PDA

צפייה בגרסה מלאה : לצאת עם הג'יפ הפרטי לטיול בחו"ל - מעשי ?

נדב42
21-03-16, 16:13
הי,

עדיין בלי שום כיוון קונקרטי, תהיתי האם זה מעשי לצאת עם הג'יפ הפרטי לטיול (ג'יפים כמובן) בחו"ל. (הכוונה היא מעבר לירדן/מצרים כמובן).
קו מעבורת פעיל יש. בכיוון הלוך יש מעבורת ישירה לאיטליה (זה היעד הכי קרוב) ומעבורות המשך רבות, כולל טורקיה. בחזור יש מעבורות ישירות מאיטליה ומטורקיה.

המחירים בגדול: 1000 יורו לכיוון (כי יש מיסי נמל, עמילות מכס ושאר ירקות)

אני יודע שיש מדינות שכיף לטייל בהן בג'יפים, אבל יש כאלו שהכל שטחים פרטיים ואי אפשר לרדת מהכבישים. אני לא יודע כלום על מעברי גבולות יבשתיים עם הג'יפ הפרטי (אם רוצים לעבור בין מספר מדינות)

מדובר בגדול על טיול של 3-4 שבועות.

אשמח לשמוע טיפים/המלצות ממי שכבר עשה זאת ...

GodsFather
21-03-16, 17:14
דבר עם סמואל מטריפנט, הוא חוצה את אירופה עם הלנדרובר שלו אחת לשנה לפחות. ידע לתת לך מידע.

asafk
21-03-16, 19:19
יש קו מעבורת? בבירור האחרון שעשיתי יש רק אניות משא roro.
תן פרטים, ההבדל גדול מאוד.

אסף.

נדב42
21-03-16, 19:35
דבר עם אלאלוף 03-5640228 (זה טלפון ישיר של אחד מאנשי המכירות שלהם, היה סבלני ונחמד ...)

דרור ברלי
21-03-16, 19:35
עד כמה שאני זוכר, סמואל אכן נהג בדיסקו המדוגם שלו כמה פעמים לבילינג שבאנגליה.... אבל על כבישים (שבאירופה זה כיף בפני עצמו, אבל בשביל זה לא צריך לסחוב ג'יפ מהארץ. אצל סמואל הדיסקו עם כל הציוד הוא הכרח כי זה העסק שממנו הוא מתפרנס).

במערב ובמרכז אירופה תשכח מנסיעה בשטח - ברור שהכל מדהים ביופיו ופה ושם גם יש מקומות שמותר לרדת אליהם מהאספלט, אבל הם מעטים. רוב השטחים פרטיים ו/או שהכניסה אליהם ברכב אסורה מסיבות של שמירת טבע. בגרמניה אפילו רוב שבילי השדות מותרים רק לציוד חקלאי ולא לרכב פרטי. שם חוק זה חוק ואנשים שומרים עליו בקנאות כמו רובוטים - אני כבר חטפתי שם פעם צרחות בגרמנית (עם כל האסוציאציות של זה) רק בגלל שבסה"כ ניסיתי לצלם (תמונות סטאטיות!!!) מרצדס ML חדש על שביל. הם לא נחמדים ומתלוננים במשטרה על כל שטות. שייחנקו עם הטבע שלהם ביחד.

לדעתי ומנסיוני, תתמקד בארצות הבלקן - יוון, אלבניה, מקדוניה, בולגריה. יופי עוצר נשימה, בכל הקשור לנהיגה בשטח החוקים ליברליים/אין חוקים בכלל, המחירים מצחיקים, האנשים פשוטים ונחמדים והכי חשוב - הכל עדיין אותנטי, לא מקולקל ולא ממוסחר למוות. בולגריה אגב - לוקיישן אידיאלי להשלים שיפורים ברכב. סצינת השטח שם מאוד חזקה ויש שם סדנאות מקצועיות וציוד ממותגים ידועים במחירים זולים שאנחנו יכולים רק לחלום. אם אתה כבר שם עם הרכב, זה המקום לשדרג כננות, ציוד חילוץ, צמיגים, נעילות וכו'.

חשוב שתזכור שהרכב שלך לא בדיוק מדגם שנפוץ שם ולכן אתה מוכרח לשנות סוויץ' בראש: אתה יוצא לטיול רגוע, לא לחפש אתגרים - כי תאמין לי - אתה תמצא אותם. אבל בדרך תשבור את האוטו ועכשיו לך תסתדר בלי שפה (המקומיים בד"כ לא דוברים אנגלית), בלי חלקים מתאימים, בלי מוסך נורמלי לעתים ברדיוס של עשרות קילומטרים וכו'.

אני ממליץ שתתייעץ עם ג'וי בירן. הוא יצא למסע כזה בבלקן עם הרכב שלו לפני כמה שנים. לא מזמן.

נדב42
21-03-16, 19:45
במערב ובמרכז אירופה תשכח מנסיעה בשטח - ברור שהכל מדהים ביופיו ופה ושם גם יש מקומות שמותר לרדת אליהם מהאספלט, אבל הם מעטים. רוב השטחים פרטיים ו/או שהכניסה אליהם ברכב אסורה מסיבות של שמירת טבע.

לדעתי ומנסיוני, תתמקד בארצות הבלקן - יוון, אלבניה, מקדוניה, בולגריה. יופי עוצר נשימה, בכל הקשור לנהיגה בשטח החוקים ליברליים/אין חוקים בכלל, המחירים מצחיקים, האנשים פשוטים ונחמדים והכי חשוב - הכל עדיין אותנטי ולא מקולקל.

אני ממליץ שתתייעץ עם ג'וי בירן. הוא יצא למסע כזה בבלקן עם הרכב שלו לפני כמה שנים. לא מזמן.

בדיוק סוג המידע שאני מחפש, תודה :)

בולגריה אגב - לוקיישן אידיאלי להשלים שיפורים ברכב. סצינת השטח שם מאוד חזקה ויש שם סדנאות מקצועיות וציוד ממותגים ידועים במחירים זולים שאנחנו יכולים רק לחלום. אם אתה כבר שם עם הרכב, זה המקום לשדרג כננות, ציוד חילוץ, צמיגים, נעילות וכו'.

מה עוד נשאר לשפר :confused:

GodsFather
21-03-16, 19:48
גם קרואטיה מונטנגרו וסרביה נהדרות.

דרור ברלי
21-03-16, 19:50
תשלח את האוטו באוניה לפיראוס.
תטוס יומיים אח"כ לאתונה, תשחרר את האוטו בנמל (הרבה יותר קל ומהיר מאשר אצלנו) ומשם אתה מתחיל לטייל.
השטח היפה לג'יפים הוא בצפון יוון ומשם אתה ממשיך הלאה לאלבניה (מדהימה ביופיה, זולה עד גיחוך, רק תיזהר מהגנבים) או למקדוניה או לבולגריה.

איזה כיף לך.

- - - Updated - - -

מה עוד נשאר לשפר :confused:

אתה באמת חושב שסיימת עם שיפורים ועם בניית הג'יפ?................... אם כן, תחליף תחביב.

נדב42
21-03-16, 20:43
איזה כיף לך.
בינתיים אני עדיין בשלב הפנטזיות ...

אתה באמת חושב שסיימת עם שיפורים ועם בניית הג'יפ?................... אם כן, תחליף תחביב.
ברור שתמיד אפשר למצוא משהו לשפר יותר, אבל הרכב הזה כבר עבר מספר מקצי שיפורים ע"י הבעלים הקודמים (יותר מאחד), והוא מאוזן מבחינת נסיעת שטח וכביש בדיוק לטעמי. הסרן האחורי הוא דנה 44, RE4.5, בולמי פוקס, ניתוק מהיר למייצב, צמיגי 33" והפחתות במקומות הנכונים (וכמובן גיר ידני). קשה לי לראות את עצמי אפילו מתקרב למגבלות הרכב...

זה לא שאני לא מתאים ומארגן אותו לצרכי, אבל מערכת גז אני ממש מעדיף להתקין בארץ (כי זה לפעמים הופך לרומן) ואת שאר הפיצ'עפקעס אני אוהב להתקין לבד, ובטח לא לבזבז על זה זמן יקר בחו"ל. אם הייתי עם רכב במצב "כביש", זה היה יכול להיות מעניין...

דרור ברלי
21-03-16, 20:52
מערכת גז זה עניין שנוי במחלוקת אבל אם החלטת שזה מה שאתה רוצה, ברור שתתקין בארץ.
זה מכלול מורכב עם פוטנציאל גדול לנזקים במקרה של התקנה חובבנית, והוא דורש "אבא טוב" עם גב רחב וחזק שייתן לו שירות ואחריות.

לגבי ציוד ואבזרים לשטח - לא אמרתי שתיסע במיוחד לכבוד זה. אבל אם אתה כבר שם ורצית לשדרג לעומק או להחליף דברים ישנים/תקולים, אפילו צמיגים לצורך העניין - סתם שתדע שהמחירים של השטויות האלה בבולגריה זולים בהרבה מאשר כאן.

yoni_0000
21-03-16, 21:05
מה בנוגע לאפריקה? זה בטח מאריך בכמה ימים אבל תיאורתית אפשר לטייל כבישית באירופה, להגיע לספרד ולקחת מעבורת למרוקו. שם כבר אפשר לטייל ג'יפים כמו שצריך.

נדב42
21-03-16, 21:15
מערכת גז זה עניין שנוי במחלוקת אבל אם החלטת שזה מה שאתה רוצה, ברור שתתקין בארץ.
זה מכלול מורכב עם פוטנציאל גדול לנזקים במקרה של התקנה חובבנית, והוא דורש "אבא טוב" עם גב רחב וחזק שייתן לו שירות ואחריות.

אני מחכה שהמיכל המיועד יגיע לערן (המסוקס), זה האבא הכי טוב שמצאתי מכל המידע ברשת ואנשים ששאלתי ... שווה מבחינתי את הנסיעה לב"ש ואת המחיר המעט גבוה יותר (כי דרשתי שערן יבצע את כל העבודה ולא מישהו אחר במוסך...)
אבל... זה עניין לשרשור אחר, למשל... כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97538) :)

אשמח לשמוע עוד המלצות בנושא המקורי, או קישורים לאנשים שכבר היו שם ...

(אגב, רק מנהלי פורום נמצאים כאן ?)

גיא
21-03-16, 23:56
גם אני כאן ... וחושב כבר שבועיים שאירופה היא המקום לשדרג את הרומניה הסקסית ...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

KOOKE
22-03-16, 01:17
אם אין כוונה לשפר/ לשפצר שם את הרכב אז מהחינה כלכלית טיול של שלושה שבועות בלבד לא ממש משתלם כלכלית. למיטב זכרוני ב 2,000€ ניתן לשכור שם אחלה רכב שטח לשלושה שבועות ואפילו יישאר עודף.

נדב42
22-03-16, 01:22
ברור, זה לא מהשיקול הכלכלי, וגם הבירוקרטיה מסביב לא נראית תענוג.
כמו שכתבתי בהתחלה, סוג של פנטזיה ...

asafk
22-03-16, 01:28
דבר עם אלאלוף 03-5640228 (זה טלפון ישיר של אחד מאנשי המכירות שלהם, היה סבלני ונחמד ...)

סבלני ונחמד, אבל כאמור.. ספינת מטען RORO ולא מעבורת, בבירור שעשיתי רק לפני כמה חודשים.

ההבדל הוא - למעבורת קונים כרטיס לרכב + נוסעים. עולים עם הרכב, ישנים בשק"ש כמו כלבים על הסיפון, או בתא נוסעים בהתאם למה ששילמת, מגיעים לאירופה יורדים בנסיעה משלמים מיסים ולדרך.
לספינת מטען מעמיסים את הרכב, אומרים לו ביי-ביי ונוסעים הביתה (אם יש מקום לנוסעים זה מעט מקום והנהגי משאיות לפניך בקדימות, והתא הוא תא של אניית מטען, לא להיט, שעולה 300 יורו וזה יותר מכרטיס טיסה), אחרי שלושה ימים טסים לאירופה (איטליה או יוון, במקרה של אלאלוף = גרימלדי זה איטליה, ויש גם סלאמיס - רוזנפלד = יוון), לוקחים מונית לנמל (ובשני המקרים מדובר לא על נמל מעבורות גדול עם תחבורה ציבורית אלא על נמל מטען. ביוון זה לא פיראוס אלא לבריו שאמנם יש אליו אוטובוס ודי זול אבל זה לוקח המון זמן (כשהייתי לפני יותר מעשור האוטובוס עלה יורואים בודדים אבל לקח שעה וחצי. יש גם אוטובוס ישיר משד"ת של אתונה ללבריו), מורידים את הרכב משלמים ולדרך. העלות היא סדר גודל של 700~800 יורו תלוי ברכב, לכיוון (זה בערך כפול ממה שעלה לפני עשר שנים).
זה חתיכת טרטור, ששווה רק אם נוסעים לחודש לפחות, לדעתי.
בכל מקרה שרפת שבוע רק על ההלוך והחזור. אבל במקרה של ספינת מטען העלויות גבוהות יותר, הרבה יותר - בגלל כל המסביב, תוספת של טיסה ותחבורה משד"ת לנמל ואולי גם מלון כי הטיסות והאניות לא מתואמים.
שוב... זה מהבירורים שלי לפני מספר חודשים, ואם בינתיים התחדש משהו ויש קווי מעבורות אמיתיים כמו שהיו לפני שנת 2000 - הרווחנו.

אסף.

נדב42
22-03-16, 01:36
אז בשיחה היום הציעו לי את שתי האפשרויות (באוניות שונות) אחת אפשרה לעלות עם הרכב ולשוט איתו, והשנייה מצריכה להגיע ליעד עצמאית.
לגבי כלבים - אתה אולי יכול לישון כמו כלב, אבל את הכלב עצמו אי אפשר לצרף לשייט (בעסה !!!)

אני מציע שתתקשר ותבדוק שוב בעצמך. אני לא מבין בזה כלום והתקשרתי לקבל תמונה כללית של מה אפשר בכלל, וחוצמזה אני חולה היום ואולי לא הבנתי מה הבחור אמר לי. דבר אחד בטוח: אי אפשר להביא את הכלב ...

KOOKE
22-03-16, 16:52
נדב, אצלי המושגים פנטזיה ומעשי לא ממש מתערבבים כשם ששמן ומים לא יתערבבו.

כותרת הפוסט שלך שאלה אם זה מעשי לצאת לחו"ל עם הג'יפ הפרטי שאלה כזו כוללת גם מן הסתם שאלה של עלות תועלת.

אם מדובר במימוש/ הגשמת פנטזיה ההיבט המעשי או העלות והכדאיות לא אמורים להיכלל בשיקולים שלך.

גם אסף אמר שמבחינת היבט מעשי לא כדאי לטיול קצר לצאת עם הרכב הפרטי לחו"ל.

טיול ארוך ורכב שמצוייד לקמפינג עצמאי (נניח אוהל גג וכדומה) יכול להיות חוויה מדהימה וגם מעשי מהבחינה הכלכלית.

נדב42
22-03-16, 18:19
נדב, אצלי המושגים פנטזיה ומעשי לא ממש מתערבבים כשם ששמן ומים לא יתערבבו.

טוב, זה משום שאתה עו"ד... ובתור שכזה הייתי מצפה שלא תוציא דברים מהקשרם (או שאולי כן ?)

בינתיים אני עדיין בשלב הפנטזיות ... (ההדגשות לא במקור)

ועכשיו ברצינות: זה סוג של חלום, שכרגע אין לי לא את התקציב (אני לא עו"ד, כאמור ...) ולא את היכולת לקחת חופשה כזו ארוכה.
אבל אולי באיזשהם חגי תשרי אצליח להתארגן על ימי החופשה, אז אני רוצה לנסות לתכנן ברמה העקרונית, ועם קצת מזל אולי זה אפילו יתממש :)

ברור לי שלשכור ג'יפ בחו"ל יהיה יותר זול (ופשוט !) מאשר לשנע את הג'יפ מהארץ, אבל זה חלק מהפנטזיה (או חלום, או איך שלא תבחר לקרוא לזה).

אני גם לא בונה את הרכב שלי כרכב למסעות עצמאיים ארוכים, אלא לשימוש הרגיל בארץ של טיולי סופ"ש ופעמים בודדות בשנה טיולים של עד 4 ימים. את הקונספט של אוהל-גג אני בכלל לא אוהב - אם התנאים לא מתאימים לי כדי לישון בחוץ, אעדיף לישון ... בפנים :)
אה, וגם חשובה לי מקלחת נורמלית לפחות פעם ביומיים.

אז כדי לעשות סדר בדברים: הכדאיות לא מעניינת אותי בכלל (ברור לי שיותר כדאי כלכלית לשכור במקום), אבל העלות בהחלט מעניינת אותי.

וכדי להוסיף עוד מידע: אני אוהב לישון בחוץ, יודע להתארגן עצמאית על מים ומזון למספר ימים (בטח כשיהיה מקרר בגיפ :) ), אבל הייתי שמח להתארח באיזה B&B כפרי חביב פעם ביומיים-שלושה-ארבעה, לאו דווקא בתכנון מראש. זה הסגנון שאני מחפש ואשמח להצעות יותר ממוקדות (לא ברמת נ.צ. כמובן, אלא אזורים, שאפשר להתחבר אליהם מהאוניות. ברור לי שיהיו מספר ימי נסיעה מנהלתית בהתחלה ובסיום, אני בטוח שאהנה גם מהם :)

תודה לתורמים :)

asafk
22-03-16, 20:00
גם יוון וגם איטליה - מפתח הנמל אתה כבר בטיול. אתרי קמפינג עם מקלחת חמה יש בכל חור.

אבל הנה הגשמת חלום לייט - קפריסין. יש קו של סלאמיס והמחירים נמוכים יותר כמו גם הזמן על המים.

אסף.

נדב42
22-03-16, 20:10
נכון, אבל בקפריסין אני מעדיף לשכור, כי ההגה ימני וגם ככה הנהיגה מבלבלת, פשוט משיקולי בטיחות.
עשיתי כבר שני טיולים כאלו בקפריסין והיה תענוג צרוף (שם נהגתי בפעם הראשונה בויטארה !)

wonderd
22-06-17, 09:15
הקפצה קלה לשירשור ישן...

אני גם התחלתי לבדוק בשביל הקבוצה טיול ביוון עם הרכבים שלנו, אבל המחירים שנמסרו לי ע"י (כנראה מונופול) המשלח היו הרבה יותר גבוהים מ 1000 אירו:

ליוון - 750 אירו כל כיוון, לקפריסין 450
1300 שקל מסים - כל כיוון
500 שקל "פקודת מסירה" (שקר כלשהו?)

בקיצור יוצא קרוב ל 7000 ש"ח לרכב לפי החשבון שלי.
יקר מדי לטעמי.

אם מישהו מכיר מספרים אחרים אני אשמח לעזרה בענין...4000 שקל זה סביר בעיני.

אלעד.

גיא
22-06-17, 09:24
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/29008-%D7%9C%D7%A7%D7%97%D7%AA-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%A4%D7%A9%D7%A8%D7%99

wonderd
22-06-17, 09:35
תודה לא יודע איך פיספסתי.. בכל מקרה הסכומים דומים... ככה זה כשיש מונופול.

zerez
22-06-17, 10:39
שים לב ש 3100 שח זה מיסים...
בררת לגבי ביטוחים?
האפשרות היחידה שמצאתי היא ביטוח חובה בלבד בחברה אירופאית.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

wonderd
22-06-17, 11:21
עדיין לא ביררתי בגלל עלות השילוח הגבוהה.
על מה צריך לשלם 3000 שקל מסים לא מובן לי בכלל

KOOKE
22-06-17, 13:37
כי כבר בתנ״ך נאמר שזו ארץ אוכלת (כיסי) יושביה :(

צור
23-06-17, 22:05
דבר ראשון זה לא כלכלי
דבר שני אין כיף מזה לגיפאי
דבר שלישי על בריאות או חלומות לא חוסכים
כלומר גם להחזיק רכב רב מינוע זה לא כלכלי במיוחד עם שוברים אותו לעיתים בגלל נסיונות להבין את מגבלות הרכב או הנהג.
אז אחרי שהבנתי שזה לא כלכלי ואחרי שהבהיר שהייתי מספר פעמים עם הרכב בחול אוסיף עוד נקודות למחשבה
יש סיכוי והוא לא קטן שהרכב לא בדיוק יפליגו בלוחות זמנים שלך.
פעם אחת היתה שביתה והרכב כמעט ולא יצא בזמן.
פעם אחת הרכב יצא בשבוע איחור מה שדפק כרטיס טיסה ושיבש לוז של שבוע.
טיפים בחזרה האוניה לא הגיעה ולקחת עוד שבוע מורט עצבים עד שנפגדתי איתו ואז זה היה רכב מוביל בבית...
ויש עוד
תשאל ותקבל תשובות ספציפיות

zerez
24-06-17, 13:01
איפה אפשר לבטח?
אני מצאתי חברה איטלקית שמוכנה לבטח ביטוח גרין, חובה בלבד.
ראיתי עוד חברה אנגלית אבל לא מצאתי דרך לבטח צד ג או מקיף.
שאלה נוספת, מבחינת מדינת ישראל, המה זמן אפשר לשהות מחוץ למדינה עם הרכב?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

avikkllk
24-06-17, 18:22
אני עשיתי בבולגריה טיול שטח עם ויטרה 97 קצר שהשכרנו היה מדהים שטחים בלי סוף נוף מרהיב כמעט ללא מגע יד אדם.
פה אתה יורד לשטח כבר מחכה לך אנטנות סי ונשים וחבל של הקודמים

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

katsirz
04-07-17, 17:10
אני עשיתי בבולגריה טיול שטח עם ויטרה 97 קצר שהשכרנו היה מדהים שטחים בלי סוף נוף מרהיב כמעט ללא מגע יד אדם.
פה אתה יורד לשטח כבר מחכה לך אנטנות סי ונשים וחבל של הקודמים

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

טוב, זה משום שאתה עו"ד... ובתור שכזה הייתי מצפה שלא תוציא דברים מהקשרם (או שאולי כן ?)

(ההדגשות לא במקור)

ועכשיו ברצינות: זה סוג של חלום, שכרגע אין לי לא את התקציב (אני לא עו"ד, כאמור ...) ולא את היכולת לקחת חופשה כזו ארוכה.
אבל אולי באיזשהם חגי תשרי אצליח להתארגן על ימי החופשה, אז אני רוצה לנסות לתכנן ברמה העקרונית, ועם קצת מזל אולי זה אפילו יתממש :)

ברור לי שלשכור ג'יפ בחו"ל יהיה יותר זול (ופשוט !) מאשר לשנע את הג'יפ מהארץ, אבל זה חלק מהפנטזיה (או חלום, או איך שלא תבחר לקרוא לזה).

אני גם לא בונה את הרכב שלי כרכב למסעות עצמאיים ארוכים, אלא לשימוש הרגיל בארץ של טיולי סופ"ש ופעמים בודדות בשנה טיולים של עד 4 ימים. את הקונספט של אוהל-גג אני בכלל לא אוהב - אם התנאים לא מתאימים לי כדי לישון בחוץ, אעדיף לישון ... בפנים :)
אה, וגם חשובה לי מקלחת נורמלית לפחות פעם ביומיים.

אז כדי לעשות סדר בדברים: הכדאיות לא מעניינת אותי בכלל (ברור לי שיותר כדאי כלכלית לשכור במקום), אבל העלות בהחלט מעניינת אותי.

וכדי להוסיף עוד מידע: אני אוהב לישון בחוץ, יודע להתארגן עצמאית על מים ומזון למספר ימים (בטח כשיהיה מקרר בגיפ :) ), אבל הייתי שמח להתארח באיזה B&B כפרי חביב פעם ביומיים-שלושה-ארבעה, לאו דווקא בתכנון מראש. זה הסגנון שאני מחפש ואשמח להצעות יותר ממוקדות (לא ברמת נ.צ. כמובן, אלא אזורים, שאפשר להתחבר אליהם מהאוניות. ברור לי שיהיו מספר ימי נסיעה מנהלתית בהתחלה ובסיום, אני בטוח שאהנה גם מהם :)

תודה לתורמים :)
ממ

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->