PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות בעד ונגד מיני ספול?

RONI
31-10-05, 19:03
מיני ספול המלצות בעד נגד דנה 44 אחורי 25?קידמי :P 8) :idea:

(הכותרת נערכה. הכותרת המקורית היתה "נעילות" ואינה משקפת את תוכן הדיון. בבקשה מכולם, להקפיד על ניסוח כותרת ענייני וברור, ובכלל, נא לקרוא את כללי הפורום. תודה, המערכת)

נמרוד
01-11-05, 10:05
חיפוש בנושא יעלה דיונים קודמים מעניינים מאד.

נקודות עיקריות - בסרן קדמי - מפריע ביותר להיגוי, עד כדי חוסר יכולת היגוי כאשר אתה משולב על משטחים עם אחיזה טובה. לא מעשי.

בסרן האחורי - עובד היטב, יש כאלו שיגידו שבעל התנהגות צפוייה ועדיפה על פני נעילה אוטומטית מקובלת.

אבל במקרה שלך יש נקודה חדשה... אתה מדבר על CJ3A, ישן, יפה, קלאסי, ומצד שני עם מכלולים ישנים וחלשים. דנה 44 שלך זה לא דנה 44 של שלושים שנה קדימה, לא אותם ציריות, לא אותו דיפרנציאל... גם חלש יותר, גם אומר שאם תשבור החלקים נדירים יותר... ענית לעצמך על השאלה לאן אתה רוצה לקחת את הג'יפ? אתה רוצה ג'יפ עבירות, או שאתה רוצה ג'יפ אספנות משוחזר?

RONI
01-11-05, 17:28
O.K הכוון הכללי הולך לשיחזור וגם! עבירות אני רוצה אפשרות לטייל +ערך מוסף כמובן שוב לא ראלי ..באחה ..אך רכב שלא יתקע בכל הצלבה שוב לא כאסח לא סי גי ו/או סופה מפלצות אך רכב מעל לסטנדרט :wink: כמובן הרכב ישן חלש עייף אך הוא מבית גיפ האם הסרן האחורי 44 שונה :!: בקורונה והפיניון ובציריות מסרן 44 חדש !!!! :idea: למד אותי משהו חדש :?:

נמרוד
01-11-05, 17:34
זה בדיוק מה שאני אומר לך. סרן דנה 44 שלך שונה מדנה 44 שלי. בשלך יש לדעתי רק 10 שיניים (splines) בחיבור בין הציריה לדיפרנציאל, אצלי 30 שיניים, ובאמצע בין שנינו היה עוד דגם בשנות ה50-60 עם 19 שיניים.

אם אתה בונה רכב לעבירות, לכל הפחות כדאי לך להחליף את הסרנים לזוג סרנים "מודרניים" 30+44 מג'יפ CJ צבאי רגיל, זה זול מאד ויש חלקי חילוף זמינים עוד שנים קדימה.

RONI
01-11-05, 18:06
תודה על המידע האם יש באתר ספרות חוץ מהמדריך :?: אולי כדאי שאספור שיניים על הציריה אחורה וקדימה למרות שעדיין לא זיהיתי בודאות את הקידמי הזיהוי קשה לי כי המספרים לא ברורים לפי ההדרכה שלכם אולי אתייעץ עם בעל ידע בנושא מי ירים כפפה :?:

קובי
06-11-05, 12:50
רק בגלל הכותרת ומי שיכנס לכאן, אז אצלי מורכב מאחור מיני ספול.
התנהגות בכביש- כמעט ואינני מרגיש הבדל בנסיעה בכביש פתוח, בעיר כאשר אני עושה פניות ולא רק פרסה אז יש את רעש חריקת הצמיגים כאילו שאני משתולל וזה אמור לגרום לשחיקה מהירה של הצמיגים מה שנכון להיום אינני רואה כל הבדל. מעבר לזה בשטח תענוג אמיתי.

קובי

השועל
06-11-05, 13:45
דעה אישית :

ספול - Out
לוקרייט/נו-סליפ - In (נעילה זולה ועדיפה על הספול)

וכמובן שיש גם את הנשלטות ,אך זה כבר עולם אחר של כסף ,הרכבה ונוחות . זה תמיד - In .

חנן-ג'יפולוג
06-11-05, 13:50
שועל, אתה לא מפרט, ולכן זה נכנס להגדרה של "ססמאות לפני בחירות" .

ניסית את שני הסוגים? ספר לנו איך זה מרגיש.

לא ניסית? אתה מדבר על תיאוריות פיזיקליות? פרט לנו אותן.

לי, אגב, יש נסיון מעשי עם שני הסוגים אוטומטי/ספול , והנסיון הזה פורט בשרשור אחר:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11107&highlight=%F1%F4%E 5%EC

dizza man
06-11-05, 22:56
לי יש חוויות מנעילה אוט' וספול (סטליטים מרותכים)

אמנם זה סמוראי אבל עדיין אותן תופעות ואני מרוצה שזרקתי את הנעילה לפח ..

אין תיקתוקים מעצבנים אין חופשים אין בומים ללא הודעה מוקדמת .. פשוט עולם אחר

אני נוסע עם צמיגים 31 (המקורי שבא עם האוטו "26)והחיסרון היחיד זה בסיבובים איטיים יללות צמיגים עדינות חוץ מזה מצאתי רק יתרונות ..

השועל
07-11-05, 13:06
טוב נו ..
אני אפרט ..

ספול -
בתקופת הקיץ :
כביש -
חריקת צמיגים על הכביש ושחיקת צמיגים מוגברת (כמה שוקולדים מהצמיג יצאו עם הזמן) .
סיבוב מטריד של הרכב מלווה ברעשים וחריקות מהחלק האחורי של הרכב .תופעת הקפצת התחת בנסיעה איטית בסיבוב (הרכב היה מבצע תיקון לגלגלים) מה שכן ,צלחות היה קל לעשות .
נאבה אחורית (AMC20) דאז ,שברה צירייה על הכביש ,אגב ,בגלל הנעילה .
שטח :
אחלה ,אין חריקות צמיגים האדמה סופגת .אין טענות מיוחדות הרי גם ככה אנחנו נוסעים לאט .
בכללי ,סביר בהחלט לשטח .

בתקופת החורף :
פה מתחיל הכיף :lol:
כביש -
חריקת צמיגים על הכביש ושחיקת צמיגים מוגברת, כמו בקיץ .
סיבוב הרכב היה תמיד בסבסוב הגלגלים במהירויות שוות (מה שמכונה פרפור) ואיך לא זריקת תחת ואני אחד שלא משתולל על הכביש במיוחד בחורף . (לא פעם מצאתי את עצמי בלחיצה קלה מאוד על הדוושה מסתבסב בצומת) .
שטח :
זהה לקיץ ,בגדול אחלה .

עניין נוסף : יש גם את החיקוי - נעילת"זיקה" - ריתוך הסטליטים ,אין לי מילים לתאר את השטות הזאת ,אולי סכנת חיים תהיה מתאימה פה . גם לנהג וגם לסובבים אותו בכביש . ביום שהקייס יתפרק בנסיעה אני לא רוצה להיות בטווח הפגיעה ובטח שלא במקום הנהג.

לוק רייט/נו-סליפ :
בתקופת הקיץ :
כביש -
חריקת צמיגים על הכביש נעלמה .עם כי מדי פעם הנעילה לא משתחררת בזמן ויש חריקה קלה .
שחיקת הצמיגים קטנה משמעותית (הצמיגים חיו יותר זמן).
סיבוב של הרכב מלווה בתקתוקים מהחלק האחורי של הרכב (דבר טבעי מהנעילה "קלא'צ"). תופעת הקפצת התחת בנסיעה איטית בסיבוב התבטלה .
שטח :
מבחינת הביצוע ,זהה .

בתקופת החורף :
פה מתחיל הכיף :lol:
כביש -
חריקת צמיגים על הכביש קטנה ושחיקת צמיגים גם .
פניית הרכב במהירות סבירה ,עדיין נותנת שליטה על הרכב וחלקו האחורי ,כמובן שאם נלחץ על הדוושה חזק התופעה של סבסוב הרכב תתקיים שכן אני נועל את הנעילה והכביש החלק יעזור לי בהשלמת המשימה .
שטח :
כנ"ל .

* ואפשר גם לציין שהרגשת הבטחון ברכב התחזקה הן בשליטה והן בנוחות .

השוואות נוספות :
בהשוואת עלויות וכדאיות ,הקטגורייה של האוטומטיות לוקחת בגדול .
בהשוואת בלאי ואחזקה ,הקטגורייה של האוטומטיות שוב לוקחות .
בהתחשב שאנחנו משתמשים ברכבים גם לכביש - בהשוואת הSafety מול הסכנות ,הנעילות האוטומטיות שוב עדיפות .

חנן - שורה תחתונה - לרכבים שנוסעים על הכביש לדעתי עדיף אוטו' .

** זאת דעתי האישית בלבד וסביר להניח שלא כולם יסכימו איתי (לגיטימי). מנסיוני אלו המסקנות .

השועל
07-11-05, 13:11
אם יורשה לי להוסיף .

ב- No-Slip בכביש ובשטח גם אין את התקתוקים של הלוקרייט !
לי אין נסיון עם הNo-slip אבל מהנסיון של הנעילה על הרכב של עמי ,זה שקט יותר .

קובי
07-11-05, 22:42
השועל נסעתי כמעט כל הקיץ (כן אני נוסע עם הג'יפ מאחור עם ספול יום יום) ואני לא מצליח לראות שחיקה בעיצומה בצמיגים כמו שאתה מתאר. נכון בסיבובים איטים בכביש יש את הרעש (אחלה כולם רואים את הג'יפ שלי)

לגבי כביש רטוב אז רק בימים האחרונים נסעתי כולל גשם ראשון בנסיון לראות את ההשפעה על הנסיעה (המקצוע שלי במשך שנים הוא נהיגה) בלמתי,סובבתי את ההגה בכוונה (הכל היה בכביש פנימי בכדי לא חלילה לגרום לסכנה לאחרים) וחוץ מהתנהגות כביש כמו בכל רכב בגשם ראשון לא הרגשתי איבוד שליטה או מצב של סכנה כמו שאתה מתאר.
אני חייב לציין כי הכביש עצמו הוא כביש גישה לאחת המחצבות הכי פעילות באזור המרכז מה שמוסיף הרבה יותר לכביש להיות "חלק".

בקיצור דעתי על המיני ספול אחד הדברים הטובים שהוספתי.

קובי

RONI
15-11-05, 01:46
יש באתרי חו"ל קיטים בצורות שונות,שתי נעילות+ציריות HD +קורונה פיניון שונים עם מספרים שונים. בערך ב1000 דול. מה זה אומר ? אפשר להתקין בארץ ? יותר כדאי סרן משומש ולקנות רק נעילות..? :P

שמואל
17-11-05, 06:01
למרות כל הסיפורים לפני יותר משנה הרכבתי מיני ספול בדנה 44 מודל 85בשטח אין תחליף .בנסיעה בכביש רטוב יש להזהר מפניות חדות . אין בלאי מואץ אם לחץ אויר 32 בכביש. מומלץ מאוד אם הגיפ אינו משמש אותך בנסיעה יום יומית אלא רק למשחקים.

-->