PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי נחל סדום ופרצים עליון

Jacob80
21-03-16, 17:24
שלום לכולם,

לקראת פסח הבא עלינו לטובה רציתי לדעת האם מותרת הכניסה לנחל סדום בלילה? (לא ראיתי בפורום תשובה חד משמעית בנושא).
ושנית, פה ושם ראיתי שרשורים שכתוב בהם שנחל פרצים סגור לנסיעה, אז אשמח לדעת אם זה נכון כי המסלול של היום הראשון מתוכנן להיות מחניון לוט, לפרצים עליון, למישור עזגד ועד לחיבור עם השביל האדום וצומת הערבה.

תודה מראש,
קובי

נמרוד - מערד
21-03-16, 17:39
פרצים עליון פתוח, נחל סדום אני נוסע בו בלילה, לא יודע מה אומרים ברשות על זה.
נמרוד

נדב42
21-03-16, 18:01
רק להבהרה: המסלול המכונה במקומותינו "פרצים עליון" הוא בכלל לא בנחל פרצים, אלא מערבית אליו. נכנסים מהמפגש של נחל לוט עם נחל פרצים, ממשיכים מערבה בנחל לוט עד למצוקים, ומשם דרומה וחוצים בדרך מספר יובלים של נחל פרצים, עד שמגיעים לשביל ראשי של מישור עמיעז.

נחל פרצים עצמו (השביל האדום) סגור לתנועת ג'יפים מעט דרומית למפגש עם נחל סדום, ודרומה.

לגבי שמורה/לא שמורה: יש שם סלט שלם של גבולות שמורה שאני לא יודע אם מישהו באמת מוצא שם את הידיים והרגליים. ספציפית השביל של נחל סדום חוצה מספר פעמים את גבול השמורה, כך שרשמית כנראה שאסור. בפועל בלילות ירח מלא בהירים יש שם הרבה תנועה של ג'יפים (וגם אופניים והולכי רגל, אז בזהירות ...), ואני לא שמעתי עדיין על מישהו שפקח אמר לו שאסור ...

yosss
21-03-16, 18:59
שלחתי לך בפרטי טלפון של פקח רשות שמורות הטבע.
לפני חצי שנה היה אחראי על האיזור הנ"ל.
דיברתי איתו לפני, והוא אישר לנו לטייל שם בלילה.
בחור נחמד,דבר איתו.

נדב ש.
21-03-16, 19:13
אישית עשיתי את המסלול מספר פעמים, לעניות דעתי המסלול הוא בגבול השמורה, וסופית לסגור את הדילמה אם ממליצים על זה ברחבי הרשת כניראה שזה מותר:
http://m.ynet.co.il/Articles/3432558

דור אריאל
21-03-16, 19:23
בגדול רוב המסלול עובר בשמורה אבל מעולם לא שמעתי על כאלה שקיבלו שם דוחות

106869

נדב42
21-03-16, 19:23
וסופית לסגור את הדילמה אם ממליצים על זה ברחבי הרשת כניראה שזה מותר:
http://m.ynet.co.il/Articles/3432558

זו המלצה למסלול אופניים...

יובל48
21-03-16, 19:39
בלילות ירח מלא,מישור עמיעז והנחלים סביבו מלאים בכל סוגי המטיילים,רגל,רכב,אופניים
ואפילו רוכבי סוסים.
בלילות ירח מלא הרשות מאפשרת טיול לילה באיזור זה.כך היה בכל אופן לפני כשנתיים,מקווה שהמדיניות לא השתנתה.

נדב ש.
21-03-16, 19:46
זו המלצה למסלול אופניים...

ובמה זה שונה? להם מותר להיות בשמורה בלילה?
לפי החוק בשמורת טבע אסור לשהות בשעות החשיכה.
תקרא טוב בין השורות, גם ג'יפאים עושים את אותו מסלול.

נדב42
21-03-16, 20:22
ובמה זה שונה? להם מותר להיות בשמורה בלילה?
צודק.

דרור ברלי
21-03-16, 20:38
במה זה שונה?...
להם אין לוחית רישוי על התחת.
אם לא תתפוס ותאחז אותם פיזית עד שיזדהו, לאן תשלח דו"ח?...

אל תשכח איפה אתה חי. בישראל הענישה וגביית הקנסות הם לא אמצעי אלא מטרה.

נדב42
21-03-16, 20:59
להם אין לוחית רישוי על התחת, ולכן קשה יותר לאכוף אם זה אסור.
אבל צודק נדב האחר כשהוא אומר שאין הבדל מבחינת מותר או אסור לשהות בלילה בין ג'יפ לרוכב אופניים להולך רגל.

אני משער שלא אוכפים את האיסור בגלל הפופולריות שהמקום קיבל, ואולי לא אוכפים רק בלילות ירח מלא ובשאר החודש כן. (סוג של איזון - לאפשר לבעלי החיים חופש תנועה רוב החודש). בכל מקרה, אני לא שמעתי על מישהו שקיבל שם דו"ח, ואם כן אז אפשר יהיה להקים בוטקה עם הפקח ולחלק אלפי דו"חות בכל לילה כזה בלי לזוז מהמקום מילימטר ...

-->