PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי 3 2006 כג'יפ ראשון - הזייה או חלום שאפשר להגשים?!

Joe84
29-03-16, 16:06
שלום לכולם, אני חבר טרי פה פעם ראשונה למרות שקורא ולומד מהפורום בהרבה תחומים.תותחים החבר'ה פה ולכן אשמח לחוו"דכם... אני יודע שהכותרת נשמעת מנותקת מהמציאות אבל אנסה להסביר.. זה ארוך אז תודה מראש לסבלנים ולסקרנים, מעריך את זה! רקע: אני בן 32 נשוי פלוס 2 שמעולם לא היה בבעולותו רכב שטח. אני חובב טבע וטיולים מושבע וגם עולם הרכב מעניין אותי מאוד,תמיד חלמתי לשלב את שניהם עם רכב שטח. כצעיר פינטזתי על סמוראי משופר ועד היום שיוצא לי לראות אחד(כבר די נדיר) אני עוצר וחוקר וחש תחושת הערצה לבעליו האמיץ. כשאני רואה היום דיסקברי 1 או 2 עם כל השיפורי שטח אני אשכרה מתרגש ומתמלא קנאה חיובית, זה חלום של שנים להיכנס לעולם נסיעת השטח ועוד עם כלי כזה. גם כשהייתי עצמאי בתחום העץ נורא רציתי לקנות טנדר שישמש גם לפנאי בשטח כרווק אבל משיקולי עלות לעסק מול תועלת הסתפקנו ואני ושותפי בעבר בברלינגו להתחלה שעשתה עבודה יפה 5 שנים ועד היום ברשותי.החלום והרצון תמיד בראשי ואני מרגיש שהגיע זמני , לפחות לנסות. היום אני שכיר ומודע למגבלות הזמן הפנוי, התקציב וצרכי המשפחה. ברשותי רכב חברה משפחתי עם דלקן ובחנייה מעלה אבק הברלינגו בת ה12 וקורולה לא צעירה שמשמשת את אשתי לסידורים קטנים בגזרה. חשבתי למכור את שתיהן או לפחות בהתחלה רק את הברלינגו ( אקבל אולי עשירייה) ולקחת הלוואה על מהקצת שכבר יש לי ולקנות רכב שטח שישמש בהתחלה בעיקרי לטיולי שטח קלים וקצרים עם המשפחה שישולבו בנסיעות לצפון למשפחה ולקמפינג (אני גר באיזור רחובות) ואולי גם את אשתי לסידורים במהלך היום ( היא עדיין לא יודעת מהתוכנית שגמלה בליבי) .אני רוצה להשקיע במשהו מפנק ואיכותי שיספק גם חוויית נהיגה טובה ובטיחותית לכל המשפחה וגם לא יאכזב בשטח ברמת השבילים מקסימום שטח קל ברמת מתחיל. נתקלתי בדיסקברי 3 שנת 2006 למכירה וליבי עצר לרגע. מדובר בדגם7 מקומות אוטומט דיזל 2700, עשה כ 2000,000 ק"מ ונראה חדש ושמור, בכ 85,000 שח לפני מיקוח. הוא יד שנייה ובעליו טוען שעד היום טופל בקפידה במרכזי במזרח פ"ת בלבד והכל מתועד. זה מחיר שאוכל לעמוד בו וגם עם כ 6000 שקל ביטוח מקיף אוכל לחיות כדי לנהוג בפנטזיה הזו. קראתי בנושא והבנתי שלרכב מגוון בעיות ומחלות ועלות אחזקתו יקרה מאוד ואכן מדובר פחות או יותר ברכב יוקרה עם יכולות שטח נאות יחסית במחיר אנושי. ומכיוון שאני די בור בתחום רציתי לדעת מה הכוונה לאחזקה יקרה מאוד במושגים של רכב שטח לנהג מתחיל שלא מתכוון לקרוע את השטח, בשלב הזה לפחות :-).... אני מעריך שהרכב יירד לשטח קל אחת לחודש בממוצע ועוד פעם פעמיים נסיעה ארוכה ואם ישמש גם את אשתי אז פעמיים ביום לגן וסידורים בקטנה, אני יודע שזה רכב גדול ולא קל לנהיגה בעיר אבל אנחנו גרים במושב והיא תנסה בהתחלה לפני שנמכור את הטרנטה שלה.. אז האם יש כאן בעלי דיסקו 3 שיוכלו למקם אותי על סקאלת העלויות אחזקה בערך ואשמח לכל פיסת מידע וחוות דעת משועלי השטח הותיקים פה, במיוחד מאלה שמכירים את ה3 מקרוב...האם המחשבה הזו עד כדי כך הזויה או שנשמע לכם שכדאי לי לנסות הגשים את החלום לדיסקברי משלי בדרך אחרת? כי חשבתי על דיסקברי 2 למשל אבל זה נראה לי ישן מדי ולא נח בכביש ולמשפחה וזו באמת חיה למקצועני שטח אמיתיים שיודעים גם לטפל בכלי בעצמם.. האם אני טועה? תודה מראש וסליחה על ההודעה הארוכה...

נמרוד
29-03-16, 16:31
אם יש לרכב היסטורית טיפולים מפורטת במוסך אחד כמו שהבעלים טוען זה מצויין, תבקש לקבל פלט של כל מה שהוא עבר, ותסכם לעצמך את התשלומים. צא מנקודת הנחה שהסכום הממוצע שנשאר כל שנה במוסך מייצג וימשיך להיות מייצג ועל סמך זה תעשה את ההערכה הכלכלית שלך.

דרור ברלי
29-03-16, 16:38
זה בסדר, מותר לכתוב הרבה, רק תיקח קצת אויר באמצע.....

"יקר" או "זול" הם מושגים גמישים. תלויים לחלוטין ברמת ההכנסה שלך ובמצבך הכלכלי. מה שיקר נורא עבורי, יכול להיות זול עד מציאה עבורך ולהיפך. אם הרכב אכן טופל במוסך המרכזי של המזרח, גש למוסך ובקש שידפיסו עבורך הסטוריית טיפולים מלאה. תוכל ללמוד מזה הרבה ולא רק על מה שעבר הרכב הזה, אלא גם כמה זה עלה. רמז: יעופו לך מול העיניים סכומים נכבדים. תתכונן....

אז מה? דיסקברי 3 זו הזייה או לא? אוטו שכשהיה חדש היה מיועד לעשירים בלבד, נשאר אוטו לעשירים גם כשהוא בן 10 ושווה חמישית ממה שעלה כחדש.

מכוניות אינן יין. הן לא משתבחות עם הזמן.
מספר התקלות והבעיות תמיד הולך ועולה וערכן רק הולך ויורד. אפילו בטויוטה....
וזה נכון במיוחד כשמדובר במכוניות מסובכות כמו דיסקברי 3 ושאר SUV פרימיום.
אבל מה? מחירי החלפים והתיקונים נשארים אותו דבר בדיוק אם לא עולים.
גם התדירות שבה תזדקק להם רק עולה.

גם אם האקזמפלר שמצאת אכן מתוחזק בקנאות וברוחב לב ומצבו מעולה, עדיין מדובר ב-SUV פרימיום בן 10 שנים עם 200K ק"מ שראה שטח. יש לו בלאי. וכל הכלים בקטגוריה הזו יקרים לאחזקה ושלא יספרו לך אחרת.

כמו כן, אל תנסה לשקר לעצמך שתעשה "רק שטח קל" ו"לא תקרע את האוטו" כי המונחים האלה גמישים מאוד. מה שאתה עושה זה בעצם הכחשה והדחקה. תעשה לעצמך טובה ותתייחס לדברים כפי שהם במציאות ואל תייפה לעצמך או לאשתך את התמונה, כי כאן טעויות יכולות לעלות הרבה כסף. מה גם שלפחות בהתחלה ועד שתכיר את הרכב הספציפי לעומק, אתה זה שהולך לשלם גם על קמצנות/טעויות/התעללויות מתקופת הבעלים הקודם/ים.

Saar
29-03-16, 16:50
נראה לי שדרור מנסה לרמוז לך שהוא קצת נגד :)
לא מכיר את הרכב.
חבר של חבר קנה כזה לפני 3 שבועות בערך, הספיק להפרד מ 5000 ש"ח אחרי שבוע, בהפתעה (לא משהו שהיה ידוע כתקול/עלה בבדיקה).
הלך אלטרנטור ועוד איזה חיישן, לא מכיר את הפרטים המדוייקים, אבל זה לא נשמע כיף גדול.

דרור ברלי
29-03-16, 17:02
סער, אל תטעה, אני לא נגד דיסקו 3.
אבל אני חושב ש-SUV פרימיום כרכב שטח ראשון זו טעות.

חוויית השטח נראית גם מהצד כמו משהו מגניב לגמרי, אבל לעולם לא תדע אם אתה באמת מתחבר אליה (או שלא) לפני שתקפוץ ראש לתוך זה ותהיה בעליו החוקי והמאושר (או מתוסכל ומיואש) של רכב שטח כלשהו.
לכן אנחנו אוהבים להמליץ למתחילים על כלים קצת יותר זולים ופשוטים. כאלה שנכון יותר ללמוד עליהם את רזי נהיגת השטח, וכמובן שקל וזול יותר לחיות איתם, לתקן אותם ולא פחות חשוב - קל יותר להיפטר מהם במחיר סביר כשהרומן נגמר - בין אם כי לא מתחברים לתחביב, ובין אם מתחברים כל כך טוב שמוכרחים להשתדרג....

דיסקו 3 הוא אוטו מאוד מרשים, כשהוא תקין.
הנוחות, הבטיחות, הפינוק וגם רמת העבירות - הם ברמה גבוהה מאוד. ככל הנראה הגבוהה ביותר גם בקטגוריה שלו.
בגדול, טוענים שהוא נחשב לאמין יותר מדיסקברים ישנים יותר. אבל זה לא חוכמה.... וכאן כל חלק עולה, שלא נדע.

yoni_0000
29-03-16, 17:43
מה שדרור אמר. עדיף להתאפק שנתיים שלוש ובינתיים לקנות כלי יותר פשוט. תראה אם בכלל אתה מתחבר לעולם השטח, ולדרישות של רכב שטח. יש כאלו שיסלחו לג'יפ על הכל וימשיכו לאהוב אותו, לא משנה כמה הוא מאמלל אותם.. תתחיל ממשהו פשוט, ככה שגם אם תחטוף זה יהיה פחות נורא.
אחריי שתגבש דעה, כמה באמת תהיה מוכן לשלם על כל התענוג הזה, תדע לקבל החלטה יותר טובה.

דמיין לך תסריט כזה: קנית את הדיסקו שנראה טוב ויפה.. אממה חף מתקלות הוא לא. אחריי כשנה אתה עלול למצוא עצמך עם חור גדול בכיס, אישה זועמת, והרבה טעם מר. את הרכב אולי תרצה למכור כי נשבר הז... וככה הלך התחביב.

סתם נקודה למחשבה.. בכל מקרה בהצלחה

ברק לוי1
29-03-16, 22:37
רכב מעולה. יש לי חברים מאוד מרוצים, גם אחד שכואב לו בכיס. נראה לי מומלץ למי שנכנס לזה בעיניים פקוחות, ״חם״ על דיסקברי ומוכן לשלם את מחיר האחזקה ( לא בטוח ששונה בהרבה מרכבי SUV PREMIUM אחרים) + אפשרות לתקלות מזדמנות לא זולות. אם זה לא המצב, יש הרבה אלטרנטיבות אחרות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
29-03-16, 22:52
במקומות אחרים כותבים בקיצור אמ-לק (ארוך מדי לא קראתי) - נסה להבא לכתוב בצורה שאנשים יוכלו לקרוא:

שורות חדשות לפסקאות חדשות.

2 מיליון ק"מ? כנראה רק 200,000 קמ... בכל מקרה אם התקציב שלך הוא הסכום שציינת כעלות הרכב - חשוב להבין שתידרש להוצאות רבות נוספות לפחות במהלך השנה הראשונה, כאשר גם בשנים לאחר מכן צריך להיות מוכן לתקציב תחזוקה גבוה בהרבה ממה שאתה רגיל בפרייבט.

ASIS
30-03-16, 01:20
Joe שלום וברוכים הבאים. מניסיון של פחות משנה עם מודל 08, אנסה לתמצת בקצרה- הרכב יקר לאחזקה נ ק ו ד ה.

ועכשיו הסיפור: קיבלנו החלטה לגדול ממשפחת סוזוקי שליוותה אותנו בשנים האחרונות (ג׳ימיני ואח״כ G.V07) ובמסגרת התקציב שעמד לרשותינו (120א״ש) עמדו על הפרק
פאג׳רו BK והדיסקברי.
הלב נטה יותר לכיוון הדיסקו וחשבון הבנק למיצובישי וכבר הייתי לפני עיסקה על אחד, אז עשיתי שטות והלכתי לראות דיסקברי שהיה מפורסם ביד2 ולקחתי סיבוב.
למה שטות? כי מאותו הרגע לא רק שלא יכולתי להסתכל יותר לכיוון של הפאג׳רו התחלתי לחפש בקדחתנות לנדרובר וקניתי אחד כמו שאתה מתאר, שמור מטופל במרכזי וכו׳.

וזו בדיוק הבעיה ברכבים האלה.

לאף מוסך זולת כמה יחידי סגולה, בטח באיזור המרכז, אין את הידע לגשת ולטפל בחלליות הללו. ובחלליות אני מתכוון לעלות הגבוה של החלקים היקרים בטירוף.

...התחלתי לרשום כאן רשימה של חלקים ועלויות שהוחלפו ברכב וקיבלתי דיכאון... (אפילו האישה כבר צוחקת שבכסף שהשארנו במוסך יכולתי לקנות סופה)

אז לעינינו: הרכב מפנק בצורה אחרת ממה שאני הכרתי ונהגתי לא מעט ברכבים ברמה שלו, אבל לא הייתי צריך להחזיק אותם, כך שזה נוגע לעומק הכיס של כל אחד וחשוב
להדגיש אם לא הובן עד כה- המחיר האמיתי שלהם הוא לא מחיר הקניה המפתה אלא מה שיתברר במהלך הזמן לאחר התשלום על ההוצאות השוטפות ועוד.

ועדיין אני לא רואה את עצמי משדרג לרכב בשימוש יומיומי אחר. ב ה צ ל ח ה.

נדב ש.
30-03-16, 07:34
אני מכיר מקרוב אחד ששימש ליום יום ובסופ"ש לטיולים לא רגועים, האוטו הזה עושה הכל, נכון מה שכתבו האחזקה יקרה יחסית לרכבים אחרים, אבל לא ראיתי איזה תקלות מיוחדות שאין ברכבים אחרים, אותו בחור שידרג עכשיו מדיסקו 3 ל 4, כנראה מי שנסע על לנדרובר לא יכול לנסוע על משהו אחר... :-)

אם יש לרכב היסטורית טיפולים מפורטת במוסך אחד כמו שהבעלים טוען זה מצויין, תבקש לקבל פלט של כל מה שהוא עבר, ותסכם לעצמך את התשלומים. צא מנקודת הנחה שהסכום הממוצע שנשאר כל שנה במוסך מייצג וימשיך להיות מייצג ועל סמך זה תעשה את ההערכה הכלכלית שלך.

צודק, אבל יש דברים שכנראה הוחלפו ולא יצטרכו תחזוקה בתקופה הקרובה.

נראה לי שדרור מנסה לרמוז לך שהוא קצת נגד :)
לא מכיר את הרכב.
חבר של חבר קנה כזה לפני 3 שבועות בערך, הספיק להפרד מ 5000 ש"ח אחרי שבוע, בהפתעה (לא משהו שהיה ידוע כתקול/עלה בבדיקה).
הלך אלטרנטור ועוד איזה חיישן, לא מכיר את הפרטים המדוייקים, אבל זה לא נשמע כיף גדול.

ולך הלך גיר בפג׳רו שעלה 11k (אישית אני חושב שיצאת בזול יחסית), אז זה אומר שכולם ככה? ברור שלא, אני מכיר 3 כאלה שמטיילים..וק"מ מעל 300k והכל בסדר.... טוב חוץ ממשאבת הזרקה שעולה הון...

לפותח השרשור, גם דרור צודק, אם אתה כבר נעול ומוכן ויודע למה אתה ניכנס אז קדימה, אם יש לך ספק אז אין ספק, כי כנראה בתקלה הראשונה או השניה שתהיה לך אתה כבר תהיה מיואש.
אני חושב(תתעלם מהחתימה שלי) שאין רכב בלי תקלות, אבל בקטגוריה הזאת יש הבדלים במחירי התיקונים והאחזקה, זול זה לא כמו שאתה רואה, אבל אם אתה כל כך רוצה ומעוניין להגשים חלום...יש לו מחיר שלא חייב להיות גבוה.
בהצלחה.

Saar
30-03-16, 08:18
נדב,
אני מסכים שצריך הרבה מזל :)

נדב ש.
30-03-16, 08:22
ואולי רק מזל... :-)

MOSHIKO.L
30-03-16, 10:48
לא ממש מסכים שהרכב קצת יותר יקר לאחזוקה כמו SUV אחר, הוא הרבה יותר יקר לאחזקה!

סיבה אחת פשוטה. קיימת בו טכנולוגיה שלא תמיד קיימת ברכבים אחרים וזה אומר חלקים (שמתקלקים) שלא קיימים ברכבים אחרים

בולם אויר שדלף ואולי יקח איתו גם מדחס + ישאיר אותך עם החויה המיוחדת של גובה מינימום באמצע טיול, יעלה כמה אלפי שקלים לתיקון

מערכת נחמדה בשם train response , ועוד כל מיני פיצרים נחמדים

חוץ מזה יש עוד כמה פנינים לדוגמא - טורבו לא תקין יגרור אותך לכמה ימים טובים במוסך כי בניגוד לרכבים אחרים , פה צריך להפריד את הבודי מהשאסי כדי להוציא אותו. זה הרבה כסף גם אם נוריד את עלות החלקים.
והטורבו שם הוא לא ממש אמין.
כנל גיר ובוודאי מנוע.
ועל זה אמרו "לא למעלה ולא למטה אלא כמצליף (בבעליו😂)"

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

נדב ש.
30-03-16, 11:31
לא ממש מסכים שהרכב קצת יותר יקר לאחזוקה כמו SUV אחר, הוא הרבה יותר יקר לאחזקה!

סיבה אחת פשוטה. קיימת בו טכנולוגיה שלא תמיד קיימת ברכבים אחרים וזה אומר חלקים (שמתקלקים) שלא קיימים ברכבים אחרים

בולם אויר שדלף ואולי יקח איתו גם מדחס + ישאיר אותך עם החויה המיוחדת של גובה מינימום באמצע טיול, יעלה כמה אלפי שקלים לתיקון

מערכת נחמדה בשם train response , ועוד כל מיני פיצרים נחמדים

חוץ מזה יש עוד כמה פנינים לדוגמא - טורבו לא תקין יגרור אותך לכמה ימים טובים במוסך כי בניגוד לרכבים אחרים , פה צריך להפריד את הבודי מהשאסי כדי להוציא אותו. זה הרבה כסף גם אם נוריד את עלות החלקים.
והטורבו שם הוא לא ממש אמין.
כנל גיר ובוודאי מנוע.
ועל זה אמרו "לא למעלה ולא למטה אלא כמצליף (בבעליו😂)"

כל הידע והמידע הזה מבוסס על משהו או שסתם זרקת באוויר?

MOSHIKO.L
30-03-16, 11:32
מבוסס טוב

סרטון לדוגמא https://youtu.be/0h-eRNzLPRc

נדב ש.
30-03-16, 12:40
מבוסס טוב

סרטון לדוגמא https://youtu.be/0h-eRNzLPRc

מה? החלפת מנוע?
בהרבה רכבים מפרקים את ה"תת שילדה" כדי להוציא מנוע, זה לא אומר כלום, במקום זה כדאי ללמוד במקומות אחרים כמו פה איך לעבוד בבית בעבודה עצמית:
http://www.disco3.co.uk/forum/topic80761.html

MOSHIKO.L
30-03-16, 13:57
קישור יפה ומענין.
זאת דוגמא לעקיפה יפה של הוראות יצרן שאומר להפריד בודי כדי להוציא טורבו.
מנוע/ גיר זה אותו סרט רק ששם אין קיצורי דרך.

אבל זה לא רק זה אלא גם כל המסביב שיקר/מסובך/ יקר ומבסובך

-->