PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט חדש - CJ-7 מודל 1979

עמודים : [1] 2 3 4

נמרוד
28-03-16, 23:26
107033

* תמונת אילוסטרציה. זה אולי איך שהוא יראה בסוף השיפוץ, אם נשמור על הצבע הנוכחי :rolleyes:

הצ'רוקי נמכר אחרי 10 שנים, חלפו כמה חודשים והג'יפ הנכון נמצא. הדבר היחיד הברור היה שזה יהיה ג'יפ פתוח, ובסוף זו לא סופה ולא סיקס, אלא סבן אמריקאי, מודל 79'. קניתי אותו באימפולסיביות, כי מצב הבודי היה מפתיע לטובה, ומכאנית הוא גם בסדר, עובדה שהגעתי בנסיעה (מענגת) הביתה.

את הפוסט הזה אני פותח עכשיו משעברתי את שלב העל חזור - התחלתי לגזום את הספגטי החשמלי באלימות... אז יש בפורום עוד frame up resto של ג'יפ CJ.

עדכונים ותמונות תוך כדי עבודה. אחלו לי בהצלחה.

asael_10
28-03-16, 23:33
בס"ד

בהצלחה!!!

מחכה כבר לראות תמונות.

גלעד .ג.
29-03-16, 01:34
תמונות! תמונות! תמונות!

בהצלחה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
29-03-16, 08:15
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160328/d4b99c6748c0339111a7c74a9d7a1651.jpg

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

מוני אורבך
29-03-16, 08:55
פרויקט רסטורציה לילדות עם קוקיות..
כל הברגים נפתחים, לא הרבה חלודה, בלגן בחשמל, ביג דיל (-:
בטח כבר שחררת את כל הברגים של תושבות הבודי והם השתחררו בקלות.

שיהיה בכיף.

YoavR
29-03-16, 09:06
מברוק!!
למה אין אופציה של subscribed?

איזה יופי!

ishc
29-03-16, 09:13
תתחדש ובהצלחה

Saar
29-03-16, 16:47
תתחדש. ברוכים השבים ;)

דרור ברלי
29-03-16, 17:08
יופי של בודי.

חשמל מבולגן?.... נו שויין. 37 שנים בישראל. לא הייתי מצפה למשהו אחר.
תולשים הכל החוצה (אפשר באלימות) ושמים צמה אמריקאית חדשה. לא לבזבז אפילו דקה/שקל על תיקונים של הצמה הקיימת.

הפח בריא וזה מה שחשוב באמת. בג'יפים שאני מכיר, סיקסים, סופות, הורדת דשבורד חושפת הרבה יותר זוועות.

מברוק.

שגיא S
29-03-16, 18:12
סחטיין עליך!

מחכה כבר לשמוע מה התכנון לעתיד....

omri_t
29-03-16, 21:09
תתישן!
ותהנה!!

asafk
29-03-16, 21:15
קלאסיקה. במיוחד עם הצבע החום של דגמי הלרדו.
אל תהרוס. זה הכי חשוב.

אסף.

ד ו ר ו ן
29-03-16, 21:52
נראה כמו הסיקס הגנוב..

נמרוד
29-03-16, 23:11
107058

מצב as received מינוס הברזנט (ישראלי, מכוער, אך במצב טוב - אם מישהו במקרה מעוניין בו, שיצור קשר)

107057

כננת 8000 תקינה. יש נעילת ARB אחורית. אם מישהו מעוניין - נעילה לדנה 44 למכירה. אפשרי ואפילו כדאי מורכבת בתוך הסרן תמורת סרן דנה 44 סיקס עם קייס פתוח, בתוספת תשלום. כולל מדחס, מתגים, צמה וכל הגשעפט.

107063

המנוע עבר שיפוץ בימ"ח לפני פחות מ20 שנה, למיטב ידיעתי הותקן בג'יפ בשנת 2007.

107066

107065

107064

ההספק של הערב כולל פרוק המזגן ומערכת האוורור. המזגן לא עבד, לא היתה בו טיפת גז, אין לדעת מתי עבד לאחרונה. ענתיקה אמיתית. אם מישהו מעוניין בקיט מזגן קומפלט לCJ - כולל מעבה, מדחס, והכל - מצב לא ידוע, תמורת מחיר סמלי, צרו קשר. יתכן שהמזגן מקורי של הג'יפ. החימום גם לא עבד, היה מנותק מהרדיאטור, הולך לג'אנק אם לא ימצא מאמץ. לשאלתכם - הג'יפ יבנה ללא מזגן וללא מערכת אוורור. לא צריך, כי גם לא יהיה ברזנט.

107059
כנף שמאל פורקה, החלק השטוח שמאחורי הכנף במצב גרוע.
107062

קיר האש בצד הזה במצב סביר, אך דורש תיקון.
מבטים מבפנים:

107061

107060

מערכת החשמל במצב קטסטרופלי. קראתי את הוראות ההרכבה של צמת Painless performance קיט מספר 10150 והבנתי מה הוא כולל (הכל) אז אני שוחט בלי הבחנה ורושם בצד ההוצאות את 800$ הראשונים. בינתיים הוצאה על הנייר בלבד :rolleyes:

itayhi
29-03-16, 23:19
נראה מדליק!

אני מניח שהוא מיועד יותר לסיבובים של כמה שעות בשכונה
ופחות לחוצה נגב בפסח (2018...)?

חלום! תהנה 😃

איתי

asafk
29-03-16, 23:23
ותחליף מהר את ההגה המגעיל הזה

אסף.

yoni_0000
29-03-16, 23:26
המון בהצלחה!

lizard
30-03-16, 07:34
למה 800 דולר למען השם? תקנה צמה ג'נרית של GM. מגיעה עם הסכמות החשמליות. תדפיס אותן בA3 (לימינציה אם ממש בא לך, אצלי עשיתי) ותעבוד לפי התוכנית החשמלית. אחרי שCOAS הזכור לטוב הראה לי איך עושים את זה, זה באמת שטויות. צמה של 100 דולר במקום 800. לא שווה לך ?
תבחר צמה לפי כמות האביזרים שאתה רוצה.
http://www.ebay.com/itm/Universal-12v-24-Circuit-12-Fuse-Wiring-Harness-Wire-Kit-V8-Rat-Hot-Rod-GM-/291696057900?hash=item43ea709e2c:g:-foAAOSwa-dWltmT&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/21-Circuit-Streetrod-Muscle-car-Rat-Rod-GM-Hot-Rod-wiring-harness-/401097082215?hash=item5d633fc567:g:YREAA OSwPe1T9~Sw&vxp=mtr

זו דעתי וזה מה ששמתי בג'יפ שלי. כן יש עבודה וצריך למצוא קצת חלקים כמו מחברים לפנסים וכדומה אבל אם אתה כבר עושה שיפוץ כללי, שים לדים במנורות וכיו"ב ואז גם ככה הבית המקורי לא מתאים.

נדב ש.
30-03-16, 07:43
איזה כייף לך!
תתחדש ובהצלחה.

מוני אורבך
30-03-16, 09:15
איזה כיף שיש גראז פרטי ואפשר כל יום לקנח עם קצת פרוקים בגיפ.
כמה הערות לגבי הפח:
1. הכנף אכן נראת רע אבל החלודה ממוקדת.תעיף את כל חומר הפחחים מסביב עד שתגיע למתכת.
אז תחתוך עד שתגיע למתכת בריאה. משם אתה מתאים חתיכה של פח חדשה ומרתך.
אם יש לך חותך פלסמה התהליך הרבה יותר קל ופשוט אבל אפשר להסתדר עם "סתם" דיסק "4.5
2. הפינה התחתונה בקיר האש שלך בעיתית. מציע לך להעיף את כל החלודה ולראות מה המצב שם.
רוב הסיכויים שתגלה שם מקלעת של חלודה ופח. את זה כמובן צריך לחתוך ולרתך פח חדש.
3. אזור קיר האש למעלה מבפנים בחיבור עם הגשר עליו יושב החלון. זה מקום מועד לפורענות
היחידת חימום יושבת שם ויוצרת קונדסציה שעם השנים הופכת לחלודה.
אצלך יש הרבה גינגים וכנראה חלק מהם מסתרים גם חורים. בדוק טוב את האזור ההוא.

את כל הפעולות הללו מציע לך לעשות אחרי הורדת הבודי ופירוק כל האביזרים עד שאתה מגיע לבודי חשוף.
אני עבדתי בחלקים וכל פעם פרקתי קצת (טעות) והתוצאה היתה שבזבזתי הרבה זמן עבודה כי עבדתי בצורה לא נוחה.
כמו כן ארגן מתקן שיכול להפוך בקלות את הבודי לכל הכיוונים. מתקן שישליק הוא אידיאלי אבל ממש לא הכרחי.
מנוף להרמה ונקודה אחת להרים את הבודי + קצת אינטואיציה ואפשר להפך אותו על הצדדים ללא בעיות מיוחדות.
הבודי הערום לא שוקל הרבה כ 90 או 100 קילו

מוני אורבך
30-03-16, 09:25
אשר לצמת חשמל. הצמה הגנרית היא בסיסית (מאוד) ודורשת עבודת התאמה רצינית.
מה שהכי עיצבן אצלה הוא שהיא לא מורכבת משני חלקים מתפרקים (מנוע ובודי) אלא יחידה אחת
מה שאומר חוטים שעוברים ישירות דרך קיר האש.
דורש התאמה מאוד זהירה אחרת מים או יותר גרוע קצר עלולים לקרות.
אין גם fusible links כמו במקור ויש הרבה מאוד עבודת התאמה.
עוד בעיה, לא בטוח (נראה לי שלא) שהם שמרו על עובי החוטים המקורי.
יתכן ויעבוד, אבל יתכן גם שהחוט ישרף..
אני בזמנו חשבתי על זה ולבסוף החלטתי שיותר קל (אצלי לפחות) לתקן את הצמה המקורית.
הצמה המקורית היא די איכותית וגם אחרי 30 שנה החזיקה מעמד יפה מאוד אצלי.
הבעיה היא כמובן ה"חשמלאים" הישראלים שחושבים שהם יודעים יותר טוב )-:
לכל מערכת חשמל בגיפ היה אצלי מעקף ! החפריות פשוט היתה בלתי נסבלת !
היה לי המון עבודה לזהות את המקורי מכל קיצורי הדרך שנעשו.
בסוף התגברתי על זה, אם תרצה אני אעביר אותך קורס מזורז.

בקיצור המלצה שלי, או שתתקן את המקור, או שתקנה צמה פינלס מקורית ותרכיב אותה ללא שום בעיות bolt on כמו שאתה אוהב.

אומי5
30-03-16, 10:49
אל תזרוק את המזגן, יכול להיות שאוכל להעזר בו.

moriseven
30-03-16, 11:12
אשר לצמת חשמל. הצמה הגנרית היא בסיסית (מאוד) ודורשת עבודת התאמה רצינית.
מה שהכי עיצבן אצלה הוא שהיא לא מורכבת משני חלקים מתפרקים (מנוע ובודי) אלא יחידה אחת
מה שאומר חוטים שעוברים ישירות דרך קיר האש.
דורש התאמה מאוד זהירה אחרת מים או יותר גרוע קצר עלולים לקרות.
אין גם fusible links כמו במקור ויש הרבה מאוד עבודת התאמה.
עוד בעיה, לא בטוח (נראה לי שלא) שהם שמרו על עובי החוטים המקורי.
יתכן ויעבוד, אבל יתכן גם שהחוט ישרף..
אני בזמנו חשבתי על זה ולבסוף החלטתי שיותר קל (אצלי לפחות) לתקן את הצמה המקורית.
הצמה המקורית היא די איכותית וגם אחרי 30 שנה החזיקה מעמד יפה מאוד אצלי.
הבעיה היא כמובן ה"חשמלאים" הישראלים שחושבים שהם יודעים יותר טוב )-:
לכל מערכת חשמל בגיפ היה אצלי מעקף ! החפריות פשוט היתה בלתי נסבלת !
היה לי המון עבודה לזהות את המקורי מכל קיצורי הדרך שנעשו.
בסוף התגברתי על זה, אם תרצה אני אעביר אותך קורס מזורז.

בקיצור המלצה שלי, או שתתקן את המקור, או שתקנה צמה פינלס מקורית ותרכיב אותה ללא שום בעיות bolt on כמו שאתה אוהב.

מסכים עם מוני בקשר לצמת חשמל

asafk
30-03-16, 13:16
אם החימום (מפוח + מחליף חום) נפרדים מהמזגן, שים לי אותם בצד. אני מבטיח לפנות אותם מהר. גם אם הרדיאטור רקוב זה יעזור לי למדידות.

הכי טוב לחטוף איברים כשהפגר עוד חם.

אסף.

נמרוד
30-03-16, 13:42
אם יש כזה ביקוש לאיברים... אז כמו בסין, תבואו עם מזומן :rolleyes:

asafk
30-03-16, 13:52
זה בסדר. אני מקבל גם מזומן על פינוי פסולת.

אסף.

מוני אורבך
30-03-16, 14:05
אפרופו איברים, אל תזרוק את הצמה הישנה כמובן.
תמיד טוב שיש קונקטורים\חוטים ספר.
10 g או 8 קשים מאוד להשגה בצבעים שונים ולכן כדאי לשמור.
אם אתה לא רוצה אותם אני אאמץ אותם בשמחה.

נמרוד
30-03-16, 15:23
מוני תודה רבה על ההערות.

לכל הנשרים - אתם מוזמנים לבוא להתחנף. עם בקבוק של משהו טוב, ואיזו נגיסה מלוחה בצד.

shay1
30-03-16, 17:25
תתחדש

נראה טוב

zagi
30-03-16, 20:20
מזל טוב , תתחדש ...

rob
30-03-16, 20:59
בשיפוץ שלי בחרתי לא להזמין צמה חדשה, אלא לשפץ את הישנה.
בדיעבד ההחלטה הייתה נכונה, מאז השיפוץ הייתה לי רק תקלה אחת שקשורה לחוט ספציפי שהתגלה כ"יבש" ולא הוחלף במהלך השיפוץ.

השיקולים שלי נגד הזמנה של חדש היו שאני לא יודע איזה קטרי חוטים מכניסים שם ואם בכלל האורכים והיציאות/כניסות יתאימו.
השיקולים בעד, היו בעיקר הרצון לעשות בעצמי ולשמור על המקוריות כפי שתוכננה על ידי החבר'ה מ GM.

נמרוד
31-03-16, 12:59
אתמול סיימתי לנתק את הג'יפ מהחשמל:

107087

כנף צד נהג במצב טוב יותר מצד נוסע, עדיין צריך להחליף את החלק השטוח.
107094

זיהיתי את הצבע המקורי של הג'יפ - 9K - sable brown
107089
ידעתם שלג'יפ יש גודל גלגל מינימלי שחובה להרכיב, אבל לא מקסימלי?
107088

107090
107091
107092

107093

snirjeepdreamer
31-03-16, 13:20
איזה כיף לראות כאן שוב פרויקט של סיקס..
כולי קנאה..
תתחדש ידידי ואם אתה זקוק לזוג ידיים אתה כבר יודע שאנחנו באותו איזור.

שניר

עידו לוריה
31-03-16, 13:25
אם צריך מי שישתה את ה [emoji482] אז אתה כבר יודע שאנחנו מאותו איזור

עידו

מוני אורבך
31-03-16, 13:43
יפה אני רואה שאתה מתקדם מהר.
בקצב הזה עוד תסיים לפני (-:
אני מוגבל לפעם בשבועים בלבד...
ממליץ לך להחליף את כל צנרת הברסים הקשיחה (ואולי גם הגמישה תלוי במצבה)
קרוב לוודאי שהיא המקורית והגיע הזמן לרענן.
קיט מושלם של צינורות יעלה בסביבות ה 800 שח כולל משלוחה ומס.
היות והיו גם מים רגילים ברדיאטור כדאי גם לטפל בו או להחליף אם במצב רע.
גם הפרופלור של משאבת המים אכול קרוב לוודאי וכדאי להחליפו.
בדוק גם פקקי מים, הם נאכלים די מהר עם מים רגילים.

הבודי נראה מצוין יחסית. בדוק את הפינות הקדמיותתחתונות של הבודי, הם נראות אכולות.
תתארגן על פלאנשוק, השלבים הבאים כוללים הרמה של הבודי ושל הטרנספר+גיר

דרור ברלי
31-03-16, 13:49
המקורי צבע יפהפה. תצבע לאותו גוון בדיוק.

nirs
31-03-16, 16:13
תענוג אמיתי

lizard
31-03-16, 17:23
אם אתה רוצה, אתה יכול לבוא לנקות בהתזת חול אצלי. רק תביא חול...והרבה

six 4 life
31-03-16, 17:44
כל מה שקשור למרכב נראה חדש ביחס לרכב כזה, וזה לא מפתיע לרכב מקורי שלא הורכב בארץ ונשמר בצורה נורמלית.
המנוע פח אבל זה החלק הכי זול והכי שפיר בג'יפ. תתחדש ותהנה!

zagi
31-03-16, 18:13
מיכה , אני יכול להגיע לניקוי חול ?
זה חול ים רגיל ?

lizard
31-03-16, 19:18
כן רגיל אבל צריך לסנן. זה צרכן חול גדול מאוד אז אם מדובר על משהו גדול צריך להביא כמה שקים. על ג'אנט וחצי לקח לי 3 דליי חול

מדובר על ניקוי חול רטוב. כלומר שילוב של מים וחול. קח בחשבון.

hitoy
31-03-16, 19:58
לפי התמונות לא הייתי מעביר את הבודי בזה ניקויי חול. ניקוי "חול" רגיל יהרוג את הבודי הזה וחבל, יש ניקוי בהתזה של חומרים פחות אגרסיבים ומליחים אבל די נדיר.
אני הייתי "מנקה ומתקן רק באיזורים הקשים ואת שאר הבודי משייף קלות וצובע ביסוד איכותי. אני משתמש ביסוד דו קומפוננטי שמיובא ע"י תמבור שנקרא אפטמריןן סולקוט אלומיניום (http://www.tambour.co.il/Pages/Catalog/CatalogItem/prodId-10003949) שמיועד לסביבה קורסיבית ימית וניתן לצביע על גם על צבעים ישנים ואפילו חלודה. על זה אפשר להמשיך בצביע עליונה לפי הצורך והמיקום.
לתחתית מומלץ לסגור את כל החיבורי פנלים עם "בוסטיק" ולצפות הכל עם זפת יעודית לרכב ולא עם המיכלים שקונים באייס.
לפנים הרכב אפשר לצפות ברוד ווריאר או בכל מיני ציפויים שמגיעים קקיט לאמבטיות של טנדרים אמריקאיים גדולים.
אם יש לך את האפשרות לשנע את הבודי ואישור כללכלי מהאישה אז תבדוק לגבי פוליאוריה חמה לציפויי פנימי ובמקום ה"זפת" בתחתית.
ביסוד הזה גם טוב כבסיס לחומרי צבע לרכב עבור הדפנות.

תתחדשו

asafk
31-03-16, 20:38
מנסיוני, ניקוי חול כלל לא מומלץ למרכב של רכב או בכלל לגופים שיש בהם הרבה חללים פנימיים.
החול נשאר חבוי בפינות, סופח לחות, והופך לחלודה עם הזמן.

אסף.

עידו לוריה
31-03-16, 21:20
ניקוי חול ביד מקצועית יכול להניב תוצאה טובה , אפשרי ויותר טוב ניקוי עם סודה לשתיה מה גם שאפשרי בבית ונתון תוצאות מעולות .

עידו

lizard
31-03-16, 22:25
רק לציין שלרגע לא חשבתי על ניקוי חול לבודי עצמו. רק לכנף. לא שאכפת לי מה נמרוד יעשה אבל ניקוי חול לבודי שלם נראה לי ביזבוז זמן. ניקוי נקודתי, אפשרי לחלוטין אבל כמו שאסף כתב, תמיד יש מצב שישאר חול איפשהו.

אלדר
31-03-16, 22:37
תתחדש ובהצלחה בפרויקט

Yosim
31-03-16, 22:54
איזה יופי, אני כל כך שמח שהגיפ הזה הגיע אליך.
הוא היה שלי ואני מכיר היטב את ההיסטוריה שלו.
צור עימי קשר
יוסי

UNIX
02-04-16, 23:46
אל תתאמץ להביא צמה חדשה ב 800 דולר , בסכום כזה חפש לך צמה של סופה קומפלט עם הצמה של ההזרקה , או שבכלל עדיף לקנות איזה פגר של סופה
לגבי הכנפיים אם הרכב הזה מיועד לעבירות לא הייתי טורח לתקן והולך ישר על צינורות נכון זה פחות קלאסי ויפה אבל אין מה לעשות
זו התוצאה הטובה ביותר .
מה בתפריט לגבי מנוע גיר סרנים ?
קח בחשבון שקשה מאוד לשתול ברכב כזה קצר גיר ארוך או טרנספרים של הפחתה

- - - Updated - - -

אגב חבל שאתה מוותר על מערכת החימום סך הכל להחליף רדיאטור ,

נמרוד
03-04-16, 12:22
איזה יופי, אני כל כך שמח שהגיפ הזה הגיע אליך.
הוא היה שלי ואני מכיר היטב את ההיסטוריה שלו.
צור עימי קשר
יוסי

דיברנו, יוסי יגיע השבוע לבירה וליטופים, נעדכן אתכם בסיפורים :rolleyes:

נשארו לי עוד כמה פירוקים בתא המנוע - מסכה קדמית, שאריות מזגן וקומפרסור אויר, דוושות, הגה. כמו כן מדרגות צד, מיגוני גחון ומיכל דלק. קשת התהפכות - פירקתי כבר חצי מהברגים אבל יש כמה עקשנים שאם לא יוותרו השבוע, ראשיהם יערפו והקשת תצא. אני מצפה בשבוע הבא לנתק את המרכב מהשלדה, לגלגל את השלדה החוצה ולעמוד מול חלקי פח ערומים בגראז'- אמבטיה, מסכה, מכסה מנוע, זוג כנפיים, דלת אחורית, ומסגרת שמשה. כשאלו יהיו מסודרים אני אתחיל בנתיחה כדי לברר את המצב.

עוד לפני שאני מחליט אם לקחת ומה לקחת לניקוי חול, אני אתחיל בבדיקה סלקטיבית עם דיסק. אשמח לעצות ספציפיות בנקודה הזאת - עם איזה דיסקים לעבוד, ובאיזה צבע יסוד/ממיר חלודה בדיוק כדאי להשתמש עכשיו כדי להגן על מה שאני אחשוף ואחתוך.

lizard
03-04-16, 12:28
מברשת ברזל, אפילו לא דיסק. רק אם יש נקודות עקשניות תשתמש בדיסק.
צבעמייסוד תלוי במה שאתה רוצה לעשות. כלומר, הכי טוב לדעתי זה ייסוד של רכב דו קומפננטי מקשה+צבע אבל אם לא בא לך לה עסק ולהשקיע, תרסס עם צבע פחית. גם ככה תצטרך לנקות מחדש לפני צבע.

lizard
03-04-16, 12:29
על חלקים פנימיים, אם מדובר על חלק חיצוני ובהנחה שלא צריכים להחליף את החלק אז צבע ייסוד לרכב.

נמרוד
03-04-16, 12:30
עוד נושא פתוח שאשמח לשמוע הצעות ותובנות - חיבור רגלי הכלוב הקדמיות לבודי.

זה מה שעשיתי לפני 14 שנה - חיבור ישיר לרצפה. מפריע.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1040-jeepolog-archive

ועירא קצת אחרי זה בסגנון אמריקאי... לדעתי לא מספיק as is.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1159-jeepolog-archive

lizard
03-04-16, 12:44
אתה יכול לשלב, חיבור לרצפה אחרי הסף שמתחבר לדשבורד מצד אחד ומצד שני לקשת הקדמית. את הרגל מאחורי הדשבורד אפשר לבנות מפלאחים או מצינור, יש שיקולים לכאן ולכאן.

דרור ברלי
03-04-16, 12:47
עוד נושא פתוח שאשמח לשמוע הצעות ותובנות - חיבור רגלי הכלוב הקדמיות לבודי.

זה מה שעשיתי לפני 14 שנה - חיבור ישיר לרצפה. מפריע.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1040-jeepolog-archive

ועירא קצת אחרי זה בסגנון אמריקאי... לדעתי לא מספיק as is.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1159-jeepolog-archive

השאלה עד כמה אתה מתכנן להתהפך?.................:rolleyes:

אני מודה שטרם חויתי התהפכות בעצמי (ברררר.... חמסה חמסה) אבל התכוננתי לאפשרות הזו.
גם ראיתי התהפכות מאוד טראומטית וקשה בלייב שנגמרה טוב רק במזל.

לדעתי מה שבנית לפני 14 שנה זה בדיוק הדבר הנכון.
קשת קדמית עד הריצפה, צינורות צמודים ככל האפשר למרכב כדי שלא יגזלו יותר מדי מרחב, מפזרי לחץ גדולים ובריאים. אני הוספתי גם פלאחים שמחברים את כל העסק לקורות שתומכות בדשבורד.תוסיף צינור אופקי לרוחב הקשת מעל לגובה הדשבורד. כל זה ממש לא מפריע לי להיכנס ולצאת.
אפשר גם לכופף את רגלי הקשת קדימה כדי ש"ייעלמו" מאחורי הדפנות הקדמיות - לדעתי סתם מסבך עניינים.
אם הרגל השמאלית של הקשת מפריעה להפעיל את בלם היד (רגל) האמריקאי המקורי - זה הזמן לעבור לבלם יד מקורי של סופה ממודל גבוה - ידית בין המושבים כמו בכל אוטו נורמלי. הרבה יותר יעיל, נוח ושימושי.

את כל זה תחבר לקשת האחורית המקורית של הג'יפ שלך ליצירת כלוב. חיזוקים וזויות איפה שצריך וזהו - בג'יפ כזה חשובה גם האסטתיקה.
תשתדל שקוי הקשת הקדמית יעקבו במדויק אחרי זויות החלון הקדמי - לאורך ולרוחב. כי הג'יפ צריך להיות יפה גם כשהחלון הקדמי שלו מקופל (עוד משהו שתצטרך למצוא לו פתרון טכני ואסתטי - כשיש קשת קדמית כבר אי אפשר לנעול את החלון עם ה"ברזים" המקוריים.

נמרוד
03-04-16, 14:40
אל תתאמץ להביא צמה חדשה ב 800 דולר , בסכום כזה חפש לך צמה של סופה קומפלט עם הצמה של ההזרקה , או שבכלל עדיף לקנות איזה פגר של סופה
לגבי הכנפיים אם הרכב הזה מיועד לעבירות לא הייתי טורח לתקן והולך ישר על צינורות נכון זה פחות קלאסי ויפה אבל אין מה לעשות
זו התוצאה הטובה ביותר .
מה בתפריט לגבי מנוע גיר סרנים ?
קח בחשבון שקשה מאוד לשתול ברכב כזה קצר גיר ארוך או טרנספרים של הפחתה

אגב חבל שאתה מוותר על מערכת החימום סך הכל להחליף רדיאטור ,

התוכניות לא סגורות, אבל באופן כללי הפילוסופיה שלי לגבי הפרויקט הזה היא להוריד כמה שיותר ולהוסיף כמה שפחות. חימום, מזגן וברזנט הורדתי והסתדרתי מצויין בלי בסיקס הקודם שלי. הסרנים ישארו דנה 44 ו30 רחבים הנוכחיים, הם מספיק טובים עם צמיגים 33 וזוג נעילות אוטומטיות, על ג'יפ קצר וקל. יחסי העברה יגיעו, דאבל טרנספר בוודאי שלא. הסבה של הטרנספר ל4:1 כן. http://www.jbconversions.com/products/dana300. הבודיליפט ירד, ואיזושהי עבודה על הכנפיים תבוצע כי אני רוצה הגבהת קפיצים מינימלית - קפיצי 2.5 אינץ' בלבד(בכל מקרה צריך להחליף את הקפיצים שנראים כמו המקוריים עד כמה שאני יודע). כננת כבר יש, מנשא גלגל אחורי עם מיכל מים משולב יש, מחכים לסוף להרכבה. מושבים יהיו מושבי suspension אמריקאים כאלו או אחרים. מבחינת מנוע - קרבורטור. או שנסדר את הוובר שיש כרגע או מסטרקרפט. יש נסיעות לארה"ב על בסיס קבוע, וזה יכול לסגור כמעט הכל למעט המושבים.

ד.א. אשמח לאמץ סט של צמיגי 33/12.5R15 שזרוקים אצלכם בחצר, מצב לא משנה כל עוד הם מחזיקים אויר. זה לצורך העמדת הג'יפ.

מוני אורבך
03-04-16, 15:10
לגבי הורדת הצבע.
מברשת ברזל על מקדחה מורידה אבל לאט ובהרבה מאמץ. אני השתמשתי בה בעיקר לפינות שם אין גישה לדיסק.
להורדה מסיבית השתמשתי בדיסק פלאפ (יש באלי לבן ובכל חנות בנין נורמלית) בעוביים שונים (מ 80 ועד 180)
הבעיה שעם דיסק זה מאוד אגרסיבי ומתאים בעיקר להורדת צבע עד למתכת. זה היה השימוש העיקרי שלי בו.
אם אתה רוצה הורדה עדינה יחסית כמו הורדת רק הצבע העליון או יישור חומר פחחים אתה צריך להשתמש במלטשת אקצנטרית
או בדיסק פחחים (שנראה כמו דיסק רגיל רק בו אפשר לברור את המהרויות ולא 12 אלף קבוע).
השפשוף הסופי הוא ידני או מלטשת אקצנטרית.
אני אלמד אותך את התורה אם תרצה להכין בעצמך את הרכב לצביעה.
רק לבדיקה, תשתמש בדיסק ובפלאפ גס.
לגבי הגנה אחרי הגעה למתכת חשופה, אצלי האזורים לא היו גדולים מאוד ועל כן לפני צביעת היסוד פשוט שפשפתי שוב וצבעתי.
אם אתה מנקה בחול, תצבע בצבע יסוד פשוט (אפשר אפילו מיכל ריסוס) אחרי הניקוי. הוא רק הגנה בפני חולדה.
לאחר מכן תוכל להוריד אותו ולצבוע במה שאתה רוצה.
דע לך שהורדת צבע\חומר פחחים היא תהליך מאוד מלוכלך. במקום סגוור כמו שלך יצור המון משקעים.
תשתמש במאוורר כדי לזרוק את רוב האבק החוצה.
תשתמש במסנן אבק +משקפי אבק אתה לא רוצה לנשום את החרא הזה..
יש מסנני אבק בשלל איכויות ומחירים בשזר.

אני מנחש שכל הרכב שלך מכוסה שכבה דקה של חומר פחחים, גם אצלי היה כך.
גיפ בן 35 לא יכול שלא יהיו לו צלקות, ואם אין יש מסכת איפור שמכסה עליהן.
זה לא רע לכשעצמו (אם השכבה לא עבה מאוד). אבל צריך להביא את זה בחשבון כאשר עושים ניקוי חול.
אתה תקבל את הגוף נקי רק מתכת, ואז אתה זה שתצתרך לעשות את השכבה המישרת.
מה שאומר הרבה עבודה. הרבה יותר ממה שחשבת.
היתרון שאתה בטוח שאין "הפתעות" שמתחבאות מתחת ערמה של חומר פחחים.
אני בדקתי כל איזור חשוד והחלפתי איזורים מועדים לפורענות, והחלטתי לוותר על ניקוי חול.
אני מודה שהיה כאן סוג של פשרה היות ו"הזמן איכות" שלי עם הגיפ מאוד מוגבל, ולא יכולתי להתפרע עם כמות העבודה.

אשר לקשת ההתהפכות, גם לי נראה שמה שעשית לפני 14 שנה הוא הכי חזק וטוב.
כל דבר אחר הוא פשרה, שאתה צריך להחליט אם אתה רוצה לחיות איתה.
אני החלטתי שימי כמטפס סלעים נגמרו, לא רואה את עצמי עולה את עין אל טיז איתו.
ולכן וותרתי בכלל על קשת קדמית.
שוב סוג של פשרה...

עידו לוריה
03-04-16, 15:36
מתי הכנס אצלך ...
אני יבוא לעזור או להפריע .

עידו

hitoy
03-04-16, 16:25
לגבי הכלוב.
אני בעד הסיגנון של עירה. האיזור של הדופן הקדמית והפנל העליון שמתחת לחלון זה איזור מחוזק ובנוסף יש גם את הקיר אש שנותן בכלל חיזוק מבני לאיזור.
זה לכשעצמו מספיק חזק כדי לתמוך בקשת הקדמית לא פחות מהמטר הנוסף של הצינור שיורד לרצפה,
מעבר לזה אצלי הוספתי גם צינור רוחבי מעל הדשבורד שמפזר/מחלק עומסים וחוזק בין הצדדים, ועוד שתי קושרות לקשת המרכזית מחלק העליון מה שיצר משולש במבט צד. כמובן שהגדלתי את הברגים ועבדתי עם פלטות לקונטרה טובה.

קישור לתמונות של הכלוב שלי שנמכר. (אני בתהליך בנית חדש דומה על בודי חדיש)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96913-%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%91-%D7%9C-CJ8

יואב

de fox
03-04-16, 17:14
יואב, הקישור לא עובד

hitoy
03-04-16, 18:39
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160203/a489127d261c8bcb907f37826c35e584.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160203/3c8620cafb145db8d6076c9b59c5e5b5.jpg

YoavR
03-04-16, 20:28
באיזה צבע יסוד/ממיר חלודה בדיוק כדאי להשתמש עכשיו כדי להגן על מה שאני אחשוף ואחתוך.

המפרט של POR15 מאוד הרשים אותי.
http://www.por15.com
לאחרונה ישמתי אותו במקומות נגועים שאין לי גישה לבצע נקיון יסודי ואני לא מתכוון בעתיד הקרוב לחתוך ולהחליף.
נראה ומרגיש טוב.

יואב

נמרוד
03-04-16, 20:34
יואב זה זמין בארץ?

YoavR
03-04-16, 20:47
לא שאני יודע.
הבאתי פחית קטנה מארה"ב

asafk
03-04-16, 20:57
בדיון אחר הומלץ כאן לא מזמן על הסרת צבע עם דיסק פיברגלס. אני מתכוון לנסות בקרוב.

אסף.

hitoy
03-04-16, 21:16
מנסיון אישי עם ה POR15 ועם מוצר מתחרה שנקרא Rost Bullet (https://www.rustbullet.com/products/automotive.html) אז עדיף להביא את ה Bullet.
שניהם מוצרים אמריקאים ופחות או יותר אותו מחיר וואת שניהם קשה להביא (אבל אפשרי),

יואב

lizard
03-04-16, 22:54
למה קשה להביא? יקר או שחברות המשלוחים לא מוכנות לשלח?

talb_s
04-04-16, 06:01
הי נימרוד,
אני נמצא כרגע בתהליך דומה (CJ-6 גם מודל 79) וחקרתי את נושא הצבע לעומק. יש המון המון גישות בשוק וכל אחד ממליץ על מערכת צבע שונה ועבודת הכנה שונה.
אני החלטתי כשלב ראשון לעשות תיקוני פחחות נקודתיים ע"י ריתוך ואז ניקוי חול/שיוף וצביעה ביסוד אפקסי HB55 ההיתרון הוא שאתה לא חייב להמשיך את הצביעה ישר וחלקי בודי יכולים להמתין מספר שבועות /חודשים עד המשך העבודה. לגבי ישום של חומר פחחים ניתן לשייף את האזור שאתה רוצה למלא ואז ליישם ולהחליק בשלב הבא צובעים בקומפט פילר דו רכבי ואז בעליון דו רכיבי ברק ישר.
שוב יש המון המון גישות וולא הצלחתי למצוא דרך אחת המקובלת על כולם.
ועוד המלצה זה ממש לפני הצביעה להשתמש בחומר אנטי סילקון לניגוב (פרפסול) לפני הצביעה ובין השכבות.

לגבי הPOR 15 לפי מיטב הבנתי משפצים מעבר לים משתמשים בחומר זה לצביעה נקודתית של ריתוכים או אזורים בעיתיים ללא גישה זהו לא צבע לישום על שטחים נירחבים והוא גם מאוד יקר.... ישנם גם המון דיונים שטענים שההדהזיה של חומרי הפחחים לסוגיהם נפגעת בישום על POR 15.

hitoy
04-04-16, 11:08
מיכה.
על המוצר כתוב "לשילוח קרקעי בלבד" והאמריקאי הממוצע לא יעיז לעבור עברה פדרלית (FAA)

lizard
04-04-16, 13:18
מעניין מה יקרה אם אשלח לUSHOPS. ראיתי חבילה של 6 יח' הכי קטנות ב50 דולר. מספיק ל3 מ"ר בערך.

נמרוד
06-04-16, 09:24
107199

גיליתי מתנה מאחד הבעלים הקודמים: מיכל דלק מפלדה עבה, מרותך יפה, במצב מצויין, מחובר היטב לשלדה, עם מיגון אלומיניום כבד בנוסף. הרבה משקל אבל ביצוע טוב שיחזור לג'יפ בסוף כמו שהוא.

107201
זה מה שמאחורי המיכל - תושבות אחוריות במצב שדורש תיקון אבל ממש לא גרוע.
107200

ביצעתי בדיקת התאמה למתקן גלגל ספייר. יתאים בול, כאילו תוכנן עבור ג'יפ CJ, כולל אורך הציר שמאפשר שימוש בפנס מקורי בלי חשש. כל כך בול שאני שוקל לוותר על הדלת האחורית המקורית הנפתחת למטה ולהתאים אותו ברמה של סגירת הבודי.

107202

107203

107204

107205

מוני אורבך
06-04-16, 09:52
בנוגע למיכל דלק, כדאי לפתוח אותו ולבדוק את מצבו מבפנים + לנקות אותו.
באותה הזדמנות בדוק גם חישן מיכל דלק מצוף וכו..
כאשר אני קניתי את הגיפ שעון הדלק לא עבד.
היתי צריך לפרק את המיכל רק כדי להחליף מצוף שהתפנצר והתמלא דלק..

נמרוד
06-04-16, 10:01
המיכל משתמש ביוניט מצוף מקורי של CJ, הסרתי את היוניט והסתכלתי פנימה עם פנס, נראה פיקס. את היוניט אני אחליף מן הסתם, המיכל עצמו כמו שנראה לי יקבל שכבת צבע חיצונית וזהו, פריט שאין צורך לגעת בו. באמת עבודה יפה, יהיה נחמד לגלות מי בעל המקצוע שמאחוריו - אולי יוסי יודע.

rob
06-04-16, 10:23
טיפ
אל תשאיר מיכל דלק ללא דלק - הוא יחליד

רבע מיכל זה מספיק בשביל שאדי הדלק שנמצאים בתוך מיכל סגור ימנעו קורוזיה

עירא
06-04-16, 13:50
לא הייתי משתמש במתקן ספייר, שמחובר בלי חופשים לשלדה, בתור סגירה של הבודי.

נמרוד
06-04-16, 14:18
יש עוד זמן עד שאגיע לזה, אבל המחשבה היא לחבר את המתקן לבודי, לא לשלדה, בערך בגובה שרואים בתמונה. המידות שלו, במקרה (או שלא :rolleyes: ), זהות למידות הפתח האחורי בג'יפ. כשאני אומר דלת אני מתכוון שבמצב סגור הוא ישב לא על הציר אלא על משקוף מחוזק שיהיה חלק מהבודי - אפשר בריתוך ואפשר גם פריק עם ברגים - וקשור ישירות לכלוב ההתהפכות כדי לא להעמיס על הפח של הפינות האחוריות (כמו שעשיתי בפעם הקודמת - http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1162).

מוני אורבך
06-04-16, 14:19
מחזק את דעתו של עירא.
המתקן גלגל שלי מחובר לפגוש. ובנוסף יש את הדלת, שהיא כמה סנטמטרים ממנו.
למתקן גלגל יש גמישות מסוימת (לא מגיע מהציר אלא מהפרופלי ברזל עצמם)
בנוסף כנראה שגם לבודי יש גמישות מסוימת.
התוצאה היא שיש לי נקישות מדי פעם על הדלת (בשטח כמובן), לא משהו הרסני אבל בהחלט מעצבן).
אז או שמתקן הגלגל מחובר לבודי עצמו, ואז אפשר שישמש כדלת אבל לדעתי לא מומלץ כי יהיה לך חופש שיגרום לנקישות
או שתפריד לחלוטין בין המתקן והדלת (עם פער גדול של מספר סנטמטרים)
זה מה שהרוב עושה באמריקה, אז נראה לי שזה הפתרון המיטבי.

yoni_0000
06-04-16, 14:33
אצלי המתקן של הספייר גם מחובר לבודי ואני מודה שזה קצת מדאיג אותי.. הייתה לי נקישה חזקה ממנו בקפיצות, מה שנגרם מסדק מאחוריי הדלת, צד נוסע. הסדק תוקן והרעש נפסק אבל אני מודה שכל העסק הזה קצת מפחיד אותי.. לא עדיף להעביר את הציר לפגוש וגם את הסגירה? כל העומס עובר לפגוש/ שילדה והבודי לא בסכנה..

נמרוד
06-04-16, 14:46
כדי לשמור על הבודי, אתה צודק יוני, יותר פשוט לבנות מתקן ולחבר בצורה מסיבית לפגוש חזק. זה יוצא יותר כבד בסופו של דבר, ויותר רחוק מהבודי מהסיבה שמוני כתב.

המתקן המקורי של ג'יפ CJ אמריקאי מחובר לבודי. אם שמים לב לניואנסים, אז מאחורי כל אחת משלושת נקודות החיבור שלו יש חיזוק שמפזר את הכוחות לבודי, הוא לא תלוי על הפח עצמו.

ד.א. מכיוון שאני לא אשתמש בו, אני אשמח למכור את המתכן המקורי קומפלט במצב מצויין עם כל הברקטים שלו, למי שמעוניין. זהה לזה: http://www.ebay.com/itm/121483571598

מוני אורבך
06-04-16, 14:58
כל הגיפים (CJ) שראיתי פתחו בסופו של דבר סדקים באיזור החיבור לבודי.
הבסופו של דבר הזה הוא כמה עשרות שנים כנראה, אבל בסוף זה מגיע..
החיזוקים שיש בבודי הם פשוט לא מספיק מסיביבים.
האמת שלא נראה לי שזו אשמת המתכננים.
הגיפ במקור הגיע עם גלגלי "29 ששוקלים הרבה פחות מה 31 שהפך לסטנדרט בארץ.
התוצאה, הרבה יותר מאמץ על הנקודות, ומשם שבר.
אפשרי לחזק את האזורים הללו כך שהם יחזיקו מעמד.
עובדה שזו השיטה ברנגלרים (שמיועדים לצמיגי "32) והם מחזיקים יפה.
בזמנו בניתי את המתקן גלגל כי לא ידעתי מתי אשפץ את הבודי.
אם לא היה לי את המתקן גלגל זה מה שהייתי עושה במהלך השיפוץ.
אבל די דבלי לא להשתמש במתקן מצוין שכבר יש לך..
אגב גם לי יש מתקן גלגל מיותם אם משהו רוצה.
וגם מיכל דלק משומש ומתוקן כולל מד דלק משומש.

עירא
06-04-16, 15:06
המתקן המקורי של ג'יפ CJ אמריקאי מחובר לבודי. אם שמים לב לניואנסים, אז מאחורי כל אחת משלושת נקודות החיבור שלו יש חיזוק שמפזר את הכוחות לבודי, הוא לא תלוי על הפח עצמו.

נכון,
אבל הוא מתוכנן לגלגל קטן משמעותית ממה שיהיה לך, ואין עליו מיכל מים 50 ליטר שעשוי פלב"מ וכו'.
מה גם שכדי לחבר את המתקן אל הבודי תהיה צריך לשנות אותו לא מעט ולדעתי זה לא הוגן כלפי המתקן, אחרי שעידו בנה אותו, שאתה תעשה לו שינויים.

עירא

נמרוד
06-04-16, 15:26
נו אז זה רק מגדיל את האתגר.

דרור ברלי
06-04-16, 23:27
מותר לי לשחק לרגע את פרקליטו של השטן?

המתקן האחורי המגלומני הזה, עם מיכלי המים שלו, ויסלח לי המאסטר לוריה, הוא לא ישר ולא סימטרי ולעניות דעתי הלא מבינה בעליל, גם מכוער-טילים.

לא כל מה שמתאים על סיקס ישראלי או סופה שנבנו לטיולי הארד-קור, ייראה טוב על סבן - שמה לעשות - נולד כוסית ויישאר כוסית כי הוא ג'יפ קלאסי חתיך ויפה שכל בורג בו צריך להיות מגומר יפה ויש לו מקום מוגדר והעיקר - לג'יפ כזה יש ערך. כולל ערך אספני.
להפוך אותו ל"דיגום סיור" עם מיתקונים וקידוחים וריתוכים בבודי זה לעשות לו עוול עצום. זה ג'יפ קלאסי - גם אם ייבנה לעבירות קשה עם סרנים גדולים וגלגלים גדולים ורוקר-פאנלים וכו', צריך לשמר ככל האפשר את המראה הקלאסי שלו. לא לחתוך לו בבודי, לא לקדוח ולהשחית ולרתך ולא לשנות מאפיינים קלאסיים. הפרופורציות שלו מושלמות - אז לתלות לו את החטוטרת הזו מאחור?....

ואחרי ההרצאה על עיצוב וייעוד של ג'יפים קלאסיים, ניגע בפרקטיקה נמרוד - הקונסטרוקציה הכבדה הזו תהרוס את הבודי. הוא אמנם במצב יפה יחסית, אבל הוא "רק" בן 37. הפח זקן ועייף והדבר הזה יקרע אותו לגזרים.

Saar
07-04-16, 07:59
לא יודע אם הנושא פתוח להצבעה, אבל אני עם ברלי ;)

נמרוד
07-04-16, 09:10
איך אתה יודע על מה אתה מצביע, בלי אילוסטרציות מדויקות של האפשרויות, בצבע?

(רמז דק לדרור...)

נמרוד
07-04-16, 09:22
יוסי ביקר אתמול בערב, והשלים פרטים על ההיסטוריה של הג'יפ.

מדובר על סבן ברמת גימור רגילה (המזגן הוא אכן מקורי של הרכב) שהיה רכב דיפלומטי בשגרירות האמריקאית וקיבל מספר צהוב בשנת 1990. אצל יוסי הוא היה בשנים 1993-1999 בצורה מקורית פחות או יותר, עם גיר 3 הילוכים וסרן אחורי AMC 20 מקוריים. לאחר מכן הוא היה בידי בחור מראשון לציון עד שנת 2007. בקדנציה הזאת עבר התהפכות שהסימנים שלה היום קלים אבל היא מה שחיסל את הHardtop המקורי. רוב השיפורים מקורם ביד הזאת - מנוע, גיר 4 הילוכים, וסרנים רחבים של סיקס ישראלי, נעילת ARB, בודי ליפט, מיגונים וברזלים שונים. היד האחרונה החזיקה את הג'יפ משנת 2007 עד היום, בתנאים טובים - חניה מקורה ומעט נסיעות, וממנה הג'יפ הגיע לידי.

אני בינתיים פירקתי את מכסה המנוע (מצב טוב) רדיאטורים ומסיכה קדמית (מצב לא משהו - אפשר לתקן כמובן אבל אם למישהו יש מסכה קדמית במצב טוב ומעלה ששוכבת, צרו קשר) ומתחיל לעבוד על ניתוק תושבות בודי ועל שולחן/עגלה פשוט לנייד את הבודי.

Saar
07-04-16, 09:52
איך אתה יודע על מה אתה מצביע, בלי אילוסטרציות מדויקות של האפשרויות, בצבע?

(רמז דק לדרור...)

נמרוד,
עם כל הכבוד לאילוסטרציות של דרור (ויש הרבה מאוד כבוד), חיפוש קצר בגוגל יחזיר המון תמונות (https://www.google.co.il/search?q=cj7+jeep+spare+tire+carrier&espv=2&biw=1920&bih=989&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwix4vml-PvLAhXHWhoKHdpxD1kQ_AUIBigB), הרבה יותר ממה שדרור יספיק לתכנן ולצייר בשנה הקרובה :)
זה היתרון ברכב קלאסי כמו ה CJ7, מישהו כבר עשה, צילם ופרסם לפניך...

נמרוד
07-04-16, 10:05
אין בגוגל אף תמונה של משהו דומה למתקן שלי.

כל מי שבונה ג'יפ צריך לחדש במשהו.

דרור ברלי
07-04-16, 12:33
תליית מינשאים כבדים מהחלק האחורי של הבודי היא שגיאה גסה שגומרת את הג'יפ. לא מוכרחים להרוס בודי של סבן נדיר בשביל להבין את זה.

בג'יפים מינשא הגלגל הרזרבי המקורי תלוי על הדלת האחורית או על החלק האחורי של המרכב.
במקרה האחרון - המינשא המקורי עצמו הוא זבל. לא מחזיק מעמד ונשבר חדשות לבקרים. אחרי שמחזקים אותו, הפח בבודי יתחיל להיקרע - כי העומסים והויברציות מוכרחים להתנקז לאנשהוא.

כשהגלגל תלוי על הדלק האחורית, מי שסובל מזה מיידית אלה צירי הדלת ומנגנון הנעילה/טריקה. ראינו את זה בסופות סגורות ישנות שבהן הצירים פשוט קרסו תחת משקל הדלת+גלגל ודלתות התעופפו מהג'יפים בנסיעה, אבל גם בג'יפים פתוחים עם דלת קלה. אני כבר החלפתי מנגנון אחד ותיקנתי את השני (ריתוך. כי המנגנון נשבר) ועכשיו אלה הצירים שדופקים... הכל פשוט מתפרק תחת משקל הגלגל והגלגל שלי הוא אמנם טויו כבד, אבל רק 31. על הנקודות האומללות האלה אתה רוצה להוסיף גלגל 33 כבד עוד יותר + מיתקון מסיבי וכבד מנירוסטה שיהיה תלוי שם קבוע? זה כבד רצח גם לפני שממלאים שם עשרות ליטרים מים.
גם אחרי חיזוקים מסיביים בבודי משהו ייקרע שם בסוף כי זה רק פח.

אם אתה לא בעניין של סגירת הדופן האחורית שלך (הכי חזק) ורוצה שתמשיך להיות שם דלת נפתחת וגישה לתא המטען (?....) של הג'יפ, לטעמי אין מנוס ממינשא לגלגל שיושב על הפגוש/שילדה.

zagi
07-04-16, 12:53
אין אפשרות לחזק בבודי את מקום חיבור המנשא ?
אני אוהב את איך שהמנשא הזה נראה על הג'יפ אך באמת לא נראה לי שהבודי במצב שהוא יעמוד בעומס של המשקל הזה ..

lizard
07-04-16, 13:12
אתה יכול לחזק אבל אז חלק אחר יקרע ובסוף יהיה לך ביד נגמ"ש

נמרוד, תראה להם מה זה. תבנה את כול הבודי מפח 3 ממ....

נמרוד
07-04-16, 13:20
אצלי הפתרון כבר די סגור בראש. יקח זמן עד שהוא יעבור לביצוע, אבל אני לא חושש כי לא יהיה על הפח הדק של הבודי שום עומס, וגם לא על השלדה.

lizard
07-04-16, 13:21
אחלה. חום ואהבה זה הכי חזק

נמרוד
07-04-16, 13:40
חכה בסבלנות מיכה אולי תלמד משהו :rolleyes:

zagi
07-04-16, 20:10
רגע ... הרצועות ( ראצ'טים ) מחזיקות את המנשא טוב ? :rolleyes:

moriseven
07-04-16, 20:26

המתקן האחורי המגלומני הזה, עם מיכלי המים שלו, ויסלח לי המאסטר לוריה, הוא לא ישר ולא סימטרי ולעניות דעתי הלא מבינה בעליל, גם מכוער-טילים.

לא כל מה שמתאים על סיקס ישראלי או סופה שנבנו לטיולי הארד-קור, ייראה טוב על סבן - שמה לעשות - נולד כוסית ויישאר כוסית כי הוא ג'יפ קלאסי חתיך ויפה שכל בורג בו צריך להיות מגומר יפה ויש לו מקום מוגדר והעיקר - לג'יפ כזה יש ערך. כולל ערך אספני.
להפוך אותו ל"דיגום סיור" עם מיתקונים וקידוחים וריתוכים בבודי זה לעשות לו עוול עצום. זה ג'יפ קלאסי - גם אם ייבנה לעבירות קשה עם סרנים גדולים וגלגלים גדולים ורוקר-פאנלים וכו', צריך לשמר ככל האפשר את המראה הקלאסי שלו. לא לחתוך לו בבודי, לא לקדוח ולהשחית ולרתך ולא לשנות מאפיינים קלאסיים. הפרופורציות שלו מושלמות - אז לתלות לו את החטוטרת הזו מאחור?....

ואחרי ההרצאה על עיצוב וייעוד של ג'יפים קלאסיים, ניגע בפרקטיקה נמרוד - הקונסטרוקציה הכבדה הזו תהרוס את הבודי. הוא אמנם במצב יפה יחסית, אבל הוא "רק" בן 37. הפח זקן ועייף והדבר הזה יקרע אותו לגזרים.

כל מילה בסלע

נמרוד
08-04-16, 12:06
התמונה הבאה ממחישה את המשמעות העיקרית מבחינתי של הבחירה בסבן ולא בסיקס/סופה. יש לי מספיק אורך עבודה כדי לגלגל את השלדה בלי תמרונים בכלל. פנימה החוצה, ומשאיר 15 ס"מ כדי לסגור את הגראז'. מי שעבד ועובד בתנאים קשים יעריך את הלוקסוס.
107227

danel
08-04-16, 12:43
תנאים קשים ? זה מה שנקרא צרות של עשירים :) נראה טוב מאד בהצלחה

קוניסטון
08-04-16, 14:06

דרור, בעניין העיצוב אני לגמרי מסכים איתך. הגלגל הרזרבי בכל ג'יפ ומיקומו המדויק לדעתי או שקולע או שפוגע....המיקום באמצע או קצת ימינה...אבל בדיוק...בגובה הנכון ובמרחק הנכון מהדלת האחורית (עדיף כמה שצמוד)

ניר ל
08-04-16, 14:11
בתוך מיכל הדלק יש מחיצות ?

נמרוד
08-04-16, 14:53
במיכל הדלק לא זיהיתי מחיצות.

hitoy
08-04-16, 18:23
זה בסיידר, גם במקורי אין :rolleyes:

נמרוד
10-04-16, 08:58
מיכל הדלק מרגיש מצויין והוא אחד מהפריטים שיחזרו לג'יפ as-is.

בסוף השבוע התקדמתי מעט עם פירוקים אחרונים מהמרכב, ותחילת מאבק בברגים. קשת ההתהפכות כמעט בחוץ - נשאר בורג טורקס טחון ועקשן אחד שאי אפשר להגיע אליו עם דיסק. הוא מחכה לשובה של הרתכת שהושאלה כמצווה כדי לקבל אום בריא בראש ולשחרר את הקשת. ברגי תושבות הבודי - מוני תשמח לשמוע שחצי מהם כבר בחוץ, באמצעים קונבנציונאליים בלבד, לאחר שבועיים של של WD40 כל ערב.

עם שובה של הרתכת השבוע יקובע פלשנצ'וק לתקרה.

ככל שאני מכיר את הבודי לעומק אני מגלה שמצד אחד אין אסונות גדולים כמו שראיתי בחלק מפרויקטי הסיקסים - מצד שני יש הרבה תיקונים קטנים ובינוניים שצריך לעשות כמו שצריך, ועל כן אני נוטה יותר ויותר לקחת את האמבטיה לניקוי חול/סודה/זכוכית מלא במקום לבזבז זמן ולטנף את המחסן עם שיופים אין סופיים.

אשמח להרחבה והמלצות מנסיון על הפרטים של ניקוי חול, בעלי מקצוע מומלצים, טיפים ולקחים ספציפיים.

מוני אורבך
10-04-16, 09:19
נמרוד, אני שמח לשמוע שאתה עדין אופטימי (-:
רוב הברגים אצלי השתחררו דווקה יפה יחסית, תתפלא לשמוע.
הרבה wd40 הרבה חום מברנר. ובסוף השתחרר.
למעשה המלחמה הגדולה ביותר שלי היתה עם שני ברגי התושבות האחוריים.
הם משום מה פשוט נדבקו\רותכו לאומים.
לא עזר כלום, חימום עד מצב אדום, ואז קירור מהיר (וכמובן השריה ארוכה ב WD40)
בסוף נשברתי וחתכתי אותם.
גם אחרי זה הם לא היו מוכנים להיפתח. נאלצתי לפרק את הבודי כדי להוציא אחד מהם עם האום.
גם אז על המלחצים הוא פשוט לא הסכים להיפתח, כאילו משהו ריתך אותו..

אגב בנוגע לבודי, יש אופציה שאולי כדאי לך לשקול אותה.
ינוביץ מוכר בודי חדש באריזה ! עלות 21 אלף אצלך בבית.
הבודי מגיע עם צבע יסוד והוא מוכן לצביעה בכל צבע שאתה רוצה.
בזמנו בררתי, אם אתה מיבא בעצמך (דרך USHOPS או חברה אחרת) יש מצב לחסוך כמה אלפי שקלים.
אני חשבתי ברצינות על הנושא אבל אני רציתי בודי מפיברגלאס.
פשוט כדי להיפתר אחד ולתמיד מהחלודה.
מה שמעלה בעיות אחרות, אבל לא חלודה !
בודי מפיברגלס יותר זול אפילו ממתכת. הוא יכול להגיע לכ 15 אלף בהערכה גסה.

בסוף ירדתי מכל הענין, כי החלטתי שהשיפוץ של הבודי הוא חלק מה"כיף" של הרסטורציה.
וגם כי לא רציתי להתעסק עם כל הברוקרטיה.
אבל אם אתה מוכן להשקיע בכל הכאב ראש של ניקוי החול ובעלויות (לדעתי 3 אלף שח לפחות ללא ההובלה)
ואחר כך בתיקון וביישור ובצביעה. לדעתי בסוף תגיע לא מאוד רחוק מ 15 אלף.
ראוי למחשבה לדעתי.

נמרוד
10-04-16, 09:48
מוני התחלנו מתושבות הבודי האחוריות, והן בין החצי שנפתחו.

מה שאתה כותב לגבי אמבטיה חדשה ראוי למחשבה מעמיקה, ללא ספק.

hitoy
10-04-16, 11:02
אני ביצעתי השבוע ניקוי בהתזת זכוכית עם מים לשלדה. הבחור הגיע אלי עם המכונה והמדיה מה שחסך לי הובלה, מצד שני צריך צריך מקום שאפשר ללכלך.
לבודי מומלץ להשתמש בהתזת קוורץ שהוא עדין יותר מהזכוכית וממה שאני בררתי מדובר בערך על 5000 ש"ח כולל הכל אצלך בחצר.
לזה צריך להוסיף עלות של 1500 ש"ח על צבע יסוד וחומרי הגנה לתחתית וכמובן את הזמן עבודה על הבודי עצמו. אבל זה כיף אז זה לא נספר בכסף.

יואב

lizard
10-04-16, 11:22
או שתבוא ותעשה אצלי. תשלם לי כמה גרושים על ההשכרת ציוד ועל החול (או מדיה אחרת אם תרצה) שאזמין לך. אם תרצה תוכל גם לתת יד ראשונה של צבע אצלי. יש לי ציוד פיסטולט. אמנם לא ברמה סופר מקצועית אבל עובד מספיק טוב ליד ראשונה.

Saar
10-04-16, 11:34
לדעתי, כיוון שמדובר על להחזיק את הרכב שנים רבות, הכיוון שמוני הזכיר שווה התייחסות.
אני חושב שזה מה שאני הייתי עושה.
אתה מרוויח בודי חדש, ללא זכר לחלודה, צעיר ורענן :)
על מנת להגיע לתוצאות פחחות וצבע טובות, ההשקעה הכספית לא תהיה רחוקה מהסכומים האלו.

lizard
10-04-16, 11:42
אני מניח שיהיה ביקוש לבודי שלך. שווה לבדוק עלויות.

Yosim
10-04-16, 20:27
זה היתרון האדיר שיש לסבן.
יש כל חלק שרוצים וניתן לייבא הכל ולעשות אותו חתיך עולם.
כמו שמגיע לג'יפ הזה.
יוס

דרור ברלי
11-04-16, 01:08
התמונה הבאה ממחישה את המשמעות העיקרית מבחינתי של הבחירה בסבן ולא בסיקס/סופה. יש לי מספיק אורך עבודה כדי לגלגל את השלדה בלי תמרונים בכלל. פנימה החוצה, ומשאיר 15 ס"מ כדי לסגור את הגראז'. מי שעבד ועובד בתנאים קשים יעריך את הלוקסוס.
107227

זה מזכיר לי את הפרסי שנכנס הביתה כולו מתנשף ומזיע.
אשתו שואלת אותו מה קרה?
ענה לה - רצתי מהעבודה הביתה כל הדרך אחרי האוטובוס וחסכתי 6 שקלים.
אמרה לו - חבל שלא רצת אחרי מונית. היית חוסך 50 שקלים.

על אותו משקל - התירוץ שלך להסתפק בג'יפ קצר ולא פרקטי רק בגלל מרחב התמרון המוגבל בחצר שלך קצת עקום - אם זה ככה, אני חושב שחבל שלא חזרת לסמוראי. יכולת לשתול לו מנוע חזק באמת ואז לעשות איתו דונאטס בין הדלת של הגראז' לגדר העץ.

במקום שתגיד שבחרת בסבן כי הוא יפה, כי הוא חתיך, כי הוא סקסי, כי הוא קלאסי - אתה מחפש צידוק הגיוני?...
קצר, ארוך, אין שום דבר הגיוני בסבן בן 37. זה בא רק מהלב ומהבטן. לא מהראש ובטח לא מהרווח שבין הגראז' לגדר.

נמרוד
11-04-16, 07:27
אתה צודק. הסיבה האמיתית היא לגרום לבעלי סופות ארוכות לקנאה עזה, כשהם מבינים שהם תקועים עם שפרה ואני זכיתי ביעלי 😁

lizard
11-04-16, 08:51
הבעיה העיקרית היא שגם שפרה וגם יעלי כבר לא שפרה ולא יעלי....

נמרוד
11-04-16, 08:59
אל תדאג... קצת פחחות, צבע והזוית הנכונה של הקשת ויעלי חוזרת להיות יעלי. אבל שפרה נשארת שפרה :rolleyes:

boaz avrahami
11-04-16, 09:06
תומר הוסיף לא מזמן ניקוי חול לקו צבע במגדל העמק

לא מצאתי את העקמומיות שדרור הצביע עליה במתקן גלגל אבל אני מצטרף לדעה שהוא מכוער.
למרות שלוריה ביצע אותו אני מוכן להתערב שהוא לא עיצב אותו... אני מכיר את החוש האסטטי של עידו...

סולי
11-04-16, 09:06
אם אני מבין נכון את התוכניות שלך נמרוד... ולפי התמונה שהעלת ..אחרי המתקן גלגל ספייר המהולל ... הדוגמנית כבר לא תכנס בחנייה...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

six-86
11-04-16, 09:44
תתחדש ובהצלחה בשיפוץ
אין יותר כייף מזה ....
לגבי המתקן גלגל ספייר , אחד השיקולים באם להתקין או לא , זה כמה הוא מכיל ! האם שווה את ההתעסקות ...
ולגבי מיקום והתקנה , במקרה שלי עברתי 7 מדורי גיהנום עד לשקט המבוקש , בנית דלת כיחידה אחת עם המתקן גלגל ספייר עם צירים המרותכים ל"פלאך המשמש כפלטה לפיזור ליץ" והכל מורכב על הבודי, כמובן בזמן השיפוץ המסגרת דלת מקורית הוחלפה בחומרים יותר מסיביים מהמקורי ע"מ שיחזיק את המתקן ....
כשש שנים מחזיק מצוין גלגל ספייר 33 בעבר ו 35 בשנתיים האחרונות עם ערסל לציוד + מיכל מים של 25 ליטר http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/f174fbce20d84f41b0cb6a99c75f831c.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/89eb110e5cae3753ee66a573c4cf89f5.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

IlanG
11-04-16, 10:06
תתחדש ובהצלחה בשיפוץ
אין יותר כייף מזה ....
לגבי המתקן גלגל ספייר , אחד השיקולים באם להתקין או לא , זה כמה הוא מכיל ! האם שווה את ההתעסקות ...
ולגבי מיקום והתקנה , במקרה שלי עברתי 7 מדורי גיהנום עד לשקט המבוקש , בנית דלת כיחידה אחת עם המתקן גלגל ספייר עם צירים המרותכים ל"פלאך המשמש כפלטה לפיזור ליץ" והכל מורכב על הבודי, כמובן בזמן השיפוץ המסגרת דלת מקורית הוחלפה בחומרים יותר מסיביים מהמקורי ע"מ שיחזיק את המתקן ....
כשש שנים מחזיק מצוין גלגל ספייר 33 בעבר ו 35 בשנתיים האחרונות עם ערסל לציוד + מיכל מים של 25 ליטר http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/f174fbce20d84f41b0cb6a99c75f831c.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/89eb110e5cae3753ee66a573c4cf89f5.jpg

ראיד , הגיפ שלך לא נחשב , רק הוא וג'וקים ישארו עומדים אחרי טיל גרעיני.

נמרוד
11-04-16, 10:59
תומר הוסיף לא מזמן ניקוי חול לקו צבע במגדל העמק

לא מצאתי את העקמומיות שדרור הצביע עליה במתקן גלגל אבל אני מצטרף לדעה שהוא מכוער.
למרות שלוריה ביצע אותו אני מוכן להתערב שהוא לא עיצב אותו... אני מכיר את החוש האסטטי של עידו...

אני לוקח אחריות מלאה על התכנון והעיצוב - זה שאתם לא מבינים באמנות זו בעייה שלכם :rolleyes: לוריה רק ביצע בצורה מושלמת. המתקן ישר וסימטרי כמו פלס גרמני יצוק, הג'יפים הם אלו שתמיד עקומים, את זה אני כותב לא בצחוק, זו האמת.

סולי
11-04-16, 11:02
נמרוד ... אתה מייצג קהילה שלמה... אל תעשה שטויות (;

דרור ברלי
11-04-16, 20:00
אתה אולי יודע משהו על יעלי, אבל מה אתה מבין בשפרה?....
שפרה משתדלת יותר. הרבה יותר. תמיד.

נמרוד
13-04-16, 14:45
כל הברגים שחיברו את קשת ההתהפכות המקורית נפתחו/נחתכו/רותכו והקשת התנתקה מהבודי. בדיעבד, מה שהחזיק אותה הכי חזק היה סיליקון, מתחת לכל ארבע תושבות הקשת הפח היה סמלי בלבד ומתפורר במגע.
107338

107337107339107340107341107342107343

מוני אורבך
13-04-16, 16:30
לא מפתיע בכלל.
למעשה היה מאוד מפתיע אם התושבות היו תקינות (-:
גם אצלי היה את אותו הסיפור בתושבות הקשת הקידמית.
דווקא באחורית הם היו במצב מצוין ללא חלודה כלל.
זה התשלום לשילדה ובודי "גמישים מאוד"
הקשת לא גמישה כמו הבודי ונוצרים הפרשי גמישות שיוצרים חיכוכים.
עם השנים והחלודה המתכת פשוט מתפוררת.
לא נורא, בשביל זה יש דיסק (או פלזמה) ורתכת CO ...
אם אתה רוצה להחליף איזורים שלמים בבודי ניתן לקנות פנלים שלמים להחלפה, זה מה שאני עשיתי.

עידו לוריה
13-04-16, 17:22
זה לא מפתיע בעיקר בגלל הסיליקון , סיליקון ומתכת לא חברים בכלל , סיליקון לצורך ההתייבשות מושך מים וגם לאורך החיים שלו .

עידו

נמרוד
13-04-16, 17:25
אחרי שהצלחתי להרוג את כל הברגים, הכנסתי מברג מתחת לתושבות כדי לשחרר את הסיליקון - המברג נכנס לרצפה כמו סכין לתוך חמאה.

ד ו ר ו ן
13-04-16, 19:30
זה לא מפתיע בעיקר בגלל הסיליקון , סיליקון ומתכת לא חברים בכלל , סיליקון לצורך ההתייבשות מושך מים וגם לאורך החיים שלו .

עידו

וחלקם גם חומציים= עוד מרכיב תוקף למתכת

נמרוד
17-04-16, 09:31
ביום שישי בבוקר גיליתי איך נולדו הפנים המוכרות של לנדרובר - מג'יפ שהכניס את הראש לתחת.
107477
תודות לשניר אין צורך להתעסק עם המסיכה הישנה - מסיכה חדשה, מגלוונת, כבר מחכה בצד.
107478
הנזק המשמעותי העיקרי באזור החזית:
107472
והפתרון כבר נמצא ומחכה - תודה יוסי!
107471
לרגלי הנוסע והנהג הותקנו לוחות פח דקים עם ברגי פח. אחרי שקילפתי אותם גיליתי מתחת מצב פחות גרוע ממה שחששתי.
107474

107473
בפינה הימנית אחורית התגלה תיקון פחחות בעובי של כחצי ס"מ - עוד עדות להתהפכות שאני יודע שהג'יפ עבר מתישהו בתחילת שנות ה2000. נראה שאין חורים או חלודה, פשוט טונה של חומר פחחים. פינה אחורית היא חלק זול שאני שוקל להביא במזוודה.
107476

107475

גיליתי עובדה מעניינת נוספת, והיא שיחסי העברה - לפחות בסרן הקדמי - הם 4.10:1. חדשות טובות - אך מציבות דילמה רצינית לגבי מה לעשות עם הARB שמותקן מאחור ושאינני מעוניין בו. אם היחסים היו סטנדרטיים של סיקס (3.31:1) אז ההחלפה על סרן אחורי זהה מתבקשת כדי שג'יפאי אחר יהנה מARB מותקן, ואכן כבר קיבלתי הצעה מצויינת להחלפה, אבל יחסי העברה משופרים מסבכים את המשוואה עם שיקולי כדאיות.

הפרויקט עכשיו נכנס לשלב של מנוחה עד אחרי החג. בתוכנית להרים את הבודי ולקחת אותו לניקוי חול, ומשם להתקדם.

מוני אורבך
17-04-16, 09:51
נמרוד, מספר הערות.

1. הפח לרגלי הנהג והנוסע אכולים. יש בהם חורים קטנים שבניקוי חול יחשפו (או אם תצבע אותם כמו שהם אז לאורך זמן)
היה ברור לי שהפחים הללו מסתרים משהו..
אם אתה רוצה לעשות שיפוץ שיחזיק פשוט תקנה פחים מחליפים (נראים OEM) תחתוך את הישנים החוצה ותחליף. העלות בחו"ל זניחה המשלוחה עולה.
2. הפינה הימנית אחורית כנראה מסתירה הרבה סודות, עובי כזה של טיח יצור בהכרח כיסי חלודה מתחת. ברגע שתנקה עם חול תראה אותם. יהיה מאוד קשה לישר ולתקן פח כזה ללא שכבת חומר פחחים של כמה מלמטרים. שקול להחליף את כל הפינה.
3. גשר החלון, היכן מצאת אותו?? אני רציתי לקנות כזה בחול אבל עלויות המשלוחה היו פסכיות. יש משהו בארץ שמוכר כאלו דברים?
4. חלון קידמי, כדאי לבדוק אותו טוב טוב. הוא עשוי מפח כפול ובדרך כלל מסתיר זוועות. בכל מקרה כדאי לפרק את החלון ולהרכיב גומיה חדשה. אפשרי לבד עכשיו אני יודע איך.
5. אני באמת לא מבין למה אתה מתעקש להחליף סרן בשביל נעילה?! חצי יום עבודה והנעילה בחוץ. זה לא דורש שינוי יחסי העברה. בית סטליטים תוכל לקבל ממי שיקנה ממך את הנעילה. אפשר לעשות את זה ביום אחד ראש בראש.

six 4 life
17-04-16, 11:16
גיליתי עובדה מעניינת נוספת, והיא שיחסי העברה - לפחות בסרן הקדמי - הם 4.10:1. חדשות טובות - אך מציבות דילמה רצינית לגבי מה לעשות עם הARB שמותקן מאחור ושאינני מעוניין בו. אם היחסים היו סטנדרטיים של סיקס (3.31:1) אז ההחלפה על סרן אחורי זהה מתבקשת כדי שג'יפאי אחר יהנה מARB מותקן, ואכן כבר קיבלתי הצעה מצויינת להחלפה, אבל יחסי העברה משופרים מסבכים את המשוואה עם שיקולי כדאיות.

הפרויקט עכשיו נכנס לשלב של מנוחה עד אחרי החג. בתוכנית להרים את הבודי ולקחת אותו לניקוי חול, ומשם להתקדם.
ההבדל בין קייס עד 3.54 לקייס 3.73 ומעלה הוא הגובה של הקורונה על הקייס. אתה יכול להשתמש בנעילה הקיימת שלך כרגע גם אם היא ל3.31, ולהחליף ל4.10 ע"י חריטת טבעת (ספייסר) בין הקורונה לקייס + ברגי קורונה ארוכים יותר בהתאם לגובה.
זה לא כמו להחליף לנעילה מתאימה אבל כשזה מבוצע נכון זה עובד בלי בעיות.

נמרוד
17-04-16, 11:51
לא הבנת את תמונת המצב - גיליתי שיש לי סרן עם 4.10, ועם נעילת ARB. את ה4.10 אני רוצה. את הנעילה לא. אם היה יחס העברה רגיל, הייתי יכול להחליף בקלות את הסרן כולו, וזה היה חוסך את ההרכבה לאותו ג'יפאי שאיתו הייתי מחליף, ולי את הפרוק. כעת אני יכול או להחליף סרן עם מישהו שבמקרה יש לו 4.10 ודיפרנציאל פתוח או נעול אוטומט, או כמובן שאני יכול לפרק את הנעילה ולמכור as-is אבל זה שווה פחות - לעניות דעתי - עבור הקונה, שעכשיו צריך להתקין או לשלם עבור התקנה של נעילת ARB בסרן שלו.

לא משנה, שאלו יהיו הצרות שלנו...

asafpeleg
17-04-16, 12:01
למה בלי הנעילה? בגלל המדחס וכו'? פשטות זה הסיפור?

de fox
17-04-16, 12:18
נמרוד, מספר הערות.

1. הפח לרגלי הנהג והנוסע אכולים. יש בהם חורים קטנים שבניקוי חול יחשפו (או אם תצבע אותם כמו שהם אז לאורך זמן)
היה ברור לי שהפחים הללו מסתרים משהו..
אם אתה רוצה לעשות שיפוץ שיחזיק פשוט תקנה פחים מחליפים (נראים OEM) תחתוך את הישנים החוצה ותחליף. העלות בחו"ל זניחה המשלוחה עולה.
2. הפינה הימנית אחורית כנראה מסתירה הרבה סודות, עובי כזה של טיח יצור בהכרח כיסי חלודה מתחת. ברגע שתנקה עם חול תראה אותם. יהיה מאוד קשה לישר ולתקן פח כזה ללא שכבת חומר פחחים של כמה מלמטרים. שקול להחליף את כל הפינה.
3. גשר החלון, היכן מצאת אותו?? אני רציתי לקנות כזה בחול אבל עלויות המשלוחה היו פסכיות. יש משהו בארץ שמוכר כאלו דברים?
4. חלון קידמי, כדאי לבדוק אותו טוב טוב. הוא עשוי מפח כפול ובדרך כלל מסתיר זוועות. בכל מקרה כדאי לפרק את החלון ולהרכיב גומיה חדשה. אפשרי לבד עכשיו אני יודע איך.
5. אני באמת לא מבין למה אתה מתעקש להחליף סרן בשביל נעילה?! חצי יום עבודה והנעילה בחוץ. זה לא דורש שינוי יחסי העברה. בית סטליטים תוכל לקבל ממי שיקנה ממך את הנעילה. אפשר לעשות את זה ביום אחד ראש בראש.

מצטרף לשאלה על גשר החלון

נמרוד
17-04-16, 12:41
גשר החלון - שארית מפרויקט אחר, למיטב הבנתי. תודה לחבר הפורום היקר yosim.

ARB - לא מתאים לג'יפ הזה כמו שאני מדמיין אותו.

hitoy
17-04-16, 12:49
לגבי הנעילה האחורית.
תפתח ותקרא את המק"ט של הנעילה, יש קורונות 4.10 מעובות לדנה 44 שמיועדות לקייס המקורי. זה מה שיש אצלי :-)

יואב

דרור ברלי
17-04-16, 15:43
מסכים שאוטומטית עדיפה, ושאם היית צריך לבחור איזו נעילה לקנות - ברור שדטרויט או לוקרייט זו הבחירה הנכונה.
אבל אם ה-ARB הזה כבר קיים ותקין - אז מה הבעיה שלך?

נמרוד
17-04-16, 17:30
הבעייה שלי דרור היא אותה הבעייה שלך, רק בגוון אחר...:rolleyes: לא מתאים לי ARB.

אבל כמו שנאמר כבר, זה באמת לא רלוונטי בשלב הזה.

דרור ברלי
17-04-16, 19:22
גם לי לא התאים.
עד שהגיעה הבולסטר ו.... התרגלתי. היא אחלה. יש לזה גם יתרונות, אז אל תמהר לפסול.
אלא אם כבר מצאת מי שייתן לך נעילה אוטומטית איכותית בתמורה....

Yosim
19-04-16, 21:55
כשיש כל כך הרבה אנשים שפשוט אוהבים ג'יפים לא סביר שיצא משהו לא טוב.
בפרט כשמדובר ב CJ7 ובייחוד שמדובר בספציפי הזה שהיה בעברו שלי.
בגיפ יש נשמה, להבדיל משאר החיקויים האחרים שבגלל הנעה כפולה קוראים לעצמם ״ג'יפים ״.
זה יהיה נסיך של ממש.
סוף סוף הוא הגיע ליד הנכונה והאחרונה.

weref
19-04-16, 22:33
זו תיהיה יד ראשונה..
Reborn

sent from mobile

six 4 life
19-04-16, 22:59
סוף סוף הוא הגיע ליד הנכונה והאחרונה.
אל תהיה בטוח.

מוני אורבך
20-04-16, 08:06
לגיפים יש חיים משל עצמם כמו שיש להם נשמה.
אתה לא יכול להיות בעלים של גיפ. אתה יכול להיות זה שמתחזק ומשתמש בו.
להגיד זו תהיה היד האחרונה.. נו, נו זה אמירה חזקה מדי.
מי יודע מה יקרה עוד 10 או 20 שנה... או 50 שנה.
אולי נמרוד ימאס בגיפים, אולי ימאס לו מהרוח וירצה גיפ סגור בלבד,
ואולי לילדים שלו ימאס להחזיק את הגיפ הזקן וימכרו אותו, ואולי ואולי.
בנתיים הוא זה שמשפץ אותו ומחזיק אותו ומשתמש בו, וזה מספיק טוב.

נמרוד
20-04-16, 11:48
אל תהיה בטוח.

אני מבין שזו הדרך שלך לשאול "מוכר????"...;)

קח מספר לתור, אחרי יוסי ואחרי דרור שהיה מת (כמובן שיכחיש בתוקף) להחליף את שפרה ביעלי...

six 4 life
20-04-16, 12:19
אני מבין שזו הדרך שלך לשאול "מוכר????"...;)
ממש לא... פשוט נסיון העבר מלמד ש... :cool:

נמרוד
20-04-16, 13:54
ברור. אני מעולם לא התיימרתי להחזיק ג'יפ כלשהו לנצח.

יש מעט מאד אנשים עם יומרות כאלו שאפשר להתייחס אליהם ברצינות.

דרור ברלי
20-04-16, 19:03
אכן מכחיש בתוקף.

CJ קצרים הם סקסיים. תאווה לעיניים.
אבל לא פרקטיים מבחינתי.

חוץ מזה שפרה משתדלת יותר.

Yosim
23-04-16, 18:04
אבל מכוערת וארוכה.
יוס

דרור ברלי
24-04-16, 00:00
ארוכה זה כל העניין.
ליופי של הקצרות מתרגלים מהר.
לאין-מקום לציוד לעולם לא מתרגלים.
זה גם אח תהסיבות למה ה-CJ5 נמכר בזמנו לטובת CJ8L. כי נשבר לי לקשור שק"שים על קשת ההתהפכות.
ג'יפ אמיתי צריך להיות מוכן בכל רגע נתון לירידה של כמה ימים למדבר. לכן הוא סוחב עליו ציוד. לפעמים הרבה ציוד.
בסיס גלגלים ארוך הרבה יותר נוח ופרקטי ובמפתיע - בהרבה מקרים גם יותר עביר. לכן לג'יפים קצרים אני כנראה כבר לא חוזר. למעט אם יהיה מדובר בג'יפ שני שיהיה צעצוע נטו. כמו יעלי.

ועוד משהו: אני מת על הג'יפים הקלאסיים. אבל ג'יפים צריכים לנסוע. בשטח. לא לעמוד במוזיאון. בטח לא לפחד מבוץ, משיחים, מאבן, מדיונה, מואדי.
ג'יפ אמיתי עובד קשה. מתלכלך. מקבל פה ושם קטנות מסלעים, מגזעים. לפעמים הוא נשבר. מתקנים. מרתכים. מבריגים.
ג'יפ קלאסי ששומרים בצמר-גפן שלא יישרט חו"ח - זה אספנות. לא ג'יפאות.

בקיצור - יעלי כוסית, במקום נמרוד גם אני הייתי מתפתה. מודה. אבל כג'יפ - שפרה לוקחת. בגדול.

מוני אורבך
24-04-16, 08:11
או במילים אחרות, עם שפרה מגדלים ילדים והולכים לקניות.
עם יעלי מפתחים רומן..

אני חושב שלקחנו את המטפורה של יעלי ושיפרה קצת רחוק מדי.
ובכל מקרה יעלי היא לא בחורה של פלרטים, היא יפה סקסית ומאוד מכובדת.
תתחיל לעשות עליה עוונטות, ומר חסון יגיע אליך עם חליפת האיומים !

דרור ברלי
24-04-16, 08:14
יותר נכון - על שיפרה מעמיסים ילדים ונוסעים לטייל.
אבל מי שיתחתן איתה יקבל את כל הכסף שמר חסון שם בתוך המזרון.

OFF-RoaD
24-04-16, 08:29
ישלם***

בכל זאת, ג'יפ

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Yosim
24-04-16, 09:59
עם כל הכבוד ג'יפ לא אמור לשמש מחסן.
היה לי פעם שכן שכדי לא לשלם ארנונה החנה טרנזיט ששמשה כמחסן נייד.
חלק מהעניין לדעתי להתאים את הציוד לאופי הטיול ולאופי הנוכחים בו.
הגדולה של ג'יפ נעוצה ביכולת שלו להתאים את עצמו לגחמות של הבעלים.
באשר ליעלי אני מציע לך להמתין עד תום השיפוץ ואז אתה תתחרט על דברי הבלע שלך.
נקודה נוספת ששווה מחשבה אם בכלל ניתן להשוות בין יעלי שהיא בכלל אמריקאית שעלתה ארצה לבין שפרה שנולדה בנצרת???

ד ו ר ו ן
24-04-16, 10:43
לבד טייל איתנו מס שנים עם cj7 משופץ לרמת הבורג בפדנטיות חולנית.

איך שלא תסובב, זה רכב קטנטן.
זה הגיע למצב שהוא ניסר את הקרשים למידות ספציפיות כדי שיוכל להביא קרשים למדורה.
כל דבר היה על המילימטר, וזה לא מנע בסוף ערימה על הספסל האחורי בכל טיול מעבר ללילה.

Yosim
24-04-16, 11:54
בדיוק בשביל זה יש מושב אחורי שמתקפל או נשלף ו/או וו גרירה נשלף.
אין מקום להשוואה בין תוצרת טולדו אוהיו לנצרת עילית.
כמות הסקרמבלרים שיוצרה אפסית וזה לא כי הם לא מטיילים.
יש שם הרבה יותר מקום ולאן לטייל ועובדה זו מדברת בעד עצמה.

GodsFather
24-04-16, 14:26
ליצירתיות בתחום הזיווד אין גבולות, קצר או ארוך.

דרור ברלי
24-04-16, 14:38
אין מקום להשוואה בין תוצרת טולדו אוהיו לנצרת עילית.
.

מי שישמע על האיכות הנודעה.
ממש האטלייה של פרארי במארנלו.

השמועה מספרת על מהנדסים מב.מ.וו, מרצדס, פורשה, אאודי ולקסוס שמגיעים להשתלמויות בטולדו, אוהיו.

ג'יפים קונים ואוהבים לא בזכות האיכות אלא למרות האיכות.....

דרור ברלי
24-04-16, 14:53
ליצירתיות בתחום הזיווד אין גבולות, קצר או ארוך.

נכון.
לטעמי, לעשות דברים כאלה לג'יפ קלאסי ונדיר - זו השחתה לשמה. מחזיר אותנו להתחלת השרשור...

GodsFather
24-04-16, 14:55
אני לא מתכוון על להפציץ בירץ ימי, למרות חיבתי אליו, אלא יותר לכיוון קיטבגים למיניהם ואיזו סלסלה מקסימום על הגלגל האחורי.

Yosim
24-04-16, 14:56
המותג הזה נחשב למותג על בתחום מזה שבעים שנה ולא בזכות האיכות של נצרת.....
קח את כל מה שנצרת ייצרו ותשווה לתוצרת של המקור ולצערי הרב אין מה להשוות וזה שבנצרת עשו מאמץ לייצר ״באיכות צבאית״.
כל כך חבל שזה מה שיצא להם.
יוס

דרור ברלי
24-04-16, 15:15
מצחיקול אתה.
הסיפורים על האיכות של טולדו ונצרת נכונים כשהג'יפים חדשים.
לא כשהם בני 25-30-40......

מה שעבר על יעלי בחדרה ובראשל"צ אנחנו לא יודעים. ואולי גם לא רוצים לדעת.
אפילו אחרי שנמרוד יסיים לבנות את יעלי ולהעמיד אותה על גלגליה לתפארת, היא תהיה במקרה הטוב "תוצרת כפר-יהושע, עמק יזרעאל" שזה בסדר לכשעצמו. אבל מטולדו ואוהיו כבר לא נשאר הרבה.

תנוח דעתך, גם שיפרה כבר פורקה ונבנתה מחדש לפחות פעם אחת ובטוח תפורק ותיבנה שוב מתישהו במשמרת שלי.
מכוערת נשארה כפי שנולדה. אבל איך משתדלת, איך....

- - - Updated - - -

אני לא מתכוון על להפציץ בירץ ימי, למרות חיבתי אליו, אלא יותר לכיוון קיטבגים למיניהם ואיזו סלסלה מקסימום על הגלגל האחורי.

נסעתי ככה בימי ה-CJ5 שהוא אפילו עוד יותר קטן מ-CJ7. ממש לא כיף גדול.
בוא ונאמר ששני אלה מקבילים לסמוראי קצר ביכולת להעמיס ציוד לטיול....

Yosim
24-04-16, 15:37
הפוך גוטה הפוך.
איכות של רכב נמדדת לא כשהרכב חדש ובאחריות אלא אחרי כמה עשורים.

ד ו ר ו ן
24-04-16, 15:39
הפוך גוטה הפוך.
איכות של רכב נמדדת לא כשהרכב חדש ובאחריות אלא אחרי כמה עשורים.
+++
בסיס מקולקל אי אפשר לתקן.
בסיס איכותי הרבה יותר קל לשמר.

דרור ברלי
24-04-16, 18:45
כןןןןןןןןןןןן. בסיס איכותי.... אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
אחרי 30 שנה שום דבר כבר לא משנה - לא טולדו ולא נצרת. רק המצב בפועל. באותו רגע נתון.

המכלולים אותם מכלולים. הגיעו מאמריקה והם טובים. הכי טובים לטעמי.
והפחים - אותה זבאלה. אותם פחים כפולים עם תפרחות חלודה. כולם נרקבים אותו דבר.

הסעיף היחיד שבו אני רואה יתרון מובהק לאורך שנים של הג'יפ האמריקאי על הישראלי, הוא באסתטיקה של פריטים נילווים/אפטרמרקט כמו ברזנט, דלתות, אבזור, מיתקונים, מינשאים, כנפונים וכו'. אלה שתי תפיסות שונות - מייד אין USA, מגומר היטב, בולט-און ויקר. מתקינים ו...זהו. מול הבניות העצמיות שלנו ש... בהגדרה עדינה, לא נראות כמו משהו שעשרות אלפי אמריקאים היו משלמים עבורו כסף. אבל עבור הג'יפאי הנלהב שגם לא תמיד בעל חשבון עו"ש שמן - שבנה את זה בעצמו - ובשבילו זה הכי טוב.

ההבדל הגדול הוא שכשהג'יפ קלאסי ונדיר - משתדלים לשמור עליו. לא מקמטים אותו בואדיות.
נראה איך יעלי תיראה אחרי שתיסע כמה טיולים על הקוליסים של שיפרה ושושנה....:rolleyes:

six 4 life
24-04-16, 18:58
חבורה של חולי נפש, תפסיקו לבזות את המותג - ג'יפ זה זכר.

YoavR
24-04-16, 20:27
חבורה של חולי נפש, תפסיקו לבזות את המותג - ג'יפ זה זכר.

+ אין סוף!

וגם את השרשור. על זה נאמר - Get a room!!!

GodsFather
24-04-16, 21:59
מצחיקול אתה.
הסיפורים על האיכות של טולדו ונצרת נכונים כשהג'יפים חדשים.
לא כשהם בני 25-30-40......

מה שעבר על יעלי בחדרה ובראשל"צ אנחנו לא יודעים. ואולי גם לא רוצים לדעת.
אפילו אחרי שנמרוד יסיים לבנות את יעלי ולהעמיד אותה על גלגליה לתפארת, היא תהיה במקרה הטוב "תוצרת כפר-יהושע, עמק יזרעאל" שזה בסדר לכשעצמו. אבל מטולדו ואוהיו כבר לא נשאר הרבה.

תנוח דעתך, גם שיפרה כבר פורקה ונבנתה מחדש לפחות פעם אחת ובטוח תפורק ותיבנה שוב מתישהו במשמרת שלי.
מכוערת נשארה כפי שנולדה. אבל איך משתדלת, איך....

- - - Updated - - -

נסעתי ככה בימי ה-CJ5 שהוא אפילו עוד יותר קטן מ-CJ7. ממש לא כיף גדול.
בוא ונאמר ששני אלה מקבילים לסמוראי קצר ביכולת להעמיס ציוד לטיול....
אני חושב שיש פה מספיק עדויות ליכולות אכסון בסמוראי קצר עוד לפני הבירץ וללא גגון, כל שכן בסבן. אבל נראה לי שהדיון הזה מוצה.

asafk
24-04-16, 22:08
נראה לי שהדיון הזה מוצה.

במיוחד לאור העובדה שנמרוד לא מתייעץ מה לקנות או אם להאריך את הג'יפ...

אסף.

ד ו ר ו ן
24-04-16, 23:44
נמרוד,
אני אתן לך משהו לשאוף אליו (פרויקט של חבר):
ככה זה התחיל:
107620

וככה הסתיים אחרי 9 חודשים:

107621

Yosim
26-04-16, 13:17
נראה לכם שנמרוד לא יודע לאן הוא רוצה להביא את הג׳יפ הזה ???
הוא יודע מעכשיו איך הוא יראה בדיוק ואיפה יהיה כל פריט במהלך כל טיול.
וואללה הפוטנציאל הוא אינסופי.
יוס

boaz avrahami
26-04-16, 14:08
דורון,
רציתי לכתוב לך שהלבן לדעתי לא בטעם של נמרוד אבל אז נזכרתי בפגוש האחורי עם מיכל המיים... [emoji23]

Yosim
01-05-16, 21:11
החג נגמר
פחות חשמל יותר עמל.
מה מתקדם עם הנסיך ???
יוסי

נמרוד
02-05-16, 14:20
שום דבר מיוחד. אני הולך הלילה לחבר את הפלשנצ'וק לתקרה. אם לא שומעים ממני נא לשלוח מד"א שיחלצו אותי מתחת לבודי של הג'יפ.

lizard
02-05-16, 15:59
בהצלחה. קח בחשבון שלוקח כמה נסיונות למצוא את נקודת האיזון האידיאלית. תתפוס ב4 פינות. אני השתמשתי במותחנים כדי לאזן את הבודי

מוני אורבך
02-05-16, 16:43
cj7 הוא קצר ועל כן אין בעיה לאזן אותו.
אני לקחתי רצועת חילוץ וקשרתי אותה כ 20 סנטימטר לפני סוף הדלת.
עברה מתחת לבודי ונקשרה מלמעלה.
היה קצת חוסר איזון והגוף נטה ללכת למטה או למעלה. אבל לא משהו רציני.
אתה מרים את הבודי מספיק בשביל להעביר את השסי מתחת.
ואז אתה מוריד את הבודי.
אם יש לך משהו שייצב בזמן שאתה דוחף יותר קל.
לא צריך משהו חזק. הבת שלי בת ה 15.6 החזיקה אותו במקום ביד אחת.

יובל48
05-05-16, 17:17
הבת שלי בת ה 15.6 החזיקה אותו במקום ביד אחת.
15.6? מחר יום הולדת?

עידו לוריה
05-05-16, 23:23
הבת שלי בת ה 15.6 החזיקה אותו במקום ביד אחת.
15.6? מחר יום הולדת?
[emoji12]

עידו

shay1
06-05-16, 07:51
נמרוד אם אתה צריך עזרה להרים תרים טלפון

נמרוד
06-05-16, 21:16
הבודי והשלדה נפרדו היום (תודה שי על העזרה)

107989

107987

107988

107986

107990

עידו לוריה
06-05-16, 21:44
זה לא "בחייהם ובמותם לא נפרדו " ?

עידו

boaz avrahami
06-05-16, 23:37
יותר מתאים להם ככה [emoji56]

zagi
07-05-16, 20:22
אהבתי את ההסבה של הקשת של הטנדר ....:D

חנן-ג'יפולוג
07-05-16, 22:58
אתה תצליח להרכיב את זה?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

דרור ברלי
07-05-16, 23:31
אם לא יצליח, יקבל עזרה.

נמרוד
08-05-16, 07:59
ברור שאני אצליח, כמה ברגים יותר או פחות :rolleyes:

מוני אורבך
08-05-16, 08:01
מה כל כך מסובך ??
מילא לעשות אוברול למנוע או לשפץ\לשדרג טרנספר או גיר.
וגם זה לא משהו מטורף..
אבל לפרק בודי משסי, באמת לא סיפור מסובך.
הרבה עבודה שחורה כן, אבל זה הכל.
להיות מסודר ועקבי זה המפתח לכל הסיפור.

או שאולי התכוונת שאתה לא מאמין שנמרוד יתמיד וגם יסים את הפרויקט (-:
בענין זה אני מסכים, יש חשש כזה.
נמרוד ידוע כטיפוס הפכפך ועצלן.

חנן-ג'יפולוג
08-05-16, 08:07
פיסת הומור שלא תפסה.
תמיד תפסתי אותך יותר כמהנדס מאשר כפועל. (;

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

נמרוד
08-05-16, 08:19
חנן זה משבר גיל ארבעים. יש כאלו שמגלים שהם בעצם אישה, יש כאלו שמגלים שהם בעצם פועל. בכל מקרה אני מקווה שזה זמני בלבד.

hitoy
08-05-16, 08:26
נמרוד, יש מצב שזה היה רק הפרוק הראשוני? כאילו אם כבר אז יאלה ונחדש את השלדה:rolleyes:

מוני אורבך
08-05-16, 08:27
אני מקווה שאצלך לא תגלה שאתה אישה פועלת ...
לא שיש משהו רע בזה, פשוט האיפור נוטה להמרח כאשר שמן ברקס DOT3 נוזל על הפנים.
שלא לדבר על זה שהוא הורס את הלכה על הצפורניים.
בכל מקרה מאז שהתחלתי אני את פרויקט השיפוץ משקלי ירד ב 4 קילו.
מבחינתי שיפוץ גיפים הוא אימון גופני.
כמו כן נעשתי שפיץ במציאת חלקים וכל מני מוזרויות ב EBAY AMZON ועוד.
הקשרים שלי בדואר ישראל FEDEX AMAX ועוד השתפרו פלאים.
אני ומחלקת החבילות בדואר מקרים אחד את השניה בשמות הפרטיים (-:

Yosim
08-05-16, 20:06
נפש בריאה בגוף בריא .... רק בגיפ.
גם כשאני חוזר עצבני מיום לא טוב סיבוב בגיפ מחולל פלאים בנשמתי.
על אחת כמה וכמה כשאתה בונה מחדש.
ת ע נ ו ג שזר/ה לא יבין לעולם.
יוס

נמרוד
16-05-16, 15:54
דילמת הצמה שהייתה כאן לכמה אנשים נפתרה.

108185

על הדרך, היה מקום פנוי במזוודה:

108186

מוני אורבך
16-05-16, 16:01
כמה טוב שיש מזוודה פנויה מארץ החלומות לארצנו הדלה..

lizard
16-05-16, 16:06
ייעודית לסבן?

ד ו ר ו ן
16-05-16, 20:15
מה אמרת להם בשיקוף?

Yosim
24-05-16, 07:49
אוכל לציפורים.
יוס

עידו לוריה
24-05-16, 08:04
תרופות מרשם מהפפסיכיטר.

עידו

נמרוד
20-06-16, 14:23
ניקוי החול בדרך... כבר יש הצעת מחיר ועגלה, צריך יום חופש.

בינתיים...

http://youtu.be/FSo4SZKv6i8

מוני אורבך
20-06-16, 15:32
אתה מודע לזה שהבלונדה לא באה "בילט אין" בגיפ ...

נמרוד
20-06-16, 17:15
אתה רק בחורות בראש שלך מוני. אני נשוי באושר.

מה שאני מנסה להבין זה מאיפה משיגים את הבולמים המופלאים שהיו להם לפני 30-40 שנה. תראה איך ג'יפים נסעו אז!

http://www.youtube.com/watch?v=S3DllTFrBTk

yoni_0000
20-06-16, 21:49
אחח אילו שיכלולים... מגבים חשמליים, הגה כוח ותאורה במחוונים הם רק חלק מפלאי הטכנולוגיה שהוצעו כבר אז!

Yosim
20-06-16, 22:22
יאללה שיהיה בהצלחה.
תעלה תמונות בבקשה
יוס

נמרוד
13-07-16, 11:45
עדכון - מתקדמים לאט בפרוק, נקיון ותכנון הפרויקט.

השלדה נקייה ומקורצפת עד כמה שניתן, נכנסה לתוך המחסן. פירקתי את גשר הגיר (רק בורג אחד נשאר תקוע בשלדה עם קונטרה מסתובבת), הרמתי את הטרנספר וקיבעתי זמנית עם ברזל מתחת לטרנספר. את גשר הגיר המקורי של הCJ אני לא אוהב, ורוצה להפריד רשויות - גשר גיר בנפרד, ופלטת מיגון בנפרד. המשמעות של גשר גיר חדש היא קיבוע של זויות צלבים , דריישפטים וזוית קאסטר של הסרן הקדמי.

מצב קיים:

הג'יפ מוגבה 1.5" על ידי שאקלים באורך 6" (מקורי = 3") + בודי ליפט של 2.5".

זוית טרנספר מקורית, כ5 מעלות כלפי מטה-אחורה.

פיניון קדמי מצביע כ9-10 מעלות כלפי מעלה-אחורה. זוית קאסטר – 0-1 מעלות בלבד.

פיניון אחורי מצביע למעלה-קדימה 5 מעלות.

זוית דרישפט קדמי 10 מעלות בערך, אחורי +15 מעלות.

צלבים אחוריים רחוקים 5 מעלות ממקבילות.

צלבים קדמיים בכלל לא קרובים - יש 12-15 מעלות בינהם.

מצב רצוי:

הגבהה של 4 אינץ' בסך הכל, דרך קפיצים בלבד או בעיקר.

זוית קאסטר חייבת לחזור למקור, 4 מעלות!

דרישפט אחורי זוית עד 15 מעלות, צלבים מקבילים.

דרישפט קדמי זוית עד15 מעלות, צלבים מקבילים.

ברור מייד ששני הסעיפים האחרונים לא יכולים להתקיים ביחד.

בדרך כלל בג'יפים מה שקורה זה שמגביהים, מנמיכים טרנספר ומצד שני מרימים קצת את זוית הסרן האחורי כדי להגיע למקבילות גבוהה. עם הדרישפט הקדמי לא מתעסקים ולכן יש לו זויות לא נכונות בעליל, שגורמות לזה שלא נעים לסוע משולב לאורך זמן, וגם קיצור אורך חיי הצלבים בצורה קיצונית.

עוד מאפיין נפוץ, גם בג'יפ הזה, שמגביהים בלי לתקן בכלל את זוית הסרן הקדמי, הקאסטר הוא קרוב לאפס, ולכן ההיגוי מאד לא יציב, משייט, ורגיש לdeath wobble.

מה שכנראה יהיה זה דרישפט עם קרדן כפול מאחורה. אין ברירה בג'יפ 7 עם בסיס גלגלים קצר. עלות כ250$ בארה"ב, וצריך להזמין לפי מידה מדויקת, אחרי שהג'יפ כבר ישב על קפיצים ושאקלים נכונים. הקרדן הכפול מבטל את התלות של הדרישפט הקדמי באחורי, ומאפשר למקם את הטרנספר נכון ביחס לסרן הקדמי. את הסרן האחורי יהיה צריך פשוט לכוון לטרנספר בעזרת קלינים והקרדן הכפול יאכל כל זוית עד 30 מעלות בקלות.

אז הפרויקט הראשון בג'יפ הוא בניית גשר גיר קומפקטי חדש שיחזיק את רכבת הכוח בזוית שטוחה יותר מהמקורית – משהו בסביבות 2 מעלות במקום ה5 המקוריות. מרווח גחון יהיה קצת יותר טוב, והחיים של הסרן הקדמי יהיו טובים.

109282

UNIX
13-07-16, 13:01
איך מדדת את הזוויות? לפי דעתי אתה עושה טעות שאתה דואג לצלבים בדרייב הקדמי במקום לסובב את הטרנספר ולהרים אותו יותר עדיף שילך צלב פעם בשנה שעולה 100 שקל מאשר לקבל פיצוצים בטרנספר כל כניסה לסלעים , הכל כמובן תלוי באופן שבו אתה הולך להשתמש בגיפ.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

UNIX
13-07-16, 13:03
ועוד משהו. למה להתקמצן על תמונות תן לנו לשטוף את העיניים

עידו לוריה
13-07-16, 14:38
בתמונה שהעלה נמרוד נראה מד אופק וכך הוא מודד .
כאשר הריצפה מפולסת זה עובד מעולה , ואצל נמרוד הריצפה מפולסת .

עידו

בוזי
13-07-16, 15:57
גם אם הרצפה לא אופקית אך מישורית - ניתן להשתמש במד אופק ולחסר את הזוויות.

עידו לוריה
13-07-16, 16:14
וגם עם אין רצפה [emoji12]

עידו

סולי
13-07-16, 16:44
אני בעד להגביה כמה שפחות כדי להימנע מהבעיות אותן אתה מתאר...
אני חושב שכיוונים כאלה עושים בסוף בסוף, רק לאחר שמגיעים לקפיצים ולגובה הנכון ולמשקלים הסופיים... אחרת תצטרך כנראה לעשות עבודה פעמיים.
עם קרדן כפול הפיניון צריך להיות מכוון לכיוון היציאה של הטרנספר, כלומר מכוון כלפי מעלה... במצב כזה פחות שמן מגיע למיסבי הפיניון.
אני הייתי מנסה להמנע ככל הניתן משימוש בקרדן כפול, חלש ויקר יותר משמעותית...
אחרי הכל לא מתוכננים פה מהלכי מתלה קיצוניים.
דעתי...

GodsFather
13-07-16, 21:50
קרדן כפול חלש יותר? הפוך גוטה...

וגם מבחינת המחיר שנמרוד ציין, זה לא רחוק מייצור בארץ, והייתי שוקל את זה ברצינות אלא אם יש מזוודה על בסיס קבוע. זה לא שיש לחץ עם הרכב הזה.

UNIX
13-07-16, 22:15
קרדן כפול זה מתכון לכשל כפול

ד ו ר ו ן
13-07-16, 22:49
יש רכבים שמגיעים כך מהמפעל.
מחזיק מאות אלפי קמ.

למה שכאן יהיה אחרת?

UNIX
13-07-16, 22:56
כי זה לא הגיע מהמפעל זה לרוב קומבינה

סולי
13-07-16, 23:12
1. המצוי בארץ לא תמיד עומד בקנה מידה עם המצוי בארהב... גם בכל הנוגע לדרייבשאפטים, עניין פשוט לכאורה.
2. אמרתי שהייתי נמנע ככל הניתן מהשימוש בקרדן כפול. .. אם אין ברירה אז אין ברירה.
כנל בייצור סדרתי... כשחייבים תראה אותו וכשלא אז לא...
3. הוא אולי חזק יותר בזווית עבודה קיצונית בהצלבה... אבל למיטב זכרוני כשקראתי על הנושא קרדן כפול זו תצורה חלשה יותר.
4. ברכב במקור שהגיע קרדן כפול אני סומך על היצרן שדאג שמפלס השמן יגיע לפיניון... כשאתה שם קרדן כפול ברכב שלא נולד עם קרדן כפול.. אתה צריך לכוון את הפיניון למעלה כלפי הטרנספר... כדי שיעבוד כמו שהוא אמור. ונראה לי סתם עלול לקצר אורך חיים של מיסב פיניון... חראם.
בדרך כלל מדובר גם ברכב גבוה מהמקור ולא רק מהלכי מתלה קיצוניים... והזווית הזו הופכת להיות משמעותית יותר.

six-86
14-07-16, 00:18
אני בעד להגביה כמה שפחות כדי להימנע מהבעיות אותן אתה מתאר...
אני חושב שכיוונים כאלה עושים בסוף בסוף, רק לאחר שמגיעים לקפיצים ולגובה הנכון ולמשקלים הסופיים... אחרת תצטרך כנראה לעשות עבודה פעמיים.
עם קרדן כפול הפיניון צריך להיות מכוון לכיוון היציאה של הטרנספר, כלומר מכוון כלפי מעלה... במצב כזה פחות שמן מגיע למיסבי הפיניון.
אני הייתי מנסה להמנע ככל הניתן משימוש בקרדן כפול, חלש ויקר יותר משמעותית...
אחרי הכל לא מתוכננים פה מהלכי מתלה קיצוניים.
דעתי...

קרדן כפול הוא ממש לא חלש יותר ! וגם לא מתכון לכשל כפול ...
זה פתרון הכי יעיל לבעיות זוויות קשות של סרן & טרנספר ...
ולגבי השימון , אני יוצא מנקודת הנחה שלנמרוד יש 44 אחורי , כך שהפקק מילוי שמן הוא יותר גבוהה מהמיסב כך שהשמן מגיע בכל מצב (גם בסרן amc הפקק יותר גבוהה) , ונניח שתהיה זווית קיצונית אז גם לזה יש פתרון וזה שמן מטפס (120\80) .

six 4 life
14-07-16, 01:09
4. ברכב במקור שהגיע קרדן כפול אני סומך על היצרן שדאג שמפלס השמן יגיע לפיניון... כשאתה שם קרדן כפול ברכב שלא נולד עם קרדן כפול.. אתה צריך לכוון את הפיניון למעלה כלפי הטרנספר... כדי שיעבוד כמו שהוא אמור. ונראה לי סתם עלול לקצר אורך חיים של מיסב פיניון... חראם.
בדרך כלל מדובר גם ברכב גבוה מהמקור ולא רק מהלכי מתלה קיצוניים... והזווית הזו הופכת להיות משמעותית יותר.

רק להגיב על נקודה אחת כי כל השאר הן דיעות אישיות -
המחשבה שלך על שימון מיסב הפניון היא הגיונית וטובה אבל אתה צריך להבין/ לזכור איך המיסבים האלו מראש מקבלים שימון - מיסב הפיניון מקבל שימון ע"י שמן שעף לתעלת שימון שלו ע"י הקורונה בזמן תזוזה של הרכב. כלומר כשהסרן מסתובב שיני הקורונה שטבולות בשמן בחלק התחתון מעלות ומשפריצות שמן אל תוך תעלה שמנתבת אותו ישירות אל צוואר הפיניון ושם הוא מתפזר בין 2 מיסבי הפניון מכח האינרציה וזו שיטת השימון בכל סרן ללא קשר ליצרן או לסוג הדרייבשאפט. כתוצאה מאלו לא יכול להיווצר מצב שבו מיסב פיניון עליון לא מקבל שמן כל עוד הרכב בתנועה, לכן בקטע של שימון לא תהיה בעיה. כמובן שלכל דבר יש את היוצא דופן, ואם הזוית תהיה באמת חריפה יכול להיות שהשמן ירד יותר מהר למטה ובזחילת סלעים יכולה להיווצר בעיה של חוסר מסויים בשמן בגלל הסל"ד הנמוך בדיפ' שלא מעיף מספיק שמן לתעלת השימון - אבל גם אותה קל לפתור עם שמן מטפס שלדעתי שווה לשים בכל מקרה במצבים בהם יש ספק.

עידו לוריה
14-07-16, 07:15
חוץ מבתנועה אחורה .

עידו

GodsFather
14-07-16, 08:39
חוץ מבתנועה אחורה .

עידו
כמה רברסים הוא כבר יעשה בחיים? זניח לדעתי. כנל זחלנות - זה לא שהרכב יעשה רק זחילה מבוקר עד ערב ואת דרכו לסלעים לא יעשה בנסיעה רגילה.

מוני אורבך
14-07-16, 09:02
קרדן כפול הוא לא יותר חלש אלא יותר חזק.
העומס והזווית מתפזר על שני צלבים וכך כל הגל למעשה יותר חזק.
עוד יתרון משמעותי לקרדן כפול הוא מהירות זוויתית אחידה יותר לעומת צלב בודד וזה עד זוויות יחסית מאוד חדות.
כפי שנאמר צלב בודד לא יכול לעבור את ה 15 מעלות (במצב קיצון) קרדן כפול יכול להגיע ל30 מעלות.
הסרן בנוי כך שהוא יכול גם להצביע בזווית אל הטרנספר (עבור קרדן כפול) או אופקי (עבור צלב בודד)
בקיצור אין שום בעיה עם הסטאפ שנמרוד הציע, להפך.
הוא מאוד מאוד מקובל ואמין ועובד בהרבה רכבים
למעשה כאשר אני מדדתי ראיתי שגם אחרי הגבהה של 2.5 אינץ אין בעיה אמיתית עם צלב בודד.
אבל ללכת על קרדן כפול זה ללא ספק הפתרון המיטבי.
לעניות דתעי 33 עם הגבהה של 2.5 אינץ הגלגלים יכנסו בקלות. אבל אתה צריך גנט צר יחסית (8 אינץ)
מנסיוני זה עובד מצוין, כך אין צביטות בצמיג.

אשר לחלק הקידמי, אם אתה עושה קלוקינג עם הגבהה 2.5 אינץ אתה עלול ליצור זווית גדולה מדי לגל הקידמי.
אפשר להחליק את זה כי נוסעים באמת מעט מאוד בהנעה כפולה, עם נעילה אחורית וקדמית אוטומטית זה יותר נוח.

עידו לוריה
14-07-16, 10:25
כמה רברסים הוא כבר יעשה בחיים? זניח לדעתי. כנל זחלנות - זה לא שהרכב יעשה רק זחילה מבוקר עד ערב ואת דרכו לסלעים לא יעשה בנסיעה רגילה.
אמיר
נמרוד הוא שריונר ולכן הוא הרבה מחלץ לאחור וזחלים זה א -ב של שריון [emoji12]

עידו

סולי
14-07-16, 12:56
רק להגיב על נקודה אחת כי כל השאר הן דיעות אישיות -
המחשבה שלך על שימון מיסב הפניון היא הגיונית וטובה אבל אתה צריך להבין/ לזכור איך המיסבים האלו מראש מקבלים שימון - מיסב הפיניון מקבל שימון ע"י שמן שעף לתעלת שימון שלו ע"י הקורונה בזמן תזוזה של הרכב. כלומר כשהסרן מסתובב שיני הקורונה שטבולות בשמן בחלק התחתון מעלות ומשפריצות שמן אל תוך תעלה שמנתבת אותו ישירות אל צוואר הפיניון ושם הוא מתפזר בין 2 מיסבי הפניון מכח האינרציה וזו שיטת השימון בכל סרן ללא קשר ליצרן או לסוג הדרייבשאפט. כתוצאה מאלו לא יכול להיווצר מצב שבו מיסב פיניון עליון לא מקבל שמן כל עוד הרכב בתנועה, לכן בקטע של שימון לא תהיה בעיה. כמובן שלכל דבר יש את היוצא דופן, ואם הזוית תהיה באמת חריפה יכול להיות שהשמן ירד יותר מהר למטה ובזחילת סלעים יכולה להיווצר בעיה של חוסר מסויים בשמן בגלל הסל"ד הנמוך בדיפ' שלא מעיף מספיק שמן לתעלת השימון - אבל גם אותה קל לפתור עם שמן מטפס שלדעתי שווה לשים בכל מקרה במצבים בהם יש ספק.
קטונטי... אבל גם טום וודס מתייחס ומזהיר בנושא:
http://www.4xshaft.com/driveline101.asp

"One word of caution though , make sure the pinion tail bearing still receives adequate oil . An over-fill may be required, overfilling the differential may cause a problem with foaming of the differential fluid. Adding about a cup of a Dextron type II automatic transmission fluid to your gear oil will lower the surface tension of the oil and should help control the foaming. Additionally while this rolling of the differential is easily done with the rear, front ends create a different problem. Because, unless you are willing to cut the differential housing away from the tubes and reweld, anything you do to correct for driveline angles up front will adversely effect the steering geometry of your vehicle. Most people do just what is done in the factory every day. That is , make some kind of a compromise, get things as right as possible for the high speed rear shaft and live with less than ideal performance from the generally lower speed less used front shaft."

סולי
14-07-16, 12:59
לגבי החוזק...
שוב אם אתה לא מגיע למהלכי מתלה וזוויות קיצוניות... אין טעם.

גם טום וודס מסביר למה קרדן כפול חזק יותר ... לדעתו.
לדעתי ומנסיוני... לפחות לגבי קרדנים כאלו שנמכרו והורכבו בארץ... בלאי אין סופי... שברים ושיפוצים. מה שגרם לי אישית לסלוד מהעניין... אבל מאוד יכול להיות שהאירועים שראיתי נגרמו מתחזוקה או אפילו התקנה קולקת...הרבה אנשיפ פשוט דוחפים קרדן כפול ונוסעים מבלי להתייחס לזווית הפיניון...

UNIX
14-07-16, 14:11
לצערי זה גם מה שאני ראיתי ולכן לא עשיתי אחד כזה מעדיף להחליף כל תקופה צלב

נמרוד
15-07-16, 13:14
אני מצרף סקיצה עם הזויות והמרחקים בג'יפ כרגע. כלומר - ללא בודי. להערכתי זה מייצג במידה רבה את המצב הצפוי הסופי עם קפיצי הגבהה.

מבקש עזרה מבעלי סיקסים מוגבהים - אשמח אם תמדדו את המרחק האנכי בין צינורות הסרנים הקדמי והאחורי לקורות השלדה (נא להתעלם מבאמפסטופ - לשלדה עצמה). אלו שני המרחקים המסומנים באדום בסקיצה שלי. אנא ציינו איזה קפיצים יש לכם ומה אורך השאקלים עין-לעין, וכמובן דגם הג'יפ -ארוך/קצר/פתוח/סגור.

זה יעזור לי להעריך את המצב הסופי.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/761360312fb6c775280557fc598eca6e.jpg

six 4 life
15-07-16, 14:02
אצלי 24 ס"מ מקדימה בין הצינור לשלדה (מעל הבאמפסטופ), 26 ס"מ מאחור
שאקל קדמי 10 ס"מ עין לעין, שאקל אחורי 11 ס"מ, סיקס קצר פתוח

נמרוד
15-07-16, 14:32
תודה ארז, איזה קפיץ? האם יש בודי ליפט? ואני מניח ש33 במצב כזה לא נוגעים בבודי.

six 4 life
15-07-16, 14:43
אין בודי ליפט.
הקפיצים הם ברירת מחדל ורחוקים מלהיות טובים או אופטימלים. אחורי זה מקורי מעורגל שלא נגעתי בו 15 שנה מאז שהג'יפ אצלי, הקדמי זה פרוקראפ (קומפ) 4 וחצי אינצ שקניתי משומשים ממישהו לפני 10 שנים וגם לא זזו במ"מ מאז.
בהצלבה חריפה כלומר סגירה מלאה האחורי נוגע בפינה האחורית של הבית גלגל כי לא הנמכתי באמפסטופים/ חתכתי את הפינה קצת.
הקדמי נוגע בסף של הכנף הקדמית במצב דומה של סחיטה מלאה עם צד הצמיג לא עם הסוליה שלו, חיתוך קל יכול לפתור את זה אבל אני לא בקטע של לחתוך את הכנף המקורית. קח בחשבון שיש פה במשוואה משתנה נעלם שקשה עד בלתי אפשרי למדוד אותו - פיתול השלדה והוא זה שמביא לי את הגלגלים עד לשם ורואים את זה לפעמים גם בעין, בסבן זה יהיה פחות גמיש ויותר טוב
בעתיד כשהג'יפ יפורק ויבנה מחדש יהיה עליו סט רוביקון 4.5 ולא שום קפיץ אחר. יצא לי להרכיב ולנסוע בכמה סיקסים עם קיט כזה ולדעתי זו התמורה הכי טובה לכסף גם בנוחות וגם בביצועים, כל השאר בינוני מינוס. עם בולמים אתה יכול לשחק כמו שאתה רוצה, והאמת שיצא לי לנהוג במדבר גם בסופה עם קפיצי רוביקון ובולמי בילשטיין יחסית פשוטים 5100, וזה היה הJEEP הכי נוח שיצא לי לנהוג עליו ברמה שטרם הכרתי בג'יפים כאלה, זה היה כמו לנסוע בכביש.

נמרוד
15-07-16, 14:45
תודה, הנתונים עוזרים מאד. אשמח לשמוע מעטד חברים.

Subzero
15-07-16, 16:21
נמרוד, אני בעלים של CJ7 שנת 79.
ברכב שלי מורכב גיר - TH400 וטרנספר DANA-20 מקורי. התצורה הזו מגיעה במקור עם קרדן כפול בגל ההינע הקדמי.
הג'יפ שלי יושב על קיט רוביקון אקספרס 4.5" עם שאקלים רגילים (של YJ - החלפתי את האוזניים הקדמיות למידה המתאימה), ללא בודי ליפט. זה דרש גל הינע אחורי עם קרדן כפול גם כן. עם ספייסרים נכונים ואיכותיים (לא מאלומיניום) אין שום בעיה לשמר את מידות הקאסטר המקוריות.
עצה נוספת, שתשפר לך את ההיגוי בצורה מאוד משמעותית (לא בטוח שאני מגזים כשאני אומר שזה כמעט כמו היגוי של מאזדה או משהו כזה ...) היא להחליף את מוט ההגה במוט טלסקופי כפול מפרקים, המיוצר בארה"ב ועלותו יחסית זניחה. ניתן להזמין אותו בכל תצורת חיבור (אצלי למעלה חיבור של CJ ולמטה חיבור של המתאים לתיבת הגה של YJ/סופה ...), ותושבת HEAVY DUTY לתיבת ההגה. השילוב הזה משנה את ההיגוי ברכב לטובה, בצורה קיצונית.

איציק

מוני אורבך
15-07-16, 19:12
מצתרף להמלצה על מוט ההגה עם שני צלבים במקום הפעמון המקורי. מוריד הרבה מאוד מהחופש בהגה.

נמרוד
16-07-16, 11:11
התחלה של גשר גיר:

109342

109340

109341

109339

109335

109336

109337

סולי
16-07-16, 11:50
ואני חשבתי לתומי שיש חשיבות לclearance....

נמרוד
16-07-16, 12:16
בוודאי. אני משפר מרווח גחון ב4 ס"מ לעומת גשר גיר המקורי, חוסך 8 ק"ג והופך את הטיפולים לקלים יותר.

סולי
16-07-16, 12:18
1.5" זה משמעותי... אבל אם כבר אז כבר.. לא ניתן לייצר תושבת flatbelly?

בוזי
16-07-16, 13:12
איך הגשר החדש יחובר לשילדה?

UNIX
16-07-16, 13:16
רואים בתמונה ברזל זווית

בוזי
16-07-16, 13:24
ראיתי, ו? ברגים? ריתוך? אטבי כביסה?
ברגים שיבואו מהצד יאלצו לעמוד במאמצי גזירה וגם ירחיבו את החורים עד שייקרעו, אם הברגים לא יהיו מהודקים מספיק (וזה קורה בג'יפים).
אני בטוח שנמרוד חשב על משהו אחר.

נמרוד
16-07-16, 13:33
ברזלי זוית מרותכים לשלדה מבפנים, והגשר מחובר עם ברגים אנכיים, כרגיל. הייתי משתמש בחורים המקוריים עם האום בתוך השלדה אבל אחד מהם כבר התפרק וקשה לסמוך על האחרים. את הפטנט הזה ראיתי אצל יואב.

UNIX
16-07-16, 13:42
זה הפטנט הכי טוב אני העדפתי מבחוץ כי כבר. היה בעבר חיבור שם וגם זה נראה לי יותר מסיבי אבל זה על אותו עיקרון החיבור המקורי בשלדה לא שווה כלום

lizard
16-07-16, 15:19
לדעתי חשוב לחבר לצד העבה יותר שבשלדה. היא הרי בנויה משני u אבל הם לא זהים בעובי.

golyat
16-07-16, 17:03
מסכים.. העובי של הu הפנימי הוא 2 ממ בערך. וזה עוד לפני נזקי החלודה של השנים. אחרי הכל זה החלק התחתון של השלדה. נראה לי מתכון טוב לסדקים צמוד לריתוך .

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

asafk
16-07-16, 17:52
יש כללים מקובלים לריתוך על שלדה. איפה, כמה וכיוון הריתוך. אם מקפידים הכל יהיה בסדר.

אסף.

נמרוד
16-07-16, 18:11
יש כללים מקובלים לריתוך על שלדה. איפה, כמה וכיוון הריתוך. אם מקפידים הכל יהיה בסדר.

אנא הרחב למען הכלל. אפשר להתייחס לתמונה ספציפית - הזוית צריכה להיות מרותכת לשלדה, ס"מ או שניים יותר גבוה ממה שבתמונה. הברגים, שניים או שלושה בכל צד, יהיו במתיחה, המגע יהיה בין הגשר לתחתית השלדה. ברזלי הזוית לא לוקחים עומס גדול, והמאמצים על הריתוך לא יהיו בעייתים בכל מקרה, אבל שווה לעשות כמו שצריך.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=109336&d=1468656600

UNIX
16-07-16, 20:51
לדעתי החיבור מבפנים הוא טעות עדיף שיהיה בחלק החיצוני של השלדה כי אם תקבל מכה חזקה במרכז הגשר השלדה עלולה להתלש אם תחבר חיצוני הסיכוי שזה יקרה הרבה יותר נמוך כי המכה עוברת אל החלק התחתון של השלדה ולא אל הקורה , קשה להסביר במילים אבל אני בטוח שהבנת את.הכוונה שלי

מוני אורבך
17-07-16, 08:53
גם אצלי חלק מההברגות סיים את תפקידו בחיים.
,"מכוניים מוכשרים" + 33 שנה עשו את שלהם.
חשבתי על ריתוך ברזל זווית אבל לא רציתי לעשות ריתוכים על השלדה.
בכל זאת השילדה היא עתיקה ולך תדע עד כמה הפח יחיה עם חימו וקירור.
לכן מצאתי פתרון פשוט אבל אפקטיבי.
קדחתי חור בצד השני של השילדה, והעברתי מוט הברגה מצד לצד של השילדה. (לגובה כמובן)
כל הסט אפ המקורי נשאר באותה צורה בדיוק ויש מינימום שינויים בשילדה.
נראה שעובד מצוין.

עידו לוריה
17-07-16, 09:18
בכלל ריתוך שיוצר דופן פח על דופן פח זה מתכון די בטוח לחממה של חלודה .
יש הרבה פתרונות לחיבור של אוזניים לשלדה , זויתן זה לא אחד מהם .

עידו

six-86
17-07-16, 09:20
קדחתי חור בצד השני של השילדה, והעברתי מוט הברגה מצד לצד של השילדה. (לגובה כמובן)
נראה שעובד מצוין.

+ 1
גם אצלי זה עובד מצוין ,
יש לי אלרגיה לריתוכים בשלדה ולא משנה כמה תהיה מקצועית !

עידו לוריה
17-07-16, 09:29
תגידו השלדה לא עוברת ריתוך במפעל ?
ברור שזה מצריך ידע אבל זה לא בעיה , רק צריך לעשות את זה נכון .

עידו

yoni_0000
17-07-16, 09:30
מה עם לעשות מעין "חובקים" בצורת ח, 2 בכל צד, הם יעטפו את השילדה והגשר יתחבר אליהם..

נמרוד
17-07-16, 09:31
נראה שעובד מצוין.

רעיון נהדר מוני!

קל לביצוע כשהשלדה חשופה בלי הבודי. אחשוב על זה ברצינות, במקרה שלי מספיק לפתור את הבעייה בחור האחד הבעייתי ואני יכול להמשיך להשתמש בשאר החורים - אני מת על פתרונות שחוסכים עבודה.
-------------------------------------------------------

לדעתי החיבור מבפנים הוא טעות עדיף שיהיה בחלק החיצוני של השלדה כי אם תקבל מכה חזקה במרכז הגשר השלדה עלולה להתלש אם תחבר חיצוני הסיכוי שזה יקרה הרבה יותר נמוך כי המכה עוברת אל החלק התחתון של השלדה ולא אל הקורה , קשה להסביר במילים אבל אני בטוח שהבנת את.הכוונה שלי

אני מבין מה אתה אומר, אבל זה לא נכון. הגשר בכל מקרה נמצא מתחת לקורות השלדה, כל הכוחות עוברים ישירות לקורות, ובחיכוך. הברגים לא עובדים בגזירה אלא במתיחה ותפקידם להדק את הגשר לשלדה, וזה לא משנה אם הם בתוך השלדה עצמה (במקור) או מחוברים לתושבת פנימית או חיצונית לקורה.

עידו לוריה
17-07-16, 09:31
מה עם לעשות מעין "חובקים" בצורת ח, 2 בכל צד, הם יעטפו את השילדה והגשר יתחבר אליהם..

לגשר גיר זה ממש לא מתאים , בגלל שזה חיבור לא קשיח .

עידו

נמרוד
17-07-16, 09:33
בכלל ריתוך שיוצר דופן פח על דופן פח זה מתכון די בטוח לחממה של חלודה .
יש הרבה פתרונות לחיבור של אוזניים לשלדה , זויתן זה לא אחד מהם .

עידו

אני יכול לקחת מאותו הזויתן חתיכות ברוחב 30 מ"מ ולרתך לשלדה בניצב לכיוון הזויתן תושבות "L" קטנות ולקבל תלי לכל בורג בנפרד. בצורה כזאת אין כיס בכלל וכל בורג מקבל תושבת משל עצמו.

(התועלת הגדולה שבשיתוף בזמן אמת בפורום הזה... על הבוקר כבר קיבלתי שני רעיונות מצויינים)

עידו לוריה
17-07-16, 09:37
אני יכול לקחת מאותו הזויתן חתיכות ברוחב 30 מ"מ ולרתך לשלדה בניצב לכיוון הזויתן תושבות "L" קטנות ולקבל תלי לכל בורג בנפרד. בצורה כזאת אין כיס בכלל וכל בורג מקבל תושבת משל עצמו.
אתה יכול גם לקחת פרופיל מלבני ולחתוך אותו לצורת "U" ולרתך אותו בניצב וזה יותר טוב מזויתן .

עידו

-->