PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול חוצה ישראל - בעיית שטחי אש

shayw
11-04-16, 12:49
שלום לפורום,

אני בשלב תכנון מסלול חוצה ישראל. הטיול מתוכנן להיות 5 ימים, כנראה במהלך חודש מאי (לא בחול המועד פסח).
מקבץ המסלולים שראיתי בכל מיני מקומות, כולם עוברים דרך לא מעט שטחי אש בכל יום מימי הטיול.

עשיתי ניסוי קצר, והתקשרתי למתא"ם רמה"ג כדי לשאול לגבי ש"א מסוים שאני אמור לטייל בו ביום מסוים (לא סופ"ש כמובן) והתשובה האוטומטית היתה "לא, אי אפשר". אני מניח שזה יהיה המצב בשאר המתא"מים...

???

יש מסלול חוצה ישראל שלא עובר באף שטח אש? יש פתרון אחר? איך אפשר לעשות חוצה ישראל בתנאים האלה?

אודה לתשובות מבעלי נסיון...

תודה,
שי

נמרוד
11-04-16, 12:57
ברור, אם אתה רוצה לעשות מסלול שטח רצוף חוצה ישראל בימי חול, אז אתה צריך לתכנן מסלול שאינו עובר בשטחי אש.

אתה תוותר על חלק מהדרכים והשבילים האטרקטיביים ביותר, ויהיו קטעים שאין ברירה אלא לעלות על הכביש לעשרות רבות של קילומטרים, אבל זה אפשרי ויש הרבה יותר ממסלול אחד כזה. אם תדע גם להבדיל בין שטחי אש ברטוב וכאלו ביבש, יפתחו לך דרכים נוספות.

שכבת שטחי אש רשמית תמצא באתר המיפוי של המדינה, govmap.

האמת שהפורום הזה הוא בהחלט המקום הנכון למצוא אנשים שיכולים לייצר מסלול כזה. אם אין מתנדבים בכירים ממני, אני יכול להתחיל עם סקיצה של מסלול, והחברים יבדקו אותי.

shayw
11-04-16, 13:07
תודה נמרוד על התגובה המהירה.

כיוון שראיתי מלא פוסטים ופרסומים על אנשים וחבורות שעושים חוצה ישראל רצוף, ואני מניח שלא כולם עושים אותו דווקא בחול המועד (כנראה סוכות או פסח, היחידים שנמשכים מעל 5 ימים...), ברור לי שחייב להיות מוצא.

מה הכוונה "אם תדע גם להבדיל בין שטחי אש ברטוב וכאלו ביבש, יפתחו לך דרכים נוספות"? - איך אפשר להבדיל? יש סימון שונה במפת שטחי אש? בשטח אש "יבש" ניתן לטייל ללא תיאום/ניתן לאשר בקלות גם באמצע שבוע?

שוב - כמו שאמרת - אם יש אנשים שיש להם מסלול כזה מן המוכן (בכל פורמט) או שמסוגלים לייצר כזה - תבוא עליהם הברכה. אני בטוח שיהיו הרבה שיודו על כך (ובתוכם אני :))!

תודה,
שי

נמרוד
11-04-16, 13:15
כיוון שראיתי מלא פוסטים ופרסומים על אנשים וחבורות שעושים חוצה ישראל רצוף, ואני מניח שלא כולם עושים אותו דווקא בחול המועד (כנראה סוכות או פסח, היחידים שנמשכים מעל 5 ימים...), ברור לי שחייב להיות מוצא.

דווקא כן עושים את זה בפסח או בסוכות, בדיוק מהסיבות האלו, וכדאי לך גם לחשוב על זה.

יש לפחות שלושה אזורים נרחבים שתצתרך לוותר או לדלג עליהם דרך הכביש - רמה"ג, מדבר יהודה, ולב הנגב - הנחלים הגדולים, או לפחות לכוון שאחד מהם יצא בסופ"ש.

shayw
11-04-16, 13:57
עשוי להיות בעייתי לדתיים/שומרי שבת...

בכל מקרה,
מה הכוונה "אם תדע גם להבדיל בין שטחי אש ברטוב וכאלו ביבש, יפתחו לך דרכים נוספות"? - איך אפשר להבדיל? יש סימון שונה במפת שטחי אש? בשטח אש "יבש" ניתן לטייל ללא תיאום/ניתן לאשר בקלות גם באמצע שבוע?

שוב - כמו שאמרת - אם יש אנשים שיש להם מסלול כזה מן המוכן (בכל פורמט) או שמסוגלים לייצר כזה - תבוא עליהם הברכה. אני בטוח שיהיו הרבה שיודו על כך (ובתוכם אני:))!

תודה,
שי

נמרוד
11-04-16, 14:00
בשטח שידוע שהוא יבש, או שביררת שהוא יבש (בצינורות יותר ישירים מאשר החיילת שעונה לטלפון במתא"מ) אתה יכול לטייל בלי לתאם כי אתה יודע שלא ירו בך...

נמרוד
11-04-16, 14:17
תסתכל במבט-ציפור על הבעייה ותבין אם כדאי לך בכלל או שנכון יותר לבצע מסע כזה בחול המועד. שים לב במרכז הנגב אין לך ברירה - כביש 90 או כביש 40. לגבי מדבר יהודה והבקעה - זה יהיה טיול כבישים, אז אין טעם, וזה אומר לסוע במרכז הארץ, וגם זה לא ממש טיול שטח...

107292
107293
107294
107295

shayw
11-04-16, 14:47
אין ספק שחול המועד הוא הזמן המתאים והנכון ביותר מבחינת מגבלות שטחי אש (ותודה על התמונות והמידע לעיל), ושהעובדה שהטיול מתעתד להיות בתקופה "רגילה" מייצר שינוי משמעותי בתוואי המקורי שתכננתי.

במסגרת האילוצים שלי, נוצר לי חלון הזדמנויות של שבוע במהלך חודש מאי שבו אני יכול לטייל (עם עוד כמה חברים) שבוע שלם ברצף. ראשון עד שישי בבוקר מאוחר (מנצל שעון קיץ כדי לחזור למרכז לפני שבת).

הרעיון המקורי הוא לעשות חוצה ישראל כמה שיותר דרך השטח. אני מבין שהאילוצים שלי גוררים אילוצים של שטחי אש סגורים, ועקב כך המסלול יהיה שונה ממה שבמקור רצינו.

ועדיין - האתגר מבחינתי הוא לייצר מסלול שיגיע מהצפון לאילת וייקח בחשבון את כל האילוצים (ועדיין להיות על הכביש את המינימום המתחייב). יכול להיות שב"הפוך על הפוך", דווקא הריבוי היחסי של קטעי הכביש יפנה יותר זמן בנחת לקטעי השטח שיהיו, ויגדילו את הסיכוי שנצליח אכן להגיע עד שישי בבוקר (בשאיפה בחמישי בערב) לאילת.

שוב תודה,
שי

נמרוד
11-04-16, 18:29
בבקשה - זו רק סקיצה של מסלול. שים לב שלפעמים השביל המותר לנסיעה הוא ממש גבול שטח האש (כמו נחל צין) או פרוזדור בין שטחי אש (כמו שלוחת צלעון)!!

מסלול חוצה ישראל מחרמון לאילת שלא עובר בשטחי אש (http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/UserFiles/TWL/hoze-israel-no-fire.twl)

shayw
11-04-16, 20:02
וואו, זה היה מהיר...:rolleyes:

קודם כל - תודה רבה!
אעבור עליו לעומק...

שוב תודה,
שי

יאיר_א
11-04-16, 20:59
אחרי שראיתי כמה קל להגיע למפות הרשמיות של שטחי האם הסתקרנתי לראות מה קורה באיזור שבו אני גר.
נראה שכל איזור חורשן, השטח העצום שבין רגבים לצומת מגידו וחלקים משמעותיים מהכרמל הם שטחי אש.
אני רוכב על אופני שטח וגם רץ (וגם מטייל בג'יפ...) בשבילים לבנים בכל האיזורים האלה באמצע השבוע בלי לתאם.
האם אני צריך לחשוש שירו בי ? יש מטווחים באש חיה בחורשן ? אני בספק.
אם אזורים אלו מיועדים למטווחים יבשים, איך רואים את זה במפה ?

יאיר

הדסופה
11-04-16, 21:06
רוב השטח ממזרח לכביש 7 הוא לניווטים. יענו יבש. והופך לרטוב שוב מזרחה יותר באזור הבא''ח. מי שגר באזור יודע בדיוק איפה אפשר רק משישי בערב...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

נמרוד - מערד
11-04-16, 21:49
הרבה מאוד כביש, במסלול הזה, אני בטוח שניתן לשנות קצת, לטובת השטח.
נמרוד

shayw
11-04-16, 22:06
הרבה מאוד כביש, במסלול הזה, אני בטוח שניתן לשנות קצת, לטובת השטח.
נמרוד

אכן. הכיוון שאני נוטה אליו הוא בכלל למשוך מערבה דרך הגליל התחתון, ואז לרדת דרומה עד אזור לכיש, ומשם לנוע דרום-מזרח לכיוון ערד, ומשם זה די משתלב עם הסקיצה שנמרוד שלח (שוב תודה!).

כשיהיה לי משהו יותר מבושל אשתף כאן כמובן.

שאלה - בהנחה שהיום האחרון (יום חמישי) אמור במקור להיות באזור הנחלים הגדולים בערבה ועד אילת - יש מצב שמתא"ם דרום יאשר כניסה (כי יום חמישי זה כבר תחילת הסופ"ש...)?

שי

weref
12-04-16, 09:02
כי יום חמישי זה כבר תחילת הסופ"ש...
שי

באזרחות אולי, וגם לא לכולם. כנראה שתקבל שלילי, הכניסה מותרת רק שישי מ13:00.
אבל אתה תמיד יכול לנסות

ronen7k
12-04-16, 10:02
באזרחות אולי, וגם לא לכולם. כנראה שתקבל שלילי, הכניסה מותרת רק שישי מ13:00.
אבל אתה תמיד יכול לנסות

סביר להניח שתקבל שלילי ,

בשבועיים האחרונים לא אישרו לי , אלה רק משישי ב 13:00

נמרוד
12-04-16, 10:09
כמו שכתבתי, זו סקיצה של מסלול, יהיה נחמד מאד אם החברים הוותיקים יבדקו, ישנו אותה, וכמובן יוודאו שלא טעיתי בדרישה העיקרית כאן - המנעות משטחי אש.

לגבי האופציה של מערב הארץ - במקרה כזה העצה היא לא לטרוח כלל לנסות לחצות את גדרה-חדרה בשטח. בזבוז זמן. תכנן מסלול שיורד דרך הגליל התחתון/העמק/רמות מנשה (שים לב שטח אש פעיל של בא"ח גולני) עד לצומת משמר הגבול, משם אין מה לשבור את הראש - עולים על כביש 6 עד מחלף קריית גת - משם בשבילי שפלת יהודה (שים לב לשטחי אש פעילים מאד של בא"פ לכיש) לכיוון ערד (שים לב לשטחים פעילים של בא"ח נחל).

איל מ
12-04-16, 12:22
מאזור חורשים כבר אפשר להכנס לשטח ועל בסיס קו 400, לכיוון בן שמן ודרומה.
אם מורידים את מגבלת שטחי האש אז אפשר לחצות את המרכז דרך הבקעה

אסף ס
12-04-16, 18:39
אהלן,
גילוי נאות- שמי אסף, מנהל בחברת Resc4U חילוץ מהשטח.

בתור מי שמתאם את המעבר בשטחי האש במסעות של החברה, אשמח לנסות לעזור בזה

בברכה,

0505-335500 אסף

shayw
13-04-16, 20:49
גם אני הכנתי סקיצה של מסלול שלא עובר בשטחי אש. בשונה מהמסלול שנמרוד העלה, המסלול הזה לא עובר דרך כביש 90 (בקעה + מדבר יהודה) אלא בחלק המרכזי/מערבי, ו"מתלכד" עם המסלול הקודם באזור דרום ים המלח (ומתפצל שוב לקראת אילת...). תודה לנמרוד על העזרה ביצירת הקישור.

(http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/UserFiles/TWL/hoze-west.twl)מסלול חוצה ישראל מחרמון לאילת (מערבי) שלא עובר בשטחי אש (http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/UserFiles/TWL/hoze-west.twl)

למען הגילוי הנאות והקרדיט, המסלול הזה הוא שילוב של (1) המסלול של נמרוד, (2) מסלול שפעם קיבלתי מיניב טל, ו (3) קצת שינויים שלי.
גם כאן הייתי שמח לקבל פידבק מבעלי ידע ונסיון האם הוא באמת לא עובר בשטחי אש, ואם ניתן לשפר אותו.

תודה,
שי

נמרוד
14-04-16, 10:20
כל הקטע של מרכז הארץ הוא לא באמת טיול, זה בזבוז זמן, יותר מעניין לחצות את הבקעה על כביש אלון, או פשוט לעלות לשעה וחצי של נסיעה רצופה על כביש 6, מאשר לג'עג'ע בשבילי השדות במרכב הארץ, על השוליים של טירה וקלנסווה, לבזבז זמן על שבילים חסומים, שערים, ערמות זבל, מעברים מתחת לכבישים מהירים, רוכבי אופניים, טרקטורים...

אם אתה לא נוסע בשטחי אש אז הבקעה ומדבר יהודה בעצם חסומים בפניך, אז פשוט דלג, ותהנה מהחלקים היפים של הארץ.

shayw
01-05-16, 12:19
מתנצל על ההקפצה.

רציתי רק לבקש "וידוא" ממישהו עם גישה למפות שטחי-אש כדי לוודא שהמסלול שהעליתי פה אכן לא עובר בהם (או כמו שכתב נמרוד: "כמו שכתבתי, זו סקיצה של מסלול, יהיה נחמד מאד אם החברים הוותיקים יבדקו, ישנו אותה, וכמובן יוודאו שלא טעיתי בדרישה העיקרית כאן - המנעות משטחי אש").

שוב תודה,
שי

chewy
01-05-16, 12:47
מישהו עם גישה למפות שטחי-אש

לכל אחד עם חיבור לאינטרנט יש גישה למפות שטחי אש.
יש לך שתי אופציות די נגישות שאני מכיר (אולי יש יותר):
1. עמוד ענן - במפת ממ"ג הקרקע בשטחי אש תהיה קצת יותר בגוון אדום.
2. באתר http://www.govmap.gov.il/ לך לשכבות - שכבות מידע נוספות - חירום, בטחון והצלה - ותוסיף את "שטחי אימונים".

- - - Updated - - -

מישהו עם גישה למפות שטחי-אש

2. באתר http://www.govmap.gov.il/ לך לשכבות - שכבות מידע נוספות - חירום, בטחון והצלה - ותוסיף את "שטחי אימונים".

shayw
01-05-16, 13:38

את זה אני מכיר, וכך עשיתי. כיוון שבכל זאת מדובר פה בעניין קריטי, נראה לי נכון וכדאי שעוד כמה זוגות עיניים יבדקו (ועל הדרך גם יאירו/יעירו/יוסיפו...)

תודה,
שי

Snir
07-07-16, 11:31
אהלן, מתנצל על ההקפצה.

מתכנן מסע דומה, רק בשני אילוצים:
1. כמוך - ימי חול בלבד (סוגיית שמירת שבת...)
2. מעוניין לבצע בשני חלקים (חרמון - ירושלים וירושלים אילת).

אשמח לשמוע באילו דרכים בחרתם לבסוף ולקחים.
תודה.

-->