PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות ונקישות ידית טרנספר ל״ק דיזל

yoav
04-04-16, 20:45
לק דיזל 2007 ארוך
בעמידה/ עצירה/ תחילת האצה/ עלית טורים כשמדחס המזגן נכנס לפעולה ( בקיצור כשהטורים סביב 800 עד 900 ולא ה 600 שיש בעמידה מוחלטת) יש ויברציה בתדר גבוה של ידית הטרנספר שלא היתה מפריעה לי אלמלא היתה גם רועשת. הרעש עדין, אבל את האוזן שלי זה משגע והיד אוטומטית מחזיקה את הידית בכל עצירה. אותן ויברציות שעוברות לרכב מרעידות גם את החלון ליד הנהג ושוב הרעש מחרפן אותי. הוחלפו:
תושבת ידית של הטרנספר- עזר לתקופה קצרה ושוב חזר
תושבות מנוע וגיר- היתה תחושת ניצחון כי האוטו היה כמו חדש. ליום. ואז ירדנו לשטח ליום טיול מלא ולמחרת שוב חזרו הנקישות. אבל הפעם גם נוספה תחושה שהדיזל נשמע הרבה יותר מפעם כמו דיזל (נקישות עמומות) ומאז אני עוקב באדיקות אחרי צריכת הדלק שירדה מ 8.5 ל 7.5 כבר ארבעה מיכלים בעקביות ( לא ידע אם לקשר בין העניינים אבל אני נותן מידע מלא). מרססים נבדקו לא מזמן והיו בערכים תקינים לחלוטין,
הרכב ישב יומיים במוסך ולא נמצא מזור.
לי יש תחושה שתושבת הגיר לא עושה את תפקידה. סתם תחושה. המכונאי שיש לו גם ידע וניסיון אומר שלא.מוגם תחושה שהמנוע לא עובד חלק כמו פעם ( המרססים?) ואולי זה מעביר יותר ויברציה גם על תושבות חדשות ותקינות.
רעיונות? מה עוד אפשר לבדוק? אצל מי? ( תוך כמה זמן יצטטו את השאלה שלי לשרשור שאינו נגמר על אמינות טויוטה?,,;))

נדב ש.
04-04-16, 21:00
התושבות שהוחלפו הן מקוריות או חליפיות?
יש תלונות לגבי החליפיות שלא עושות את העבודה בגלל איכות "גומי" ירודה.
יש מצב שזה גם בכיוון המזרקים אם שללת את התושבות, זה שניבדקו לא מזמן לא אומר הרבה, צריך לבדוק שוב, ולפעמים גם הבדיקה אפילו שיוצאת כביכול בערכים הנכונים לא אומרת הרבה...
ניסית להוסיף תוסף סולר? מכונאי בטויוטה אמר לי פעם שהם נוהגים להוסיף חצי פחית תוסף ישירות לפילטר סולר.
עוד דבר שכדאי לבדוק זה ערכים של חיישנים אחרים שאחראים על ההזרקה, תערובת אוויר-סולר, אם אחד מזייף טיפה אז יגרום למחשב להזריק יותר סולר.

asafk
04-04-16, 21:41
יש מיגונים?

אסף.

arnonmg
04-04-16, 22:35
תקרא גם את זה
Annoying Vibration at 1500 RPM
http://www.landcruiserclub.net/forums/showthread.php?t=55906

2006 TLC 100 IL

yoav
05-04-16, 06:28
כל מה שהוחלף מקורי ( וגם עלה בהתאם👿)
יש מיגונים ובמוסך בדקו ולא ראו איזה כיפוף או משהו כזה

yoav
05-04-16, 06:35
תקרא גם את זה
Annoying Vibration at 1500 RPM
http://www.landcruiserclub.net/forums/showthread.php?t=55906

2006 TLC 100 IL
קראתי את זה עוד לפני שהלכתי למוסך..;) בדקו היטב. הכל שם יציב. ושוב- זה ויברציות של ידית הטרנספר שמרעידה ומשגעת אותי ולא מכיוון הפילטר אויר

asafk
05-04-16, 08:24
תסתכל שוב על המיגונים. דגש על הגשרים שלהם וברגי חיבור. תבדוק טוב ששום דבר לא נוגע.
אפילו תפרק ותראה אם יש שיפור.

אסף.

נדב ש.
05-04-16, 12:47
+1 לאסף.
אבל זה לא מסביר את העליה בצריכת הדלק...

hosham
10-04-16, 13:20
נשמע מוכר :-)

עוקב..

bechoril
11-04-16, 16:32
איפה בדקת את נתוני המרססים? במחשב החברה? אם לא תבדוק עם מחשב החברה ולא מחשב אחר חובבני. אבל בא נבודד את עניין הדלק כי זה יכול להיות קשור גם בסולר לא איכותי.
לגבי הרעידות, מרכב הרכב לא בא במגע מתכתי ישיר לחלקי המנוע וההנעה, כל מגע בין מערכת המנוע למרכב הרכב חייב להתבצע דרך גומיות או בושינגים. לצורך העניין, אפילו האגזוז תלוי על גומיות כדי לא להרעיד את הרכב. מספיק שגומי אחד כזה נדפק זה יכול להרעיד לך את כל הרכב. נתקלתי במקרה שהתושבת של מוט הרדיוס שבכלל נמצא ליד הגלגל האחורי התכופפה קצת ונוצר מגע גלווני בין מרכב הרכב למערכת ההנעה וכל הרכב רעד רק בגלל נקודה אחת קטנה שבה היה מגע. הייתי ממליץ לבדוק את כל הבוקסות והתושבות ברכב, תושבות גיר וטרנספר, גומיות אגזוז, לפרק מיגונים ולבדוק אם הבעיה נפתרת.

בהצלחה.

yoav
11-04-16, 20:04
המרססים נבדקו במחשב במוסך טויוטה
תושבות נבדקו והוחלפו כל הרשימה שכתבתי למעלה ( מנוע, גיר, תושבת ידית טרנספר )
הרעידות/ נקישות הופיעו באמת אחרי טיול אז אולי משהו במיגונים באמת אשם. הן בכל מקרה מתבטאות רק דרך ידית הטרנספר
תודה על העצות

arnonmg
13-04-16, 05:41
יואב, יש מסקנות?

2006 TLC 100 IL

arnonmg
13-04-16, 06:21
דרך אגב, יש מיכשור אלקטרוני שמגביר את התדר (לא יקר) באמצעותו אפשר לשמוע מאיפה באים הרעשים השונים
אני מכיר מכשיר כזה שמשמש לשמיעת עטלפים אבל אני יודע שיש דברים כאלו גם בתחום הרכב
יש אפילו אפליקציות שמודדות את עוצמת הרעש
בקיצור - הרעיון הוא לעבור על כל האיזורים החשודים ולמדוד את עוצמת הרעש במטרה לאתר את הטרוריסט התורן
ניראה לי רעיון מעשי
אם תגיע למסקנה שכל הרעשים הם בתוך הטרנספר אז הסיבה היא כנראה חופשים למינהם ואז אני מציע לנסות את המוצרים של קסאדו (Xado) לפני שפותחים את הטרנספר
מקווה שהעצות מועילות - אני אישית לא ניסיתי אבל ניראה לי מעניין לנסות - כשאחזור לארץ בטוח אנסה את עניין הרעש
בהצלחה ותעדכן

2006 TLC 100 IL

KOOKE
13-04-16, 19:00
יש מסקנות חד משמעיות?

גם חבר עם ל״ק קצר 2008 סובל בדיוק מאותה תופעה

yoav
13-04-16, 19:27
1.-נקישות ידית טרנספר: בינתיים כבר כמה ימים שזה נרגע לבד.. בעבר כאמור הוחלפו: תושבת של הידית עצמה (400 ש״ח מקורית במוסך יבואן כולל עבודה) ואז זה היה רגוע כמעט שנה. לאחרונה הוחלפו תושבות מנוע וגיר ( מקוריות, 3600 ש״ח למתעניינים כולל ) ואז היה שקט ליום אחד וגם האוטו הפסיק לרעוד בכלל כאילו הרגע יצא מה ניילונים...עד שירדתי לטיול בנקרות ולאחריו זה שוב חזר.. בינתיים זה נרגע לבד ולא היה לי עוד זמן לחזור למוסך אבל ברור לי שמשהו נוגע איפה שהו ויוצר את הוויברציות.
2. עליה בצריכת הסולר ו״רעש דיזל״ חזק יותר מבעבר- עוד לא הגעתי למוסך לבדוק . מרססים נבדקו לפני כמה חודשים והיו תקינים לחלוטין, האוטו לא מעשן ונוסע חלק . אעדכן אחרי שאקפוץ למוסך שוב. זה כבר יהיה גם לרגל הגבהה והחלפת בולמים וקפיצים מתוכננת:)

-->