PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדרים 4x4

razko
26-03-16, 09:46
שלום,
התחלתי לחשוב בכיוון של טנדר, בתקציב זעום של 15000±.
ראיתי פה בפורום דעות שונות על היילקס, מאזדה איפון וכו'.
המטרה של הטנדר זה טיפה טיולים בשטח, משהו כמו 50 קילומטר בשבוע נסיעת כביש ומנהלות מדי פעם.
רוב הטנדרים במחירים האלה כבר עשו 300+ אלף קילומטר.
יש למישהו נתון מה התוחלת קילומטרג' של הרכבים האלה?
מה אתם ממליצים בתקציב הזה, שלא אצטרך להחליף לו מנוע אחרי שבוע?

תודה מראש

razko
26-03-16, 10:29
הנוסעים הם אני + 1 + כלב לעיתים

tooshey
26-03-16, 10:29
בתקציב הזה, אתה תמצא רק נבלה.
יש טנדרים במחיר הזה, אבל תאלץ לתקן דברים באופן מיידי, "ישור קו ", וזה בקלות מגיע לעוד עשיריה.
ההילקס יקר מידי , ישן מידי ומבוקש מידי עבורך.
מזאדה, ניסן ומיצובישי לא הייתי נוגע אפילו עם מקל. מזדקנים רע מאד, אין למצא חלפים ואין שיפורים בכלל.
ההמלצה שלי , מתוך היכרות אינטימית עם הנושא, איסוזו איפון ידני.
זכור שהאוטו זה לא רק מנוע, וברכבי עבודה (לשם כך האוטו נקנה מלכתחילה) עם קילומטראז גבוה (300 אלף זה אופטימי ) הבלאי וההזנחה יהיו ניכרים בכל פינה.
לדעתי, תעלה את הסכום שאתה מוכן להשקיע ל 25 אלף לפחות, או שתעזוב.

כמובן שיתכן ואני טועה, ותמצא את טנדר חלומותיך בזיל הזול, שמור ומטופח, יד ראשונה מדוגמנית על...

בברכה,טושי

boaz avrahami
26-03-16, 11:24
טושיי, מה המחלות הזדקנות של הווינר?

נדב ש.
26-03-16, 13:33
דווקא ניסאן, מיצובשי ומאזדה יהיו פחות שחוטים מטויוטה שמבוקש יותר ועובד הרבה יותר, לדעתי כמובן.
היה לי בעבר טנדר באפלו 97' שהיה מעולה, גם מאזדה וניסן אבל שנתון טיפה יותר גבוה ויותר יקרים טיפה, אחלה טנדרים שנותנים תמורה טובה.

tooshey
26-03-16, 13:35
קשה לי להצביע על בעיה ספציפית בווינר, בעיקר כי אני כמעט ולא מתעסק ברכב הזה, מבחירה.
בסה"כ אין הרבה ווינרים באזור שלי, הרוב זה טויוטה ואיסוזו.
הרכב לא מאד נפוץ, וגם לא היה כמעט בשימוש בשוק המוסדי, ולכן הזמינות של חלקי חילוף תחליפיים או משומשים מאד נמוכה.
מה שמאלץ שימוש בחלקים מקוריים יקרים מאד.
ביחד עם מספר מכלולים בעייתיים לתחזוקה ( כדי לפרק משאבת הזרקה לטובת שיפוץ צריך לפרק חצי אוטו, למשל) זה הופך את כל נושא התחזוקה של רכב ישן ליקרה ומורכבת.
היתה גם איזו שמועה על תיבות הילוכים וסרנים אחוריים , אבל זה לא מנסיון אישי.

לא בדיוק אותו אוטו אבל דומה, כרגע אני מטפל במספר טראנו, ומתקשה מאד במציאת חלקים תחליפיים, והמקוריים עולים הון.

באפריקה היה לי טנדר ניסן בנזין שדווקא אהבתי מאד, והעדפתי אותו על טויוטה בגלל מספר סיבות, אבל זה סיפור אחר לגמרי.

אני בטוח שיש בעלי ניסן ווינר מרוצים .

זה מתקשר לדיון האמינות של טויוטה.

בברכה,טושי

boaz avrahami
26-03-16, 17:16
טושיי,
להגיד על רכב שלא היית נוגע בו עם מקל זו אמירה ברורה מאוד ועוד מאדם מוערך כמוך.

אם אתה לא מכיר את הרכב אז לפחות אל תקטול אוטו סתם... יש לו נשמה והוא נעלב.
אני יכול להעיד על הווינר אפס עד מאה שבעים אלף שזה היה רכב נהדר ועמיד בצורה יוצאת מהכלל והוא עשה הרבה מאוד שטח קשה.
אם הייתי מחפש טנדר משומש הייתי בוחר בו שוב ללא היסוס כעדיפות ראשונה ( הנסיון שלי היה עם הדגם של ה 100 כס)

tooshey
26-03-16, 17:35
בועז
תיארתי לעצמי שזה מה שתכתוב, ואני בהחלט מסכים איתך.
ניסאן ווינר חדש זה אחלה טנדר.
תן לי היום ווינר משומש עם 170 אלף קמ, ואני קופץ עליו מיד.( עד 2003 , כן, לא מהשנתונים האחרונים...)

אבל זה לא המקרה של פותח השרשור.
אני מניח שתסכים איתי שווינר משומש בן 13 לפחות במחיר עד 15 אלף יהיה נבלה סרוחה שתכניס את הרוכש האומלל להוצאות ישור קו ותחזוקה שוטפת גבוהות.
לא רק ווינר, אלא כל טנדר.
ומנסיוני הדל, טויוטה ואיסוזו יהיו קניה עדיפה במקרה זה.

בברכה,טושי

אלדר
26-03-16, 18:37
כל ג'יפ בסכום כזה יחייב ישור קו רציני

asafk
26-03-16, 18:58
טנדרים, כמעט כולם, שימשו ביד הראשונה והשניה לעבודה. בדרך כלל לא קלה. וביד השלישית והלאה גם תוחזקו בזול.
לכן בהגדרה כלי כזה במחיר כזה יהיה שחוט.
וכאן כבר לא משנה מה הכלי, יותר חשוב מצבו. ולפעמים יש מציאות...

אסף.

יניב עמית
26-03-16, 18:58
אם תחליט ללכת על מאזדה B2500, עדיף את הדגם עד שנת 99.
הדגמים אחריו פחות מוצלחים.
רכב מצויין שמזדקן בכבוד רב, מניסיון.
גם ניסאן ווינר מניסיון של חבר שמחזיק אותו כבר 15 שנה, רכב נחמד, לטעמי פחות טוב מהמאזדה.
הבעיה עם הטנדרים משנתונים אלו ומהדגמים האלו שאין הרבה 4X4.
L200 טנדר טוב שדגם הבאפלו שלו אפילו מצויין אבל שוב אין הרבה כאלה.
לא מסכים עם הקביעה שלא מזדקנים טוב.
רכב מוצלח אפילו אם לא הוערך נכון בזמנו יהיה מוצלח גם לעת זקנה.

boaz avrahami
26-03-16, 19:38
טושיי, מה שאתה כותב לגבי מה שאפשר לצפות מרכב מיושן בזול נכון לכולם בלי יוצא מהכלל.
אם יש מחלות ידועות לגבי דגם ספציפי כדאי להוסיף אותם למען יוארו עיני המחפש.

בשנתונים הרלוונטיים, הטנדרים היו גם מיקלטי מס נוחים לבעלי עסקים, הסולר היה סביב השקל לליטר וחלקם עשו חיים קלים בידים הראשונות.
אני מניח שרכב שמור יתומחר בהתאם אבל תמיד יש סיכוי למציאות- במיוחד בשוק מת...

נמרוד
27-03-16, 09:09
15,000 שקל זה לא מספיק כסף כדי לקנות רכב שטח. מצטער.

לפני 13 שנה כתבנו כאן איך קונים ג'יפ ב20 אלף שקלים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1002-jeepolog-archive). זה היה כעשור לאחר סיום החרם הערבי. הרבה דברים השתנו, היום בשוק המשומשות יש מבחר עצום של כלי שטח כולל כל הטנדרים היפאנים שלא היו רלוונטיים לפני 13 שנה, בכל רמת מחיר. אבל הייתה גם אינפלציה ב13 שנה, והיום הייתי אומר שהסכום המינימלי שבו נכון לקנות רכב שטח הוא לא 20 אפילו אלא 25-30 אלף שקלים.

לפות"ש הייתי מציע לחסוך עוד עשרת אלפים שקלים בסבלנות.

נדב ש.
27-03-16, 09:42
15,000 שקל זה לא מספיק כסף כדי לקנות רכב שטח. מצטער.

לפני 13 שנה כתבנו כאן איך קונים ג'יפ ב20 אלף שקלים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1002-jeepolog-archive). זה היה כעשור לאחר סיום החרם הערבי. הרבה דברים השתנו, היום בשוק המשומשות יש מבחר עצום של כלי שטח כולל כל הטנדרים היפאנים שלא היו רלוונטיים לפני 13 שנה, בכל רמת מחיר. אבל הייתה גם אינפלציה ב13 שנה, והיום הייתי אומר שהסכום המינימלי שבו נכון לקנות רכב שטח הוא לא 20 אפילו אלא 25-30 אלף שקלים.

לפות"ש הייתי מציע לחסוך עוד עשרת אלפים שקלים בסבלנות.

שוב אתה מתבלבל... טנדר זה לא ג׳יפ, טנדר זה כלי דו"ש שמשמש בעיקר לעבודה ובסופ"ש אולי לטיולים(תלוי בבעלים), על ג׳יפ ידרשו יותר בלי קשר למחירונים וכו' כי מן הסתם יש לו שימוש ייעודי כדי לטייל במיוחד בשנתונים האלה ובמיוחד במחירים האלה.
אני מכרתי את הבאפלו שנת 97' לפני כמעט עשר שנים רק בגלל שלא היה לי מה לעשות איתו(גם ההטבות שקיבלו בעלי עסק נגמרו) והוא סתם עמד, נימכר ב 17 אלף ₪, צבע לבן, מיגון הגבהה וכו', נימכר לבחור שפתח עסק לגננות בתחילת דרכו, לא עיניין אותו שיש מיגון או בולמים וכו', גם היום הוא נימכר באותם סכומים, גם מגנום וגם מאזדה תימצא עד שנת 2000 במחירים שבין 15 ל 20k.
אל תצפה ליותר מידי, אלה כלים שרובם שימשו לעבודה ולא מושקעים, חשוב לבדוק אותם מכאנית, כל השאר בונוס, מצד שני יש גם מציאות אבל עליהם ידרשו טיפה יותר כניראה.

tooshey
27-03-16, 11:00
נדב, תראה מה אני מבין ממה שכתבת ותקן אותי אם אני טועה.
לפני 10 שנים מכרת טנדר מצויין ומושקע ב 17 אלף לגנן צעיר.
עברו עשר שנים שבהן האוטו תוחזק בחסכנות (אמרת גנן צעיר ) ועכשיו ניתן לקנות את הטנדר הזה או דומה לו באותו מחיר או במחיר דומה.
רק שעכשיו האוטו זקן בעשור, חבוט מעבודה, ללא שיפורים לשטח.
וזה הטנדר שאתה ממליץ לפותח השרשור ?
אם האוטו הזה בכלל נוסע...

אני מטפל בטנדרים האלה יום יום.
רכבי עבודה זולים של אנשים שבאמת עובדים איתם.
חקלאים, גננים, מסגרים , נגרים, קבלנים, מנהלות שטח.
הטנדרים טחונים. נקודה.
דלתות נתלשות, ידיות נשברות, הפח נדפק ונשרט ולאף אחד לא אכפת.
מתלים גמורים ושלדות סדוקות.
בולמים בשני שקל, צמיגים סינים או קוריאנים, שמנים וחלפים הכי זולים.
הם מגיעים למוסך רק כשהאוטו נעמד, ורוצים לצאת הכי מהר והכי בזול.
אוטו בן עשר ו 300 אלף קמ נראה ומרגיש כמו בן עשרים ו 600 אלף.
אחד המשפטים הקבועים שאני שומע זה "לא נגעתי בכלום באוטו כבר שנים".
להתחיל ליישר קו לאוטו כזה זה תהליך אפשרי אבל יקר.

נכון, יש גם אחרים, ששמרו על רכבם בקנאות.
אבל הם המיעוט ובכלל לא מוכרים.

וזה המקום שבו ההבדל בין המותגים קובע.
טויוטה ימשיך לנסוע כי הוא אגדה ותמיד יהיה מי שיתחזק את האגדה,אם בשיפורים ואם בחלפים זולים.
איסוזו נפוץ והיה בשימוש נרחב בשוק המוסדי ויש חלקים חליפיים זולים וחלקים משומשים בפירוקיות.
כל השאר, פחות.

בברכה,טושי

נדב ש.
27-03-16, 11:34
אתה צודק, אבל אני מכרתי את הבאפלו כמחיר השוק שלו היה נע סביב ה 25 אלף ₪ אל תישכח, הסיבה למחיר זה רק כי הוא עמד בלי שימוש וניגמר הטסט.
אני לא ממליץ על כלום, אני מכוון לכלים בתחום התקציב, ותתפלא לא כולם גרועים, יש כלים טובים בשוק, חבר (עובד קבלן צבע)שמכר לא מזמן טנדר מאזדה מתוחזק במחיר הזה, גם לגבי האיפון, מטייל איתנו אחד שהוא חקלאי ביום יום, ויש עוד דוגמאות...
טויוטה אגדה? שוב חזרנו לזה? מצד אחד אתה אומר שהשאר לא מתקנים ולא מתחזקים, אבל בכל זאת נוסעים, מצד שני אתה אומר שאת הטויוטה צריך לתחזק כל הזמן ויש מי שיעשה זאת כי זאת..... טויוטה....ת
תעשה חיפוש בפורום טויוטה כמה תקלות יש שניפתחו להיילקס בשנה שנתיים אחרונות.

אומי5
27-03-16, 17:19
חוק זה חוק
כל דיון יגיע בסוף לטויוטה :)
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%92%D7%95%D7%93%D7 %95%D7%95%D7%99%D7%9F

-->