PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד גרירה וחילוץ לגראנד ויטארה 2011

davmend
17-03-16, 14:12
שלום לכולם

אני מעוניין לרכוש שקל לגרירה , איזה מידה אני צריך ?
רצועה עד 4 טון תספיק לי

אם יש למישהו רעיון או מקום ממולץ לרכישה
ומה עוד צריך שיהייה בתא מיטען.

תודה.

נדב ש.
17-03-16, 14:22
http://www.lkltd.co.il/
תמצא כל מה שאתה צריך.

erezgur
17-03-16, 16:03
+1 על ל.כ.

באזור המרכז - הסניף הראשי ברמלה, קרוב לכביש 40. תהיה מוכן שזה כמו Toys-R-US לאנשים טכניים... הרבה ציוד ולא מעט הזדמנויות. תוכל להעזר בצפריר ואנשיו לבחירת הציוד המתאים לרכב שלך.

יש להם גם סניף בצפון, באילניה בפעם האחרונה שבדקתי.

שלומי
19-03-16, 23:01
תבדוק שיש לך דרך לחבר את הציוד שאתה קונה לרכב - התאמה לנקודות עיגון / הוספה אם חסרות

דרור ברלי
20-03-16, 12:24
תקיעות בשטח זה לא "אם" אלא "מתי" ו"איך". למודרכים שלי אני מדגים ומראה בעיניים את המינימום של ציוד חילוץ שצריך להימצא ברכב שיוצא לטייל וזה ככה:

שאקלים:
תבדוק את נקודות הגרירה/חילוץ שמותקנות אצלך.
למיטב זכרוני שאקלים 1/2 או 5/8 יספיקו. שניים זה באמת המינימום, אבל שאקלים מושאלים והולכים לאיבוד או שהפין הולך לאיבוד וכו' וכו' . אז שלושה או ארבעה עדיף.

רצועות:
- רצועת משיכה שמתאימה לפי 2 ממשקל האוטו.
- רצועת רסן

- את חפירה מתקפל

- קומפרסור לניפוח אוויר. לא זבאלה ב-50 שקל אלא משהו נורמלי שמתחבר עם תנינים למצבר.

- ערכת תיקון פנצ'רים (תולעים/שרוכים)

- כפפות עבודה. הכפפות הפשוטות שעולות שקלים ספורים בכל טמבוריה טובות לחילוצים והתעסקות עם כננות אבל לא נוחות לאחיזת דברים קטנים כמו ברגים, בוקסות, מפתחות קטנים וכו' ולעבודת מכונאות בשטח. תשקיעו קצת יותר בכפפות מכונאי/גנן.

- מפתח ונטילים (מגיע בערכה עם ונטילים ספייר)

- ערכת עזרה ראשונה בסיסית. אתם ממש לא מוכרחים ידע רפואי או הסמכת פראמדיק/אחות כדי לטפל ברמה הבסיסית בפציעות קלות, חתכים או כוויה פשוטה.
חשוב שיהיו לכם פלסטרים, כמה תחבושות, נוזל חיטוי, משחה לכוויות, חוסם עורקים, מקל קטן לקיבוע, כדורים נגד חום וכאבי ראש וכו'.

כל זה באמת המינימום וזה לא תופס הרבה מקום. שימו הכל בתיק מרופד חזק ואל תצאו לשטח בלי זה. חוק מרפי אומר שמה שאין לכם בתיק - זה בדיוק מה שתצטרכו בשטח ברגע האמת.

איפה קונים: כמובן בל.כ. מבחר גדול, חנות צעצועים ענקית לבעלי נטיות טכניות.
לתל-אביבים/חוב"תים שלא אוהבים לנסוע כל כך רחוק עד רמלה/אילניה אם זה לא לצורך טיול - מומלץ בחנות של "אתר השטח הישראלי" ברח' שוקן 30 בת"א. חנות קטנה אבל יש בדיוק כל מה שצריך + עוד קצת מהדברים הספציפיים לג'יפאים כמו הייליפטים, אבזרים, מכשירי ניווט, ספרי טיולים וכו'.
כמובן תמצאו הכל גם בסדנאות שיפורים לרכבי שטח.
וכמובן ברחבי הרשת - הכי זול, אבל צריך סבלנות עד שהכל יגיע.
ציוד בזיל הזול מאיזה אתר צ'ינג-צ'ונג/לינג-לונג בסין התחתית, לא תמיד תקני ובטוח לשימוש. אז דיר-באלקום, אל תחסכו בזה!!! שאקלים ורצועות חשוב שיהיו תקניים וממותג מוכר, גם אם עולים קצת יותר.

וכמובן - איך שכחתי - ערכת קפה. כל חילוץ/תיקון בשטח, אם אינו דחוף - מתחיל בקפה. חשוב להירגע ולא לעשות שטויות.

גילוי נאות: אני מדריך ב"אתר השטח הישראלי".

לירוןר
23-03-16, 09:57
תודה רבה בדיוק מה שרציתי לדעת לאחר קניית ויטארה חדשה

zivo
23-03-16, 23:43
+1 ל.כ.

אבל, אל תקנה את הרצועות המוכנות.
ב 120 ש"ח אפשר לקנות 50 מטר של רצועה 3 טון כחולה -

106924

תחתוך 12 מ' , "תשרוף" את הקצוות (שלא יפרמו) ותתפור שתי לולאות -

106925

תקפל לחצי, תגלגל יפה ותשמור :-)
106926

את מה שנשאר, תשמור ותחלוק עם אחרים :-)
אני מעדיף לעבוד עם רצועות "חלשות יותר" ואורך כפול, זה נותן יותר גמישות.
אם אין לך אמצעים לתפור לבד, שווה לבקש \ לשלם שיתפרו לך, זה גרושים (מאיפה אתה בארץ? אולי אני אוכל לעזור בתפירה).
אם קצת ניסיון בקשרים, ובכמות הגרירות שמצפה לך, אפשר גם לוותר על הלולאות ולהסתפק בקשירה.

מוטי טויוטה
24-03-16, 00:13
פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה.. תוכל להרחיב?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

zivo
24-03-16, 00:53
אין הרבה מה להרחיב.
ב 120 ש"ח את קונה 50 מטר של רצועה 3 טון.
גם אם אתה רוצה רצועה חילוץ באמת ארוכה , 15מ (וקיפול לשנים, למעלה מ 6 מ' נטו), אז ב 50 מ' אפשר לייצר 3 רצועות שמחזיקות 6 טון, או בקיצור ב 40 ש"ח יש לך חגורה first class.
יותר נח לעבוד עם רצועה קלה וגמישה X שניים מאשר עם רצועה של 5-6 טון.
לגרירות קלות, או התארגנות מחנה, יש לך רצועה של 12-15 מ'.
תפירה של הלולאות זה סתם פינוק. יש לך איך לתפור- יופי, אין לך, תסתפק בקשרים. בכמות הגרירות שאנחנו עושים, גם קשר יעשה את העבודה.
שקל , אומגה, ווים, תוסיף לפי הרכב שלך.

נדב ש.
24-03-16, 19:31
מי עושה את התפירות? מישהו מיקצועי?
אני לא מבין איך תפירה כזאת תחזיק מעמד במשיכה של "פגר" ששוקל 2 טון ואם הוא תקוע חזק אז תכפיל את זה.
בציוד חילוץ דווקא לא כדאי לחסוך.

zivo
24-03-16, 21:14
זה ממש לא קשור למקצוענות.
זו ממש תפירה בסיסית.
אתה מוזמן לבדוק את זה, אני מתערב שהרצועה תקרע לפני התפירה.
זה ממש לא "כוחות" - חוט טוב, ומאות תפרים.
שים לב לעבודה עם תפר זיגז, שמאפשר לתפר להמתח.

-->