PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על בולמים משומשים שנמכרים ביד 2

פרחי
07-04-16, 23:15
"סט בולמים וקפיצים ירדו מפראדו.בולמים אחרוריים אולד מן,קדימה מונרו אדבנצ'ר, מחיר סט שלם כולל 4 קפיצים 1790 ש"ח"...
אני מתלבט אשמח לחוות דעתכם... או שעדיף כבר ללכת על חדש שיותר מכפול.
תודה לכולם.

yoni_0000
07-04-16, 23:40
אין לדעת.. חוץ מסממנים שיטחיים- בולם נוזל, עקום, מתכווץ בקלות, לא חוזר לאחר שמכווצים אותו (כל אלו מעידים על בולם "רע") אי אפשר לדעת מה הולך בפנים ומה הבלאי האמיתי.. הסט יכול להיראות חדש, אבל כבר איבד מיעילותו. אם הסט עבר קילומטרז' גבוהה או מורכב הרבה שנים סביר להניח שהוא לא שווה יותר מדי, וחוץ מהמילה של המוכר אין לך שום דרך לבדוק אלא דרך מעבדה...

ukiuki
08-04-16, 13:04
ה"מציאה" כאן זה הקפיצים יותר מהבולמים. חבל שפורקו קשה יותר לבדוק אותם כך.
קפיצים קורסים עם הזמן.

kobiarava
08-04-16, 15:13
לקנות בולמים משומשים, ובטח בולמים פשוטים יחסית כמו מונרו, זה די חתול בשק. בהנחה שהם עדיין תקינים, אף אחד לא יוכל להעריך או להבטיח לך לכמה זמן הם יחזיקו, כמה ק"מ הם נסעו ובאילו תנאים, ויכול להיות שגם אם תרכיב אותם ותהיה מרוצה, עדיין אחד מהם יכול להפסיק לתפקד, לקרוס או להתחיל לנזול בכל רגע נתון, גם יומיים או שבועיים אחרי ההרכבה, ולא הייתי בונה על אחריות מהמוכר במקרה כזה

קובי

ד ו ר ו ן
08-04-16, 15:53
על מונרו משומש לא הייתי משלם כלום.

על אולדמן, אולי שליש מחיר של חדש.
כמו שכתבו,בולם יכול להחזיק הרבה, ויכול להגמר בזמן קצר, תלוי שימוש.

לא ציינת מה מקור הקפיצים.

אורינ
12-04-16, 08:31
תבדוק קודם כל איזה סוג בולמים וקפיצים אתה צריך. אם אתה נוסע עמוס מאד וחלק מהציוד ישאר ברכב רוב הזמן תצטרך קפיצים מחוזקים ובולמים תואמים.
בהנפלד יבואן אולדמן יוכלו לתת לך נתונים על קפיצים ובולמים המותאמים למשקל הנישא. הסט הסטנדרטי מתאים לעומס ומשקל קבוע ברכב של עד 150 ק"ג , הסט ברמה המחוזקת מתאים לעומס קבוע ברכב שבין 150 ל 400 ק"ג . ויש סט נוסף שמתאים למשקלים גבוהים עוד יותר . ברכב הקודם ( פג'רו Q ) הגבהתי את הרכב , השקעתי בקפיצים ובולמים ללא ידיעת העיניין ולבסוף הקפיצים קרסו ונאלצתי להחליף את כל הערכה לערכה מתאימה. בכל מקרה לא הייתי הולך על משומש . יש דברים שמשומש יהיה הימור גבוה מידי, אלא אם החלק ירד מהרכב תקופה קצרה מאד לאחר ההרכבה והשימוש ויש הוכחות לכך או שאתה יודע את מקורו.

-->