PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בירוקרטיה וניירת

barak4*4
31-10-05, 19:46
שלום לכולם!
אשמח לקבל עזרה בכמה שאלות הקשורות לבירוקרטיה.

1. האם אפשר לבצע העברת בעלות על ג'יפ שרשיונו מופקד במשרד הרישוי?
2. אם סעיף 1 אפשרי, האם אפשר להשאיר את הרשיונות מוקפאים לאחר העברת הבעלות או שמא צריך "להעלות את הג'יפ בחזרה לכביש"?
3. האם ניתן להפקיד רישיון של ג'יפ שלא עבר טסט?
4. כמה עולה ובמה כרוכה הפקדת רשיונות?
5. האם אפשר להעביר בעלות על ג'יפ ללא טסט, כאשר האגרה משולמת ואם כן, תוך כמה זמן ממועד פקיעת הטסט ניתן לעשות זאת?

תודה למשיבים.

shmil
31-10-05, 19:59
רשיונות מופקדים יכול להוציא רק בעל הרכב, או יורשיו עם צו ירושה, יש לי בעיה דומה עכשיו.

1. אי אפשר.
2. ראה 1..
3. כל שזכור לי, לא. רק לרכב עם טסט בתוקף. (ומתוך הנחה שאתה מדבר על הפקדה זמנית, כזו שתוכל להשיב את הרכב לכביש, ולא הפקדה קבועה, ממנה אין דרך חזרה, ומשמעותה הורדת הרכב מהכביש לעולמי עולמים)ץ
4. בהשבת חלק האגרה לגביו שילמת ולא ניצלת :wink: . מניח שעלות הפעולה עצמה בסביבות 100 ש"ח, לא יותר.
5. תלוי מה מעודכן במחשב של משרד הרישוי. כעקרון, תשלום ללא ביצוע מבחן אינו נחשב רישוי בתוקף, וזה מתעדכן רק לאחר ביצוע המבחן עצמו, כשבוע-שבועיים לאחר ביצוע המבחן. התשלום עצמו, כאמור, נרשם אצל משרד הרישוי אך לא מעדכן ברישומי המחשב שלהם למצב של טסט בתוקף.

barak4*4
31-10-05, 20:11
שמיל, הרבה תודה :D .
עכשיו רק נותר לי לנסות ולהבין למה הם כאלה מפגרים שם ברשות הרישוי :roll: .

אם הרשיונות מופקדים, מה איכפת להם אם הרכב עובר ידיים?

היות והשבת כל כך מהר ובכזו יעילות, יש לי שאלה נוספת ברשותך:
במידה ואני מפקיד רשיונות עם יתרה של נניח 3 חודשים עד למועד פקיעת הטסט, כאשר אפשיר את הרשיונות, האם עלי לעבור טסט מיידי או שנותרים לי אותם 3 חודשים.

shmil
31-10-05, 20:24
תודה לך, ברק, שהערת אותי משנת החורף....
לאור ההודעה שלך ותשובתי, הרמתי טלפון ליורש שלא דיברתי איתו 9 חודשים, סגרתי איתו על מחיר, שתמורתו הוא ילך להוציא צו ירושה, יוציא הניירות ממשרד הרישוי וירשום כאספנות.
כנראה שהייתי צריך את הדחיפה הזו....

ולעניינך - מה אכפת להם? הם מעוניינים להוריד כמה שיותר כלי רכב ישנים מהכביש, ולצורך זה יסבכו לך ככל הניתן את החיים.
אחרי החזרה מהפקדה צריך לעשות טסט באופן מיידי, שכן בתקופה בה היו הניירות מופקדים הרכב לא היה כשיר לתנועה (לא עבר מבחני רישוי), לכן - לא יתנו לך לנסוע עם "יתרת" "פעימות המונה".

נמרוד
31-10-05, 22:57
תיקון לשמיל:

3. ניתן להפקיד רשיון של ג'יפ ללא טסט בתוקף.
4. ההפקדה וההפשרה לא עולות כלום.

גם זה, כמובן למיטב זכרוני, ונכון לרכב שאינו מיושן (בן פחות מ20). אני חושב שלרכב ישן יותר יש יותר קשיים.

-->