PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיצור. טיול לג'יפ בודד

razsav
12-04-16, 21:56
בקיצור, אחרי דיון ממושך, אני צריך עצה. מסלול בצפון הנגב להנות מהמים שירדו עכשיו, ליום אחד לא ארוך. מסלול עם מקומות נוחים לעצירות והכי חשוב שיתאים לג'יפ אחד, עם קליטה ועבירות קלה. תודה מראש.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

yoni_0000
12-04-16, 22:04
להיכנס לשטח באזור הר צין ונחל צין בשביל הכחול, נחל חווה, נחל צין, עין אום תינה, גב זרחן, עין שביב, עין עקב, שדה בוקר והביתה.

razsav
12-04-16, 22:07
קודם כל תודה רבה, האמת שברוב המקומות הייתי, יש הצעות נוספים?

ד ו ר ו ן
12-04-16, 22:26
הצין זרם היום.
הציר קצת מבוצבץ, בכמה מעברים.
לא בהכרח מתאים לרכב אחד.

ד ו ר ו ן
12-04-16, 22:27
ציר הצליינים מחלוצה לרוחייבה ומשם לשבטה עשית?

אין בעיית עבירות בימים אלו, באזור ירוק, ויש עצירות בשטח עם עתיקות, וכמה עצים טובים להפסקות.

razsav
12-04-16, 22:29
לא, ונשמע מענין, אפשר עוד קצת םרטים?

razsav
12-04-16, 22:42
ראיתי נראה נהדר. תודה

ד ו ר ו ן
12-04-16, 23:43
תנסה לשלב את חרבת רגם בדרך, זה קצת הצידה מהציר הראשי אבל אלו הריסות מצודה מרשימה.

ברוחייבה, חפש את הכנסייה בצד המזרחי של העיר, ואת הבאר העמוקה (ובין הבודדות) בנגב (הבאר בצד המערבי של האתר).
אני לא יודע מה מצב הקריפטה בימים אלו, היא מתחת למזבח בצד הדרומי של הכנסייה.
אם היא שוב פתוחה, שווה להכנס.
זה המזבח של המיוחסים מתחת לאדמה. ועדיין רואים את שרידי המסמרות פליז בקירות לפני שתלשו את הציפוי מהם.

צמוד לפינה הדרום מערבית של האתר יש עץ שיטה גדול מצויין להפסקה.
אם הוא תפוס, יש אחד נוסף 2-3 קמ מזרחית על הציר.

razsav
13-04-16, 00:08
תודה רבה חברים כיף לשמוע. נקודת לינה נחמדה קרובה לתחילת המסלול? והאם הוא ממלא יום?

PW
13-04-16, 00:20
תנסה לשלב את חרבת רגם בדרך, זה קצת הצידה מהציר הראשי אבל אלו הריסות מצודה מרשימה.

ברוחייבה, חפש את הכנסייה בצד המזרחי של העיר, ואת הבאר העמוקה (ובין הבודדות) בנגב (הבאר בצד המערבי של האתר).
אני לא יודע מה מצב הקריפטה בימים אלו, היא מתחת למזבח בצד הדרומי של הכנסייה.
אם היא שוב פתוחה, שווה להכנס.
זה המזבח של המיוחסים מתחת לאדמה. ועדיין רואים את שרידי המסמרות פליז בקירות לפני שתלשו את הציפוי מהם.

צמוד לפינה הדרום מערבית של האתר יש עץ שיטה גדול מצויין להפסקה.
אם הוא תפוס, יש אחד נוסף 2-3 קמ מזרחית על הציר.
דורון יקירי,
הכל בסדר? לקחת את הכדורים היום? משהו חדש עם הכיוונים ברוחייבה? :-)
יש ברוחייבה כנסייה במרכז האתר, על יד בית הארווה ואחת נוספת בצפון העיר. זו עם הקריפטה. ציר האורך של שתיהן הוא בקירוב מזרח מערב. הנרתקס נמצא במערב, האפסיס במזרח ובזו הצפונית, שנשתמרה דווקא לא רע, יש קריפטה מתחת לאפסיס. מצפון לכנסיה הצפונית נמצא בית הקברות של העיר.
יש שתי בארות באתר, אחת מדרום, על יד מאגר המים, תבניתה עגולה והיא זו העמוקה. אחת ממערב עם תבנית רבועה.
עץ השיטה ה"שווה" נמצא ממזרח לאתר...
בקיצור: אני מודאג.

נ.ב.
כמובן - לא באמצע השבוע / ללא תיאום. שטח אש עסוק ומסוכן.

ד ו ר ו ן
13-04-16, 07:42
יש הבדל גדול בין איך שאתה קורא את גבולות האתר ובין אנשים נורמליים..
הרי העיר משתרעת הרבה מערבה ביחס לבאר (הפרדתי בהגדרה בין בור ובאר-ושם זה מהותי), וקברים יש ביותר ממקבץ אחד, אבל צריך עין מיומנת לאתר את זה.

וחלק ניכר ממנה לא נכלל בתיחום הגן הלאומי.
עצים טובים יש 2 לפחות, נמצא זמן נראה לך..

;)
אז כן,
ביחס לסימון, כיווני המסלול, וההישג הנדרש של להוליך מי שלא בקיא באתר, אלו הכיוונים.

Marco marco
13-04-16, 18:04
היי, אותה בקשה לעצה - ל
הנות מהמים שירדו עכשיו, ליום אחד לא ארוך. שיתאים לג'יפ אחד, עם קליטה ועבירות קלה. תודה מראש. רק יום אחרי ויותר דרומה. אני יוצא מאילת.

תודה מראש:)

-->