאית אבל ממש לא היה כך.

Bernard
16-03-16, 23:08
האם יש אפשרות להחליף את המתלים באקספלורר למשהו קצת יותר גבוה (אינץ אחד יספיק לדעתי) ובעיקר פחות מתנדנד? בסדנאות השיפורים בארץ מתעסקים בכלל עם האקספלורר?

יש ספייסרים באיביי - זול מאוד.
אפשר יותר מאינץ' - הייתי מתקין "2.5 מלפנים ו"3 מאחור .
הם קוראים לזה "יישור"- leveling kit ומשום מה, הספייסר האחורי בקיט (ק+א), נמוך/קצר באינץ' מהקדמי.
הרכבה פשוטה ביותר - שלושה ברגים למעלה + אחד למטה, בכל בולם ו... זהו.
אין שינויי במהלך, כמובן, אבל בגובה יש הבדל משמעותי ביותר.
לי, באקספדישן- קיט זהה, עלה כ-$150. הברגים היו חלודים (מלח) ולקח לי הרבה זמן. ברגיל, שעה עבודה, באיזי, וגמרת הכל.

Bernard
16-03-16, 23:14
הנה דוגמא..
http://www.ebay.com/itm/Front-3-REAR-2-Lift-Kit-Ford-Explorer-06-10-2WD-4WD-Free-Shipping-/321806901759?fits=Year%3A2007|Make%3AFor d|Model%3AExplorer&hash=item4aed2fa1ff:g:kjcAAOSwI-BWFdOQ&vxp=mtr

הייתי לוקח קדמי ואחורי באותה מידה או אחורי גבוה יותר... לא כמו שהם מוכרים.

nirs
17-03-16, 08:26
יש לי זכרונות לא נעימים מהאקספלורר הקודם כשהייתי בקנדה. הייתי מקבל בו בחילה גם על כביש ישר (לא צוחק). המחשבה לנסוע בו על שביל לא עושה לי טוב. אולי השתפרו בדגם החדש. בכל מקרה מרגיש גדול מדי בארץ. אני אנסה בכל זאת.
מהיכרות טובה עם 2 הדגמים, מדובר ב 2 מכוניות שונות לחלוטין. הנוכחי שדרוג מהותי בכביש (ושנמוך בשטח).

500 מעפ"ש
17-03-16, 10:04
רעיון אחר - הפורסטר החדש (2014 והלאה) מרווח, נוח, חסכוני ובעל יכולת שטח סבירה מאד.
רכשנו כזה לא מזמן.
3 מבוגרים יושבים מאחור בנוחות סבירה מאד, הבגאז' גדול והרכב שקט ונוח.
ביצועי המנוע אולי יאכזבו אותך בדגם הרגיל 2.0 ליטר אבל יש דגם XT טורבו.

Gabs
17-03-16, 14:10
באמת הפורסטר טורבו היה זמן מה הפייבוריט שלי. מה הבעיות? קודם כל לא ממש משתגע על העיצוב שלו וזה עוד בלשון המעטה. אבל זה שטויות. שנית, אפילו שהוא יותר מרווח ממה שאפשר לחשוב כשרואים אותו מבחוץ, הוא עדיין נחות משמעותית מבחינת מרחב פנים יחסית לקרוסאוברים גדולים. בעיה אחרונה זה שמגיע עם צמיגים בחתך נמוך שלא מתאימים לירידה מאספלט וגם הרבה פחות נוח מהדגם האטמוספרי. אחרי שעשיתי נסיעת מבחן על הסורנטו החדש (דיזל 4×4) שעולה אותו דבר, קשה לי להעדיף את הפוסטר על פניו. בסורנטו הבעייה העיקרית מבחינתי זה מרווח הגחון. לא יודע בדיוק כמה הוא אבל נראה נמוך מאד.

Micha
17-03-16, 14:34
במחיר שכתבת, מה מונע ממך לקנות לנדקרוזר או פאג'רו ?

Gabs
17-03-16, 15:45
במענה לשאלתך, אני חושב שבהתחשב בתמהיל הנסיעה שלי וסוג הדרכים שאני צופה לצלוח בשטח, כלים כמו פאג'רו ולנד קרוזר יהיו overkill ויהיו כרוכים ביותר מדי פשרות בחיי היומיום. יש לי ניסיון מסויים עם ג'יפים. בעבר הרחוק החזקתי סופה 2 ומאוחר יותר בחו"ל אקספלורר. נכון שמאז הסופה שלי ז"ל הכלים עם יכולת שטח התקדמו כברת דרך ארוכה והיום יותר ידידותיים לשמוש יומיומי אבל כשמשווים אותם לקרוסאוברים, מגלים שמשלמים מחיר רציני בשביל יכולת שטח שאני לא הולך לנצל. לנד קרוזר הרגיש לי מאד גמלוני ומסורבל ובעיקר איטי להחריד. למרות שהוא מבודד לא רע, אם לוחצים עליו חזק בעקיפה למשל הוא עושה קולות של מונית שירות טרנזיט בלפני 10 שנים. הפאג'רו דווקא הפתיע לטובה גם בנוחות, גם בהתנהגות כביש נעימה אבל גם הוא סובל ממחסור בכוח שעושה נסיעות יומיומיות לעניין פחות נעים. בנוסף, הוא היה מאד רועש (כולם ככה או רק זה שעשו עליו נסיעת מבחן?). רעשי מנוע ותמסורת. בקיצור, בגלל שאני לא צריך את יכולת השטח הגבוהה שלהם, ימי ההרפתקאות שלי מאחוריי, קרוסאובר נשמע הבחירה היותר נכונה. זאת דעתי אבל אם אתה חושב שאני טועה, תרגיש חופשי לתקן אותי.

אייל
17-03-16, 16:17
את הניסן פאתפיינדר בדקת? לפי הנתונים שאתה מראה, נראה שזה עשוי להתאים.

Gabs
17-03-16, 16:42
אתה בטוח שעוד מוכרים את הפאתפיינדר? ממש מזמן לא זוכר שראיתי אחד על הכביש.

Bernard
17-03-16, 16:51
לדעתי אתה מחפש "פשרה" שבסופו של דבר, לא תשתלם לך.
אם נשים בצד את כל הויכוחים על אמינות טויוטה וכו' (ויכוחים "אקדמיים"), אני הייתי מציע לך ללכת עם "העדר".
הדרישות/צרכים שלך לא קיצוניים. קנה משהו מקובל שגם תוכל למכור בלי להפסיד יותר מידי - לא הייתי הולך על רכבי "נישה" יקרים יחסית, הקוסמים לאנשים ספציפיים, שמוכנים לשלם יותר, כמו הסובארו למשל...

500 מעפ"ש
17-03-16, 17:58
אולי גראנד צ'רוקי (דיזל)?

Gabs
17-03-16, 20:05
יש הרבה היגיון במה שאמרת. בסופו של דבר כל רכב הוא פשרה והשאלה היא לא אם להתפשר אלא על מה להתפשר. אולי עם היכולות של של הלנד קרוזר יתחשק לי עם הזמן לנגוס יותר עמוק בשטח ממה שתכננתי תחילה. אם הוא רק היה נמכר עם מנוע יותר נמרץ אני חושב שלא היה בכלל מה להתלבט.

Gabs
17-03-16, 20:17
אני מת על הגרנד צ'רוקי אבל פוחד ממנו. היה לבוס שלי ולא קרה פעם אחת שהכל עבד בו כשורה. כל הזמן היה עסוק בלהזמין מחו"ל איזה חלק. חיישן ABS, צ'יפ לגיר, מחבר למזגן וכו' וכו'. הזמין את הרכב ביבוא אישי ללא אחריות והאוטו הזה פשוט מירר לו את החיים. אחרי קצת פחות מ- 3 שנים ואלפים רבים של שקלים הוא נשבר ונתן אותו בטרייד אין במחיר עלוב. כששמעתי כמה הוא הולך לקבל עליו שקלתי לקנות אותו בעצמי אבל הוא אמר עזוב, זה לא אוטו שאמכור לחברים. לא רוצה לאבד חבר. אבל כשהוא נוסע, הוא מדהים. גם האוטו הכי יפה על הכביש לטעמי. בטח מה -SUV ואולי בכלל.

Bernard
17-03-16, 23:03
לרמי - GRAND - יש אחד (דגם אחד אחורה) והיה גם קודם (עוד דגם אחורה) וש לו יידע שמקיף כמה פעמים את האמור פה..
אהייתי מתייעץ איתו.
משום שלדעתי, בלי "להתעסק יותר מידי עם האוטו (שיפורים וכו'), זה יכול להיות פתרון טוב עבורך - חזק, נוח, עביר לשימושים שציינת וזול להחזקה..(אני מדבר על WK.

Gabs
18-03-16, 06:34
את הגרנד צ'רוקי פסלתי רק בגלל האמינות. לא משהו משמועות אלא רכב שראיתי ביומיום. אין לי דרך לדעת אם כולם כאלה (מקווה מאד שלא) או שהוא נפל על לימון. מדובר במודל 2011, הדגם הנוכחי לפני מתיחת הפנים, אחת הגרסאות המאובזרות (overland). לא ידוע לי תוספות ושדרוגים שנעשו ברכב, לפי דעתי הוא היה כפי שיצא מהמפעל. הוא גם טען שלא היה משומש כמו רוב המיובאים אישית. נאלץ למכור אחרי קצת פחות משלוש שנים במחיר של משפחתית קוריאנית 1600. אאוץ', כואב.

Bernard
18-03-16, 14:16
במחיר כה, הייתי קונה מיד.

במשך שנתיים היה לי גראנד אוברלנד 2014... בלי שום בעיות - לא הייתי לוקח אותו ל"עבירויות" אבל זו גם לא המטרה שלך.
ורמי והחברים שלו, דווקא כן עושים "עבירויות"..
אבל אם פסלת, פסלת...

Gabs
18-03-16, 20:15
נוטה יותר ויותר ללכת עם העדר. נהגתי היום כמה שעות על לנד קרוזר פרטי. אחרי שמתרגלים ועושים תיאום ציפיות עם המנוע, הוא מרגיש פחות עגלה. כלומר הוא כן עגלה אבל אפשר לחיות עם זה אם מנמיכים ציפיות ומוותרים מראש על עקיפות מהירות. מצד שני התחלתי להעריך את איכות החיים על הסיפון. נכון שנהוג להשמיץ את המתלים אבל סך הכל בכבישים הדפוקים בערינו שאותם נראה הכי הרבה ביומיום ובמהירות נמוכה הוא נותן תחושת ריחוף די נעימה. את המושב שלא כל כך אהבתי בנסיעת המבחן הקצרה בסוכנות דווקא התחלתי להעריך אחרי כמה שעות. ירדנו קצת לשטח ביער המגינים. דרכי עפר משובשות הצריכו להוריד קצב כדי לא להרגיש קוביית קרח במרטיני של ג'יימס בונד. מצד שני המפלצת טיפסה בקלות בלתי נתפסת כמה שיפועים מטורפים שגרמו ללסת שלי להשמט ממקומה. אם בעל הרכב לא היה יושב לידי ודוחק בי לעלות, לא הייתי מעיז עם רכב מושאל. צריך להקדיש לזה עוד קצת מחשבה אבל הלנד קרוזר מתחיל להצטייר כבחירה ההגיונית.

-->