PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בנושא ריתוך--בכלליות.

360
02-11-05, 18:11
רציתי לשאול אם העניין של הריתוך צריך להיות ממש מקצועי ומדוייק....ועם כן אז בנושא הכסף בערך כמה עולה לבנות שילדת באגי או קארטיניג מהפשוטות ...כמה עולה הברזלים ובכלל הריתוך עצמו????

תודה רמי!

אביעד_הלאלי
02-11-05, 19:54
רמי,
תראה השאלה שלך קצת מבלבלת ומבולבלת.

נתחיל מההתחלה, קודם כל אני מבין שאתה מעוניין לבנות באגי/קארטינג:

א. האם אתה מעוניין לבנות לבדך ללא כל עזרה מקצועית? (יש לך רתכת? מעוניין לקנות אחת? את הריתוכים תשאיר לבעל מקצוע? העלות פה נע בטווח די גבוהה כמו שאתה שם לב).

ב. ברזלים- תלוי מה אתה מחפש- סוג פרופיל, עובי, גודל, סוג החומר וכו'... (ברזלים נמכרים לפי מידות שונות וחתכים שונים, כל מידה/חתך שונה בעלותה מהאחרת) בנוסף קח בחשבון שבחירתך תהיה צריכה להיות נבונה מכיוון שלרוב הברזלים נמכרים בצורת פרופיל באורך של 6m.

ג.בקשר לריתוך, עוד פעם כמו א'... (בכמה אלקטרודות תשתמש, בסוג, אם תלך למסגר מקצועי כמה הוא יקח עבור העבודה בלבד- חוץ מזה שקשה לי להאמין שתמצא מסגר שיבנה לך שילדה שכזאת, אם תבנה לבד עלות הרתכת, מסיכה וכו'...)

אני ממליץ לך בחום קודם כל ללמוד מעט את הנושא, דבר כמו שילדה לדוגמא, לא הייתי מתעסק איתו מכיוון שהוא מחזיק את כל הרכב והוא מהחלקים הכי חשובים ברכב מבחינת בטיחות, וכמובן שגם קשת ההתפכות לא חשובה פחות, על שני הדברים הללו להיות בנויים בצורה הכי טובה שאפשר ולא לחסוך.

בנוסף אני ממליץ לך לערוך חיפושים באתר ולקרוא קצת חומר על באגים שונים (תנסה בפורום הבונים- תמצא גם לא מעט קישורים לאתרים שונים).

בהצלחה.

גיא
02-11-05, 19:54
אני אנסה לענות לך בכלליות.

החוזק של הריתוכים זה מה שיפריד בין נסיעה כיפית וטובה על הבאגי שתבנה ובין התרסקות והתפרקות של הרכב.

במילים אחרות, תרתך חרא וזה יחזיק עד המהמורה הראשונה שתנסה לעבור ואז הרכב יתפרק.

לנושא הדיוק. דמיין לך רכב שפגע במשהו והתעקמה לו השלדה .... מה עושים עם כזה רכב ?

שוב, החיים שלך יהיו תלויים באיכות של הרכב שתבנה.

תחשוב על זה שכבר לא מעט נהרגו בהתהפכויות והתרסקויות....

לגבי מחירים, תלוי מאוד. פרופיל של 40X40X600X2.5 שזה ניראה לי המינימום האפשרי לשלדה הכי מאפנה .... עולה בערך 80 שקל בסביבה שלי. כמה כאלו תצטרך ? ... תלוי בתיכנון שלך.

הריתוך עצמו לא עולה כסף אבל אלקטרודות עולות, רתכת עולה, חשמל עולה, מסכה עולה .. וכן הלאה....

תנסה לבצע חיפוש בפורום יש המון מידע לגבי בניית רכב ראשונית על ידי חובבים.

בהצלחה !

:D

360
02-11-05, 20:41
בקשר למחירים

פרופיל של 40X40X600X2.5 שזה ניראה לי המינימום האפשרי לשלדה הכי מאפנה .... עולה בערך 80 שקל
אתה יכול אולי להמחיש לי את זה בתמונה של קארט/באגי שכזה....בערך מה גודלו ....ונתקדם.......

תודה רבה לעוזרים

רמי

:)

גיא
02-11-05, 21:16
צא לחדר מדרגות ותסתכל על המעקה ...

4 ס"מ רוחב
4 ס"מ עובי
6 מטר אורך
2.5 מ"מ עובי דופן.

במחשבה שניה זה אולי אפילו דק מידי ? .. יתקנו אותי המומחים.

360
02-11-05, 21:52
יוכל להתקדם....

פרופיל של 40X40X600X2.5 שזה ניראה לי המינימום האפשרי לשלדה הכי מאפנה .... עולה בערך 80 שקל

המידות שהוא אמר לי זה המידות של כל הברזלים שדרושים לבניית השילדה עצמה ???

תמונות בקשה

בתודה רמי

:)

arnonshoshani
03-11-05, 05:06
רמי שלום

באיזה גודל של רכב אתה מדבר?
סוג מנוע ו/או שילדה ?
דרישות מהביצועים?
גדול גלגל ?
עבירות או מהירות ?

באגי בגודל חיפושית בערך שנבנה כולו מצנרת (כולל השילדה) דורש בערך 60 מטר של צינור שזה עשרה מוטות של 6 מטר כמו שדיברתם עליהם.
הפרופיל שדיברתם עליו אולי מתאים לרצפה אבל לא לבניית כל הבאגי.
פה אתה זקוק לצנרת (פרופיל עגול) ללא תפר וכולל כיפופים שדורשים גם מכונה מיוחדת (מכופפת צינורות)
צינור 1.25" סקדיול 40 עולה 18 ש"ח למטר
כיפופים זה דבר די יקר ודורש מיומנות רבה ולא לכל מסגריה יש מכופף.
כאשר תגדיר מה אתה רוצה - אוכל לעזור לך בתמחור ואולי אפילו בבנייה וייצור של הבאגי או השילדה.

בהצלחה ארנון

נמרוד
03-11-05, 10:00
360 (יש לך שם?)

קרא את המעקב אחרי הפרויקט של אמנון:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10315

יש שם גם קישורים לדיונים קודמים. תעבור בכלל על הפורום הזה, פורום הבונים, אחורה, יש דיונים מעניינים כל הזמן, כולל דיונים על יסודות הריתוך, המלצות על מקומות לקנות ציוד, ספרים ועוד.

kd2
06-11-05, 10:20
שלום

אני גם רוצה לקנות רתכת ולהפסיק להיות תלוי בחברים/מסגרים לעבודות בבאגי ובכלל.
לאחר קריאת דיון זה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3103&start=0
הבתי שהרתכת VALEX220 או VALEX240 תתאים לי!
השאלה שלי היא נכון להיות המחיר עדיין עומד על 400 שקל ולא השתנה?
אמרו שאפשר למצוא בכל חנות קנה ובנה האם באייס והום סנטר המחיר שווה?
האם שווה להשקיע ב240?

תודה מראש

tkui
06-11-05, 13:39
איפה אתה גר ? אני יכול להמליץ לך על חנות שראיתי את ה240 ב650 שקל מה שראיתי בהום סנטר ב800 שקל... ואני חושב שה240 לא מגיע עם כבלים..

kd2
06-11-05, 13:54
אזור הדרום...
קרוב יותר לשדרות,אשקלון ,באר שבע.
אני לא רוצה כרגע להתחיל להתעסק עם כבלים וכאלה אני כרגע מעוניין בערכה שלמה סטנדרטית אחר כך אם אזדקק ( ואני מאמין שכן ) כבר אני יחשוב לכיוון לרתכות טובות הרבה יותר!

תודה רבה!

tkui
06-11-05, 14:15
מצטער אבל החנות מאזור הצפון.. אבל אתה יכול להזמין http://images.google.co.il/imgres?imgurl=http://www.sakal.co.il/jsp/img/prod/64665/val220_183.jpg&imgrefurl=http://www.sakal.co.il/jsp/pg/Product.jsp%3Fcomp%3D1%26sec%3D2%26prod% 3D64665%26saleNo%3D794970&h=236&w=183&sz =13&tbnid=YjRCDdqtMS4J:&tbnh=104&tbnw=80 &hl=iw&start=5&prev=/images%3Fq%3D%25D7%25A8%25D7%25AA%25D7%2 59B%25D7%25AA%26svnum%3D10%26hl%3Diw%26l r%3D%26sa%3DN

tkui
06-11-05, 14:23
סליחה טעיתי בקישור... http://www.webshops.co.il/future/product.php?product_kod=46 גם חיפוש בגוגל ימצא הרבה קישורים .

אמנון
06-11-05, 17:50
אחר כך אם אזדקק ( ואני מאמין שכן ) כבר אני יחשוב לכיוון לרתכות טובות הרבה יותר!

יש פה בפורום איזה חמור (http://www.jeepolog.com/j6tech_nexus_rear_bumper.htm) אחד (נדמה לי שהוא אפילו מנהל..) בעל רתכת כזו, והריתוכים שהוא מוציא איתה הם מהטובים שראיתי בהשוואה לבעלי מקצוע (פבריקטורים).
טוב, זה כי הוא פדנט ועקשן, אבל על הריתוכים אין מה לדבר.

מה שאני מנסה להגיד זה שגם עם רתכת כזו פשוטה אפשר להגיע ליכולות מאוד גבוהות ומספקות, והרבה לפני שקונים רתכת יקרה צריך לדעת לרתך טוב עם כזו פשוטה.
זה גם יותר משתלם בדר"כ..

kd2
06-11-05, 17:53
המחיר שלהם בכלל לא משהו.....או שזה בגלל כל הציוד הנלווה?
בכל מקרה אני לא מעוניין אני מעוניין ברתכת והכבלים זהו!
אני חוזר ושואל האם המחיר הוא באמת 400 ש"ח??

kd2
06-11-05, 17:58
אתה צודק בגלל זה אני מעוניין ברתכת הזאת אבל הבנתי שיש בעיה של טווח עבודה וחימום יתר אחרי מאמץ ולכן אי אפשר לעבוד הרבה ברצף.
זוהי הבעיה העיקרית!
אגב אני יודע לרתך אמנם עדיין לא ריתכתי הרבה בכלל אבל יש בסיס!

אלון_ק
06-11-05, 23:44
הסוגיה של רתכות למסגרים חובבים היא מאוד פשוטה, ניר. נתחיל ממה שאתה לא צריך:
לא CO2, לא אראגון, לא TIG... לא משהו כזה.
מה כן האפשרויות? אלקטרונית או חשמלית. אלקטרונית טובה יותר מהחשמלית מכל בחינה, חשמלית זולה הרבה יותר. מה לקנות? מה שידך משגת. אם אתה יכול להרשות לעצמך אלקטרונית משומשת (או אפילו חדשה, מה טוב) לך על זה. יקח הרבה זמן עד שהחשמליות הפשוטות יגבילו אותך (אם בכלל), אבל זה אפשרי שזה יקרה. עם אלקטרונית פשוט אין את האופציה הזו.

kd2
07-11-05, 16:14
סלחו לי על השאלות הרבות אך אני מעוניין לדעת מהם ההבדלים התאורטים והמעשיים בין הרתכות.

אלקטרונית מספקת הספק גבוהה יותר מחשמלית באותו סדר גודל?
טווח העבודה הוא גדול משמעותית באלקטרונית?
אשמח לדעת יותר לעומק!

אני יותר בכיוון של מכונאות ופחות חשמל אז בלי הסברי גאונות למיניהם!

נמרוד
07-11-05, 21:02
KD2 -

תמשיך בבקשה את השרשור שאליו קישרת, כי הוא בדיוק בנושא הזה, מי שמעוניין להרחיב - בבקשה, אבל שם ---- זה השרשור המדובר:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3103&start=0

e.n.d
07-11-05, 23:18
יש רק דבר אחד להרחיב, איפה קונים רתכת בזול?
בטח שלא בהום סנטר, כי במקרה עברתי שם לפני כמה ימים והמגוון על הפנים- רתכת אחת שעולה 800 שקל, כפול ממה שאמרתם שעולה רתכת למתחילים

lizard
08-11-05, 08:35
אם אתה מאיזור ת"א יש חנות שנמצאת בבגין פינת הרכבת בשם טכנו יורם. יש לו שם ציוד איכותי במחירים טובים.
תחפש בדפי זהב ותרים אליהם טלפון.

kd2
09-11-05, 21:36
ברשותך נמרוד אמשיך פה את הדיון ולא שם משום שאני מדבר עכשיו על עזרה בריתוך!
בהמלצתכם פניתי לחנות מובילה עם שם באזור שלי שם מבקשים על רתכת 230 כולל ציוד ( מסיכה וכבלים ) 600 ש"ח.
עשיתי בירור קטן ובמקרה לשכנה של סבתא שלי יש אח מסגר!
מסוג המסגרים הישנים שנאמנים לאותה רתכת מהסוג הישן כבר 20 שנה!
הוא קנה רתכת רגילה לגיבוי וממשיך להשתמש ברתכת הישנה שלדברי " מאוהב " בה!
הדברים התגלגלו וקניתי אותה עם כבלים חדשים, מסיכה + 2 זכוכיות שחורות 11 ב - 300 שקל
ניתן לזהות עליה בגדול את המילה PIONIER COOPER 215 רתכת צהובה בגודל בינוני עם גלגלים.
קודם כל האם מישהו מכיר את הפירמה ויכול לומר לי כמה מילים לגבי אופן הפעולה, איכות הרתכת וכו....
אין נורת התחממות או משהו כזה לכן רק כשהיא תפסיק לעבוד אדע שהיא התחממה?
זאת השיטה היחידה?
זה נראה לי לא בריא!

אחרי הרבה זמן שלא ריתכתי יצאתי החוצה לבדוק שהכל בסדר והמכשיר עובד כמו שצריך.
יצא לי האמת ממש לא רע קצת " חרא של ציפורים " אבל מוצק כזה משהו בסגנון שבת אחרי החמין, לא רע.

בנוסף....מה זה שלאקה?
שמעתי את זה כל הזמן אבל בגלל שאין לי ניסיון לא יצא לי להתעמק בזה.
אם כבר היה משהו בסגנון ( חיפשתי לא מצאתי ) אז אשמח לקישור
בנוסף קיד אמר באחד הדיונים שלרתכת חשמלית אין בלאי כי אין בלאי לשנאי וגם אם הוא הולך אז מחיר חדש הוא מאוד זול.
מדוייק?

תודה רבה על העזרה!

lizard
09-11-05, 21:50
שלאקה זה החומר השחור מצפה את הריתוך.
ניתן לקנות אלקטרודות ללא שלאקה אבל הן יקרות יחסית.

תתחדש :)

kd2
10-11-05, 08:29
תודה רבה!

אז למה בעצם צריך להוריד אותו?
כדי שהשכבה אחרי תדבק יותר טוב?
מתי צריך לנקות? בין ריתוכים? בין כל פיק?

lizard
10-11-05, 09:02
דבר ראשון, אני לא מומחה
אני מוריד את השלאקה כדי לראות איך הריתוך יצא.
מאחר והשכבה מכסה את הריתוך אז קשה לדעת, לפחות למתחיל כמוני, אם הריתוך יצא טוב או לא.

קראתי בספר שקניתי שצריך להסיר את השלאקה בערך 5 דקות אחרי הריתוך או אחרי שהוא מתקרר. אני לא יודע עד כמה זה עקרוני.

פיק זה חיבור חלש לצורך מיקום וקבלת צורה ראשונית. הרעיון הוא שפיק אפשר בקלות לשבור במידה ויש טעות במיקום, זווית וכדומה.

kd2
10-11-05, 09:46
זאת אומרת שזה רק לצורכי בדיקה ולא חלק קריטי בתהליך הבנייה?
כמובן שגם אני עדיין לא יכול לזהות את רמת הריתוך אז אני גם צריך להוריד אבל אני רוצה לדעת כמה זה משמעותי.

תודה רבה!

lizard
10-11-05, 10:15
אם אתה מתכוון לפיק אז עד כמה שאני יודע, שוב אני לא מומחה, אז הרעיון הוא כזה.

אתה רוצה לבנות קופסא (משהו פשוט בתור התחלה)
חתכת את כל הברזלים לאורך הנכון ותפסת אותם עם פלייר פטנט או משהו כזה.
עכשיו אתה תתן פיק בין 2 ברזלים, תמשיך לחלק הבא, תתן פיק, תמשיך לחלק הבא וככה הלאה עד שיש לך קופסא.
נניח וצלע אחת יצאה עקום, אתה פשוט שובר את הריתך, או ע"י פטיש או ע"י דיסק, ומנסה שוב.
עכשיו, אחרי שראית שהכול טוב ועומד כמו שצריך אתה מרתך את הריתוך האמיתי והחזק.

מבין? אם אתה ישר על ההתחלה תרתך את הריתוך החזק יהיה לך בעיה לפרק אותו במידה וזה לא יצא כמו שצריך.

אפשרות שניה לשימוש בפיק זה לחבר את החתיכת מתכת לשולחן עבודה שלך (שחייב מן הסתם להיות מברזל, על מנת שהחתיכה לא תזוז.

נמרוד
10-11-05, 10:24
מיכה, עצור. למה לייעץ על דברים שאתה לא בטוח בהם? תן למנוסים בריתוך להסביר מה שלאקה ולמה כן חשוב להוריד אותה, וכן הלאה.

לגבי הרתכת הישנה - סביר להניח שעשית עסקה מצויינת, היא בטוח יותר טובה מהרתכות הזולות שמוכרים היום. בעקרון לרתכות האלו יש טרמוסטט, כשהיא מתחממת מעבר לנקודה מסויימת היא פשוט מפסיקה לעבוד עד שהיא מתקררת מספיק.

kd2
10-11-05, 10:25
כנראה לא הבנת אותי!
אני דיברתי על הצורך בניקוי השלאקה ולא על מה זה פיקים!

אמנון
10-11-05, 15:39
אני אנסה להוסיף קצת:
האלקטרודה בנויה מתיל מתכת עם ריכוז פחמן מסויים, ואת התיל מכסה שכבה שנקראת באנגלית Flux.
שלאקה, סלאג שבא מהמילה הלועזית Slag, שפירושה סגסוגת, או סגסוגת בסיסית.
תהליך הריתוך גורם לתיל המתכת להיתוך וחיבור עם מתכת הבסיס שאותה אתה מרתך.
שכבת ה-Flux הופכת לסגסוגת הידועה לשמצה כשאלקה (Slag).
ה-Slag היא תרכובת של מספר יסודות (אין לי מושג מהם), וכאמור בתהליך הריתוך היא נהית השכבה הראשונה (weld metal באיור הנ"ל).
http://www.aussieweld.com.au/arcwelding/page3/fig6.gif

בצורה מעשית, אם אתה מרתך ריתוך אחד, ויש צורך להוסיף עליו עוד אחד, או כשאתה מרתך חלק אחד של הריתוך (לדוגמא בריתוך צינור), ורוצה להמשיך אחרי הפסקה,
אתה מוריד את השלאקה מהסיבה שריתוך על השלאקה הוא ריתוך לא חזק, מכיוון והתיל לא מבצע היתוך ומתאחד בצורה טובה עם השלאקה.
אם אתה מרתך על השלאקה נוצרת שכבת ריתוך שלא מחוברת טוב לחומר בסיס מסויים.

בתמונה הזאת (http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/b/u/g/g/y/p/r/o/j/e/c/t/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200508161949279685/200508210026335672/B_UnderChasis_18.JPG) אתה יכול לראות ריתוך והשלאקה לידו.

אני מקווה שהייתי מספיק ברור, אם לא אתה מוזמן לשאול.

e.n.d
10-11-05, 17:11
תודה על ההסבר, עזר גם לי.

אם השלאקה זה החומר השחור שמכסה את הריתוך, אז מה זה החומר הלבן מסביב לריתוך?
אמרתם שבין ריתוך לריתוך באותו מקום צריך להסיר את השלאקה, איך עושים את זה בלי לפגוע בריתוך?
והאם זה נכון שכאשר מסירים את השלאקה היא יכולה להיכנס לעיין בצורה לא ממש נעימה?

אמנון
10-11-05, 17:29
אם השלאקה זה החומר השחור שמכסה את הריתוך, אז מה זה החומר הלבן מסביב לריתוך?
קשה לי להבין למה הכוונה ב"חומר לבן". החומר הלבן היחיד שאני מכיר שנוצר אחרי ריתוך הוא אבקת אבץ, כתוצאה מריתוך על ברזל מגלוון (עבר ציפוי אבץ נגד חלודה), הגילוון נשרף ונוצרה אבקה לבנה. לא לנשום את זה, זה מסוכן! ולהיזהר שהעשן לא יכנס לעיניים.

אמרתם שבין ריתוך לריתוך באותו מקום צריך להסיר את השלאקה, איך עושים את זה בלי לפגוע בריתוך?
פשוט מאוד - דפיקה על השלאקה עם פטיש קטן\מברג. בריתוך ממש טוב, השלאקה מתקלפת מעצמה, או מדפיקה מזערית.

והאם זה נכון שכאשר מסירים את השלאקה היא יכולה להיכנס לעיין בצורה לא ממש נעימה?
לשלאקה יש נטייה להתעופף כאשר מורידים אותה. וכשהיא חמה זה כואב מאוד.
קרה לי כמה פעמים שנכנסה לי חתיחת שלאקה לעין, ואני עובד מסודר עם מסיכה יעודית (היום עברתי למסיכת אב"כ).
זה סיפור שלם, לא יוצא לבד, הלכתי למיון פעמיים כבר עם מקרה כזה.
יותר מזה, לפני איזה חודש ריתכתי בטמטום מקסימלי ללא מכנסיים ארוכות.
נכנסה לי חתיחה מהריתוך (לא ברור אם שלאקה או המתכת עצמה) ברווח בין הנעל לרגל, ממש מתחת לקרסול.
יש לי כוויה בקוטר 2 ס"מ בערך, הרגל שלי חבושה כבר חודש וזה היה מאוד מאוד כואב.
זה גם מקום מאוד בעייתי בגוף - העור זז שם תמיד בגלל תנועת הרגל.
צלקת לחיים. עכשיו אני מרתך עם חרמונית :roll: (לא באמת, זה רק היה לשם השוואה).

בקיצור - להיזהר!

e.n.d
10-11-05, 17:51
אוקי, צודק לא הייתי ממש ברור.
תסתכל על התמונה הזו (http://forums.ort.org.il/files/30/2303264/7459516.jpg), זו התמונה שלך רק עם תוספת של עיגולים.
שאמרתי חומר לבן התכוונתי לעיגול האדום, שניתן לראות את הגוון הלבן שבתוכו סביב הריתוך, האם זאת השלאקה, או החומר השחור שמופיע בעיגול הצהוב (ויתפורר אחרי שמוריד אותו כמו שאמרת עם מכה קלה)?

בנוגע לקטע עם המתכת ברגל יש לי רק דבר אחד להגיד- אוווץץץץץ, בטח קשה לדרוך על הרגל, מאחל לך החלמה מהירה.

אמנון
10-11-05, 17:57
"החומר הלבן" הוא בעצם פיח לבן שנוצר לאחר שהגזים הנפלטים מתהליך הריתוך "מתיישבים" על המתכת. מנגבים את זה.

את מה שסימנת בעיגול צהוב, זה חלק מהריתוך רק בגלל הצללית בצילום, זה נראה שחור.

השלאקה היא הסגסוגת המונחת ליד הריתוך הזה, מעליו אפשר לומר.

kd2
10-11-05, 18:27
לפי מה שאני הבנתי בריתוך החומר בעצם לא משמש כהלחמה אלה ממש מתאחד עם החומר אני רואה שלפי דבריך זה נכון. עד כאן יפה.
האם תוכל להסביר לי למה צריך את השלאקה בכלל ועל מה בדיוק היא מגנה בתהליך הריתוך?
האם היא בעצם מגנה על החומר בעודו עובר ומתקשה מפני תגובות כימיות לא רצויות?

תודה רבה על ההסברים ועל הסבלנות!

אמנון
10-11-05, 18:33
את זה אני לא יודע, אני יכול רק לשער.
ואני לא אשער, אלא ניתן למומחים להסביר.

אלון_ק
10-11-05, 18:55
האם היא בעצם מגנה על החומר בעודו עובר ומתקשה מפני תגובות כימיות לא רצויות?
בדיוק. היא מצמצמת את התחמצנות המתכת. (מתכת מחומצנת=קורוזיה=חלודה).
יש לה עוד תפקידים, כמו ריכוז כיוון ההשראה (מניעת בידור יהיה יותר נכון). קח פעם אלקטרודה, תנקה אותה מהשלאקה עד מרחק של 2-3 ס"מ מהקצה ותתחיל לרתך. אחרי שתתגבר על ההדבקות שלה למתכת שאתה מנסה לרתך (גם בזה היא עוזרת), אתה תשים לב שבידור הלהבה גדול בהרבה, כי אין מה שיבודד את ההשראה מהרדיוס של האלקט'. עדיין רוב החומר ילך לנקודה הקרובה ביותר משיקולי פיסיקה פשוטה (הקרבה לחומר גוררת השראה חזקה יותר), אבל מאחר והבידוד מצידי החומר לא קיים הלהבה מתבדרת.

kd2
10-11-05, 21:17
תודה רבה!
הגיעו אלי לא מזמן 5 קילו אלקטרודות ושאריות מהמסגר שבניתי ביחד איתו את הבאגי.....
מרגע זה עד כניסת שבת מרתון ריתוכים :lol: :lol:

kd2
15-11-05, 20:57
טוב בפקקים התחילו לקפוץ.
הבנתי שזאת תופעה ידועה!
מה הפתרון?

shmil
16-11-05, 00:49
שקע כח ישיר מהלוח הראשי (16A) רק לרתכת.

kd2
16-11-05, 14:45
זאת אומרת יצאה נפרדת עם פקק מהלוח שיכול לעמוד בעומס גבוה יותר?
זה שאני מרתך רחוק מהלוח לא משנה נכון?

מה העלות של שינוי כזה?

אלון_ק
16-11-05, 20:32
תתחבר לשקע של מכונת הכביסה. לא עם מפצל, רק רתכת וכבל מאריך.

kd2
16-11-05, 20:41
מייבש גם תופס?
פשוט אני מרתך במחסן שבו נמצא המייבש, המכונה בתוך הבית!

shmil
16-11-05, 22:17
מייבש גם תופס אם יש לו שקע כח. הגדרת שקע כח - שקע שניזון הוא לבד מקו של 16 אמפר.

בדרך כלל, בבית שהותקנה בו מערכת חשמל מסודרת אלו השקעים של המקרר ושל מכונת הכביסה, ולכן אלון ענה לך את שענה.

כנראה שהמיבש, אצלך בבית לא ניזון משקע כח, אחרת הפקק לא היה קופץ.

tkui
17-11-05, 00:52
אתה יכול גם שקע של מזגן רק אתה צריך את שבכבל המאריך יהיה חיבור לשקע של מזגן ..

kd2
17-11-05, 10:25
לא דווקא אני מרתך משקע אחר אך באותו מחסן.....ננסה עם המייבש אני מאמין שיש לו שקע כוח כי כאשר התקינו אותו ביצעו עבודות חשמל כלשהם ולא יצא לי לבדוק לאן הוא מחובר!

תודה על העזרה!

אייל
17-11-05, 14:10
אם אתה עובד עם כבל מאריך על תוף חשוב לפרוס את כל הכבל אחרת זה יכול להפוך למקשה אחת.

חשוב מאוד לעבוד עם כפפות יעודיות ורצוי עם בגד ארוך (גם בקיץ).

kd2
17-11-05, 17:45
את החלק הראשון לא הבנתי.
אתה יכול להסביר שוב?

בטח בטח אני עובד עם כל ציוד המגן ולא עם כפפות רגילות אלה עם משהו יותר בשרני דומה מאוד למה שעובדים איתו בפרדסים בקיבוצים, אחלה של כפפות אמורות להגן מהקוצים של העצים ועושות אחלה עבודה לא להתפשר על הזולות!

-->