PDA

צפייה בגרסה מלאה : GPM של מרססים?

lizard
31-03-16, 09:21
אני רוצה לבנות לי מרסס חשמלי.
איזו משאבה צריך? הכוונה לכמה GPM או ליטר/דקה.
לא צריך משהו יותר חזק ממרסס גב טיפוסי. כרגע יש צינור של 15 מטר עם ידית של גרני.

אשמח לקצת עזרה.

תודה
מיכה

razzamataz
31-03-16, 15:42
אם הכוונה לבנות מכונת שטיפה בדומה לקארצר\גרני אז קח בחשבון שאם זה היה קל, השוק הזה לא היה קיים
להערכתי הציוד מהמדף משתמש במשאבה בוכנתית כך שהלחץ מגיע ל מעל 100 באר

להמלצתי תרכוש מכונה ולא חייב ממותגת - יש יצרנים שמוכרים סקיד מוכן לשימוש ובדכ אלו מכונות לשימוש מסיבי ויותר זולות מהממותגות

kobiarava
31-03-16, 17:02
תגדיר מרסס, הכוונה לכלי לריסוס, לחומרי הדברה וכו'? לאיזו מטרה?

קובי

lizard
31-03-16, 17:19
לחמרי הדברה, ראונדאפ בעיקר. מבחינת לחץ, מה שיוצא ממרסס גב מפלסטיק ידני מספיק. אני פשוט רוצה להרכיב אחד על הטרקטור במקום לסחוב על הגב וללכת. אם יהיה טוב אז לבנות לו בום. אבל כרגע הריסוס יהיה עם ידית גרני. מדובר על מיכל של 100-200 ליטר. מרסס ידני של 10 ליטר מוציא לדעתי משהו בסביבות 10 ליטר לשעה. אז צריך משהו עם ספיקה כזו.

shachar
31-03-16, 18:14
10 ליטר שעה.... ואתה רוצה לרסס 200 ליטר ב 20 שעות?
נראה לי שהנתון נמוך משהו

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
31-03-16, 19:16
אני לא יודע. לוקח לי בין חצי שעה לשעה לגמור 10 ליטר. מרסס כל הזמן. כרגע רכשתי כמה משאבות בסביבות 100psi וספיקה של 5-10 גלונים לשעה. השאלה אם זה מספיק חזק.

kobiarava
31-03-16, 21:14
מיכה, זה תחום שאני מכיר היטב, בוא נעשה סדר בדברים:
לריסוס קוטלי עשבים תצטרך משאבה של 40-80 ליטר\דקה ב-5 באר. ברור שלא הכל מרוסס, אבל מה שלא מרוסס מוחזר למרסס והסירקולציה משמשת לבחישת התרסיס. המשאבה צריכה להיות עמידה לחומרי הדברה, שהם בהרבה מקרים קורוזיבים וארוזיבים. המשאבה יכולה להיות מכל טיפוס, בוכנתית, דיאפרגמה או רוטורית, כל עוד שהיא עומדת בדרישות הנ"ל.
האקדח-שים את האקדח של הפיסטולט בצד, הוא מיועד לשטיפה ולא לריסוס. ליישום קוטלי עשבים תצטרך אקדח ריסוס עם דיזה ייעודית לקוטלי עשבים, או אקדח ריסוס כללי עם ריסוק טיפות משתנה. ביישום חומרי הדברה יש המון חשיבות לגודל הטיפה בהתאמה למטרת הריסוס, קוטלי עשבים צריכים טיפות של כ-300 מיקרון, בגרניק-מי יודע איזה טיפות יש-אין בכלל דרישה שם לריסוק הטיפה לגודל ספציפי או לאחידות.
בנוסף, בין המשאבה למיכל צריך להיות מורכב מסנן, גם הוא צריך להיות עמיד לחומרי ההדברה, ובקו הלחץ ווסת לחץ מתכוונן עם החזרת עודפים למיכל.
דבר אחרון-כבר יש טרקטור, למה המשאבה צריכה להיות חשמלית? יש מערכת הידראולית, יש pto, דווקא חשמלית? משאבה גדולה כזו, תידרוש קוי מתח גדולים ישירים למצבר, ויש בשיטה הזו הרבה יותר פוטנציאל לתקלות. בהידראולי או pto, לעומת זאת, הפשטות מנצחת, ויש יתרונות נוספים, כמו למשל האפשרות לספיקה משתנה עפ"י סל"ד המנוע, אין התחממות, ולא צריך להתקין או להתאים כלום על הטרקטור, מחברים ומפעילים.
מה נשאר-צנרת לחץ, מחברים ובאנדים, והכי חשוב-ציוד מגן! מסיכה, כפפות וחליפת ריסוס אינן בגדר המלצה בכל מה שנוגע לקוטלי עשבים, החרא הזה רע!

בהצלחה-קובי

lizard
31-03-16, 22:31
זה לא טרקטור חקלאי אלא תעשייתי. להתחבר לPTO זה סיפור מהתחת. משאבה 12V זולה יותר. לא יודע אם מה שקניתי מתאים לריסוס.
לידית גרני שקניתי יש ראשים מתחלפים בדיוק בשביל סוגי ריסוס שונים, אם לא יתאים אז נראה מה אעשה. במקרה הכי גרוע אשחט מרסס ידני לחלקים שלו.
הדרישה שלי היא שאני לא אצטרך לסחוב על הגב את הנוזל ושתמיד יהיה לחץ כל עוד אני מפעיל את המערכת. לא נראה לי שזו תהיה בעיה.
אני מתכוון להעמיד את הטרקטור באיזור מסויים ולרסס מסביבו. לא משהו מתוחכם במיוחד.

boaz avrahami
31-03-16, 23:13
מיכה, אני הייתי שם קומפרסור מחובר מלמעלה של המיכל ריסוס ומהמיכל ריסוס צינורית סיליקון דקה וחיבור לידית כמו של מרסס גב.
שים פורק לחץ כמו של מרסס גב על המיכל .

אתה גם יכול לחפש איזה שלט רחוק להפעיל ולכבות את הקומפרסור מרחוק
אפשר גם חוט פיקוד לורך הצינור

kobiarava
01-04-16, 06:27
אני הסברתי איך זה צריך להיות, אם עושים את זה נכון. יש עוד דרכים לעשות את זה, בצורה מאולתרת וממה שיש בבית, אבל זו תהיה 'קומבינה', אולי יעבוד ואולי לא, סביר להניח שההדברה לא תהיה יעילה באופן מקסימלי, אבל בקצה הצינור ייצא שפריץ....

בהצלחה-קובי

lizard
01-04-16, 07:15
בועז הרעיון מעולה. מעצבן אותי שלא חשבתי על זה. לבנות או להשיג מיכל ולחבר אליו קומפרסור. בקצה התחתון לחבר את הידית וזהו. הכי פשוט שבעולם.

קובי, ברור קומבינה. אני לא בונה מרססים ולא מתיימר להיות. סתם פרויקט קטן לנשמה :-)

boaz avrahami
01-04-16, 07:58
בהצלחה.
תזכור שהכול בלחץ נמוך... שלא יתפוצץ לך מיכל. אני חושב שפורק הלחץ הוא אביזר בטיחות חובה.

kobiarava
01-04-16, 10:11
מיכה, למה 'לנשמה' זו מילה נרדפת לקומבינה? אי אפשר לבנות לנשמה וגם לבנות נכון? לא רק בונה מרססים מסחרי צריך לבנות נכון, לטעמי מי שרוצה ריסוס נכון, צריך לבנות נכון. בכמעט אותו ציוד, ובעלות לא גבוהה בהרבה, תוכל להשיג תוצאה הרבה יותר טובה.

בהצלחה-קובי

lizard
01-04-16, 11:38
נשמה זו לא מלה נרדפת לקומבינה פשוט כרגע אני לא רוצה להשקיע כד שאראה שזה באמת עובד.

boaz avrahami
01-04-16, 12:36
קובי,
לרסס בחצר פעם פעמיים בשנה זה תחביב ולא מקצוע כמו מאסס חקלאי.

מרסס גב מספיק לו אז מה הבעיה ליצר על אותו הבסיס ?
הוא לא צריך לכסות שטחים גדולים במרחק גדול מהאקדח.
הוא יקבל את אותה התוצאה בדיוק כמו במרסס גב רק ביותר נוחיות ולדעתי גם בהרבה פחות כסף. לא מעבר לכמה מאות שקלים כולל הקומפרסור...

לשם השוואה, כמה לדעתך יעלה פתרון אלטרנטיבי שאתה חושב שיתאים?

דרך אגב מיכה, יש גם את המשאבות שמשתמשים בהם החברים ברכב למיכלי מים , עם פרסוסטט מובנה ועולות כ 30 דולר עד הבית. אין לי מושג איך הן יתמודדו עם חומרי הריסוס...

lizard
01-04-16, 13:07
קניתי כאלו אבל האמת היא שהרעיון של לחץ אוויר נראה לי יותר. הבעיה היא מיכל. צריך לחשוב אם לבנות אחד (יקר) או להשתמש במיכל של קומפרסור (בעיית חלודה) שגם מצריך שינויים.

boaz avrahami
01-04-16, 13:14
חבית פלסטיק כחולה של 60 או 200 ליטר של פחמס.
Keep it simple....

http://www.pachmas.com/cgi-webaxy/item?info_products_plastic_Jerrycans_01s tack_60_he

תזכור שזה עובד בלחץ נמוך כמו מרסס גב.
תעשה ניסוי עם ונטיל בפקק של גריקן תעשיתי פשוט של 20 ליטר כמו של שמן בישור ותתקדם משם לפי ההצלחה...

lizard
01-04-16, 13:22
הבעיה היא שיש לי צינור של 15 מטר. מה זה לחץ נמוך מבחינתך? כמה PSI?
אני חושב על סביבות 75-100 PSI.

אני צריך לבדוק אולי לשכן שלי יש משהו שאפשר לקחת, הוא מסגר נירוסטה.

boaz avrahami
01-04-16, 13:44
לפי נתוני מרססי גב שבדקתי עכשיו אתה צודק.
סביב 80-90- PSI
האמת שחשבתי שזה פחות. סביב 10....
הלחץ הזה מצריך בדיקה עם יצרן המיכל אם הוא יעמוד בזה.

בדקתי ביוטיוב עכשיו ויש שם איזה דוד מאמריקה שעשה מה שאני המלצתי עם 10 PSI ועוד הרבה אחרים עם משאבות כמו שדיברתי עליהן.

https://youtu.be/Cxzmf9MrveI

https://youtu.be/hsz4JJ3m6go

erby
01-04-16, 16:32
דרך אגב מיכה, יש גם את המשאבות שמשתמשים בהם החברים ברכב למיכלי מים , עם פרסוסטט מובנה ועולות כ 30 דולר עד הבית. אין לי מושג איך הן יתמודדו עם חומרי הריסוס...

בניתי מרסס על בסיס חבית פחמס ומשאבה כזו. נגררת ע"ע הטרקטורון דשא.
החיסרון של המשאבה הוא האטמים. עם חומרים חריפים הם נאכלים.
אני השתמשתי במשאבת פלוג'ט עם אטמי ויטון (יקרה. כ 800 ש"ח). למשאבה הכנתי יציאה עם 3 ברזים.
חזרה למיכל לערבוב
לצינור עם רובה
למוט משכיב
בניתי מוט משכיב מתקפל עם קפיצים, מכל צד כחצי מטר, ועליו 5 דיזות.
זו שנה שלישית שאני מרסס איתו נגד עשבייה ונגד קרציות את כל החצר (כ 2.5 דונם), ועושה הגמעות לדקלים נגד חידקונית. המשאבה זורקת ל 6 מ' גובה בלי להתרגש.
עובד טוב.

lizard
01-04-16, 20:44
מגניב. אם אני צריך להוציא 800 שח למשאבה אז אני כבר מעדיף לחבר קומפרסור 12v שעולה 1200 אבל הרבה יותר שימושי לי. השאלה עכשיו זה המיכל. אתחיל לחפש או פשוט אבנה לי אחד מנירוסטה.

-->