PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוה"מ פסח - שלושה ימים של מדבר אתגרי .

Zaki Zak
18-03-16, 02:03
שלום חברים,בחופשת פסח אנחנו יוצאים לשלושה ימים ושני לילות כולל לינת שטח בחל מנבי מוסא ועד נחל פרצים עליון ביום האחרון.
הטיול הוא ברמת קושי בינוני+ עד קשה.חובה הילוך כוח ורצוי רכבים ממוגנים או מוגבהיים.
תאריכי הטיול הם להלן:2016\04\28-29-30(חמישי\שישי\שבת) חו"המ פסח
נקודות עיקריות לפי ימי הטיול:

יום הטיול הראשון:שמורת נחל אוג,נבי מוסא,טבק אל קונטיירה(ג'אבל חרמון),שמורת מצוק העתקים,ראש צוקים(ראס פשחה),מצפה נחליאל,חניו מצוקי דרגות חניית לילה.סך הכל ק"מ ליום הראשון:68 ק"מ.

יום הטיול השני:הראבת אל מנוקושיה,ראש חצצון,מצפה ארנון,מערת א-שוקף,ראס אה שוקף(קטע מעבר קשה),משטרת רוג'ום א-נקב,דרך תקוע-עין גדי(מעבר קשה),מקברת א-דוערה,שמורת טבע עין גדי,מערת מחרס דלאל,מעבר מחרס דלאל(עבירות קשה!!),הר חולד,הר חצרון,הר בדר,מצד צפירה,חניון בריכת צפירה,סיום.סך הכל ק"מ ליום השני:83 ק"מ.

יום הטיול השלישי:חניון נחל צפירה(יציאה),בקעת קנאים,גן לאומי מצדה,נחל רחף תחתון,נחל מור,חניון מעלה יאיר,מעלה יאיר(במורד),כביש 90,צומת נווה זוהר,נחל פרצים עליון,מישור עמיעז,נחל סדום,חניון לילה לוט עצירה אחרונה לקפה,תחנת דלק נווה זוהר.סיום מסלול כולל.סך הכל ק"מ ליום השלישי: 36 ק"מ.

לפרטים נוספים או להצטרפות נא לפנות לוואצאפ 050-9650065 - צחי.
בברכה צחי.

arnonmg
18-03-16, 06:20
יפה,
אני תיכננתי לעשות את המסלול שבוע הבא אבל בכיוון ההפוך - ממעלה יאיר עד נבי מוסא
בדרכ עשיתי בכיוון שלך אבל חשבתי לגוון קצת
דרך אגב במקום ג'בל חרמון כנס לתצפית על המרסבא

2006 TLC 100 IL

Zaki Zak
18-03-16, 13:33
היי ארנון,חשבתי על נבי מוסא אבל תאמת אחי,חוץ מתצפית נחמדה אין הרבה שם.הינו שם כמה פעמים כבר,בג'יבל חרמון עוד לא דרכנו הגיע הזמן.
בכל מקרה תודה,ואתה מוזמן בכיף .:)

arnonmg
18-03-16, 14:38
נדבר שבוע הבא - אני עושה את הציר עם הילדים (8,5) אז יש מצב שלא נעשה את כולו

2006 TLC 100 IL

Zaki Zak
18-03-16, 19:05
בכיף,סעו בשלום תחזרו בשלום.שבת שלום.:)

Zaki Zak
04-04-16, 19:55
תזכורת,נותרו עוד מספר מקומות מצומצם.

arnonmg
04-04-16, 20:42
ערב טוב,
רשמים שלי מהסופש של פורים על אותו ציר -
נחל אוג עד מצפה נחליאלי מחורץ והדרך בכמה מקומות פשוט התמוטטה
ממצוקי דרגות ועד צפירה רואים הרבה בדואים שמשתוללים על הציר - עקיפות, יושבים על הגגון ומטפסים על כל גבעה, בסהכ תחושה לא נעימה
מעלה עוזי - דילגתי עליו - לא מתאים לרכב בודד וגם לא בא לי לעשות עבודות מע״צ
גם במעלה בן יאיר יש קצת עבודות מע״צ אם לא רוצים לדפוק את המיגון
אנחנו ישנו ברחף אבל ומצוקי דרגות אבל ממליץ להיכנס לחניון של מצדה מערב - יש שם חניון מדוגם ומדונדש ובימי חמישי יש גם חזיון אורקולי (21:00)
דרך אגב - למעט מעלה בן יאיר הכיוון מדרום לצפון קל יותר ומאפשר לראות גם את החזיון האורקולי
הקטע של מצוקי דרגות - צומת אלמוג לוקח בסביבות 4 שעות באיזי

2006 TLC 100 IL

-->