PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות עניין סביב מעלות

opl
17-03-16, 09:25
בקרוב אני יוצא ל"חופשה" השנתית עם המשפחה של אישתי, כחלק מההיערכות הקבועה אני מייצר רשימה של נקודות חן להעביר בהן איזה שעה שתיים של שקט לכשישבר לי.

בינתיים מצאתי את:
עין ברזית
עין זיו
תצפית כזיב

מי מכיר את הנקודות ויודע לספר על מצבן?, מי מכיר נקודות יותר טובות?

אגם מונפורט - מקום נחמד לבלות עם המשפחה?

arnonmg
17-03-16, 09:36
מצפה אבירים, נבי סבלן, מירון, פארק הסלעים, השביל של נורמן, יש גם כמה צירים שאפשר לעשות רכוב / רגלי

2006 TLC 100 IL

amotzg
17-03-16, 10:28
עין ברזית די מאכזב... שווה להכנס לחורש ולראות את החרבה אם אתה כבר שם. יש על יד את חניון "חביון קר" עם שולחנות אבן. שם מוזר לחניון, אומרים שקר על שם היערן ראובן קורט שהעסיק מובטלים בבנית החניון.

לעין זיו אי אפשר לרדת עם רכב. רשעות שמורות הטבע סגרו שם.

התצפית לכזיב מקום יפה.

כמה קרוב לרכב אתה מחפש, מוכן ללכת?
כמה להתרחק ממעלות? גם בצד השני של הכזיב יש נקודות מעניינות.

הנה כמה קרובות ממש למעלות:

עין שעל, מעיין מקסים לדעתי. אפשר להגיע ממש מעליו עם הרכב (עוברים את המכלאות אפילו אחרי הסימון במפה) אבל צריך לרדת ברגל. הבריכה בחוץ הרוסה (השמועות שזאת גם עבודה של הרשעות) ודי סבוך, אבל ממזרח לו מעל הבריכה משטח סלע נהדר להתחרדנות ואפשר גם להכנס למערה להנות מהשקט וטיפטוף המים.

מהר בטח והר אגר יש תצפיות יפות ואפשר להגיע ברכב. מאגר הר אגר הוא מבנה מעניין ועל הר בטח יש חניון קקל עם שביל תצפית ושולחנות.

לפעמים אפשר לרדת עד המונפורט עם רכב, לא בטוח מה מצב המחסומים שם כרגע (אני בד"כ ברגל באזור הזה). בכל מקרה זה לא הרבה הליכה מהרכב, מבצר מעניין ותצפית יפה על הכזיב.

katsirz
17-03-16, 10:29
הכל תלוי כמה אתה מוכן להתרחק ממעלות.
אתה יכול לעלות את נחל געתון(נחמד עד בינוני)
אתה יכול להכנס למושב מעונה למאגר אגר
מונפורט (המבצר) בעצמו וסביבתו, שביל נהדר לאחה"צ מהילה למנות
פרק הסלעים בכיסרא
הכל בטווח של 2 - 3 שעות פעילות מיציאה עד חזרה למעלות

opl
17-03-16, 11:08
חימשתם אותי במספיק נקודות, תודה!

מה לגבי אתר האגם, מי היה שם ויכול להמליץ?

הדסופה
17-03-16, 12:04
אם אתה מדבר על האתר המסחרי בתשלום באגם לבילוי משפחתי הייתי מוותר. מוזנח ומלוכלך לרוב

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

orend
17-03-16, 12:27
לא יודע איך זה לא עלה עדיין, אבל אם יום שישי נמצא בלו"ז - תוכל להגיע למבשלת "בירה מלכה" בקיבוץ יחיעם ולהנות מבירה מעולה ואוירת פסטיבל [מומלץ להצטייד במחצלת\כסאות]

opl
17-03-16, 14:07
תודה! את מלכה אני מכיר :-)

doronbe
17-03-16, 14:30
למבצר מונפורט יש שביל , מגיע ממש עד למבצר. יש ממש קרוב את מאגר ינוח . תצפית נהדרת לים. ממליץ לבקר באגם המחצבה.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

amotzg
17-03-16, 15:58
למבצר מונפורט יש שביל , מגיע ממש עד למבצר. יש ממש קרוב את מאגר ינוח . תצפית נהדרת לים. ממליץ לבקר באגם המחצבה.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

+1 לאגם המחצבה, גם נקודת חן.
אם כי, לא תהיה שם לבד, בעיקר בסופ"ש. אם זאת המטרה.

-->