PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע בהמלצות למסלול פשוט לניווט + לינה בדרום

caspi
20-03-16, 15:17
שלום חברים
צריך עזרה בהכוונה והמלצה למסלולים בדרום ,כמו כן גם לינה מאובטחת(מקום מסודר בסגנון צימרים/קראוונים ) באזור,מקום שאפשר להחנות את הרכבים קרוב .
אנחנו לא מכירים את הדרום ככה שהמסלול צריך להיות פשוט לניווט ,ומעגלי פחות או יותר. שחוזר לכיוון הצימרים / קראוונים.
מדובר על הגעה בסביבות חמישי אחה"צ , עד מוצאי שבת ..
כלומר יום שישי נעשה מסלול אחד ויום שבת מסלול.

יש כיוון או המלצות ..?

כמו כן אני יודע שיש את ההמלצות הנעוצות פה באתר ,אבל האיזורים לא אומרים לי כלום.
ויש את האתר של אורחאן לילה - שוב המקומות לא אומרים לי כלום.

אז רק הכוונה כלשהיא , שתתאם לסגנון הלינה + סגנון המסלול .
תודה

נדב ש.
21-03-16, 08:44
איפה בדרום? ערבה, מידבר יהודה, נגב?

arnonmg
21-03-16, 21:19
כספי,
משהו בכתיבה שלך גורם לי להמליץ לך להישאר בבית או בקרבתו...
אבל אם בכל זאת בא לך לטייל סע למצפה רמון - תמצא שם מלא מסלולים מכל הסוגים וגם מגוון אופציות ללינה

2006 TLC 100 IL

דרור ברלי
21-03-16, 21:31
יש חאנים נחמדים בחצבה ומגוון מסלולי-יום בסביבה.

caspi
21-03-16, 23:11
כספי,
משהו בכתיבה שלך גורם לי להמליץ לך להישאר בבית או בקרבתו...
אבל אם בכל זאת בא לך לטייל סע למצפה רמון - תמצא שם מלא מסלולים מכל הסוגים וגם מגוון אופציות ללינה

2006 TLC 100 IL

אהלן ידידי
אני מבין למה אתה אומר את מה שאתה אומר וזה בסדר .
יחד אם זאת אני מקבל את המלצתך .
תודה

- - - Updated - - -

איפה בדרום? ערבה, מידבר יהודה, נגב?

נכון לרגע זה כנראה שהכיוון הוא מצפה רמון

- - - Updated - - -

היי דרור ,
מבדיקה עם חבריי לטיול ככל הנראה הם סגרו בחאן בארות ,
לכן אני מניח שהמסלולים יהיו באזור זה.
תודה

caspi
21-03-16, 23:17
אם כן ,הפנייה למסלולים מעגליים ,באזור חאן בארות/מצפה רמון יתקבלו בברכה.
אם ישנם מסלולים עם קבצי ניווט עוד יותר טוב .
תודה לכולם .

נדב ש.
21-03-16, 23:19
עכשיו רק תגדיר רמת עבירות, מה חשוב לכם בטיול, כמה רכבים?

caspi
22-03-16, 06:51
עכשיו רק תגדיר רמת עבירות, מה חשוב לכם בטיול, כמה רכבים?

היי נדב
בעקרון אנחנו 3-4 גיפים בעלי רמת עבירות ממוצעת,(סופות לא משופרות/ לנדקרוזר כנל)

ו5-6 טרקטרונים ,סביר להניח שכל קבוצה תיסע במסלול בנפרד כלומר הטרקטרונים והגיפים.

אם להגדיר רמת עבירות אז אנחנו לא מחפשים אקשן מטורף ,קצת אטרקציות בשביל הסבבה.

וחשוב לבקר ולראות דברים שמעניין לראות אותם,וחבל לפספס אותם אם לא יודעים שהם שם.

תודה .

כמו כן כפי שציינתי בהודעה המקורית , יש לנו יומיים של טיול ככה שאנחנו מחפשים 2 מסלולים , באזור , שבסופם נחזור לחאן.

arnonmg
22-03-16, 08:20
כספי בוקר טוב,
עבור בסטימצקי או צומת ספרים ותקנה את הספר מסלולים של יואב קווה - יש לי תחושה שזה יעזור לך בשלבים השונים - מתכנון הטיול, התמצאות וקצת מידע על נקודות עניין
תמצא שם גם הערכת זמן, מרחק וקושי
אפשר לקבל טעימה באתר שלו - שבילים 4x4
ועכשיו למסלולים -
אני אישית אוהב את איזור הנחלים הגדולים - חיון, פארן, צניפים וכו הם ממוקמים מעט דרומית למכתש רמון
המלצה ראשונה - שימו על המפה את גב צניפים ופשוט סעו לשם בציר אחד וחזרה בציר שני, אין עבירות והמקום יאפשר לכם התחרדנות / פיקניק של שעתיים ואז חוזרים לחאן
המלצה שניה לחצות את המכתש לאורכו עם ביקורים בנקודות ציון כמו עין סהרונים, ציר צבעי הרמון, מנסרה, בארות עודד וכו - קטע קטן של עבירות - לא מאמין שיהיו בעיות לרכבים שציינת
המלצה שלישית - סובב מכתש, נוסעים על המצלעות הצפוניים ומתרכזים בנקודות עניין בדרך - בורות לוץ, אלפקות, מרכז מבקרים, בקעת אבו טריפה, נחל ארדון, ועוד

2006 TLC 100 IL

נדב42
22-03-16, 09:18
הנה שני מסלולים פשוטים יחסית לניווט, ניסיתי לרשום אותם כסיפור דרך שתוכלו להעלות ידנית על מפת סימון שבילים. למה ידנית ? כי זה יעזור לכם ללמוד את המסלול "דרך האצבעות". המלצה חמה: אם אין לכם ברכבים, נסו להשיג מכשירי קשר בתדרים אמריקאיים.

מסלול 1:
* מחניון בארות צאו דרומה על השביל השחור כשניים וחצי ק"מ עד למפגש עם השביל הירוק של נחל גוונים.
* פנו שמאלה (מזרחה) לכיוון עין סהרונים ומצד סהרונים, שווה עצירה אם לא יהיו יותר מדי אנשים.
* ממצד סהרונים המשיכו מזרחה על השביל האדום, זה ייקח אתכם למעלה דקלים ולמדרגת הנקרות, שניהם בירידה. לסופות לא תהייה שם בעייה, לטויוטות אולי כדאי שמישהו מהצד ייוודא שאין בעיה בגחון/ספי דלתות. המשיכו בשביל האדום כ- 10 ק"מ עד למיצד נקרות - מפגש עם שביל שחור שפונה ימינה. (נקודת עצירה אם רוצים)
* פנו ימינה לשביל השחור והמשיכו איתו לאורך נחל חדב ונחל מישר עד לכביש 40
* פנו ימינה בכביש 40 ובין אבן ק"מ 73 ל- 74 חפשו מימין שביל מסומן שחור, עלו עליו והמשיכו צפונה עד שבראש רכס תפגשו שביל רגלי מסומן ירוק שפונה ימינה (מזרחה).
* אם יש לכם זמן וחשק, השביל הירוק הזה הולך לאורך הסכין של הר סהרונים ויורד עד עין סהרונים - מסלול יפהפה ולא קשה מאוד - השאירו רק את הנהגים ברכבים וכל היתר יכולים לרדת את המסלול ברגל (קחו בחשבון בין שעה לשעתיים בקצב משפחות). הנהגים יחזרו לעין סהרונים (היינו שם כבר בבוקר: יורדים את הירידה ומייד פונים ימינה עד עין סהרונים. חזרה מעין סהרונים לחניון בארות בשביל האדום שמאלה (מאמין שיש שילוט במקום)
* אם לא התחשק לכם מסלול רגלי, המשיכו ישר בשביל השחור עד חניון בארות.

הערות לגבי הטרקטורונים: לא ציינת אם הטרקטורונים חוקיים לכביש. בקטע הנסיעה על כביש 40 מופיעים במפה שבילים סמוכים, אבל אני לא זוכר מה קיים בשטח. חוצמזה, יהיה להם יותר מעניין לעשות את המסלול בכיוון ההפוך, וכך גם תוכלו להפגש בדרך לארוחת צהריים משותפת :)

מסלול 2:

* מחניון בארות צאו דרומה על השביל השחור כשניים וחצי ק"מ עד למפגש עם השביל הירוק של נחל גוונים.
* הפעם פנו ימינה וסעו בערוץ היפהפה של נחל גוונים עד לכביש 40
* לפני שאתם פונים שמאלה בכביש, הביטו אחורה על הגוש ההפוך (http://telem.openu.ac.il/courses/common/20307/20307_1_B/fig1_15.htm) - דוגמא אחת מני רבות לכוחות העצומים שפעלו כאן ...
* קצת אחרי אבן ק"מ 83 (כ- 2.5 ק"מ נסיעה בכביש), פנו ימינה לשביל הכחול של נחל נקרות, שביל ארוך ומהיר יחסית.
* מצד ימין, נסו לאתר את הר פיטם. רמז 1: לא צריך מפה בשביל זה. רמז 2: אם הגעתם למפגש עם שביל אדום מימין אז עברתם אותו, אבל עדיין תוכלו לראות אם תסתכלו אחורה :) לא פונים לשביל האדום.
* ממשיכים בשביל הכחול עד חניון הלילה של נחל עודד, ופונים שם שמאלה (דרומה) בשביל הירוק עד בארות עודד (עצירת שתייה, ולא מהמקררים בל"ק ...)
* ממשיכים ימינה בשביל השחור לאורך נחל ערוד עד למפגש מרובה שבילים, ובוחרים את הצד השמאלי של המסלול הכחול, לכיוון מעלה ערוד
* בראש מעלה ערוד פנו ימינה ולמטה לתוך המכתש (אפשר להמחיש כאן בצורה מאוד מרשימה את פעולת השבר הגיאולוגי, אבל מסובך לי מדי להסביר בכתב, צור קשר בפרטי אם מעניין אותך)
* המשיכו לאורך השביל השחור - משמאל קרני רמון, מימין הר ערוד, והמשיכו עד למפגש עם השביל האדום.
* אם בשלב הזה ידגדג לכם ויהיה לכם כוח למעלה טכני סלעי (לא בטוח לגבי מצבו הנוכחי והתאמה לל"ק סטנדרטי, לסופות לא תהייה שם בעייה), פנו שמאלה לשביל האדום ותתחילו לעבוד. בסוף השביל פנו ימינה ובצומת הרוחות שוב ימינה ואתם במצפה רמון.
* אם ויתרתם על מעלה רמון, המשיכו על השביל השחור עד כביש 40, פנו בו ימינה (או שמאלה אם אתם רוצים לקפוץ למצפה רמון) ואחרי 2.5-3 ק"מ פנו שמאלה בשביל האדום לחניון בארות.

לגבי הטרקטורונים, הערות דומות למסלול 1: קטעי כביש קצרים, כנראה לא יהיה מנוס מנסיעה בשוליים. הבחירה במעלה רמון מחייבת קטע כביש ארוך, כולל מעבר דרך מצפה רמון. ושוב, היפוך הכיוון מעט יותר אתגרי ומאפשר ארוחת צהריים משותפת לכל החבורה :) ...

נדב ש.
22-03-16, 10:20
נדב42 הקדים אותי, אבל קיבלת המלצות טובות, כמו שאתה רואה לא חסרים מסלולים, יש גם את ציר הנפט לכיוון מעלה נוח, נחש צמא , גבי חווה וכו'.
ממליץ לך להיכנס בחניון בארות לתחנת מידע של הרשות ולבדוק עוד אופציות, כדאי רצוי ומומלץ להיצטייד במפת סימון שבילים של האיזור.

caspi
22-03-16, 17:17
הנה שני מסלולים פשוטים יחסית לניווט, ניסיתי לרשום אותם כסיפור דרך שתוכלו להעלות ידנית על מפת סימון שבילים. למה ידנית ? כי זה יעזור לכם ללמוד את המסלול "דרך האצבעות". המלצה חמה: אם אין לכם ברכבים, נסו להשיג מכשירי קשר בתדרים אמריקאיים.

מסלול 1:
* פנו שמאלה (מזרחה) לכיוון עין סהרונים ומצד סהרונים, שווה עצירה אם לא יהיו יותר מדי אנשים.
* ממצד סהרונים המשיכו מזרחה על השביל האדום, זה ייקח אתכם למעלה דקלים ולמדרגת הנקרות, שניהם בירידה. לסופות לא תהייה שם בעייה, לטויוטות אולי כדאי שמישהו מהצד ייוודא שאין בעיה בגחון/ספי דלתות. המשיכו בשביל האדום כ- 10 ק"מ עד למיצד נקרות - מפגש עם שביל שחור שפונה ימינה. (נקודת עצירה אם רוצים)
* פנו ימינה לשביל השחור והמשיכו איתו לאורך נחל חדב ונחל מישר עד לכביש 40
* פנו ימינה בכביש 40 ובין אבן ק"מ 73 ל- 74 חפשו מימין שביל מסומן שחור, עלו עליו והמשיכו צפונה עד שבראש רכס תפגשו שביל רגלי מסומן ירוק שפונה ימינה (מזרחה).
* אם יש לכם זמן וחשק, השביל הירוק הזה הולך לאורך הסכין של הר סהרונים ויורד עד עין סהרונים - מסלול יפהפה ולא קשה מאוד - השאירו רק את הנהגים ברכבים וכל היתר יכולים לרדת את המסלול ברגל (קחו בחשבון בין שעה לשעתיים בקצב משפחות). הנהגים יחזרו לעין סהרונים (היינו שם כבר בבוקר: יורדים את הירידה ומייד פונים ימינה עד עין סהרונים. חזרה מעין סהרונים לחניון בארות בשביל האדום שמאלה (מאמין שיש שילוט במקום)
* אם לא התחשק לכם מסלול רגלי, המשיכו ישר בשביל השחור עד חניון בארות.

הערות לגבי הטרקטורונים: לא ציינת אם הטרקטורונים חוקיים לכביש. בקטע הנסיעה על כביש 40 מופיעים במפה שבילים סמוכים, אבל אני לא זוכר מה קיים בשטח. חוצמזה, יהיה להם יותר מעניין לעשות את המסלול בכיוון ההפוך, וכך גם תוכלו להפגש בדרך לארוחת צהריים משותפת :)

מסלול 2:

* הפעם פנו ימינה וסעו בערוץ היפהפה של נחל גוונים עד לכביש 40
* לפני שאתם פונים שמאלה בכביש, הביטו אחורה על הגוש ההפוך (http://telem.openu.ac.il/courses/common/20307/20307_1_B/fig1_15.htm) - דוגמא אחת מני רבות לכוחות העצומים שפעלו כאן ...
* קצת אחרי אבן ק"מ 83 (כ- 2.5 ק"מ נסיעה בכביש), פנו ימינה לשביל הכחול של נחל נקרות, שביל ארוך ומהיר יחסית.
* מצד ימין, נסו לאתר את הר פיטם. רמז 1: לא צריך מפה בשביל זה. רמז 2: אם הגעתם למפגש עם שביל אדום מימין אז עברתם אותו, אבל עדיין תוכלו לראות אם תסתכלו אחורה :) לא פונים לשביל האדום.
* ממשיכים בשביל הכחול עד חניון הלילה של נחל עודד, ופונים שם שמאלה (דרומה) בשביל הירוק עד בארות עודד (עצירת שתייה, ולא מהמקררים בל"ק ...)
* ממשיכים ימינה בשביל השחור לאורך נחל ערוד עד למפגש מרובה שבילים, ובוחרים את הצד השמאלי של המסלול הכחול, לכיוון מעלה ערוד
* בראש מעלה ערוד פנו ימינה ולמטה לתוך המכתש (אפשר להמחיש כאן בצורה מאוד מרשימה את פעולת השבר הגיאולוגי, אבל מסובך לי מדי להסביר בכתב, צור קשר בפרטי אם מעניין אותך)
* המשיכו לאורך השביל השחור - משמאל קרני רמון, מימין הר ערוד, והמשיכו עד למפגש עם השביל האדום.
* אם בשלב הזה ידגדג לכם ויהיה לכם כוח למעלה טכני סלעי (לא בטוח לגבי מצבו הנוכחי והתאמה לל"ק סטנדרטי, לסופות לא תהייה שם בעייה), פנו שמאלה לשביל האדום ותתחילו לעבוד. בסוף השביל פנו ימינה ובצומת הרוחות שוב ימינה ואתם במצפה רמון.
* אם ויתרתם על מעלה רמון, המשיכו על השביל השחור עד כביש 40, פנו בו ימינה (או שמאלה אם אתם רוצים לקפוץ למצפה רמון) ואחרי 2.5-3 ק"מ פנו שמאלה בשביל האדום לחניון בארות.

לגבי הטרקטורונים, הערות דומות למסלול 1: קטעי כביש קצרים, כנראה לא יהיה מנוס מנסיעה בשוליים. הבחירה במעלה רמון מחייבת קטע כביש ארוך, כולל מעבר דרך מצפה רמון. ושוב, היפוך הכיוון מעט יותר אתגרי ומאפשר ארוחת צהריים משותפת לכל החבורה :) ...

המון תודה בייחוד על ההשקעה , ועל הדיוק בפרטים.
אני אסמן לי את המסלול על המפה שיהיה לי ואקח את הסיפור דרך שלך .

- - - Updated - - -

נדב42 הקדים אותי, אבל קיבלת המלצות טובות, כמו שאתה רואה לא חסרים מסלולים, יש גם את ציר הנפט לכיוון מעלה נוח, נחש צמא , גבי חווה וכו'.
ממליץ לך להיכנס בחניון בארות לתחנת מידע של הרשות ולבדוק עוד אופציות, כדאי רצוי ומומלץ להיצטייד במפת סימון שבילים של האיזור.

היי תודה רבה,
אני אכנס ואבדוק גם בתחנת המידע .
וכמובן גם תהיה מפה של האזור .

נדב42
22-03-16, 17:25
המון תודה בייחוד על ההשקעה , ועל הדיוק בפרטים.
אני אסמן לי את המסלול על המפה שיהיה לי ואקח את הסיפור דרך שלך .

- - - Updated - - -

וכמובן גם תהיה מפה של האזור .
בכיף, ממילא אני בבית, חולה כבר כמה ימים, ואין לי משהו יותר טוב לעשות ...
המפות הן מספרי 17 ו- 18 ואל תשכחו את מכשירי הקשר גם לג'יפים וגם לטרקטורונים ...

תבלו, ואני אשאר לי כאן לבד בחושך ...

:D:D:D

יובל48
22-03-16, 17:56
ואם תרצו קצת לפמפם אדרנלין,סעו מהחאן דרומה על ציר הנפט (שביל שחור)רכבת הרים של ממש,
יציאה קצרה לכביש 40 דרומה,כניסה לנחל חדב, המשך במישר וחזרה בנקרות ונחל ארדון עד לחאן.
פרט לשביל של ציר הנפט,כל שאר המסלול רגוע,בחלקו מהיר ומדרגה אחת בנקרות שם עבודת מעצ
ועזרה הדדית יעבירו את כולם.

caspi
22-03-16, 21:24
נדב תרגיש טוב
ותודה לכולם על העזרה

-->